Gemengde Berichten Laatste Berichten Marktberichten HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. DAMMEN. I1—19 OUDE DAME ONDER DE TRAM. WEERVERWACHTING. SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. INGEZONDEN STUKKEN. 3e klasse B Zeelandia 2Goes 2 HansweertTemeuzen 2 EMMMiddelburg 2 Eiland BoysVlissingen 2 03 6—0 24 1—5 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Goes 2 7 6 1 13 284 Eiland Boys 9 6 3 12 24—21 Vhssingen 2 8 5 1 2 11 25—19 EfMfM 9 5 1 3 11 29—17 Middelburg 2 10 5 1 4 11 27—19 Temeuzen 2 8 2 2 4 6 19—24 Goesche Boys 9 2 1 6 5 22—35 Zeelandia 2 9 2 1 6 5 17—31 Hansweert 9 2 7 4 18—32 le klasse Afd. V. HoogezandAchilles LeeruwardenBe Quick VelocitasVeen-dam KnockGV AV HeerenveenHSC Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. Temeuzen 3Axel 2 Oomn Boys 2Ria 2—5 1—2 0—5 1—5 7—2 5—7 1—4 Hon. Ned. Voethalbond Aid. IV. Eerste klasse. E>e wedstrijd LGNGAEindhoven is een verdeeling der punten geworden11, waar- door. LiONGA nu zij de helft van het pro- gramma heeft afgewerkt 7 punten heeft ver- zameld. Indien de tweede helft een zelfde aantal punten kan gescoord worden, behoeft zij niet bang te zijn, dat zij als laatdte zal ein- digen, want het zou al raar moeten lo-open zoo een club met een totaal van 14 punten de hekkesluiter zou worden. JulianaWillem n eindigde met met een 43 overwinning voof de thuisclub, hetgeen een vrij regelmatige uit- slag mag genoemd worden. De wedstrijd PSV BW was, zooals te verwachten was, d e wedstrijd van deze week en van beide zijden is er zeer hard gewerkt om het winnende doel punt te scoren toen PSV kort voor het einde den stand 12 gelijk wist te maken. Voor NAC is het een meevallertje, want zij had aan MVV wat men noemt een zacht eitje en het zal voor menig toeschouwer een raadsel zijn, hoe MW zich tot de vierde plaats heeft kun- nen opwerken. NAC won onbedreigd met niet minder dan 50, zoodat deze club op gelijken voet met PSV is gekomen. De spanning zit er dus wel in, trouwens oak bij de staartploeg is dit het geval, want NOAD slaagde er in om Roermond met 43 te kloppen en heeft NOAD hierdoor ook 7 punten verkregen, doch zij heeft den wedstrijd meer gespeeld dan LQNGA. Tweede Klasse. GoesZeelandia 21. Hindelijk is dan Goes aan haar teleurstel- lingen ontkomen en heeft zij ditmaal het voile pond verkregen, want het moet gezegd, dat de beide punten haar volkomen toekwamen, daar Zeelandia al een heel slechten wedstrijd te zien gaf. Bij de rust was de stand 1—1, doch Goes had zich reeds de meerdere getoond en in de tweede helft kwam dit nog duidelijker uit. Niettemin slaagde Goes er slechts een maal in nogmaals te doelpunten en in zooverre had zij dus nog geluk dat Zeelandia het net niet meer kon vinden. RBCBreda 24. Qndanks den fellen tegenstand van RBC ge- lulkte het aan Breda met de overwinning te gaan strijken. Lang bieef de strijd onbeslist en was het 22 en juist toen RBC zich beter ging ontwikkelen kwam voor hen het fatale, Breda scoorde 23. Geweldig werd hieropde inspanning door RBC om tenminste een gelijk spel te verkrijgen, maar het wilde niet lukken en Breda won onverdiend, hetgeen haar bij de kopploeg doet blijven, terwijl RBC, mede door de overwinning van Goes, er slechter dan ooit komt voor te staan. MiddelburgDe Baronie 11. Dit zal wel een bijzondere tegenslag zijn ge weest voor Middelburg, want ondanks het feit, dat ook bij de eerste ontmoeting de beide pun ten moesten worden gedeeld, had men thans zeker verwacht, dat Middelburg zich de sterk- ste zou toonen, waar er zoo heel veel voor haar aan gelegen was en zij feitelijk niets meer mocht verspelen, wil zij nog een kansje behou- den. 'Hero is ook nog niet aan de eindpaal evemmin als Vlissingen. Nu het voor de tweede maal 11 werd, staat Middelburg drie punten bij deze clubs ten achter en zal het een heel toer worden om dien a<ftiterstand nog in te loopen. De Zeeuwen.Hero 20. De Zeeuwen hebben geen hinder gehad van de vacantie op de Zeevaartschool en hebben hun stadgenooten Vlissingen een goeden dienst hewezen door Hero de beide punten te onthou- den en zulks op verdienstelijke wijze, want Hero heeft loon naar werken gekregen. De Zeeuwen waren in de meerderheid en hebben deze tot het.einde toe weten te behouden. Hero komt thans weer met Vlissingen gelijk, dat zij eerst heeft weten te passeeren, maar ook Breda als derde zal nog een duit in het zakje kunnen doen, daar deze club slechts £6n punt achterstamd heeft. Derde klasse. TerneuzenCorn Boys. 15—0. Als er gesproken moet worden van een strijd tusschen kat en muis, dan is het wel geweest in de ontmoeting tusschen het eerste eiftal van Temeuzen en dat van de SaSsche vereeniging Com Boys. Zeker 80 minuten van den speeltijd werd de strijd gestreden op de Sassche helft, zonder dat de thuisclub zich hoegenaamd inspande. Hoe weinig Com Boys had in te brengen, blijkt wel hieruit, dat zij totaal geen enkel schot op Temeuzen's doel hebben kunnen lossen. De ontmoeting geleek meer op een „doeltrappen" dan op een wed strijd! Temeuzen had weer een iets veranderde op- stelling; ook heeft zij de beschikking gekregen over Dobbeleir, die weer tot zijn oude kleuren is teruggekeerd. Doordat de thuisclub een geweldig over- wicht uitoefende, was er van eenige spanning geen sprake en moeten wij ons verslag dit maal slechts bepalen tot het vermelden van de doelpunten. Hoewel Temeuzen direct na het begin reeds tot de belegering overging, duurde het toch ongeveer een kwartier voor de eerste bres in de verdediging kon worden geschoten. Het was Laurens die, na goed aangeven van v. Pien broek, die score opende. Een zestal minuten later tipt Dobbeleir den bal handig over de verdediging been en de toesnellende Laurens brengt met een schuiver den stand op 20. De weg naar het doel is voor de thuisclub nu af- gebakend en onmiddellijk na het tweede brengt v. Pienbroek, via den paal, den voorsprong op 30. Na een comer ontstaat voor het doel een heftige scrimmage, eenige malen wordt de bal been en weer getrapt, maar dan is het Dobbe leir, die er 40 van maakt. Een tiental minu ten later brengt deze speler de verhouding op 50, terwijl het dan wederom Laurens is, die weet te scoren. 60. Rust. Onmiddellijk na de hervatting profiteert van Pienbroek van een goede voorzet van rechts. 7.0. Er gaat nu geruimen tijd heen, zonder dat er doelpunten komen, maar wanneer Lau rens eenmaal wederom geluk heeft (80), volgen de andere doelpunten als bij regelmaat. Eerst is het v. Pienbroek, die weet te scoren (90) en daama neemt Laurens er drie voor zijn rekening, zoodat de stand reeds tot 120 is opgeklommen. Het 13e doelpunt komt weer van den voet van van 2Pienbroek. Wan neer de iSassche keeper een bal wil wegwerken vliegt het leder tegen het lichaam van den toe- gesnelden Dobbeleir aan en komt daama voor het ledige doel, waarna Laurens de rest doet. 140. Eenige oogenblikken voor het einde zorgt Laurens voor zijn negende en daarmede het 15e doelpunt in dezen wedstrijd. 150. Het zal voor de gasten wel een groote op- luchting zijn geweest, toen daarop het fluitje van scheidsrechter van Nimweghen voor de laatste maal klonk. IJzendijkeHulst 32. Uzendijke, dat in het begin van de compe- titie een slechten indruk maakte, heeft zich langzaam aan ontpopt als een der sterkste clubs in deze klasse en bezet thans zoowaar reeds de der'de plaats, weliswaar met een be- hoorlijken achterstand op Breskens en Ter neuzen, doch niettemin is haar plaats eervol te noemen. Dat Hulst het niet gemakkelijk zou krijgen was te Verwachten, want zij heb ben reeds eenmaal de punten verdeeld en nu Uzendijke op eigen terrein moest strijden, was dit een voordeeltje voor haar, dat zij be- hoorlijk heeft uitgebuit tot een kleine over- winning 32, die haar de beide punten bezorgde. AxelSluiskil 13. Na de veelbelovende start is de oranjeploeg leelijk afgetakeld en moest zij gisteren in suc- cessie zelfs een vierde nederlaag incasseeren. En ofschoon ook ditmaal eerder van een veld- overwicht sprake was aan de zijde van onze stadgenooten, het moet gezegd, dat zij van- wege een totaal gemis van productiviteit der voorhoede zeker teveel zouden hebben gekre gen, indien de strijd ten hunnen voordeele ware beslecht. Het valt dan ook niet langer te ont- kennen, dat de Oranjehemden met een groote inzinking te kampen hebben en allerwege be- twijfelt men in het oranjekamp zelf, dat bij het einde van de competitie nog een eervolle plaats in de middenmoot zal zijn te bereiken. Deze wedstrijd werd gespeeld onder leiding van de heer Kouwijzer uit Temeuzen, die hier ter plaatse met zijn eersten K.N.V.B.-wedstrijd geen onverdienstelijk debuut heeft gemaakt. De thuisclub loopt tamelijk hard van stapel en als bij een belegering van het doel der gas- ten £6n der spelers den bal met de hand speck, ontgaat dit den referee en het blijft bij een tweetal corners op de Sluiskil-veste, die geen resultaat opleveren. Uit een fraaie doorbraak weet na 14 minuten spelens de midvoor Oolsen den Axelschen doelman te verschalken, 01. Dit doelpunt doet een golf van geestdrift varen over de gelederen der gasten. Florus- sen en Tacq in de verdediging weten stug ver- dedigend hun doel voor doorboring te vijwaren, al kogelt Biegel op de lat als de keeper buiten zijn doelmond reeds vallende is gepasseerd. Ook Sluiskil zien wij voor open doel een dot van een kans missen. Het aantal comers op het Sluiskil-doel wordt in de eerste helft tot 7 opgevoerd, doch telkenmale slagen de gasten er met mannenmoed in hun doel schoon te houden en bovendien is er zooals trouwens nog in geen enkele competitiewedstrijd in dit seizoen bijna nooit een schutter te beken- nen. Daardoor blijft de stand dan ook verder in de eerste helft ongewijzigd. De tweede helft was, wat bet spelbeeld be- treft, vrijwel een getrouwe copie van de eer ste, met dit verschil dat het ook aan de gasten al vrij spoedig gelukte een paar hoekschoppen te forceeren. Een periode van hevig overwicht op het Sluiskil-doel volgde, waarbij Florus- sen danig aan den tand werd gevoeld en hij met Tacq c.s. niet minder dan opnieuw een vijftal comers moet toestaan. Uit een plotse- linge doorbraak weet Colsen, na 18 minuten spelens, andermaal te scoren, 02. De Axe- laars gaan te laat inzien, dat met deze tegen- stander niet te spotten yalt en gesterkt door een groote dosis geestdrift en ausdauer wordt eer een half uur van de tweede helft om is andermaal en ditmaal door Van Tatenhove ge- doelpunt, 03. Het Ziet er triestig uit voor de thuisclub, maar ni veel getreuzel weet einde- lijk na 33 minuten spelens Den Doelder uit een lage rechtsche pass de eer te redden. Een verwoed Axelsch offensief levert niets op dan nog een drietal comers, waar Dieleman er nog ddn van achter het doel plaatst en een keurig schot van dezelfde speler op de boven- lat. De overigens verdiende overwinning was wat te sterk geflatteerd voor de gasten. De thuisclub, die weer eens met een paar nieuwe- lingen in de gelederen experimenteerde, blijkt totaal de kluts kwijt en het is thans wel zoo goed als uitgesloten te achten, dat zij nog in de kopgroep zullen eindigen in dit seizoen. Moge 19-38 voor hen dus beter inzetten. HoofdplaatsBreskens 16. De nederlaag van Hoofdplaat komt ons niet onverwachts, want deze club lijdt momenteel aan verval van krachten en het opkweeken van nieuwe spelers gaat niet maar a la minute. De tegenstand, die Breskens te verwachten had, was dus niet meer alS die toen zij het te Breskens tot een puntenverdeeling bracht en zij de eenige club was, die aan Breskens een puntje wist te ontfutselen. Ditmaal had Hoofdplaat geen schijn van kans en Breskens domineerde vrijwel gedurende den geheelen wedstrijd. Deze club behoudt dus de leiding en zal het Temeuzen moeten zijn, die de zege- tocht van Breskens een halt toeroept. Deze kamp bejooft dus de allerbelangrijkste van deze competitie te worden. BiervlietOos-tburg 43. Voor de tweede maal gelukte het aan Bier vliet om aan Oostburg de overwinning te ont- houden en heeft Biervliet een vrij behoorlijke voorsprong van 4 punten verkregen op de hekkesluiter. Voor Oostburg is het nog een troost dat ook de Com Boys het nog tot geen enkele overwinning hebben weten te brengen en wie wpet of de thuiswedstrijd tegen deze club de eerste overwinning haar kan be- zorgen, doch veel verder zien wij het Oostburg niet brengen. HansweertTerneuzen 2 60. De reserves van Temeuzen hebben met een zeer gehavend eiftal de reis naar Hansweert ondernomen, hetgeen hen ongetwijfeld de over- winning heeft gekost, want bij de vorige ont- meeting te Ter Neuzen wannen de reserves met ongeveer dezelfde cijfers. Een groot'ver schil derhalve. Waarom het noodig was, dat zoo Vele spelers uit dit eiftal verstek lieten gaan, is ons niet bekend, doch dat zij daar door het bestuur emstig dupeerden ligt voor de hand. Zij lieten hun medespelers, die van goeden wille waren, de kastanjes uit het v'uur halen en dit bleek, voor het dusdanig verzwakt eiftal, te heet te zijn. Zeeuwsche Voetbalbond. Zaterdag speelde het derde eiftal van Ter neuzen alhier een wedstrijd tegen de reserves van Axel. Aanvankelijk leek het of de thuis club zou met een vrij groote overwinning de kamp beeindigen. Immers na de rust was de stand reeds 51 geworden, doch in de achter- hoede van Terneuzen, die toch al geen soliden indruk maakte, begon ftet nog meer te ram- melen en bovendien maakte vermoeidheid ziclj meester van de rood-zwarten, waarvan de reserves van Axel een goed gebruik maakten en nadat kort voor het einde de stand reeds 515 was geworden, maakten zij er bovendien nog 2 punten bijHet reserve-elftal van de Com Boys kon het, zooals te verwachten was, ook niet bolwerken tegfen Ria en werd door deze club met 14 geslagen. CLUBCOMPETITIE. De clubcompetitie van de Zeeuwsch-Vlaam- sche Dambond heeft een geregeld en sportief verloop. In de week vodr Kerstmis werden twee wed- strijden gespeeld, die jn de stand der deel- nemende vereenigingen geen verandering brachten. Zaamslag won thuis met 146 van Sluis kil, terwijl Ter Neuzen met dezelfde cijfers over Hoek zegevierde. Voor de 2e week van Januari staan de ont- moetingen AxelZaamslag en SluiskilTer Neuzen op het wedstrijdrooster. Ziehier de huidige competitiestand 39—21 34—26 •25—35 21—59 Ter Neuzen I 3 08 Zaamslag I 3 ■2 1 Axel I 3 2 1- Sluiskil 3 1 2 Hoek 4 4 ZWARE STRAP TEGEN NEDERLANDER GEeISCHT. Na een proces, dat drie dagen duurde, heeft de strafkamer te Munater in hooger beroep tegen den Nederlandscien slager A. J. een tuchthuisstraf van drie jaar, een geldboete van anderhalf millioen nark en 544.000 mark schadevergoeding geeisriht wegens het gedu rende eenige jaren smokkelen van vleesch- waren uit Dinxperlo naar zijn winkel in het Duitsche grensdorp Superwick, overtreding van de deviezenverordening en het gebruik maken van vervalschte keuringsstempels, aldus de N. R. Crt. Tegen zijn vrouw en zijn schoonvader te Dinxperlo werd wegens medeplichtigheid een gevangenisstraf van anderhalf jaar, een boete van anderhalf millioen mark en een schade vergoeding van 544.000 mark geeischt. Tijdens het proces werden drie getuigen wegens meineed gevangen genomen. Daaron- der behoorden twee leerlingen van J. iDe officier van justitie deed uitkomen, dat men met deze zware straffen den grensbewo- ners wilde duidelijk maken, dat het smokke-, ltn moet uitgeroeid worden, omdat het land- verraad is, terwijl men toch moest begrijpen, dit d-e waarheid voor het gerecht moet gezegd worden. De uitspraak volgt later. De slager is reeds sedert 27 Augustus 1936 in Duitsche gevan- genschap. POGING tot ontsnapping. De 32-jarige Duitscher J. B., die op verzoek va- de politie te Oosterbeek in Utrecht is aan- gehouden en overgebracht naar Oosterbeek, heeft Vrij dag een poging gedaan tot ontsnap ping. De man zat in het wacbtlokaal .van bet politiebureau te Oosterbeek onder bewaking van een agent. Plotseling rende hij de deur uit. De agent zette hem achterna met een voorbtj komenden auto, doch de man ont- snapte in het bosch van het landgoed De Den- nenkamp. De politie doorzocht het bosch en toen de man trachtte te ontsnappen, loste de agent eenige waarschuwingsschoten, welke hem tot staan brachten. Hij verklaarde, bang te zijn, over de Duit sche grens te worden gebracht. ONKIESCHE RECLAME. Een Zaandamsche winkelier in electrische apparaten heeft een prijsvraag uitgeschreven, waarbij de klanten, die voor een bepaald be- drag in den winkel komen koopen, raden kun nen, op welken datum de blljde gebeurtenis in het Prinselijke Gezin zal plaats hebben, melfit de N. R. Crt. De politie heeft thans op grond van de Loterijwet proces-verbaal tegen hem opgemaakt, en overwogen wordt of ook de courant, die de advertentie daarvoor heeft gep.'aatst en de drukker, die de strooibiljetten heeft gemaakt, strafbaar zijn. Op het Jan Willem Brouwerplein te Am sterdam is Vrijdagmorgen een 77-jarige dame wonende in de Hondecoeterstraat onder den motorwagen van een uit de Lairesstraat ko menden tramtrein geraakt. Zij liep op het trottoir langs het plantsoen midden op het plein, waar de tram doorheen rijdt, weifelde even toen zij deze zag naderen en is toen tegen den motorwagen opgeloopen, met het gevolg dat zij omvergeworpen en onder den baan- schuiver is terechtgekomen. Nadat men den wagen had opgevijzeld heeft wen er haar onderuit gehaald. Met een hoofdwonde en vermoed'elijk inwendig letsel is zij per auto van den geneeskundigen dienst naar het Wil- helminagasthuis vervoerd. De bestuurder had nog op het laatste oogenblik getracht de train tijdig tot stil- stand te brengen. Het is gebleken, dat de rem-inrichting goed functionneerde. Het tramverkeer heeft door het ongeluk 20 minu ten vertraging ondervonden. DOODELUK ONGELUK IN VOETRAL- WEDSTRIJD. Zondagmiddag om halfdrie is tijdens den voetbalwedstrijd Krommeniesche BoysBroek in Waterland voor de tweede klasse van den Noord-Hollandschen Voetbalbond een doodelijk ongeluk gebeurd. De speler J. Scholten van Broek in Waterland, die na een neusbloeding even het veld had verlaten, kwam na zijn terugkeer bij een botsing te vallen. Hij bleef liggen en draaide zich eenige malen om. Hij werd daarop in bewusteloozen toestand naar de kleedkamer gebracht. Toen een uur later een geneesheer verscheen, bleek S. reeds over- leden te zijn. Inmiddels had de scheidsrechter, de heer Koelink, uit Egmond aan Zee, den wedstrijd doen staken. Van ruw spel was vol- gens hem geen sprake. Het lijk is door de politie in beslag genomen. BIGAMIE. De politie te E-lst heeft den 47jarigen H. ge- arresteerd, die zich aan bigamie heeft schuldig gemaakt. H. huwde in 1912 te Bameveld een vrouw, die thans nog in die gemeente woon- achtig is, doch hij verliet haar in 1916. Deze maand trad hij te Elst wederom in het huwe- lijk met een inwoonster van die plaats, zonder dat hem moeilijkheden in den weg werden ge- legd. Zijn eerste huwelijk was echter niet ont- bonden. Door een toeval ontdekte een ambte- naar ter secretarie van Elst dit feit, waarna de politie van Elst in samenwerking met de gemeentepolitte van Barneveld een nader on- derzoek instelde met het bovenvermelde resul taat. ACHTTIEN DOODEN BIJ AARD- VERSCHUIVING. Door een aardverschuiving in de bergen is een groote massa aarde en rots neergestort op drie huizen in het dorp Civitella di Romagna. De acht gezimnen, die er woonden, in totaal 18 person-en, zijn om het leven gekomen. BANDIETEN MAKEN 560.000 FRANCS BUIT. Op den straatweg van Carcassone hebben vijf bandieten een auto aangehouden, waarin de kassier van de mijnbouwmaatschappij te Salsigne met de loongelden op weg naar zijn bureau was. De chauffeur schoot met zijn revolver op de aanvallers en verwondde een hunner. Hij kon evenwel niet verhinderen, dat de roovers zich van een bedrag van 500.000 francs meester maakten en er mede ver- dwenen. TREINPASSAjGIERS aan groot gevaar ONTSNAPT. De Romeinsche corr. van de Daily Tele graph and Morning Post mftdt, hoe de tegen- woordigheid van geest van een treinmachinist die door den rook in e?n spoorwegtunnel bijna zijn bewustzijn had verloren, de passagiers van een geheel bezetten trein van een ramp heeft gered. De trein reed door een tunnel tusschen de stations Ferentina en Miglionico, in Z.W. Italic, toen de stoker, de conducteur en de remm-er bewusteloos neervielen. De ma chinist voelde, dat hij eveneens het bewustzijn ging verliezen, doch met een laatste krachts- inspanning verhoogde hij de snelheid van den trein om zoo snel mogelijk het einde van den tunnel te bereiken. Hij kon nog juist zijn trein in het station Miglionico tot stilstand bren gen en zakte daarna bewusteloos ineen. De passagiers hadden, daar alle ramen ge- sloten waren, niets gemerkt. De oorzaak zou een defect aan de ventilatie geweest zijn. EEN DRAMA IN UTAH. Zonder het te weten heeft mevr. Charles Bosshard uit St. George (Utah) twee jaar naast een man geleefd, die, naar nu achteraf is gebleken, den moord op haar eersten man op zijn geweten heeft. Ongeveer drie jaar geleden was haar eerste echtgenoot, Spencer Malan. plotseling verdwenen van de kleine boerderij, waar hij .met zijn vrouw en zijn achtjarig zoontje woonde. Malan had reeds dikwijls in booze buien gedreigd, dat hij zou wegloopen en daarom was mevr. Malan er van overtuigd, dat haar man ditmaal de daad bij het woord gevoegd had. Zij liet zich van haar „afwezigen" echt genoot scheiden, om kort daarop in het huwe lijk te treden met Bosshard, die nu wegens moord voor den sheriff is gebracht. Hoe zich alles heeft afgespeeld, heeft Boss- hard's medeplichtige, George Schaeffer, een broer van mevr. Malan thans mevr. Bosshard, voor den sheriff geschetst. „Wij waren met ons vieren", vertelde hij, Penny Malan (Spencer Malan), Eva Malan (mevr. Boss- hard), ik en Bosshard naar een dansfeest ge weest en keerden laat naar huis terug. Voor de boerderij namen wij afscheid van elkaar. Terwijl de anderen het huis binnentraden, ging Bosshard zijn paard opzoeken om nog eens zijn schaapskudden te inspecteeren. Spencer Malan ging ook nog even naar buiten. En wat zich daar toen heeft afgespeeld, kan ik niet Vertellen. Wel weet ik, dat Bosshard mij plotseling naar "buiten riep en opgewonden uitbracht, dat Spencer bem had aangevallen, toen hij zijn paard aan het zadelen was. „Ik vrees, dat ik hem vermoord heb, zeker weet ik het niet", had hjj gezegd. In het begin, aldus de getuigenis van Schaeffer, achtte Ik het beter de autoriteiten te waarschuwen, maar wij lieten het er maar bij. Wij legden den doode op een kar en reden hem naar de ver laten mijn, waar wij hem hebben begtaven". Het was voor Bosshard en hem niet moeilijk geweest mevr. Malan in de gedachte te ver- sterken, dat zij door haar man in den steek was gelaten. En het kostte evenmin veel moei- te dit nieuwtje snel onder de omwonenden bekend te maken. Hoe echter het gerucht in omloop is geko men, dat Malan door Bosshard vermoord zou zijn, is een raadsel, want zoowel Schaeffer als Bosshard zelf beweert steeds gezwegen te hebben als het graf. Toen deze geruchten steeds sterker werden, bleef den sheriff van St. George niets anders over dan de zaak te onderzoeken. De bom barstte. Bosshard bekende den moord bedreven te hebben en om dit.te bewijzen bracht hij den sheriff bij de mijn, waar het stoffelijk overschot van Malan verborgen lag. Bosshard verklaarde ten slotte nog, dat hij mevr. Malan alleen getrouwd had omdat hij zich tegenover haar en haar kind daartoe verplicht voelde. Meest zwakke veranderlijke wind, gedeelte- lijk bewolkt, weinig of geen neerslag. Licht-e tot matige vorst, later temperatuur om het vriespunt. KERSTFEESTVIERING IN HET BURGERZIEKENHUIS. AMSTERDAM. H. M. de Koningin heeft de Kerstdagen in het Burgerlijkziekenhuis alhier doorgebracht. Vrijdag heeft H. M. aan alle verpleegden in het ziekenhuis een souvenir laten uitreiken. Den eersten Kerstdag na het ontbijt heeft de Koningin persoonlij-k aan alle verpleegsters een geschenk overhandigd. Ook het verdere personeel dat aan het ziekenhuis is verbonden, werd door Haar met een geschenk verrast. H. M. wordt morgen in Den Haag terug- verwacht. EINDHOVEN. Op de beide tusschen Boxtel en Bladel werd de chauffeur van een vracht- auto door twee veldwachters gesommeerd tot stoppen, aan welk bevel evenwel niet werd voldaan. De auto reed in voile vaart door, doch de politie te Eindhoven werd telefonisch gewaarschuwd. Deze slaagde er in, de auto aan te houden. Bij onderzoek bleek, dat met de auto clandestien werden vervoerd 13.000 boekjes sigarettenpapier, 150 kg. margarine .en 5 kg. suiker. De in de cabine zittenden waren een inwoner uit Eindhoven en een uit Zuilen. Zij werden door de beide politiemannen die den auto hadden aangeroepen herkend. Tegen beide mannen is proces-verbaal opgemaakt. INBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. RHIEDEN. In den afgeloopen nacht hebben inbrekers een bezoek gebracht aan het post- kantoor alhier. De eenige buit die ze hebben meegenomen bestond uit hetgeen van de post- ambtenaren in de loketten aanwezig was. Er is ook getracht, de kluis te forceeren, doch dat is niet gelukt. De politie stelt een uit- gebreid onderzoek in. SCHEPEN DOOR NATIONALISTEN IN BESLAG GENOMEN. LGNDEN. Lloyd's berichtte gisteren uit Gibraltar, dat 2 Grieksche stoomschepen, waarvan de namen niet bekend zijn, door een gewapenden treiler van de vloot van Franco zijn aangehouden, en naar Bista zijn gebracht. 28 December. SLUISKIL. Aanbesteding levering kalizout. Ver. Landbouwbelang. AXEL. Verkoop afbraak. Nctaris Fanoy. TER NEUlfflEN. Prijsopgaaf gevraagd voor levering Van boomen. Burg, en Weth. van Ter Neuzen. 29 December. HOEK. Aanbesteding levering kalizout. Ver. Doelmatige Samenwerking. TER NEUZEN. Vijfde cursusavond bij den heer De Vrieze. Liberale kiesvereenigimg De Vrijheid. 31 December. AXEL. Aanbesteding levering kalizout. Comity tot aankoop van meststoffen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Hoek, 23 Dec. 1937. Mrjnheer de Redacteur. Vergun me voor onderstaande regelen a.u.b een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Afgaande op het jongste raadsverslag der gemeente -Hoek, was het het punt „electrifi- catie Vingerling e.o.", waarover ik het hebben wou, omdat m.i. in deze en de vorige fitting van den raad "dit punt 6f eenzijdig of onvol- doende is toegelicht. Er werd n.l. opgemerkt, dat het bij de betrokkenen aan voldoende me- dewerking zou ontbreken. Nu kan zulks tot op zekere hoogte waarheid bevatten, maar men had daarbq ook onder het oog moeten zien, dat er door de betrokkenen reeds ettelijke vergaderingen daarvoor bijge- woond en evenzoovele malen handteekeningen geplaatst zijn. Deze houding kan men nu wel zonder iheer afkeuren, maar zij hebben deze electrische muziek al in zooveel toonaarden gehoord, dat ze zich de watten in de ooren stoppen, wanneer deze wordt aangekondigd, laat staan nog dat ze daarvoor een vergade- ring voor de zooveelste maal zouden bezoeken; nu zij aangenomen, dat de raadsleden boven- staande niet w«ten, maar dan is er toch zeker geen grondig onderzoek aan voorafgegaan, want iemand die hier geen vreemdeling is, weet toch, dat er onder de „nieten" in het rap port zelfs zijn, die hun bewoond perceel zouden beschikbaar st-ellen om deze „electrische mu ziek" te aanschouwen. Het is toch voor iedere insider een probleem, dat zoo'n bloc aansluitbare perceelen bij en toch zonder electrisch licht zit. Nu leven we gelukkig in een geordende rechtsstaat, ieder heeft het recht voor of tegen electrisch licht te zijn, ook ieder raadslid voor of tegen eleetrificatie van bovengenoemde om- geving. Zelfs wil ik dankbaar zijn voor hetgeen door verschillende personen in dezen (helaas zonder zichtbaar resultaat) is gepresteerd. 'k Herinner me nog een der vergaderingen ten dezen op- zichte gehouden, op initiatief van den heer Colsen, waar ook den heer Ir. Lindenbergh tegenwoordig was, ook een toenmalige wet- houder van 'Hoek was genoodigd, deze wet- houder verscheen evenwel om welke reden dan ook, niet, zoodat het licht weer in het water viel. 'k Hoop wat deze aangelegenheid betreft door deze regelen het een en ander naar voren te hebben gebracht, wat in den raad en dien- tengevolge in het verslag niet naar voren kwam, van meening zijnde, dat we onzen Hoekschen Raad in dezen geen woord van lof kunnen toezwaaien, want wanneer eerst een grondig onderzoek was ingesteld zou een en ander wel -anders naar voren zijn gekomen. Wanneer eere moet gegeven worden wie eere toekomt, dan aan een Ter Neuzensch Raadslid, die zich daarvoor met alle kraeht geeft, ook al gaat het bij hem dan voomaimelijk om het Ter Neuzensch gedeelte, wat ook voor de hand ligt. Mijnheer de Redacteur, m'n welgemeenden dank voor de verleende plaatsruimte. J. DE PUTTER Azn. Rotterdam, 27 Dec. 1937. VEEMARKT. Aangevoerd 1994 dieren, t.w.540 vette run- deren, 152 vette kalveren, 9 nuchtere kalveren, 913 schapen en lammeren, 377 varkens. ,De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. 0,78, 2e kw. 0,70, 3e kw. 0,52f 0,56; vette ossen le kw. 0,74, 2e kw. f 0,70, 3e kw. f 0,520,56; vette kal veren le kw. 1,25, 2e kw. 1,10, 3e kw. f 0,80f 0,85; varkens (levend gewieht) le kw. /0,63, 2e kw. 0,62, 3e kw. /0,61; schapen le kw. 0,54, 2e kw. 0,49, 3e kw. /0,44; per stuk 30, 26, 23; lammeren le kw. /0,62, 2e kw. 0,58, 3e kw. 0,53; per stuk 20, 17, 15. De aanvoer van vette koeien en ossen was overeenkomstig die der vorige week, de han- del was traag en de prijzen onveranderd. Matig was de aanvoer van vette kalveren, de handel stroef en de prijzen als de vorige week. Veel korter was de aanvoer van schapen en lammeren, de handel tamelijk, terwijl ze prfjs- houdend waren. De aanvoer van varkens was klein, de handel stroef en de prijzen iets hooger. AARDAPPBLEN Brielsche Eigenheimers 2,102,30; Z.- Eigenheim-ers f 1,802,10; Zeeuwsche Bonte 2,25(f 2,50; Zeeuwsche Blauwe 2,25-/2,50; Blauwe Eigenheimers 1,801,90; Eigen heimers Drielingen 1,301,50; Bonte en Blauwe Poters 1,30f 1,50. alles per H.L. Westl. ronde zand 4; Westl. kleine 3,20 per 100 K.G. Met redelijken aanvoer, was de handel kalm. VLAS. Aanvoer: 9050 K.G. Blauw, schoon, f 0,66 0,75; 8850 K.G. Hollandisch Geel 0,63—/ 0,75 per K.G. De aanvoer was niet groot. De stemming ter markt was kalm. Beste soorten werden genoteerd tot onveranderde prijzen. Mindere soorten waren verlaten en met afloopende prijzen. Ten slotte werd alles verkocht. ROERMONDSCHE EIERVEILING. Aanvoer 6.500.000 stuks. Kipeieren 4,80 tot 5,80, kleine diito 4 tot 4,54, eendeieren 3,20 tot 3,70, per 100 stuks.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3