Wales Anthraciet Buitenland ADRIAANSEN'S STEENKOLENHANDEL Oe burgeroorlog in Spanje Sport afrnetliugen 10/2o en 20/3o Schitterende kwalitelt Het voordeeliigste om te stoken Vraagt prijs bij Magazijnen Rosegracht TER NEUZEN, 24 JANUARI 1938. HOEK. BRESKENS. VOETBAL. gsp. gew. gel. verl. pnt. klasse gsp. gew. gel. verl. pnt. gsp. gew. gel. verl, pnt. v.t. VERDACHT VAN KANNIBAXISME. Naar Reuter uit Bombay meldt, verdenkt. men wilde stammen in de bosschen van Sir- moor, een inlandschen staat in de Punjab, van kannibalisme. Uit bet dorp Gunpur waren kort na elkaar vier kinderen verdwenen en later vond men vier menschenschedels, waar- van men meende te mogen veronderstellen, dat zij van de vermiste kinderen waren. Thans is de politie van Gunpur versterkt. lie stammen, die men van kannibalisme ver denkt, zijn tot dusver voor alle pogingen tot beschaving ontoegankelijk gebleken.Het zijn hoibewoners, die zich overdag schuil houden en's nachts op roof uitgaan. DE PAUS NA PASCHEN NAAR ZIJN ZOMERVERBLIJF. Paus Pius XI zal zich, naar in Vaticaan- kringen verluidt, kort na Paschen naar Castel Gandolfo begeven, om daar in verband met zijn gezondheidstoestand evenals verleden jaar tot den herfst te blijven. DE ACTIE VAN GRAMMENS. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt Naar ik, van goedingelichte Vlaamsche zijde varneem, zouden verscheidene Vlaam sche parlementsieden brj Grammens, den lei- der van den Raad der Daad aangedrongen heblben op tijdelijlke stopizetting van zijn actie. Volgens deize parlementsieden zou de regee- rinig van zins zijn, de volgende week, in de Kamer of in den Senaat, een verklaring af ite leggen inizake de toepassing van de adrni- nistratieve taalwet van 1932, we'lke verkla ring, waarschijnlijik, door de Vlaamsche open- bare opinie zeer gunstig zou kunnen worden ontvangen. Een der te Tonigeren, bij de mislukte be- stonming van de gevangenis aanigehouden studenten uit Leuiven, de Nederlander Schal- ken, verscheen voor de raadkamer en hoorde zijn voorloopige hechtenis met een maand verlengen. iSchalken ging in appel begen dit besluit van de raadkamer en werd, als ge- volg daarvan, naar Luik overgebracht. DE PASSIESPELEN TE OBERAMMERGAU. Eenigen tijd geleden hebben geruchten de ronde gedaan dat de Passiespelen te Oberam- mergau niet meer gegeven zouden worden. De Duitsche bladen berichten thans, da.t het comite tot voorbereiding der a.s. opvoeringen zich heeft gevormd en dat de Passiespelen in 1940 in ongewijzigden vorm zullen worden vertoond. HET PROCES TEGEN DS. NIEMOLLER. Het proces tegen Ds. Niemoller, dat op 7 Februari a.s. te Berlijn aanvangt, zal, naar wordt verwacht, drie weken duren met moge- lijk korte tusschenpoozen Er is een groot aantal getuigen gedagvaard in dit proces, dat volgens veler verwachting de meest opzien- barende cause celebre zal worden sedert het Rijksdagbrandproces. Drie beroepsrechters van aanzien zullen het gerechtshof presideeren, terwijl ds. Niemoller verdedigd zal worden door drie der bekendste advocaten. De rechters zullen beslissen over de vraag of het proces openbaar zal zijn. Wanneer geen pu- blieik zal worden toegelaten, zal het toch niet uitgesloten zijn, dat de pers vergunning krijgt verslagen van het proces te maken. Burg. Geillstraat 58 Telefoon 354 (Ingez. Med.) CHAUTEMPS VOOR DE KAMER. Vrijdag heeft Chautemps zijn nieuw kalbinet aan de Kamer voorgesteld. Oogenschijnlijk was, schrijft de N. R. Crt., het sucees zeer groot. Met een overweldigende meebderheid heeft de Kamer de ingediende motie van vertrouiwen aaiwaard. Weerspiegelde deze stemming de werkeiijke gevoelens van de Kamer, zou Chautemps zich de onbedreigde leider kunnen achten, dan zou hij met een onlbeiziwaard geweten de maatregelen kunnen nemen, die hij, in het landslbelang noodzakelij'k acht. Maar dit alias is slechts een droona, een beeld dat te mooi is om waar te zijn, al houidt het een kileine mate van realiteit m. Ondanks, het feit, dat vrijwel de geheel'e Kamer achter hem stond heeft Chautemps geen macht. De stemming was geen uiting Van bet var'trouiwen dat de partijfraoties in stellen; eerder een- uiting van het wan- trouwen, waarmede men die politieke situatie gadeslaat. Van dit wantrouwen getuigen niet alleen de fraetiefoesprekingen; evenzeer geven daarvan de perscommientaren een "ohautamps is een handiig politicus. Die handi'gheiid en soaplesise stellen hem menig- maal in staat tegenstellingen te overforuggen, waar dit voor anderen onmogelijk zou zijn. Maar Chautemps is dientengevolge met de man mat de ruiggeigraat, de man, in wien men een teigenstander kan zien, maar waarvan weet, waar hij staat. Van Chau- kanten, hulde hij zich in vage formules, die in meer dan een richting kunnen worden uit- gelegd, verheerlijikte hij het volksfront, maar dong tegeiijkertijd naar de gunst van hen, wier politieke opvattingen in een andere richting gaan. apmerkelijk was, dat de minister-president het noodig oordeelde de affaire van de Osar naar voren te brengen, waarmede hij weer vriendelijk wi'ldie zijn jegens de groepen, tegenover weike hij de Vorige week een krachtige houding had aan- genomen. Formules als deze, dat houiding en proigram van het nieuwe ikalbinet zijn geiba- seerd op een analyse van de moeiiijikhedd de webtige aspiraties van het volk te vereenigen met dwingende eisChen van het algemeen wel- zijn, zijn dusdanig vaag en algemeen gehou- den, dat geen partij zijn stem daartegen zal verheffen. Te meer niet omdat alle partijen in Franikrijk overtuigd zijn van de noodzake- lijk'ieid van een lotsverbetering van de ar- beiders en de kjwesbie die hen verdeeld houdt, maar loopt over twee punten, met name als eerste: houden de tegeniwoordige maatregelen in verlband met hun geivolgen een werkeiijke lotsverbetering, een stijging van de koop- kracht derhalve, in en als tiweede: wat moet hiet tempo zijn van de invoering van deze maatregelen, opdat deze niet leilden tot des- organisatie van het maatschappelijk leven. In principe dus eensgezind staat men wat de practische uitivoering betreft, dikiwijls lijn- recht tegenover elkaar en Chautemps over- ibrugt in schijn al deze tegenstellimgen met formules, die even vaag en weinig gedetail- leerd omschretven zijn als de positie van zijn kabinet. De wehkwijze, die Chautemps vodgt, typeert den man. Eenenzijds wil hij aan het volks front vasthouden, maar met kunst en vlieg- werk tracht hij de nadeel'en weig te nemen, weike daaraan in de prakttijik verhonden blij- ken, zonder het kwaad te willen aantasten. iFeitelijk verkeert m'en ook na de regee- ringsverklaring van Chautemp® nog evenzeer in het onizekere als tevoren. Zijn verklaring was geen program daarvoor waren de lijnen te algemeen gehouden de stemming geen uiting van eensigezindheid en vertrouwen. Men moet zich zijn oordeel voortbehouden en de daden in de todkomst afiwachten. Daarhij moet gezegd worden, dat de eerste stap, door dit kabinet ondemomen, de coor- dinatie van de denfensie, als 'een helangrijke stap kan worden beschouwld. De verdeeling van de vendedigingsorganen over meer depar- tementen moet altijd leaden tot verzwakking van de samenrwe.rking en onderlinge gapingen, Waar daartoe in een defensde-apparaat reeds van nature de neiging bestaat, moet er krachtig voor worden gewaalkt, dat deze nei- gipg niet wordt gesitimuleerd, doordat deze scheilding reeds iin de hooigste instantie aan- wezig is. De hoogste leiding dient integen deel een eenheid te zijn, waarvan ook zooveel mogelijk op de lagere organen moet afstralen Dat het kalbinet Chautemps deze coordinatie der hoogste organen heeft tot stand gebracht, is voor de Fransiche defensie van de grootste beteekenis en moet zonder bwijfel als een winstpost worden gelboekt. iedereen teomips weet niemand, waar zijn eigenlijke plaats is, wat hij wil en waarheen hi] stuurt. Hii is als de kiapitein, die zijn schip langs rifftn stuurt, maar zonder te weten, naar weike haven hij de steven richt. Het zou cverdreven zijn om te z-eggen, da het feit, dat Chautemps er de man naar is om politiek igesproken om te valien, hem zoovee stammen heeft beizorgd. Maar toch moet deze factor van gnoote beteekenis zrjn. De linlkschen socialisten en commumsten kunnen met deze voiksfrontregeering maar matig t'ivreden zijn. Zij beseffen echter maar al te zeer, dat het volksfront ernstige seheu- ren vertoont en dat zij door tegen Ohautemps te stemimen het igevaar van een verschuivmg naar rsohits vergrooten, waardoor de scheu- ren wel eens toreuken zouden kunnen wordvn, Dat gcvaar, de mcigelijkheid dat zij nog ver- der van de macht verwijderd worden. willen de socialisten niet loop:n. Maar voor de rechterzijde en de meer naar rechts staande linkerzijde geildt dit alios evenzeer. Ook daar meant men van de tiwee kwaden het minst erge te moeten kiezen. Daar bestaat de vrees, dat als men Ohautemps laat valien, we'derom een socialist aan de regeering za. komen en het voliksfront waer versterkt zal zijn. Dan geefit men maar de voorkeur aan een gematigde figuiur, op wie men een zeke- ren invloed kan oefenen. Zoo werd het groote aantal stemmen geen bewijs van ver trouwen, maar eerder een uitimg van de P011- tieke onzekerheild, van de dulbhelzmnigheid zoowel van de positie van dit kalbinet als van den minister-president persoonlijk. Niet alleen de stemming stond in het teeken van deze dulbhelzinniigheid. Ook de regee- ringsverklaring legde daarvan getuigenis at. Eeirsrzijds sprak daaruit een beroep op de nationale eenheid, en een leediwazen over het mislukken van een poging een kabinet van nationale eenbeid te vonmen. Waarbij wrj de vraag, of men een kalbinet, waarlbij men a priori bepaalde groepen uitsluit, en wel naar een zijde nog wel nationale eenheid kan noemen, tauten beschouwing laten. Maar andenzijds boog Ohautemps weer naar alle RECHTSCHEN VERSEAGEN IN ESTREMADURA. Aan het front van Estremadura hebben de republikeinsche troepen de legermacht van Franco Zaterdag tot tweenxaal toe terug- geslagen, waarbij deze zware verliezen leed. De linksche troepen wisten alle onlangs ver- overde stellingen te behouden. Versterkings- brigades blijven verdedigingswerken aanleg- gen. Het ministerie van landsverdediging te Barcelona heeft medegedeeld, dat Zaterdag- ochtend de rechtsche luchtmacht een aanval heeft gedaan op Prat de Uobregat en Hos- pitalet. twee voorsteden van Barcelona. De luchtdoelartillerie belette den vliegtuigen veel kwaad te doen en bijna hun geheele bommen- last moesten zij in zee gooien. Men vermoedt, dst geen slachtoffers te betreuren zijn. Ook Valencia werd gebombardeerd, evenals Gerone. In deze laatste plaats werd een twin- tigtal personen gedood en velen gewond. Zaterdagochtend werden te Tarragona de vier opvarenden van het Britsche schip ,,Thor- peness", die bij het bombardement om het leven zijn gekomen, ter aarde besteld. De be- grafenis werd bijgewoond door de leden van ae Labourfractie in het parlement, die op het oogenblik een bezoek brengen aan 1 Spanje, verder verscheidene vertegenwoordigers van de iSpaansche regeering en het Spaansche par lement. De kisten waren gedekt met de kleuren van Spanje, Katalonie en Engeland. De kwartiermeester van de „Thorpeness" heeft medegedeeld, dat vo<5r het binnenstoo- men van de haven het schip door de rechtsche vioot werd aangehouden. Het schip veryoer- de suiker, weike door de Britsche arbeiders aan de Spaansche kinderen was gezonden. Het voerde duidelrjk izi-chtlbaar drie Britsche vlag- gen. deelnemers worden verzocht te verzamelen in de omgeving van de Axelsche brug. De af- marsch zal" geschieden van af het repetitie- lokaal van het muziekgezelschap. De versieringen. Meer en meer blijkt, dat de bevolking zijn ongeduld niet kan bedwingen, door het aan- brengen van versieringen en ook blijkt, dat we 't in het vorig jaar goed hebben gezien, dat men van het versieren den smaak weer beet heeft en zich voornam bij verder voorkomende gelegenheid het nog eens beter te doen. Zoo is het aantal straten dat versierd was toege- nomen en hlijkt men ook in verschillende buur- ten de versieringen te hebben aangevuld of met nieuwe vondsten verrijkt. Een en ander bewijst dat te verwachten is, dat de stemming er op het ongeduldig ver- beide moment ter deeg in zal zitten. UIT HET ROER GELOOPEN. Tijdens de vaart op het kanaal van Ter Neuzen, is het voor Gent bestemde Grieksche s.s. ,,Ioannis Fafalois" voorbij Sluiskil uit zijn roer geloopen en daama asm den grond ge- raakt. Met sleepboothulp is het schip vlot- gekomen waama het de reis heeft voortgezet. SCHADEVARING AAN DE SEUIS. Het voor Gent bestemde Duitsche stoom- schip „Gilhausen" is bij het invaren van de Westsluis tegen de westelijke muur van het buitenhoofd der sluis aangevaren. De „Gill- hausen die een gescheurde plaat aan stuur- boordszijde bekwam, heeft de reis voortgezet. Er wordt een cautie gevraagd van f 150. OMHOOGGEVAREN. Tijdens mist is het Duitsche stoomschip „Krusau" in den Biezelingschen ham aan den grond gevaren en blijven zitten. Bij op komend water is het schip met eigen middelen vlot gebracht, waarna het zonder schade bekomen te hebben, de reis naar Antwerpen heeft voortgezet. AAN DEN GROND GERAAKT. Het Van Antwerpen komende Deensche stoomschip ,,iSvava" is ter hoogte van Bors- selen omhooggeloopen en later op eigen kracht in diep water geraakt. Het schip heeft de reis naar zee voortgezet. ANKER EN KETTING VEREOREN. Het ZuidiSlavische stoomschip ,,Timok'' heeft op de Wester-Schelde een anker met ketting verloren. Vlissingsche ankervisschers zullen trachten het verloren anker met ketting te bergen. De „Timok" heeft de reis voort gezet. AANVARING. Het van Antwerpen komende Engelsche stoomschip Minnie de Larrinage" is in aan- varimg gekomen met het Belgische stoomschip ..Elisabeth van Belgie". Beide schepen bekwa- men lichte averij. Het Engelsche stoomschip is in afwachting van een nader in te stellen onderzoek op de reede voor Vlissingen ten anker gekomen. MACHINESOHADE. Het Engelsche stoomschip ,,Bobie" heeft tijdens de vaart op de Wester-Schelde machineschade gekregen en is onder Borsselen ten anker gekomen. De te Vlissingen gesta- tionneerd liggende Belgische sleepboot ..Goliath" ligt langszij, doch sleepboothulp wordt geweigerd daar verwacht wordt, dat het defect met eigen middelen gerepareerd zal kunnen worden. Volgens ooggetuigen werden drie bommen op bet schip geworpen. FEESTELIJKHEDEN te ter neuzen. Naar wij vernemen is bij den secretaris van het Feestcomite alhier een telegram ontvan gen van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij deze, daartoe gemachtigd door H. M. de Koningin, die kennife draagt van de beweegredenen die hebben geleid tot het ver- bieden van particuliere radio-uitzendingen op den Nationalen Feestdag, het tot Hare Maje- steit gerichte verzoek om opheffing van het verbod op den Nationalen Feestdag van 4.30 tot 5.30 opnieuw afwijst. Aan bet voomemen om de officieele alge- meene bijeenkomst in de Ned. Herv. kerk, waarin als spreker zal optreden de heer Mr. P. Tellegen, burgemeester, door middel van de Radio-centrale uit te zenden, zal dus tot leedwezen der commissie geen gevolg kunnen worden gegeven. De fakkelop toch ten. Met betrekking tot de fakkeloptochten ver- zoekt men ons nog mede te deelen, dat de MISSIEFIEM. Gisterenavond werd in het Patronaats- gebouw een missiefilm vertoond door een Eerw. Pater uit het Maristenklooster te Hulst. I De Zeereerw. heer Pastoor, die den avond opende met een kort toespraakje, uitte zijn bizonderen dank over de prajehtige opkomst, waarin hij een bewijs zag van de groote. liefde voor het Missiewerk. Daarna begon de vertooning van de film, waarbij de Eerw. Pater uitleg gaf. Het missie- ogbied der Eerw. Paters Maristen zijn de Fransche eilanden in de Stille Zuidzee, 37 dagen reizen van West Europa. De Holland- sche Paters Maristen hebben daar de zorg over 't onbeschaafdste deel. Brieven daarheen blijven wel eens 2 a 3 maanden onderweg; van tijd tot tijd worden de eilanden door boo ten aangedaan, maar onderling verkeer is er zoo, goed als niet. In de film zag men hoe de bewoners dier eilanden er uit zagen en hoe primitief de levenswijzeer was. Men zag er t moeilijke werk, dat de missionarissen daar moeten ver- richten. Onder de missionarissen in dat ge- bied zijn ook 4 Zeeuwsch-Vlamingen, die op de film ook voorkwamen. (iEWESTEEMKK LANDSTORMCOMMISSIE „ZEEEAND". De Commissaris der Koningin in Zeeland, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, heeft het eere-voorzitterschap der Gewestelijke Land- stormcommissie Zeeland", dat hem door deze J. L. OOSTERHOFFf In het ziekenhuis te Leeuwarden is Vrijdag in den ouderdom van 66 jaar overleden de beer J. L. Oosterhoff, die 33 jaar burgemees-^ ter van de gemeente Westdongeradeel (Fr.) is geweest en op verschillend gebied in de provincie een vooraanstaande plaats innam. De heer Oosterhoff was 25 December 1871 te l eeuwarden geboren en was aanvankelijk werkzaam ter secretarie te~ Leeuwarden en later te IJlst en Dordrecht en als secretary t« Amemuiden en Ter Neuzen. In 1904 wera hij benoemd tot burgemeester van Westdon- geradeCl, weike functie hij tot 1 Januari 1937 heeft vervuld- De heer Oosterhoff was tal van jaren lia van de Prov. Staten van Friesland en secre taris van de iStatenfractie. Voorts was hij voorzitter van de Statenkieskring Dokkum, secretaris-penningmeester van het Kamer- kringbe3tuur Friesland en lid van het hoo.d bestuur der C. H. Unie. De heer Oosterhoff was voorzitter van de vereeniging C.-H. raadsleden in Friesland en bestuurslid van de landelijke organisatie. Voorts was hij voorzitter van de vereeniging kinderzorg in het ressort Friesland, secretaris- oenningmeester van de commissie van beroep voor het bijzondere onderwijs in Friesland en inspecteur van de vereeniging voor Chr. 'volksonderwijs in Friesland. Na zijn aftreden als burgemeester vestigde hij zich te Huizem. Commissie was aangeboden, aamvaard. WERKKAMP JEUGDIGE WERKEOOZEN TE CHAAM. Het Prov. Oomite van de Centrale voor Werkloozenzorg, heeft aan de plaatselijke comite's in Zeeland een circulaire gezonden, betreffende het 9e werkkamp te Chaam, het- welk 14 Februari zal aanvangen en 9 weken zal duren. Mede in verband met de nieuwe voorschrif- ten van het Departement van Sociale Zaken wees het comite erop, dat de deelnemers inge- schreven moeten zijn bij de organen der arbeidsbemiddeling, 17 jaar oud moeten zijn en den Jeeftijd van 23 jaar niet hereikt Imogen hebben. Inlichtingen zijn te verkrijgen en aanmel- ding moet geschieden bij den secretaris van het Provinciaal Comite, den heer J. Lorier te Middelburg. SMOKKELARIJ AAN DE BELGISCH-NEDERLANDSOHE GRENS. Het A.N.P. meldt uit Gent: Als gevolg van het mond- ep klauwzeer is aan het clandestiene veeveirvoer over de Nederiandsehe grens nagenoeg een einde ge komen, doch in de plaats daarvan hehben de beroepssmokkfclaars zich geworpen op den sluikhandel in petroleum, koffie, suiker en kleedingstukken, weike in groote hoeveelheden op klandestiene wijze van Belgie naar Neder- land of omgekeerd worden vervoerd. Sedert eenigen tijd was bij de Belgische grensposten in Moerbeke, Wachte'beke en Overslag het vermoeden gerezen, dat met een personenauto groote hoeveelheden goede- ren uit Nederland op frauduleuze wijze Belgie hinnen werden gebracht. Vrijdagnacht slaagde deze auto erin, de op den weg opge- stelde versperrtngen te passeeren. De dienst- doende douanebeambten losten daarop ver scheidene schoten op den auto, waarop de be- stuurder den auto in den steek liet en op de vlucht ging. De auto, weike daarop in beslag werd genomen, bleek een groote hoeveelheid koffie te bevatten. EEN GESTOLEN HAM DIENIET GESTOLEN WAS! Bij de politie te Oost- en West-Souburg werd, volgens de Vliss. Crt., aangifte gedaan van diefstal van een ham uit een schoorsteen van een landbouwerswoning aan het Marnix- plein. Bij eenige omwonenden werd huiszoe- king gedaan, lietgeen geen resultaat ople- verde. Toen de politie in den schoorsteen zelf een onderzoek ihstelde bleek de ham daarin naar beneden te zijn gevallen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 9 tot en met 15 Januari kwamen in onze provincie 3 gevallen van roodvonk voor, n.l. een in ieder der gemeen- ten 's Heer-Ahtskerke, Heinkenszand en Westdorpe. Programima Feestviering. Door de lAlgemeene Oranjevereeniging al hier is het programima van 'de te houden fees- telijkheden |bij de gahoorte van een Prinsen- kinld vastgesteld als vtagt: Eerste dag (Nationale feestdag). 9,30 uur: Kerkdienst in beide kerken. 1 uur. Opstellen van de deelnemenden aan de stoet, aan het schoolplein der openbare lagere school, vooropgegaan door de muziekvereeniging ,,Elk naar zijn krach- ten" en de schoolkinderen. De volgorde der versierde wagens is bij loting toegewezen aan: 1. Keijzerstraat; 2. Mauritsfort; 3. Voet- balvereeniging; 4. Molendijk; 5. Tram- straat; 6. Willemstraat7. Zangver- eenigtng; 8. Altenastraat; 9. St.. Hu- brechtstraat; 10. Noordstraat; 11. Boe- rengat; 12. Gereformeerde Meisjesver- eenigin'g; 13. Ned. Herv. Meisjesvereeni- ging; 14. Langestraat; 15. Oud-Vlissin gen. 6 uur. Opstellen van de lichtstoet. Tweede dag. 8,30 uur. Schoolfeest van (ille schoolkinde ren op het schoolplein der openbare lagere school. 2 .uur. Opstellen van de stoet aan het ge~ meentehuis voor een bezoek naar de buurtschappen Knol en Boerengat. 's Avonds muziekuitvoering door de muziek vereeniging. Bij het bekend worden van de geboorte van een Prinsenkind wordt een half uur lang de klok geluid. Na negen uur des avonds wordt niet meer geluid. In dat geval wordt de klok des morgens geluid. Om 6 uur 's morgens zal worden geluid, wanneer de geboorte plaats had vdor 12 uur, en om acht uur wanneer de geboorte plaats had na 12 uur. Wordt dus om 6 uur de klok geluid, dan is het de Nationale feestdag", de eerste dag van het feest dus, wordt de klok om 8 uur of op een later uur geluid, is het de volgende dag „de Nationale feestdag". In het laatste geval zal de muziek vereeniging om 7 uur een rondgang door het dorp maken. voordracht gehouden, getiteld: „Inspectie", die zeer in den smaak viel. Thans liet de penningmeester ons het finan- cieel verslag zien waaruit bleek, dat de werk- loosheid, gezien de uitkeeringen, nog groot is. Er is echter nog een batig saldo voor de afdee- lingskas. Hierna werd gepauzeerd waarbij enkele jonge dames voor een tractatie zorg- den. Na de pauze werd een schimmenspel ver toond: „De leeggepompte maag". De jonge vrienden die dit opvoerden, hadden, gehoord het applaus, alle eer van hun werk. Door den heer P. de -Botk werd een inleiding gehouden getiteld „Critiek, opbouwende en afbrekende". Op meesterlijke wijze werd dit stuk persoonlijk werk, voorgedragen. Door den penningmeester werden nu een tweetal humoristische voordrachten gehouden op de hem eigen wijze en mocht hij daarvoor een dankbaar applaus oogsten. De heer L. A. Dieleman las daama enkele gedeelten voor uit het boek van Van Rana- wijk: Burgers in nood". Na de tweede pauze werd nog een voor dracht gehouden waarna het woord was aan den heer A. Vingerling uit Goes die sprak over: „Het moet onze levenshouding zijn". Voor alles Op een korte maar kernachtige wijze schet- ste hij hoe ons werk nu en in de toekomst moet zijn. Verschillende afgevaardigden voerden nog het woord en spraken gelukwenschen uit. Door Ds. Vink werd een slotwoord gespro- ken, waarin hij opwekte tot trouw aan het beginsel. Hierna werd de vergadering door den voor zitter gesloten, nadat gezongen was Ps. 72 11 en Ds. Vink was voorgegaan in dankgebed. Vrijdag is aan het strand te Bloemendaal volgens alhier ontvangen bericht aangespoeld het lijk van den visseher J. J., die in het laatst van het vorig jaar in den mond der iSchelde visschende is overboord geslagen en verdronken. Het lijk is herkend aan enkele voorwerpen die zich daarop bevonden. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afd. L ExcelsiorVSV DWSVUC ADOAjax SpartaRFC le klasse Afd. HI. TuibantiaNEC WageningenGo Ahead PECZAC AGOWHeracles EnschedeHenjgelo Afdeeling IV. le klasse, Bleijerheide.Einidhoven Ro enmonldLONGA NOAD—NAC MtWJuliana PSVWillem II PSV Juliana NAC BW Einidhoven MW DONGA WiiMem H Bleijerheide NOAD Roenmond I—1 14 9 2 3 20 13 7 2 4 16 12 6 3 8 15 13 6 3 4 15 13 5 4 4 14 14 5 4 5 14 14 5 3 6 13 14 4 3 7, 11 13 3 3 7 9 13 4 1 8 9 11 3 2 6 8. 2e A. 16 7 7 2 21 13. 7 3 3 17 14 6 5 3 17 14 7 2 5 16 13, 6 3 4 15 12 5 2 5 12 14 5 1 8 11 13 3 3 7 9 12 3 2 7 8 13 2 4 7 8 Jaarvergadering „Steunt Elkander". J.l. Zaterdag 5,30 uur hield de vereeniging ..Steunt Elkander" haar jaarlijksche alge- meene vergadering op de bovenzaal bij den heer P. Huijssen. Deze vergadering weike werd bezocht dooi 64 leden, had een geanimeerd verloop. Nadat de voorzitter met een kort welkomst- woord de vergadering had geopend, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Uit de rekening en verantwoording DleeK, dat de ontvangsten over het af geloopen jaar bedroegen 938,89 en de uitgaven 1136,88, zooaat er een nadeelig saldo was van 197,99. De bezittingen der vereeniging bedragen thans f 3934,71 197,99 is 3736,72. De aftredende voorzitter, secretaris en pen ningmeester en de keurmeester werden met algemeene stemmen herkozen. Niemand meer liet woord verlangende sloot de voorzitter onder dankzegging voor d.e op komst de vergadering. De afdeeling Hoek van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond hield op 21 Januari op de Gehoorzaal haar 7e jaarvergadenng. Door den voorzitter den heer P. Ailaart, werd deze vergadering op de gebruikelijke wijze geopend waama hij een kort openmgs- woord sprak. 10,7 De secretaris las het jaarverslag over 1937 waaruit we aanstippen, dat de afdeeling thans 101 leden telt. Ook dat dit beteekent een klein ledenverlies. Er wordt gewerkt om dit weer in te halen. Door den heer P. de Kraker Pz. werd een Da BaronieGoes BredaVlissingen HeroZ e elandia De ZeeuiwenMiiddeihurg RlBiCRCS Maddeiliburg Hero De Baronie Vlissingen Breda RCS De Zeeuwen Zeelandia Goes RBC 3© klasse A. T erneuzenBreskens HoofdplaatB-iervliet Sliuiislkil^Hulst IJizendijkeCorn Boys Terneuizen Breskens Sluiskil Uzenldijlke Axel Hoofdplaat Hlulst Biervliet Com Boys Oostburg 1-A 3—2 0—1 1—4 xl—I 1—1 1—2 0—1 2—1 2—2 2—0 doelp. v.t. 38—22 32—-24 2817 34—20 31—26 27—38 22—26 21—34 23—32 27—39 20—29 5—0 1—1 1—4 2—3 6—3 doelp. v.t. 29—20 27—22 3019 32—24 29—25 29—31 32—39 2429 17—27 28—39 6—2 4—1 9—0 3—2 12 10 2 22 77—24 11 8 1 2 17 45—23 13 8 5 16 49—34 12 7 1 4 15 34—34 12 6 2 4 14 32—20 12 5 3 4 13 27—28 12 5 1 6 11 32—37 11 2 1 8 5 1744 10 2 8 2 1548 11 1 10 1 17—54 3e klasse B. -Temeuzen 2 Goesche Boys- Vlissingen 2EMM Eiland BoysZeelandia 2 Hansweert-Goes 2 gap. gew. gel. veri Goes 2 Middelburg 2 Vlissingen 2 Eilanid Boys EMM Terneuizen 2 Zeelandia 2 Hamsiweert Goesche Boys 10 13 10 11 11 11 13 11 12 8 7 6 7 5 4 3 3 2 1 2 2 1 3 2 1 4 2 4 5 4 8 8 9 V. pnt. 17 16 14 14 11 11 8 6 5 le klasse Afd VelocitasGVAV HSCBe Quick HeerenveenHoogeizand Sn eekLeeuiwarden Ve end am'Achilles Zeeuwsche Voettalbond. le Klasse B. SVO—Axel 2 Com Boys 2—Temeuzen 3 Hiulst 2Ria HontenisseTemeuizensche Boys 2e klasse B. SVO 2Axel 3 Corn Boys 3Temeuzen 4 BKIW 2iSliuiskil 2 Hulst 3—RIA 2 Hontenisse 2—Temeuzensche Boys 2 2—4 13—1 9—1 2—1 doelp. v.t. 34—7 40—23 39—21 34—26 30—31 26—28 28—48 20—41 25—44 9—5 9—3 3—6 0-4 1—1 1—1 gest. 4—3 2—6 1—3 6—1 4—3 2—4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2