Predikbeurten Sport Vlugger met „Mijnhardtjes". ONGEVAL BIJ HET VOETBALLEN. HET HOTEL „DE ABDIJ" TE MIDDELBURG ZAL VERDWIJNEN. AXEL. SLUISKIL. ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. ..HONTENISSE. KLOOSTERZANDE. MIDDELBURG. VOETBAL RECHTSZAKEN. m - VESTIGINGSEISCHEN VOOK HET KLEINBEDRIJF. Vrijstelling van liet examen handelskennis. De Minister van Economische Zaken heeft bij besohikking van 5 Februari j.l. de diplo ma's vastgesteld, welke algetoesle vrijstelling geven van het examen handelskennis. Dege- nen, die over een deizer diploma's beschikken, worden, ingevolge art. 4, lid 2, van het Ves- tigingsbesluit slagersbedrijven, geacht te vol- doen aan de minimumeischen van handels kennis. (De Vestigingswet klednlbedrijf zegt, dat men ten igenoegen van de Kamer van Koophandel en FaJbrieken meet aantoonen, dat men aan de vestigingseischen voldoet. De bovenge- noemde diploma's geven het verlangde bewijs, izoodat de Kamer van Koophandel en Fatorie- ken bij overlegging daarvan zonder meer zal aannemen, dat men de vereischte handels kennis bezit. Hoewel d-eze besohikking uiteraard alleen kan gelden voior de slagerslbedrijven, kan nu reeds worden medagedesild, dat ook voor alle andere bedrijven, waarvoor vestigingseischen worden afgekonidigd, de genoemde diploma's algeheele vrijstelling voor handilskennis zul- len geven. De diploma's, welke vrijstelling geven. In de tweede plaats is thans vastgesteld, dat de volgende diploma's, akten en over- ganjgsbewijsstukken op het examen handels kennis vrijstelling zullen geven voor: A. boek- houden en handelsrekenen, praktijkdiploma iboekhouden afgegewen door: de Federatie van handels- en kantoorbediendenvereenigingen door de vereendging van leeraren in de han- delswetenschapdoor de Vereeniging van leer aren in talen en hand eJscorresponden tie, ge- naamid ,,Liteh"; door de Vereeniging van leeraren in het boelkhouden; door de Stichting handelsexamenis, tot 1935 afgenomen door de R.K. Vereeniging van leeraren tot ibevordering van het handelaondrwijseinddiploma -3- of 4-jarige Handelsdagschool. B. Nederlandsche taal en handelscorres pondentie: overgangs'bewijs; naar de 4e klasse H.B.S.; diploma 3-jarige H.B.S.; einddiploma 3- of 4-jarige Handelsdagschool; practijk- diploma voor een der talen afgegeven door de onder A. genoemde vereenigingen, federa tie of stichting; einddiploma (M.U.L.O.- school; overgangslbewijs naar de 4e klasse gymnasium of lyceum; akten L.O. Binnen korten tijd zullen nog nader toesllis- singen bekend gemaakt worden in hoeverre hierihoven notg niet genoemde diploma's voor bepaalde vakken vrijstelling geven van het examen. Zulks is onder meer het geval met de diploma's van de handelsavondsoholen. Ja dit is zeker, dat zij een gevatte koude en allerlei pijnen niet alleen vlugger, maar ook veel grondiger en meer hlijvend ge- nezen en verdrijven. Mijnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en zijn verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st. 10 ct. (Ingez. Med.) Overgangsmaatregelen voor ouderen in het bedrijf. Voorts kan worden gemetd, dat de Minister de overgangsmaatregelen speciaal voor oude ren in het bedrijf heeft vastgesteld. De Minister maakt hierlbij gebruik van hem hij het Vesitagingsibesluit slagerslbedrijven ge geven bevoegdheid om een verklaring af te geven, dat men aan de minim urn - e i s ch en van handelskennis voldoet (art. 4, lid 2, sulb c.). Voor een' dergelijke verklaring komen in aanmerking zij, die op (1 Juli 1938) minstens 32 jaar zijn, indien zij: la. Op 1 Januari 1938 gevestigd waren als zelfstandiiig ondernsmer en mits zij 5 jaar in detailhandel, amhacht of kleine nijverheid werkzaam zijn geweest; to. zoons of dochters van een gevestigden ondememer ten aanizien van de opvolging van hun vader, mits' zij 5 jaar in detailhandel, am- Ibacht of kleine nijverheid werkzaam zijn geweest; c. personen, die op 1 Januari 1937 optra- den als vennoot in een gevestigde onderneming en 5 jaar in detaiilhandel, amlbacht of kleine nijverheid werkzaam zijn geweest; d. filiaalchefs, die op 1 Januari 1938 als zoodanig optraden en reedis 5 jaar in datail- handd, amlbacht of kleine nijverheid werk zaam zijn geweest. Hierult blijkt, dat iemand die op 1 Juli a.s. minstens 32 jaar is en aan id'e hieiboven ver- melde vereischten voldoet, onder overlegging van bewijsstukken een verklaring van den Minister kan vragen. De afgifte van deze verklaring brengt denhalve mee, dat de toe- zitter van de verklaring vrijgesteld is van het examen handelskennis. Eenvoudiger examen voor 25-jarigen. Voorts is nog bapaald, dat zij, die op 1 Juli 1938 den 25-jarigen leeftijd toereikt hebben, een eenvoudiger examen mogen atflaggen. Dit examen zal alleen mondeling zijn. Het schrif- telijk gedeelte wordt vervangen door een hijzondere toetsing van de reeds door hen in de practijk opgedane ervaring. Voor een zoo- danig examen komen echter alleen in aanmer king, zij, die kunnen bewijzen dat zij minstens 5 jaar in detailhandel, amlbacht of kleine nijverheid werkzaam zijn geweest. Op het oogenlbliik zijn reeds 200 cursussen. verspreid over het geheele land, opgericht terwijil tevens spoedcursussen bestaan voor degenen, die voor het hierboven vermelde eenvoudiger examen handelskennis in aan merking komen. Voor nadere Lnlichtingen omtrent opleidtmg voor de benoodigde handelskennis kan men zich wenden tot den Kon. Ned. Mid den stands- bond in Nederland, den Neid. R.K. Midden- standstoond en den Chr. Middenstandsbond in Nederland. De bovenstaande regelinigen gelden dus en- ke>l ten aanzien van de handelskennis. Ook nopens de vakbekwaamheid, in het bijzonder betr:ffende de ouderen, zijn regedingen in be- werking. Hierover zullen zoo spoedig moge- lijk nadere bekendmakingen volgen. JAARVERGADERING K. O. B. Dinsdagnamiddag hield de afdeeling Hulst van den Katholieken Onderwij'zerisibond haar jaauvergadering in hotel de Graantoeurs te Hulst. De cpkoimst was toevredigend, ongeveer 90 van de 150. In zijn openingswoord, dat de voorzitter, de heer Schelfhout, gezien de lange agende, kort wilde maken, spnak hij er zijn groote voldoe- n'ing over uit, dat zoovele leden aan den op- roep van het bestuur hadden gehoor gegeven, maar moest hij tot zijn spijt zeggen, dat de medewerking der leden aan het St. Antonius- fonds en de C.R.B.B.C. zoo gering was. Het keurige jaarverslag van den secretaris, den heer Dockefeer, werd voorgeiezen en goed- gekeurd en eveneens dat van van penning- meester, den heer Van de Poel. Het jaar sloot met een klein ibatig saldo, maar er moeten nog enkele rekeningen woridien betaald. Bij de nu gehouden toestuursverkiezdng, wegens periodieke aftreding van den voorzit ter en mej. Kakabeeke, en wegens de vacature Eggermont, werden beide eerstgenoemden herkozen met resp. 78 en 68 stemjmen en werd in de vacature een betrekkinglooze gekozen, n.l. de heer Dubois, met 59 stemmen. Na twee vrije stemmingen voor een bestuurslid voor de commissiie der R.K. onderwij^rsdagen in Z.- Vlaanderen, vacature EggermO'nt, was er nog geen resultaat en werd wegens tijdnood be- sloten dit punt aan te bouden voor de vol gende vergadering. Oip voorstel van het be stuur werd ibesloten den heer Elggenmont als hoofdlbestuurslid te handhaven, ofschoon hij niet meer in Zeeuwsch-Vlaanlderen woont, maar hii tooh nog in contact met daze streek blijft. Voor de alg. vergadering werd het voorstel ingediend om bij den minister van Justitie aan te drinigen op een wet, waartoij het rooken in het openibaar door kinderen beneden de 14 jaar en het verkoopen van rookartikelen en narootica aan zulke kinderen wordt straftoaar gestelld. Verder werd nog gediscussieerd over het voorstel om het benoemen van betrekking- looizen te regelen. Gelet zou moeten worden op leeftijd, jaartal van slagen, dienssttijd, ge- schiktbeid en bevoeigdheden. Voor de rondvraag hestond geen liefhehhe- rij meer. Nu wend een haif uur gepauizeerd, waama het 2e deel der vergadering, een K. L. M.-lezing met lichtbeelden en de vertoo- ning van de Waalhavenfilm en bedrijfsfilm werden gehouden. De K.L.M.-vertegenwoordiger begon zijn lezing met bet jaiartal 1903 als voor het eerst een vlucht van heel korten duur met een vlieg- machine wordt gehouden. Nadien werden de toestellen steeds verbeterd, zoodat men lan- ger in de lucht kon tolijven en de snelheid werd bovendien steeds opgevoerd. In ons land begon Fokker er mee. Het was vooral de groote wereldoorlog, die de ontwikkeling der luchtvaart zeer bevorderde. Na den oorlog wilden de fahrieken him afzetgebied hehou- den en toen kwarn de burgerluchtvaart op. In ons land werd de K.L.M. opgericht. Aan de hand van lichtbeelden werd de ontwikke ling der techniefc nagagaan, de verschilllende types werden vertoond, de oude toestellen met <5en passagiersplaats, tot het vlaggeschip der K.L.M. toe: de F 36 met 32 zitplaatsen. De inrichting dier catoines en van de cockpit alles is er te zien, terwijl de K.iL.M.-man de zaken verklaart, hoe het hoogteroer, het rem- toesteil, de automatiische piloot werkt eniz. De venschillende binnen- en buitcnlandsche ver- bindingen, hoe ver men op een dag wel kan komen, wat er zooal per vliegtuig wordt ver- voerd; de Indieroute, het is alles te zien. Dan de werkiplaatsen, waar alle onderdeelen na een bepaald aantal viieguren worden nagezien. Er blijkt weer uit: bij de K.L.M. gaat de veilig- heid voorop. In d6.n woord: het was leerzaam en mooi. En alle aanwezigen zullen wel en- thousiaste luchbvaartbewonderaars geworden zijn en verlanigen naar den dag, dat ze ook eens 'n lucbtreisje zullen maken. EEN BLOEMENHULDE UIT ZEEU W S OH - VL AANDEREN NAAR SOESTDIJK. De correspondent van het Handelsblad te Hulst schrijft: De jeugd van Hulst, die aan de zuidgrens van Nederland woont, ver van Soestdijk, zag geen kans om Pirinses. Juliana en Prinses Bea trix een bloomenhulde te brengen. De reis naar Soestdijk is ver en kostbaar en dies moest men een andere oplossing zoeken om zijn vreugde en aanhanke'lijkheid te toonen! Spoedig had men een plan gereed en osp den nationalen feestdag, toen de rijk-versierde praalwagens door het oude 'Hulst trokken, helblben de kinderen op symlbolische wijze bloemen aangetooden aan de jonge Moeder. Een foto van den praalwagen werd naar Soestdijk gezonden. In een begaleidend sehrij- ven werd uiting gegeven aan de vreugde, die op den nationalen feestdag te Hulst heerschte een vreugde die voor de kinderen nog groo- ter zou zijn als het Prinses Juliana en Prins Bernhard zou behagen de kinderen te Soest dijk te ontvangen om de hulde, die nu op syimlboliisohe wijze was gebracht, metterdaad te betuigen. De lange, d-ure reis naar Soestdijk had geen bezwaren meer, want de kinderen hadden met hun praalwagen een geldprijs be- haald, die hen in staat stelde om hun plan ge- heel ten uitvoer te brengen! Een telegram uit Soestdijk bractot den kin deren het bericht, dat zij welkom waren. En zoo zullen deze week kinderen uit zuidelrjk Zeeland hun hartcwensdh vervuld zien: dat ze naar Soestdijk gaan om het Prinselijk gezin hun Zeeuwsoh-Vlaamsche bloemenhulde te brengen DE GESTRANDE ALDAN". vrachtschip Aldan", dat Het Russisohe met een lading fijne steen aan boord, op weg van de Moermanslkeilanden naar Gent, Zater- dtagavond op de Oostergronden bij Terschel- ling is gestrand, zit nog steeds aan den grond. Zes Nfderlandsche sleeplbooten habtoen ge- durende den geheelen dag getracht het schdp los te trekken, doch zij zijn hierrn met geslaagd. Opvarenden van de sleeplbooten ,,Volhar- ding" en „Texel" helbben in den middag met groote zandizuigins'tallaties een geul in het zand gezogen; de lading van bet sehip is ge deeltelijk over boord geworpen. Dit alles heeft echter nog geen resultaat gehad WANDELEND PAARTJE AANGEREDEN. ZaterdagaV'Ond werd, meldt de Midd. Crt., te Zuidzande op den weg naar Oostburg, W. de K., die met zijn meisje aan de rechterzijde van den weg wandelde, aangereden door een auto, die werd bestuurd door den heer 'M. te Breslkens. De aangereden en konden zich nog met moeite voortbewegen en werden in de woning van mej. wed. Buijtze liefderijk ont vangen. Onmiddelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen. De jongeman bloe'k ernstige kneu- zingen te hebben opgeloopen. Den volgenden dag vond men 6en schoen in de sloot en de andere een eind het land in. Het meisje is er, behoudens wat schade aan de kleeren, vrij goed afgekoimen. De politic heeft de zaak in handen. DE SCHRIJFWIJZE VAN FLAATS- NAMEN. Voorloopig geen verandering. De Vliss. Crt. schrijft: Wij hebben korten tijd geleden medegedeeld, dat de Ministerraad de ,,Lijst der aardrijks- kundige namen van Nederland aanvaard heeft; en wij gaven toen voorbeelden van an dere schrijfwijze van een aantal Zeeuwsche plaatsnamen. Het is ons gebleken, dat verschillende lezers' in de meening verkeeren, dat deze nieuwe schrijfwijze thans ook reeds moet wor den toegepast. Dit is echter niet of mis- schien moeten wij zeggen: nog niet het gevall. Aangezien ons dagtolaid gaarne het zijne wil bijdragen om .een op de juiste wijize schrijven van Nederlandsche plaatsnamen te bevorde- ren, helblben wij ons voor wat de Zeeuwsche plaatsnamen betreft met den Commissaris der Koningin in onze provincie in verbinding gesteld. In het antwoord dat in ons toeizit kiwam, deelt Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford ons made, dat de toewuste veranderde schrijfwijze noig niet als officieel kan worden aangemerkt. Wij blijven de plaatsnamen voorloopig dus schrijven zooals tot dusver geibruikelijik was. J.l. Zondag had de Breskensspeler J. B. het ongeluk, tijdens den wedstrijd met de club van Biervliet aldaar een been te breken. Hij is naar h:t St. Anthcniusziekenhuis te Oost burg vervoerd. Een van de oudste hotels te Middeliburg, het hotel „De Albdij", ver buiten onze grenzen bekend en beroemd, gaat naar het schijnt, ver- dwijnen. Het Rijik heeft n.l. besloten door middel van de onteigeningsprocedure de hand te leggen op dit vermaarde huis, dat de Ooste- lijke afsluiting van het eeuwenoude Atodijplein vormt. Het zal dienstlbiaar worden gemaakt aan het rijksarchief en aan de provinciale griffie, die reeds geruimen tijd nijpend geibrek aan ruirnte helbben. Te verwachten is, dat het hotel-complex be- halve van bestemming, ook van uiterlijk zal veranderen. Het strcven zal er op gericht zijn. het hotel, diat nu het overheidstoezit op het eeuwenoude pllein gaat completeeren, op den duur in overeenstemming te brengen met. de andere gelbouwen en een eenheid te stich- ten, die het oude karakter der vermaarde Atodij alleen maar ten goede zal komen. Tegenover het venlies van het in binnen- en buitenland door zijn typisdhe sfeer bekende hotel, staan dus historisohe en arohiteictoni- sohe wins ten. Het hotel ,,De Abdij", dat in de grijize oudheid uitsluitend ibestemd was om de leden van de Staten van Zeeland te spijzi- gen en te hertoergen, en dat in d'ien tijd ge- expiloiteerd werd door een provincialen kiaste- lein, is thans zestig jaar eigemdom van de familie Schluter. Een beizienswaardiigheid in het hotel is de beroeimde schouw in de Tool- sche Kamer, die destijds nog door admiraal Treslong toewoond werd. IHet bericht dat het Rijk Ibesloten had de onteiigeningsprocedure in te leiden, kwam voor den eigenaar, den heer Schluter, wel zeer on- verwacht en hij toonide zich over dezen gang van zaken dan ook zeer vertoaasd. Geruimen tijd geleden", zoo verklaarde hij aan de ,,Middelb. Crt;", „is in st*ikt vertrou- wen ons de vraag gesteld, of wij bereid waren tot minnelijken verkoop van ons hotel aan het Rijk mede te werken. In de oniderstelling, dat het er oim ging, het bezit des Rijks rondom het oude notarishuis zoodanig af te ronden, dat men daarmede binnendoor een goede ver binding kreeg, heb ik toen bepaalde welom- schreven tegenvoorstellen igcdaan, behelzende de verkoop van mijn deipendance-gedeelte, doch met behoud van de rest van mijn bedrijf. Ook daaromtrent echter is noch door mij een prijs gevraagd noch door het Rijk een bepaald bod geidaan. Op den Jaatsten brief van mij aan den Rijfcsgelbouwendienst heb ik eenvou- dig taal noch teeken gehoord en nu komt plot- seling het bericht, dat het Rijk ons geheele hotel wil onteigenen! Wat moeten onze toeide zoons, die ons in dit hotel zouden apvolgen, nu beginnen Er is tooh nergens in deze stad een pand te vinden, waarin wij opnieuw onder dezeifde voorwaarden zouden kunnen beginnen als bier?" TIJDELIJK VESTIGINGS'VERBOD IN DE SCHOENENBRANCHE. Nadat op 18 Augustus 1937 een spertijd voor het slagersbedrijf was inigevoerd en op 9 en 17 December 1937 voor het broodhakkers- en broodverkooperdbedrijf, heeft de minister van Economische Zaken thans een tijdelijk vestigingsverbod uitgevaardigd voor het schoenherstellersibedrijf, het schoenmakersbe- drijf, het schoenverkooperslhedrijf en het be drijf van ort'hoped'igch schoenmaker, dus voor de volledige schoenentoranche. Het is derbalve van beden af veriboden, zionder vergunning van den minister een in richting te vestigen. waarin een der boven- genoemide hedrijven. wordt ui'tgeoefend. De orgamisaties van schoenwinkeliers en sohoenmakerspatroonsivereeniigmgen heibhen zich tot den mmiister gewend om spoedige in- voering van vestigingseischen voor hun be drijf. In afwachting hiervan is de minister van economische zaken op verzoek van den Middenstandsraad owergegaan tot het voorloo pig vesti'gingsveribod, omdat bij de invoering van den spertijd voor het slagersbedrijf en bakkersbedrijf duidelijk gebleken was, dat in- derdaad nog velen trachten door overhaaste vestiging aan de eischen, welke hij algemeene maatregel van bestuur gesteld zullen worden, te ontkomen. In het schoenlbedrijf heerschte reeds gerui men tijd een chaotdsche toestand. Het aantal vesti'gingen van bedrijven ei) in het bijzonder van onvolwaardige bedrijfjes nam steedis toe. Zoo was in de drie groote steden des lands in de periode van 1 Januari tot 1 October 1937 een toeneming geconstateerd van 194. Hier- onder zijn niet begrepen de van de straat af niet iziohtbare- bedrijven, welke naar schatting 50 pet. van het totaal uitmaken. Door de toepassing van de Vestigingswet wordt een saneerende werking verwacbt, waartoij niet alleen de toetrokken bedrijven ge- fcaat zijn, maar waarvan ook de lederhandel en de" schoenenindustrie voordeel zullen trekken. door den mist, den auto te laat bemerkend, met vrij groote vaart achter op den auto van den winkelier S. reed. Is auto werd aan de achterzijde vrij ernstig hssc.hadigd, doch den heer S., welke zich nog in zijn auto bevond, bekwam geen letsel. De motorrijder en ook diens motor waren er leelijker aan toe, de motorrijder moest na ter plaatse verbonden te zijn per auto naar het R.K. Ziekenhuis te Sluiskil worden ver voerd, terwijl zijn motor, welke deerlijk ge- havend was, per vrachtauto naar huis is ver voerd. VARA-avond. Het Centrum was gisteravond weer een uit- verkocht huis vanwege het optreden van het bekende ensemble Fantasia" van de VARA. In zijn openingswoord verwelkomde de heer C. Haimelinik naas-t de aanwezigen de artisten en den spreker van dezen avond, de heer J. W. Leibon, bestuurder van de VARA, er op wijizenide, van welke betcekenis en hooge cul- tureele waarde het bezit van een eigen om- roeip voor het georganiseerde proletariaat is. In ons land bestaat gelukkig nog ,,,zoo onge veer" deze vrijheid en spreker bond degenen, die nog geen lid van deze omroepvereeniging zijn, qp het hart, hun plichten te verstaan en tot toetreden te besluiten. Hierna kwam Fantasia" voor het voet- licht, 'Om onder leild'inlg van Eddy Walis de aanwezigen te doen gendeten van hoogstaande muzikale prestatie's, waarbij zoowel voor als na de pauze dit ensemble afgewisseld werd door de aan de luistenaars van voor de VARA- microfocn oiverbekende wooridkimstenaars Jan Lemaire en Elmimy Arbdus. In de tweede helft werden de lachapieren van het auditorium op een zware proef gesteld vanwege de verwik- kelin'gen die ontstonden ten huize van jonk- ■heer „Goud op Snee", wiens dochter op haar verjaardag zonider voorkennis van papa mu- zilkanten had ge'imviteerd. Inzoniderheid viel voorts te loven de vertol- kdng door Fantasia" van de Czardas van Monti en de populaire kanarie-polka. Het was al met al een avond van beschaafd amusement en hoogstaand kunstgenot. Voor de pauze sprak de heer Lebon een be- zadigd propaganldistiS'Ch woord, waarin hij nogimaais wees op de pilichterr van de luiste- raars tegenover de cultureele taak die de om- roepvereenigingen verrichten. Spreker zeide o.m., dat nog slechts de helft der Nederland sche luisteraars zijn plichf verstaat, terwijl nag ongeveer de helft niet bij een omroepver eeniging is aangesloten. Ter voorkoming van wettelijke maatragelen, ook in vertoanid met het tot stand komen van den wereldomroep, zullen de Nederlandsche luisteraars nog meer dan tot dusver moeten gaan inzien, dat het niet aangaat zonder meer te parasiteeren op de geweldige financdeele offers van de amroep- vereenigingen en van de welwiillenlden. Een gezellig bal besloot dezen prettigen en kunstvollen avond. Hij had bij zijn strijd om de millioenen, nage- laten door mevrouw Van Wieringen te Mij- drecht, naar het oordeel van rechtbank en Hof valsche stukken gehruikt in het civiele geding met de erfgenamen, die er weinig lust in had den om het kapitaal van de oude dame aan den kweeker af te staan. De civiele procedures, waarin de kweeker aanspraak maakte op de onro-erende goederen, die hij indertijd van de weduwe zou hebben gekocht en op een half millioen wegens haar bewezen diensten, heeft jaren geduurd. De vrouw is in Februari 1932 overleden en thans, in Februari 1938, heeft het Gerechts- hof te Amsterdam arrest gewezen en beide eischen van den kweeker ontzegd. Bovendien werd hij in de kosten van het geding, begroot op 300 veroordeeld. IIOOGER REROER. Door F. D., oud 59 j., melkveehouder te Ter Neuzen, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnds van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waartoij hij wegens het afleveren van ondeugdelijke melk werd veroordeeld tot een geldlboete van f 250 of 30 dagen hechtenis. DONDERDAG 10 FEBRUARI 1938. Nederduitsoh Gereformeerde Gemeente. TER NEUiZlEN. 6.30 u., Ds. C. Kramp, van Enkhuizen. EEN DIEF OP HET WACHTSCHIP. Naar wij vememen, is een deizer dagen aan boord van Hr. Ms. wachtschip Noord-Brabant te Vlissingen een diefstal gepleegd. Uit de hut van een der officieren moet een bedrag van pl.m. 300 zijn ontvreemd. De politie heeft onmididellijk een oniderzoeik .ingesteld, doch tot op heden zonider resultaat. Wij vememen verder, dat ook reedis eendgen tijd geleden een diefstal aan boord is gepleegd, waarvan de dader onbekemd is gebleven. (Midd. Crt.) Dinsdagmorgen omstreeks 7 uur, kwam den portier der Ammoniakfabriek te Sluiskil, welke dagelijksch per motor uit Selzate naar zijn werk komt in botsing met den stilstaan- den auto van den winkelier P. S. te Sluiskil. Het ongeval heeft zich volgens ooggetuigen als volgt afgespeeld. De heer S. had zijn auto juist aan de rechterzijde der weg tot stilstand gebracht, toen de motorrijder uit de richting Selzate komende, en vermoedelrjk In de Maandagmiddag bij den heer R. J. van de Veke alhier gehouden vergadering van de vereeniging Weegbrug ,,Margaretha" is door het bedanken van den heer J. L. van de Ree, in diens plaats tot secretaris gekozen de heer L. de Putter Szn., alhier. De Zeeuwsch-Vlaamsche zanger Jos. Moer- dijk, alhier, is aangezocht om als solist op te treden op bet 4de abonnementsconcert van het beroemde Maastrichtsche Mannenkoor de ,,K. Z. Mas'treechter Staar", op Zondag 20 Februari a.s. te Maastricht. Plotselinge dood. Toen de landarbeiders d. B. alhier te Molen- hoek des namiddags naar het stempellokaal te Terhole gingen, zagen ze hum vader in zijn tuin aan het knutselen. Na een half uur kwamen ze terug en vonden hem dood in den tuin. De gewaarschuwde dokter kon slechts den dood CQnstateeren. Het radiodistributienet van den exploitant E. J. Kint, alhier is thans ook uitgebreid naar het dorp Walsoorden, zoodat het bedrijfsgebied van de radio-centrale te Kloosterzande het ge heele Noordelijk deel der gemeente omvat. Het geheele Zuidelijk deel der gemeente daarentegen is, met uitzondering van het Jagertje, dat bediend wordt door den exploi tant Eggermont te Hulst, nog steeds ver- stoken van radiodistributie. Benoeming. Onze vroegere dorpsgenoot, thans te Hulst woonachtig, de res. le Luitenant van het 14e Regiment Infanterie, A. H. F. Hamerlinck, is bij Kon. besluit benoemd en aangesteld tot res. le Luitenant bij bet Vrijwillig Landstorm- korps ,,Motordienst". Een dankbetuiging. Zooals bekend zijn op het Paleis Soestdijk duizenden telegrammen ontvangen bestemd voor het Prinselijk Duderpaar of voor Konin gin Wilhelmina. Weinig las men echter van gelukwenschen aan de andere grootmoeder, Prinses Armgard. Dat dit toch ook op hoogen ^rijs werd ge steld, ondervond een stadgenoot, die niet alleen aan de ouders, en de Koninklijke grootmoeder van Prinses Beatrix een telegram mede na- mens zijn vrouw en zoon zond, maar in 't Duitsch een aan de Prinselijke grootmoeder. Hij ontving een geschreven dankbetuiging voor deze laatste attentie van jontovrouw De Brauw, hofdame van Prinses Juliana. Het is o.i. juist gevoeld, Prinses Armgard, die toch ook voor het eerst grootmoeder is ge- wobden in ons huldebetoon te betrekken, al staat zij daarbij uit den aard der zaak, niet op de eerste plaats. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afd. I. VSV—Ajax. RFCADO. DWS- KFC. DFC^Sparta. ExcelsiorVUC. le klasse Afd. H. 't GooiCVV. HBSXerxes. DHiCHaarlem. FeijenoordBlauw-Wit. HDV1SStormvogels. le klasse Afd. HI. HengeloHeracles. Afdeeling IV. le klasse. EindhovenLGNGA NGADMW. BleijerheideNAC. Willem HJuliana. BW-J-Roermond. 2e klasse A BredaDe Zeeuwen. HeroDe Baronie. RCSGoes. MidldelburgRBC. 3e klasse A. Hoof dplaatHulst tSluiskilTerneuizen. OostburgCom Boys. BiervlietAxel. Ze Klasse B. Goes 2EMM. Vlissingen 2Hansweert. Terneuizen 2Eiland Boys. le klasse Afd V. GVAVHoogezand. Le euwaridenAchilles HS'CSneek. Be QuickHeerenveen. VeendamVelocitas. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. Axel 2Tern. Boys. BKWTemeuzen 3. SVOHontenisse. Hullst 2Com Boys 2. le klasse C. Bres'kens 2Biervliet 2. SCDOostburg 2. Schoondijke 2Hoofdplaat 2. Breskens 3Groede 2. IJzendijke 2Groede 1. 2e klasse B. Axel 3Tern. Boys 2. BKW 2Temeuzen 4. Philippine 2Ria 2. Hulst 2Com Boys 3. Hontenisse 2Siuiskil 2. COMPETITIESTAND Z. V. B. le klasse B. De kantonrechter te Middelburg veroor- deelde J. H. te Zaamslag tot 2 boete subs. 2 dagen hechtenis wegens overtreding van het Motor- en Rijwielreglement. Wegens venten zonder vergunning veroor- deelde bij J. J. F. te Ter Neuzen, tot J 1 en f 3 boete subs. 1 en 3 dagen hechtenis. DE MIJDRECHTSCHE MILLJOENENZAAK. MILLIOEN EN ZAAK. Eeniige maanden geleden is de' Mijdrecht- scbe kweeker, die tweemaal door het Gerecbts- hof te Amsterdam is veroordeeld wegens valschheid in geschrifte, in vrijheid gesteld. doelp gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Hontenisse 11 8 2 1 18 5024 Tern. Boys 11 7 3 .1 17 43—22 Ria 8 5 2 1 12 32—17 BKW 9 4 2 3 10 29—18 Axel 2 11 4 2 5 10 46—42 Philippine 9 3 2 4 8 14—19 Temeuzen 3 10 3 2 5 8 28—31 SVO 11 1 5 5 7 13—27 Hulst 2 8 2 6 4 11—32 Corn Boys 2 10 1 2 7 4 15—39 le klasse C. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Schocnidijlke 1 13 10 2 1 22 69—24 Breskens 2 9 8 1 16 36—18 Groede 1 8 7 1 15 5010 Biervliet 2 10 4 3 3 29'21 Breskens 3 8 4 1 3 9 27—21 Hoofdplaat 2 9 4 1 4 9 25—23 IJzendijke 2 9 2 2 5 6 13—19 Sehoondijke 2 8 2 6 4 18—37 Groede 2 9 1 1 7 3 17—50 Oostburg 2 7 1 6 2 9—40 SCD 8 1 7 10—39 SCD twee winstpunten in mindering wegens niet opkomen tegen Biervliet 2. 2e klasse B. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Tern. Boys 2 10 9 1 18 76—22 Axel 3 9 7 2 14 43—26 Sluiskil 2 8 6 2 12 45—15 BKW 2 9 6 3 12 37—35 Hulst 3 7 4 3 8 23—23 Hontenisse 2 10 4 6 8 39—25 Philippine 2 7 3 1 3 7 2821 Temeuzen 4 8 3 1 4 7 2129 Ria 2 4 1 3 2 6—19 Com Boys 3 8 8 1253 SVO 2 8 8 9—52

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2