Sport Gemengde Berichien PERKPOEDER. AXEL. RECHTSZAKEN. VOETBAL. SAS VAN GENT. CmSJS-PUSLIGATIEft Een belangrijk voordeel HET ONGELUK OP DEN OVERWEG TE EDE. van het slagersfbedrijf verstaan: (het in voor- 1 vliegveld raad hebben anders dan -voor eigen gehruik, j vreemde het voor aflevering- aan het publiek geschikt maken of het aan het publiek verkoopen van versch, gekoeld, of bevroren vleesch; dit geldt niet ten aanizien van vleesch van in nood ge- doode slachtdieren, mits de aanleiding tot het in nood dooden te goecler tro-uw is ontstaan. Wat de vestigingseischen zelf betreft, de minimum eischen van credietwaardigiheid zijn de volgende: Men moet bes.chikken over vol doende geldmiddelen am de inrichting waar- tn men zijn 'bedrijf uitoefent gedurende een jaar te kunnen exploiteeren; een ander zal beoordeeld worden naar de plaatselijke om- standigheden. Bovendien zal men de installa- tielkosten tenminste voor de helft contant moeten kunnen betalen. Indien het bedrijfs- kapitaal uit geleend geld bestaat moet men een bawijs over kunnen leggen dat dit niet foinnen twee jaar opeiscWbaar zal zijn. Het voldoen aan de minimium-eisehen be- treffende handelskennis k a n blijken, zoo is bepaald, uit het bezit van een middenstands- diploma algemeene handelskennis, afgegeven door een van de drie groote bonden, voorzoo- ver dit diploma de handteekening van een ge- oonimitteerde van den minister van eoonomi- sche zaken draagt; deze minister kan later nog andere diploma's aanrwijzen, bet welke voldoen aan de eischen kan blijken. Voorts zal dit kunnen blijken uit een door den minister ter zake afgegeven verklaring. Eenzelfde regeling is getroffen ten aanzien van de eischen van vak'bekwaamheid; volgens het Kon. besluit kan voldoende zijn het eind- diploma van de slagersvakschool te Utrecht, of een nader door den minister aan te wijzen diploma, of een verklaring van den minister. Bekiwaamheid in het volledig slachten van rund en kalf, van varkens en van slacht- paarden zal eerst 1 Januari 1940 in de eischen van vakfoekwaamheid worden opgenomen. De Vestigingswet laat toe, dat bepaalde gesmeenten worden aangewazen, waarin bet vergunningenstelsel niet zal gelden. Ten aan zien van het slagersbedrijf is de gemeente Baarle-Nassau in ,zoo'n uitizonderingspositie geplaatstdaar zal dus met ingang van 1 Fe- bruari de toestand zijn als voor de instelling van den spertijd. vliegveld in korte, snelle beelden. Dan de vlucht boven de bergen. Het kleine groepje menschen, die elkander nog kprt te voren onbekend waren en thans doodsgevaren deelen: Robert Conway van het Foreign Office te Londen het is de knappe acteur Ronald Colman een tuberculeuze jonge vrouw, een zwendelaar en, een van die genoegelijke dwazen, waarop alien Edward Everett Horton u kan vergasten. Spanning en humor wisselen elkander afzooals men dat van Capra gewend is. En intusschen glijdt onder de machine een fantastisch landschap weg. Doch opeens hapert er iets de benzine is verbruikt en de machine daalt noodgfr- dwongen in een gehied, dat op de landkaart staat aangegeven als een witte vlek. En daar droomt Capra zich dan, dank zij Hilton en zijn onafscheidelijken scenario-schrij- ver Robert Riskin, het paradijs en het was het goede recht van Capra zich een paradijs te droomen van fraaie en moderne architectuur en indirecte belichting. Het heeft hier en daar iets van een radio-stad of een paviljoen van de wereldtentoonstelling, doch een mensch kan soms rare dingen droomen en men heeft er vrede mee zelfs met de onberispelijke bin- nenhuiskunst der interieurs. Als geheel is .Verloren Paradijs" zeker een interessante film, die als ideeen-film bezwa- ren heeft, doch die verder toch van beteeke- nis is, als een stap in de richting van een ge- slaagde vertooning van „verloren horizonten", waarvan het witte doek er toch zeker nog vele zal moeten spiegelen. Dat Capra dezen stap moest zetten is misschien wat jammer voor hem, voor deze film is het toch nog een be- langrijk voordeel. Het begin van de film, en alle deelen waarin de bergen een. rol spelen zullen onvergetelijk blijven. SLTKKEN WEGGEZAKT. Men schrijift uit Ierseke aan De Z. Terzelfder p.laatse als eenige jaren geleden is onder den wal bxj Kattendijke wederom een stuk van de sli'kken over een lengte van 160 meter weggezakt. Omtrent de schade valt weinig te zeggen, zoolang deskundigen geen peilingen bebben verricht. Voor den mosselkweeker S. van Ierseke is bet wederom. een aanizienlijke schade, daar een 2000 ton mosselen zijn bedolven en dus vernietigd. Niet alleen de mQsselgrond, ook de „pan- nengrond" is weggezakt. Naar aanleiding van dit bericht beeft de red. van De Z. te bevoegder plaatse informa- ties ingewonnen. Wij vemamen, dat de ver- zakking zich voordeed, ongeveer op de grens tusschen Wilheliminapolder en Breede Wate ring hewesten Ierseke. Was het terrein van de vorige verzaikking juist op het gelbied van den W. P. gelegen, dit keer zal het juist op dat der Breede Watering zijn. Direct gevaar is niet aanwezig, omdat de venzailcking ver uit den drjk is gelegen. Ook zullen hiermede voor den polder geen extra- uitgaven van eenige beteekenis gemoeid zijn. Toch is het weer een waar schu wing, dat de ondergrond hier niet deugt en dat waakzaam- heid geiboden is. EEN GESTOLEN GOUDEN SIGARETTENKOKER TERUGGEVONDEN. Op het eind van het vorige jaar werd te Knocke (B.) van een aldaar vertoevende En- geische dame een handtasch gestolen, waarin zieb versctoillende voorwerpen bevonden, w.o. ook .een gouden sigarettenkofcer. Het mooht de politie dezer dagen gelukken die sigaret- ten.koker te Slurs op te sporen, bij iemand, die dat voonwerp ver beneden de waarde van een onlbekende had gekocht. AANBESTEDING VEERHAVEN. Op Woensdag 23 Februari 1938, des voor- mididags 11 uur, zal aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelhurg worden aan/besteed: het maken van een Veerhaven in den Perkpolder en voor den aanleg van een toegangsweg tot de haven, in de gemeente Hontenisse. LUXOR THEATER. Verloren Paradijs". HET CENTRUM. Marguerite Gautier. Frank Capra is de intelligente regisseur van ,,It happened one night" en Broadway Bill en van „Mr. Deeds". Die films hebben hem zijn roem gebracht en verheven tot een der beste regisseurs van Hollywood, hetgeen tegenwoordig beel wat anders zeggen wil dan vijftien jaar geleden. Doch soms gevoelt de mensch een onweerstaanbare behoefte om i.e droomen, ook al is men nog zoo beroemd. Dat is, heel nuchter gesproken, de kwaal van vele beroemde kunstenaars, van het tooneel en het boek en ook van de film, waar men soms zoo zakelrjk en bij alle romantiek on-romanitisch is. Dat zij een zwak hebben voor droomen en vaak voor eigen-gemaakte, wat men dan met een groot woord zoo ongeveer idealen noemt Capra heeft altijd een zwak gehad voor de wereldhervormers, in het groot en het klein. Misschien is u dat feitelijk nooit zoo opgeval- len bij zijn films, want bij stapelde er zijn esprit en zijn sentiment hoog bovenop en bij bedolf bet gevoel onder zijn poezie en zijn brillianten spot. Doch bij moet toch al lang gedroomd bebben van een betere en geluk- Idger wereld. Hoe (gaat het: wie wil zijn droo men of idealen niet verwezenlijkt zien? Men zoekt naar de middelen er toe en soms vindt men ze. Capra vond ze en verfilmde voor zijn maat- schappij een roman van James Hilton, „Lost Horizon". Hilton laat een klein gezelschap Engelschen en Amerikanen, gevlucht voor een opstand, per vliegtuig ontvoeren naar een on bekend gebied in het hart van Tibet. Daar ligt het klooster Shangri-La en het is het won- derlijkste klooster, dat menschenoogen ooit aanschouwden. Het is een heerlijk brokje paradijs, waar geen zorgen zijn en de mensch eeuwenoud kan worden te midden van fontei- nen en witte bloesems en watervalien en een bezadigd klimaat. Aan het hoofd staat de Opper Lama, zijnde een Bslgische geestelijke, die in vroeger eeuwen in dit gebied verdwaald raakte en er een nieuwe wereld stichtte, waar in een ieder vriendelijk is en goed enfin, er moet nog een bewoner van Shangri-La gevon den worden, waar kwaad bij zit. Capra verfilmde dat verbaal, waarin het paradijs ten slotte verloren gaat _voor hem, die er het hevigst naar verlangde. De inzet is verbijsterend: het vliegveld in het -opstand- gebied, gevolgd door de vlucht naar Tibet. Gij ziet Capra op zijn brilliant en verrukkelijk niveau. De nachtelijke verwarring op het En dus in den komenden filmwinter, Garbo. Toch nog dit stille en nostalgieke gezicht, de diepe en weeke stem, de verre blik van de oogen De filmiiefhebber heeft er op gewacht. Want zoo hij zich voor zijn seizoen in alle genres door het kwantum laat bevredigen, op Garbo wacht hij persddnlijk. Zij zal altijd dat ick-en-weet-niet-wat behou- den, niet alleen voor den naieven, doch even- zeer voor den doorgewinterden bioscoopbezoe- ker, die alle impressariotrues van haar men- schenschrrwheid en haar ziektes-omtrent-den- dag-der-premiere uitentreuren kent. Zij zal daar altijd staan als een figuur anders dan alle anderen: iemand die bezig is met gansch andere dingen dan de voor hun carridre en hun roem zwoegende collega's, iemand die hoe naief en billijk het ook klinkt altijd ver weg is. Die stemming beheerschte haar Christina en haar Painted Veil; die stemming beheerscht thans haar Marguerite Gautier. Haar Dame aux camelias, die slechts behoeft op te komen om den toeschouwer ook al kent hij de geschiedenis niet te doen weten dat alle pret om haar heen haar niet bekoren kan, en dat zij wanhopig zal eindigen Het is intusschen een zielstoestand die mo- gelijk zeer wel bij den romantisch visionairen Dumas-fils, doch minder goed hij onzen trjd past, deze droefenis der edele courtisane. Ons jaar 1938 is een sceptisch jaar en het laat zich veel meer overtuigen door de platte en drukke vroolijkheid der confrateressen van Gautier door zoo'n daverende Olympe van niemand minder dan Lenore Ulric b.v. dan door Gau- tier-zelve en haar getemperd en aristocratisch courtisanendom. Men ziet twee groote scenes in deze film: de een is die waarin zij den minnaar dien zij zielslief heeft, wegstuurt, de ander die waarin zij sterft. In beide ziet men Garbo in haar voile grootheid, en beide zijn evenementen van haar loopbaan en van ons filmseizoen. Een oudere Garbo, met scherper trekken en 'n diepe en bittere pijn in de oogen, speelt ze, leeft ze: een wrangere figuur dan men tot dusver zag. Maar een groote: een vrouw, die met haar gansche persoonlijkheid, haar stijl, haar gebaar, haar stem, fascineert, en die alle smarten van haar leed wakker roept in uw hart. Een vrouw, een mensch, naar wien uw gansche wezen uitgaat Dat zijn de momenten, waarin ge reaiiseert, wat Garbo beteekent. Dumas doet er niet meer toe, Gautier doet er niet meer toe: ge accepteert het gegeven en de uitwerking en biles critiekloos om der wille van Garbo. Even critiekloos als de verdere bezetting met een sympathieken en niet al te Amerikaanschen Duval van Robert Taylor, een vaardigen, doch wel te Amerikaanschen vader van Lionel Barrymore, een goedmoedige Nanine van Jessie Ralph en een uiterst aristocratischen Varville van Daniell. Voor alles betreffenide de teelt van tuin- bouwgewassen wende men zich tot de Afd. Tuinbouw der L. C. O. v. Zeeland te Goes. AANVRAGEN OM TEELTVERGUNNING VOOR TUINBOUWGEWASSEN De Afd. Tuinbouw der Landbouw-Crisis- Organisatie voor Zeeland kan aan de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale adviseeren om bepaalde personen tuinbouw-teeltvergunning toe te wijzen. Om voor deze vergunning in aanmerking te komen moet de aanvrager indien hij een nieuw bedrijf gaat stichten, minstens 26 jaar oud zijn, en/of kostwinner. Ook is het nooazakelijk dat een 'tuinbouw- opleiding is genoten. Tevens moet blijken dat voor aanvrager geen voldoende werk meer is in het bedrijf zijner ouders, en dat hij door het telen van tuinbouwgewassen een bestaansmogelijkheid tracht te vinden. Wanneer aanvragen worden ingediend om uitbreiding van teeltvergunning dan wordt bijzonder gelet op den toestand' van het bedrijf, en de grootte van het gezin. Het bedrijf moet een uitgesproken karakter van tuinbouw- bedrijf bezitten waarin voor het groeiende gezin en voor aanvrager geen voldoende werk meer is. Voor wijnpeen wordt niet de eisch gesteld dat aanvragers van teeltvergunning voor dit gewas een tuinbouwopleiding hebben genoten doch wordt meer gelet op den toestand van het bedrijf en of de aanvraag zijn oorzaak vindt in de hooge prijs die de wijnpeen momen- teel opbrengen. Overdracht van, tuinbouw-teeltvergunning wordt dan slechts goedgekeurd indien de over- nemer voldoet aan de door de Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale te stellen eischen. Daar naar alle aanvragen een onderzoek moet worden ingesteld en de aanvragen in de vergadering der Tuinbouw-Commissie moeten behandeld worden, is het gewenscht dat even- tueele aanvragen zoo spoedig mogelijk gedaan worden om nog vdor Maart afgewerkt te kunnen worden. TOEKENNIN G VAN BIGGENMERKEN AAN KLEINE BOEREN EN LANDARBEIDERS. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zee- land deelt inzake de bovenbedoelde toekenning van biggenmerken nog mede, dat d'e bepalin- gen waaraan moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor een zoodanige toe kenning, eenigszins gewijzigd zijn. Boven de in ons eerste Crisismededeeling bedoelde cate- gorien van personen komen voor een toeken ning tevens nog in aanmerking, kleine boeren en landarbeiders aan wie niet meer dan 4 mestvarkens zijn toegewezen en die overigens voldoen aan de in de eerste Crisismededeeling vermelde eischen. De toekenning per persoon kan nu ten hoogste 4 merken bedragen. In verband met deze wijziging zal de mogelijk- heid om verzoeken in te dienen hij de Land bouw-Crisis-Organisatie te Goes worden open- gesteld tot Zaterdag 5 Februari a.s. op Hero haar kans buitengewoon doen stijgen. Een nederlaag caarentegen kan wel be- schouwd worden als de afsluiting- van dit sei zoen vcor de rood-witten en waar Hero thuis slechts met 10 de meerdere van Vlissingen bleef, is het te begrijpen, dat men in Vlissingen alle moed heeft. Middelburg, dat vacantie heeft zal wel een groot contingent van haar supporters naar Vlissingen zenden, om reden het groot belang dat zij bij den uitslag van deze ontmoeting heeft. De derde en laatste wedstrijd van dit programa is niet minder van belang voor de clubs, die daarbij betrokken zijn n.l. Goes en RBC. Zij vormen de staart van de Tweede Klassers. Beide hebben tot nu toe 8 puhten weten te verzamelen, doch Goes heeft den wedstrijd minder gespeeld dan RBC, staat dus feitelijk iets beter, hoewel dit minimaal kan beschouwd worden. Daar het de eerste maal id, dat zij elkaars krachten zul len meten, is elke voorspelling te dien opzichte gewaagd, tenzij men zou komen tot een ver- deeling der punten door een gelijk spel. Derde Klasse. Nauwelijks van den schrik bekomen, krijgt Breskens wederom een kwaden tegenstander te bekampen, al is het ook, dat Axel niet min der dan 5 punten op Breskens ten achter is geraakt. Vorig seizoen werd Breskens thuis door Axel met 23 geklopt, doch toen ging het voor Axel om den eeretitel, die dan ook door haar werd hehaald, hetgeen thans niet het geval is. Overigens moest Axel te Bres kens steeds de vlag strijken en waar Breskens natuurlijk nog tot het uiterste zal strijden om het verloren terrein in te halen, gelooven wij wel, dat de overwinning ook wel aan haar zal komen. BiervlietOostburg is een kamp uit de laagst geplaatste clubs, waarbij de thuis- club 4 punten meer heeft kunnen veroveren dan Oostburg, dat er tot nu toe niet veel van terecht heeft weten te brengen, slechts 1 punt door haar gelijk spel tegen de Com. Boys. Ook nu zal zij er te Biervliet niet in slagen om haar puntental te vermeerderen, tenge- volge waarvan Biervliet zich feitelijk zal heb ben losgewerkt van de staartploeg en zich tot de midaengroep zal hebben opgewerkt, zij het dan geheel onderaan. De Corn Boys krijgen een zware taak te vervullen, die wel te zwaar zal blijken te zijn, want dat zij er in zouden slagen am het zich meer en meer op den voorgrond tredende Sluiskil te weerstaan, is niet denkbaar. Uzendrjke en Hoofdplaat zijn twee .clubs, die elkaar niet veel toe behoeven te geven, hetgeen ook hun stand in de rang- lijst bewijst, maar IJzendijke is op eigen ter rein al heel moeilijk te kloppen, slechts Ter- neuzen en Breskens zijn daarin geslaagd, en wij z.ouden het voor Hoofdplaat al een zeer mooi resultaat achten zoo zij het tot een ge lijk spel zou weten te houden. Voor IJzen dijke rest dan slechts een thuiswedstrijd in dit seizoen, n.l. tegen Biervliet. Daar IJzen dijke en Hoofdplaat toch nog eenmaal tegen elkaar moeten uitkomen, hadden wij het beter geoordeeld, zoo eerst de strjjd te Hoofdplaat had plaats gevonden. Zeeuwsche V oetbalbond Eerste Klasse. HELING. Voor het gereohtshof te 's Gravenhage is Woensdagmorgen de zaak behandeld tegen M. de J., 74 j., wonende te Schoondijke, doch thans in voorarrest, die door de rechtlbank te Middelhurg op 10 December veroordeeld werd tot 4 maanden gevangenisstraf wegens heling. In hooger beroep vorderde de procureur- generaal 3 onaanden, waarop de verdediger, mr. P. C. Adriaanse uit Middelfburg, in vrij- heidstelling van verdachte bepleitte. 'Het hof ging in raadkamer en deed bij terugkomst in de zittingszaal vervroegd uit- spraalk. Het veroordeelde de J. tot twee maan den met aftreik van het voorarrest en gelastte zijn iravrijheidstellinig. DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste Klasse. De rijiksveldwachter-forigadier D. Sobaalje alhier, wordt met 1 Februari a.s. verplaatst naar Oost-IJsselmonde, terwiji in zijn plaats alhier wordt gestationneerd de rijksveldiwach- ter-brigadier J. de Man, thans te Vreeswijk. TEELTVERGUNNING VROEGE AARDAPPELEN. Voor 1938 worden geen nieuwe tuinbouw- teeltvergunningen uitgereikt, dus blijven de vergunningen 1937 dit jaar van kracht. De tuinbouw-teeltvergunningen, waarop vroege aardappelen zijn vermeld, mogen dan pas voor het telen van vroege aardappelen worden benut, indien men in het bezit is van een verklaring, dat voor de 'op de tuinbouw- teeltvergunning vermelde oppervlakte teelt- heffing is betaal'd of een acte van cessie is geteekend. Op nader aan te kondigen zitdagen zal gelegenheid worden geboden om de verschul- digde teeltheffing zijnde 0,50 per Are, te verrekenen. De benoodigde verklaringen om de teeltvergunning voor vroege aardappelen te mogen benutten zullen op denzelfden zitdag worden uitgereikt. Teneinde onnoodige moeite en corresponden- tie te voorkomen adviseeren wij de personen, die hun teeltvergunning voor vroege aard appelen niet wenschen te benutten, ook niet voor het telen van Eigenheimers, ons dit zoo spoedig mogelijk doch uiterlijk v66r 5 Februari a.s. mede te deelen. Voor Eigenheimers, die krachtens een rooi- vergtmning zullen worden gerooid, en voor alle aardappelen, waarvoor men niet in het bezit is van tuinbouw-teeltvergunning, moet teeltvergunnmg worden aangevraagd bij de Afd. Akkerbouw der L. C. O. v. Zeeland te Goes. Aanvragen om rooivergunning voor Eigen heimers worden door de Nederlandsche Groen ten- en Fruit-Centrale, Laan Copes van Cat- tenburg 62, 's-Gravenhage in behandeling genomen. De eerste wedstrijd, die op het programma van deze week voorkomt, is die tusschen Longa en PSV, een ontmoeting dus waarbij de kampioenscandidaat in het veld komt en waar ook bij het eerste treffen tusschen beide clubs PSV in de meerderheid bleef, is er geen enkele reden om te verwachten, dat de Philips- mensehen niet voor een herhaling zullen zor gen. JulianaNOAiD geeft wellicht een twee de verrassing van NOAD te zien, want nu NOAD zelfs kans zag om NAG te kloppen, is de mogeUjkheid, dat het ook ditmaal een over- winning van NOAD zal worden lang niet ge- zocht, daar deze club zoo bijzonder hard zal moeten strijden om nog aan het degradatie- gevaar te ontkomen. Niet dat wij Juliana zwakker achten dan haar tegenstanders, doch daarmede is nog geen wedstrijd gewonnen. Indien dit zoo was, dan zou de aardigheid er al gauw af zijn en had men slechts te schrij- ven Juliana staat beter in de ranglijst dan NOAD, dus wint zij! EindhovenRoermond brengt ook al een degradatiecandidaat in het krijt en hoewel de vorige maal Eindhoven met niet minder dan 37 van Roermond wist te winnen, willen wij ook hier aan Roermond een goede kans toedenken te overwinnen, hoewel Eindhoven op eigen terrein speelt en dit na tuurlijk in haar voordeel is. BWMW zal aan de thuisclub de kans bieden om revanche te nemen op de te Maastricht geleden neder laag. Beide clubs hebben practisch niets meer te verspelen en zoo zullen wij deze ook wel in den middenmoot zien eindigen. NAGBleijer- heide komen voor de eerste maal tegenover elkaar te staan en de uitslag hiervan zal wel een overwinning van de thuisclub te zien geven'. Trouwens wil NAG na haar verrassen- de nederlaag haar door NOAD toegebracht, nog eenige kans behouden, dan is het beslist noodlzakelrjk, dat zij niet meer struikeK. Tweede Klasse. ZeelandiaRCS is vooral voor de thuisclub van zeer groot belang, want haar plaats in de ranglijst is nog verre van rooskleurig, zij zal noodzakelijk nog eenige puntjes moeten ver overen wil zij zich wat behaaglijker kunnen voelen. Nu heeft Zeelandia de vorige week een ieder verrast door haar overwinning op het sterke Hero en zal dit nog wel lang na- werken in de gelederen van Zeelandia. Voeg daarbij, dat RCS den laatsten t-ijd wat op haar retour is geraakt, dan belooft dit een zeer spannende strijd te worden, waarvan de uit slag moeilijk te voorspellen valt. De tweede hoogst balangrijke ontmoeting in deze klasse is die tusschen Vlissingen en Hero, want al staat Vlissingen 3 punten hij Hero ten achter zij behoeft zich nog om den drommel niet uit- geschakeld te achten en zou een overtiming iDe stand van BKW moge haar de vierde plaats zien toegewezen, zij is evenwel slechts 2 punten op nummer 1, Hontenisse, ten achter, waaruit volgt, dat er nog een harde noot te kraken valt tusschen de nummers 1 tot en met 4, voo^aleer de favoriet te voorschijn zal komen. Nu BKW op bezoek zal krijgen de reserves der -Corn Boys, zal zij haar over- winningen wel met edn vermeerderd zien als het eindsignaal van deze ontmoeting klinkt. Philippine ontvangt de Ter Neuzensche Boys, die haar eerste plaats vorige week zagen af- genomen door Hontenisse en nu zullen te strij den hebben voor de herovering hiervan. Dat Philippine er in zal slagen om den achter- stand van de Boys op Hontenisse te vergroo- ten, mogen wij niet verwachten. Vorige week eindigde de ontmoeting SVOAxel 2 met een verdeeling der punten en reeds nu komen zij voor de tweede maal tegenover elkaar te staan. Waar de Axelsohe reserves op eigen terrein zich blijkbaar tot betere dingen in staat acht, is de verwachting wel, dat het nu een overwinning van de thuisclub zal worden. Het derde elftal van Terneuzen moet de strijd aanbinden tegen de reserves van Hulst, die hen te Hulst wisten te kloppen met 2—1. Wij hebben veel vertrouwen, dat het aan Terneu zen 3 zal gelukken om Hulst 2 te laten zien, oat de cijfers evengoed in haar voordeel kun nen worden omgedraaid en het derhalve een overwinning van de thuisclub zal worden. Hontenisse zal wel bij zich zelve denken, nu wij in splendid conditie zijn is het het beste cm maar direct na de Ter Neuzensche Boys het niet minder sterke Ria de tanden te laten zien. Slaagt Hontenisse er inderdaad in om ook dezen wedstrijd te winnen, dan is zij al een goed eind op pad, al is het ook dat Ria nog de thuiswedstrijd met haar heeft te spe- ien. Momenteel staan beide clubs er nog even giunstig voor, met slechts 4 verliespunten. Op eigen terrein werd Hontenisse nog niet ge klopt, slechts SVO slaagde er in haar met een puntenverdeeling genoegen te doen nemen. Tot een voorspelling zullen wij ons in deze maar niet wagen, er bestaat o.i. evenveel kans dat wij het goed dan wel slecht zouden hebben gedaan en daarom zullen wij maar rustig af- wachten. kampen tegen de reserves van Hontenisse en daar vorige week Hulst 3 van Ria 2 wist te winnen, achten wij het tweede elftal van Hontenisse hiertoe eveneens in staat. Siuistkil 2 zal het d'itimaal wel tot een overwinning weten te brengen, daar haar a.s. tegenstan der, het resenve-eiftal van SVO, nog geen en- kel puntjie kon bemachtigen. Er is dus al heel weinig kans, dat de volgorde in de ranglijst na afloop van dit programma een wijziging zal ondergaan, alleen dat het hoofdpeleton zich hechter van de lei-ding verzekert en mo gelijk een kleine omschuiving in de midden moot. van de nieuwe Mijnhardt-cachets (Mijnhardt- jes) is, dat zij veel vlugger pijnen stillen en kou en griep verdrijven. Hierdoor verkorten zij belangrijk den duur van elke pijn en ongesteldheid. {Ingez. Med.) De beer A. v. Renssen, propagandist van de N.C.R.V., die op den overweg bij het station S.S. met zijn fiets onder den aanhangwagen van een vrachtauto is geraakt, is in het Diaco- nessenhuis te Amhem overleden. AUTO TE WATER GEREDEN. De handelsreiziger De G. uit Utrecht is Woensdagnacht, terugkomende uit Oss (N. Br.) met zijn auto in den Vaartscherijn onder de gemeente Jutphaas gereden. Hij was in slaap gevallen en werd met schrik wakker, toen hij met auto en al in het water lag. Tien meter van den kant, kwam de auto geheel onder water te liggen, maar de bestuurder had de tegenwoordigheid van geest een ruit stuk te slaan en naar buiten te klimmen. Hij zwom naar den kant waar een lid van E.H. B.O., die juist voorbij kwam, zijn hand Ver- bond, waaraan hij door het glas tamelijk diepe snijwonden had opgeloopen. EEN ONBETROUWBARE DOKTERSASSISTENTE. Een 23-jarige doktersassistente heeft eenigen tijd geleden, toen zij hij een Amsterdamschen medicus in dienst was, goederen op naam van haar werkgever besteld en wanneer deze aan huis werden bezorgd, deze in ontvangst geno men en de kwitanties teruggezonden. Zoo hebben vele winkeliers hun goederen afgele- verd of de ,,verpleegster" meegegeven in goed vertrouwen op de credietwaardigheid van den dokter. Verder plaatste het meisje valsche hand- teekeningen onder de girorekeningen op naam van den medicus en stak het geld in haar zak. Zoo heeft zij zich vele kleinere bedragen en goederen weten toe te eigenen en toen haar na eenigen tijd d'en grond onder de voeten te beet werd, verliet zij haar betrekking en nam dienst. als huishoudster bij een familie te Sant- poort. Thans is de oplichtster door de Amsterdam- sche politie aangehouden en opgesloten. KANTOORBEDIENDE MET f 900 OP STAP. Een 19-jarige kantoorbediende van een uit- geversfirma, gevestigd aan het Spui te 's-Gra- venhage, had Maandagochtend opdracht ge- kregen van zijn patroon om een aantal kwi tanties te gaan innen voor een bedrag van f 883. Toen de jongeman het geld' gelnd had, is hij niet naar zijn patroon teruggekeerd, maar met het geld op zak naar Utrecht ge- gaan. Daar heeft hij een fiets en een horloge ge kocht en bleef daar den nacht van Maandag op Dinsaag over. Maandagavond heeft de Haagsche politie per radio zijn opsporing en voorgeleiding ver>- zocht, waarbij tevens zijn signalement werd verspreid. Eigener beweging heeft het jong- mensch zich echter Dinsdagochtend' bij zijn patroon aangemeld, waarbij bleek, dat hij van het geld ongeveer 40 had opgemaakt. De politie werd gewaarschuwd, waarop de jonge man uit angst het horloge heeft weggewor- pen; de politie heeft het later weer opge- haald. De jongen werd overgebracht naar het hoofdbureau van politie en is, na verhoor, weer op vrije voeten gesteld. Naar aanleiding van omze opmerking be- treffende bet staken kort v6<5r het einde van den wedstrijd Hulst 2—Ria, verzocht men ons te willen melden, dat niet de spelers zelve hienvan de oonzaak waren, doch beizoekers, die op dat oogeniblik het veld betraden en zich met de beslissingen van den scheidsrechter gingen bemoeien en weigerden het veld te ver 1 at. n, vergetgnde, dat zij slechts toeschou wer® zijn, die het terrein hebben te eeribiedi- gen. Men bewijst daardoor bovendien hun fa- vorieten en het bestuur van de ontvangende vereeniging al een heel slechten dienst. -..-if -X^Lx.ar.'i-XLV",- Tweede Klasse. De reserves van BKW krijgen het heel wat makkelrjiker dan vorige week, toen zij Sluiskil 2 met de flinke cijfers 6—1 er onder hielden en znUks op volkomen normale wijze, z-oodat er niet 5 doch slechts 1 doelpunt door het toekennen van een strafschop werd ver- kregen, terwiji Sluisikil 2 haar eenig tegen- punt ook uit een strafschop behaalde. Nu BKW op bezoek krijgt het derde elftal van de Corn Boys van welk elftal zij reeds eerder wisten te winnen mot 24. Het tweede elf tal van Philippine ontvangt het reserve-elf- tal van de Temeuzensche Boys, dat aan het hoofd van haar afdeeling staat, slechts Een maal verslagen door Sluiskil 2. Voor Philip pine 2 dus een zeer lastig probleem, hetgeen zij wel' niet zal weten op te lessen. Terneuzen 4 ziet thuis tegenover zich geplaatst Hulst 3 en vermoeden wij een gelijk opgaande kamp zonder dat van een bepaalde meerderheid sprake zal zijn, zoodat een gelrj.k spel of <en kleine overwinning van een hunner het meest denklbaar is, izuliks te meer waar bij de vorige ontmoeting Hulst 3 met 4—3 de overwinning op Terneuizen 4 behaalde. Ria 2 zal moeten NOG STEEDS VERDWENEN. De raadselachtige verdwijning van den 63- jarigen A. K., werkmeester in een fabriek te Zuylen, houdt nog steeds de gemoederen van het Utrecihtsche voorstadje in beweging. Er zijn sedert zijn verdwijning thans ruim veer- tien dagen verstreken en men heeft taal noeh teeken van den vluehteling gehoord. Zoodoendte verkeeren zoowel zijn familie als de Zuylensche politie volkomen in het on- zekere, daar men niet weet, of hij zich in Nederland, dan wel in het buitenland sehuil houdt, of dat hij zich van het leven heeft be- roofd. De leden van het onderlinge ziekenfonds, welks gelden hij verduisterd heeft, hebben zich aan hun voomemen gehouden, om geen aangifte te doen. Het zou ook moeilijk gaan. want nu de bescheiden verdwenen zijn, is het onmogelijk, d-e hoogte van het verduisterde bedrag vast te stellen. Daarenboven is het zelfs aan twrifel onderhevig, of de gebrekkige reglementen Van het fonds een vervolging van K. mogelijk zouden maken. Daarover zal thans ook de officier van justitie te oordeelen krijgen, aan wien het proces-verba.al van de Zuylensche politie ter hand gesteld zal worden. K. was in het Zuylensche vereenlgingsleven een op den voorgrond tredende figuur, zoodat het zich laat denkert, dat zijn verdwijning nog steeds stof tot spreken geeft. ERNSTIG VERKEERSONGELUK TE AMERSFOORT. Te Amersfoort is Dinsdagavond om onge veer 8 uur op den Dood'enweg aabjj Oud- Leusden de 32-jarige wielrijder S. aangereden door den auto van den heer G. uit Veenen- daal. G. wilde een anderen wielrijder, die links van den weg reed, juist in een scherpe bocht ontwijken, maar daarbij zag hij den eerstgenoemden fietser niet. Emstig gewond is S. naar het Ziekenhuis de Lichtenberg ver- voefd. LIJK OPGEHAALD. Woensdagmiddag is uit de Waal te Herwp- nen bet in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk van een vrouw opgehaald. De vrouw, die gekleed is en wier identiteit niet bekend is, moet naar schatting tusscben de veertig en vijftig jaar oud zijn. Zij heeft aan de linkerhand een gladden ring, waarm de letters H. R., aan de rechterhand een zegel- ring; zij draagt verder oorknoppen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2