ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTSEBLAD VOOR ZEEUWSGH-VLAANOEREN ABDIJSIROOP DE BOEREN-BARON No. 9712 VRIJDAG 21 JANUAR1 1938 70s Jaargang Bmnenland Feuifleton Kou gevai op de luchipijpen? AKKER's versierkte Buitenland. EERSTE BLAD m- De komende blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. hi ■wnniiiiwnmwin ~rnnni inrm BaiwuwjiKifO"ffCTiaca SKJflB^^aBniacnsinvnBsa?aMfflw*i»^ai^csn»aw»a5Mst^yniKiM«wiiiczj«e.*ja5re;-' t rxxwrr,.---«*kuc»w NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen r per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen /2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnernenten voor het buitenland alleen by vooruitbetaling. liltgeefste.r: Firiua P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0.20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij ragelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Intending van advertentien liefst fdn dag voor de uitgave. »1T BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAAN DAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. kennen, die zoowel in burgerlijke als in gees- telijke kringen zonder tegenkanting werd aanvaard. Het kenteeken bestaat uit een flescb met twee vleugeltjes. De luchtvaart scbijnt dus met den gezonden drank verzoend te zijn of verbroederd te hebben. Men weet, dat elke lucbtdoop inderdaad gepaard gaat met het breken of het drinken van een flesch schuimwijn of anderen drank. Toen de -Belgische reserve-officier-vlieger Franchomme, die bij de militaire luchtvaart zeer populair was, zijn Congovlucht in drie dagen ondernam met een Engelschen record- vlieger, werd de Kardinaal-Paf-Club enkele leden rijker, waaronder Engelschen. Toen de Olympische Spelen in Duitschland talrijke vliegers vereenigden, werden ook daar ,,geloovigen" aangeworven, uit de meest ver- schillende landen. Toen Belgische vliegers bij rallyes in Afrika met anderen verbroederden, werd de Kardinaal-Paf opnieuw h^rdacht en zelfs een Italiaansche maarschalk moest de proeven doorstaan. In Belgie werden general-en, ministers en ministers van State bij het genootschap inge- burgerd. In Frankrijk, Duitschland en zelfs in Hongarije en Roemenie zouden er leden van prinselijken bloede zijn. Maar de voomaamste waardigheidsbeklee- der bleef een der stichters, majoor-vlieger Lambert, ide grootmeester met een onbeperkte macht, bij de leden van het genootschap, en algemeen secretaris van het Nationaal comite voor Luchtvaartpropaganda. Leden van deze vliegende ,,secte" bezochten herhaaldelijk Nederland, waar- spoedig enkele candidaten voor de Kardinaal-Paf-Club hun examen aflegden. Enkele maanden geleden, tijdens een bijeen- komst van Belgische en Nederlandsche mili taire en burgerlijke vliegers te Ypenburg werd ook Prins Bernhard, die zooals men weet zijn brevet van piloot heeft, in het ,,geheim" ge nootschap opgenomen. De plechtigheid had weliswaar niet heel en al op de gewone wijze plants. Maar de Prins, die de vliegersmentaliteit goed kent en be- grijpt, wilde niet voor de anderen ten onder doen. In een lokaal van. een Nederlandsche luchthaven werd de Prins dan ook door den Belgischen grootmeester ondervraagd en in zekere geheimen ingewijd. Hij doorstond dit examen op bijna schitterende wijze. Of er een traditioneel /,klein vliegersballet" op ge- volgd is vermeldem de dagboeken niet. Na het auto-ongeluk, dat Prins Bernhard trof en waarvah hij thans gelukkig nagenoeg heelemaal hersteld- is, werd hem op beleefde maar hartelijke wijze de sympathie van de ..broeders" betuigd. En de Prins, die reeds meermalen in het openbaar blijken van humor gaf, stuurde van uit zijn ziekenkamer als antwoord aan den grootmeester een teekening, waarop hij het ongeluk beschreef met terzelfder tijd het gevleugelde kenteeken van Kardinaal-Paf. BELASTINGOPBRENGST 1937 VALT MEE. Verschenen is de stand der Rijksmiddelen ultimo December 1937, waaruit blijkt, dat zoowel de opbrengst van de directe- als die van de indirecte belastingen in 1937 aanzien- lijk boven de raming is uitgekomen. De directe belastingen waren voor 1937 ge- raamd op f 110.300.000, doch zij brachten 110.564.848 op, hetgeen neerkomt op een voordeelig verschil van 264.848. De overige middelen, geraamd op f 383.725.000 versterkten de schatkist met j 436.835.901, waardoor dus een meevaller van f 63.110.901 is te boeken. In totaal is dus f 63.375.749 meer ontvangen dan budgetair was gerekend. De inkomsten ten bate van het gemeente- fonds, dienst 1937'1938 waren geraamd op 58.000.000 doch hier was de opbrengst minder n.l. 56.435'.763.69 (vorig jaar f 52.487.993.21). Voor het werkloosheidssubsidiefonds was ge rekend op f 51.525.000, maar ook deze ittitt -i -i - iiiirun iiinimw rmnnmnmirrninTiiir i n wumi i «wn»mwimw win post viel tegen; de opbrengst was slechts "j f 49.104.061.95. Tenslotte kon ook het verkeersfonds i niet aan zijn trek komen. De raming was 30.000.000, de opbrengst 29.651.466.86. DE DISTRIBUTIE VAN GOEDKOOPE 1 LEVENSMIDDELEN DOOR KERKELIJKE INSTELLINGEN. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen o.m. het volgende mede- gedeeld Met betrekking tot de distributie van goed- koope levensmiddelen aan armlastigen, die ondersteund worden door kerkelijke instellin- gen van weldadigheid, is bepaald, dat, gezien den in 'oeginsel strikt vertrouwelijken aard van dez-en vorm van armenverzorging en de gerezen principieele bezwaren tegen bekend- ma'king van de namen der in ondersteuning zijnde personen, in den vervolge de verstrek- king van de vanwege het departement van sociale zaken verkrijgbaar gestelde goedkoope levensmiddelen door die instellingen, desge- wenscht zelfstandig en dus niet meer door het gemeentelijke orgaan kan geschieden. Ten opzichte van de distributie van deze groep van armlastigen zal dus kunnen worden volstaan met een opgave door de betrokken instelling van weldadigheid aan het gemeente lijke orgaan van het aantal personen dat bij haar in ondersteuning is, van hun omstandig- heden en van hun gezinsformatie. De instel lingen betrekken dan de levensmiddelen van de gemeente ter eigen distributie. Zij moeten echter aanteekening houden van de namen der ondersteunden, hun gezinsformatie enz. Tevens moeten zij een verstrekkingslijst aan- leggen en een voorraadstaat. De controle op deze distributie wordt niet door de gemeentebesturen, doch uitsluitend uitgeoefend door den rijkscontroledienst voor de levensmiddelendistributie. TWEEDE ZOON UIT ZELFDE GEZIN MAG OOK IN DE WERKVERSCHAFFING Aan de werkverschaffingsregeling voor jeugdigen, gelijk die in een 80 gemeenten bestaat, is weer eenige uitbreiding gegeven. De Minister van Sociale Zaken heeft n.l. be paald, dat voortaan ook een tweede zoon uit hetzelfde gezin in de werkverschaffing mag worden opgenomen en in bepaalde gevallen ook een derde, doch dit vereischt uitdrukke- lijke toestemming van den Minister. Verder is de tot dusver geldende regeling in dezen zin gewijzigd, dat wanneer een jeugdige, die bijv. omdat hij kostwinner is onder de steun- regeling valt in de werkverschaffing voor jeugdigen wordt opgenomen, hij tevens het hiervoor geldende zakgeld mag behouden. DE NIEUWE C. A. O. VOOR HET BOUWBEDRIJF. De Nederlandsche aannemersbond en patroonsbond voor de bouwbedrijven in Neder land heeft in zijn Woensdag te Amsterdam gehouden ledenvergadering de nieuwe collec- tieve arbeidsovereenkomst voor de bouw bedrijven aanvaard. De nieuwe overeenkomst zal ingaan op 1 Maart en bevat in hoofdzaak een loonsver- hooging van 2 cent per uur, zoowel voor den burgerlijken en utiliteitsbouw als voor den water-, spoor- en wegenbouw. De vergadering sprak uitdrukkelijk als haar oordeel uit, dat de oeconomische omstandig- heden voor het bouwbedrijf zich verzetten tegen elke loonsverhooging, maar dat dit offer door de werkgevers aanvaard is terwille van den bedrijfsvrede. De arbeidersorganisaties hebben nog geen beslissing' genomen. KEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Minister van Defensie heeft bepaald, dat de keuring van dienstplichtigen van de lich- ting 1939 niet zal worden gehouden in den middag van den werkdag volgende op den dag waarop een Prins of Prinses zal zijn ge- boren. De keuring dezer dienstplichtigen zal op een nadsr te bepalen dag plaats hebben. Soestdijk, 19 Januari. Dag na dag gaat voorbij zonder dat er in het Paleis Soestdijk en in de onmiddellijke omgeving iets bijzonders gebeurt. De stemming onder de groote schare bnitenlandsche en Nederlandsche joumalisten is afwisselend. In het begin der vorige week was een ieder gespitst op de dingen, welke na»r het algemeen gevoelen, onmiddellijk ston- den te gebeuren. Toen kwam de verklaring van Dr. de Groot, welke de spanning plotseling deed afnemen. Men wist toen, dat het nog een a twee weken zou duren, onvoorziene omstandigheden voorbehouden. Tegen het einde der week kwam er echter weer een zekere nervositeit onder de wach- tenden. Wie het het eerst verteld heeft, weet natuurlijk niemand, doch algemeen nam men aan, dat het week-end een verrassing zou brengen. De Zondag ging echter ongestoord voorbij en ook de Maandag. Toen kwam gisteren de reactie en thans heerscht er een volslagen apathie ten aanzien van het tijdstip, waarop de eerste berichten tegemoet gezien kunnen worden. Men blijft natuurlijk paraat, dag en nacht, dodh zij die den nachtdienst hebben, vervullen deze in het onuitgesproken gevoel, dat er ,,vannacht ook wel niets gebeuren zal". Wellicht, dat er tegen Zaterdag, als de twee weken, welke Dr. de Groot had genoemd in zijn communique, hun einde naderen, weer eenige verandering zal komen. Dr. de Groot zelf acht het blijkbaar op dit moment werkelijk nog niet zoo dringend, want vanochtend heeft hij geruimen tijd in zijn auto door de mooie omstrelken van Baam getoeri en van het zachte weer genoten. Een verpleegster, zuster Boonstra, is op Soestdijk aangekomen. Zr. Vermeer, de tweede verpleegster, is nog in Den Haag. Haar aanwezigheid ten Paleize wordt dus nog niet noodzakelijk geacht. De Prinses maakt het zoo werd ons ver- zekerd zoo goed als onder deze omstandig-* heden maar mogelijk is. Het fraaie weer maakt het mogelijk, dat zij dagelijks in den tuin van het Paleis gaat wandelen. Meestal rrjdt een auto Hare Koninklijke Hoogheid dan later tegemoet en niet zelden wordt de wan- deling dan gevolgd door een autoritje van ongeveer een half uur. Prins Bernhard blijft ook zijn gewoonte getrouw om indien het weer zulks toelaat dagelijks een autorit te maken. Bijna iederen ochtend tegen 11 uur wordt de beige Ford voor het Paleis gereden en neemt de Prins naast zijn chauffeur plaats. Zoo gaat het alledaagsche leven zijn gang. Van bijzon- dere belangstelling voor of bij het Paleis is geen sprake. iSlechts het af- en aanrijden der Hofauto's trelkt nog in eenige mate de publiefce aandacht. Wie weet, hoe spoedig dit echter zal ver- anderen en hoe de actieve belangstelling van binnen- en buitenland zich weer volledig zal zichten op de Prinselijke Residentie. (HV.) GESCHENKEN VOOR DE PRINSES. Verscheidene inrichtingen van vakonderwijs voor meisjes, zoowel op Java als in de buiten- gewesten, hebben fraaie geschenken vervaar- digd met de bedoeling, deze aan H. K. H. Prinses Juliana aan te bieden, zoodra er een Prins of Prinses zal zijn geboren, De meeste van deze geschenken bestaan uit fraai-bewerkte baby-kleertjes, o.a. bevindt zich daaronder een uiterst fijn wiegedekje, .versierd met een zeer geslaagd Geroeda in wit borduurwerk, vervaardigd door de leer- lingen der openbare lagere nijverheidsschool te Djokjakarta. De lagere nijverheidsschool voor meisjes van het I.E.V. te Bandoeng zorgde voor een kunstig bewerkte houten - - -|-i~nrririTnrB'"i'M/iT7ri""nrra>nnfTiwrinii'—T—MiTiTTJwiwTnTrwnMi—BBTT 8) Vervolg. ,,Eln hij is een vriendje van Dick," zei Lady Anna. ,,Vreemd, he Sam? Wieten ze, dat ze nerven zijn?" „Neven?" riep de leeraar uit. Natuurlijk, daar dacht ik niet aan, mynheer Hornock." ,,Zijn moeder was mijn voile nicM," zei mijnheer Hornock. ,,Arme ziel, haar vader was te streng voor haar. Onterfde haar, om dat zij tegen zijn zin trouwde. Dat zou mijn viader met mij misschien ook ged'aan hehhen, Anna, als hij nog in leven was geweest," zei hij zach't tot ziin vrouw. „Nu," antwoordde Lady Anna op derazelf- den toon, ,,dan zou ik net gedaan hebben als Mary Beck, me er niiets van a'angetrokken hebben en toch met jouw getrouwd zijn." fHet diep doorploegde gelaat van den man, want al was hij rijk, toch droeg zijn gezicht het steimpel <vam harden ajrbeid, verzachtte zich, en hij fluisterde: ,,Dat geloof ik ook, kind." By waren nu bij de bocht van de rivier en hun gids stond ineens' stil. Daar naast elkaar lagen twee hengels, twee jasjes en petten, maar de jongens, waren nergens te zien. ,,Ze zijn er toch niet in gevallen?" schrok Lady Anna. (Bijna voor ze uitgesproken had, 'kwam een kleine jongen het bosch uitrennen. Zijn ge- ziicht was rood en gekneusd en onder het locpen stre'ek hij ongeduldig met den rug van zym hand langs zijn neus, die flink gebloed had. doos versierd met de monogrammen van het I.E.V. en van de school zelf in houtsnijwerk en met de wapens van de huizen van Oranje en van Lippe Biesterfeld in zilver, in welke doos het eigenlijke geschenk der school (een doopjurk in tulle) zal worden verpakt. Het geschenk van de openbare opleidings- school voor vakonderwijzeressen te Batavia, bestaat uit een viertal foto-albums, verpakt in een kistje met neerklapbare voorzijde en uitschuifbare laden. Deze albums, welke be- stemd zijn voor het inpakken van foto's van de Koninklijke baby van het lste tot en met het 6e levensjaar, zijn elk gebonden in een geheel uit de hand bewerkten prachtband, dragende de wapens der beide Huizen, en van de stad Batavia en voorts spelende kinder- figuurtjes vertoonend (in gouddraad gebor- duurd) in opklimmende grootten. Het kistje zelf is uitgevoerd in een stemmige donker- bruine kleur en draagt als enkele versiering en kroontje op het deksel. Een ander geschenk, dat bijzondere aan dacht verdient, is een babyboek, vervaardigd door de leerlingen van de openbare lagere- nijverheidsschool voor meisjes te Batavia. Dit boek, van kloeke afmetingen, is in een pracht band gebonden en vertoont een kroon boven de wapens van beide Huizen in prachtig uit gevoerd borduurwerk op een fond van groen laken. Vrijwel alle bladen zijn versierd met rand- teekeningen, terwijl het boek verder verlucht is met een 7-tal decoratieve teekeningen met symbolische voorstellingen betreffende het Vorstenkind in de opklimming der eerste levensjaren, terwyl in elk dezer teekeningen tevens de verbondenheid tusschen Nederland en Ned.-Indie tot uitdruikking is gebracht. HOE IN LONDEN DE BLIJDE GEBEURTENIS ZAL WORDEN GEVIERD. De Nederlandsche kolonie te Londen heeft reeds alle voorbereidingen getroffen om, zoo dra de blijde gebeurtenis aan het Nederland sche hof bekend zal worden, op gepaste wijze uitdrukking te geven aan haar vreugde. De uitnoodigingskaarten voor de speciale dankstonde, welke in de Nederlandsche kerk in Austin Friars bij de beurs zal worden ge houden, liggen reeds voor de verzending- gereed. De Nederlandsche legatie zal de officieele mededeeling van de Nederlandsche regeering telefonisch doorgeven aan den predikant. Wanneer het nieuws niet te laat in -den avond bekend zal worden, zal de kerkdienst reeds den volgenden ochtend kunnen worden gehouden. Het kerkgebouw, dat uit 1550 dateert, het was een geschenk van koning Edward VI, zal worden versierd. Behalve officieele rnaaltijden en andere feestelijkheden, die reeds zijn vastgesteld, zal in het Tehuis voor de Nederlandsche zee- lieden hij Billingsgate een feest worden geor- ganiseerd, indien op den Nederlandschen natio- nalen feestdag een Nederlandsch schip in de haven van Londen zal liggen. HOE PRINS BERNHARD LID WERD VAN EEN BELGISCH GENOOTSCHAP. Er is wel geen gezelschap, waar het dikwijls zoo lustig toegaat, als bij de vliegers, die ook door een internationale vriendschap gebon den zijn. Te onzent komt er herhaaldelijk een groep vliegers bijeen, die een bijzonder kenteeken dragen en die zich zoo wat als een geheim genootschap hebben jingericht, schrijft het Brusselsche ,,Laatste Nieuws". De zetel bleef in Belgie, terwijl er ook vertakking-en in andere landen tot stand kwamen. Metter- tijdi hebben de hoogste personaliteiten uit de luchtvaartkringen toegang tot deze ,,sekte" gekregen, waarvan jaren geleden de eerste statuten te Brussel werden vastgelegd. Wij kunnen niet alles onthullen over dit genootschap, dat den naam voert van Kar- dinaal Paf, vervolgt het blad. Doe geen moeite den oorpsrong van deze benaming te Hallo," zei de leeraar. „Vedhten? Kijk, het is Beck." „Dan heeft hij met Dick gevochten," zei Lady Anna. iDe hijgende Roger was nu vlak bij hen, maar zonder naar hen op te zien, greep hij een van ,de petten en doopte die in het water. ,,Beck!" riep de leeraar streng. ,,Wat be- teekent dat?" ,,Dick heeft zich bezeerd!" riep -Lady Anna Hornock. ,,-Zijn neus alleen maar," riep Roger. ,,De mijne hield op." IM^t zijn pet vol water begon hij terug te loopen naar het bosch, toen de groote man zijn hand op zijn schouder legde. ,,Wie won?" vroeg hij met lachen-de oogen. ..Verledien. September ging ik onder en met Paschen o-ok, maar nu hij," antwoordde Roger. ,,Waarom vecbten jullie zoo?" vroeg Lady Anna. ,,0, om niks," zei Roger, terwijl hij zoo vlug als zijn natte last hem toeliet, wegliep. ,,Ik vond zijn hoed gek en- hij zei, dat ik niet kon tellen." „En waarom v-ochten jullie nu dan weer?" vroeg Lady Anna, een beetje buiten adem, want Roger liep zoo v'lug. ,,<0, omdat hij mij er onder kreeg, ik wou quitte zijn." De leeraar hield zich op den achtergrond, want een gewoon partijtje vechten werd oog- luiikend toegelaten en op een vacantiedag vond hij het maar beter, miet te veel te hoo- ren en te zden. Jaw-el, maar hij kreeg jou er tweemaal on- d-e-r, je bent -dus n-o-g niet quitte," zei mijn- h-ser Hornock. ,,Toch wel," ging Roger voort. „Hij is twee jaar ouder, jawel, het is nu goed." Daa-r zagen- zij D'i-ck, die zonder resultaat het bloed met mos fcrachtte te -stelpen, tegen een boom gel-eund zitten. Hij sprong op, toen hij zijn ouders zag en keek -een beetj-e be- teuterd. ,,Het was aH-etmaal- om;,dien m-isselijken hoed, moeder, maar nu is het we-er goed." iRoger haalde -een ver van schoone zakdoek uit zijn zak en begon met water den neus van zijn tegenstan-der te deppen. ,,-Houd je hoofd achterover, Homy. Je moest ei-genlijk plat gaan liggen; al-s je een sleutei had, ging het beter. Mijn gro-otma deed h-e-t altijd met den deursleutel," vertelde hij, terwijl hij op zijn hurken zat. „Als Tom t-e hard geraakt had. To-m is -onze k-n-echt, hij leer-de me hok-seni." Glimlachend haalde mijnheer Hornock zijn bos sl-eutels uit den zak en al waren ze geen van alle zoo groot als d-e d-eurSleu-tels van Lady Beck, tezamen met de waterbehan-d-eling deden zij Dick weer gauw opknappen en hij kon-digde d-an ook spoedi-g zijn algeheel her- stel aan. ,,J-e zi-e't er no-gal netj-es u'i-t, om ergens heen te gaa-n. Maar we zull-en in het hotel wel een stukje rauw-e b-i-efstuk kunnen k-rijgen, dan wordt je tenmin-ste niet heelmaal groen en blauw. Nu moesten j-ullie elkaar maar een hand geven." ,,-Dat hehhen we al .gedaan!" riep Roger, terwijl hij een brui-ne knu'ist uits-t-ak. Na die cerem-onie zei -Lady Anna een beetje erns-tig: .Jullie moesten goede maatjes zijn, Weet je wel, dat jullie neven zijn?" De jongens ke-ken el'kaar aan, lachten en Roger schud-de van n-een. ,,Ik denk toch ni-e-t,"' zei Roger. ,,Grootma ze-gt, er is niemand m-e-er van de familie. Ze zeg-t, dat ik de laatste Beck ben." ,,Maar j-e hebt toch een moeder gehad, beste jongen," zei Lady Anna. Heeft nie mand- j-e daar oottt iets van verteld ,,Wij hebben haar portret thuis," antwoord de Roger. ..Grootma zegt, dat ze stierf na mijn vad-e-r." ,,Je lijkt op haar," zei mynheer Hornock. Dick keek zijn vriendje leuk aan. ,,Ik vind- het gek, dat we n-etven zijn," zei hij. „Nu," zei zijn vader, ,,als jij m-ee gaat, moest Roger ook maar mee gaan." Roger kreeg een kleur tot onder zijn blonde harem ,,Ik niet," zei hij. ,,Ik heb Grootma beloofd, dat ik niet met v-re-emden uit zou gaan. ,,Maar diit is- wat and-ers, Beck" kwam de leeraar haasti-g tusschenbeide. ,,Je groot- moeder wist niet, dat je hier een n-eef had, die wel een-s -n-ad-er met je zou will-en kennis rr.aken." ,,Och, kom mee, Sir Roger!" riep Dick. ,,'Het is vree-selyk 1-euk en w-e zullen het er eens van nelm-en." ,,Neen", hield Roger vol. ,,Ik he-b het Grootma beloofd." Hij d-raaide zich om, s-tak zijn handen diep in zijn z;akken met een vastbesloten air en d-e leeraar legde Lady Anna en mijnheer Hor nock uit, dat Lady Beck er erg op gestaan had, zoowel te-genover Roger, als tegenover d-e direetie van de school. „Ik denk," zeid-e hij, ,,-dat zij een bepaald iemand op het oog had, wie-ns- ontmoeting met Roger zij niet wemschte." Er werd verder niets meer over het onder- werp gezegd, maar toen dien avond- Samu-el Hornock te-genover zijn vrouw in d-en spoor- w-egcoupe zat, begon hij er over, ,,-Da-t ker-eltje heeft onzen Dick enorm veel -goed- gedaan," zei hij. ,,Hij is tweemaal zoo fbnk a.Is :er-st. Ik was maar hang, dat hij te slap zou wor-d-en, maar daar past Roger wel voor op." Die snijdende Noordenwind is oorzaak dat menschen met zwakke luchtpijpen dadelijk gaan hoesten. Past op, grijpt nog heden in, want Ge staat meer dan anderen bloot aan een chronische bronchitis, die lang duurt! Verzorg U daarom dadelijk met het voor U aange- wezen middel, de nieuwe versterkte Abdijsiroop. Dat is een natuurlijk kruiden-midael en werkt zacht en grondig op Uw aangedane slijmvliezen. Bovendien is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtig hoest-bedwingende stof codeine, welke uiterst snel en verrassend Uw hoest verdrijft en Uw bronchitis tot staan brengt. Tereeht noemt men thans Akker's Abdijsiroop om zijn bijzondere samenstelling ,,'s Werelds beste Hoest-siroop", want de werking bij Hoest, Griep, Bronchitis, Asthma is werkelijk verbazing-wek- kend, dat zult U bij de aanwending ondervinden. Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.49, f 4.29. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Ingez. Med. HET WERKTIJDENBESLUIT VOOR KOFFIEHUIZEN EN HOTELS. De regeeringsp-ersidienst deelt mede: Op 1 Januari j.l. is zooals gemeld in werking getreden het werktijdenbesluit voor jeugdige presonen, werkzaam in koffie- huizen en hotels 1937. In samenhang met eenige bepalingen van de hotelparagraaf der arbeidswet 1919, -die tegelijkertijd zijn inge- voerd, geeft dit besluit een regeling van de werk- en rusttijd-en van het koffiehuis- en hotelpersoneel beneden 18 jaar. Naar vernomen wordt, is de invoering van deze regeling voor verschillenide werkigevers aanleiding geweest om j-eugdig personeel te ontslaan. Wanneer de leegkomende plaatsen worden vervuld door aanstelling van volwas- sen personeel, verdient dit toejuiehing, maar anderzijds is het niet onwaarschijnlijk, dat, indien het ontslag op eenigszins groote schaal zou plaats hebben, als g-evolg daarvan in de betrokken bedrijven na verloop van tijd een tek-ort zou ontstaan aan vakbekwaam per soneel. Het ligt voor de hand, dat men dit tekort dan zou willen aanvullen door indienst- neming van buitenlandsche arbeiders. In v-erband hi-ermede wprdt, ten einde het ontstaan van moeilijkheden te voorkomen, nu reeds onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat, wanneer tengevolge van ont- 'slag van jeugdig personeel in het koffiehuis- en hotelbedrijf een gebrek aan vakbekwaam personeel zou ontstaan, vanwege den Minister van Sociale Zaken geen vergunning zal wor den verl-eend om daarin door aanstelling van buitenlandsche werkkrachten te voorzien. NATIONALE MAATSOHAPPIJ DER BELGISCHE SPOORWEGEN. De fcedrijfsontvanigsten van de Nationale Maatscbappij- der Belgische Spoorwegen heb ben in Dec-emlber fr. 214.3 mill. (v. j. fr. 203.1 mill.) bedrage-n, de bedrijfsuitgaven fr. 249.1 mill. (v. j. fr. 209.9 mill.) Terwij-l dus de be- dryfsontvangsten in December j.l. in venge- lijk-inig met die van December 19-36 slechts met ,,Dlick was altijd stdl," zei zijn moeder. ,Maar over kl-eine Roger heb je gelijk. Ik zou hem wel meer willen zien, beter widen kennen." „Juist," zei Sam. ,,-De kerel zegt, dat hij in de vacantia werkt. Werk is- prachtig, ik wou, dat Dick het wat meer deed." ,,Dat komt n-og wel," zei Lady Anna. ,,Een rijk man kan ook een heel-eboel werk vinden." „Ja, ja, Anna, we moeten hem laten voe- len, dat hij ook nog plichten heeft. 'Hij is nliet alleen voor de pre-t op de wereld." Lady Anna trok een gezicht tegen haar man. ,,Dick heeft maar zes weken vacantia. Moet hij dan ook n-og we-rken?" „W-aarom niet, kindlief. We moeten hem laten voelen, dat er nog iet's be'lan-grijkers is, dan alleen pret." -Hij leund-e achterover en sloe-g zijn heenen over elkaar. ,,Ik zo-u w-el willen, dat die kl-eine Beck een poosj-e bij hem kon zijn, in de vacantie." ,,W'at? En hem van zijn hooien afhaltn?" plaagde Lady Anna. ,,Nou, ik denk, dat al ons hooi ook nog wel niet binnen zal zijn," antwoordde hij. ,,Maar je weet wel, wat ik bedoel, Anna." Zij kon hier geen w-eerstand aan bieden, al vond zij de stille c-ritiek op haar zoon niet prettig. ,,Ik hegrijp het heel best," zed-de zij. ,,Maar wat moeten we doen, als zijn grootm-oeder ons bestaan totaal ne-geert?" Sam Hornock 1-ach-te stil. ,,Ja, dat is een p-roble-em," zeide hij. ,,Maar jij kunt iemand zoo b-uitengewoon goed om- prat-en, Anna, Je moest maar -eens een aan- val -doen op Lady Beck." (Wordt vervolgd. i

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 1