WEK DE GAL IN UW LEVER OP Sport Financieele Berichten Gemengde Berichten REATRIXSTR A AT TE BRESKENS. SLUISKIL. AXEL. VOETBAL. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. ERNSTIG ONGELUK TE GOEREE. TRAGISOHE AFLOOP VAN EEN RECEPTIE. Oollier, P. Jansen, P 131. Rijwielbelastmgmerfk, C. de Zeeuw, Drie- wqgen, Hoogendijk 30. Blauwe mantellband en parapluie, Luxor- Tiheater. Wollem kinderhandschoen, Koos Fokke de Goede, Heerenigracht 13. Kin derhandschoenM. van der Peijl, Tram- straat 16. Zakmesje, D. Baremam, P 79. Alpinomuts en knipmes, E. Rilblbens, West- kolkstraat 40. (Zwarte rijwieltasch mot mlhoud, W. C. Uit den Boogaard, Stationsweg 19, Sas van Gent. Knipmas, S. Geers, Molengang 4. Mantellband, P. Dieleman, Dekkerstraat 27. Wollen das, Wed. Harte, van Bovenstr. 25. Bruine mantellband, J. v. Damme, Blokken 1 ■Handbeschermer, M. Romijnsen, Dhalia- stnaat 3. tLipssleutel, Winkel D,e Gruijiter. Jongensjas, R. Sdheele, Steenkamplaan 96. Handbeschermer, E. de Bock, Tramstr. 22a. iHecrenhoed, A. Elive, De Doelderstraat 1. Beige Alpinomuts, C. 'Huijssen, Zwaantje O 22. (Ring met sleutels, P. Geers, Molengang 4. Portemonnaie met inhoud, J. van Liere, Grenulaan 21. Bruine dameshoed en een kaartje met spel- jes waaraan klompjes, (bureau van politie. [Beige dames'handschoen, A. P. Hamelink, Tholensstraat 137. Parapluie (tompoes), J. D. Bareman, Nieuiwstraat 16. Rijwiellbelastinigmerk 1937/38, J. Dooms, Kerktooflaan 9. Heerenhandsc'hoen (nappa), H. Kiel, Lange Kerkstraat 84. Dameshorloge met armlband, Hamelink, Nieuiwediepstraat 72. Armlband, J. A. A. Pthilippo, Steenkamp laan 100. (Wollen dameshandseh'oen, J. Klaassen, Dr. Buijzestraat 12. EINDLES FRUITTEELTCURSUS. Maandagavond j.l. had be Axel de eindles plaats van de fruitteeltcursus voor volwasse- nen in de Chr. Landbouwschool. Aanwezig waren de Tuinbouwvakonderwijzer den heer W. Slabbekoorn, de' Rijkstuinbouwconsulent Ir. B. Bosma, de voorzitter en de secretaris van de aid. C.B.T.B. en het hoofd der land bouwschool, de heer K. Booij. Burg, en Weth. hadden bericht van verhindering gezonden. Na de gebruikelijke opening werden door de heer Slabbekoorn, leider der cursus, aan de deelnemers eenige vragen gesteld en door dezen naar genoegen beantwoord. Uit een en ander bleek, dat er op de cursus heel wat ge- leerd is, waarvan de landbouwer in zijn fruit- teelt nut en voordeel kan hebben. In 't bij- aonder werd hierop ook door Ir. Bosma ge- wezen, toen hij de leerlingen toesprak en o.a. mededeelde, dat een volledige ziektebestrij- ding slechts 1% cent per kilo fruit kost, ter wijl de waarde van het fruit belangrijk hooger wordt. Ook werd nog het woord gevoerd door den heer C. de Putter, als voorzitter van de afd. C.B.T.B., die onder eon gelukwensch de ge- tuigsohriften uitreikte, waarna eveneens de heer Booij eenige toepasselijke woorden tot de cursisten richtte. Tenslotte dankte een der leerlingen den leeraar met een korte toespraak, namens zijn medeleerlingen en bood hem een geschenk aan, dat dankbaar werd aanvaard als bewijs van vriendschap. Met dankzegging eindigde de heer De Put ter voomoemd, dit samenzijn. LUXOR THEATER. Savoy Hotel 217. De film speelt in Moskou van 1910. Zij maakt een overvloedig gebruik van alle romantische bijzonderheden, die men zich nu eenmaal bij Moskou van dien tijd voorstelt, maar zij doet dit zoo weinig opzichtig en in de milieuschildering zoo zorgvuldig besehrij- vend, dat de goed gefundeerd lijkenide geschie- denis, die aan het werk ten grondslag ligt, een ddepte krijgt, die telkenmale doet vermoe den, dat er een litterair werk van hoog gehalte en de naam Dostojewski dringt zi.ch dan op op den achtergrond staat. Dit is niet het geval. Het verhaal op zich zelve is, afgezien juist van dien achtergrond, die de film er aan gegeven heeft, naief en doorzichtig, maar het is zoo goed in de film verwerkt en men krijgt zoo overtuigend den indruk van een geheel, juist door de zorgvui- digheid waarmede ieder detail is afgewerkt, dat men veelal moeite heeft om de betrekke- lijkheid van dit gegeven te realiseeren. Er is een schoone vrouw, die na haar eer- sten man uit den weg (te hebben laten ruimen door een neef, een rij.k koopman huwt. Zij stort dozen koopman evenzeer in het ongeluk door hem te ruineeren en daama van hem te scheiden. Op dat oogenblik meent de neef, die haar eersten man heeft vermoord en des- wege eenige jaren in Siberie verblijf heeft gehouden, zekere rechten op haar te hebben. Zij zelve erkent deze rechten allerminst, doch de neef is een gevaarlijk mensch, dus leeft zij in een voortdurenden angst, dat hij op de een of andere manier wraak zal nemen. In dien tijd wordt zij getroffen door de bekoringen van een kellner uit het hotel, waar zij ver blijf houdt. Tevens ziet zij in dezen kellner een beschermer tegen haar neef. De kellner blijkt echter geenerlei betrekking met haar te wenschen. Hij is verloofid met de linnen- juffrouw van het hotel, in welke liefde hij ech ter niet zeer trouw blijft, als namelijk een kamermeisje in het hotel verscbijnt, dat ga-ooter bekoring voor hem bezit. Hij verlaat dus de linnenjuffrouw voor het kamermeisje. In dien tusschentijd spitst zij echter het con flict tusschen de vrouw van den rijken koop man, haar neef en den koopman zelf, die haar nog zeer lief heeft, toe en wel zoodanig, dat zij door een van hen beiden vermoord wordt. Van dezen moord wor.dt eerst de neef ver- dacht, doch na een verklaring van de linnen juffrouw, die uit jaloezie haar'*vroegeren ver- loofde aanklaagt, wordt de kellner gear- resteerd, onder beschuldiging van den moord. De kellner weet echter te ontvluchten en gaat op zoek naar den eigenlijken moorde- naar, Hij beleeft hierbij vele avonturen, maar tflaagt er ten slotte in hem te ontmaskeren. Gerhard Menzel, die het d'raaiboek vervaar- digde, heeft echter begrepen, dat hij daarom het karakter van de film in de uitwerking van de psychologische motieven moest zoeken. Geschiedt zooiets goed, dan gaat in negen van de tien gevallen de spanning van het verhaal zelf weg. Het wordt dan een verleggen van het gewicht van het verhaal naar de men- achen, die in het verhaal optreden en naar de mate waarin deze menschen worden duide- lijk gemaakt, wordt ook het beloop van het verhaal bij voorbaat duidelijker. Het verhaal verdwijnt naar den achtergrond en in het gunstigste geval ontstaat er een uitsluitende belangstelling voor de menschen. En dadelijk moet men erkennen, dat hij hier in geslaagd is. Wel draagt de keuze van de verschillende typen hiertoe veel bij en kan de regie veel motiveeren met de middelen, die de film hiertoe geeft, doch het draaiboek van deze film heeft in zijn overgangen en in zijn geraffineerden verteltrant zeer veel goeds. Verder is de milieuschildering, zooals reeds gezegd, zeer suggestief en als achtergrond soms imponeerend meesieepend en als geheel heeft hij hier een prestatie geleverd, die veel goeds doet vermoeden, voor wat er aan Duit- sche films weer kan gaan komen. Als geheel een film, die het .publiek weer geheel nieuwe mogelijkheden yajii de Duitsche film opent, die in'derdaad Duitsch is in alle onderdeelen, maar die als zoodanig zeer de moeite waard is, als herontdekking van de Duitsche film, tegenover die van de andere land en. Liebeslied. Liebeslied is een opera-film waarin de Ita- liaansche tenor Alessandro Ziliani als Mario Cavallini alle vrouwenharten bekoort.^ Zijn zuster Angelina (Fita Benkhoff) zorgt er echter voor, dat Mario, die een zwak voor vrouwelijk schoon heeft, niet aan de een of andere aanbidster blijft hangen". Het toe- val speelt den zanger echter in de kaart. Een auto-ipanne wordt oorzaak, dat hij bij een groepje artisten terecht komt, alwaar hij een lief meisje Jeannette (Carola Hohn) zijn Liebeslied voor zingt en na verscheidene in- triges van jalouzie en misverstand, die tot verschillende aardig gevonden situaties aan- leiding geven, wordt met het liefdesduet uit ,,'Butterfly" de band voor het leven gesmeed1. Ziliani is een pracht-tenor en ook Carola Hohn zingt goed; liefhebbers van opera- melodieen kunnen dus hun hart ophalen. Rudolf Platte als de secretaris Cesar van Ca vallini en Paul Horbiger als Pierre de muzi- kale clown en leider van de rondtrekkende artisten zorgen voor de vroolijk moot. Een Ufa-film waarbij men zich van begin tot eind amuseert. HET INTERNATIONAAL AARDRIJKSKUNDIG CONGRES NAAR ZEELAND. De Middellburgsche Crt. meldt: Van 1828 Juli wordt- dit jaar in het Ko- loniaal Instituut te Amsterdam het XVe In- ternationaal aandrijkskundiig congres gehou den, onder de hooge beschenming van H.M. de Konlngin. Voorafgaande aan dit belangrijke congres vinldt .een wetenschappelijke exoursie naar Zeeiland plaats, met een maximum aantal deel nemers van 400; deze excursie staat olider leading van mr. P. Dieleman, lid van Ged. Staten van Zeeland. Het doel dezer exoursie is, den buiteniand- schen aardrijkskundiigen een indruk te g^ven van de geografdisohe gesteldheid der Schefde- mondingen, van den strijd, dien de natuur en de mensch hier tcgen het water voeren; duin- vorming, onderhoud en vernietiging; dijkaan- leg, onderhoud en bedreiigmgen door de sterke stroomingen met de verdedigingswerken daartegen. Bovendien zal bijzondere aandacht gesichonken worden aan de mddldeilen van be- staan in ,deze rijke provincie, landlbouw, vee- teelt en industrde. De excursionisten komen 11 Juli in Vlissin- gen en' Middeillburg aan. Des avonds is er in Middelburg receptie. Dinsdag 12 Juli vindt een excursie naar Zeeuwsch-Vlaanderen plaats: VilissingenTer Neuzen, (voorhaven van Gent), Sluiskil en Sas van Gent met hun belangrijke inidustrieen. Vandaar per autobus naar het verdronken land van Saeftingen (menkiwaardiige fauna en flora op de ,,schorren") dan naar Hulst, St. Jan- steen (prise d'eau in het plioceen), over Axel naar Philippine en Slui's, langs het Zwin naar Cadzand en via Breskens naar Vlissingen- Mid'dellhurg terug. Woensdag 13 Juli vindt een officieele ont- vangst op het Middelburgsche Raadhuis plaats, daarna beizoek aan Veere, Westhove, Westkappelsche dijk, Zoutelande; des avonds offici'eel diner in Vlissingen. Donderdag 14 Juli is bestemd voor een be- zoek aan de Vlissinger sluiswerken, de Markt te Middellbung, het Sloe met de moderne land- aanwinningsmetJhode door slibvortming, den Wilhelminapolder. Vrijdag 15 Juli een exoursie per boot over de Sehelde om Walcheren en Noord-Beveland naar Zierikzee. Zaterdag 16 Juli is de laatiste excursdedag, met een beizoek aan Noord-Beveland of IeV- seke en dan over den Kreekrakdam naar Brabant en "Holland. rfe j Het verheugt ons, dat dit belangrijke con gres zulk een bijizondere aandacht aan otize provincie gaat schenken. 'A t^iBH -rjJ' yt. 1 Door den burgemeester van Breskens was tegen j.l. Dinsdagnamiddag een rahdszitting uitgeschreven, met het doel voor deze ge- meente het voorrecht te verkrijgen, dat aldaar het eerst een straat naar de jonggeborene zou worden gedoopt. Aangezien de naam der jonge Rrinses veel later bekend werd' dan aan- vankelijk vermoed was, heeft de gemeente- raad zijn vergadering enkele uren moeten rekken en was men, naar de Midd. Crt. meldt, reeds aan de negende omvraag, toen men van wege hare redaotie eindelijk d.en naam kon mededeelen. Goed afgeloopen. Naar we vernemen had bij de vervaardiging van de boog in de buurt Stroodorp aan den grooten verkeersweg, een ongeval plaats. De electrische geleidingen, die in deze bogen ten behoeve van de verlichting waren aange- bracht eischten een reparatie. Deskundigen verrichtten de werkzaamheid, terwijl velen hiervan getuige waren, en de ge leidingenonder stroom stonden. Een der heohtdraden der boog die werd vastgehouden, kwam door een lossen draad onder stroom te staan. De uitwerking laat zich begrijpen. De draad werd losgelaten en weggeslingerd en raakte een jongen die in de buurt speelde, met het gevolg, dat dit jongmensch (}e stroom door het lichaam kreeg. Meerdere omstanders j ondervonden door aanraking deze geyolgen. Het ongeval liep af met schrik der aapwezi- gen, wat een wonder mocht heeten, Volgens een ervaren deskundige had deze gebeurtenis ernstige gevolgen kunnen hebben. Doodelijke afloop was niet denkbeeldig ge- weest. Het is dan ook volgens deze, onbegrij- pelijk, dat er aan de reparatie werd gewerkt, terwijl de stroom niet was afgesloten, terwijl hier toch vakmenschen aan 't werk waren. We kunnen begrijpen, dat lieden, die hun werk vinden in deze branche vertrouwd met de bezigheden geraken. Dat neemt evenwel niet weg, dat een gepaste voorzichtigheid steeds op zijn plaats is. Het is een kleine moeite de stroom op een geleiding af te sluiten. Het is een ongeval waar we onze speciale aandacht aan wijden om in de toekomst de vervaardigers attsnt te maken op 't gevaar dat er aan electriciteit verbonden is. Slordigheid of onverschilligheid kunnen aan- leiding zijn tot ernstige gevolgen. j-ap.T.: '(6 .'ib?-'" i;- t* Verplichte voorjaarshengstenkeuring. Onder heel wat pUlblieke belanigstelling had hier j.l. Woensdag de verplichte voorjaars- keuring van dekhengsten plaats. Goedgekeurd ter dekking werden: Clairon, van W. L. den Hamer te Axel; Siimson van de Schaapghoeive, van M. A. B. Puijlaert te Zuiddorpe; Charles, van M. van Fraaijenhove te Axel; Herseur van Zaamslag, van Albr. Haak te Zaamslag; Clairon van Hersieur, van Gelbrs. Daelman Jzs. te West- - dorpe; Oranje, van A. de Krakerde Feijter te Zaamslag; Domino van Herseur, van Gebr. Daelman vnd.; Favori van Goede Hope, van Jac. Huijssen te Axel en L. den Exter te SluiislkilMajoor van Frederica, van H. Bonte te Koewacht; Clairon van Annie, van wed. Jac. de Feijter te BoschkaipelleGeorge, van M. van Fraaijenhove te Axel en A. Haak te Zaamslag. Afgekeurd werden: Max. van P. B. van Hoeve te Axel; Herman van Loose's hof, van C. de Putter te Axel; Johah, van Jac. Defcker te Axel; Meroure, vah P. B. van Hosve vnd.; Travero van Loo se's hof, van C. de Putter vnd.; Albion van Herseur', van 'H. Goethals te Westdoipe; Sau- lus, van H. Coene te Sas van Gent; Herseur van Dorpizicht, van C. van Hoervede Regt te Zaamslag; Comlbattant, van A. Dfcert te Zuid dorpe, Reveur van Coetgors, van A. de Kra kerde Feijter te Zaamslag; Nero, van A. Koster Wz. te Zaamslag; Camiel van Zwar- tenhoek. van E. B. van Acker te Westdorpe; Barra, van A. v. d, MeulenBeau te IJzen- dijfce en J. F. de Waal te Ossenisse; Zitar van Herseur, van Gelbrs. Daelman vnd.; Avenir de Brages, van P. Dieleman Mz. te Hoek; Roem van Willy, van A. J. E. Temmerman te IJzen- dijlke en Gelbr. Daelman vnd.; Saphir, van S. van Hoeve te Axel-Kijkuit; Landman, van J. de Regt(Dieleman te Zaamslag; Mon, van A. Koster Wz. vnd. en C. de Feijter te Bosoh- kapelle; Albion d'Assenede, van Artlh. Roe- giers te Assenede (B.); Mustafa van Hoek, van J. DielemanRiemens te Hoek; Garcon d'Asse, van A. Roegiers vnd.; Avenir du Grand Pont, van A. Roegiers vnd.; Victor van Luntershoek, van H. Bonte te Koewacht. Afiweaig waren een 7-tal der in de catalo- gus vermelde paarden. Niet opgenomen stamboek: Saplur, van M. van Fraaijenhove vnd. en C. de With te Hoofdldorp; Jan, van J. W. Schcele Jz. te Boschkapelle. Goedgekeurd RijkisoommissieHonny, van W. L. den Hamer vnd. en C. de Feijter Jacz. te Vogelwaarde. De handel was niet zeer levendig. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste Klasse. Ofsehoon het programma al aardig naar het e'inde gaat loopen, hebben Willem H en NAC elkaar nog niet ontmoet in dit seizoen, zoodat er voor de laatste club altijd nog een riskante kant aan zal zitten nu zij naar Til- burg moet trekken. Niettemin zal men al- gemeen wel op een overwinning van NAC rakenen. Roermohd en NOAD wordt de kamp van de laagst geplaatsten in de rang- lijst en is daarom van zoo bijizonder veel be- lang voor deze vereenigingen. Thuds won NOAD op het kantje ai met 4—3 en toen gold bet bovendien nog voor een verrassing, daar men Roenmond sterker achtte. Nu neemt Roermond de laatste pjaats in en dit gevoegd bij het feit, dat Roermond thuis speelt, ver- wachten wij dat zij 'er in zal slagen de over- winning aan haar te houden, waardoor Roer mond de laatste plaats weer adieu kan zeg- gen. MTWEindhoven kan een tamine ont- moeting genoemd worden, want zij staan beide veilig ip den middenmoot eft van ge- lijke kracht, hetgeen ook- het gelijke spel bij de yorige ontmoeting bewees. Bleijerheide— BVV zal een ovenwinn'ing van de bezoekende club tot resultant te zien geven, want BW lofct nog steeds naar de eereplaats, maar Bleijerheide moet hepaald haar uiterste krachtsinspanning gaan ontwikkelen om te voorkomen, dat zij tenslotte het slachtoffer zal worden, dat de degradatieplaats uiteinde- lijk zal bezetten. PSVJuliana wordt een kamp, waamaar velen helangstellend zullen uitzien. Immens was het Juliana, dat aan PSV een stevige nederlaag toebracht (30), toen deze club bij haar op bezoek was. Nu moet PSV als gastheer optreden en onder- tussch en is het aan Juliana mo gen g-elukken een .vrij behoorlijke kans te krijgen, want in feibe staat zij slechts 1 punt bij PSV ten, e.ch- ter. Lukt het aan Juliana voor de tweedte maal PSV te toedwingen, dan komt er eeft heele ommekeer in de kansberekenipg en wie weet wat''het Zuiden dan nog te zien zal geven. voofo btfOOWCK iAfoB I l Tweede Klasse. HeroBreid'a, zie daar een zeer belangrijke plaatselijke ontmoeting, die voor vele tweede klassers van groot belang is te achten, daar de positie van Hero nu niet zoo heel hecht is en een overwinning van Breda toch lang niet tot de onmogelijkheden foehoort. Welis- waar viwloor Breda op eigen terrein destijds met 24 van Hero, doch hiermede is het nog geen uibgemaakte zaak, dat Hero voor de tweede maal van haar zal winnen. De BaronieVlissingen zal beslissen welke club voor dit seizoen uitgeschakeld wordt in de kamp naar de eereplaats. Nog staan beider kiansen niet\slecht, vooral niet zoo Hero deze week het l'oodje zou moeten leggen, en men kan er van verzekerd zijn, dat deze: tweede wedistrijd Breda ook in het teeken der be- langistelling zal staan, zij het dan in een be- scheider rriate dan de plaatselijke ontmoeting. Reeds eCrdier hebben zij de punten gedeeld en y eel kans is er dat het wederom op match nul zal uitloopen. ZeelandiaRBC wordt, eyen- als de strijd tusschen De Zeeuwen en Goes, een strijd voor het behoud van het Tweede Klasserschap. Naar onize meening hebben de beide ontyangende clubs de 'beste kansen en zoo dit inderdaad tot een overwinning voor hen zou komen, dan kan men wel in een van beide bezoekende clubs de degradatiecan- didaat gaan zien, zoodat de vraag overblijft wie zal het zijn Goes of RBC? Derde Klasse. Hulst was het, dat aan alle 'schoone droo- men van Axel een einde maakte, d'oordat zij met 31 overwon en sedertdien is het met Axel verder bergafwaarts gegaan. Nu krijgt Axed gelegenheid revanche te nemen en zij zal dat ook wel doen, al baat het haar niet meer. De Com Boys zullen geen kans krij gen nu .zij Terneuizen op haar velid' ontvangen moeten. Men zal zich nog well herinneren, dajt bij de vorige ontmoeting het scorings- bord voor de Com Boys blank bleef en Ter- neuzen de hoogste score maakte ooit door haar in een competitiewedstrijd bereikt, n.l. 15. SluiskilIJzendijke belooft een spannen- de partij te worden want na het voorbeeld van IJzendijke is Sluiskil in de running gegaan en staan thans beide clubs hoog in de ranglijst genoteerd. Sluiskil nummer 3 en IJzendijke numimer 4. Jammer voor hen is de voor- sprong door Terneuizen en Breskens genomen te groot om nog te achterlhalen, doch het neemt niet weg, dat zij ail met al geen slecht seiizioen meemaken. Sluiskil zal nog wel een appeltje sohillen met haar gasten, want d'e te IJzendijke geleden nederlaag zullen onze natouren no|g niet vergeten hebben. Oostburg krijgt Hoofdplaat op hezoek en het ds te ver- wachten, dat ook deize week de thuisclufo er ftiet in zal slagen te breken met haar opeen- volgende ned'erlagen. BiervlietBreskens zal voor de bezoekers geen hinderpaal zijn om haar stand nog wat op te voeren en zoo be- hoeven de Bressiaanders nog niet te wan- hopen, <al hefbben zij het niet meer in eigen hand om de eereplaats te heroveren. De reserves van Temeuzen krijgen als gasten de reserves van Zeelandia en een goede gelegenlbsid te toonen, dat de te Mid delburg geldden 40 nederlaag toeneden hun kunnen was. Wij voorziien tenminste, dat Zeelandia II >er niet <in zal slagen ditmaal de rcod-iziwarte reserves het onderspit te doen delyen. Zeeuvvsche Voetbalbond. Eerste Klasse. De reserves van Hulst ontvangen SVO, dat tengevolge van de meer gespeelde wed'Strijden juist boven hen staat. Het lijkt ons zeer moei- lijik hier een yOorspelling van te lanceeren, want van eenifg overwicht is niets gebleken, het kan even goed kruis als munt zijn. Een plaatselijke ontmoeting is die tu-ssohen Ter- neuzen 3 en de Ter Neuzensche Boys, welke laatste club te Hontenisse de eerste nederlaag in dit seizoen moest ondengaan en daardoor op de tweede plaats terecht kiwam. W,ij ver- Wachten dat de Boys uit dezen strijd als overwinnaars zullen treden. Ria ontvangt Philippine en .is de algem'eene opinie wel, dat Ria haar poisdtie wederom iets gaat verlbete- ren om strakis een worp te doen naar het verdringen van de bside cluibs, die momentee! nog boven haar staan. HontenisseBKVV belo'oft een bijzonder spannenlde kamp te worden, want (hierbij zijn twee clubs, betrok- ken, die veel zin hebben in een bevordering naar den KNiVB. Slaagde vorige maal Honte nisse er in om HKW met 25 te kioppen, zoo heel gerust zal Hontenisse den komeniden strijd niet tegemoet zien, daarvoor is het krachtsversohil met haar komenden tegen- stander te geripg. Alleen zou men kunnen zeggen wat Hdtitenisse te Den Bosch kan, kan zij ook op eigen terrein, maar dat zal zij nog te bewijzen helbben. Tweede Klasse. Zooals geforuikelijk zijn het de lagere elf- tallen van die welke deze week in de Eerste Klasse uitkomen, die een voorwedstrijd heb ben te spelen. Zoo krijgt Hulst 3 te strijden tegen SVO 2, waarbij de kansen van Hullst 3 heel wat heter zijn dan SVO 2 en het nie- mand zal verwonderen zoo wij de thuisclub de overwinning toedenken. Ria 2—Philippine 2 een gelijkopgaande kaimp van twee elftaillen, die bij het einde van het seizoen in den mid- denimoot zullen verblijven. Hontenisse 2 zal goed doen niet te veal te bouwen op haar 0—9 overwinning bij de vorige ontmoeting, want zoo groot zal het /erschil ditmaal zeker niet zijn, al geven wij het thuisspelend elftai wel de beste kansen. Tenslotte komt ook op het terrein van de Ter Neuizensche Boys een plaatseilijke kaimp n.l. haar reserwe-elftal zal tegenover zich krijgen het vierde elftai van Temeuzen en ook hier zal, naar onze mee ning, de thuisclub toonen de sterkere te zijn. Het is nu maar rustiig af te wachten of wij met onze voorspelilingen ver mis geweest zijn. Aan de cluibs, die wij het zwakste achten, te bewijzen dat wij er totaal naast waren. ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING N. V. i.'- - rn Aan hpt Jaarverslag over 1937 der Rotter- <Jamsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wij het volgende: Het afgeloopen jaar had, zoowel op econo- mis§h als op financieel gebied, zijn lichte en donkere zijde. In .-eeonomisch opzicht hegon 1937 veel- belovend. ,De opleving, die reeds merkhaar was voopdat ,de gulden van het goud werd los- gemaakt, zette zich krachtig voort na 27 September 1936, doch kwam in de zomer- maanden van 1937 tot stilstand en maakte plaats voor een terugslag in het zakenleven, welke vooral in een gevoelige daling van de producten- en grondstoffen-prijzen tot uit- drukking kwam en op d'e effectenbeurs de koersen van aandeelen in korten tijd aanmer- kelijk deed terugloopen. In vele bedrijven werd deze terugslag sterk gevoeld. De onzekerheden, op eeonomisch en politiek gebied in de verschillende landen, staan voor- alsnog het vertrouwen in den weg, dat voor een rustige en normale ontwikkeling van de conjunctuur noodzakelijk is. Op financieel gebied overheerschte een fac tor: het steeds ruimer worden van de geld- markt. zoowel voor kort als voor lang geld. Korte beleggingen waren langzamerhand niet meer rendabel; driemaandsch schatkistpapier gaf tenslotte een remuneratie van niet meer dan Het was dan ook uiterst moeilrjk voor onze zeer ruime liquide middelen een ook maar eenigszins loonend emplooi te vinden en, daar ook de eredietvraag zeer beperkt bleef, moest een en ander op de interestreke- ning wel een ongunstigen invloed hebben. Ook de rente op de obligatiemarkt liep steeds terug. Vooral de openbare lichamen maakten hiervan gebruik om op groote schaal tot conversie van leeningen over te gaan. Men mag aannemen, dat wel voor een bedrag van ruim anderhalf milliard gulden aan deze leeningen IS geconverteerd, waarbij dan nog d® conversies van industrieele obligaties, pand- brieven en huitenlandsche obligaties komen, die het totaal zeker over de twee milliard forengen. Een groote levendigheid heeft daardoor ons emissifebedrijf gekenmerkt, terwijl de opgaan- de beweging op de fondsenmarkt in het eerste halfjaar de bedrijvigheid' in onze effecten- afdeeling ten goede kwam. Daarenfegen werd op de wisselmarkt door het optreden van de egalisatiefondsen het arbitragebedrijf in zijn arbeidsveld zeer be perkt. Gezien al deze factoren is het eindresultaat over het afgeloopen jaar zeer bevredigend te noemen. De bijzondere omstandigheden moe ten er ook nu weer uiteraard toe leiden een conservatieve politiek te voeren en wederom belangrijke bedragen aan onze reserves toe te voegen. Indien onze voorstellen, die de instemming van Commissarissen hebben, ook Uwe goed- keuring wegdragen, zal na de gewone storting Elken dag moet Uw lever een liter gal in de inga- wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on- voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be- derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt rerstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts Iapmiddelen: sen geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg, Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen roor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel kerstelt. Een plantaardig, zaclif., onovertroffen middel »m de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bid apo- hekers en drogisten in flacons van /0.75. (Ingez. Med.) in het Pensioenfonids en _en afschrijving op gebou-wen van ruim 596.000 en na toevoe- ging van f 1.000.000 aan de gewone reserve en 1.000.000 aan de bijzondere reserve, een dividend van 6 worden uitgekeerd. De winst- en "verliesrekening geeft de vol gende cijfers: Het winstcijfer van rente en wissels be- draagt 5.285.817,39; provisie f 6.363.986,64 en dat der effect, en syndicaten f 1.231.788,36. De debetzijde der winst- en verliesrekening vertoont de navolgende cijfers: bedrijfsonkos- ten 6.299.356,27; pensioenfonds 492.490,45; afschrijving gebouwen 596.494,16; reserve 1.000.000; bijzondere reserve 1.000.000; dividend 6 2.700.000; dividend- en tan- tiemebelast. 283.192,84; tantiemes 258.000; saldo op nieuwe rekening 501,982,20. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur is geduren- de de feestviering in de gemeente Goedereede bij het lossen van vreugdeschoten een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de 24-jarige F. den Eerzamen Cz., doodelijk is verwond. Vbordat de schooljeugd voor het raadhuis een aubade zou brengen aan het gemeentebestuur, zou de heer P. Struyk eenige schoten lossen met een heel oud kanonnetje, dat daarvoor meestal werd gebruikt. Onmiddellijk na de lont ontstoken te heb ben, vloog het oude stuk geschut in stukken, waarbij de heer den Eerzamen, die kwam aan- loopen, zoodanig aan het hoofd is verwond, dat de dood onmiddellijk intrad. Nog drie omstanders werden door de in het rond vliegende stukken licht gewond. De feestvreugde in de kleine gemeente was begrijpelijkerwtjs ineens verdwenen. Alle fes- tiviteiten werden afgelast. Het slachtoffer was gehuwd, doch had geen kinderen. ONVOORZIOHTIGE VOETGANGSTER. Woens'dagmiddajg is de 74jarige mevrouiw A. W. bij ihet passeeren van den overweg bij de Jan van Galenstraat te Amsterdam over de tramlijn van de E.S.M. door onoplettend- heid tegen een rijdenden tramwagen geloopen. Zij smakte op den igrond en moest door de G.G.D. met een armfractuur en een hersen- sohudding naar het Wilhelmdnagasthuis wor den geibracht. Haar toestand was emistig. EEN MOEDIGE REDDER. Donderdagmorgen omstreeks half tien is een auto van de N.V. Amsterdamsche IJs- handel, die op de helling van de brug over de Singel bij de Oude Leliestraat te Amsterdam stond, uit eigen beweging gaan rijden en in het water gereden. De auto verdween .ge heel onder water. Een voorbijfietsende boodschappenjongen. die meende, dat de bestuurd'er nog in den auto zat, sprong te water en dook verscheidene malen naar het verdwenen voertuig. Door handreiking werd hij tenslotte op het droge gehaald, waarna de G.G.D. zich over hem ont- fermde. De brandweer was spoedig met motorspuit en takelwagen aanwezig, BELASTINGFRAUDE TE SCHAGEN. Het onderzoek, dat te Schagen door den rijksaccountantsdienst, in samenwerking met de rijksveldwacht, wordt ingesteld inzake de reeds gemelde malversaties, waarvoor de oud- wethouder S. in voorarrest zit, leveren ook andere bezwarende feiten op. Zoo is tegen den heer B., een winkelier te Schagen, het vermoeden gerezen van valsch- heid in geschrifte bij belasting-aangifte. Het gaat hier om een bedrag van f 15.000, ge- pleegd over een tijdsverloop van tien jaren. In verband met de zaak S. is tegen den heer A. S. te Schagen reohtsingang verleend, op grond van meineed bij de aangifte voor de successie-belasting, STEI NFRAIJDE TE ACHTKARSPELEN De gemeentepolitie van Achtkarspelen heeft tegen den steuntrekkenden arbeider R. v. d. H. en tegen J. V. te Boelenslaan proces-verbaal opgemaakt wegens oplichting en valschheid in geschrifte door middel van een valsch stem- pelmerk. V. d. H. heeft rijk en gemeente voor 800 benadeeld, doordat hij gedurende twee jarean het bezit van eenige koeien niet had opge- geven, waarvan hij inkomsten had aan melk- geld. Ook heeft hij gelden van een erfenis, van den verkoop van vee en van de daarop uitgekeerde crisissteun op zijn formulier voor steunuitEeering verzwegen. Wanneer hij de veemarkt te Leeuwarden bezocht, stempelde hij met valsche stempelmerken zelf zijni steun- formulier af, waardoor hij zich wekelijks bovendien 2,50 toeeigende. Dit stempel merk kreeg hij van J. V., tegen wien proces-verbaal is opgemaakt wegens het verschaffen van een stempelmerk en het ult- lokken van valschheid in geschrifte. Dinsdagmorgen had op het gemeentehuis te Kerkrade een receptie plaats ter gelegen heid van den nationalen feestdag. Tegen het einde van de receptie werd door den voorzitter van het Oranje-comite, den heer M. Damonseaux, aan den burgemeester een, door Kerkradenaren gedicht en getoon- zet, muziekstuk aangehoden. Nadat de heer Damonseaux dit werk aan den burgemeester had overhandigd, zakte de 73-jarige grijsaard in elkaar. Onmiddellijk waren geneesheeren bij de hand. Hulp mocht echter niet meer baton. EEN 'ONI TEREK REND VREUlGDEVUUR. Te Vleuten, waar men eveneens blij aan de algemeene feestvreugde heeft deelgenomen, is als slotapotlheose een vreugdevuur ontsto-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 7