ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN ABDIJSIROOP Stop dien hoest No. 9706 VRIJDAG 7 JANUARI 1938 78e Jaargang Binnenland Buitenland. AKKER's versterkte TWEEDE BLAD DE TOEBEREIDSELEN VOOR DE VOORJ A ARSZ AAICAMPAGNE. TER NEUZEN, 7 JANUARI 1938. BURGEMEESTER VAN ZUTDZANDE. HOEK. AXEL. HONTENISSE. RECHTSZAKEN. ^4,-J .blu AiAMftUKAJ.,^* 41 HM3M KWi£U*<nia*+ It tf «WS#» HlUnfTHMIliXrT NEUZENSCHE COURANT HI N DE54VVET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN. raaken bekend, dat het verzoek van J. WISSE, bakker, won ends te Ter .Neu zen., oin op det peroael kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie M, no. 609, gelegen aan de Axelschest-raat no. 116, een bakkerij te mogen oprichten, door ben is ingewilligd. Ter Neuzen, den 4 Januari 1938. Burgemeester en Wethouders voomoemd, P. THLDEGEN, Burgemeester. B. I. ZONNEVUDLE, Secretaris. DE A.S. BLIJDE GEBEURTENIS. De Minister van Sociale Zaken, beeflt be paald, dat op den dag na de geboorte van een PrirtF of Prinses of, indien de geboorte plaats heeft op 'n Zaterdag, op den Maandag daarop voigende in bakkerijen airbeid zal mogen wor- den verricht twee uur vddr bet tijdstip, waar- op kracbtens de Arbektewet met dien arbeid zou mogen warden begonnen. .Bovendien mag, voortzoover bet betreft broocToakkerijen, aan welke een vergunning, als bedoeld in artikel 37, eerste lid der Arbeidswet 1919, is verleend, op dien dag eveneens twee uren vroeger, dan kracbtens die vergunning veroorloofd is, worden be gonnen met het gereedmaken van deeg en ovens. Brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is, mag van 8 uur 's morgens af worden verkocbt of afgeleverd. Speciale AVRO-uitzending. De AVtRO heeft voor den aanstaanden na- tkmalen feestdag een speciaal programma saroengesteld, on., met een feestrede van majoor W. G. de Bas en een rede van mr. E. J. Thorn assess a Thuessink van der Hoop van Slodbteren, concert, reportage en een uitzen- ding uit Indie: de indruk van het bericht in Indie. Uitzending op den feestdag. Qnderding overleg van de programmaleidm- gen van AVRO, KRO, NCRV en VARA heeft ertoe gdeid, dat de KRO en de NORV op den nationalen feestdag over den zender Hilver- sum, H (301.5 m.) zullen. uitzenden en de AjVIRJO en VARA over de zenders Hilverssim 1 (1875 M.) en Jaarsveld (415 M.). Is bet een AVRO-zenddag, dan krijgt de AVRO de be- sohlkking over zendtijd- van 1624 uur en de VARA van 8>16. Is het een dag, waarop de VARA gewoonlijk uitzendt, dan is de verdee- •ling: AVRO van 816, VARA 1624 uur. By den zender Hilverssim n is de verdeeling tusschen NORV en KRO evenzoo. (Handelsblad.) IDE GRONDWETSHEKZIEfilNG IN DE E-EltSTE KAMER. N&ar wordt gemeld zullen de wetsontwerpen tot herziening van de Grondwet in de Eerste Kanser worden verdedigd door den minister van Binnenlandsche Zaken, den beer Van Boeyen. Zooals men zicb zal herinneren was minis ter van Boeyen bp de behandeling van de wetsontwerpen in de Tweede Kamer onge- steid, zoodat minister De Wilde, de vorige minister van Binnenlandsche Zaken, toen zijn plaats heeft ingenomen. DATING VAN DE EtERPRLTZEN. Men meldt uit Rameveld: (Door een plotselinge concurrentie van Deen- scbe zpde op de Engelsche markt, daalden de eierprpzen op de eerste markt van dit jaar vrij sterk. De export is door de groote prijs- vearteging der Deensche eieren in moeilijikheden gekomen en de afzetmogelijkheden zulien de eerste- dagen wel zeer onzeker blijven. Om export naar Engeland te behouden zullen ver- dere dalingen der eierprijzen geboden zpn, hetgeen trouwens verwacht wordt, daar ook de vraag in het binnenland veel minder is ge- worden. Naar Duitscbland is weer regelmatig ge- Jeverd, hoewel er nog geen contingent is vast- gestel-d. In afwachting daarvan is evenwel beipaald, dat voorloopig betzelfde kwantum geieverd kan worden als in December. g-eescorteefd door zestien jagers, zijn aange- komen voor een aanval. Zij werden ontvan- gen door een ontzettend bombardement van het anti-luchtVaartgeschut. Geen der vlieg- Luigen werd ech'ter geraakt. Zij lieten zoo- wat 50 bom no-en vallen op het vfliegvel'd, dat het hoofddoel van den aanval was. Ook wer den bommen gegooid naar het radiostation. doch deze bommen misten het doel. Wel ont- stond een groote brand in een armenwrjk. ERNSTIGE TOESTAND IN DE HAVEN VAN ROUEN. De staking der zeelieden in de haven van Rouen heeft een ernstigen toestand gescha- pen. Niet minder dan 37 schepen, varende onder Fransche vlag, liggen stil in de haven. Het conflict dateert van 18 December. Op dien dag werd tegen Maandag 20 Pec. tot een staking van ,24 uur besloten, teneinde een ver- hooging van de gage met 20 procent en diredte toepassing van de veertig-urige werk- week te verkrijgen. Deze staking bracht geen incidenten. Deze ontktonden eerst den volgienden dag daar de zeelieden van de Cdvennes nul op bet request kregen, toen zij den kapitein om uitbetaling van gage vroe- gen voor den dag, waarop zij hadden gestaakt. De bemannissg besloot toen maar weer te gaan staken, docb het bureau voor aanmon- stering legde hun een boete op. Geleidelijk gingen toen de 'bemanningen van andere schepen zich met de stakers van de Cdveunes solidair verklaren. Volgens Le Temps wenschen velen van de 600 stakende zeelieden het werk te hervatten. De vakvereeniging staat er echter op, dat voor stakingsdagen zal worden uitbetaald, dat er geen sancties worden toegepast terzake van feiten gedurende de staking gepleegd en dat alle stakers weer zullen worden aange- monsterd. De reeders betoogen, dat aanmonstering tot de uitsluitende bevoegdheid van den kapitein behoort. De kapiteins nu weigeren elf zee lieden aan te monster en. De Prawda schrrjft, dat de stand van de voorbereideri'de werkzaamheden voor de voor- jaarszaaicampagne ernstlge zorg inboezemt. Men is achter met het herstel van ,de trac tors, den opslag van brandstof, het inzamelen, zuiveren en ruilen van het zaaigoed. Op 20 December j.l. was het plan voor het herstel der tractors slechts voor 13 pet. ver'vuld; vooral in de zuidelijke districten ontstaat daardoor het gevaar, dat niet tijdlg met den zaai begonnen kan worden, t-enzij de noodige maatregelen genomen wor'den. De inzame- ling van het zaaigoed was op 15 December tot 76 pet. van het plan gevor'i'erd, maar de zuivering nog slechts tot 18 pet. De schuld wordt geheel gegeven aan de plaatselijke organlsaties. De prawda schrijft, dat er een .eind moet komen aan het talimen, dat sabotagehandelingen vergemakkelijkt en de raad van volksoommissarissen van de Sowjetunie en het centrale comitd van de communistische partij. hebben aanwrjzingen gegeven om het werk beter te laten vloAen. WFJXHKOM BOMMEN OP HANKOU. De Japansche strijdkrachten trekken, naar Dome! meldt, niet alleen van Tsinan uit langs den Sjantoeng-spoorweg, maar begeven zich ook Zuidwaarts langs den Tientsin-Poekou- spoorwag. Ook zijn zij ihet takljjntje naar Posian langs getrokken, welk .lijntje zich bjj Tsjan-gtien aan dan Sjantoeng-spoorweg op 110 K.M. ten Oosten van Tsinan gelegen, zich naar het Zuid'westen atftakt. De Jap&nscbe afdeelingen, die Jentsjou aan den Tientsin- Pqekou-spoorweg hadden genomen, hebben zich Westwaarts gericht en vallen ttians Tsindng aan, het eindstation van de taklijn, die bjj Jentsjou begint. Een verdere Japan- sohe afdeeling is van Tsjangtien Zuid'waarts gerukt en is, na Posjan en Janglioetien te hebben genomen, tbans op marsch naar iMen- jin. Deze plaats is ongeveer haliverwege ge legen tusschen Tsjangtien en Haitisjou, welke laatste plaats het Oosteiijke eindpunt is van den Loenghai-sp-oorweg. Aan het front in Kiangsoe rukken de Ja- parusche troeipen Noordwaarts van Poekou lamgs den Tientsin-Poekou-spoorweg. Zij bedreigen thans Sjoetsjou-foe, hest knooppunt van den Tientsin-Poelcou-spoorweg en den Loenghai-spoorweg. Een andere Japansehe macht rukt langs het kanaal van Jangt-jou (tegenover Tsjinkiang aan de Jangtse gele gen) Noordwaarts. De troep-en, die langs den Tientsin-Poekou-spoorweg Noordwaarts gaan, befbben Linwaik'wan bereikt. Donderdag meldde Renter uit Hankou, dat daar 22 Japansehe bombardeervliegtuigen, VOORBEREID1NG. Er blijkt niet alleen uit de mededeelingen van het A.N.P. omtrent het bekendmaken der verwaehte blijde gebeurtenis, dat ons volk ziich op iets bijzonders voorber-eid. Verschil- lende buurten hebben er zich op voorbereid om hunne straat in feestkleedrj. te steken en de teekens daarvan beginnen naar buiten te treden. Met betrekking tot de feest'viering zelve deelen wjj thans mede, dat de pleohtige alge- meene bijeenkomst, waarin als Spreker zal optreden de Ed.Achtb. heer Mr. P. Tellegen, burgemeester dezer gemeente, zal worden ge- houden in de Ned. Herv. kerk die daartoe wel- willend door het kerkbestuur is beschikbaar gesteld. Deze bijeenkomst zal worden opgeluisterd met bet zingen van liederen door een gemengd koor van ongeveer 100 dames en beeren onder leiding van den heer C. A. van Fraarjenhoven. Ter aanVulling van het reeds gemelde kun- nen wfl thans ook mededeelen, dat zich op uitnoodiging van het feestcomitie vcor mede- werking aan den optocht, te houden op den Nationalen Feestdag bereid heeft verklaard de Koninklijke Harmonie „Trouw en Kunst" te Moerbeke, die ook vroeger voor opluistering van feesten alhier medewerking verleende. Voorloopig deelen wij nog mdde, dat voor hen die wenschen deel te nemen aan den op tocht fakkels zullen worden beschikbaar ge steld tegen den prijs van 10 cent, opdat de deelneming zoo algemeen mogelijk zal kun- nen zqn. Het ligt in het voomemen, terstond na het bekend worden van het „feit" de klokken te 1-uiden, terwijl de .bevolking dan een uur daar- na wordt uitgenoodigd saam te komen op de Markt, waar de burgemeester alsdan een korte toespraak zal houden. Indien echter de klokken zouden worden geluid op een nachte- lijk uur, wordt die samenkoms't der bevolking bepaald op 9 uur in den morgen. wensch van den overledene plaats te Zaam- slag, zijn geboorteplaats, waar ook zijn ou'ders zijn ter aarde besteld. Zijn zoon sprak bij de grc-eve een woord van afscbeid en dankte voor de belangstelling bij bet verscheiden van zijn vader betoonid. MUTATIES RUKSWATERSTAAT. Met ingang van 1 Jan. 1938 is verplaatst van de Mijjdensluis naar de Westsluis te Ter Neuzen, de sluiSwachter S. C. P. Verbrugge. Benoemd met ingang van 1 Jan. 1938: tot sluiswachter aan de Middensluis, C. J. Klaassen, thans sluisknecht aan de Westsluis; tot brugwachter te Sluiskil, A. J. Riemens, thans sluisknecht aan de Middensluis; tot sluisknecht aan de (Oostsluis, P. Slabber, thans brugknecht te Vlissingen. COOP. LANDBOUVVVEREENIGING .^EEUVVSOH-VDAANDEREN". De Codperatleve Landbouwvereeniging Zeeuwsch-Vlaanderen" G.A. hield te Ter Neuzen in hotel ,jDe Arend" haar jaarlijksche algemeene vergadering, onder voorzitterschap van den heer J. HuijssenDieleman. De heer Bessem, directeur van het Gentraal Bureau te Rotterdam, hield een korte toe spraak, waarin hij het belang van de Coope- ratie uit:enzette en opwekte eendraehtig te blijven samenwerken teneinde de vereeniging tot meerdere ontwikkeling te brengen, het geen ongetwijfeld tot voordeel der leden strek- ken zal. Verschillende vragen werden verder door hem beantwoord. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.m., dat het aantal leden in het boek- jaar 1936-37 was gestagen van 60 tot 90 en dat dit aantal op beden reeds 100 bedraagt, waardoor dus de vereeniging de grootste cooperatie op dit gebied in deze streek ge- worden is. Verder merkte hij op, dat" de ver- trouwensorders in het afgeloopcn jaar, even- als vorig jaar, een groot succes geworden zijn en dat de leden die hiervan gebruik hebben gemaakt, van een voordeelig prijsverschil van ruim 0.20 per 100 K.G. hebben geprofiteerd. Voorts bracht de secretaris in zijn verslag naar voren, dat de omzet gestagen is van 1.160.940 K.G. tot 2.757.511 K.G. en dat ook het vocrd'Eelig saldo alleszins reden tot tevre- denheid geeft. De commissie van toezicht adviseerde by monde van den heer J. van Hoeve Kzn. tot goedkeuring van de overgelegde rekenlng en verantwoordlng. Nadat eenige vragen war en gesteld met betrekking tot de baians en winst- en verliesrekening werden deze met algemeene stemmen goedgekeurd. Voorts werd met algemeene stemmen aan- genomen het voorstel an het bestuur aan de leden terug te betalen f 0,05 per 100 K.G. af- geleverde goederen in 1936-37. De resteerende winst wordt overgebracht naar het reserve- fonds, waardoor dit fonds> stijgt tot een bedrag van ruim f 4300. Het s-alaris van den secr.-penningmeester, den heer G. Weijns, werd met algemeene instemming vastgesteld overtenkomstig het voorstel van het bestuur en hem werd een woord van dank gebracht voor zijn velerlei arbeid in het belang der vereeniging verricht Het Admin'istrati-ekantoor Heijgelaar Leroux werd eveneens dank gebracht voor al zijn adiministratieven arbeid en voor het zeer uit.voerige rapport. De heeren M. de Bruijne-de Jonge en F. DekkerDekker werden als bestuursleden herkozen en in de plaats van den heer J. van "Hoeve Kzn. werd als lid van de commissie van toezicht benoemd de heer Abr. de Kraker. Nadat nog eenige zaken werden afgehan- deld. werd de vergadering besloten met een gezelllgen gemeen-schappelijken maaltrjd. Bij koninklijk besluit is benoemd tot bur gemeester van Zuidzande de heer J. P. M. Beelaerts van Emmiehoven. De benosmde is thans ambtenaar ter secretarie te Voorst. Hij is 27 jaar oud en volgens de berichten de liberale beginselen toegedaan. LOOS .ALARM. Woensdagmiddag kwam de bevolking van Goes in beroering door het plotseling luiden der klok van het stadhuis. De geestdrift rees all-ren wist men nog niet ,,of het een Prins of een Prinses was". Naar alle richtingen werd geinfottneerd, tot de oplossing kwammen was aan het electrisch proefluiden. BESMETTELI-IKE ZIEKTEN. In de week van 26 December tot en met 1 Januari kwamen in onze provincie 7 ge- vallen van roodvonk voor, n.l. 4 te Vlissingen, waarond'er 3 gevallen in edn gezin, 2 te Oost en West-Souburg en 1 te Vrouwenpolder. Naar men oris meadeelt is het symfonie- orkest „Onder Ons" voornemens een gala- feestuitvoering te geven, gewijd aan de blijde gebeurtenis. J. J. VAN PIENBROEK. Gasteren heeft in alien eenvoud de begrafe- uis plaats gehad van den heer J. J. van Pien- broek, oud-rrjksontvanger. Deze is alhier jl. Maandag vrrjwel plotseling aan zijn familie ontvailen. De overledene was in het ambt van ontvan- ger voor de eerste maal benoemd te Wommels, waama hq achtereenwlgens werkzaam was te Kollum, Gorredijk, Ter Neuzen, Heeren- veen, Vlissingen, Den Helder en Amsterdam. Na het bereiken van den pensioengerech- tilgden leeftijd v-estigde hij zich te Ter Neuzen. De begrafenis had over.eenkomstig den Gevonden voorwerpen. Brj de gemee-nte-veldwaehter alhier is als gevonden gedeponeerdkosteloos rijwielbelas- tingroerk en een paar wollen handschoenen. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Gevallen. Wbensdag kwam de bakker J. R., door de gladiheid van. den weg, zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden i-ngeroepen. De sloopi,ngswerkzaamheden Gistermiddag werden de restanten van de aflbraak van ons oude Stadhuis door notaris Fanoy alhier op de Markt geveild. OOk nu weer was de „liefhebbery" van de gegadigden groot en werden opnieuw goede prijzen gemaakt. Oude deuren en ram-en, etc. werden a.h.w. soms tegen nieuw verkoCht. Bijna alle landbouwers onder onze ge meente hebben wagenladingen steenpuin Van den aannemer betrokken, tot verharding van de .dreven" om bun erf. Een troostelooze aanblik biedt nu de plaats •waar het oude gebouw stored, waarvan nu alleen nog de fundeeringen resten, om t-e warden verwijderd. De verwaehte ..historische" vondsten bleven tot dusVerre uit. „De a.s. Blijde Gebeurtenis. Gisteravon-d vergaderde het feestcomitd ten huize van den heer Ed. van de Casteel tot Vactsteiling van de opbrengst (voorloopig) van de in de gemeente gehoud-en inzameling voor de feestelijke viering van de a.s. ge boorte van een Oranjetelg, onder leiding van den Edelach'tb. heer J. M. Oggel. De opbrengst beantwoordde volkomen aan de verwachtingen, zoodat het voorloopige (reeds in ons blad gepubliceerde) programma zal kunnen wor'den uitgevoerd en Axel op waardige wijze dit herugeiyke' blijde gebeuren zal kurmten vieren. Deze nationale feestdag dan zal hier ter plaatse worden ingezet met klokgebeier van 8 uur's morgens tot 8 uur 15. Te half negen zal door ,,,Hosanna" koraa.lmuziek worden gegeven op verschillende plaatsen in de kom. Te 9 uur 30 zal zeer waarschijnlijk een gemeenschappelijke samenikomst plaats heb ben in het gebouw der Geref. kerk, waarbij Ds. Van Oeveren en Ds. Post <en de Zeereerw. heer Pastoor Goetstouwers feestredevoeringen zullen uitspreken, een en ander afgewisseld door kinderkoorzang of orgelspel. Te 1 ure zal het onthaal plaats hebben van alle ki-nderen, schoolgaande op de lagere scho- len. Des namiddags zal voorts van 2 tot 3 ure een defile plaats hebben van al -deze kinderen met muziek, zang en eventueel andere vereenigingen, nadat door 4 leerlingen van elk der scbolen een bruine Oranjebeuk zal zqn geplant op het Bylocqueplein. Vervolgens zullen in ,,Het Centrum" van 3,30 tot 5,36 zanguitvoeringen plaats hebben terwijl des avonds te 7 ure een schitterende lidhtstoet door alle straten onzer stad zal trekken. Na afloop van deze lichtstoet waar- voor weer belangrrjke geldprrjzen zullen wor den .beschikbaar gesteld wordt op het Markt- plein ,,de Oranjeboom" on-tstoken, die een feeerieke verlichting te zien zal geven en waarby met begeleidin-g van de muziek massa- zang zal worden uitgevoerd. Al met al 'wordt het een waardig feest daar het feestcomi'te de besdhikking heeft over ruim 600 (waaronder 250) die van ge- meentewege bestemd zijn voor de tractatie der schoolkinderen, die o.a. een aar'dige blrj- vende attentie zullen ontvangen met ver schillende gepaste vers-naperingen. Feestelijke jaar vergadering N. C. L. B. Een van innige saamhoorigheid en solidari- teitsgevoel getuigen-de attentie voor de gezin- nen waartoe de leden onzer plaatselijke sterk- st-e arbeidersorganisatie be'hooren is de jaar lijksche feestelijke bijeenkomst, waarto'e ook nu wederom bet gebouw van de Hervormde Zorfdagschool was ingericht. SmaakVol ver- sierd, met lange met helder wit bespannen tafels, bood het interieur van dit gebouw een aanblik als van een geweldige bruilofts'zaal. De heer M. Wieland presideerde deze 7de jaarlijksche bijeenkomst, die werd ingezet met het zingen van Psalm 68 10. Met een op- wekkend woord, waarin de praeses in het kort m-emoreerde, dat de af'deeling nog steeds vooruitgaan-de is en toeneemt in bloei en ledental, werd na het gemeenschappelijk gebed een bezielend woord -van inleidi-ng ge- sproken door Ds. J. N. Post. Hiema volgd-e een als .steeds stijlvol ver slag van den afdeelingssecretaris, den heer P. C. Mangold, waaraan wij ontleenen dat in weerwil van het groote ledental dat klom van 220 op 223 het bez-oek naar de gewone (dus niet feestelijke!) ledenvergaderingen nog zeer veel te wenschen overlaat. Zelfs sprak hij van verga'deringen met slechts 18 en 25 leden opkomst. Overigens was zijn keurig versla; optimistisch-en zelfs idealistisch, ook vanwege den groei van het bij -het T. B. C.-fomds aan- gesloten getal leden, hetwelk nu reeds 188 bedraagt. Met een gloed'volle peroratie ein- digde hij zijn wel gedocumenteerd overzicht. Als gebruikelijk was d-e penningmeester, de heer D. J. Freekenhorst in zijn jaaroverzicht weer zeer uitvoerig, ofsChoon niet zoo, ais vorige jaren. Deze uiterst accurate en nauw gezette man van de finanoien releveerde in zijn cijtfermateriaal o.m. een ontvangst van Bonds- en werkloozencontrihutie van 5052,58; voor het T.B.C.-fonds van 189,94 en aan andere bij'dragen (donatie's enz.) 10,50; of totaal aizoo f 5263,02. De verschillende totale uitgaven beliepen eohter 5273,10, zoodat het kas-saldo hier- door met f 20,08 slonk en nu nog f 135,01 be droeg. De afdracbt aan het Hoofdbestuur bedroeg f 4850,98. De som der totale werkloozen- uitikeeringen bedroeg J 6525,20 en was tegen over 1936 met f 506,60 vermintderd. Toen be- droegen de door hem ged'ane werkloozenuit- keeringen f 7031,80. Door de Hoofdhestuurder Vingerling werd een propaganda-rede uitgesproken. Het lijvige programlma dat voorts bestond uit mtuziek, zang en voordracht, had de grootst mogelijke aandacht van de voile zaal en speciaal roemen wij het optreden .van de heer D. Bareman Dz. en de jonge juffrouw Simons, welker voordrachten dan ook met een geweldig en zeker welverdiend applaus beloond werden, hetgeen echter ook in ruime mate aan de andere optredende dames en heeren ten deel viel. Vermelden wij tenslotte, dat ook nog door tal van afgevaardigden van zustervereemgin gen de gebruikelijke goede wenschen voor verderen groei en bloei wei'den uitgesproken en dat deze bijeenkomst -die van .6 tot 11 ure duurde werd besloten met dankzegging door den districtsfvoorzltter de heer J. de Putter van Hoek. Met het zingen van een vers van Gezang 96 werd het feestelijk samenzijn beeindig'd. Chr. F'abrieksarbeidersbond, Deze vereeniging gaf voor hare leden in ,^Het .Centrum" een welgeslaagde en goed- bezochte filmavond, waarop door de hoofd hestuurder de heer Kunst, e'veneens ter af- wi-sseling een propaganda-rede werd uitge sproken. Des 's middags had een kindervoorstelling plaats in dit gebouw. HET CENTRUM. Het programma van deze week is samen- gestel-d uit een .kijk-, een showfilm en een boeiende spedfiilm, waarvan de titel luidt m welke U overdag kwelt en 's nachts belet te slapen. Stop dien hoest direct, maar bedenk dat die hardnekkige hoest-buien alleen maar kunnen worden verdreven door een krachtig en doeltreffend werkend mid- delde nieuwe verstCrkte Abdijsiroop. Abdijsiroop is vanouds een natuurlijk kruiden- middel, bereid uit oude beproetde geneeskruiden. ■welker verrassende werking op aandoeningen der ademhalings-organen wordt erkend en geroemd. Bovendien echter is in de nieuwe Abdijsiroop nu nog toegevoegd de krachtigste hoest-bedwingen- de stof welke er bestaat, namelijk de ..codeine". De nieuwe versterkte Akker's Abdijsiroop ver- eenigt dus nu in zich de zachte maar grondige werking der geneeskruiden en de snelle zeer krachtige werking der codeine en daarom noemt men Abdijsiroop: ,,'s Wereldsbftste Hoest-siroop". Flacon90ctf 1.50, f 2.40, f 4.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter fla- on hoe voordeeliger het gebruik. (Ingez. Med.) Groote dwaasheden. Wanneer men zich in de stations van een groote stad naar buiten spoedt, ziet men dames, om wier arm een band is aangebracht, die ten doel hebben jonge alleenrei-zende rueis- jes met hun raad en daad by stand te ver- leenen. De ervarimg heeft geleerd, welk een groot maatschappelijk werk de vereeniging verricht, die deze dames naar de stations uit zendt. De film .Groote dwaasheden" is de geschiedenis van een excentriek meisje ergens uit de provincie, die, nu ja, toevallig op het station niet de menschen ontmoet, die haar zijn komen afhalen. Zij gaat nu dwaze din- gen doen, want een ander zou wel gezorgd hebben, dat op de een of andere wijtze men de menschen zou ontmoeten, die haar zouden komen afhalen. Doch, de film moet haar loop hebben en het is de geschiedenis van het dwaze eendje, dat zich aan het oog der be- zoekers ontrolt. Enfin, zij beleeft de sen- satie, die zij willens zoekt en ervaart hoe uitermate dom zij is. Enfin, Ide regisseur heeft de touwtj-es vast, en zorgt dat het uit- eindelijk toch nog een happy end wordt, het geen anders vast niet het geval zou zjjn ge worden. De show-film, die hiema volgt, is van het bekende recept, met veel zang en dans en schittering. Het geheel heeft den inhoud van een operette. De Koning en het revue-meisje is de geschiedenis van een koning van een klein, waarom juist klein?, land, die nu niet bepaald gecharmesrd is op zijn vorstelijke plichten en zich hieraan on'ttrekt door onder geleide van een Graaf en een Herto-gin, door reizen afleiding en verstrooiing te zoeken. Maar ook van deze genoegens kan m-sn te veel krijgen en het gevc-lg is, dat het leven hem al bijzonder weinig meer interesseert Dan kruist het revue-meisje zijn leven en daar zoowel de Koning als het revue-meisje be- schikken over een mooi stemgeluid, zal men kunnen genieten van hun mooie melodieuze ductten. Het spreekt vanzelf, dat men in 's Konings land niet hijster ingenomen is met de gedragingen van hun Vorst, -doch wy leven nu eenmaal in een democratischen tijd en het slot isO K Steun aan kleine boeren. De commissie voor steunverleening aan ldeme boerin is in deze gemeente samenge- steld als volgt: burgemeester Mr. R. J. J. Lambooy, voorzitter, en de heeren P. A. Stal- laert en Ed. van Acker, leden. ARRGNDLSSEMENTSRECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van 7 Januari 1938. Meineed. P. E. v. H., echtgenoote van A. de V., oud 32 jaar, zonder beroep te Hulst, had zich te verantwoorden, dat zy op 30 November 1937 te Ter Neuzen ter openbare terechtzitting van het Kantongerecht, ais getuige gehoord in de aldaar adstoen aanhangige strafzaak tegen E. A. P. N. M. M., mondeling en persooniyk onder eede valschelijk heeft verklaardIk ver- klaar bp mijn verhoor te Hulst door den wachtmeester der Koninklijke Marechaussee A. G. Slabbckoom op of omtrent 20 October 1937 inzake de overtrading van fietsen over het trottoir in Hulst op 20 October 1937, ver- moedelijk gepleegd door E. A. P. N. M. M., aan dezen wacbtmeester niet te hebben ver klaard, dat ik die fietser over ihet trottoir ge- zien heb. De Officier van Justitie vroeg 4 maanden gevangenisstraf. Veroorzaken van gevaar voor het verkeer over een spoorweg. A. H., oud 24 jaar, wonende te Zaams-l-ag en E. T. V., oud 26 jaar, beiden bietendrager te Vogelwaarde, vetdacht, dat zij te sam-n en in vereeniging, althan-s ieder voor zach, op 22 November 1.1. te Vogelwaarde hoogst roekelcos en onvoorzichtig een tweetal ledige wagons, welke waren opgesteld op een zijlijn va.n d.n spoorweg der Z.V.T.M., hebben ver- rold en door een gesloten wissel op den hoofdlijn van dien spoorweg heeft geplaatst en deze daama aldaar hebben laten staan, zulks

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1938 | | pagina 5