WEK DE GAL IN UW LEVER OP r W, W, W, Dam- en Schaakrubriek SCHAKEN. AXEL. VOETBAL. DAMMEN. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. HAN DEN GEHEEL VERSTIJFD. Nu 83 jaar en even recht alsof hij 21 was. „Ik wil U laten weten, dat ik sinds een paar jaar Krusclien Salts gebruik. Voor dlen tijd waren de gewrichten in mijn handen geheel verstyfd en op ebn van mojn vingers zat een groote knobbel. Dit is nu allemaal verdwenen. Mijn handen zijn absoluut zonder pijn en mijn vingers even recht alsof ik pas 21 was. Ik ben hiervoor zeer dankbaar, want ik ben nu bijna S3 jaar." H- *-e s- Gezwollen pijnlijke vingers zijn het gevo g van een rheumatische aandoening. De oor zaak hiervan is meestal een teveel aan urine- zuur in Uw organisme. De zes zouten in Kru- sohen Salts zuiveren Uw lichaam van alle afihadelijke stofifen, terwijl zij tevens voor- komen, dat deze zich ooit weder ophoopen, daar zij Uw inwendige organen op natuurlijke wijze tot geregelde werking aansporen. De dagelijksche dosis houdt U fit en U welt zich jaren jonger. Kruschen Salts is verkrijgbaar aij alle apothekers en erkende drogisten a 0,40, 0,75 en 1,60 per flacon. Let op, dat qp het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naarn Rowntree Handels Mij., A'dam, voorkomt. Adv. spreken over ruim 3000 vrijwilligers, in 1938 zullen we kunnen zeggen, dat het korps ruim S300 vrijwilligers telt. In den loop van 1937 traiden 194 nieuwe vrijwilligers toe, terwijl 13 offieieren aan het korps werden toegevoegd; de sterkte van den eersten ban bedraagt thans 2867, van den tweeden 438. Het aantal aiangesloten offieieren bedroeg in het afge- loopen jaar 67. Het gewest Zeeland telt thans 111 afdeelingen; als nieuwe afdeeling werd opgericht Ellewoutsdijk. Het aantal leden der plaatselijke commlssien bedroeg eind 1937 3216. Voorzitter van het Gewest is de heer H. Bierman te Middelburg, commandant van het korps de heer J. H. W. Bruins te Bergen op Zoom; secretaris de heer J. G. Eckhardt te Goes. VRIJWILLIGE VOLDOENING VAN BELASTING. De Minister van Flnancien maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ont- v&ngen wegens te weinig betaalde: I. belasting naar inkomen enjof vermogen (gewetensgeld) bij den ontvanger der directe belastingen te Hulst 6; II. schoolgelden, bij den ontvanger der directe belastingen te Oostburg 2,60. SMOKKELARI.J. Een dezer dagen bemerkte des avonds een cdtenstdoende ikommies onder de gemeente Sas van Gent een persoon, geizeten op een rijwiel met zich voerende een grooten zak met in- houd. Zoodra de persoon den kommies zag, nam hjj de vlucht met aehterlating van zjjn rtj-wiel en de goederen. Eenige geloste scho- ten hadden geen succes. Bij onderzoek bleek de zak te bevatten eenige hoeveelheden suiker, jaim versch spek, gesmolten reuzel, margarine en gesmolten rundvet. De goederen werden iribeslaggenomen, terwijl een verder onderzoek -wordt ingesteld. AANRUDING MET DOODELIJK GEVOLG. Zaterdag is in de gemeente Schoondijke een 16-jarige jongen, die op de fiets reed, door een passeerenden met vlas geladen vrachtauto aangereden. De jongen kwam zoodanig te vallen, dat hij ernstig werd gewond. Dinsdag- morgen is de jongen aan de bekomen verwon- dingen overleden. Politic en justitie stellen ter plaatse een onderzoek in. OM DE DRACHT. Bestuursverg. van de Ver. tot bchoud der Zeeuwsche kleederdrachten. Dezer dagen is te Middelburg onder voor- satterschap van den heer B. von Brucken Fock een vergadering gehouden van het dagelyksch tosstuur der vereeniging tot hehoud der Zeeuw sche kleederdrachten. Een ontwerp-wet voor de vereeniging, voor te leggen aan de eerstvolgende algemeene ledenvergadering, is daar vastgestelid. In beginsel is besloten tot het oprichten van 1. 2. 3. 4. Fransohe Party. "Wit: Dr. S. Tarrasch. Zwart: R. Spielmann. Neurenberg 1906. e2e4 e7—e6 d2d4 d7d5 Pblc3 Pg-8f6 e4e5 Pf6d7 De iSteinitsvariant een zet later, waardoor Wit een tempo wint, maar daardoor de gele- genheid mist, het paard op den koningsvleugel vast te houden. Wanneer e5 gebeuren moet, dan achten wij het beter als dit reeds op den derden zet wordt gespeeld of anders later, als er geen keuze meer overhlijft. De tempowinst 5a van gering belang, daar het paard op d7 zeer goed staat wegens het weldra voldoende c5. 5. f2—f4 Een geestige variant is de Gledhill-variant 5. Dg4 c5. 6. Pf3 cd4: 7. Pd4: Pe5: 8. Dg3 Pc6. 9. Rb5 (Pb5 is kansrrjker maar niet sterker) a6! en Zwart blijft een pion voor. 5. c7—c5 6. d4X'CO Pb8c6 7. a2a3? Dit gold toen als hoogste wijsheid. Zwart moet nu op c5 slaan, want er dreigt b4; bovendien kan Rd3 gebeuren zonder dat die raad sheer door Pb4 wordt geruild. Maar dat alles is geen tempo als a3 waard, sterker, maar nooit gespeeld is 7. Dg4, waardoor Rf8 wordt vastgehouden. 7Rf 8 X c5 8. Ddlg4 0—0 9. Pglf3 Pc6d4 10. Rfld3 f7—f5 (Dit sluit den witten aanval af, tenzy Wit «f6: slaat. Daardoor ruilt hy den pion e5, •waarop hy zoo trotsch is, maar dat was in Aeder geval sterker. 11. Dg4h3 Pd4Xf3f 12. D(h3 Xf3 Rc5b6 Wit dreigt met een aanval door g2g4. Deze heeft echter geen kans indien door Pc5 de Rd3 geruild wordt. 13. Pc3e2 Pd7c5 14. Rcle3 Rc8d7 Wit heeft zich geschikt in den ruil van Rd3, want door cd3: en d3—d4 krijgt hij weer eenig houvast in het centrum. Volgens moderne opinie is een dergelrjk vastgeloopen centrum geen voordeel. Zwart echter gaat er bij nader bezien niet op in, waama Wit den anderen raadsheer ruilt en toch aan Zwart een over- wicht in figurenspel verschaft. 15. Re3Xc5 Rb6Xc5 16. 000 b7—b5 een Kleederdracht-fonds, waaruit, zoodra zyn omvang dit zou toelaten bijdragen verleend zouden kunnen worden aan ingezetenen dezer provincie, die tot de Zeeuwscbe dracht zouden willen overgaan, of daartoe zouden willen terugkeeren, doch om redenen van geldelijken aard er niet toe kunnen overgaan. In verband met het artikel in de ontwerp- politieverordening voor Middelburg, behelzen- de een bestrijding van het euvel der opdringe- •rige hedelarij van vrouwen en kinderen in een der Zeeuwsche drachten, werd eenerzijds ver- heugenis uitgesproken over het voornemen tot beperking daarvan; aan den anderen kant ech ter was het bestuur eenstemmig van oordeel, dat verder gaande maatregelen, of een foto- grafeerverbod, een averechtsche uitwerking zouden hebben. Men heeft immers rekening te houden met het onbetwistbare felt, dat de zeer vele vreemdelingen, vooral de buitenlan- ders, die des Donderdags de Middelburgsche markt bezoeken, bepaald fotografeeren willen of zelf gefotografeerd willen worden, met per- sonen in Zeeuwsch kostuum. Een algeheel verbod voor het portret-staan der bewuste vrouwen zou zonder twijfel tot gevolg hebben, dat de gewone boerinn-en die ter markt komen, door deze vreemdelingen lastig gevallen zou den worden, en dit zou, naar het oordeel van *t dagelijksch bestuiur, 't afleggen van de dracht zeker mede in de hand werken. Vervolgens werd gewezen op de wensche- lij.kheid, dat in advertenties, waarin dienst- boden worden gevraagd, er hij wordt gezet: „Liefst in Zeeuwsch costuum", gelijk b.v. ook de burgemeestersvrouw van Oostkapelle reeds deed. Op deze wijze wordt, zoo oordeelde het dagelijksch bestuur, onduibbelzinnig tot uit- drukking gehracht hoezeer de dracht op prijs wordt gesteld. Wanneer zulks meer algemeen geschiedde, of indien, beter nog, door bijna alle dames de Zeeuwsche dracht beslist werd verlangd, .dan zou ook dit voor het hehoud van het costuum een factor van beteekenis kunnen worden. HET CENTRUM. Het programma, dat voor deze week is samengesteld, is een lach en een braan, want Watt en V2 Watt te aanschouwen is een lach, die men echter niet gauw kwijt raakt, en het andere hoofdnummer is een sterke film uit het lav en van de bewonens van de strafge- vangenis. „San Quentin". De amhtenaren, die belast zijn met de he- waiting van de gedetineerden in ,,San Quentin", de igevangenis voor de ergste mis- dadigers, mogen dan al een staatsbetrekking hebben, zij hebben het niettelmin verre van gemakkelijk en hun leven is in voortdurend gevaar, want onder het masker van schijn- bare discipline kookt en woedt het in de ge- moederen van de misdadigers, die als het er op aan komt voor niets zullen terugdeinzen. De nieuwe kapitein, die een iwakend oog zal moeten (houden over de gedetineeirden, slaaigt er in deze gesdhiedenis in door een voorval het vertrouwen van de opgesdoten misdadigers te krijgen, doch zijn voorganiger zint op wraak, daar hij in Jameson zijn verdringer ziet. Bij een opstand, die gedeeltelijk zijn werk is, weet hij Jameson in een slecht licht te stellen en een der ontsnapten zoekt hem, daarbij trouw hijgestaan door Drugin, den ontslagen kapitein. Dan komt den zoo ge- vreesden misdadiger tegenover Jameson te staan, doch v66r het te laat is foemerkt hij, dat Drugin hem bedrogen heeft en zal hij zach weer vrijwil'lig gaan aanmelden. De politie is hem echter op het spoor en in het gevecht wordt hij getrotffen en sluit de oogen op het oogenbldk, dat hij zich heeft aangemeld. V66r de pauze wordt vertoond „Je hioet maar boffen", waarin het Deensche komiekenpaar Watt en y2 Wjatt weder hun dolle fratsen uitvieren. Men weet te voren, dat een film met deze grapjassen geheel is ingesteld op een reeks van avonturen van vroolijken aard en de wijze waarop dit tweetal U die doet medeleven zijn onnavolgtoaar. Nu mag* deze film wel heeten: „je moet maar iboffen!" en dat is tenslotte ook het geval, maar v66r het zoo ver is (boffen ze heelemaal niet, integendeel pech op pech hebben zij, want niet gelukt him en de bezoe- kers amuseeren zich kostelijk hij deze dol- komische situaties waarin onze vrienden De korte rochade was onmogelijk, maar Zwart ikrijgt nu aanval. Wit had tot iederen prijs moeten gaan aanvallen (g2g4). Er dreigt nu b5b4, maar Wits middel is erger dan de kwaal. 17. b2b4 Rc5b6 18. Kcld2 Dd8e7 19. Tdltol a7a5 b5 wordt opgeofferd, maar b4 of a3 zijn compensatie. 20. Tblb3 Tf8c8 21. Pe2c3 Ta8to8 Men merke op, dat Zwart steeds in den aan val is. Nu biedt thy een pionoffer aan, dat Wit had moeten aannemen. Na 22. Pb5: Rb5: 23. Rb5: Ra7. 24. ba5:. Dc5 25. Rd3 Da5:f leeft Wit nog met een pion meer. Nu krijgt Zwart gratis een aanval. 22. ThlibQL a5—a4 Deze zet dienit goed te worden overdacht, want Zwart laat den aanval op b4 nu los. 23. Tb3b2 Rb6—d4 24. Dc3Xd5 Listig berekend, want op ed5: volgt Dd5:f en Dd4: 24. De7d8 25. c2c3 Rd4a7 26. Pd5e3 Rd7—c6 27. Df3e2 Rc6e4 Voor dezen aanval heeft Zwart een pion gegeven. Wit komt nu even later met een pionoffer, dat door Zwart langs een omweg wordt aangenomen, en dat dan onvoldoende blijkt te zijn. Wits toestand is niet schoon. 28. Tbl—dl Dd8c7 Dreigt (byv. na Tc2) met Td8, eventueel na ruil op d3. 29. c3c4 Re4Xd3 Wit hoopte dat Zwart op stukwinst zou uitgaan: bc4: 30. Rc4: Re3:t 31. Ke3: Dc4: 32, Td8|! Kf7! 33. Dh5f en mat volgt. 30. Kd2Xd3 Tc8d8f 31. Kd3c2 Ra7Xe3 32. TdlXd8f Tb8Xd8 33. De2Xe3 Dc7X<=4t 34. De3c3 Op Kbl volgt Tdlf en mat. 34. Dc4—e2t 35. Kc2—bl Td8—dit 36. Kbl—a2 De2fl 37. Tb2—c2 Na Dc8f Kf7 Dc7j- Kg6 is Wit verloren Na 37. Tc2 dreigt echter Dc8t Kf7 Tc7f Kg6 De6:t en wint. 37. 38. 39. 40. 41. g2—g3 Dc3b2 Db2—c3 Ka2b2 h7h6 Kg8h7 Dfld3 Dd3—d5t Tdl—d3 Nu wordt het veld b3 veroverd en daarmee is het pleit beslist. 42. Dc3c5 Dd5b3f komen te verkeeren en nauwelyks meenesn zij er bovenop te zijn of de mis^re begint op- nieuw, tot voor de aanwezigen te vroeg het ,Einde" wordt aangekondigd. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Ron. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Het zal maar heel zelden gebeurd zijn, dat een speelseizoen zo6 vlug zal worden afge- sloten als dit jaar het geval zal zijn. Gaat het zoo door als tot nu toe het geval is ge- weest, dan zijn reeds in den loop van Maart de promotiewedstrijden en de wedstrijden om het kamipioenschap* van Nederland aan den gang en wie weet reeds zoodanig ontwikkeld, dat de wijzigingen voor het volgend seizoen al zoo goed als bekend zijn. De geringe sneeuwval en vorst zijn oorzaak geweest, dat er vrijwel voortdurend kon worden gespeeld en zoo men bij de aanvanig van het jaar de KNVB een voorspoedig jaar zal helbben toe- gewenscht, en dit zal wel ettelijke malen zijn geteeurd, dan heeft zij het voile pond gekre- gen. Als nu zul'ks ook maar met het restee- rend deel van het menschdom het geval zal zijn, dan is het O Ke! Eerste Klasse. Eindhoven en LONGA zulilen het seizoen afsluiten daar waar zij op het oogemblik ver- wijlen en waar zij bij de vorige ontmoeting de punten hebben gedeeld, lijkt het ons wel waarsehijnlijk, dat het ditmaal ook wel niet ver daarvan af zal blijven, al staat Eindhoven 2 ipunten gunstiger genoteerd in speelt zij dit maal op eigen terrein. NOADMVV biedt aan de thuisclub nog een kansje zich wat op te werken, want van de 7 gespeelde udtwed- strijden heeft MiW er slechts 1 gewonnen, hierhij komt nog dat MW voor dit seizoen in veilige haven is aangekomen terwijl NOAD nog steeds het degradatiegevaar voor oogen heeft. BleijerheideNAG wordt a'hsoluut een fellen kamp tusschen twee elftallen die ver- sohlllende helangen nastreven, de eerste om van de onderste plaats af te komen, de tweede om het verloren terrein op den weg naar het kampioenischap in te loopen. Willem II heeft door enthousiast spel aan NAC belet ,,er in te komen" en het is nu maar de vraag of Bleijerheide eveneens daartoe in staat is. Zoo NAC dezen wedstrijd mocht verl'iezen, dan is het seizoen voor haar als afgeloopen te beschouiwen en dus zal er spanning zijn op het Liimlburgsche veld. Willem IIJuliana is ook al een wedstrijd waarvan het zeer moeilijk is den zwakkeren aan te wijzem, want Willem n is vorige week uit haar slof geschoten en wie weet of zij nu niet uit haar andere slof schiet, waardoor zij zich tevens veilig zal stellen. Van den strijd BWRoermond kan verwacht worden een overwinning van de thuisclub, want deze zal nog wel eens een woordje wil len spreken met PSV als deze club in Den Bosch op bezoek komt. Tweede Klasse. Mien kent de gesohiedenis van de tden kleine negertjes, waarvan er telkens een struikelde, zoodat het groeipje voortdurend kleiner werd. Welnu de tweede klasse laat een vrywel zelf-de beeld zien, al struikelden vorige week er twee tegelijk, n.l. Breda en Vlissingen, en blijven er thans nog drie nikkertjes over, waarvan het eene met den naam (Hero zich als een held gedraagt, al zijn de twee andere ook niet voor de poes, want of Hero nu bepaald het sterkste elftal Ibezit, zal wel niet iedereen willen onderschrijven. De wedstrijd BredaBe Zeeuwen achten wij voor de gasten een heel lastig probleem ge- worden nu zy vorige week niet in staat bleken om in eigen huis tegen Goes ook maar een gelijk spel te verkrijgen. Het is met De Zeeuwen eigenaardig geloopen, want geleide- lijik zag en zij hun posdtie afibrokkelen en nu is er izelfs niet veel meer voor noodig om hen naar de laatste plaats te doen verhuizen, wy geiooven niet dat zij, hoewel zij te Vlissingen Breda klop gawen, het thans voor de tweede maal zullen doen. IHero-De Baronie is de strijd van deze week. Niet alleen een plaat selijke ontmoeting maar tevens een kamp waarbij den titel van het Afdeelmgskampioen- schap is betrokken. 'Hero staat fedtelijk 2 punten op De Baronie voor, maar zoo De amjg»gggE«»A7-ii«ii ii iipnimhihimhiiiihiwiwi mm n num I'iiwmifm'imiiaa 43. Kb2—el Db3Xa3f Hetzelfde was na 43. Kal gevolgd. Wit geeft op, want er volgt mat door 44. Kbl Tb3t enz. ofwel dameverlies door 44. Tb2 Tc3f. Zwart moet in de variant met e5 op den damevleugel aanvallen, maar hij heeft geen geringe kans op succes, gelijk uit deze party blykt. Jougdtoumooi. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer voor het jeugdtoumooi van de vol- gende week. Baronie wint dan zal het voor Hero heel las tig worden om haar nog voonby te streven, daar Hero haar laatste thuiswedstryd speelt en nog een zwaardere eindspurt dan De Baronie wacht. Nu zyn er velen, die dit sei zoen het elftal van De Baronie het beste van deze klasse beschouwen en ook wij zijn deze meening toegedaan, al wil dit daarom geens- zins zeggen, dat zij in deze ibelangrijke ont moeting de overwinning zal behalen, RCS Goes wordt een zwaren kamp met de beste kansen voor de thuisclub, want te Goes won ROS met flinke cijfers (15). Middelburg zal haar laatste thuiswedstryd hdbben te spelen tegen BBC, waarimede zij te Roosen- daal de punten heeft moeten deelen. Wil Middelburg nog haar Ikiansje om gelijk met Hero en De Baronie aan de eindstreep te komen, Ibehouden, dan is daarvoor de eenige mogelijkheid, dat zij de nog slechts 2 restee- rende wedstrijden wint, weliswaar een lastige taak, want niet alleen zal RBC zich tot het uiterste inspannen, vanwege haar penibelen stand onderaan in de ranglijst, maar te Vlis singen wacht de hoofdstedelingen ook nog een uiterst aware taak. Derde Klasse. Hulst en Hoofdplaat zijn in dit seizoen nog niet tegen elkaar in het veld gekomen al ge- raakt de afwerking van het programma al aardig naar het einde. Aanvankelijk had Hulst niet veel successen te boeken, doch plots scheen zij een einde aan haar nederlagen te "willen maken en kwam er beter in, hoewel telaat. Daarop is weder een inzinking gevolgd, al had haar elftal in haar geheel een verster- king ondergaan. Vrywel hetzelfde kan van Hoofdplaat gezegd worden en het is daarom dat wij een gelijk spel als de beste krachtsverhouding zouden aanmerken. Dan staat op het programma vermeld de ontmoe ting SluiskilTerneuzen, welke wedstrijd wel als de belangrijkste van deze week mag wor den genoemd. Zooals men zich zal herinneren verloor Sluiskil bij den aanvang van de com- petitie van Terneuzen met 73 en desondanks schreven wij dat Sluiskil een goede ploeg be- zat, die zich nog wel zou laten hooren! Het is volkomen bewaarheid geworden, want het was Sluiskil dat Breskens den voet dwars zette en deze club een groote teleurstelling bracht door haar de eerste en wellicht de fatale nederlaag te doen ondergaan en lang- zaam maar zeker heeft Sluiskil, hoewel het bezetten van de eerste plaats reeds uitgeslo- ten was, zich opgewerkt naar de derde plaats, die toch nog als eervol kan worden aange- merkt. Zij zal er natuurlijk een eer in stellen om ook de tweede, nu eerste geworden, ge- gadigde naar den kampioenstitel de eerste nederlaag te bezorgen. Zoo dit haar inder- daad gelukte zou Terneuzen haar eindspurt oneindig zien verzwaard want haar wachten nog de eveneens niet te veronachtzamen ont- moetingen tegen Axel en Breskens, waarvan de laatste een uitwedstrijd is! Nu heeft vorige week Terneuzen niet bepaald een goe- den wedstrijd gspeeld en met zulk spel komt zij te Sluiskil zeker niet tot een overwinning al is die ook nog zoo noodzakelijk. Vraagt men ons of wij dan geen overwinning van de rood-zwarten verwachten, zeer zeker doen wy dat maar Sluiskil heeft den laatsten tyd van zich doen spreken, zoodat Terneuzen alle krach- ten zal moeten ontplooien om de meerdere routine tot uiting te doen komen. En daarbij zullen de spelers van Terneuzen moeten in- dachtig zijn aan de tribune, die toch bevolkt moet worden bij de zoo lokkende promotie wedstrijden! De volgende wedstryd is die tus schen de beide clubs, die nog geen enkelen wedstryd met volledig succes hebben weten te beeindigen, zoodat zij onderaan staan. Oost burg ontvangt de Corn Boys, die reeds een- maal de koek verdeelden in twee gelrjke helf- ten. Wij hebben zoo het gevoel, dat het dit maal tot een overwinning van de thuisclub zal komen. Axel trekt naar Biervliet en meten zij voor het eerst in dit seizoen elkaars krachten. De tot nu toe verkregen resul- taten wijzer er op, dat Axel zich de meerdere zal toonen. Terneuzen 2, dat vorige week zoo'n veel- helovenden wedstrijd speelde, ontvangt nu op het terrein aan de Westsluis de Eiland Boys, die iboven haar in de ranglijst staan, maar waarvan te voonzien is, dat zij het ditmaal niet van de Terneuzensohe reserves zullen winnen, althans zeker niet zoo de rood-zwar- ten hun vorim van vorige week wederom kun- 511. Enige maanden geleden trok de volgende partijstand op een clufoavond van de Teir Neu- zense daimvereniging onze aandacht. iZiwart: 2, 3, 6, 7, 8, 9, 11, 13, 16, 18, 19, 20. Wit: 27, 30, 31, 35, 36, 37, 38, 39, 43, 45, 48, 49. Zwart was aan zet. Het sipel had aldus kun nen verloopen: 1 1823 2. 31—26 11—17 Op de nu ontstane positie vestdigen we aller aandacht. Wit forceert sdhijfwinst. 3. 3024 20X20 Op 19X30 slaat wit naar 15. 4. i2721 16X127 5. 3833 29X38 6. 43X1 darn 1318 7. 39—33 2—7 8. 1X12 8X17 Wit heeft een schijf gewonnen. (Het slagsys- teem na zwarts 2e zet is ovenbekend. Wy hefbben aan deze type-slag hieronder enige uitlbrelding gegeven en kwamen ailer- eerst tot een combinatie, die niet diep maar uiterst verrassend is. Zwart: 3, 6, 9, 10, 13, 14, 16, 18, 20, 23, 28. Wit: 17, 30, 31, 32, 35, 37, 39, 43, 44, 48, 49. Zwart aan zet speelt 38 om op de volgende zet met 1822 een schijf te winnen. Wit spaiit zijn tegenstander na 38 echter een mooi veriborgen strik, waar deze grif in tippelt. Ziehier het verloop: 1. 3—8 2. 32—27! 1419 Zwart meat hiermee de winst te forceren. Hij dreigt 2833 en op 3934 volgt 2832!; 18—22 en 23X41. 3. 00—24 20 X 29 gedw. ■Hetzelfde systeem alzo. 4. 37—32 28X26 5. 27—21 16X27 6. 17—11 6X17 7. 3933 enz. en wit wint. In zeer normale imiddenspelposities duiktdit spelgenre op en is direct herkenbaar voor wie althans de theoretische kennis in het partij- spel in toepassing brengt. Wie zou bijv. in de diagramstand een com binatie verwachten, die de parti) ineens uit- maakt ZWART 1 2 3 4 5 16 26 WIT 47 48 49 50 Wlit speelt en lokt de foutzet uit. 1. 33—29! 12—18 ■Zwart heeft de zaak goed doorgerekend. Er dreigt 1822. Op wit 2924 volgt ook 18 22. Op 3933 volgt 1923! Zwart meent dus in elk geval een schijf te winnen. Er wacht hern echter een kleine verrassing. 2. 28—23 19X37 3. 36—31 37 X 26 4. 27—01 16X27 5. 25—20 14X25 6. 29—23 18X29 7. 39—33 29X38 8. 43X6 iwint. Eenvoudiger van afwerking, hoewel fantas- tischer van stand is het volgende: Zwart: 2, 3, 7, 8, 13, 15, 16, 19, 26. Wit: 22, 27, 28, 30, 35, 38, 41, 43, 49. Wit speelt en verlokt zwart tot het doen van een foutzet. 1. 41—37 15—20 Wit had dit op het oog! Hij forceert nu winst. 2. 3024 20X29 gedw. 3. 2823 19X17 meersl 4. 27—21 16X27 5. 3833 29X38 6. 43X1 wint. Elken dag moet Uw lever een liter gal in de inga- wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be- derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt rerstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen roor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel kerstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel >m de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bt) apo- hekers en drogisten in tlacons van 0.76. Lngez. Med nen ontplooien. Het is de laatste thuiswed stryd van Terneuzen 2 en zij heeft op eigen terrein nog geen enkele nederlaag geduld. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste Klasse. ■Axel 2 is de gastheer van de Ter Neuzen- sche Boys, die nog steeds uitzien naar de ge- legenheid om haar oude plaats in de ranglijst te heroveren hetgeen lang niet uitgesloten is, want een achterstand van slechts een punt is geen onoverkomelijke moeilijkheid. Natuurlijk moet men dan allereerst zelf winnen en in de tweede plaats moeten dan de rivalen zoo vriendelijk zijn een veertje te laten vallen. Ria is echter vrij en Hontenisse heeft met zoo'n heel sterken tegenstander, want zy moet bij SVO op bezoek. Nu heeft SVO even- wel kans gezien om te Hontenisse een gelijk spel te hewerken en dat zal mogelijk SVO inspireeren om eens extra voor den dag te komen, maar zoo ver is het nog niet en dus geven wij aan het bezoekend elftal de beste kansen. BKW krijgt het derde elftal van Ter neuzen te bestrijden en zal hiermede wel niet veel last hebben, temeer waar Terneuzen 3 niet volledig de reis zal kunnen aanvaar,den. De reserves van Hulst krijgen de reserves van de Corn Boys tegenover zich en het laat zich aanzien, dat de overwinning wel by de thuis club zal blijven. Tweede Klasse. Axel 3 en Ter Neuzensche Boys 2 volgen op elkaar in de ranglijst, de laatste staat nr. e6n en Axel 3 staat nr. twee, men zou dus zeggen, dat het een spannende strijd zal worden, was het niet, dat bij de vorige ontmoeting de Boys met niet minder dan 113 hun aanstaande tegenstanders naar huis stuurden. Er zou dus al een heele ommekeer voor noodig zijn om de balans in het Axelsche voordeel te doen over- slaan. BKW 2Terneuzen 4 zal, naar wy vermoeden, eindigen in een gelrjk spel, want de beide elftallen behoeven elkaar niets toe te geven, mogelijk ook een klein overwicht van een hunner, maar wie dat zal zyn is niet zoo makkelijk te voorspellen. Philippine 2 Ria 2 wordt een verovering van beide punten door de thuisclub, hetgeen ook het geval zal zyn bij den wedstryd Hulst 3Corn Boys 3, want het is niet te verwachten, dat de Com Boys te Hulst een einde kunnen maken aan him opeenvolgende nederlagen. Hontenisse 2 Sluiskil 2 brengt twee gelykwaardige ploegen tegenover elkaar met als iets sterker te ach ten de reserves van Sluiskil, die trouwens ook bij de eerste ontmoeting met 32 van hun komende tegenpartij wisten te winnen. Een vriendsehappelyke wedstrijd. Het heeft ons wel eens verwonderd, dat de leerlinigen van de versehillende Hoogere Bur- gerscholen in Zeeland niet eens de lust in zich voelden opkomen om elkaars krachten te me.ten, want elike H.B.S. kan uit haar leer- lingen een behooriyk elftal fonmeeren, daar de beoefenlmg van de voetbalsport ook tot de lichamelyke training foehoort. Weliswaar is er eenigen tijd geleden hiertoe een sehuchtere poging igedaan, maar tot uitvoermg kwam het niet. Zooals uit achterstaande adverten tie blijkt, zal thans a.s. Zaterdagmiddag de eerste ontmoeting plaats vinden tusschen het elftal van de >HBS alhier en dat van de HBS te Oostburg. Wij hebben het vermoeden, dat deze ontmoetingen z66 in den smaak zullen vallen, dat zij voortaan ieder jaar zullen wederkeeren. Ten slotte een miniatuurtje, dat in recht- streeks verband staat met het behandelde slagsysteem. Laten onze lezers eens ibeproe- ven het van het diagram op te lossen, dus zonder bord en schyven. Dit is een nuttige oefening, welke niemands kracht te boven gaat. ZWART 1 2 3 4 5 WIT 47 48 49 50 Mag ziwart 1520 spelen? Oplossing vol gende week! Meesterwedstryd Nederl. Dambond. Na een hardnekkige stryd heeft de heer Ph. J. Ham te Rotterdam deze week beslag gelegd op de meestertitel van de Ned. Dambond. Hy won deze door elken dammer begeerde titel na een moeizame stryd van niet minder dan 15 partyen. Zyn ziwaarste concurrenten waren de Annsterdammers Jan Metz en van Amstel en de Rotterdammer Kinnegin. Met Ham, aldus de N. R. C„ is de Ned. Dambond een me ester van grote capaciteiten rijker geworden. Vele malen was hy kampioen van Rotterdam, Ant- werpen, Zuid-Holland en clubkampioen van het Rotterdamse Constant". Vyf maal nam de heer Ham deed aan wedstryden om de meestertitel en hij speelde daarvoor een totaal aantal van 44 partyen. De nieuwe meester genoot reeds alom be- kendheid als damredacteur van de ,,Haagsiche Post" en het ,,Rotterd. Nieuwslblad", als veel- zijdiig problemist en profoleemkenner, en als jurylid van de Int. Problemistenwedstryden, uitgeschreven door ,,L'Eclaireur du Solr" te Nice. Wij bieden den heer Ham, die in Zeeland veel vrienden heeft, onze gelukwensen aan en wij hopen, dat hy in zijn verdere damloop- baan nog vele successen moge behalen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3