0 Predikbeurten Gemengde Berichten J. GEVECHTEN 'VAN MAN TEGEN MAN IN DEN SECTOR VAN TERUEL. TER NEUZEN, 10 JANUARI 1938. P.T.T. OP DEN NATIONALEN FEESTDAG. J AARBOEKJE VOOR W. EN O. ZEEUWSCH-VEAANDEREN. SAS VAN GENT. LOOP DER BEVOLKING OVER 1937. Van onze Adverteerders RECHTSZAKEN. VOETBAL. 25 te m< te 2 tieele vorderingen" zijn gemaakt met het terugtrekken. Er is echter lang over en weer gepraat over de uitlegging van het woord „substantieel". Aanvankelijk was men van meaning, dat overeenstemming zou worden bereikt over een cijfer van om en nabij 70 pet. Waarscbijnlijk zal 50 pet. echter dichter bij de beslissing liggen. Indien mogelijk, dan is, schrijft het Han- delsblad, de tegenstrijdigheid, welke' de be- richtgeving in den Spaanschen tourgeroorlog van meet af aan heeft gekenmerkt, nog toe- genomen naar aanleiding van den strijd om het bezit van Teruel. De berichten der beide partijen praten langs elkaar heen, en het suc- ces, dat de eene partij meldt wordt door de andere beantwoord met een bericht over een suceesop een ander punt. Terwijl Havas uit Barcelona meldt, dat de stad Teruel thans geheel door de republikei- nen is bezet na de overgave der laatste recht- sohe strijders, die nog stand hielden in het klooster van Santa Clara en onder wie zich de bisschop van Teruel bevond, meldt de spe- ciale verslaggever van Havas uit Saragossa, dat „zoojuist het grootste nachtelijke gevecht van den Spaanschen burgeroorlog geleverd is, hetwelk in een volledig succes voor de troepen van Franco is geeindigd, en waardoor de linksche troepen werden gedwongen om ,,La Cota", een hoogte, die Teruel in het Noorden beheerscht, te ontruimen. Hiermede aldus het bericht is een nieuwe frontlinie ont- staan, iwelke gevaar kan opleveren voor de ten noorden der stad gelegen linksche troepen, en de troepen van Franco het voordeel ver- sdhaft, dat zij een der voornaamste verbin- dingswegen van de republikeinen beheerschen. De bezetting geschiedde niet dan na een uitermate verwoed gevecht, dat 's avonds om zes uur begon en tot den volgenden morgen duurde. De linkschen deden al het mogelijke om het verloren terrein te herwinnen, maar de rechtschen bleven tenslotte meester van het veroverde gebied. Van negen uur of oefen- den ruim 200 vuurmonden hun vemielende werking uit op de drie rijen loopgraven der linkschen, terwijl vliegtuigen tonnen bommen op de linksche stellingen lieten vallen. De in- fanterie voltooide dit werk door de stellingen daarna stormenderhand te veroveren, meeren- deels in een gevecht van man tegen man, na- dat drie versperringen van prikkeldraad met handgranaten waren weggenomen. De ontzettende aanblik van den strijd, zoo drukt de verslaggever van Havas zich uit, werd nog verseherpt door de dichte duister- nis van den nacht. Het strijdtooneel is als de krater van een in voile uitbarsting zijnden vulkaan. De strijd eindigde met een gevecht van man tegen man in de loopgraven, terwijl de vluchtende miliciens door de artillerie wer den bestookt. Toen de Vlag van Franco ten slotte op ,,La Cota" wapperde, waren zijn troepen meester van een der sleutelposities rondom Teruel. Tenslotte meldt Havas nog uit Saint Jean de Luz, dat de door beide partijen tijdens de 23 dagen, welke de strijd om Teruel duurt, geleden verliezen kunnen worden geraamd op ten minste 60.000 dooden en gewonden, als- mede slachtoffers van de hevige koude. Men acht het zeker, dat de helft der buiten ge vecht gestelde soldaten van koude is omge- komen of uit den strijd moesten worden ge- nomen wegens bevroren handen of voeten. GESLAAGD. Bij het gehouden examen voor schrijver bij den belastingdienst zijn o.m. geslaagd de heeren H. de Jonge, J. P. Vercouteren en M. A. Visser, alien werkzaam ten kantore van de Inspectie alhier en zijn deze met in- gang van 1 Januari aangesteld op hun tegen- woordige standplaats. EEN GIFT. Naar wij vernemen, heeft de firma E. A. XJsebaert alhier aan mevrouw Tellegen tor hand gesteld een bon ter waarde van 10,- om te worden uitgereikt aan die familie, waar op denzelfden dag of den dag volgende op de blijde gebeurtenis bij ons Vorstelijk Paar. ,een geboorte plaats vindt. Deze bon kan bij genoemde firma tegen winkelwaren worden ingewisseld. Beperking van den dienst. Op den eersten werkdag, volgende op den dag van de geboorte van een Prins of een iPrinses, zullen de kantoren voor den Post- dienst om 13 uur worden gesloten. De open- stelling voor den telegraaf- en telefoondienst blijft ongewijzigd. De avond-p-os tbestelling zal op dien dag niet worden uitgevoerd en het aantal bus- liohtingen wordt beperkt. Door het centrale girokantoor worden op den nationalen feestdag de afrekeningen be- treffende de boekingen van dien dag niet verzonden, zoodat de rekeninghouders des daags na den feestdag geen afrekeningen zullen ontvangen De cheque-adviezen, die bij den aanvang van den dienst om half zes aan- wezig zijn, worden echter op de gewone wijze behandeld. Overigens geschiedt alleen de behandeling van stortingen, girobiljetten en cheque- adviezen met spoedbehandeling en telegrafi- sche spoedbehandeling, voor zoover deze v<56r elf uur aan het girokantoor zijn ontvangen. ARKENS VEREENIGING UNDERLING SAMENWERKEN". Op Donderdag 6 Januari 1.1. hield de varkensvereeniging ,,Onderling Samenwerken" haar algemeene jaarvergadering des avonds om 6 uur bij den heer Th. Weijne. Aanwezig waren 29 leden. De voorzitter opende de vergadering en wenschte alle leden een hartelijk welkom, warna de notulen werden voorgelezen, die, behoudens een enkele opmerking, werden goedgekeurd. Het jaarVerslag meldde dat er ter keuring aangegeven waren 57 varkens. Twee verzekerde varkens stierven en 2 wer den onteigend. De vereeniging telde op 31 Dec. 1937 37 leden en 2 donateurs. De rekening en verantwoording van den penningmeester liet zien, dat is ingekomen f 167,15 en uitgegeven 163,62, zoodat wij een klein saldo over hadden van f 3,53. De ver eeniging bezit thans 1186,05, welke gelden geplaatst zijn op de Rijkspostspaarbank. Aan de beurt van aftreden waren de heeren J. Riemens en D. Hofman, die met bijna alge meene stemmen werden herkozen. Tot lid van ae financieele commissie weid gekozen de heer M. Wagenaar, en tot bode werd benoemd de heer D. Hofman voornoemd. De prijzen vocr uitkeering voor't jaar 1938 zijn als volgt: 60 cent per K.G. tot en met 25 K.G., daar- boven 50 cent per K.G. Verder werd er nog eenigen tijd van gedachten gewisseld, waarna de voorzitter de vergadering sloot. DEFECT AAN HET ROER. Het Noorsche s.s. ,,Villanger", op weg van Antwerper naar Rotterdam heeft ter hoogte van den z.g. Ouden Doel een defect aan het roer bekomen. Met behulp van een tweetai Belgische sleepbooten wordt het schip naar Rotterdam gesleept. Tengevolge van de on- gunstige weersomstandgheden is de ,,Villan- ger" nabii Borsselen ten anker gekomen. SCHADEVARING. Het op weg van New-Castle naar Gent zijn- de Duitsche stoomschip „Ella Halm" is bij het schutten op een der vloeddeuren van de sluis geloopen, waardoor geringe averij ontstond. Het bedrag der schade wordt geraamd op 100. De „Ella Halm" die geen schade be- kwam heeft de reis voortgezet. OMHOOGGELOOPEN. Bij het binnenvaren van de Middelhaven is het Belgische motorschip ,,Anovo", thuisbe- hoorende te Antwerpen, op den Oostelijken havendam omhoo^geloopen en blijven zitten. De in de haven liggende sleepboot ..Holland'" voer onmiddellijk naderbij voor het verleenen van assistentie en slaagde erin de ,,Anovo" vlot te trekken. Het bleek, dat het schip een iek aan de voorzijde bekomen had. Om zin- ken te voorkomen is de „Anovo" toen op de sliktong in de haven omhooggezet. De .Hol land" ligt langszij en pompt het binnendrin- gende water uit het vooronder. A.V.R.O. BRIDGE-DRIVES. Het succes dat de A.V.R.O. bridge-drives die in het begin van het vorig jaar werden gespeeld, hebben gehad er waren pl.m. 5000 deelnemers was Voor deze vereeni ging aanleiding voorbereidingen te treffen voor de organisatie van een reeks bridge- wedstrijden in het begin van het thans aan- ^evangen jaar op nog grootere schaal. N"ederiand is daarvoor verdeeld in 6 distric- ten. De bedoeling is, dat door middel van voorwedstrijden uit ieder district een kam- pioenstafel geformeerd wordt, welke laatste een duplicatie match om het A.V.R.O. Lands- kampioenschap 1938 zullen spelen. ledereen kan meedoen in het district waar hij of zij woonachtig is. In de voorwedstrijden zal worden gespeeld volgens het Scheveings-systeem, in groepen van 7 tafels, met matchpuntberekening per tafel. De eerste prijsrwinnaars van alle groe pen en bovendien alien, die maximum 21 matchpunten behaalden, gaan over naar de volgende ronde. De finales zullen volgens het Howellsysteem worden gespeeld. Op iedere 38 deelnemers zijn 8 aardige prijzen. District III wordt gevormd door Noord- Brabant, Limburg en Z e e 1 a n d. Daarvoor zal o.m. een bridge-match gespeeld worden op Maandag 24 Januari a.s., 's avonds 8 uur, in het „Hotel Rotterdam'', welke zal staan onder leiding van den heer Gilkens. De demi-finale en finale voor dit district zal worden gespeeld in het „Oranje-Hotel" te 's-Hertogenbosch, onder leiding van Mr. Goudsmit. Wij ontvingen van de Firma A. J. Bronswijk te Oostburg een exemplaar van bovenstaand jaarboekje, dat zij, der traditie getrouw, ook voor 1938 heeft uitgegeven. Het is weer met verschillende gegevens vermeerderd en is zoo- wel voor het zaken- als het vereenigingsleven in dit gewest van groot gemak DE P.Z.E.M.-KALENDER. Door de N.V. Prov. Zeeuwsche Eleetrici- teitsmaatschappij werd ons toegezonden een exemplaar van haren kalendier voor 1938. Het is een maandkalender. Op deze bladen wordf op een zeer bescheiden wijze reclame gemaakt voor verschillende electrische apparaten. Doch wat dezen kalender tot een sieraad maakt,. zijn de 6 reproducties naar schliderijen van Nederlandsohe landschappen, die door Neder- landsche kunstenaars speciaal hiervoor zijn vervaardigd. O.m. is er ook een sehilderij van Zoutelande. E1RNSTIGE AANRIJJHNG OP DEN NIEUWEN VLISSINGSOHEN WEG. Wederom bracht het gerucht over een ern- stig auto-ongeluk ons, schrijft de Vliss. Crt., Vrijdagavond naar den Nieuwen Vlissingschen weg, tusschen Abeele en de IJsbaan. En al waren de feiten niet zoo emstig als de eerste berichten deden vreezen, toch bleek een zeer ernstig ongeluk te hebben plaats gehad. De heer Ir C. de Wilde te Middelburg was met de boot van 5 uur van Breskens overge- stoken en zette zijn tocht met zijn auto voort naar huis. Op bovengenoemden plaaits heeft hij door regen,, valseh licht van de tram en van de andere zijde van den weg, niet be- merkt, dat aan de rechterzijde een handkar voor hem reed. Deze werd bestuurd door G. Mondeel, wonende Seisstraat 7 te Middelburg, die voor de Cooperatie „de Broederband" steenkolen had bezorgd ien nu naar de stad terug op weg was. De heer De Wilde voelde een schok en hoorde een slag en toen had de aanrijding reeds plaats gehad, met het droeve gevolg, dat Mondeel beide beenen gebroken had en nog andere verwondingen had opge- loopen. Hij is per ziekenauto naar het gast- huis te Middelburg overgebracht, nadat op de plaats van het ongeluk drie doktoren hem eerste hulp hadden verleend. De auto was aan de voorzijde beschadigd, doch bleek te kunnen rijden, de handkar was ook gehavend. De politie van't Zand en een rjjksveldwaehter van de verkeerspolitie stelden een onderzoek naar de schuldvraag in. IJZENDIJKE HAAET ZIJN NIEUWEN BURGEMEESTER IN. Vrijcjagmiddag had, meldt de VI. Crt., de installatie plaats van den nieuwen burgemees- ter van IJzendljke, jhr. L. E. D. S. van Bon- ninghausen tot Heringhaven. Aan den ingang van het dorp was een eerepoort opgesteld en te circa 2 uur waren niet minder dan 17 ver- eenigingen nabij den tramwissel samengeko- men om den burgemeester te verwelkomen. Met een 20tal ruiters voorop trok de geheele stoet door de gemeente. De burgemeester was in gezelschap van zijn ouders, zusters en andere familieleden. De heer J. Wilelmsen heeft hem aan de grens; der gemeente namens de burgerij be- groet. Hiema bood een tweetai meisjes bloe- men aan. iBij aankomst aan het raadhuis brachten alle schoolkinderen een zanghulde. De burge meester dankte de kinderen en beloofde deze week de scholen te bezoeken. Vervolgens overhandigde het dochtertje van den secretaris den burgemeester bloemen. (Hierop volgde onder groote belangstelling de piechtige installatie. Achtereenvolgens spraken wethouder Haverbeke, die de instal latie verrichtte en de gemeentesecretaris. Daarna richtte de burgemeester het woord tot de aanwezigen en bracht in welgekozen woorden dank aan H.M. de Koningin, zijn ouders en verder alien die er hebben toe bij- 1 1 gedragen, dat hij dit mooie ambt modht aan- vaarden. Voorts bracht hij dank aan de be- volking, de schoolkinderen en de muziekver- eeniging voor de hulde hem gehracht. De oud-tourgemeester feliciteerde hem en zijn ouders met zijn benoeming en zeide dat hij er niet aan twijfelde dat de nieuwe burge meester bij de bevolking in den smaak zal vallen. Verder werd hij nog gefeliciteerd door Ds. Casteleijn, Pastoor van Gastel en den bur gemeester van Retranchement. (Hierna dankte de vader van den burge meester voor de vele huldeblijken en hoopte dat de gesproken woorden bewaarheid mogen worden. Des avonds gaf de muziekvereeniging een concert en had een muzikale wandeling door de gemeente plaats, waarbij vooral het jon- gere publiek zich niet onbetuigd liet. Afscheid en Huldiglng. Zondagnamiddag werd door Ds. Akersloot van Houten Roos afscheid genomen als pre- dikant' bij de Nederlandsdh Hervormde gemeente. De kerk was bij deze gelegenheid door gemeenteleden en belangstellende vrienden en kennissen van den scheidenden leeraar geheel gevuld. Van verre plaatsen waren velen per auto of per fiets naar de kerk gekomen om de plechtigheid bij te wonen. Alvorens zijn afscheidspredikatie uit te spreken, gaf Ds. Akersloot een overzicht van zijn leeraarschap te Sas van Gent; een geschiedkundige schets, waaruit bleek met welke groote moeilijkheden hij in den beginne te worstelen had. Toen hij v66r bijna 39 jaar hier beroepen werd, en zijn eerste predikantsarbeid moest aanvangen, vond hij een verstrooide gemeente, want 15 jaar lang was Sas van Gent vacant geweest. Eenigen tijd te Voren was de kerk afge- brand, de pastorie was afgebroken, Ihet archief was gedeeltelijk verloren gegaan, de gemeente uit elkander gestagen. Onder deze omstandigbeden moest hij zijn ambt aanvaarden. Al deze moeilijkheden werden langzamer- hand overwonnen,, 'zoodat hij thans kon zeg- gen, dat hij zijn gemeente in goeden wel- stand kon achterlaten dank zij den steun, dien hij van velerlei zijden ondervonden had. Hij hoopte, dat zijn opvolger zijn werk mocht blijven voortzetten met hetzelfde succes dat hij gehad heeft. Na deze inleiding werd gepreekt naar aan leiding van Mattlheus 9 Vers 9: Volg mij. Na beeindiging der preek, die door een tus- schenzang werd onderbroken en in twee deelen verdeeld was, kregen verschillende oollega's van Ds. Akersloot gelegenheid. hem gevoel- volle woorden van afscheid toe te spreken. Onder de sprekers was n.l.. ook de heer Sluys, die in de. oorlogsjaren. een tijdlang militair-commandant hier geweest is. Door den heer Van Dalen werd hij toege- sproken namens het. kerkbestuur. Ook de Burgemeester sprak hem toe na mens het college van B. en W. en den secre taris, die alien tegenwoordig waren. Tenslotte nam de heer De Zeenw het woord om den leeraar dank te betuigen voor de steeds ondervonden vriendschap en genegen- heid, die de gemeente steeds van Ds. Aker sloot en zijn eohtgenoote ondervonden heeft. Als blijvend geschenk werden een tweetai herinneringen aan Sas van Gent aangeboden, n.l. een lamp en een foto van kerk en pastorie. Namens een dames-comite bood mevrouw Henning mevrouw Akersloot een door vele handen gemaakt tafelkleed aan met de namen versierd van alle dames, die er aan gewerkt en aan bijgedragen hadden. Nogmaals beklom toen Ds. Akersloot de kansel om alien, die hem toegesproken had den warm te bedanken, waarna aan alle tegehwoordigen de gelegenheid geboden werd persoonlijk van het scheidenide echtpaar af scheid te nemen. Vooral onder de dames waxen er velen, die zulks met een beklemd hart deden. Er wer den vele en bittere trajien vergoten nu het oogenblik van scheiden geslagen had. Trou- wens de plechtigheid had ook voor de overige aanwezigen een roerend karakter. Het valt nu eenmaal zwaar te scheiden van een echtpaar, dat steeds met warme liefde. bezield is geweest voor degenen die aan hun zorgen waren toevertrouwd. Moge het 'beiden gegeven zijn zich in hun nieuwe woonplaats ArUhem, nog lange jaren te verheugen in de goede herinneringen, die zij in Sas van Gent achterlaten. SAS VAN GENT. Geboren 23 m., 24 vr., totaal 47. Geyestigd 108 m., 135 Vr., totaal 243. Overleden 4 m.. 11 vr., totaal 15. Vextrokken 113 m., 124 vr., totaal 237. m. vr. tot, Bevolking op 31 Dec. 1936 1628 1635 3263 Bevolking op 31 Dec. 1937 1640 1660 3300 alzoo een vermeerdering van 37 personen. Elders geboren die in deze gemeente woon plaats hadden 2 m., 3 vr., totaal 5. Elders overleden die in deze gemeentg woon- laats hadden 4 m., 2 vr., totaal 6. Levenloos aangegeven 3. Voltro.kken huwelijken 24. Aantal echtscheidingen 1. In deze gemeente geboren die elders woon plaats hadden 1 vr. In deze gemeente overleden die elders woon plaats hadden 1 m. WESTDORPE. Geboren 18 m., 15 vr., totaal 33. Gevestigd 32 m., 54 vr., totaal 86. Overleden 6 m., 11 vr., totaal 17. Vertrokken 53 xa., 62 vr., totaal 115. m. vr. tot. Bevolking op 31 Dec. 1936 1069 1046 2115 Bevolking op 31 Dec. 1937 1060 1042 2102 alzoo een vermindering Van 13 personen. In deze gemeente is een persoon overleden die elders woonplaats had. Voltrokken huwelijken 11. Levenloos aangegeven 1. DONDERDAG 13 JANUARI 1938. Gereformeerde Gdmieente. TER NEUZEN. 2 u. en 5.45 u., Ds. Lamain, van Rotterdam AUTOBU SREIZEN. .AMSTERDAM—-ANTWERPEN. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende advertentie be- treffende de dagelijksche autobusreizen Am sterdamAntwerpen en omgekeerd met de nieuwe, comfortabele en verwarmde bussen van de ,,Zilvermeeuw". DORDT ALS CENTRUM VAN SMOKKELARIJ. Sedert vele jaren reeds is Dordrecht het centrum van een levendigen smokkelhandel in sigarettenpapier, wat zijn oorzaak vindt in het feit, dat hier druk verkeer met sleeD booten van uit Belgie bestaat en dat deze smokkelwaar zich bij uitstek leent om in hoeken en gaten van een sleepboot verborgen te worden In de laatste vier jaren was deze handel zoo onrustbarend toegenomen, dat er een ware oorlog werd gevoerd tusschen de rijksambtenaren en een sohijnbaar uitste kend georganiseerde smokkelaarsbende. Van tijt tot tijd kwamen een of meerdere simo'k- kelaars voor de recbt'bank en werden dan tot zware boeten, later ook tot geVangenisstraf- fen veroordeeld. Doch steeds trof men de handlangers en nooit de hoofdpersonen in deze zaken. De affaire nam zoo'n grooten omvang aian, dat met reoht kon worden gezegd door den president van de rechtbank, dat bijna ge heel Nederland via Dordrecht van sigaretten papier werd voorzien met uit'zonfdering Van de groote steden. Na vele jaren is het gerecht er eindelijk in geslaagd den organisator en leid'er van deze welig tierende smokkelbewe- ging te vinden. Deze, de grossier in tabaks- artikelen A. J. C. uit Dordrecht, stond Vrijdag voor zijn rechters. Hij werd er door den RijksadVocaat mr. Hollander, van besohuldigd duizenden boekjes gesmokkeld sigaretten papier te hebben verhandeld en vervoerd en bovendien anderen te hebben uitgelokt aan de smokkelzaken deel te nemen. Verd. gaf toe zich aan smokkelhandel te hebben schuldig gemaakt, maar deed het voorkomen of hij slech'ts deelgenoot was in een combinatie. Uit het getuigenverhoor bleek echter wel anders. Hoewel hij zich meesterlijk op den achter- grond hield, had ihij zich toch enkele malen blootgegeven en dit waren de aanknoopings- punten- voor het ontwarren van de geheele zaak. Het bleek, dat verd. een werkloozen sleepbootkapitein met een klein kapitaaltje bereid had gevoniden het papier van het sleep- bootpersoneel te koopen en van de booten naar bergplaatsen in de stad te vervoeren. De bergplaatsen waren in huizen Van menschen die schuld aan hem hadden en dus niets kon- den zeggen. Verder had hij een jongeman bewogen met het papier op reis te gaan, aan vankelijk in den omtrek, later door het geheele land met een spoorabonnement. Dezen had hij gezegd, dat het zoo erg niet was en dat als er wat gebeurde hij de boeten wel zou bet alen. Mr. Heuvelink, de president van de recht bank, achtte de zaak zeer emstig en ging uitvoerig op alle verklaringen in ten einde verd. volledig te ontmaskeren. Een van de hoofdgetuigen C. C. v. d. Herik was met ver- sobenen, zoodat de rechtbank besloot de zaak voor eenigen tijd te verdagen. UITSEAGEN VAN ZONDAS. Kon. Nederl. Voetbalbond; I'e klasse Afd. I. Excelsior^DWS 02 'DECRFC - 1—2 VUG—VSV 6—1 SpartaAjax 14 KEG—AiDO 1—3 le klasse Afd. II. HDVS- DHC 3—3 FeijenoordHiBS 42 Stormvogels't Gdoi 10 Blauw-W,itCW 32 HaarlemXerxes 22 le klasse Afd. III. WageningenNEXJ 81 PECTubantia 02 AG-OW—Go Ahead 3—2 EnschedeZIAC 00 Hengelo(Heracles afg. Afdeeling TV. le klasse. BleijerheideRoermond afg. NOADEindhoven afg. NACJuliana 22 PSV—LONGA 2—0 BW—Willem II 80 doelp. gap. gew. gel. verl. pnt. v.t. PSV 12 8 2 2 18 36—20 BW 12 6 3 3 15 33—18 NAC 10 5 3 2 13 28—15 Juliana 11 6 1 4 13 29—22 MW 12 5 2 5 12 24—35 Eindhoven 11 4 3 4 11 28—24 Willem II 12 4 2 6 10 20—31 LONGA 12 3 3 6 9 19—25 Roermond 9 3 2 4 8 20—27 Bleijerheide 11 3 2 6 8 21—29 NOAD 12 3 1 8 7 25—38 2e klasse A. RCS—Middelburg 0—2 Rest afgekeurd. doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Middelburg 14 6 6 2 18 25—17 Hero 12 7 3 2 17 26—18 Vlissingen. 12 7 1 4 15 31—22 Breda 12 6 2 4 14 28—24 De Baronie 12 4 5 3 13 24—19 ROS 11 5 2 4 12 26—26 De Zeeuwen 12 5 1 6 11 28—29 Goes 11 3 2 6 8 17—22 Zeelandia 11 2 2 7 6 19—27 RBC 11 4 7 4 15—34 3e klasse A. SluiskilBreskens 4—0 Rest afgekeurd. doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. Terneuzen 10 8 2 - 18 64—21 Breskens 10 8 1 1 17 43—17 IJzendijke 10 6 1 3 13 28—28 Axel 11 5 2 4 12 28—17 Sluiskil 11 6 5 12 34—31 Hulst 11 5 1 5 11 32—28 Hdofdplaat 11 4 3 4 11 23—27 Biervliet 9 2 1 6 5 15—33 Corn Boys 9 2 7 2 13—45 Oostburg 10 1 9 1 14—48 3e klasse B Middelburg 2Zeelandia 2 Rest afgekeurd. 7—1 doelp. gsp. geiw. gel. verl. pnt. V.it. Goes 2 8 7 1 15 30—5 Middelburg 2 12 7 1 4 15 38—21 Eiland Boys 10 6 4 12 25—25 Vlissingen 2 8 5 1 2 11 25—19 EMM 10 5 1 4 11 29—18 Terneuzen 2 9 3 2 4 8 20—24 Zeelandia 2 11 3 1 7 7 26—38 Goesche Boys 10 2 1 7 5 23—37 Hansweert 10 2 8 4 18—40 le klasse Afd V. Be QuickLeeuwarden 2—2 V eloci tasSneek 0—0 V eendamHeerenveen 12—1 Zeeuwsche Voetbalbond. le Klasse B. Axel 2'Hontenisse BKfVlVRia PhilippineTerneuzpn 3 2e klasse B. Axel 3'Hontenisse 2 BKW 2—Ria 2 3—5 afg. 2—2 4—2 afsr. HET VERLOOP DER WEDSTR1JDEN. Kon. Ned. Voetbalbond Afd. IV. Eerste klasse. De wedstrijden BleijerheideRoermond en NOADEindhoven konden, door de terreins- toesitand geen doorgang vinden. De ontmoe- ting NAJCJuliana zal wel een teleuistelling voor de NAC-supporters zijn geweest, want alhoewel Juhajna een sterke tegenstander is, zullen zij toch wel verwachit hebben, dat hun club zich de meerdere zou toonen. Aanvan kelijk zag h'et er echter juist- heel slecht voor NAC uit, want Juliana verkreeg zelfs een voorsprong van 02, doch in de laatste helft gelukte het aan NAC nog den stand op ge- lijken voet te brengen. Zij heeft hierdoor echter een punt verloren en PSV staat aan de leiding, daar deze club op regelmatige wijze won van LONGA, dat met een 2—0 nederlaag naar huis moest terugkeeren. BVV kraakte Willem H met niet minder dan 80, cijfers die niet dikwijls in een Eerste Klasse- wedstrijd te zien worden gegeven. Er moet dus wel iets aan de hand zijn geweest in de Willem II-gelederen, want bij de rust was de stand nog blank! Tweede klasse. Gingen in de Eerste Klasse 2 van de 5 wed strijden niet door, in de Tweede Klasse was het nog erger gesteld, want van de 4 uitge- schreven ontmoetingen had er slechits een plaats. Dit was de wedstrljd RCS- Middel burg, waarbij de gasten het geluk hebben ge had om RCS op eigen terrein een 02 neder laag toe te brengen. De Middelburgers trof- fen het, dat het ditmaal niet wilde vlotten in d'e gevree&de voorlinie van RCS en zoo hebben de hoofdstedelingen een gevaarlijke klip omzeil'd, waardoor zij in de running blij ven. Trouwens ook RCS is nog niet kans- loos, al heeft zij nog een groot aantal wed strijden te spelen met alle risico's daaraan vehbonden. Derde klasse. Het spreekt vanzelf, dat ook in deze Klasse de regenval een spelbreker was, en zoo had alleen plaats de belangrijke ontmoeting Sluis- kil Breskens. Waar te Ter Neuzen geen enkele wedstrijd plaats vond, hadden vele voetballiefhebbers zich opgemaakt om hier- van te profiteeren om den wedstrijd te Sluis- kil bij te wonen. Nu, zij zullen wel geen spijt hebben gehad van hun uitstapje, want de thuiselub heeft zich van haar bestte zijde laten zien en de emstige kampioenscandidaten een spaak in het wiel gestoken, zoodat hun karretje nog wel niet gederailleerd is, doch toch veel oponthoud kreeg, waardoor Temeu- zen is voorbij geschoten. Bij de rust was de stand 10. en was er voor Breskens nog alle kans om zich de meerdere te toonen, doch Sluiskiil bleek in goeden vorm te zijn en maakte weldra een doelpunt er bij. Hierdbor ging Breskens; beseffen, dat er iet's loos was en maakte wel iets te veel gebruik van haar lichaamskracht. Sluiskil lle't zich echter niet intimideeren en zoo werd het 30 en was Breskens een geslagen elftal. Nogmaals ge lukte het aan Sluiskil te doelpunten, zoodat het einde kwam met 40 en had Sluiskil de eer om voor de eerste maal in dit seizoen Breskens een nederlaag te doen ondergaan. Zeeuwsche Voetbalbond. Eerste Klasse. Het tweede elftal van Axel had te kampen tegen Hontenisse, dat als nummer 2 in de ranglljst staat genoteerd met slechts een punt verschil op d'e Ter Neuzensche Boys. Tot de rust zagen de Axelsche reserves kans be- hoorlijk partij te geven, doch in de tweede helft was 'Hontenisse beslist in de meerder- heid en won zoodoende verdiend met 35. Philippine kreeg tegenover zich het derde elftal van Terneuzen, dat met een zeer groot aantal .invallers moest uitkom'en. Niettemin gelukte het aan Terneuzen 3 een gelijk spel te behouden, 22, hetgeen een goede presta- t'ie mag genoemd worden, daar Philippine sterker was, doch de fout maakte teveel op te dringen, waardoor de snelle voorhoede van Terneuzen uit eenige uitvallen de achterhoede wist te passeeren en hieruit 2 doelpunten wer den gescoord. Tweede Klasse. Het derde elftal van Axel heeft een goede beurt gemaakt, want dit slaagde er in Honte nisse 2 van zich af te houden en zulks op verdiende wijze hoewel na fellen strijd.. Bij de rust was de stand 21, en in de tweede helft werd door beide ploegen een zelfde aantal doelpunten gemaakt, zoodat de einstand 42 werd. MOORD AAN SLAG TE TKOEEN. ■Het stadje Tholen is Vrijdag, naar de Tele graaf meldt, opgeschrikt door een laffen moordaanslag, gepleegd door den 18jarigen L. Somers, woonachtig aldaar, op den 28jari- gen M. v. d. Velden. De daad is gepleegd op een der mossel- knipperijen, waar de mosselen van wier en ander afval worden ontdaan. Toen Vrrjdag-- middag weer een partij moest worden gezui- verd, was een tiental jonge menschen aan het werk. 's Morgens was den 18jarigen L. So mers ontslag aaagezegd, omdat er de volgende week minder werk was. Toen S. 's middags niet bijster vlug doorwerkte, voegde een der aiidere arbeiders hem toe: ,,Schiet toch een beetje op, anders komen we te laat klaar." Hierdoor geraakte S., die toch al niet goed te spreken was, nog meer uit zijn humour Hij liep kwaad weg. Naar later bleek was hij naar huis gegaan om zijn 19jarigen broer G. S. te halen. Bovendien stak hij een dolkmes bij zich. De beide broers kwamen op het werk terug en op het moment, dat v. d. Velden naar buiten kwam, liep de 19jarige G. S. op hem toe en gaf hem met een klomp een paar slagen op het hoofd. De 18jarige G. S. trok toen het mes en stak v. d. Velden in de borst, even onder de long. Hevig bloedend zakte het slachtoffer ineen, terwijl de twee onverlaten op de vlucht sloegen. Daar de dokter uit Tholen naar het gasthuis te Bergen op Zoom vertrokken was, beide men een dokter uit Poortvliet op en deze kwam zoo spoedig mo gelijk. De getroffene had toen echter reeds veel bloed verloren. Na verbonden te zijn werd hij naar zijn ouderlijke woning vervoerd. Op het oogenblik bestaat voor het slachtoffer geen levensgevaar. Later op den avond heeft de politie den 18- arigen L. S. kunnen arresteeren. Zijn broer was echter nog niet gevonden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 2