Landbouwberichten Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgeriijke Stand Marktberichten RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. WEER VER WACHTIN G. LOOP DER BEVOLKING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ, SCHEEPVAARTBEWEGING. HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. 1 Kon. Ned. Voetbalbond Afjl. IV. Eerste klasse. IBieijerhedtde heeft Eindhoven niet er onder I weten te bouden, zij verloor voor de tweede I ■maal van deize ploeg, ditmaal met 12, ten- I •gevolge waarvan haar positie er heel wat I duisterder op is geworden, hetgeen ook het I geival is miet Roertmonid, dat welisweer 2 wed- I strijden heeft in te loopen op NOAD en I Bleijerheide, doch nu ze met 01 van LONGA I verloor, si a at zij onderaan in de raniglijst met I 8 punt en. Hierudt v'oligt, dait het aan NO AD I inderdaad gelukt is, voor deze week althans, I de onderste piaats aan een zustervereeniging I over te laten. NGAD ha eft dan odk heel het I Zuiden verrast door haar overwinning op I NAC. dat te strijden had voor het (behoud van h«ar kansen op de eereplaats en nu door haar I verlies met 21 van NOAB, haar Voorsprong I van 1 punt op PSV in een gelijiken actht-er- I stand ziet gewijizigd. Te bagrijpen is, dat niet I alieen in het kamp van NOAD vreuigde I heerschte na afloop van deze belangrijke I ontmoeting, want nu zal NOAD nog de ge- 1 legenheid krijgen uit de degradatie-misere te I blijtven. De aanhangers van PSV zullen wel I een eeresaluut geibracht hebben aan NOAD, I dat hen zoo prachtig heeft geholpen om de I eerste piaats te behouden, die nog door PSV I zeilve werd versterkt door haar overwinning I met 20 op Wiillem II, welke overwinning I echter niet onveriwachts kwam. Tweede klasse. De Baronie heeft zeker gedacht, wat Goes I kan. is voor ons ook bereiklbaar en thans was I het Goes, dat met 50 werd geklopt, zoodat I inderdaad De Baronie revanche heeft ge- noanen. De positie van Goes hlijft voortdu- I rend gevaartijk en wordt het voor haar hoog I tijd, de eindspurt er in te gaan zetten. De I Baronie daarentegen zit Hero en odk Middel- burg kort op de hielen en wie weet wat er I in de hoo gate gelederen nog zal piaats vin- I den. Breda en Vlissangen heWben voor de I tweede maal de punten g-edeel'd, de eerste I maaJ met 22, thans met 11. A1 mag I Vlliseingen dan een achterstand hebben ver- I kregen, een kansje blijft zij nog behouden en Breda kan zelfs nog een punt meer dan Vlis- I sinjgen behalen, waardoor odk zij nog hoop- I ivo) naar de eereplaats mag kijken. Immers I die kan nog voor niet minder dan 5 cluibs be- I reiklbaar worden genoeand, nu Hero in deze I klassie voor de verrassing zorgde en zoowaar van Zeelandia, dat nog voortdurend in de I onderste gelederen blijft voortsukkelen en I heel wat zwakker moet genoeand worden dan I de kampioenscandidaat, met niet minder dan I 14 verloor. Deze udtslag is zonider twijfel I voor Hero een leelijlke streep door de rekening die zij wel zel hebben opigemaakt v66r deze ontmoeting piaats vond. Thans staat Hero er nog het gunstigst voor, maar men moet niet vergeten, dat zij op Midd'elbung 3 wedstrijden moet inioopen en hoe langer de nog af te I leggeij weg is, men ziet het nu weer in haar wedstrijd tegen Zeelandia, hoe meer kans er blijft bestaan, dat er teleurstellingen komen. De wedstrijd De ZeeuiwenMiddelburg' ein- diigde met een kleine overwinning van Mid- deilburg, want zij bleef met 23 in de meer- derhieid, die haar 2 kostbare puntjes oplelver- de, wier waand-e noig eens extra worden onder- streept door het falen door Hero. RBC heeft de haar geboden kahs om haar wankele posi tie wat te versterken inderdaad ten voile benut en zoo klopte zij ROS met 63. Elvenals in de eerste klassie is in de tweede klasse de spanning aoowel in de bovenste als in de onderste groep zeer groot. Nog vele mogelij'kheden zijn te construeeren. Het zidt er dan ook wel naar uit, dat hoe verder het eirud der competitie nadert, hoe feller de kamp zal worden. Derde klasse. TemeuzenBreskens. 62. ft Ben groot aantal toeschiouwers waar- onder een flink kiwantum aanhangers van Breskens was gister am de lijnen van het voetlbalterrein aan de Nieuwesluis gesdhaard, Om het treffen bij te wonen tusscben de emistigste candidaten voor het kampioen- schap van de 3e klasse ATemeuizen en Bres kens. De wedstrijd is geein'digd in een ver- diende overwinning voor onze stadgenooten, die daardoor steviger dan tevoren aan het hoofd van de raniglijst staan. Wij voor ons hebben den indruk gekregen, dat Breskens haar zwaartepunt zoekt in forsch spel althans toch zeker een deel van het eiftal wat hen judst in deizen wed'strijd noodlottig is geworden. Op een uitzondering na hielden de Temeuizen-spelers hun hoofd koel en gingen niet op deze speltaktiek in. Dat het spel van Breskens tenslotte tot on- aangename gevolgen moest leiden, was duide- lijk. want befhalve eenige ernstige waarschu- wingen, werd op hat laatst van den strijd ook nog een Ivan haar spiders naar de kleed- ikamer verwezen. De leiding berustte in handen van den beer Montaan, die igeen gemakkelijke taafc had. De a.aiwoerder van Breskens wint den toss, zoodat Van Pienbroek den bal aan het rollen brengt. Spoedig na het begin sohept deze speler een gevaarlijke situatie ivoor het Bres- kens-doel, de keeper is reeds gepasseerd, maar een der baclks weet den bal nog uit het doel te bouden. Aan de andere izijde veroorzaakt Van der Hooft een comer; 'Dooms zendt den bal naar de andere speellbeft. Kort daarna wordt de bal hoog voor het Terneuzen-doel geplaatst, het dan ingezonden sichot wordt door Dooms gestopt. Het spel is nog maar een twaaiftal minuten aan den gang, als het op- treden van den Breskenschen mldhalf oor- zaak is, dat hij een waarsckuwing krijgt. Bij een aiaruval van Temeuzen koimt de keeper van de bezoekers zeer ver uit zijn doel; een baok wil op hem terujgspelen, maar de keeper mist den bal, doch de Temeuzen-spelers zijn te ver verwijderd, om, hiervan te •profiteeren. De voorhoede van de thuisclulb is veel actiever dan die van de tegenpartij, die geen bepaald gevaarlijk moment weet te scheppen. Een schot van Laurens wordt gestopt, bij de ver- dene afwerking heeft de keeper, wanneer hij den bal verspeelt, het geluk aan zijn zijde, waardoor het hem tenslotte nog gelukt den bal uit zijn doeigebied te krijgen. Uit een voor- zet van A. Geensen heeft Van Pienlbroek een prachtige ikans; igeheel vrij komt hij voor den keeper te staan, maar zijn sclhot gaat hoog over. Aan beide zijden wordt nogal eens een aianval onderbroken door het buitenspel- waHetje. Tenslotte, 22 minuten na den aanvang is het ver uitloopen van den Breskenschen keeper noodlottig, de bal wordt hem voor.bij- gespeeld en Van Pienbroek heeft dan niets te doen, dan het leder in het ledige doel te piaats en. 10. Tweemaal_ acihtereen ontvangt een Bresken- sche speler "dan een waarschuWing, en ook de spdl van Temeuzen wordt op zijn onlbehoorlijk spel gewezen. Drie minuten na het eerste doelpunt plaatst Van Duik een afgemeten voorzet, waaruit Van Pienlbroek schitterend den vioorsprong verihoogt. 20. Temeuzen is nu besQist de meerdere. Een scherp door de thuisolub .geplaatsten corner wordt door den Breskenschen doelman op schitterende wijize onschadelijk gemaakt. Ruim een half uur is er verstreken. als Van Pien broek den bal in zijn bezit krijgt, handig speelt hij om de Breslkensche verdedigers heen, om dan van korttoij den stand op 30 te j brengen en daarmeide de hattfick verricht. Als Temeuizen, twee minuten later, weder- om een corner krijgt te nemen, wil een Bres- kens-speler, voor hij den bal zal wagtrappen, dazen eerst stilleggen, Van Luik is hem te vlug af, hard scbiet daze speler op het doel, de keaper stopt weliswaar den bal, maar het schot is dusdanig hard, dait het leder toch in het doel teredht komt, waardoor de roodewar- ten een mooien 40-voorsprong hebben. De aaavoerder van Temeuzen, H. Geensen, krijgt last van em onwilligen knie en moet uitvallen, hij wordt vervangen door M. Dooms. Er ontstaat in het spel van de thuis'club een imz'iniking, waardoor Breskens meer op den voorgrond komt. Eens, wanneer de voorhoede van deze ploeg in goede slagoride naar voren gaat, fludt de scheidsreehter ten onrechte voor bui'tenspel. De bal wordt dan nog wel in het doel geplaatst, doch dit is mosterd na den maaltijd. Temeuizen weet spoedig haar inzin- kinig tos boiven te komen en het averwioht van Breskens is weer te niet. Aan beide zijden weet men een corner niet te benuitten. Kort voor de rust gaan twee spelers op het doel van Ter- neuzen af, het dan ingezonden schot is te zacht, om Dooms te verontrusten. Terslotte klinkt het sein voor de thee. Vijf minuten na de hervatting mist de keeper van Breskens wederom, Van Luik plaatst den bal voor het doel, waama Dobbe- leir faalit. Een schot van A. Geensen be land t naast het doel. Wanneer Temeuzen weer terugkomt, geeft Laurens den bal aan den keeper cadeau. Tien minuten zijn er verstre ken, als Breskens, op flinken afstand van het doel, een vrijen trap krijgt te nemen. 'Hoog wordt de bal voor het doel geplaatst, waar- bij Dooms het leder laat glippen en aldus het eerste doelpunt voor Breskens ontstaat. 41. Het spel is niet meer zoo aantrekkelijik als voor de rust. Vijf minuten na bet doelpunt van Breskens weet A. Geensen, na een doel- schop, den bal op te vangen, waama hij een pass geeft naar Doblbeleir, deze passeert nog eeniige spelers, om, dan met een goed gericht schot dsn stand op 51 t'e brengen. Bij een scrimmage voor het Breskens-doel bewerkt een der adhterspelers den bal met de hand. De scheidsreehter aeht een straf- schop blijkfbaar een te aware straf en beduidt, dat men moet doorspelen. Een moment later ontstaat, na een comer, wederom een gevaar lijke situatie voor het doel van de bezoekers, wanneer de keeper voor de zooveelste maal er naast grijpt; de verdediging blijft edh-ter de baas. Bij de bezoekers in intusschen een ver- anidering in de opstelling gekomen 'en hebben de reohtabuiten en midivoor van piaats ver- wiisseld. Juist gerelkend is de tweede helft 31 minuten oud, euls Van Pienbroek een voorzet von Van Luik niet weet te benutten, de bal wordt dan weer voor het doel geplaatst, Ddblbeleir steiekt zijn h'oofd er onder en ten zeSde mafle moet de Breskensche keeper den bal uit het net 'halen. 61. De moed bij Breskens is er nu grootendeels uit en Terneuzen speelt een gewonnen partij. Een izevental mlnuiten voor het einde werkt de Breslkensche midvoor o.p zeer unfaire wijze Van der Hooft tegen den grond. Tevoren was deze speler reeds eeniige malen gewaarschuiwd. De lankmoedigheild van den scheidsreehter is thans ten einde en deze gaat tot het uiterste over: den overtreder wordt het verder medespelien ontzegd. De bezoekers moeten alldus met 10 spelers den resteereriden tijd uit- spelen. Vier miinuten zijn er nog te spelen, als Dooms weer een doielpunt cadeau geeft, wat, evenads het eerste, ontstaat uit een vrijen trap. Laag wordt ditmaal den bal op doel gesichoten en de Temeuzen-keeper trapt er grabdioos overheen. 62. Wann'eer dan Dobbeleir, doordat bij gehin- derd wordt, aarj een schot geen goede rich- ting heeft kunnen geven en tenslotte Van Luik een der palen op zijn weg heeft gevon- den, wordt het eind'e van den strijd aange- konddgd. Zooals uit de ranglijst blijkt, heeft Temeu- I zen thans drie punten voOrsprong op Bres kens en daardoor haar kans geheel in eigen handen. HoofdplaatBiervliet 41. Hoofdplaat heeft volkomen beantwoord aan de door ons gestelde verwaohting en behaald'e een verdiende overwinning op Biervliet, dat bestemd schijnt te zijn om gedurende het ge- heele .seizoen de derde piaats onderaan in de ranglijst te blijven innemen, dank zij de slechte resultaten door de Corn Boys en Oostburg betoaald. Hoofdplaat be'eft thans I met Hulst van piaats verwisseld en toont zich I wederom een behoorlijike Derde Klasser met I 13 punten uit 12 wedstrijden, 'zoodat zij dit I seizoen in den middenmoot zal eindiigen. SSuiskilHulst 9—0. Zorgde de vorige maal Sdudskil voor de I verrassinig, ooik ditmaal heeft zij hiervoor ge- J zorgd, al is het dan niet izoo'n groote, daar I Hulst ook foiji de eerste ontmoeting met 05 I van Sluiskil verloor. Niettemin een score van I 9 doelpunten is respectabel, temeer waar I Hulst werkeiijk toch niet tot de zwakste I tegenstanders mag gerekend worden. (Heit I rommelde echter in de gelederen van Hulst, I dat naar het ons voorkomt een van zijn I sledhtste wedstrijden heeft igespeeld. Na een I kwartier opende de thuis'club de score en 'twee I minuten later tnilde reeds voor de tweede I maal het net ivan Hulst, al mag er aan getwij- feld worden of even tevoren de Ibuitenspel- ragel niet had toegepast moeten worden. Sluiskil blijft de meerdere en toen de stand op 30 was gebracht, was feitelijk het pleit reeds beslist. Nog vddr de rust ikwaim num- mer 4 en in de twieede helft speelde Hulst nog slechter, zoodat het voor de Sluiskillenaren alieen de vraag was of zij al dan niet tot de dublbele cijfers zouden komen. Tot zoover is het niet gekom'en en bleef de eindstand 90. Sluiskil ontpopit aicb meer en meer tot een der sterkste clubs en krijgt Terneuzen dus nog een gevaarlijke klip te Sluiskil te omzeilen. IJzendijkeCorn Boys 32. Dat IJzendijke het van de Corn Boys zou winnen, was voor velfen een uitgemaakte zaak en men had voor die thuisctuto zelfs niet de minste vrees. Evenwel het is eenigszins an- ders uitigeloapen, al bleef de overwthning ook te IJzendijke. De Com Boys hebben zich kranig igeweerd en alieen uit dien hoofde had een verdeeling der punten een Ibelhoorlijike be- looning kunnen zijn voor hun zwoegen. Goesche BoysTerneuzen 2 24. Het reserve-elftal van Temeuzen (heeft op haar uitwedstrijden steeds iets mat over zich, zoo iets van: wij varliezen toch. Daarbij het voortdurend gesuikkel aan voltalligheid, zoo dat men met invallers de reis moet aanvaar- den, Voor de eerste maal in d'it seizoen brachten de rood-zwarten de 'overwinning m'eide naar huis en dit moge ihun moed geven om ook bij de nog resteerende uitwedstrijden eens de tanden op elkaar te zetten. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste Klasse. SVO heeft een behoorlijken wedstrijd ach- ter den rug, al kiwam het niet tot een over- winning. De Axelsche reserves werd zoo- daniig partij gegeiven, dat zij met 'een gelijk spel igenoegen moesten nemen, daar beide ploegen slechts eenmaal wisten te doelpunten. Ook de andere wedstrijd te Sas; van Gent, die voor deze Klas.v werd gespeeld, eindigde met een puntenverdeeling, daar Terneuzen 3 haar 03 vcorsprong geleideili^k zag t'eniet gaan en in de tweede Ijielft Corn Boys 2 zelfs d'e leidiing overnam. Het geluikte aan Temeu zen 3 den igelijktnaker te scoren, zoodat de eindstand 44 werd. De wedstrijd Hulst 2 Ria werd door den scheidsreehter 10 minuten voor het einde gestaakt wegens ruw spel. Ria had toen een ivoorsprong van 03. Het zal ons benieuwen of Ria hiervan nu de dupe moet worden, wantte.i. had de scheidsreehter na verwijdering van de spelers die zich aan ernstige overtredingen schuldig maakten, door moeten laten spelen. De Ter Neuzensche Boys hebben te Hontenisse hun eerste neder- laag Imoeten ondergaan, hetgeen hen de "be- zettinig van de eerste piaats kost. Door de 43 overwinning van Hontenisse, is het deze club gelukt de leiding t'e nemen en zal het een heele toer blijken om haar hiervan af te dringen. Tweede Klasse. Het derde eiftal van Axel heeft voor de tweede maal gezegevierd op de reserves van SVIO, die op eigen terrein door Axel 3 met 26 er onder werden gehouden. De tweede Sassche ned'sriaag was die van het derde eif tal van de Corn Boys;, dat door het vierde eif tal van Terneuzen met 13 werd geklopt. De reserves van Ria hebben zich teg:n het derde .eiftal van Hulst ni-et kunnen handhaven en moesten te Hiulst het veld met een nederlaag van 48 verlaten. De sterkte van Ria 2 be- gint izi'dh thans meer jen meer te toonen, en vermoeden wij, dat zij een bescheiden rol zal spel'sn in deze eerste competitie. De reserves van 'Sluiskil, dat tot nu toe slechts eenmaal werd geklopt, hebben het in den Bosch niet gemaklkelijk igehad, want de reserves van BKW zagen kans met e'en nederlaag van niet minder dan 61 hun gasten naar huis terug te zenden. Eenige wijziging in de ranglijst bracht dit niet mede, doch het is in elk geval een verzwakking van de nog steeds goede positie van iSluisikil 2. Al zou uit de uitslag 61 een groot overwicht van BKW 2 kun nen geconcludeeird kunnen word'en, het feit, dat 5 van de 6 doelpunten door de thuisclub ver- krigen werden uit strafschoppen, doet op deizen uitslag wel een eenigszins getemperd lieht vallen. Ter Neuzensche Boys 2 hebben aan de gestelde verwacihting voldaan en sloe- gen Hontenisse 2 met 24, waardoor zij zich steviger op de eerste piaats hebben genesteld. MEER DAN f 5000 TEVEEL AAN STEUN GENOTEN. Voor de Rotterdamsche rechtbank had zich Vrijdag de 58-jarige havenarbeider W. L. te verantwoorden ter zake van oplichting. Hem was ten laste gelegd, dat hij hrenkele weken in de maand April van het vorige jaar den dienst van maatschappelijk hulpbetoon heeft bewogen tot de afgifte van telkens 15,75, door zich voor te doen als werklooze arbeider, die recht had op een dergelijke uitkeering, zulks terwijl hij verzwegen had, dat twee in- wonende zoons in dit gezin 48 per week inbrachten. Verd. had steeds verklaard, dat zijn gezin geen inkomsten had, althans veel minder dan naderhand als juist gebleken is. Er was van de vrouw van verdachte bij den dienst voor maatschappelijk hulpbetoon een verzoek inge- komen om het steunbedrag niet aan verdachte uit te betajen en de dienst meende redenen te hebben aan dit verzoek te voldoen. Getuige heeft kunnen nagaan, dat verdachte voor een bearag van 5400 te veel aan onder- steuning genoten Heeft in den loop der jaren. Het O. M. zeide dat men hier te doen heeft met een ergerlijk geval van bedrog en bena- deeling van de overheid. Het achtte een ernstige bestraffing gewenscht en eischte daarom tegen verd. een gevangenisstraf van een jaar. Door de Rechtbank te Middelburg zijn in staat van faillissement verklaard: R. J. Rouw, kolenhandelaar te Hoek. Rechter-commissaris Mr. J. H. Bloemers. Curator Mr. G. Tichelman te Ter Neuzen. R. de Kock, slager te Groenendijk, Honte nisse. Rechter-commissaris Mr. C. E. Muller. Curator Mr. H. B. de Regter te Hulst. MOND- EN KLAUWZEER EN KINDERVERLAMMING. Van beide ziekten het virus zichtbaar gemaakt. Een „U. P."-bericht uit Weenen meldt: Uit zeer betrouwbare bron wordt vernomen, dat prof. dr. Hans Gerlach er voor de eerste maal in de historie der medische wetenschap in geslaagd is, om het virus van mond- en klauwzeer zichtbaar te maken, evenals het virus van kinderverlamming. Gerlach, die directeur van het veterinaire onderzoekinstituut te Medling hij Weenen is, is verleden jaar er eveneens in geslaagd, om een ander virus te kweeken, waarmede hij bij wijze van proef honderden dieren heeft ingeent. In de meerderheid der gevallen vertoonden de dieren kankerachtige gezwellen. Vooraan- staande geleerden en verseheidene van zijn collega's zijn van meening, dat een verder onderzoek ddn weg zou kunnen openen om kanker met succes te bestrijden. Verder wordt uit de meest betrouwbare bron vernomen, dat Gerlach zeer hoopvol gestemd is wat betreft het onderzoek in deze richting. Hij weigert echter een verklaring te publicee- ren, teneinde ijdele verwachtingen te voor- komen. Van den anderen kant is de laatste ontdek- king van Gerlach een van de belangrijkste voor wat betreft de mond- en klauwzeer- epidemie, die geheel Europa geeselt, terwijl Oostenrijk, volgens officieele verklaring, tot nu toe vrij is van deze plaag. Na er in geslaagd te zijn, om het virus van mond- en klauwzeer en kinderverlamming zichtbaar te maken, is zijn streven er op ge richt ze te cultiveeren, teneinde tot de samen- stelling van een serum voor de gevreesde ziekten te komen. Ofschoon Gerlach, als wetenschappelijk man, er niet van houdt te veel te bejoven, wordt aangenomen, dat hij gegronde hoop koestert, dat de tijd niet ver meer is, dat men beter gewapend zal zijn om beide gevreesde ziekten te kunnen bestrijden. Matige tot krachtige, tijdelijk afnemende Westen tot Zuidwestenwind, tijdelijk opkla- rend, later toenemende bewolking met kans op regen. Koeler des nachts, overdag weinig verandering van temperatuur. VOORTIJDIG VREUGDEVUUR. Zaterdagmorigen om halfvier is de kleine motorbrandspuit te Oiverscbie uitgerukt op brandalarm in Scihiewijk, waar de 8 meter hooge ibrandstapel, wel'ke op den avond van de blijde gelbeurtenis ontstoiken zou worden, ontijdig bad vlaim igevat. T'oen de .spuit ter plaatse araiveerde, had de brand juist zijn hoogtepunt bereikt en verliohte een enortme vuurzu'il de geheale omgeivinig. Met enkele waterstralen zijn de vdammen gedoofd. Het gevaarte is echter vrijwel tot aan den grond toe af'gdbrand. Vermoedelijk is 'hier sprake van een misplaatste grap. Het politie-onder- zoak biemaar is nog gaande. EEN DRIELING. Vrijdagnacbt heeft de vrouw van den heer M. Ploos van Amstei, ontvanger der directe belastingen te Nieuweschans, bet leven ge- sebonlken aan een drieling. De moeder en de kiinderen drie meisjes Inaken bet goed. DE SLEEPREIS VAN DEN BAGGERMOLEN .DOEJOENG" NAAR BILLITON. De sleepboot ,,Humber" van L. Smit en Co's internationalen sleepdienst is Vrijdagavond na een afwezigheid van ongeveer een half jaar in de haven van Maassluis teruggekeerd van de sleepreis met den tinbaggermolen „Doe- joeng" naar Billiton. Vooral het gebeurde met den baggermolen ,,Kantoeng", die reeds kort na het vertrek uit Nederland in het Engelsche Kanaal verging, droeg ertoe bij, dat het transport onder com mando van kapitein Barend 't Hart met be- langstelling werd gevolgd en de aankomst te Billiton op 18 November van het vorige jaar werd met algemeene vreugde vernomen. Onmiddellijk nadat de ,,Humber" aan den wal was gemeerd, had het A.N.P. een kort onderhoud met kapitein 't Hart, die op de vraag, of de reis vlot en naar wensch verloo- pen was, bevestigend antwoordde. Het was een ihooie reis, die slechts"' 178 dagen ge- auurd heeft, aldus de oudste gezagvoeider van den internationalen sleep cdensi. Met groot genoegen vertelde kapitein 't Hart over de buitengewoon prettige ont- vangst te Billiton. De aankomst van den tin baggermolen was terdege voorbereid en een feestelijk onthaal viel de bemanning ten deel. Het geheele bedrijf te Billiton werd bezichtigd en,' de* bemanning werd een autorit door het landschap in de omgeving aangehoden. De terugreis verliep eveneens zeer vlot en reeds rekent men erop, dat de „Humber" de volgende week opnieuw zee zal kiezen met een sleep baggermateriaal, bestemd voor Kaap- stad. FISOUS MOEST ZIJN PROOI LOSLATEN. De oud-Amsterdammer, die de vorige week aan het Centraal-Station door rechercheurs werd verrast en op last van den fiscus in gij- zeling werd gezet, omdat hij een beweerde vor- dering van 39.000 gulden wegens dividend- en tantieme belasting niet dadelijk kon betalen, is in vrijheid gesteld. Hij is reeds in zijn tegen- woordige woonplaats, Antwerpen terugge keerd. Zooals wij reeds gemeld hebben, ontkende de gegijzelde de juistheid van den belasting- aanslag. Bovendien had hij om gezondheids- redenen ontslag uit de igijzeling gevraagd. Woensdag jl. is op dit verzoek gunstig be- schikt. HOFBERIOHT. SOESTDIJiK. Z, K.H. Prins Bernbard is hedenocbtend 11 uur een autorit igaan maken. SOEiSTDIJK. De drukte van gisteren was van morgen zoo goed als verdwenen, zoowel op den weg, als in bet hotel. Prins Bernbard is in de richting van Amersfoort uitgereden. Later reed ook Dr. De Groot uit, waaruit men afleidt, dat het om zijn onverwachtheid ver- beide moment nog niet oogenblikkelijk aan- staande is. Van morgen werd dit gevoel van gerustheid nog versterkt, toen Dr. De Groot per auto bet paleis verliet, eveneens in de richting Amers foort. Het is thans half 1 in den middag, be- halve deze beide uitritten heeft de buiten- wereld niets gemerkt. Nog steeds geldt het: van Soestdijk geen nieuws DE STRIJD IN SPANJE. BARCELONA. In een communique van het Ministeri'e van Defensie wordt medegedeeld, dat gistenmorgen 5 recbtsche oorlogsscbepen Valencia heblben' gehomlbardeerd. Er vlelen 40 granaten in de stad. Door onnauwkeurig ribh- ten der schoten is diit bomlbardement niet doeltreffend geweest. Slechts weinig schade werd aangericht. BARCELONA. Bij. een bomaanval op Se- rvi'lla zijn 5 ton bomjmen geworpen op militaire doeien der stad. BA1ROELONA. Het Ministerie van Lands- vehdediginig deelt mede, dat viiegtuigen van Franco de wegen tusschen Barcelona en de Pyreneeen, waarlangs de Britscbe delegatie terug moet keeren, helbtoen gefoomfoardeerd Op Figueras zijn 2 aanvallen gedaan. Er werden 45 bommen geiworpen, waarbij 14 menscben wefd'en gedood en 54 gewond. 15 buiizen werden vemield. UIT MET VERRE OOSTEN. HiAiNKAU. Uit Chineesche bron wordt ge meld, dat een 10-tal Chineesche viiegtuigen gistenmorgen een aanval hebben- gedaan op het vliagrveld en de militaire concentratie te Woewo-e. Acht Japanscbe toestell;en werden vemield. TER NEUZEN. (Nadruk verhoden.) Huwelijks-aangiften. 18 Jan. Jan de Put ter (van Hoek), oud 36 j., jm. en Janneke Francina Kielman, oud 29 j., jd. 19 Jan. Stephanus Eduardus Briquet (van West- dorpe), oud 27 j., jm. en Elisabeth Maria van Doeselaar, oud 23 j., jd. 21 Jan. Octaaf August Obrie (van Sas van Gent), oud 22 j., jm. en Anna Cat'harina Pieters, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Jan. Karel Marinus Kaijser, oud 21 j., jm. en Maria van Noord, oud 23 j., jd. Geboorten. 15 Jan. Margaretha Josepha Anna Theresia Maria, d. van Johannes PetrUs Marie Adriaansens en van Johanna Josepha •Anna Maria van Turenhout. Adriaan Jan, z. van Francois Jacobus van Es en van Ma- grietha Adriana 't Gilde. Overlijden. 14 Jan. Johanna de Ridder, oud 50 j., (wonende te Westdorpe). 16 Jan. Piater Willem Dees, oud 43 j., echtgenoot van iSara Adriana de Meester. 17 Jan. Mathilde Sophia Maria Bauwens, oud 67 j., wed. van Adriaan de Doelder. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. Lampo, dienstbode, Noordstraat 80, van Hulst. J. Philipsen, smid, Pierssenspolderstraat 74, van Amersfoort. Wed. Dielemande Jonge, zonder, Tholens- straat 28, van Middelburg. Oh. A. van Langevelde, zonder, Kerkhoflaan 43, van Rotterdam. Wed. GooijenMelse, zonder, Nieuwstraat 19, van Vlissingen. S. H. Naeije, dienstbode, Burgemeester Geillstraat 21, van Axel. J. J. de Smit, machinist Kon. Marine, Van Bovenstraat 40, van Soerabaja. Vertrokken: Ch. Hamelink, dienstbode, P 142, naar Philippine. C. J. A. Aertssens, hainkwerker, Midden- straat 20, naar Westdorpe. A. Breepoel, lichtmatroos, le Verbinding- straat 19, naar Vlissingen. J. S, van Kampen, huishoudster, Grenulaan 41, naar Breskens. H. H. Horst, matroos, Dekkerstraat 17, naar Duisburg. J. E. iSlook, schilder, P 15, naar Eindhoven. M. M. de Blaeij, dienstbode, O 18, naar Den Haag. 26 Januari. TER NEUIZEN. 7e cursusavond bij den heer H. de Vrieze. Lilb. kiesvereen. De Vrijheid. TER NEUZiEN. Veiling iniboedel. Deurw. Huineman. TER NEUZEN. Aanbesteding levering van kunstmeststoffen. Vereen. Landbouwlbelanig. 28 Januari. AXEL. Aanbesteding levering kunstmest stoffen. Comite tot aankoop van Meststoffen. SLUISKIL. Aanbesteding levering kunst meststoffen. Vereeniging Landibouwlbelang. 1 Fetoruari. SLUISKIL. Veiling meuibilaire goederen en een huis. Notaris Hoving. 8 Februari. AXEL. Aanbesteding bouwen raadhuia. Burg, en Weth. van Axel. Rotterdam, 24 Jan. 1937. VEEMARKT. Aangevoerd 2062 stuks vee, W.o.: 542 vette runderen, 193 vette kalveren, 4 nucbtere kal- veren, 740 schapen en lammeren, 583 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. /0,74, 2e kw. 0,66, 3e kw. 0,50f 0,54; vette ossen le kw. f 0,70, 2e kw. /0,66, 3e kw. f 0,500,54; vette kal veren le kw. f 1,20, 2e kw. 1,05, 3e kw. 0,70f 0,75; varkens (levend gewicht) le kw. 0,59, 2e kw. 0,58, 3e kw. f 0,57scha pen le kw. 0,56, 2e kw. 0,51, 3e kw. 0,46; per stuk 32, 28, /25; lammeren le kw. 0,64, 2e kw. 0,60, 3e kw. 0,55; per stuk 22, 19, 16. Vette koeien en ossen waren iets korter aangevoerd, de handel was traag en de prijzen als die der vorige week. Ook was iets kleiner de aanvoer van vette kalveren, de handel was stug en de prijzen onveranderd. Schapen en lammeren waren aanmerkelijk minder aange voerd, de handel was kalm en de prijs prijshou- dend. Korter was ook de aanvoer van var kens, de handel flauw en de prijs voor prima exemplaren 60 cent per Kg. Eenige partijtjes schapen werden verkocht voor export. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 2,252,50; Z. Eigenheimers f 2,10f 2,30; Zeeuwsche Bonte /2,90/3,25; Zeeuwsche Blauwe 2,90 3,25; Blauwe Eigenheimers 2,10f 2,25; Eigenheimers Drielingen /1,50f 1,70; Bonte en Blauwe Poters 1,501,70; Bevelandere 2f 2,25, alles per H.L. Westlandsche ronde zand f 4; Westlandsche kleine f 3,40 per 100 Kg. Met redelijken aanvoer en kalmen handel. VLAS. Aangevoerd 17650 Kg. Blauw, schoon, 0,65 0,75; 4300 Kg. Hollandsch Geel 0,65 0,75; 1300 Kg. Dauwroot f 0,530,5.6 per Kg. De Vraag was goed. De handel ging rede- lijk vlug. De geheele aanvoer werd tegen be- staande prijzen verkocht, hoogere prijzen waren niet te bedingen. ROERMONDSOHE EIERVEILING. Aanvoer 3.690.000 stuks. Kipeieren f 3,20 3,70, kleine dito f 3f 3,20, eendeieren 3 3,30 per 100 stuks. Voor Ter Neuzen: 21 Jan. Nederl. m.s. EUROPA, 160, ledig, Capelle a.d. Usel. Van Ter Neuzen: 21 Jan. Eng. s.s. FOL- PERRO, 204, ledig, Antwerpen. 23 Jan. Eng. s.s. THE EARL, 481, ledig, Goole. Van Sluiskil: 23 Jan. Zweedsch s.s. ARA, 1250, cokes, Norrkopping. Van Sas van Gent: 21 Jan. Noorsch s.s. JOTUN, 297, fosfaat, Trontheim. 22 Jan. .Deensch s.s. KAI, 1035, ledig, Zeebrugge. Van Ertvelde: 22 Jan. Eng. s.s. OEL- RELIANCE, 3427, ledig, Mexico. Voor Riemen: 22 Jan. Nederl. m.s. OOST- VLAANDEREN, 286, ledig, London. Voor Gent: 21 Jan. Russ. s.s. UNJA, 784, fosfaat, Moermansk; Ital. s.s. TAMPICO, 3056, .ruwe olie, Antwerpen; Noorsch s.s. RIMAC, 460, ledig, London. 22 Jan. Ned. m.s. MARIA, 113, ledig, Gra- velines; Zweedsch s.-s. GUN, 679, ledig, Go thenburg; Ned. s.s. JEANNETTE, 238, pijp- aarde, Par; Belg. s.s. ANNA, 431, steenkolen, Blyth; Eng. s.s. COQUCTDALE, 886, ledig, Newport. 23 Jan. Eng. s.s. RUDMORE, 574, led., Lon- den; Ehg. s.s. LEVENWOOD, 374, led., Lou den; Duitsch s.s. GILLHAUSEN2350, erts, Kirkeness; Eng. s.s. ORTOLAN, 202, stukg., Londen; Eng. s.s. HQDDER, 421, stukg., Goole; Finsch s.s. ROLFSBURG, 1061, kolen, Danzig. Van Gent: 21 Jan. Eng. s.s. DAFTLA, 969, stukg., Belfast; Eng. s.s. DOTTEREL, 580, stukg., Manchester; Zweedsch s.s. SOLVEIG, 406, ledig, Goole. 22 Jan. Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., London; Eng. s.s. LEVEROOK, 564, fosfaat, London; Noorsch s.s. RIMAC, 460, ijzer, Boness; Ned. m.s. DEMOCRAAT, 120,- cem., Exeter; Zweedsch s.s. WALLONIA, 1020, cokes, Gothenburg; Eng. s.s. GLENGAIRN, 410, ijzer, Grangemouth. 23 Jan. Ned. s.s. WEGA, 128, ijzer, Lon don; Grieksch s.s. ANNA, 3192, ledig, Port Said.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3