□am- en Schaakrubriek Gemengde Berichten Burgerlijke Stand SCHAKEN. MEISJE ONDER EEN KAR GERAAKT EN GEDOOD. DAMMEN. BURFDE ZTCH VAN PI.JN IN BED NIET TE BEWEGEN. Spit nu absoluut ve id wen en. Ik had een hevige aanval van spit. Als ik eenmaal in hed lag, was ik gedwongen in de- zelfde houding te blijven liggen - ik kon mij niet. bewegen van de pijn en ik wist niet meer wat ik ertegen moest doen. Men raadde mij aan Kruschen Salts te gebruiken en ik ben blij dat ik het deed. Na edn flacon te hebben gebruikt, kan ik tot mijn vreugde zeggen, dat mijn spit absoluut verdwenen is." G. A. V. iDe kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts doet wonderen, daar zij Uw inwendige orga- nen op naituurlijke wijze aanspoort tot ge- regelde werking, waardoor Uw lichaam vrij blijft van alle schadelijke stoffen. Rheumati- sehe pijnen, hoofdpijnen en lusteloosheid kent U niet meer. U voelt zich Jong, fit en gezond. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothe- kers en erkencle dro'gisten a 0,40, f 0,75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenveirpakking, de naam Rowntree Handels Mij., A'dam, voor- komt. Adv. NAC heeft. nog de beste kansen op het tae- halen van de Zuidelijk-e Kampioenstitel en zij zal er wel voor oppas-sen, dat het ziwakke NGaiD haar die kans zal ontfutselen of beter aanzienlijk door verminderen. MWJuliana biedt aan de ibezoekende club gelegenihedd revanche te nemen op de nederlaag, die MW haar, en dat nog wel op eigen tea-rein, heeft toegebracht. Veel geven deze clubs elkaar ectater niet toe, maar Juliana heeft nog een klein kansje, want zij heeft slechts 2 punten in te loo.pen op NAC en slechts 1 op PSV, welke laatste club tegenover zich -krijgt Wjllem II, dat wel niet in staat zal blijiken de thuiscluib ook maar 1 punt te onthouden. Tweede Klasse. Oe Raronie is dien laatsten tijd meer op desn voorgrond getreden en is door haar over- winning op Vlissingen met deze club op ge- lijkien voet gekomen, zoodat de deride en vderde pflaats door hen gedeeld moeten worden. Goes, dat naar De Baronie moet trekken, treft het dus niet, want een club zonder eenige kans is todh altijfl makkelijker te ibekampen dan een. clulb, welke het behalen van den titel nog bereikbaar acht. Nu wil het geval dat De Baronie nog een appeltje met Goes heeft te sdhiUien, want idestijds verraste Goes een iedter door haar stevige 51 overwinning op deze Bredasehe club, zoodat wij wel meenen te mogen voorapellen dat Goes thans de eer aan haar tegenstander zal moeten laten. BriedaVHssingen wordt eveneens een span- nenlde partij^ want evenals Vlissingen heeft Breda nog een behoorlijke kans behouden, staat zelfs door haar beter doelgemiddelde nog ietis beter. Zelfs al zou het wederom tot een puntenverd-eeling als de vorige maal komendan zakken hun kansen, en wordt het geen gelijk sped dan is de club, idle met leege handen het terrein moet verlaten, uit de run ning en haar seizoen vrijiwel als beslist te ach- ten. Het is dus daarom, dat hiet een belang- rijke ontmoeting kan genoemd worden. De derde Zeeuwsche clulb, die de stad Breda gaat beaoeken, is Zeelandia, dat als gast van Hero de reds aanviaardt. In Hero zien, niet zonder reden, velen de kampioensclub van dit sei- aaen, doch Hero zal wel zoo wijs zijn om hier- in geen reden te vinden haar uiterste lcrachten in te spannen, want er zijn nog vele kapers op de kust. Zeelandia staat er zonder twijfel steeht voor, maar vorige week kon ook Mid delburg het niet vender tegen haar brengen dan een gelijk spel. Dit neemt niet weg, dat wi> aan de huisclub wel de meeste kians van slagen toedenken. De eenige wedstrijd, die in deze klasse in Zeeiand zal worden gespeeld, is die tusschen De Zeeuwen en Middelburg,' welke ontmoeting ook tot de belangrijke moet gerekend worden, want Middelburg mag niets meer verspelen zoo zij. haar kansje niet als verloren kan .beschouwen en veel gelegen- heild otm nog uit te loopen is er voor haar niet meer over, daar na dezen wedstrijd, dus nog v66r Januari ten einde is, er voor haar maar 2 wedstrijden overlblijven, n.l. thuis tegen RBC en de zware uitwedstrijd tegen Vlissin- g«n! Daar er voor De Zeeuwen niets meer te verwachten valt inzake het b-ezetiten van de eereplaats, is het te hopen voor de groen- witten, dat -zij als overwinnaar uit dezen strijd zullen te voorschijn treden. Slechts wanneer Middelburg de drie nog te spelen wedstrijden tot een -goed etude brengt, kan zij hopen,' dat de eeretitel haar in dit seizoen nog toelonkt. Overigens dient gezegd, dat Middelburg een slecht seiizoen doortmaakt, want slechts 5 ge- wonnen par-tijien uit 15 wedstrijden is abso luut te gering, al komen er ook 7 gelijke spe len bij. RBC ROS belooft ook een span- nende wedstrijd te worden, nu RCS den laat sten tijd is afgezakt en jurist RiBC aan het op komen schijnt. Trouwlens voor de Roosen Scandinavische Party. Na 1. e4 <d5, 2. ed5: Dd5 kan de zwarte dame in moeilrjkheden komen. Die zijn wel te over- k«men, en wij achten Scandinavisch een cor- recte opening, die evenwel niet gemakkelijk is. Men kan ook den pion op d5 niet terug- nemen; sommigen noemen dat het Scandina visch gambiet. Wit: R. Spielmann. Zwart: J. Mieses. Mannheim 1914. 1. e2e4 d7—d5 c4Xd5 Pg8f6 Voor lichte partijtjes kan ook een soort Noorsch gamhiet worden gespeeld met 2. c6, 3. do6: e5, maar dat is toch niet correct 3. d2d4 Hier komen vele varianten in aanmerking. A. 3. Rb5f Rd7 (ook c6 komt in aanmer king, maar dan volgt 4. dc6: bc6: 5. Rc4 e5, 6. d3 en Wit staat goed). B. 3. c4 c6, 4. dc6: Pc6: 5. d3 e5, 6. Pc3 Rtf5 en Zwart staat zeer goed voor zijn pion. C. 3. c4 c6, 4. d4 od5: 5. c5. Dit wordt aanbevolen door iSteinitz en Zwart is wat in- gesnoerd, maar pion d4 is achtergebleven. Zwart zet met g6 en Rg7 voort en de kansen zullen ongeveer gelijk zijn. 3Pf6Xd5 Met Dd5: komt men tot de gewone varian ten. 4. c2—c4 Pd5—b6 De voortzetting 3. d4 en 4. c4 Is de gewone speelwijze. Zwart heeft de keuze uit drie aetten. A. 4. ,.4Pf6, 5. Pc3 e5, 6. de5: Ddlf, 7. PelPg4, 8. f4 Po6, 9. h3 Ph6 en de zwarte stelling is een pion waard (DurasTarta- dalers is de hoogste tijd aangebroken, wil zij niet de narigheden van de degradate-wedstrij- den dcormaken. Al durven wij haar niet direct de overwinning voorepellen, een be hoorlijike kans daartoe heeft zij zeer zeker. Derde Klasse. De wedstrijid van d ee klasse waamaar zonder twijfel zeer velen verlangend zullen belbben uitgezien, is aanstaande. Twee kam- pioensicandidaten gaan de degens kruisen en welliicbt valt daarhij wel de beslissing voor dit .seiizoen. Terneuzen, dat vordig seizoen de Tweede Klasse moest verlaten, was direct besloten na het einlde van deze competitie een nieuwe poging, om. de Tweede Klasse te be- treden, te ondernemen. Aaawank'Eldjk vond zij op haar weg Axel en Breskens, die even eens o.p dit dioel afstevend.en. Axel geraakte, na een goed beigin, achtenop en bdeef Bres kens triomfantelijk de best geplaatste, met 1 punt voorsprong op Terneuzen. Beide clubs hadiden nog geen enkele nederlaag te onder- gaan tot Sluiskil aan Breskens een halt toe- riep en zulkis op overtuigende wijize met niet minder dan 40. Zooals men uit onze be- schourwingen van de kcmeiide wedstrijden heeft kunnen naigaan, heblben wij Sluiskil stecdis tot een stevige Deride Klasser gere kend- en was het niet, -dat zij' te k-aimpe-n heeft gehad met onivo-ltalligheid, zoo zou deze club thans nog als medeeandidaat voor de eere plaats bes'Cihou'Wd kunnen worden. Thans deelt zij met Axel de derde en vderde plaats, doch haar achterstand is te groot om nog te kunnen inlonpen. Terneuzen kwam echter door -deze prestatie numimer een te staan en koimt voor haar de kians, indien het aan Ter- Neuizen moeht gelukken het vo-orbeeild haar d-oor Sluiskil gegeVen te volgen, dat Breskens 3 punten ,biji haar ten achiter geraakt en zal het een heele toer voor deze club zijn, dit nog in te hailen. Men zou kunnen zeggen, dat bij deize ontmoeting de kampioenstitel op het spel staat en zoo kan met zeikerhedid gezegd wor den1, dat beide ploegen alles in het werk zul len stellen om de zoo kostbare punten te ver- overen. Wij: ge-looven wel, dat het aan Ter neuzen zal gelukken de beide punten binnen te halen, maar zulks alleen wanneer zij zich niet zal lat-en verieiden om tot kort spel -over te gaan. De vendediging van Breskens is hier'voor te solide, hetgeen haar gering aan- tal tegenpunten bewiyst, haar doel is nog het minst aantal malen doorlhoord. Hoofdplaat RierV'li-et zal wel wederom een overwinning van Hoiofdplaat tot uitsiag heb-ben, want het krachtsversichil is v-oor Biervliet te groot en in uiitwedisltrijiden Ikon Biervliet het slechts eemnmal tot een overwinninig brengen, n.l. tegen Oostburg, dat nog geen en-kele wed strijd1 wist te winnen. Sluisikil komt voor de tweede maal tegenover H-ulst te staan, waar- van zij te Hulst met niet minder dan 05 won. Al mog-e -het dan niet met zulk-e cijfers zijn, een tweede -overwinning van onze na- buren lijkt on-s wel het meest voor de h-and liggenid. IJizend-ijtoe gaat eveneens een over- winning tegemoet nu d-e Com Boys tegenover haar in het veld zullen treden. Bvenal-s Oostburg konden deze Boys het nog niet tot een enkele overwinning brengen en daar de thuiscluib in doelgeipiddelde op Terneuzen en Breskens volgt, ziet men wel dat h-et voor de bezoekende clulb een te zware taak is, zelfs om het tot een gelijk spel te brengen. De Temeuzensich-e reserves moeten het gaan opnem-en tegen de Goesche Boys. De eerste ontmoeting tussehen deze elftall-en eindigd-e m een 5 1 zege voor Terneuzen 2, zoodat wij de reserves:, indien zij niet al te gehavend de reis ondernemen, ook nu de beste kansen geven. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste Klasse. S'VIO ontVlangt op haar veld de Axels-che reserves, die weliswaar nu niet bepaakl gun- stag sitaan in de ranglijst, maar todh zeer zeker m staat zijn om de beide punten aan hun -giasth-eeren te onthouden, zulks temeer waar het m de voorhoede van SVO ontbreekt aan een behooriijk schot, tenminste moeten wp dit -uit haar 7 d-oelpunte-n uit 8 wedstrijden wel opmaken. Het twedde elftal van de Corn Boys ontvamgt het -derde elftal van Terneu zen en van deze ontmoeting k-an vrijwel het- zeifid-e gezegd worden als van d-e vorige d-och erl>°edov!f d° Corn B°ys is zwakker dan dat van SVO. De derde partij, waarvan wij een overwinning van het bezoekend elftal verwachiten, is die tusschen Hulst 2 en RIA hier is echter h-et krachtsverschil grooter te noemen, want de Westdorpsche club streef.t nog steeds naar het bezetten van de eere plaats, De bel-angrijkste wedstrijd in d-eze klasse i-s die tuss-chen Hontenisse en de Ter Neuzensche Boys. Beide clubs hebben 9 wedstrijden gespeeld en staan als no. 2 en hnnfii met slechts 1 punt verschil aan het hoofd van -hun Afdeeling. Daarhij komt dat het bij de eerste ontmoeting tot een gelijk spel bleef (i2-h2), zood-at een voonspelling i-n deze miO€'ilijlk te maJken is. kow-er, Weenen 1908). Of 6. Pf3 Rg4 6 Re2 e6 en Wit staat wat vrijer. B. 4. ...Pb6 als in de partij. C' 1:. ■;Pb4- de Kdeler variant, die zeer gevaarlijk is, als Wit op stukwinst gaat spe len. Bijv.5. Da4f P8 c€, 6. d5? (goed is 6 a3 Pa6, 7. d5 Pc5, 8. Ddl Pe5) Rf5, 7. Pa3 (dc6: dan Rc2! en wint) b5! 8. cb5- Dd5- 9 bc6: De4f, 10. Kdl Td8f, 11. Rd2 Td2:f,12^ Kd2: Dd4f en wint door schaak met het p'aard de dame. Of anders 8. Db5: Tb8, 9. Da4 e6 10. 11. Rd3: Rb4t, 12. Rd2 R!d2:f, 13. Kd2Tb2:f en Zwart moet winnen Eenvoudig is na 4. ...Pb4, 5. Pf3 of wel 5. a3. 5. Fgl—f3 Dit is sterker dan Pc3, waarop Zwart met e5 een kansrijk spel krijgt. 5- Rc8g4 6. Rfl—e2 Pb8c6 Niet Rf3: Rf3': Pc4? Rb7:. 7. d4d5 Rg4Xf3 8. Re2Xf3 Pc6—e5 9. b2b3 g7gQ Dit is zwak, daar bet paard op e5 komt te hangen. Beter ware terstond c6. 10. Rcl-b2 Rfgg-7 11. Pbl—c3 Pe5Xf3+ 12. DdlXf3 c7c6 13. 0—0 c6X<35 14. e4c5! Hiermee komt Wit iets in bet voordeel. 14Pb6e8 In aanmerking komt Pd7 Dd5: Da5. 15. Taldl oo Niet zoo goed is e6, 16. Pd5: Rb2- 17 Pb6 De7, 18. Td7 en wint. 16. Pc3Xd5 Dd8a5 De poging om met Rb2: de dame te ruilen mislukt op 1-6. ...Rb2:, 17. Pf6f ef6:, 18. Td8: Td8:, 19. Db7: en wint een stuk t'erug, zoodat Zwart voor de dame niet genoeg heeft gekregen. 17. Rb2Xg7 Kg8Xg7 18. b3b4 Da5Xa2 19. Df3—c3f Kg7g8 20. Tdld2 Da2^a4 21. Tfl—al Da4c6 Tweede Klasse. De lagere elftallen vergezellen als naar ge- wconte de ho-ogere op hun reis naar hun tcgens'tanders en zco zlen wij het tweede elftal van SVO het deride elftal van Axel tegenover elkaar geplaatst. Axel 3 staat echter zeer m-ooi in de ranglijst en SVO 2 heeft nog ge-en enkel p-unt weten te verkrij- -gen. waaruit volgt dat ook hier het bezoe kend -elftal met de cuveriwinning zal gaan strij- ken. Al is het krachtsverschil tusschen Corn Boys 3 en Temeuizen 4 niet zoo groot als bij de eerstge-noemd-e elftallen, toch mag van een meerlderheid van de jeugdige rood-zwarten wobden gespr-oken en v-ermoeden wij een, zij het dan -kleine, overwinning van de gasten. Hulst 3 ontvangt RIA 2 en daar RIA 2 nog slechts maar 2 wedstrijden heeft gespeeld en zullks met afwissel-end succe-s, is hiervan al heel w-einiig te zeggen, daar ook Hulst 3 tot nu toe een vrijwel gelij-k resultaat heeft ge- boekt. De reserves van de Ter Neuzensche Boys h-ebben evenals bun eer-ste .elftal een micoie staat van dienst achter den rug en heibben de leiding in de Tweede Klasse, ter- wijl de reserves van Hontenisse in den mid- (ienmoot verblijven. Een overwinning van de Boys lijkt on-s wel aanstaanide. Ten-slotte Staat verm-eld de ontmoeting BKVV 2Sluis kil 2, die wel een meerderheid van het bezoe kend elftal te zien zal geven, hoewel beide ploegen elkaar in de ranglijst opvolgen. De reserves van BKW spelen echter te wi-ssel- valliig, hetgeen van Sluiskil 2 niet gezegd kan worden en van de 12 te behalen punten er sl-echts 2 moest afstaan, terwijl het mooie doelresultaat 38 voor en slechts 9 doelpu-nten tegen voor zich-zelf spree-kt. PASGEBOREN KIND TE VONDELING GELEGD. Een bewoner van de Gerard Doustraat in Den iHaag werd Woensdagnacht wakker, door- dat een eigenaardig geluid van buiten op straat tot ihem doordrong. Het leek, alsof iemand stond te huilen, doch toen hij van bed was gegaan en door het raam naar buiten keek, zag hij niets en niemand. Ook zijn echt- genoote trachtte te ontdekken, waar het eigenaardige gehuil vandaan kwam, doch even als haar man, kon zij aanvankelijk niet vast- stellen wat er buiten eigenlijk gaande was. Aangezien het gehuil aanhield, scboof men het raam open en toen eerst was het voor de beide echtelieden mogelijk te zien, wat er in het nachtelijke uur in de verlaten straat eigenlijk gaande was. Midden op straat zagen zij tot hun grooten schrik een pasgeboren kindje, een meisje, liggen. De stakk-er had geen kleertjes aan, in den kouden nacht lag zij daar naakt op de straatsteenen. De bewoner Hep onmiddellijk de trap af en droeg het huilende kindje naar binnen. Hij wikkeld-e het in een peignoir en liep direct naar het in de nabijheid gelegen ziekenhuis Zuidwal, waar het vermoedelijk te vondeling gelegde kindje liefderijk is opgenomen. De doktoren -h-ebben nog niet kunnen vaststellen of het arme kind een nadeeligen invloed van de koude heeft ondervonden. De moeder gevonden. Na een nauwlkeurig ingesteld onderzoek is de Haagsche politic er nog in den loop van Woensdagavonid in igeslaagd de moeder van het te vondeling geleg-d kindje op te sporen. Zij i-s een 34j-arige ongehuwide vrouw, die als dagmeisje bij -e-en familie in Den Haag wer-k- zaa-m is. Gefoleken is, dat de vrouiw in den bewusten nach-t in een -zeer overspannen toestand heeft- gehandeld. Zij is nog Woensdagavond overge- bracht naar de Ramaerkliniek, waar ze ter verpleginig is opgenomen. Het kindje, dat nauiwelij-ks een uur ter wereld was gekomen, nadat het op straat werd gevonden -en dat in bet ziekenhiuiis aan den Zuidwal is opgenomen, maakt het goed. Te Spanbroek ibij Hoom Is Dinsdag in den namiddag het dochtertje van d-en heer J. Ap- pelman onder een drie-wielige kar geraakt. IHet meisje werd deerlijk verwond en over- lee'd eenige oogenblikken later. ROEIBOOT OVERVAREN. In de Maasbaven te Rotterdam is Din-sidag- avond een roeiiboot, geroeid door den 37j,ari- gen C. H. Klaas, doordat de roeier te kort voor de sleepboot Hussem ovenstak, bijna overvanen. Behalve de roeier zaten in het bootje nog twee havemanbeiders, de 25jarige A. Vdetseh, w-onende te Puttershoek en de 26jairige W. Lupgens, uit Rotterdam. Bij de 22. b4b5 Dc6Xh5 23. P-d5c7 Db5c6 24. Dc3f3 Nu kan het witte paard gered worden. Hoe wel Zwart nog wel enkele moeilijkbeden kan teweegbrengen, gaf hij hier op, niet ten on- rechte, maar wel iets te vroeg. 508. Wiij spelen uit de aanvangspo-sitie als volgt: Wit. ZWart. 1. 33'28 17—21 2. 3127 12—17 8. 3731 21—26 Zie in verband met deze varianten vooral ook bet openingisopel in rulbriek 507. 4. 27—21 Wit viiegt er in. 4. 26X37 5. 21X23 m-eerslag 1117 6. 42X31 1722 7. 28X17 19X26 Zwart iwomt d-aarna door 1621 of 712 de witte schijf op 17. Een verraderl-ijik zetj-e, dat ad heel wat slaclhtoffers heeft gemaakt. Wie -de ope-nin.gstheorie heeft bestuideerd-, kan het zowel met wit als met zwart -in velerlei varianten toepassen. Nog een leerzaam voorbeeld ter i-llustratie. In -e-en vl-uggertj-e verliapen de openingsizetten onlangs aldus. Wit. Zwart. 1. 3329 2024 2. 29X20 15X24 3. 34—29 24X33 4. 39X 28 17- -21 5. 3-1—27 12—17 Zwart speelt hier dus op -de nu al bekende schijfwinst. 6. 3731 2126 7. 12721 Zie tooven. 7- 26X37 8. 21X23 11—17 botsing sloegen deize beiden over boord. De roeier wist het ranke bootje echter nog in evenwich-t te houden. L. en V. zijn aan boord van de sleepboot ge-haald, waar L. van droge kleeren is voorzien. V. is naar een politiepost gehracht, wiaar ook hij -droog goed heeft ge kregen. Daarna kon het tweetal, dat oogen- •>chijnlij:k geen letsel had opgeloopen, weer huiswaarts keeren. NOODLANDING VAN EEN MILITAIIi VLIEGTUIG. Woensdagmi'ddag heeft het militaire vlieg- tuaig, die Fokkerjager 13, waarin zich behalve de bestuurd-er, nog een waarnemer bevond, na'bdj Den Bosch een noodlanding moeten maken wegens het afslaan van den motor. Het vliegtu-iig -kwam terecht in een drassig weiland tusschen het Hinthamerpark en den spoordijk na-ar Nijmegen, waartoij de rechter- vleugel den grond raakte, het toestel een slag om ging en ten-slotte met den neus in den grond en de staart in de lucbt bleef liggen. De vlieger Fokma en de waarnemer, die slechts eenige blauwe pleklken opliepen, kon den het toestel verlaten en Soesterlberg van het gebeurde op de hoogte stellen. Het toestel kreeg lichte schade aan den motor en de propeller. Het zal worden gede- montieerd. REVISIE AANGEVRAAGD IN DE MIJDRECHTSCHE MILLIOENENZAAK. Naar de N. R. Crt. verneemt, is bij den Hoogen Raad van de Mij-drechtsche millioe- nenizaak (nalaten-schap van mevr. van Wie- ringenwa-arin J. B. voor de tweede maal veroordeeld is, door de verdeddg-ers nam-ens J. B. reivisie aangevraagd, (In October is J. B. door den Minister voorwaardelijik in vrij- heid gesteld, na ongeveer 4% jaar van zijn vrijhedd te zijn beroofd.) De nevisie is aan- geivraagd in v-erbamd met het feit, dat de schrijiver van de anonieme brieven aan de ver- dedigers ziidh aan dezen hseft bekiend ge maakt en o.m. heeft medagedteeld, dat hij uit den m-ond van mevr. Van Wieringen heeft ge-hoord, dat al de op hun ech-theid betwiste acten echt w-aren, onder ongav-s van redenen. De anonytmus is, naar iwtrji verder vememen, een -ex-izware j-ongen uit Amsterdam. Zuiver op berichten van d'erden is hij mevrouw Van Wierin-gen in 1931 gaan opzoeken met halve kennis omitrent de betrekkingen tusschen meivrouw v. W. en J. B. Hij heeft het ge- sprek zoo kunnen l-eiden, -dat hij uit den mond van mevrouw v. W'. zelf vernam, wat hij nooldiig had. Hij heeft haar enkel met het oogmerk op eigen belang gezegd en later ,,overtuigd", dat J. B. zeer onbetrouwbaar was, Hij heeft haar v-oorgesteld hem te nemen als -vertrouwensman. Dat heeft hij niet bereiikt, wel dat mevrouw hem aanstelde als toeizichtlhouder op J. B. Uit den mond van mevrouw v. W. heeft hij toen gehoord, dat al de litigieuz-e acten edht waren. Hijzelf heeft op verzoek van mevrouw de acte van afkoop van 1 miilioen geredigeerd en geschre- ven met verdraaid handsichrift. Dit schrift deed hij na voor de v-erdediger-s. Van deze acte, die sinds 1932 berust in de dossiers, is geen foto-cop-ie aanweziig. Mevrouw heeft twee leden van haar personeel binnengeroepen tijidens- een der gesprekken en hun gezegd, dat zij dien man na haar dood moesten her- kennen. Alle stukken, betrekkdng hebbende op haar relatie met J. B., zoo is nu verder aan de ver- dediigers medegddeeld, zou m-evrouw in een p-ak dc-en en dat ter hand stellen aan den siuper-vertrouwensman, den anonymus, met geld am de eerste moeilijkhediem te averkomen. Na het vierde bezoek in September/October 1931 gaf mevrouw het pak nog niet over. De anonymus moet het toen samen m-et een vriehd jgehaal'd" heibben. In bet pak bleken zidh te bevinden 30.090, die veibruiikt zijn, en om de stukken, die de verdedigers ano- riiem toegestuurd kregen. De anonymus heeft zich .schuil geihouden uit anigst en om-dat hij hoopte, dat J. B. ook zonder hem vrij zou komen. Hij verklaart nu, dat de zaak hem geen rust laat. Geld, vraagt ihij ten miinste niet. Aanvank-elijk deed hij zijn verklaring aan de verdedigers op hun ambts-geh-eim en vroeg hun voor hem een vrijgeleide te vragen bij de-n procureur-generaal van den Hoogen Raad. Toen deize weigerd-e, he-eft hij /trie weken ge- wiacht en de verdeidigers daarna -gemachtigd zij-n naam te noemen, wat er ook van kwam. Met -zijn handlanger hebben de verdedigers ook gesprok-en. Deze w-enscht eichter nog onbekenid te blijven. Uit dit verhaal zou nu blijken, waarom mevrouw van Wieringen in het laatst van haar teven zeer bang was voor J. B. (de ver- pleegsters v-erteid-en, dat zij iedereen verdacht met J. B. te heu-lenZij heeft den diefstal natuurlijk ontdekt en van den super-vertrou- wensman gehoord wat een ,,schurknaar 9. 42X31 17—22 10. 28X17 19X26 en zwart wint op de volgemde zet schijf 17. Odk in het vergevorderd middenspel komt dit slagsysteem voor. Zie de stand op diagram. ZWART 1 2 3 4 5 16 26 36 46 WIT 47 48 49 50 IHet spel verliep hier geheel volgens het besiclhreven type. 1. 3934 14—20 Zeer aannemelijk. Zwart wil beproeven door 2025 een winnende opsluiting tot stand te brengen, daar wit 3025 ogenschijnlijk niet kan. 2. 3025 24—30 Zwart -kent de theorie niet en loopt in het valletj'e, dat overigens listiig verborgen is. 3. 25X14 30X28 meersl. 4. 40—34 9X20 of 19X10 5. 21—17 12X21 6. 34—29 23X34 7. 32X1 d-ftm waarna wit gemakkelijk wint. We nemen van dit belangwekfcende slag systeem afscibeid met -een eomibinatie, die we in de -speciale aandacht onzer lezers aan- bevelen. zeggen van d'en annonymus, J. B. was. Aan- gift-e kon zij' niet doen, daar de contracten geiheiim moesten blijven voor den notaris. Haar woede op J. B. was diuidelijk in haar laatste leivensm^nden, enz eniz. J. B. m-oet de knoeierijen al in 1933 in het Huis van Bewaring te Amsterdam gesigna- 1-eerd hebben. Hij kreeg 50 van een be- waarder en alle leikkernijen, die hij vedkoos. De super-.vertrouwensman, d-e anonyimes, bood hem toen voor 50.000 aan te zullen praten, wat hij dan nu eerst heeft gedaan zonder daarvoor geld te vragen. J. B. en de nieuwe getuigen kenden elkaar in het geheel niet, dw.z. -de anonymus heeft later e-en zitting .bijigewoond van bet 'Hof en heeft J. B. daar in het vorjge jaar voor het eerst geizien. -Hierop komen in het kort de mededeel-ingen, die aanileiding heibben gegeven tot de revisie- aanvraag, neer. EEN ONEERLIJKE STOFFEERDER. Naar de Weensche correspondent der N. R. Crt. meldt, schenkt het publiek in Oostenrijk groote aandacht aan een politiezaak, die nu eens bij uitzondering geen moord betreft. De politie heeft een stoffeerder en zijn beide knechts in hechtenis genomen en wel om de volgende reden. Een rijke zonderling, onlangs overleden, had in verschillende meubels bank- biljetten, wissels en effecten verstopt. Zijn erfgename gaf d-e meubels, voor het meeren- deel fauteuils, aan den stoffeerder in reparatie. Even daarna braeht de stoffeerder haar een aantal wissels en effecten, die hij in d-e meu bels -had gevonden en eischte daarvoor een belooning. Men kon het klaarblijkelijk over het loon niet eens worden en de erfgename moeide de politie in de zaak, die de beide knechts verhoorde. Zij verklaarden, dat hun baas alleen de stukken, die hij niet gemak kelijk van de hand kon doen, aan de erfgename had aangeboden, doch groote bedragen aan Oostenrijksche en vreemde bankbiljetten had gehouden en zijn knechts daarvan iets had gegeven, opdat zij zouden zwijgen. De knechts waren klaarblijkelijk met hun deel niet te- vreden geweest en hebben hun baas verraden. AAN EEN VLIEGRAMP ONTSNAPT. Het schijnt, dat dezer dagen de Belgische luchtvaartmaatschappij, de Sabena, aan een nieuwe ramp is ontsnapt, die het leven had kunnen kosten aan Belgie's besten vlieger, Prosper Cocquyt, die ook de bestuurder is, als de koning per vliegtuig reist, en van Cocquyt's marconist, Pieter Hoffmans, die tw-eemaal den Gordonn Bennet-wedstrijd voor luchtballons voor Belgie heeft helpen winnen. Cocquyt en Hoffmans keerden dezer dagen met een Sabena-vliegtuig uit Londen naar Brussel terug. De Belgische hoofdstad nade- rende, kwamen zij daar in een dichten mist terecht, dien men niet kon vermijden, omdat het vliegtuig in Brussel-Haren moest landen. Cocquyt deed de machine dalen nabij Zellik, waar zich de loodsen van de militaire lucht ballons bevinden. Plotseling zag Cocquyt op enkele tientallen meters voor zich den stalen kabel van een militairen observatie-ballon, die een paar uren tevoren was opgestegen en daar in den mist hing. Zonder de tegenwoordig- heid van geest van den vlieger was bij met zijn machine tegen den kabel terecht gekomen en zou men daar opnieuw een ramp en het verlies van menschenlevens te betreuren heb ben gehad. Sabena heeft een klacht ingediend bij het ministerie van verkeerswezen en het departe- ment van landsverdediging, om te wijzen op het bestendige gevaar voor het vliegwezen, van deze ballons aan kabels. EENZAAMHEIDSEILAND VLAK BIJ SPITSBERGEN. De -drijvende ijsschots met de Russische overwinteraars nadiert steeds meer de be- woonde wereld. Zondag was haar positie 77 graden 47 minu- ten Noorderbreedte en 12 graden 5 minuten Westerlengte. Dat wil zeggen, dat zij zich in de onmidd-ellijke nabijheid d-er Westkust van Spitsbergen bevond. SAS VAN GENT. Huwelijks-aiangiften. 14 Jan. Walther Carl Paul Lammens, oud 30 j., en Frida Johanna Verplanken, oud 20 j. Ov'erlij-den. 12 Jan. Charles Louis van den Abeele, 75 j., wedn. van Maria Paulina de Nockier. ZWART 1 4 5 16 26 36 46 WIT 47 48 49 50 Wit speelt en liolkt de foutzet uit. Een vrij diepe slagzet, die men van het dia gram niet gemakkelijk zal vinden. 1. 130—25 2430 2. 25X14 30—28 meersL ■Hetzelfde spel als boven. Thans voligt een uitierst geraffineerde ,,coup de la trappe". 3. 14—9 13X4 4. 2117 11X31 meersl. 5. 2621 16X27 6. 37 X 26 28X37 7. 42X11 Zeeuws-Vlaamse Dambond. Voor de clubcampetitie van deze bond won Ter Neuzen I de vorige week met 180 van Sluiskil. Een partij werd afgebroken. Axel I behaalde een 108 voorsprong tegen Zaamlslag I met eveneens 1 afgobrdken partij. Stand der competitie: Ter Neuzen I gesp. gew. gel. verl. bordp. 4 4 57—21 Axel I 4 3 1 45—35 Zaamslag I 4 2 2 50—30 Sluiskil 4 1 3 25—53 Hoek 4 4 21—59

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 3