Sport HONTENISSE. SELZAETE. VOETBAL. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Vernieuwing brug over Oostelijken kanaalarm te Ter Neuzen. RECHTSZAKEN. Ons blad, als steeds het eerst, met de plaat- sing van de photo der maquette, zooals ook by de vereeuwiging van de grootsche feesten van het vorig jaar, zal t. z. t. daaromtrent den lezer inlichten! Sober van eenvoud, maar door deze eenvoud schoon, moge het nieuwe stadhuis, waar bijna niemand de noodzakelijk- heid meer van durft erkennen, lettende op de inwendige bekrompenheid en primitiviteit van het tegenwoordige, straks worden een sieraad voor onze oude stad. Moge het ook zijn tot zegen voor burgerij, tot verbreeding en verruiming van den blik van het gemeentebestuur en tot vestigen van steeds grooter liefde voor onze plaats en ieders maatschappelrj'ke taak binnen hare oude muren! 'En dus, zij het oude Stadhuis dan ook ten doode gedoemd: Leve het Stadhuis! i Auto in een sloot. Door den Kruispolder rijdende met zijn auto, besteedlde de heer C., van Kloosterzande, wel- ■licht te veel aandacht aan de jagers in het veld, met het gevolg, dat hij pardoes van den drjk reed ^n in den sloot terecht kwam. Met een paar paarden werd de auto weer op den weg gebracht en de heer C. kon zijn weg ver- volgen. 95ste verjaardag gevierd. Xn het St. Anthoniusgesticht te Groenendijk vierde de wed. J. F. Picavetde Maat haar 95sten verjaardag. Het krasse oudje is niet alleen de oudste inwoonster van het gesticht, maar van de geheele gemeente Hontenisse. CADZAND. Het was Vrijdag, meldt de M. Crt., de laatste maai, dat de heer C. J. Neeteson, hoofd der openbare lagere school alhier, als zoodanig optrad. In verband met het bereiken van den 60-jarigen leeftijd werd hem eervol ontslag verleend. Waar de heer Neeteson zoowel bij grooten als kleinen in hoog aanzien staat, was te ver- waclften, dat zijn heengaan niet ongemerkt zou voorby gaan. Ongeveer twee uur verza- melden de kinderen zich in het gymnastiek- iokaal der school, waar ook de leden van den gemeenteraad, de burgemeester en de ge- meente-secretaris aanwezig waren om van den heer en mevrouw Neeteson afscheid te nemen. Onder leiding van den onderwijzer De Keu- ninck zongen de kinderen het scheidende hoofd een toepasselijk lied toe, waarna namens de mede-leerlingen Suza. Verduijn den heer Neeteson hartelijk toesprak en hem een schil- derij, vervaardigd door den heer P. C. Stameprius te Oostburg en voorstellend de haven van Cadzand met een botter, aanbood. De heer Neeteson dankende, verklaarde Zich ten zeerste door dit blijk van waardeering getroffen, verzekerde het een goede plaats in zijn woning te zullen geven en wees er de kin deren op, dat men door anderen gelukkig te maken, zelf gelukkig wordt. Vervolgens dankte de burgemeester ook uit naam van de raadsleden den heer Neeteson voor de prettige samenwerking, die er steeds tusschen hem, den raad, het college van B. en W. en den gemeente-secretaris heeft bestaan en bood hem een leeslamp aan. De heer I. Erasmus, oud-burgemeester, die een reeks van jaren met het vertrekkende hoofd in de beste harmonie heeft samenge- werkt, gevoelde behoefte hiervoor nog eens uitdrukkeiyk te danken, waarna ook wethou- der De Bruijne woorden van groote waardee ring sprak. Namens het onderwijzend personeel sprak de heer De Keuninck, die getuigde van de prettige samenwerking, die er steeds onder- ling bestaan heeft en merkte op, dat de heer Neeteson zich steeds een humaan chef heeft getoond. De heer Neeteson dankte ontroerd voor de gesproken woorden en ontvangen blij- ken van waardeering en verklaarde Cadzand waar hij bijna 30 jaar zijn werkkring vond, nimmer te zullen vergeten. Het mond- en klautvzeer breidt weer uit. (Het mond- en klauwzeer onder de herkau- wers, dat men voor een oogenblik meende dat geluwd was, heeft weer een uitbreiding ge- nomen. Nu is het weer de stiercnfokkerij van iden heer Acke, aan de Leegstraat, die haar deel van deze plaag fcrijgt. Alle voorbehoed- middelen zijn weer getroffen. In alle straten hangt weer het venkeersverbod voor herkau- wers, varkens en honden uit. Zelfs de visch- vangst en de jacht op de weilanden zijn tot nader besluit verboden. De varkensmarkt, die hier 's Maandags gehouden werd, blijft ge sloten. De weiden bieden een treurigen aanblik. De poetische stemming van den herder met zijn kudde schapen is ook afgedaan. Dit alles zal ongetwijfeld duurte medebrengen, want het vee moet nu op stal worden gevoed. Ook blij- ven karren geladen met pulp en voederbieten gestadig voorbijrijden. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG Kon. Nederl. Voetbalbond. LuxemburgZuid-Nederland. le klasse Afd. I. Excelsior(RFC DW1S—VSV. DPCAjax. SpartaKFC. le klasse Afd. n. DHC't Gooi. FeijenoordOW. StormvogelsXerxes. Blauw-Wit'Haarlem HDVS1HBS. le klasse Afd. HI W ageningenPEC. TubantiaAGOW. Go AheadEnschede. ZAiCiHengelo iNECHeracles. Afdeeling IV. le klasse. Willem n—NOAD. MW(Bleij erheide. 2e klasse A De BaronieBreda. HeroBBC. RCJSDe Zeeuwen. GoesMiddelbur.g. ZeelandiaVlissingen. 3e klasse A. IJzendijkeAxel. OostburgTerneuzen. SluiskilHoofdplaat. Com BoysBiervliet. Breskens(Hulst. 3e Klasse B. Middelburg 2Goesche Boys. Terneuzen 2Eiland Boys. Vlissingen 2Goes 2. EMMZeelandia 2. le klasse Afd V. Be Quick—GVAiV. H1SC-Leeuwarden. SneekHoogezand. VeendamV elocitas. COMPETITIE KNVB. De wedstrijden voor de competitie in het Zuiden, die Zondag j.l. alle werden afgelast, zullen thans op 26 December a.s. worden ge- speeld. Het proigramma voor dien dag wordt verschoven naar 2 Januari en zoo vervolgens. De uitgestelde ontmoetingen kunnen niet op Zondag a.s. plaats vinden, daar in verband met den wedstrijd LuxemburgZuid Nederland slechts enkele eerste klassers kunnen aantre- den. Daarom blijft het programma voor dien dag zooals reeds was vastgesteld. Najaarszitting 1937. Vergadering van Dinsdag 14 Dec. te 10 uur. Voorzitter de Commissaris der Koningin. Aanwezig 36 leden. Afwezig de heeren Edelman, Mes, De Ridder, v. d. Zande en Geelhoedt. Direct na de opening werden de deuren weer gesloten en vergaderde men 25 minuten in het geheym. Na heropening kwam aan de orde: Fusie van tramwegmaatschappoen. Naar aanleiding van de in de vorige verga dering door den heer Vienings gestelde vraag mizake de fusie van de tramwegmaatschap- pijen in Zeeuwsch-Vlaanderen, stelden Ged. Staten voor de bespreking van deze aange- legenheid aan te houden tot de zomerzitting 1938. De heer VIENINGS bracht Ged. Staten dank. Besloten werd tot aanhouding. Adres P. L. Abrahamse. Aan de orde was nu het voorstel van Ged. Staten om het adres van den ontslagen boek- houder van de N.V. ZEGAM voor kennis- geving aan te nemen. Zooals men weet gaat het er hierbij om, dat de heer A. in veiband met het geding tusschen het vroegere personeel van de ..Imperial" en de „Zegam" (am de laatste te dwingen pen- sioenen uit te keeren) een brief aan den heer Hoegen van Hoogelande (vertegenwoordiger van de Imperial") heeft geschreven, welke alesbehalve vleiend voor de directie van de Zegam en Ged. Staten was. Deze brief werd de aanleiding tot het ontslag. In zjjn adres vraagt de heer A. nu, om hulp aan de Prov. Staten. De heer RORIJE bespreekt de ingekomen adressen en erkent dat de heer A. bij de zaken wel een eigenaardige houding heeft aange- nomen. Men kan dit betreuren. Maar men vraagt zich af of het ontslag wel juist is. Moest men nu beslist de zwaarste straf toe- passen? Men doet het veel te veel voorkomen, alsof de kwestie van de onderteekening der verklaring, (dat het personeel moest pro- cedeeren) zoo'n geheel eenvoudige zaak was. De heer A. heeft de verklaring met grooten tegemzin afgelegd onder bedreiging met ont slag. De Zegam was er in 1934 reeds van op de hoogte, dat de heer A. een brief aan de ..Imperial" had geschreven, al kende zij den inhoud niet precies. Spr. vroeg zich af, of een commissie van onderzoek bestaande uit leden van Ged. Staten en Prov. Staten niet dienstig zou zijn. In ieder geval moet op een nader onderzoek en clementie worden aangedrongeA. De heer VIENINGS stelde de vraag wat de Prov. Staten ten slotte in deze zaak kunnen doen, hoogstens kan een onderzoek worden verzocht. Spr. behandelde vervolgens den ontslagbrief. De heer A. had nimmer den brief aan den heer Hoegen moeten schrijven, en er daama zeker niet drie jaar over moeten zwijgen. Hij had bij zfln handteekening kunnen zet- ten „gediwomgen". Men kan nu alleen de hou ding van de Zegam betreuren. De heer DEKKBR wees er o.a. op, dat de tegenpartij geen gebruik van den brief van A. had moeten maken. Spr. stelt enkele vragen aan Ged. Staten of speciaal aan den heer Van Bommel van Vloten. De heer MOELKER zeide, dat het zeker een netelige kwestie is. De heer A. gaat niet vrij uit, hij was employe bij de Zegam en schreef aan de tegenpartij, dit verzwakte zijn positie. De vraag is alleen of de straf niet te zwaar is, al was straf niet te voorkomen. De heer v. d. FELTZ zeide, dat de zaak is gereed gemaakt door de directie en dan tee- kent een commissaris het makkelijker, want anders zou een slotzin van het ontslag zeker achterwege zijn gebleven. Er was een geschil tusschen de Zegam en de Imperial. De Zegam had er groot belang by, dat de staf ook mede protesteerde tegen de Imperial. De tweede vraag is of er pressie is uitge- oefend. De directie ontkent dit; maar spr. be- twijfelt het toch als men 8 uur confereert en meent, dat daaruit blijkt dat het niet ging om het belang van den heer A. Zelf. Waar ge sproken wordt van een bedekte bedreiging met ontslag is toch moeilijk vol te houden, dat er geen dwang is uitgeoefend. Spr. betwijfelt, dat de brief is overgelegd met toestemming van A. In November heeft de advocaat toch reeds tegen den dwang geprotesteerd, en dit moet de Zegam toen toch hebben begrepen. Gaat het nu aan iemand te ontslaan, omdat in een procedure het schrijven publiek wordt. Aan de hand van de statuten kunnen de Prov. Staten niet veel doen. Wel kunnen zij vaststellen, dat de belangen van het personeel niet voldoende gewaarborgd zijn en bijeen kunnen doen roepen een verga dering van aandeelhouders der Zegam, of wel een onderzoek instellen als de heer Rorrje be- doelde. De heer ADRIAANiSE vroeg of de Staten ten deze wel een beslissing kan nemen. Er is bij spreker nog steeds twrjfel. Spr. wijst op de weinige beteekenis wellicht van den brief; dit kan eerst na afloop der procedure worden be- oordeeld. De heer KGDDE zeide, dat de Staten toch op een of andere wijze iets zal moeten doen, nu het eenmaal aan de orde is gesteld. Als men het zoo ziet, moest men direct ge- zegd hebben, dat de Staten er niets mede te maken hebben. Spr. ziet in den ontslagbrief tegenstrrjdig- heden. Hij vraagt of het juist is, dat de heer A. van andere zijde steun zal krrjgen. ^pt den heer v. d. Feltz betwijfelt spr. of de Staten hier wel geheel buiten zijn gesloten. De heer BAUWENiS acht een nieuw onder zoek zeer noodig en weet heel goed, dat als er twee vechten, beide gewoonlijk schuld hebben. De heer v. DUUN zeide, dat vooral den brief van den heer A. aan den heer Hoegen het idee doet naar voren komen, dat er voor dien brief eerst een onderhoud met de men- schen van de Imperial heeft plaats gehad. De heer A. had echter de beteekenis van dien brief moeten gevoelen. De heer DE LOOZE voelde ook veel voor een onderzoek door een commissie. De heer STAVERMAN meende, dat er wel wat breedvoerig over deze kwestie Sis gespro ken; maar toch wil spr. de zaak nog eens medisch-psychologisch bekijken. Het is te be- grijpen, dat A. na 31 jaar bleef gevoelen voor zijn ouden patroon en dat zelf de sterkste mensch na 8 uur ondervragen, onder den in- vloed daarvan is en dan nog eens t-erugkeert tot zijn ouden patroon. De heer A. vroeg een onderhoud met Ged. Staten, dat hem niet is toegestaan. Aan de andere zijde is het te be- grijpen, dat de heeren van de Zegam kwaad waren. Maar dit verdedigt nog niet de straf. De heer VAN MAZIJK meende, dat een sociaal-zwakke hier door een kleine afwijking zijn gezin in moeilijkheden bracht. Het is te begrijpen, dat men naar clementie zoekt, men moet ook daarmede voorzichtig zijn en spr. voelt dan ook niet veel voor een commissie. De heer VAN BOMMEL VAN VLOTEN zeide, dat de hoofdprocedure van groote be teekenis is. Dat de heer A. meende, dat er geen reden was voor procedeeren, doet spr. opmerken, dat dit niet aan hem ter beoordee- iing staat. In 1934 heeft geen enkel Statenlid bezwaar gemaakt tegen het aangaan van het proces inzake de pensioenaanspraken. Het stafper- soneel was niet georganiseerd en hen is ge- vraagd of zij toch wilde procedeeren en toen is hen met klem er op gewezen, dat zoo niet zij geen aanspraak op pensioen gedurende de Imperial-jaren mochten hebben. Spr. wijst op de 8 Uren, die het onderhoud met den heer A. zou pebben geduurd, en ont kent beslist, dat daahbij pressie op hem zou zijn uitgeoefend. De inhoud der verklaring bewijst z.i. dat daarvan geen sprake is, en er is zorgvuldig voor gewaakt er iets in te zet- ten dat de heer A. als eerlijk man niet zou kunnen onderteekenen. Spr. leest voor het schrijven, dat hij kreeg van den advocaat der werklieden, Mr. v. d. Velde, over het over- leggen van het schrijven aan de rechtbank op 13 October j.l. en alsnog de verklaring, dat er steeds op de meest aangename wijze is onderhandeld in 1934 en die dan oak niet ge- looft dat er pressie is uitgeoefend op den heer A. Zeker had de heer A. zich nimmer moeten wenden met zijn klachten tot den heer Hoe gen maar tot het college van Ged. Staten en speciaal tot zijn voorzitter, van wiens gnoote belangstelling hij zich overtuigd kon weten. De heer A. wist, dat Ged. Staten een on- redelijk ontslag destijds niet zouden hebben goed gevonden maar hij schrijft een klacht aan den heer Hoegen. Spr. kan dan ook geen verklaring daarvoor vinden. Spr. wil zich als nog absoluut van verdachtmaking onthouden. Alleen voor dit briefje zou de heer A. niet ontslagen zijn, maar voor hetgeen er na volg- de. Het gaat om de toestemming om van dit briefje melding te maken. Hij had als hoofd- ambtenaar van de Zegam daarvan aan zijn directie moeten kennis geven. Hij deed dit niet, en kon zijn houding by het volgende onderhoud na de rechtszitting niet verdedigen en hij deed geen enkele poging om te erkennen, dat hij met het briefje een fout heeft gemaakt. Het staat voor spr. vast, dat de heer A. de belangen van zgn mede-personeel en van de maatschappij, waarbij hij toch reeds 3 jaar werkte, geen goeden dienst heeft be- wezen, want het personeel heeft groot be lang by den uitslag van de procedure. Spr. ontkende dat andere moeilijkheden die het personeel hoven het hoofd zouden hangen hier mede te maken hebben, en begrijpt de desbetreffende opmerkinjg- van den heer Roro'e niet. Spr. erkent, dat de laatste woorden van den ontslagbrief, niet goed zijn. Er is na 1934 toch een periode geweest, dat de verhouding tusschen de Zegam en den heer A. uitstekend was, en toen had hij over een en ander met de directie moeten spreken. De Staten kunnen zeker een bepaalden wensch aan de Zegam uitspreken. Spr. heeft geen bezwaar tegen eene commissie als door verschillende sprekers gewenscht wordt ge- acht. Spr. zeide dat de heer A. niet gehandhaafd kan worden, omdat hij het vertrouwen van zqn superieuren heeft verspeeld en het gezag van zijn directie heeft ondermynd. Hierna werden replieken gehouden en zeide de heer RORIJE o.a. dat ook het werklieden personeel alien gedwongen door de broodvraag partij koos voor de Zegam. Spr. meende niet, dat de Imperial den heer A. zal steunen, want dan zou die niet solliciteeren naar een zeer ondergeschikte betrekking. Spr. weet heel goed, dat men de beslissing van een commis sie weer naast zich neer kan leggen. Men kan ook een motie aannemen. Ook voor ken- nisgeving aannemen is niet goed. Spr. vraagt de zaak nogmaals te onaerzoeken en de uiter- ste clementie te betrachten. De heer DEKKER zeide niet de meening van Ged. Staten doch van den president van de Zegam gehoord te hebben. Spr. meent, dat de arbeiders in de kaart spelen van den groot werknemer. Sp'r. acht het ontslag immoreel. De brief zou ook zonder toestemming van A. zijn overgelegd. De heer ADRIAANSE ziet in een commis sie ook niets, en wil, dat Ged. Staten de kwestie nog eens met de Zegam bespreken. De heer STAVERMAN herinnert er aan destyds tegen het voeren van het proces te zijn geweest. De heer v. d. FELTZ zeide, dat de brief van Mr. v. d. Velde hem evenmin iets zegt, als aan den heer Rorije. Spr. voelt wel, dat de ver houding tot de directie niet beter is gewor- den, maar daarom is de straf toch zeer zwaar. Spr. wil de zaak beeindigen voor het oogen blik in afwachting van wat verder zal ge- schieden. Een motie acht spr. ook niet ge wenscht. De heer KGDDE voelt dat het moeilgk was voor den heer A. in 1934; en meent, dat men alles moet doen om den heer A. te helpen. Vooral wil hij antwoord op de laatste woorden in den ontslagbrief. De heer VAN GORSEL is tot overtuiging gekomen, dat in dezen democratischen staat geen recht van werklieden en ambtenaren te verkrijgen is. Hierna werd de vergadering te eCn uur ge- schorst tot half drie. MIddagzitting. In de middagzitting sloot de heer VAN 't HOFF zich aan by de woorden van de heeren Vienings en Adriaanse. Spr. is biyde dat men het idee van een commissie heeft doen vervallen. Ieder erkent, dat de heer A. een fout heeft gemaakt. Ook dat hij niet meer by de Zegam kan terug komen. Doch ook be- kent men, dat het eerste is geweest broode- loos maken van A. Spr. dient een motie in om Ged. Staten uit te noodigen met de Zegam tfe bespreken of bet niet mogelijk is hem tege- moet te komen. Spr. denkt aan een tydeiyke schadeloosstelling bijv-. door een dfdalend wachtgeld. De heer GOOSSENS, die ook een motie had geformuleerd, meende, dat men wel een mil- dere gedachte over A. zal hebben gekregen. In de motie wordt schuld erkennen gevraagd en Ged. Staten verzocht bemiddelend op te treden. De heer VAN BOMMEL VAN VLOTEN zegt, dat er geen gevoelens van haat bestaan bij commissarissen van de N.V. Zegam. Spr. meent, dat een der moties door Ged. Staten kan worden overgenomen. De heer STAVERMAN zal de heer A. af- raden op zyn knieen te vallen. De heer DEKKER stelt odk een motie voor, waarin een schadeloosstelling wordt geeischt, vast te stellen door Ged. Staten. De andere moties zijn poppenkast. De heer GOOSSENS zeide, dat men niet vergeten moet, dat de heer A. fouten heeft gemaakt en hy moet dit zelf ook ruiteriyk er kennen. Spr. zegt, dat de heer Dekker al zoo veel poppenkast heeft vertoont. Spr. wordt door den VOORZITTER tot de orde geroepen. De heer VAN 't HOFF komt ook op tegen de woorden van den heer Dekker, over af- spraken in geheime vergadering. De oplossing is gezocht in een bespreking in de koffie- kamer; dat de heeren Dekker en Van Gorsel er niet by waren is hun schuld. De heer DEKKER wil de zaak in openbare vergadering behandelen en niet anders. De heer RORUE vindt, dat in de moties te veel reeds een schuldige wordt aangewezen. De heer MOELKER zeide, dat ook hy en andere niet in de koffiekamer mede confe- reerden. Spr. is het eens met de motie Goos- sens en ziet in erkenning van fouten niets onteerends. De heer STAVERMAN hecht veel meer aan een belofte van Ged. Staten, dat zij erkennen, dat er iets moet worden gedaan. De heer KODDE wil in ieder geval dit ont slag zien gewijzigd te krijgen. De heer VAN BOMMEL VAN VLOTEN is bereid de Zegam te vragen de gewraakte zin- snede te schrappen. De heer DGMINICU1S is tegen een motie waarin de schuldvraag biy'ft staan. De heer ONDERDIJK spreekt in geiyke geest. De heer v. d. FELTZ denkt er eveneens zoo over. De heer DEKKER stelt nader voor te lezen, dat men erkent dat de heer A. verkeert heeft gehandeld. De heer VAN BOMMEL VAN VLOTEN nam de motie-Goossens over. De motie-Dekker wordt verworpen met 25 tegen 12 stemmen. De motie-Goossens wordt verworpen met 19 tegen 18 stemmen. De conclusie van Ged. Staten om de ver- zoeken voor kennisgeving aan te nemen, wordt te kwart over drie met 19 tegen 18 stemmen goedgekeurd. Pensionneering leden Ged. Staten. Voorgesteld werden enkele wy'zigingen in het statenbesluit van 23 Dec. 1936 tot vast- stelling van eene Verorden&ig op het verlee- nen van wachtgeld en pensioen aan de leden van Ged. Staten en van pensioen aan hunne weduwen en weezen. De heer DEKKER heeft bezwaar tegen pensionneering van leden van Ged. Staten. De heeren DOMJNICUS, DE BAARE en KODDE, hadden bezwaar tegen het voorge- stel'de dat betrekking heeft op de reeds ge- pensionneerde en thans Zitting hebbende leden van Ged. Staten. De heer v. d. FELTZ is er juist voor. Het betrokken deel van het voorstel wordt aangenomen met 20 tegen 17 stemmen. Oprichting polder. Het volgende voorstel was dat tot oprich ting onder de gemeente St. Philipsland van den Abraham Wissepolder" en dezen polder te vereenigen (pet het waterschap Rumoirt. Alzoo besloten. Capitulantenreglement 1935. Ged. Staten stelden voor eene verordening vast te stellen ter uitvoering van art. 13 van jtoet Capitulantenreglement 1935, waarby het waterschap De-breede-watering-bewesten-Ier- seke, het waterschap Schouwen en de Polder Walcheren gerechtigd worden zelf ambten en betrekkingen aan te wijzen, die alleen door capitulanten mogen worden vervuld. AlZoo besloten. Herstel St. Jacobskerk te Vlissingen. Voorgesteld werd aan Kerkvoogden der Nederd. Herv. Gemeente te Vlissingen in de kosten van restauratie van den Noordeiyken gevel van de St. Jacobskerk een subsidie te Verleenen van 10 pet. van de kosten tot een maximum van 360. Alzoo besloten. Ged. Staten stelden voor om voor vernieu wing en verbreeding van de brug over den Oostelyken kanaalarm te Ter Neuzen gedu rende 5 jaar een bydrage te verleenen van f 2000 per jaar. De heer DEKKER vreest voor een precen- dent; als men dit toestaat, kan het Rijk voor alle te maken werken geld van de provincie Vragen. De heer MEERTENS verdedigt het voorstel. De heer DE 'PAUW zegt, dat het rijk nu eenmaal niet voor een breede brug te vinden is, en als men dit voorstel niet aanneemt, zal het jaren duren, voor een goede brug wordt verkregen. De heer DOMINICUS zegt, dat voor Tholen toch ook verder liggende gemeenten bijdragen. De heer BAUWENS verdedigde het voor stel met klem. De heer DIELEMAN verdedigde ten slotte namens Ged. Staten het voorstel, dat zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. Uitgifte van grond in erfpacht. f Het volgende voorstel was, dat om aan ver schillende personen perceelen grond onder de gemeente IJzendyke grond in erfpacht te geven van 1 Jan. 1937 tot 31 Dec. 1966. Alzoo besloten. Overneming van wegen in beheer en onderhoud. De vergadering vereenigde zich met de voorstellen tot het in beheer en onderhoud nemen van een gedeelte van den weg Kort- gene-Coiynsplaat van de gemeente Kortgene; van een gedeelte van den weg Zuiddorpe KoewachtSt. Jansteen van de gemeente Koewacht; van een gedeelte van den weg van Hoofdplaat naar den verbindingsweg tusschen Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen van den calamiteuzen Hoofdplaatpolder, van een deel van den weg van Scherpenisse naar St. Maar- tensdijk van het waterschap St. Maartensdijk en van een deel van denzelfden weg van de ge meente Scherpenisse. Alzoo besloten. Overdracht weg. De Staten vereenigden zich ook met het voorstel om ongeveer 702 M. van den Prov. weg WalsoordenHulst over te dragen aan de gemeente Hulst. Alzoo besloten. Voetpaden te Hontenisse. Ged. Staten stelden voor het Kerkpad en de Achterstraat nos. 71 en 72 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Hon tenisse onderhoud by het waterschap Lams- waarde, te onttrekken aan het openhaar ver- keer. Alzoo besloten. Bestriding Wolhandkrab. Het volgende voorstel was, dat om aan de Commissie tot bestrijding van de wolhandkrab van de Hoofdafdeeling ,,Zoetwatervisscherij" der Nederlandsche Heidemaatschappy in de kosten ter beproeving van een in Duitschland ontworpen vangapparaat een subsidie voor eenmaal uit de Provinciale kas te verleenen van f 100. De heer VAN DUUiSE meent, dat men een bijdrage voor dit nuttige doel niet mag nalaten. Zonder hoofdelijke stemming aldus besloten. (Wordt vervolgd.) UITSLAG VERKOOPING. Heden werd door Notaris Van der Veen ten verzoeke van de gemeente Ter Neuzen, in het Hotel du Commerce, verkocht een perceel toouwgrond, aan de Scheldekade, groot 3 Are 12 Centiaren. Geveild werd in twee perceelen en in massa. De heer L. de Bruijne, architect alhier, was hoogste bieder voor het eerste perceel met 2100, voor het tweede perceel met 2300 en voor de massa met 7300. POLITIERECHTER TE MJDDELBURiG. Zitting van 14 December 1937. De volgende zaken werden behandeld: P. J. G., oud 51 j., landbouwer te St Anna ter Muiden en E. L. G., oud 25 j., werkman te Sluis, hadden zich te verantwoorden wegens mishandeling van A. Lamote te Sluis op 18 October 1.1. 'Eisch: ieder f 25 boete of 10 dagen hecht., benevens toewijzing civide vordering tot een bedrag van 57. Uitspraak idem. J. F. de W., oud 33 j., arbeider te Hulst ver- dacht van beleediging van M. S. Hauler te Hulst op 30 en 31 October en 1 November j.l. Eisch: 115 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: 10 boete of 5 dagen hechtenis. A. C. B„ huisvrouw C. S., oud 46 j., zonder beroep te Hontenisse, verdacht van beleedi ging van A. M. de Bock te Hontenisse op 3 November 1.1. Eisch: 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. G. A. U., oud 22 j., landbouwer te St. Kruis, verdacht van mishandeling van R. Dhondt te St. Kruis op 5 November 1.1. Eisch: f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. L. C. J. P., oud 20 j., dienstbode te Koe wacht, verdacht van diefstal van diverse geldsbedragen en winkelgoedenen te Koewacht in de maanden September en October 1.1. ten niadeele van J. F. Verbiest. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf voor- waardelijk. Uitspraak idem. J. V., oud 48 j., landbouwersknecht te Oost burg, verdacht van diefstal van een sleutCl ten nadeele van P. J. de Milliano, in de maand September 1937. Eisch1 maand gevangenisstraf voorwaar- deiyk en f 20 boete of 12 dagen hechtenis. Uitspraakf 20 boete of 10 dagen hechtenis. L. M. de L., oud 23 j., vrachtryder en J. A. de L., oud 33 j., vrachtryder, beiden te Schoon- dijke, hadden zich op 1 November 1.1. schuldig gemaakt aan huisvredebreuk In de woning van F. J. Castel te Sluis. Eisch: ieder 20 boete of 10 dagen hecht. Uitspraak idem. De navolgende belastingzaken werden be handeld C. D., oud 35 j. en A. M. D., oud 40 j., beiden koopman in sigaren te 's-Hertogenbosch, wegens het, in strrjd met den Tabakswet 1921, plegen van handelingen met aan den Tabaks- accyns onderworpen artikelen, onderscheiden- iyk op 19 Januari 1937 te Hontenisse en 23 Januari 1937 te Philippine, C. D. voor elk der 6 gepleegde feiten 100 boete of 20 dagen hechtenis en A. M. D. voor elk der 5 gepleegde feiten f 100 boete of 20 dagen hechtenis. iL. v. A., oud 42 j., koopman in gloeilampen te Amsterdam, wegens ongedekt vervoer van gloeilampen te Sluiskil op 14 April 1937, 75 boete of 15 dagen hechtenis en 2 maanden ge vangenisstraf voorwaardeiyk. D. P. v. A., oud 33 j., vrachtryder te Axel, en J. C. v. B., oud 51 j., veekoopman te Sas van Gent, wegens poging tot uitvoer van kal- veren te Sas van Gent op 20 Januari 1937. Beide zaken werden ingetrokken. N. de R., oud 21 j., slager te Axel, wegens verboden invoer van koeiem, te Zuiddorpe op 30 Januari 1937, f 25 boete of 10 dagen hecht. E. D. V., oud 34 j., -veekoopman te Sas van Gent, wegens uitlokking van verboden invoer van koeien te Zuiddorpe op 30 Januari 1937, f 125 boete of 2 maanden hechtenis. J. C. B. huisvr. J. H. N., oud 63 j., won. te IJsselmonde, wegens vervoer van ongezegeld sigarettenpapier te Ter Neuzen op 20 April U., 10 boete of 5 dagen hechtenis. A. v. V., oud 32 j., arbeider zonder vaste woonplaats, wegens ongedekt vervoer van sui- ker en weigerimg visitatie te Olinge op 7 Aug. 1.1. Voor het eerste feit 25 boete of 10 dagen hechtenis, voor het tweede feit 15 boete of 10 dagen hechtenis. P. A. S., oud 69 j., landarbeider te Koe wacht, wegens verboden invoer van suiker en weigering van visitatie te Koewacht op 26 Augustus 1.1., 10 boete of 5 dagen hechtenis en 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. de H., oud 36 j., arbeider te St. Jansteen, wegens ongedekt vervoer van suiker, verboden invoer van lakens en puddingpoeder en weige ring visitatie te St. Jansteen op 18 Juli 1937, f 20 boete of 10 dagen hechtenis en 15 boete of 10 dagen hechtenis. A. A., oud 53 j., arbeider te St. Jansteen, wegens ongedekt vervoer van suiker en ver boden invoer van lyfgoed en puddingpoeder te St. Jansteen op 18 Juli 1.1., /20 boete of 10 dagen hechtenis. Wlegens ongedekt vervoer van suiker hadden zich de navolgende personen te verant woorden J. de B., oud 47 j. en Th. M., oud 34 j., ar beiders te Stekene, gepleegd op 12 Juli 1937, ieder f 25 boete of 10 dagen hechtenis. W. M. de V., oud 36 j., naaister te Vlissin gen, gepleegd te Breskens in Juli 1.1., /7,50 boete of 3 dagen hechtenis. J. de G., oud 33 j., fabrieksarbeider te Sas van Gent, gepleegd op 19 Juli 1.1., 15 boete of 10 dagen hechtenis. J. S., oud 22 j., zonder beroep te Axel, ge pleegd op 15 Augustus te Axel, 7,50 boete of 3 dagen hechtenis. E. M. v. d. B., oud 22 j., inpakster te Schoon- dyke, gepleegd te IJzendijke op 10 Juli 1.1., 5 boete of 2 dagen hechtenis.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3