JRuwe handen i Sport Dam- en Schaakrubriek Gemengde Berichten HANDELSREGISTER. VOETBAL SCHAKEN. DAMMEN. SCHAKEN. U kunt ze herkenrten aan 3rj het bureau van de Kamer van Koop h&ndel en Fabric ken voor Zeeuwsdh-Vlaande- ren te Ter Neuzen is aangifte gedaan van de volgende: Nieuwe inschrgtvingen Ooiyp. Vereen. Poterbewaarplaats, Axel; Hsperantia N.V., Sluis; W. J. van der Hooft Zoon, Uzendijke, metselaars- en aannemers- nedrijfJ. W. Kools, Aardenburg, metselaar, aannemer eniz.; J. Segers, Philippine, taxi verhuurG, J. Verlinde, Ter Neuzen, smederij; A, A. de Vlieger, Oostiburg, molenaar; P. F. van Vooren, Bienvliet, smederij; M. A. Wil- lamsen, Sohoondijke, handel in emaille arti- kelen. Wijzigingen: Grossierderjj ,,Mulo"l Sas van Gent; C. Ha- nuelink, Ter Neuzen; JDe Landbouw", Gost- burg; M. GoofKiel, Ter Neuzen; A. J. Lij- baart, Hoek; P. Meert, Sluiskil; P. van Ree ves, Bresikens; L. Remery, Westdorpe; J. I. Risseeuw, Groede; P. F. Schieman, Ter Neu zen; W. de Smidt, Breskens; P. J. van Strien, Ter Neuzen; Wed. J. D. ThielmanBauwens, Ter Neuzen; Het Warenhuis. Axel; Wed. P. Wittock, Hulst. Opheffingen Oodp. Materialen aankoopvereen. Handel en Ntyverheid voor Zeeuwsch-VlaanderEn Ooste- tflk deel, Axel; Radiohandel Geerts, Hulst; Verkoopkantoor „Roodmerk", Sas van Gent. ~60ci Bij Apothsn Drogisten VXAA^C/l. M-Ccl. t DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Ron. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste Klasse. De eerste wedstrijd, die in de Eerste Klasse -op het programma van de komende week ver- tneld staat, is die tusschen Juliana en Eind hoven. Beide clubs staan stevig, d.w.z. resp. op de vierde en vijfde plaats, kunnen dus rus- tig de nog resteerende wedstrijden tegemoet zien en het is daarom, dat er geen bijzonder belang tbg den uitslag verbonden is. In tesgen- stellrng hienmee is de wedstrijd Roermond PSV, daar hiermede zoowel het kampioen- schap als de degradatie gemoeid is. Roermond verfoljjft op de tweede plaats van onder en PSV is de leidende club met slechts 2 punten voorsprong op nummer twee. Thuis spelend heeft PSV van Roermond met niet minder dan 6—d gewonnen, doch 'n kat in het nauw doet rare sprongen en PSV zal deze ontmoeting wel niet kalmpjes aanivatten, zal wel van be- ginne aan er alles op zetten om eem voor sprong te verkrijgen en daardoor de beide punten te verkrijgen, hetgeen haar ook wel zal gelukken. De wedstrijd NAGWill em n zal bij NAC wel een herinnering opwekken, want het was Willem H, die, geheel onver- wacht, NAC klopte met 2—0 en daardoor PSV een voorsprong op haar beaorgde, die heel moeilijk nog zal zijn in te halen. PSV heeft weliswaar nog vier wedstrijden te spe- len, kan dus nog wel eens een veertje moeten laten, doch NAC heeft nog zes partijen voor den boeg en zou dan op dien langeren weg ook niet meer mogen struikelen. Evenwel een kansje heeft zrj nog, doch bij de minste tegen- slag kan zij dit zien verdwijnen. Voor haar is het te hopen, dat zij in den komenden strijd revanche zal kunnen nemen. LONGABleijer- heide is voor de bezoekende club van groot belang, want zij staat op de elfde plaats, die zoo gevreesd is. Een lichtpuntje voor Bleijer- heide is, dat zij LONGA reeds eerder de beide punten heeft kunnen onthouden en wie weet of zij dit niet kan herhalem. NOAD doet af en toe van zich spreken en komt dan met een verrassdng voor den dag, tengevolge waarvan zij van de laatste plaats is afgekomen en er niet zoo heel veel puntjes meer noodig zijn om het degradatiegevaar af te wenden. Evenwel brengt de komende strijd BW tegenover haar en daarmede een club, die nog zeer veel zin heeft om PSV langs zij te komen, hetgeen lang niet denkbeeldig is. Men zal dus in dezen wedstrijd twee hardwerken.de ploegen Zien, ieder met kans op een mooien prijs. Ter gelegenheid van het jeugdtournooi plaatsen wij een jeugdpartij van Dr. M. Euwe, toen nog gewoon Max Euwe, gespeeld op den leeftijd van 13 jaar. Fransohe Partij. Wit: Dr. J. C. Readers (simultaan). Zwart: M. Euwe. Amsterdam 1914. I. e2e4 e7e6 2, d2d4 d7d5 Pblc3 Pg8—f6 4. e4e5 Pf6—d7 6. Ddlg4 IDeze zet, die een pionoffer op het oog heeft, ooemt men naar den uitvinder de Gledhill- variant. Zij is thans buiten gebruik geraakt, maar was eens zeer geliefd. De gewone voort- zettlng'is nu 5. ...c5, 6. Pf3 cd4: 7. Pd4: Pe5;, 8. Dg3 Pc6, 9. Rb5 (Pb5 komt in aan- merking) a6! en de aanval gaat op Zwart over. Mogelijk is ook na 6. ...cd4: 7. Pb5 Pc6, 8. Pd6f Rd6: 9. Dg7: met onoverzien- bare verwikkelingen. 6h7h5 6. Dg4dl Beter zijn Dg3, Dh3 of Df4. 6- c7c5 7. Pgl—f3 c5X<34 8. DdlXd4 Rf8c5 9'. Dd4f4 Dd8b6 Dreigt natuurlijk Rf2:f 10. Pc3a4! Db6b4f Niet Rf2:f wegens Ke2 en wint den raads- heer. II. Df4Xb4 Rc5Xb4t 12. Rcld2 12. c3 is ook zoo mooi niet, want na 12. .,.Re7 staat Pa4 geheel buiten spel. 12Rb4Xd2t 13. KelXd2 0—0 14. Rfld3 Pb8c6 15. Tal—el f7—f6! Wit moet nu ruilen en Zwart krijgt het overwicht in het centrum. 16. e5Xf6 Fd7 X f 6 17. h2—h3 Pc6h4 18. a2a3 Pb4Xd3 19. Kd2 X d3 Tweede Klasse. Zeelandia bezet thans de laatste plaats, maar zij behoeft nog geenszins te wanhopen, daar zij nog drie clubs zou kunnen voorbij- streven indlen de ein'dspurt gLorieus werd. Of dit inderdaad zoo zal zijn zal zij zelf moeten uitmaken, want haar programma is nog zwaar. Opmerkelijk mag het wel genoemd worden, dat Zeelandia, hoewel zij momenteel de laatste plaats inneemt, Hero wist te klop- pen met 14, en eenmaal Middellburg een ge iijk spel afdwong, terwijl bij de tweede wed strijd het versehil slechts 01 was. Ook haar komenden tegenstander Breda werd thuisspelend door haar geklopt en er zullen wel velen zijn, die Zeelandia op haar eigen t.rrein wederom een goede kans toe zullen denken. 'GoesVlissinigen heeft voor het be- zoekend elftal geen bijizondere interesse meer, want de eereplaats is inmiddels onbereikbaar voor haar geworden, dodh voor Goes heeft deze ontmoeting des te meer waarde en het is daarom, dat men, aan de thuiselub een zeer behoorlijke kans heeft om zich wat hooger op te werken en zich daardoor wat vedliger te stellen. RCSHero sto-nd reeds vroeger op het programma, doch (bij den stand 01 moest wegens de inmiddels ingetreden slechte weersgesteldheid worden gestaakt. Nu Hero's kans-.n zoodanig zijn, dat het kampioenschap bijna is hereikt, gelooven wij wel dat zij te Souburg de overwinming zal behalen, al werd het te Breda ook slechts een geiijk spel. Zou Hero het ditmaal ook niet verder kunnen brenigen of een nederlaag te slikken krijgen, dan zal de einidstrijd al zeer spannend worden in deze klasse en wellicht de allerlaatste dag eerst de beslisslng br-engen. De Zeeuwen— RBC is een kamp tusschen twee clubs, die nog moeten strijden voor het (behoud van het Tweede Klasserschap. Zeer velen zullen er zijn, die aan De Zeeuwen de beste kansen geven, doch dit deden zij ook toen De Zeeuwen bij RBC op bezoek ging en met niet minder dan 72 werden de Vlissingera geklopt! Derde Klasse. Door baar overwinninig op Sluiskil heeft Temeuzen haar kansen belangrijk doen stij- gen en zij moet in de nog voor haar restee rende 4 wedstrijden hoogstens 6 punten be halen om de gelegenheid te krijgen een poging te doen naar het heroveren van het Tweede Klasserschap. Haar staat van dienst mag er on-dertusschen zijn, want tot nu toe foleef zij ongeslagen, al was het eenmaal op het kantje af, toen zij tegen Axel uitkwam en slechts enkele minuten vddr het einde haar vurigste aanhangers zich reeds hadden verzoend met een 31 nederlaag. Een wedstrijd duurt echter 90 minuten, aldus Han Hollander, en is nooit verloren vddr het eindsignaal klinkt. In de laatste 2 minuten gelukte het aan Ter- neuzen niet alleen den achterstan-d te verklei- nen, doch zelfs den gelijkmaker te scoren en het heeft zelfs heel weinig gescheeld of het was nog een 34 overwinning geworden. Een sensationeeler slot van een wedstrijd zal men wel zelden hetoben meegemaakt. Ook Hoofd- plaat komt de eer toe met Terneuzen tot een verdeeling der punten te heb'oen kunnen komen. Overigens eischtte zij bij alle verdere ontmoetingen het voile pond op. Inmiddels kwam voor Axel de tegenslag en zakte zij aanzienlijk in de rang- lijst tot.de nederlaag van Sluiskil tegen Ter neuzen haar weer op de derde plaats bracht. Zonder afbreuk te doen aan de overige nog voor Terneuzen resteerende wedstrijden, zien wij in de ontmoeting TemeuzenAxel een der laatste versperringen op den weg naar het kampioenschap en is daarom deze kamp van groot belang voor haar. De rood-zwarten zullen deze hindemds wel goed nemen, want nu de eindstreep zoo naibij is, is de strijdlust nog aangewakkerd -en zij wil als eerste aan- komen. Evenwel, een wedstrijd dtiurt 90 minuten! De tweede belangrijke ontmoeting is die tusschen Breskens en Uzendgke, die aan de thuiselub wel de beste kansen biedt. Breskens zit Temeuzen kort achter de hielen en ziet natuurlijk vol verwachtdng de komst van Temeuzen op haar terrein tegemoet, daar zij dan nog de kans krijgt den achterstand tot slechts dfen puntje te reduceeren. Bres kens heeft nog een zwaar programma af te werken, weliswaar met slechts 66n uitwed- strijd tegen de Com Boys, maar mfet deze clulb komen nog bij haar op bezoek Axel, Hulst, Temeuzen, en IJzendijke. Mocht zij in al deze 6 wedstrijden slechts ook maar 6en punt moeten afstaan, dan i-s voor haar het pleit als beslist te beschouwen, daar Temeu zen dan 2 van de 4 wedstrijden zou moeten verliezen om beide ploegen weer op gelijken voet te brengen. De COm Boys orutvangen Biervliet en daarmede krijgen zij een kansje Noodzakelijk was cd3: Wit onderschat, wat bij simultaanspel licht voorkomt de gevaren van het volgende Pe4, waama Zwart in het voorde-el komt. 1 9Pf6e4 20. Thlfl In aanmerking kwam het offer Te4:, maar Wit denkt, het paard gemakkelijk te kunnen verjagen. Wel kan Pd2 later niet goed wegens slaan op f2, maar met Pc3 wordt het gevaar- lijke paard geruild of weggedreven. Zwart heeft een sterk maneuver in petto. 2 0b7b6 Dreigt Ra6t en dwingt zoodoende tot af- weermaatregelen. 21. Kd3e3 Rc8—a6 22. Tflgl Ta8c8 23. Tel—cl b6b5! Zwart begint te oogsten. 24. Pa4c3 Pe4Xc3 25. b2Xc3 Tc8Xc3t 26. Ke3d4 Tc3Xa3 27. Kd4e5 Ra6c8 28. Pf3—d4 a7a6 29. f2f4 Wit mag niet Pe6: spelen wegens Te8 en wint. Nu dreigt wel Pe6: TeS f5! De zet f4 is overigens slecht, maar een betere zet is er ook niet. Er komt toch nog een aardig slot. 29. Ta3e3t 30. Ke5d6 Tf8Xf4 31. Pd4c6 Rc8b7 32. Pc6e7f Kg8—h7 Het witte paard komt nog dreigend voor den dag. 33. g2— g4! Te3Xh3! Niet hg4: hg4: want dan wordt de dreiging Thl en mat noodlottig. 34. g4—g5 Th3e3 35. g5g6f Kh7—h8! Een fout ware Kh6 Pg8 mat! De partij werd hier wegens vergevorderd uur gearbitreerd en voor Zwart gewonnen ver- klaard. 512. De volgende weinig bekende, maar buiten- gewoon interessante mogelijkheid in de Chef Noeud-opening kunnen we ten zeerste in de aandacht onzer lezers aaaxbevelen. Wit: Zwart; 1. 3228 18—23 2. 33—29 23X32 op hun eerste overwinning. daar bij de eerste ontmoeting tu-sschen de-ze clubs de eindstand 33 was. Het zal echter een duitabeltje op zijn kant zijn, want Biervliet kan wel als haar gelijke in kracht worden beschouiwd. Oost- burg mioet naar Hulst tr.kken en zal daar haar tiwaalfde nederlaag wel oudergaan, daar Hulst ged-urende dit seizoen wel bewezen heeft de me-erdere van haar komende tegen stander te zijn. De Terneuizensche reserves gaan op bezoek bij EMM te Vlissingen en he-bben daar een goede kans om zegevierend uit den strijd te komen, al kan EMM vrijwel al-s haar gelijke worden besohouwd. Zeeuwsclie Voetbalbond. Eerste Klasse. Hulst 2 verloor Zondag van Com Boys 2 en nu zij naar Axel moeten, om Axel 2 te be- kampen zal het wel weder op een nederlaag voor hen uitloopen, want het blijkt wel, dat de opleving, die eenigen tijd geleden merk- baar was, niet van lagen duur is geweest, tengevolge waarvan zij thans op de onderste plaats zijn gesukkeld. BKW, dat aanvanke- lijk ook als een der emst-ige candidaten naar een plaats in den KNVB werd aangezien, is door de twee nederlagen, die Hontenisse haar wist te bezorgen, vier punten bij de leidende clubs, waartoe ook Ria behoort, achterop ge raakt. Het is dus wel begrijpelijk, dat er in haar kringen bel-angstelling bestaat voor de ontmoeting tegen Ria, waarmede zij reeds eenmaal geiijk sp-eelde. Een overwinning zou BKW uits-tekend te pas kemen, al helpt dit ook niet tegen den voorsprong door Honte nisse genom-en. Maar of de thuiscluib hiertoe in staat is, kan niet zoo maar zonder meer bevestigend beantwoord worden, het krachts- verschil is daartoe te gering. Komt het voor de tweede maal tot een puntenverdeeling, dan prof-iteert Hontenisse hiervan, want alleen een overwinning van Ria doet deze club dezelfde gunstige kansen behouden. Honte nisse en Ria moeten nog tweemaal tegen el- kaar in het veld komen, zoodat er wellicht voor de Ter Neuz-ensche Boys en BKW nog een graantje is mee te pikken. De reserves van de Com- Boys behaalden hun eerste over- winning op Philippine, toen deze club bij haar op bezoek was, nu krijgt Philippine gelegen heid revanche te nemen, doch waar hun gas- ten voriige week te Hulst overwonnen, zal ddt w-ellieiht nog wat nawerken en zoo zal het voor Philippine oppassen worden, al geven wij haar wel iets meer kans. De Ter Neuzensehe Boys krijgen op hun terrein SVO en denken wij niet, dat de Boys zullen toestaan, dat hun gasten met de punten zullen vertrekken. Er staat voor de thuiscluib te veel op het spel en zij wachten slechts op het moment, dat zij hun punt achterstand door het struikelen van Hontenisse of Ria zien verd vvjnen, maar daarvoor is noo-dig dat zij zelf geen enkele misgreep meer zullen doen. Tweede Klasse. Het derde elftal van Axel gaat den strijd aanbinden tegen het derde elftal van Hulst, waardoor twee ploegen tegen elkaar komen te staan, die dezelfde resultaten he/bben weten te beredken. H-e't is dus moeilijk om hier een sterkere of een zwakkere aan te wjjzen, zoodat wij het maar zullen hou-den op een puntenverdeeling. Van het reserve-elf tal van BKW verwachten wij een overwinning op Ria 2, daar deze ploeg te Westdorpe door haar met niet minder dan 18 er onder werd ge- houden. De re-serves van de Ter Neuzensehe Boys blijven zich nog voort-durend op de eer ste plaats handhaven en scoorden in 11 wed strijden niet miinider dan 78 doelpun'ten, het geen een respectaibel aantal is. Zij krijgen nu tegenover zich het tweede elftal van S-VO, dat reeds door hen met niet minder dan 013 werd geklopt, zoodat er geen enkele reden be staat om aan een tweede overwinning op dit elftal te twijfelen. Het tweede -elftal van Sluiskil staat op de tweede plaats in de rang- lijst met slechts 2 punten achterstand op num mer 1. Zij zal nu ontvangen Temeuzen 4 en blijk geven dat zij tegen dit elftal opgewas- sen is, zoodat een overwinning voor haar in petto is. Hontenisse 2Philippine 2 belooft een aardige partij te worden met afwisselende kansen, waarvan, n-aar het ons voorkomt, het meerendeel aan de thuiselub zal geboden worden. Het wordt de vraag of de reserves van Hontenisse hiervan een nuttig gebruik zullen kunnen maken. NEDERLANDBELGIe. Samenstelling Ned. elftal. Het Ned-erlands-ch elftal, dat op Zondag 27 Februari a.s. in h-et Feijenoord-stadion uit zal komen tegen het verbtgenwoordigend elf- 3. 37X28 19—24 4. 39—33 14—19 5. 41—37 1722 De normale voortzetting is, zoals bekend, 20—25 en 25X14. 6. 28X17 11X22 7. 37—32 12—18 8. 32—28 Hier heeft zwart op gespeeld 8. 20—25 9. 29X20 Op 28X17 volgt zw. 2430! eniz. Het blijft dus geiijk, hoe wit slaat. 9. '5X24 10. 28X17 24—30 11. 35X24 19X28 Zwart heeft een s-chijf gewonnen, terwgl de witte schijf op 17 ook nog verloren gaat. Het (behoeft geen betoog, dat dit slagtype ook in gevorderde partijstanden kan voor- komen. We hebben een spelstudie samenge- steld, waarin wit zijn tegenstander de gelegen heid biedt, hetzelfde zetje toe te passem. -Zie de -stand op diagram. ZWART 1 2 3 4 b 16 26 36 46 tal van Belgie, is als volgt sarmengesteld: Doel: Van Male (Gfeijenoord). Achter: Weber (AGOW) en Caldenhove (DWiS). Midden: Paauwe (Feijemoordj, Anderiessen (Ajax) en Van Heel (Feijen-oord) Voor: Wels (Undtas), Van Spaendonck (Neptumus), Vente (Feijen-oord), Smit (Haar lem) en Mijniders (DEC). PECH... BIJ HET JEUGDTOURNOOI. De inrichbens van het jeugdtournooi scha- ken, hebben ook ditmaal te kampen met die ttgen-slagen, waaraan dergelijke ondememin- gen nu eenmaal lijdem. Volgens de adverten- ties in ons bl-ad is de aangifte verleden Woens- dag gesloten, maar er zal in groepen van vier gespeeld moeten worden, -tin het opgegeven aantal is geen veelvoud van vier. Een jongen of meisje (hopelijk kan een afzonderlijk meis- jesviertal jworden gevorm-d), die zich dus nog opge-ft, hoeft dus niet te vreezen, barsch af- gewezen te worden, maar zal integendeel met open armen worden ontvangen, daar hij of zij de inrichters uit een moeilxjkheid helpt. Het w;ek!blad ,,De Schaakwereld" heeft voor dit jeugdtournooi eenige zeer mooie prijizen beschiklbaar gestel-d en tevens er voor gezorgd, dat iedereen -een aan denken aan het toumooi mee naar huis zal kunnen nemen! Dat is natuurlijft geen pech, maar een groot geluk. WIT 47 48 49 50 Wit is aan zet. Hoe kan hij zwart verlok- ken, op een foutiev-e combinatie te spelen? Wit: Zwart: 1. 40—35 12—18 2. 3228 2025 NEKKRAMP. Te Wehl (Geld.) is in het geizin van den landbouwer S. bij twee Ikinderen nekkramp geconstateerd. Beide kinderen zijn naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. KIND AAN RRANDWONDEN OVERLEDEN. Het tweejari-g zoontje van den heer H. Heb ben te Well (L.) is tijdens het spelen ten huize van zijn grootoude-rs in een teil met kokend water gevallen. Het kind- bekwam zoo h-evige brandwonden, dat het aan de gevolgen is overleden. HET ONGELUK IN STAATSMIJN MAURITS. De houwer M. J. Lemmens, uit Bunde, die bij de ontsporing in de ondergrondsche wer ken van Staatsmgn Maurits werd gewond, is in het ziekenhuis te Heerlen aan zijn verwon- dingen overleden. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. De houwer P. P. Tummers, die bij de ont sporing werd gewond, maakt het vrij goed. LIJK OPGEHAALD. iDinsdagmorgen hehben arbeiders te Wes- sem (L.), werkzaam op een foaggermokn, uit de Maas het lijfc opgehaald van een onbekende vrouw van middeibaren leeftijd. MERKWAARDIGE VERGISSING. Een zeldzame en merkwaardige vergissing is in Kerkrade gebeurd. De mjjnwerker B. deed aangifte van de geboorte van een twee- ling, het was de derde, -een meisje en een jongetje. Ze werden ingeschreven in de regis ters van den burgerlijken stand en kregen de namen Beatrix en Bernhard. Later kwam de vroedvrouw mededeelen, dat de vader zich bij de aangifte had vergist, daar twee meisjes waren geboren. Een dezer krijgt nu den voor- naam Bernardina. Slechts door een vonnis van de rechtibank te Maastricht kan de foutieve inschrij-ving worden hersteld, INBREKER GRENDELT DEUR. Een bewoner van een huis aan den Orion- laan te Haarlem ibemerkte bij thuiskoms-t, dat de voordeur aan den binnenlkant was gegren- deld, hetgeen hem zeer verdacht voorkwam. Toen hij niet op normale wijze zijn woning k-on betreden, deed hij dit met geweld en con- stateerde, dat ge-durende zijn tweedaagsche afwezigheid bij hem was ingebroken en dat een geldkistje, dat in een linnenkast had -ge- staan, was opengehroken. Vermist wordt 457 gulden. Bovendien bleken te zijn ontvreemd een gouden armband, een ring en een beursje ter gezamenlijke waarde van 140 gulden. De dader heeft nog vergeefs getracbt een buffet open te breken. De politie stelt een onder- zoek in. UIT EEN OPVOKDIN'GSG ESTICllT ONTVLUCHT. De gemeentepolitie van Geleen heeft aan- gebouden -den 16jarigen A. S., die uit het op- voedingsgesticht Zandbergen bij Amersfoort -r-ntnic. nr* ziwart meent nu -te winnem, maar het zal spoedig -blijiken, dat hij niet ver gen-oeg heeft gekeken. 3. 29X20 15X24 4- 28X17 24—30 Nog ziet zwart het gevaar niet. 5. 35X24 19X28 Het woord is nu aan wit. 6. 37—31 26X37 7. 17—12 8X17 8. 4842 37 X 39 9. 44X2 met -gemakkelijke winst voor wit. Behalve het slagtype, waar het an de eer ste plaats om te doen was, laat bovenstaande combinatie zien, dat men in het damspel niet te iichtvaardig een aangeboden voordeel mag acoepteren. Wie al te royaal is, heeft daar tamers meestal een bedoeling mee! De hier volgende stand met wel zeer onver- wachte afwikkelin-g moge een en ander toe- lichten. ZWart: 3, 5, 11, 15, 16, 18, 20, 21, 22, 28. Wit: 19, 31, 35, 36, 37, 39, 41, 43, 46, 49. Wit aan zet meent een voordeelige voortzet ting te hebben gezien. 1. 35—30 11—17 Op zw. 2024 zou wit 3126 laten volgen. 2. 3025 Wit denkt met deze zet een schijf te win- nen. Het komt echter anders uit! 2. 2024 3. 19X30 15—20 4. 25X14 3—9 5. 14 X 3 2832 6. 37X28 22X44 7. 49X40 21—26 8. 3 X 21 26 X37 9. 41X32 16X49 dam Zwart wint. Oplossing van het eindspel uit rubriek 509. Zwart: 2 sehijven op 15 en 32. Wit: 3 sehijven op 9, 30 en 40. le variant, dam 3237 3742 gedw. 4248 dam 48—37 37X48 enz. Wit wint op tempo. 1. 94 2. 4—36 3. 36—47 4. 40—34 5. 47—42 6. 30—25 was ontvlucht, na het verforeken van een deur. De jongen was aan het zwerven geigaan en had te Zeist een fiets gestolen, waama hg via Brabant naar Limburg trok. S. werd in een logement te Geleen aangetroffen. Toen de po litie hem Wilde arresteeren, i-s hij langs de achterizgde van het pand gevlu-cht. Per auto werd een achtervolging irugezet, waarop h(j in Beek kon worden gegrepen. De jongen werd op transport gesteld naar Zeist. hun hartvorm, want Mgnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en onder- scheid-en zich van alle goede middelen die tegen Kou, Griep en allerlei pijnen bestaan, doordat zij veel vlugger en afdoender helpen en zoo den duur van Uw ongesteldheid belangrijk verkorten. Koker 12 st. 50 ct. Proefv-erpakking 2 st. 10 ct. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. (Ingez. Med.) IN fiEN TREK 1100 K ABULIA CH EN. Tegen bet voorjaar trekken altijd eenige LJmuidensche trawlers naar de Moray Firth, om in dezen inham aan de Schotsche kust, die rijke vischplaatsen heeft, op kabeljauw te gaan vis-schen. Engelsche trawlers mogen er niet komen om de sehade, die ze aan den vischstand en ook aan de vissoherg der Schot- ten teweegbrengen. Maar zoolang de buiten- landsche trawlers buiten de drie-mgls zone blijven, kunnen de Britten daar nlets tegen doen. In dezen tijd van het jaar trekken groote scholen kabeljauw de Moray Firth binnen en vooral daarop hebben onze trawlers het ge- munt. En meestal komen ze met een flinke vangst naar IJlmuiden terug. Maar met de Ewald UM 48 wilde het eerst niet lukken. Vrijdag 28 Januari was de traw ler van IJmuiden vertrokken; men had al on- geveer een week gwischt, maar de vangst was slecht. En reeds dacht de schipper er aan, zijn geluk elders te gaan beproeven. Zoo werd vorige week Zondagavond ,,ge- haald". Ook nu weer waren de verwachtingen niet hoog gespannen. De winch werd aange- zet. Elven later zagen de marmen van de Ewald een wild gefladder van zeevogels achter hun schip. En toen de kull het achterste gedeeltc van het trawlnet, waarin de visch zit langs den trawler lag, krioelden honderden kabel- jauwen in de nauwe ruimte. Z66 zwaar was de vangst, dat men de visch in vijf gedeelten moest binnenhalen. Urenlang d-uurd'e het, voor men de visch gestript in het ruim getoorgen had. Het res-ultaat was 1100 kabeljauwen, 100 koo'lvisschen en 120 manden gullen, (kleine kabeljauwen) en als verval voor de bemanning 45 manden lever en kuit. De Ewald besomde bijna 4000 en de elf opvarenden kregen 527 lever- en kuitgeld te verdeelen. KOFFER MET VOETBALPOOLS IN BESLAG GENOMEN. Een groote zending zgn. voetbalpools, af- komstig van igoklustigen uit alle deelen van ons land, is door de politie te Hoek van Hol land in beslag genomen op het oogenbllk, dat ze aan boord van een aldaar gemeerd schip igebracht zou worden ter varscheping naar Engeland. Het betreft de zgn. Little Wood- pools, die in ons land nog al vrij druk ge- plaatst worden, meldt de Crt. Het was de politie bekend, dat regelmatig vrij groote hoeveelheden voetbalpools, die In ons land waren verkocht, via Hoek van Hol land naar Engeland werden verzonden. In een caf6 te Hoek van Holland werden gewoonlgk de pools uit de versohlllende deelen van oris land bijeengebracht en gereed gemaakt voor verzending. Dit geschiedde onder leiding van den hoofdagent, zekeren W. P. A. O. uit de residentie, tegen wien reeds verschillende malen proces-veribaal is opgemaakt in verband met overtrading van de Loterrjwet. Reeds eerder had de politie een val opgezet om de pools in handen te krijgen. O. wist de politie nog steeds om den tuin te leiden. Ook thans probeerde hij dit en op eenigen afstand van het bewuste cafd verliet hij de auto, die hem naar Hoek van Holland bracht. De politie had hier echter om gerekend. en kon O. zoodoende aanhouden. Hij bleek in het bezit te zijn van een koffer, gevuld met de genoemde voetbalpools uit verschillende plsiat- sen van ons land afkomstig. In totaal is ongeveer f 3500 voor deze pools gestort. De politie heeft alle loten in beslag genomen en tegen O. proces-verbaal opgemaakt. 2e variant. Wlit 94 dam (zw. 3238); 436!!! (zw. 3843)3647 (zw. 4349); 47—24 (49X 35)242 wint. 3e variant. Wit 9—4 (zw. 1520); 4—15 (zw. 20—25); 40—34 (32—37); en 15-^7 wint. 4e variant. Wit 94 (zw. 32—38); 4—36 (15—20); 36—47 (20—25); 47 X 33 (25X45) en 33—50 wint. 5e variant. Wit 9—4 (zw. 32—38); 4—36 (zw. 15—20); 3647 (zjw. 3843); 47X15 (zw. 4348, want op 4349 volgt 1524 enz.); 4034 (saw. 4837)wit 1542! en 3025. Een waardevol practisdh eindspel. Tenslotte een fraai miniatuurtje ter op lossing. ZWART 1 2 3 4 5 16 26 36 46 WIT 47 48 49 50 Wit speelt en wint. De oplossing van het miniatuurprobleem uit de vorige rubriek is: Op zwart 1520? wint wit door 2923; 27—22; 37—31; 30—24 38—33; 43X1 dam. Zwart neemt nu de dam af door 27 en 4X 13, waama wit 4943 laat volgen en op tempo wint. Aardige combinatie in een stand van 7 om 7.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3