Paardenfokkerij bport Gemengde Berichten AXEL, SAS VAN GENT. BIERVLIET. MIDDELBURG RECHTSZAKEN. VOETBAL. DE PLUTO TE SASSNITZ BINNENGEBRACHT. 2. 3. 4. 9. 10. 11. de af.gevaardig'de van den christelijken bestu- rembond alhier. Door de aanweizigen zal deze avond met licht vergeten worden. Ongeval. Vrijdag jJ. fietste de wed. B. alhier naar haar iwerk, toen ze in den Koudtenpolder, ten hoogte van den landbouiwer v. H., eensklaps dioor e:m hevige rukwind werd gegrepen, ten- gevolge waanvan ze van haar fiets viel, waar- bij ze haar linkerlbeen bnak. Pas nadat ze ruim twee uur met hevige pijn aan den kant van den weg had gelegen, hoorden arbeiders, die ter plaatse aan het werk waren, haar hulpgenoep, waarna ommid- dellijk geneesfcundige hulp werd ingeroepen. Dr. Leenhouts achtte den toestand van dien aard, dat ze in het ziekenhuis te Sluiskil is qpgenomen. Gevolgen van den schrik. Een tachtigjarige wandelaar B., die tenge volge van zijn ouderdom niet zoo vaardig meer ter been is, schrofk in de Noondistraat zoodanig van een winkeflbedienfle, die een stofdoek uit- sloeg, dat hij kiwam te vallen en met een ge- toroken schouder moest worden opgenomen. Gemeenteraad. In de op Dinsdag a.s., des namiddags 6.30 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pumten in behandeling: 1. Beeediging van het raadislM P. J. Kaas. Mededeeling imgekomen stukken. iBenoemdng lid burg, armlbestuur, we- gens periodieke aftreding van Th. L. Stubbe op 1 April a.s. iVoorstel .tot verleening eervol ontslag aan J. J. Aarnoutse als hoof d tevenis onderwijizer bij den cursus in vervolg- onidenwijs. aan de o.l. school A, wegens opheffing zijner betrekkinig. Voorstel tot verleening ontheffing van het bepaalde bij art. 42, 1°, letter q van het Motor- en Rijwielreglemen't. Voorstel tot verleening 80 pet. voor- schot op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der 1. o. wet 1920 ten behoeive der bijizondere lagere sdbolen in de gemeente over 1938. Verzoekschrift van het R.K. kerktoe- stiuur om beschiklbaarstelling van gel- den voor aanschaffing van nieuwe kachels in de R.K. Jongensschool. Voorstel tot wijiziging en opndeuw vast- stelling der verordening op de heffing van schoolgeld voor lager onderwijs. Te nemen besluit tot deelname aan de verwaarborgingsregeling van de ver- eeniging „Fraude-risico-onderlinge van gem eenten". Verzoekschrift van het Oranje-comite om een bijdrage van ten hoogste 200 in de kosten viering geboorte prinses. Voorstel tot buite ngewon e aflossing der geldleening per resto groot 50000 ibij de N.V. Friesche Levensverzekerings Maatschappij en tot het aangaan eener nieuwe geldleeniing groot 50.000 tegen eene rente van 3 pet. tot den parikoers met jaarlijksche aflossingen van 5000. Verzoeksdhriften van wed. J. J. Geer- naert en van Th. van der Spiegel, om verstrekking van een hypothecair cre- diet van elk f 2450, voor een met rijks- steun gebouwde woning aan de Kloos- terlaan. Voorstel tot vemieuwinig bestrating der Stationsstraat. Voorstel tot wijiziging der gemeente- begrootingen voor 1937 en 1938. Gedeputeerde Staten van Zeeland deelen m-ede, dat de kermis alhier thans gehouden zal worden op den 4 den Zaterdag en den daar- op volgenden Zondag en Maandag in de maand Juli. Een aantal jaren geleden heeft de gemeente een oefenterrein voor de militairen aan de Nadorst in gereedheid gebracht. Dit terrein blijkt thans voor het beoogde doel niet te vol- doen en het is in verband met de uitbreiding van het garnizoen, i. c. het aantal leerlingen van de school voor dienstplichtige onderofficie- ren-administrateurs, te begrijpen, dat men over een goed oefenterrein wil beschikken. Als wij goed zijn ingelicht zou dit komen op ge- meentegronden nabij het park de Griffioen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 11 Februari 1938. Verdisistering in dienstbetrekking. Als verdacht van verduistering in dienst betrekking, bad zich te verantwoorden W. v. D., oud 43 jaar, boekhouder te Goes. Deze zou in den loop van een tiental jaren toen hij als kassier boekhouder in dienst was bij de N.V. Zaadhandel en Boomkweekerij Wed. P. de Jongh te Goes, in rwelke hoedanigheid hij belast was met het innen van gelden van klanten die aan zijn kas kwamen betalen en het in ontvangstnemen van gelden die de rei- zigers van voornoemde N.V. kwamen af- rekenen of afdoen, hebben verduisterd door die gelden die hij in zijn persoonlijke dienst betrekking bij voornoemde N.V. had ontvan- gen en die aan die N.V. toebehoorde, althans die hij aan die N.V. moest verantwoorden en afdragen, niet heeft verantwoord doch die gelden tot een bedrag van ruim 4800 zich iwederrechtelijk heeft toegeeigend. Verdachte was versehenen en werd rechts- kundig bijgestaan door Mr. P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. De Officier van Justitie aan het woord komende, zegt dat verdachte te Goes een onverdeeld gunstige reputatie had. De ont- stentenis te Goes was groot, toen een en ander aan hat licht kwam. Jaar in jaar uit pleegde verdachte malversaties, gemiddeld tot een be drag van 700, verduisterde hij per jaar. Was het nu niet uitgekomen, dan zou het gemak- kelijk tot 10.000 zijn opgeloopen. Volgens de meening van den Officier mag de straf on- danks de gunstige reputatie, niet te licht zijn. De Officier eischte IV2 jaar gevangenisstraf. De verdediger verzoekt de rechtbank aan verdachte een voonwaardelijke straf op te leggen subsidiair een onvoorwaardelijke straf die veel lager is dan de Officier van Justitie heeft geeischt. Verdachte verzocht vervolgens 00k zelf clementie. Veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. C. M. oud 37 j., koopman te Kruiningen, reed op 23 November 1.1. onder de gemeente Kapelle met zijn auto op den openbaren rijweg, de Postweg. Hij kwam uit de richting Kapelle en ging in de richting Postbrug. Zijn snelheid bedroeg ongeveer 80 K.M. per uur. Die snel- 12. 13. 14. heid was ter plaatse te groot en hij heeft niet voldoende uitgekeken en opgelet waar.door hij niet tiidig gezien heeft dat zich in diezelfde richting als hij verdachte reed, voor hem 3 wielrijd.sters reden op een rijwielpad rechts van den weg. Daardoor kwam het dat, of- schoon er voldoende ruimte was om te pas- seeren, verdachtes voertuig op die wielrijdsters is gereden waardoor die zijn gevallen en alle drie zoodanig lichamelijk letsel he'bben be- komen n.l. hersenschudding, beenfractuur, hoofd en schaafwonden, dat die verwondingen als zwaar lichamelijk letsel moeten worden aangemerkt. Als verdacht aan zijn schuld te wij ten hebben, dat een ander zwaar lichamelijk letsel bekomt, had zich voornoemde M. zich thans te verantwoorden. Veraachte werd rechtskundig bijgestaan door Mr. A. H. van Heel, advocaat te Goes. De Officier van Justitie eischte een maand gevangenisstraf. De verdediger achtte het tenlastegelegde niet bewezen en verzocht de rechtbank ver dachte vrij te spreken, subsidiair de grootste clementie te betrachten. EEN PSEUIX) ADJ.-ONDEROFFICIEK DOOR KORPOKA AL VAN DE POLITIE- TROEPEN GESNAPT. De 24-jarige werklooze kantoorbediende J. E. R. B. moest zich voor den Haagscben politierechter verantwoorden wegens het dra- gen van een militair uniform, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Hij had zich niet met een eenvoudig sol- datenpak tevreden gesteld, doch maar liefst dat van adjudant-onderofficier aangetrokken. Met dit uniform getooid, was hij zelfs zdo bru- taal, dat hij „ondergeschikten", die hij op straat tegenkwam, a*rnhield en hen er op wees, dat zij behoorlijk moesten salueeren! Een korporaal van de politie-troepen had even- wel een telefoongesprek afgeluisterd, waaruit hij begreep, dat er aan bet fraaie uniform een ..steekje los" was en deze korporaal heeft den kantoorbediende aangehouden en gevraagd zich te legitimeeren. De greep bleek raak en de kantoorbediende moest zijn uniform af- leggen. De officier vordende tegen hem een voor- waardelijke gevangenisstraf van twee weken, conform welken eisch de politie-rechter uit- spraaik deed. STAMBQEK NED. TREKPAARD. Vrijdagmiddag vergaderde, volgens de Mid. Crt., in Schuttershof te Goes de afldeeling Zeeland van het Stamlboek Ned. Trekpaard. Aanwezig waren daarbij de voorzitter en secretaris van het Hoofdbestuur, Jhr. J. van Vredenburch en de heer Bom. De vioorzitter, de heer H. A. Hanken, heette alien weikom, in het bijzonder den voorzitter en secretaris van het hoofdbestuur. Spr. wees er op, dat er rede was tot voldoe- ning op het gabied der fokkerij, 00k wat den uitvoer betreft. Men moet waardeeren wat bereikt werd, doch het is te ibetreuren, dat er nog niet altijd volidoende sameniwerking is. Ook door geschrijf, om particuliere belangen te dienen, doet men vaak afbreuk aan het belang van het geheel. Vender waanschuwt spreker er tegen, niet alle jonge hengsten van 5 en 6 jaar te verkoopen. Zongt er voor, dat we goed vaders. in Zeeland houden. Vender herinnerde spreker er aan, dat het dit jaar 25 jaar geleden is, dat de veiulencontrole werd ingevoerd, een instelling waar het stam- boek op drijft. Spreker herdacht tenslotte het overleden bestuurslid J. Wisse. De secretaris, de heer Lako, memoreerde m zijn jaanverslaig, dat de ingetreden vedbete- ring zich voortzette, al brachten de ruinen nog te lage prijzen op. Prijzen voor merries en veulemimerries waren be ter. Een twaalftal hengsten verwisselden van eigenaars. Fok- merries wenden veel gevraagd, ook door Duitschland. De inischrijvilnigen stelgen. Het aantal veulens overtrof zelfs de tweeduizend. In het overlijden van het bestuurslid J. Wisse werd voorzien door de benoeming van den heer J. A. Stols. De financieele toestand der afdeeling is gunistig, meide door het stijigend 10)d 0X113/1 Nadat het jaarverslag van den secretaris als uitgelbracht vastgesteld was, werden even- eems de rekenirug over 1937 en de begrooting vtoor 1938 zonder discussie goodigekeurd. Het bestuursrvoorstel om d'e kampioen- henigsten en oud-kaimpioenen voortaan uit te sluiten van ide najaarspremiekeuring ont- lok-te al avenmin discussie en werd z.h.s. aan- genomen. De periodiek aftredende comimissarissen, af- gevaardigden, enz. werden alien bij accla- matie herkozen. Bij de rondvraag zeide de heer De Milliano, dat er dit jaar geen nationale tenboonstelling is, en daarom willde hij wijizen op een fout in de medailles, waarop niet aangegeven staat, wie ze behaald helblben, hengsten of merries. Men hangt de paarden ook maar vol met medailles, waanvan de herkotmst niet te con- troleeren isi en die vaak ook geen waarde hebben. Spr. wijst nog op de drukte in den Ring door het voorbrengen der eervolle ver- meldingen, waar spr. eveneens tegen is. De heer Bom zal de kwestie der medailles onlder het oog zien. Van andere zijde merkt men op, dat er niets tegen is om de eervolle venmeldinigen na de bekroningen voor te brengen. De heer Han Kerokhaert vraagt de aan- wezige hoofidbestuursleden, of niet elk jaar een nationale tentoonstelling gehouden kan world en. In elk geval wilde hij elk jaar een nationale kampioenhengst zien benoemd. De heer Anth. Dekker bepleit dan even eens het houden van een kampioensmerrie. De voorzitter merkt op, dat het een kiwes- tie van duiten is. Die zijn er niet voldoende. Men zal een en ander echter besipreken. De heer De Feijter, Goes, haalt een geval aan van een paard, dat in Brussel piet toege- laten wend, omdat de papieren niet in orde waren en in Oostlbung wel. Hoe kan dat? De Voorzitter zegt, dat dit geval onderzocht zal worden. De heer De Feijter meent verder, dat het blad van het Ned. Stamlboek te weinig uit- komt. Al verscheen het maar reeds maan- deiijks. De heer Bom wijst op de moeilijikheden, van kosten en vooral ook van inhoud. Niet alleen, dat die inhoud ook geld kost, maar critiische verslagen zouden ook moeilijkheden mede- brengen. Er werd verder nog eendge critiiek uitge- oefend op de wijze van keuring, doch de vioorzitter wees er op, dat dit geheel volgens de wet gesehiedt. Er komt in detze een wijzi- ging en wat men daarvan vemomen heeft, zal dit wel een verbetering brengen. Spr. zeide verder, met eenige opmerkingen, waaraan mogelijk ivoldaan kan worden, rekening te zullen houden. De heer Hanken sloot daarna de vengade- ring met een opwekkend woord, om bij voor- keur in eigen land te koiopen, en op alle mqgelijke wijize mede te werken de fokkerij hoog te houden. UITSEAGEN VAN ZONDAG. Hon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afd. I. VSV—-Ajax DWIS-KFC DFCSparta Excelsior-VUC le klasse Afd. II. 't GooiCW HBS—Xerxes FeijenoordBlauw-Wit HDVSStormvogels le klasse Afd. IH. Hengelo^Heracles Afdeeling IV. le klasse. EindhovenDONGA NOADMW BleijerheideNAC Willem n^Juliana BWRoermond 3—1 3—0 1—1 1—6 2—1 3—5 6—1 4—2 1—1 0—3 3—2 afg. 3—1 4—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. PSV 16 10 3 3 23 47—25 BVV 16 9 3 4 21 43—25 NAC 14 7 3 4 17 30—19 Juliana 15 7 2 6 16 34—34 Eindhoven 16 6 4 6 16 35—31 LONGA 16 6 4 6 16 27—28 MW 17 6 4 7 16 33—45 Willem H 16 6 3 7 15 26-35 NOAD 15 5 1 9 11 32 44 Roermond 14 4 2 8 10 26—39 Bleijerheide 15 3 3 9 9 24—32 2e klasse A. BredaDe Zeeuiwen 'HeroDe Baronie RGS Go es Middelbu r gRBC 1—1 6—2 afg. afg. doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.t. Hero 15 9 3 3 21 38—35 Middelburg 16 7 7 2 21 29—21 De Baronie 16 7 5 4 19 37—25 Vlissingen 15 7 2 6 16 32—20 Breda 15 6 4 5 16 31—31 ROS 12 5 2 5 12 30—32 De Zeeuwen 16 5 2 9 12 33—42 Goes 13 4 2 7 10 19—27 RBC 14 3 4 7 10 29—39 Zeelamdia 14 3 3 8 9 24—31 3e klasse A. SluiskilTemeuzen BiervlietAxel 1—5 1—3 doelp. gsp- gew. gel. verl pnt. v.—t. Temeuzen 14 12 2 26 86—25 BrtBkenis 12 9 1 2 19 48—24 Axel 14 8 2 4 18 35—23 Sluiskil 15 9 6 18 54—37 Hoofdplaat 13 6 3 4 15 30—28 IJzendijke 13 7 1 5 15 33—37 Hulst 13 5 1 7 11 3540 Bienvliet 13 2 1 10 5 19—50 Corn Boys 11 2 9 2 15—52 Oosttoung 12 1 11 1 19—58 le klasse Afd. V. GVA|ViHoogezand Le euwardenAchilles HiSC-Sneek Be QuickHeerenveen VeendamVelocitas Zeeuwsche Voetbalbond. le Klasse B. Axel 2Tern. Boys BKVV^Temeuzen 3 SVOiHontenisse Hulst 2Com Boys 2 RiaPhilippine 2e klasse B. 1—0 2—3 2—4 3—2 1—0 Axel 3Tern. Boys 2 BKVV 2Terneuzen 4 Philippine 2Ria 2 Hulst 3Com Boys 3 Hontenisse 2Sluiskil 2 1—5 5—1 0—5 0—2 7—1 1—2 3—3 0—2 1—0 1—2 HET OVERZICHT. Eerste klasse. Nadat bij de eerste ontmoeting LONGA en Eindhoven de punten hebben gedeeld, kwam het ditmaal tot een overtuigende overwinning voor DONGA, dat bij Eindhoven op bezoek was en met een 03 meerderheid naar huis kon terugkeeren. Zij hebben thans 16 wed- strijden gespeeld en daaruit beiden ook 16 punten verzameld, wel een betwijs, dat zij van gelijke kraclht zijn. Deze 16 punten werden ook op gelijke wijize verkregen, n.l. uit 6 gewonnen partijen en 4 gelijke spelen. NOAD, dat zoo'n langen tijd trouw de laat- ste plaats bezette, heeft thans een voorsprong van 2 punten pp Bleijerhedde verkregen door haar overwinning met 32 op MVV. De kans, dat NOAD nog de dans zal ontspringen, is hierd'Cor aai'.Lneikelijk vjrbeterd. Wiillem II heeft het zekere maar voor het onzeikere genoimen en zich zoo gioed als veilig gesteld door haar 31 overwinning op Julia na, althans de kans dat bij het einde van het seizoen de hekkensluiter ewenveel punten als zij in haar bezit heeft, is gering, hoewel moge lijk, do.ch dan zou bjv. Bleijerheide de haar nog 5 resteerende wedstrijd'en moeten winnen hetgeen zou meebrengen, dat NOAD te Bleijerheide zou verliezen en dan kan NOAD nog in gevaar komen. Dat BVV in deizen zoo belanigrijken wed- strijd voor haar wel terdege zou oppassen was te voorzien, want zij moet nog uitkomen tegen PSV en heeft slechts 2 punten op te halen om met deze club op gelijken voet te komen. Roermond werd door BVV dan ook verslagen met vrij normale cijfers, n.l. 42. Voor Roer mond is dit echter minder prettig, want haar positie komt in het gedrang, al staat zij in doelgemiddelide hooiger dan NOAD en Bleijer heide. Tweede klasse. De Zeeuwen die thudis spelend reeds eerder Breda klopten, hebben de mooie preslatie ge- leverd om te Breda deizelfde club een gelijk spel 11 af te dwingen. De stand van De Zeeuwen is nog verre van safe, doch wie weet van welk een groot belang dat e£ne puntje te Breda verkregen bij de eindafrekening kan zijn. De groote strijd HeroDe Baronie, waar- vcor zeer veel belangstelling bestond, niet alleen te Breda, maar ook bij alle Tweede Klassers, is voor De Baronie op een teleur- stellihg uitigeloopen, niet alleen dat zij verloor en de overwinning Hero volkomen toekwam, hetgeen de 62 uitslag wel bewijist, doch Hero schudde hierdoor tevens een ernstige medecandidaat naar de eereplaatis van zich af, want het is wel als uitgesloten te beschouwen dat De Baronie in de nog resteerende 2 wed- strijden de 4 punten achterstand op Hero kan inloopen. Er blijven nu nog twee clubs, n.l. Hero en Middelburg en daarvan heeft 'Hero zonder twijfel de besite kanis, temeer waar zij 2 punten voorsprong heeft en de eindstreep in het zicht is. De wadstrijden ROSGoeis en Middelburg RBC werden door het bar slechte weder af- gelast. Derde klasse. SluiskilTerneuzen. 15. Met spanning is daze wedstrijd tegemoet gezien, daar Sluiskil de laatste weken fraaie successen had weten te foehalen en men dus verwachtte, dat onze stadgenooten op het terrein aan het vdllapark een kwaden dobber zouden hebben. Het is echter anders uitgeloo- pen en geen enkel moment is de overwinning voor Terneuzen in gevaar geweest. Het spel van Sluiskil is ons dezen middag baslist tegen gevallen en zij moet tegen Axel, Breskens en verder ook Hulst wel heel anders uit den hoek zijn geikomen, toen zij daze ploeigen er onder wist te houden. Terneuzen is door deze overwinning een flinfcen stap verder op den weg naar het kam- pioensdhap en wianneer zij nu Zondag a.s. ook van Axel wint, kan haar den titel bijna niet meer ontgaan, hoewel in de volgende ontmoe- tingen ook nog goed uit de oogen moet worden gekeken, daar tenslotte de laatste loodjes ge- woonlijk het zwaarste wegen. Sluiskil had een invaller, Terneuzen twee, voor Van de Wlege en H. Geensen, die beiden geblesseerd zijn. Op hun plaats kwamen uit Winkster en Anth. Geensen. De leiding berustte bij den heer P. Koster. Van der Hooft, die ditmaal als Terneuzens aanvoerder funjgeerde, won den toss en ver- koos den zeer fellen wind, die van doel tot doel stond, tot steun. Nog geen twee minuten is het spel aan den gang, of Laurens weet, na goed aangeven van Van Hecke, den bal hoog in het net te jagen, zoodat het wel bij zonder spoedig 01 is. Binnen de vijf minuten heeft Terneuzen tiwee corners mogen nemen. Bij de tweede plaatst een Sluiskilsehen verdediger den bal foijna in eiigen doel. Juist op het nippertje kan de doelman het leder uit het hoekje wegkrij- gen. Door het voordeel van den wind is Ter neuzen het meest aan bod en voor het mee- rendeel verblijft de bal dan ook op de Sluis- kilsche speelhelft, waar de verdedigers voor een zwaren taak staan. Twintig minuten zijn er verstreken, als Wij denken, dat de gelijk- maker komt. Van der Hooft speelt slecht op zijn doelman terug. Dooms moet ver uit zijn doel komen, maar een tweetal Sluiskilsche aanvallers zijn eerder bij den ibal. Wanneer dan tenslotte de rcchtsbuiten van Sluiskil in het ledige doel zal plaatsen, duikt Van der Hooft op en weet den bal nog van de lijn weg te trappen. Onze stadgenooten kruipen hier wel door het oog van een naald. 28 minuten is het spel oud, als Doiblbeleir aan And'r. Geensen een goede schietkans biedt, waarvan deize een goed gebruik maakt. Zeer hard wordt door hem den bal in de touiwen geplaatst. 02. Vijf minuten na dit doelpunt lost Doib'beleir van verr:n afstand onverwachts een schot en juist onider de lat vendiwijnt de bal ten derde male in het Sluisikilsche doel. 03. Even daarna heeft Andr. Geensen een zelfde kanis als te wren, maar nu doet hij te onbesuist en de bal gaat ver naast. De aan- vallen, die Sluiskil daar tussichendoor onder- neemt, zijn niet bepa.ald gevaarlijk, zoodat geen al te moeil'ijke oogenblikken ontstaan vcor het doel van de roodizwarten. Tien minu ten voor de rust passeert Laurens eenige Sluiskilsche verdedigers en zet dan den bal voor het doel, waarna Dobbeleir van kortbij den stand, op 04 brengt. Vier minuten voor het rustsigmaal geeft Dobbeleir een pass naar Van Pienibroek, wiens schot naast gaat. Even later loopt Andr. Geensen op den keeper toe, de laatste mist daardoor den bal, die dan juist naast de paal uitgaat. Dan wordt de rust aangekondigd' en heeft Temeuzen dus een mooie 04 voor sprong. In de tweede he,1ft komt Sluiskil, dat nu windrvoordeel heeft, meer op den voorgrond. Het begin is echter toeh voor Terneuzen, dat gevaarlijk rond het Sluiskilsche doel zwerft. Eenige malen wordt de bal ingeschoten, maar dan weet men tenslotte het leder naar de an dere helft te transporteeren. Sluiskil begint dan met enthousiaisme aan te vallen en er ontstaan enkele angsti'ge momenten voor het doel der bezoekers. Toch komen de gastihee- ren nog goedkoop aan een doelpunt, als de scheidisrechter voor een aangeschoten bal een penalty toekent, waarbij Dooms geen kans heeft. 14. Het schijnt dat met dit doelpunt niet alleen het kruit, maar ook de kracht van Sluiskil verdwenen is. Temeuzen begint duidelijk de meerdere te worden en het samenspel is, heel wat beter dan voor de rust. Wanneer de roodiziwarten voor het vijandelijike doel komen, komt de doelman ver uit zijn doel, maar Lau rens mist de daaruit ontstane kans. Onmid- dellijk daarna beukt een schot van Van Pien- broek de paal. 15 minuten in de tweede helft veroorzaakt een Sluiskilsche back een pe nalty, flit ontgaat den scheiflsrechter, maar direct daarna merkt hij een ,,lhands"-geval nabij de zij,lijn oip. Dobbeleir neemt de vrije trap, de bal komt bij Laurens en deze brengt dan den stand op 151 Wanneer vijf minuten daarna de Sluiskil sche linksbuiten door de verdedigimg is heen- gebroken, lost deize een sdhuiver op doel; Deems weet den bal uit het hoekje tot comer te werken. Aan de andere zijde gaat een ver schot van Van Luik naast. Bij een Sluiskil sehen aarnval ziet Dooms zich genoodzaakt ver uit zijn doel te komen; nog voordat hij onder de lat terug is, wordt de bal op doel geschoten, maar het leder gaat naast. Een volgend oogenblik heeft de linkisibuiten van Sluiskil een kans, maar hij zoekt het doel op een geheel verkeerde plaats. Van Pienbroek zit het dezen middag niet mee ein wanneer hij alleen voor het doel komt, gaat zijn schot nog naast. Bij een Sluiskilsehen aanval komt Dooms esn zijner medespelers, wanneer deze in moeilijkheden verkeert, te hulp. Hoewel de doelman door enkele spelers belaagt wordt, weet hij toch den bal nog weg te werken. Vijf minuten voor het einde krijgt Sluiskil een vrije trap te nemen. Het harde schot wordt door Dooms gestopt. lets daarna gaat Van Pienbroek oip het doel af. De Sluiskilsche doel man komt oip het juiste moment uit zijn doel en de bal vliegt tegen bem aan. Wanneer dan Sluiskil nog een tweetal corners heeft mogen nemen, wordt het elude aangekondigd en is daarmede aan de overwimnitngenreeks van de thuisclub een einde gebracht. BiervlietAxel 13. De verjongde Oranjeploeg heeft de ver- wachtingen niet beschaamd en giisteren voor het eerst in de nieuwe formatie uitspelend, op de beischeidtn wijize, waaraan wrj dit seizoen gewoon beginner, te geraken, beslag op de punten weten te leggen en daarmede zelfs zich weer meester van de derde plaats gemaakt. Boo gemakkelijk hadden onze met 1 invaller uitkomende stadgenooten het niet, want de nazaten van WSlIam Beukelszoon wisten er voor half time een tamelijk hoog tempo in te houden. Reed® na 5 minuten namen zij de leiding en behielden deze, nadat Axel een drietal comers had weten be forceeren, tot een kwartier voor de rust, toen Scheele uit dCn dezer corners den gelijkmaker schitterend inkopte, 11. De strijd om de leiding bleef voor de rust vinnig en gedurig wisselend. De gastheeren bleven gevaarlijk, dank zij den steun van den zeer straffen wind, maar moes ten zic'h per saldo vergenoegen met een ge lijken stand, toen gedraaid werd, dank zij het sulblieme verdedigen der Axelaars. In de tiweelde helft ontpopten de gasten zich al spioedig als de meerderen. De Riervliete- naars vsrde'digen echter met man en macht en zoo duurde het tot 20 minuten voor het einlde, eer de kl-eine rechtsuiterst uit een fraaien vdonzet van Koster de leiding nam, 1 -2. De Axelaars bleven thans meester van het terrein en toen een te scherpe voonzet van links van de paal terug in het veld ketste, stond Biegel op de juiste plaats om het, die overwinning zoo goed als veilig stellende doel punt in te kojgelen, 13. In de resteerende 5 minuten bleef de thuisdufo gedecideerd in de minderheid en zoo boekten onze stadgenooten een zwaarbetvochten maar alleszins verdiende zege. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste klasse. De reserves van Axel hebben een stevige nederlaag van de Terneuzensche Boys moeten s.liikken, die met een 1^5 overwinning na#r huis konden trekken. Het derde elftal van Terneuzen moest met gelijke cijfers (15) ook de terugtocht aam- vaarden, doch dit was een nederlaag haar door BKVV toegebracht. Hontenisse wilde haar plaats in de ranglijst behouden en zoo klopte zij te Sas van Gent SVO met 05. lOok nummer 4 van de gegaddgden naar dien kampioenstitel, Ria, wilde niet achterblijven en deed te Westoorpe het bezoetkend elftal Philippine een 71 nederlaag ondergaan. Het tjweede elftal van Hulst m'oest onder- vinflen dat het reserve-elftal van de Com Boy® iets sterker was en met 02 ging Hulst 2 op de flaoon, tengevolge waarvan zij van plaats verwisselden en nu Hulst 2 op de laatste plaats komt te staan. Tweede klasse. Axel 3, dat in haar afdeeling een veel beter figuur Slaat dlan Axel 2 in de eerste klasse, stond nummer 2 en volgde dus direct op het reserve-elftal van de Terneuzensche Boys, dat dus de leiding heeft. Het was dan ook te voor zien, dat beide ploegen elkaar zeer weinig zou den toegeven, hetgeen de uitslag 12 ook be wijist. Het reserve-elftal van Sluiskil kon hier- van profiteeren, want zij ging naar Hontenisse om het reserve-elftal van de club van dien naam te bestrijden en kwam met 'n 12 over- winning naar huis terug, tengevolge hiervan bezet Sluiskil 2 thans de tweede plaats. BKVV 2 siaagde er niet in om Temeuzen 4 de verwachte nederlaag toe te brengen en kwam het met 33 tot een punteuverdeeling. Philippine 2 had op ibezoek Ria 2, dat met 02 terug naar Westdorpe kon keeren, wel- iswaar brengt deze overwinning haar nog niet op een hoogere plaats in de ranglijst, doch het ziet er wel naar uit, dat zij het tot den mid- demmoot zal weten te brengen. Het derde elftal van Hulst was gelukkiger dan het tweede elftal, want deze ploeg be- haalde juist op het kantje af (1—0) de over- winning op het derde elftal van de Com Boys. AUTO VAN VIADUCT TE 's HEER AKENDSKERKE GEREDEN EN IN BRAND GEVLOGEN. Vrijdagavond kwam, meldt de Vliss. Crt., de vrachtauto (trailer) van de Firma Gebrs. B. uit Vlissingen vanuit de richting Goes ge- reden. Juist over het viaduct te 's Heer Arendsikerke sprong vermoedelijk een der voorbanden, waardoor de chauffeur de macht over het stuur kwijtgeraakt. De auto reed den drjik af en geraakte daarna in brand. De cabine brandde geheel uit. Het achterste gedeelte van den wagen werd slechts weinig beschadigd. Persoonlijke ongelukken van emstigen aard deden zich niet voor. De politie maakte proces-verbaal op. VERMOEDEHJK van de boot GEVALLEN EN VERDRONKEN. De kapitein van een motorboot, die een vrachtdienst onderhoudt tusschen Amsterdam en Helmond, kwam Zaterdagnacht tot de ont- dekking dat zijn dekknecht was verdwenen. Om circa half elf had men nog gelost aan de Krugerstraat te Utrecht bij de Rijksmunt aan het Merwedekanaal en toen was de knecht nog gezien maar even verder, ter hoogte van de ingang van de Markthaven was hij ver dwenen. De kapitein waarschuwde de politie te Jut- phaas. Deze verwittigde de Utrechtsche politie, zoodat het eenigen tijd duurde, voordat er maatregelen genomen konden worden om den vermiste te zoeken. Zeer vermoedelijk is de dekknecht, de 23- jarige J. H. v. E. uit Helmond, die pas ge- huwd was, en een neef was van den kapitein, verdronken. De gewoonte is dat het dekzeil na het lossen onder het varen weer wordt vastgesjord. Langs het schip hing een pas afgebroken touw en verder vond de politie in het kanaal een klomp drijven idie als van den vermiste werd herkend. Het is waarschijnlijk dat de jonge man van het dek is gevallen. Hij kon niet zwemmen. De politie heeft den heelen nacht het water afgedregd. In den morgen is er met de groote sleepdreg gewerkt, voor- loopig zonder resultaat. Volgens een telefonisch bij de K.N.S.M. te Amsterdam ontvangen bericht is het s.s. Pluto, dat in de Oostzee was aangevaren, dooi twee bergingsvaartuigen be Sassnitz binnen- gesleept, waar het nu langszij ide kade ge- meerd ligt. Het schip, dat ziwaar beschadigd is, wordt door voortdurend pompen drijvende gehouden. De Pluto zal vermoedelijk in Sassnitz moe ten lossen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2