GUI ZUINIG f MAGGIsoepen met licnt met stroom! Zoom***A"'? doet een uoUdttJdus aa il„ tJnrs varen Zgen en.U* bears varen er wel by! Hi IPS TER NEUZEN, 10 DECEMBER 1937. Voorloopig mogen geen nieuwe Broodbakkerijen worden gevestigd. ZAAMSLAG. V PHIUPS ISO OeValumeo irewatiHOVoit 78 Ingez. Med. Toen men hem vroeg of het waar is, dat hij eenigen tijd geleden wend gearresteend, ant- woordde hij: Neen, ik ben slechts korten tijd in mijn woning vastgehouden. Hij dteelde mede, dat het doel van zijn reis slechts van persoonlijken aard was. Er is nog een andere bekend,-: Spanjaard in Frankrijk aangekomen. Ka zich zestien maandem lang in het repu- hlikeinsche Spanje verborgen te hebben ge- houden, is Diego Hidalgo, oud-minister van oorlog in de regeeringen van Lerroux en Sam per (1934), erin geslaagd te vlnchten. In weerwii van het feit, dat de repu'blikein- sche regeering een hoogen prijs had uitge- loofd voor dengene, die hem zou aangeven, heeft Hidalgo kans geizien, uit de handen van de justitie te blijven en zelfs onopgemerkt Velancia te verlaten. Hij wist een uniform van een Amerikaansche matroos te hemachtigen en is zoo aan boord gegaan van een Ameri- kaansch schip, dat hem veilig naar Nice bracht, waar hij het einde van d'en burger- oorlog zal afwacht.:n. Dat een bevel tot arrestatie tegen hem was uitgevaardigd, had hij te danken aan de As- turiers, die het hem niet vergeven hebben, dat hij als minister van oorlog in 1934 het vreem- delingenlegioen en de Mooren gebruikte om hun opstand te onderdrukken. Toen de bur- geroorlog uitbrak, zag hij kans, uit Madrid te ontsnap-pen. Hij werd door eenige vrienden verborgen ge- houden ,:n kree.g toen de gelegenheid, heime- lijk naar Valencia te vluchten, waar hij ge- bleven is, totdat eenige Amerikaansche vrien den hem bij zijn ontsnapping hielpen. Zijn ge- zin beivind't zich te Badajoz. ITELIUMGAS NAAR DUITSOHLAND. Het Amerikaansche staatsdepartement heeft den agent van de Duitsche Zeppelin-maat- schappij gemachtigd 17.900.000 kubieke voeten onbrandbaar heliumgas uit te voeren. Dit he lium is noodig voor den nieuwe Zeppelin L.Z. 130. Door deze machtiging is de weg gebaand voor een hervatting van de proefvluchten met bestuurbare luchtschepen tusschen Duitsch- land' en de Ver. Staten in het volgende voor- jaar. KONING GUSTAAF IS 30 JAAR AAN DE REGEERING. Een der meest populaire Europeesche vor- aten heeft schrijft de N. R. C., Donder- dag zijn 30-jarig regeeringsjubileum gevierd. Op 8 December 1907 besteeg de toenmalige Hertog van Wermland den Zweedsccben troon, als opvolger van zijn vader, koning Oskar. De jonge Gustaaf V toonde, reeds dadelijk zijn grooten eenvoud, een deugd die hem overal geliefd deed worden. Hij week n.l. af van het oude kroningsgebruik, terwijl hij eveneens de pompeuze opening van den rijksdag liet ver- vallen. Toch hecht hij waarde aan oude tra- dities. Zoo kan nog steeds iedereen op iederen vierden dag van de week in het koninklijk paleis komen, om zijn zaken den koning voor tG lBg^gGH. Koning Gustaaf heeft ook een groote cul- tureele belangstelling. Hij heeft een prach- tige bi/bliotheek opgebouwd en zoekt graag contact met vooraanstaande schrijvers. Als jager, als automobilist (hij was een der eer- sten, die in het begin van deze eeuw den moed had om in een auto te rijden), maar vooral als tennisser heeft koning Gustaaf bekenidheid verworven. Tot voor kort was „Mr. G." een vaste deelnemer aan tennistoumooien, vooral aan de Fransche Rivifera. Op raad van zijn arts heeft hij nu van het toumooispel afscheid genomen, maar' als toe- schouwer slaat de koning geen belangrijiken wedstrijd over. Zijn jagerstalenten komen tot uiting door zijn groote verzameling van jachttropheeen, die een der belangwekkendste ter wereid heet te zijn. Ondariks deze bezigheden, heeft de Koning zijn taak als regeerend vorst sta'eds ernstig opgevat. Zijn democratische gezind- heid heeft hij daarbij nooit verloochend. Hoewel het Zweedsche volk met dezen her- denkingsdag hartelijk meeleeft, zullen volgens den wensch van den Koning geen officieele plechtigheden worden gehouden. Daarentegen zal zijn 80ste verjaardag, op 16 Juni 1938 feestelijk worden gevierd. LADY ANNE OPENT EEN WINKELWEEK. Lady Anne Cavendish-Bentinck, de dochter van den markies van Titchfield en kleindoch- ter van den hertog van Portland en afstam- melinge van Willem Bentinck, die in 1688 met den koninig-stadhouder Wlil'lem HI in Engeland kwam, is nolens volens dezer dagen het onderwerp van een groote belangstelling in Engeland en op het continent. Deze belangstelling vindt haar oorzaak in de praatjes, welke er gerezen zijn tengevolge van het onverwachte bezoek van de Belgische koninklijke familie aan Engeland, waar koning Leopold EH met zijn moeder op Welbeck Ab bey de gast is van den hertog van Portland, terwijl zijn broer Karel te Londen vertoeft. Reeds herhaaldelijk heeft men koning Leopold huwelijksplannen toegeschreven en nu hij op Welbeck vertoefde, concludeerde men daaruit, dat zulks weleens het voorspel kon zijn van een verloving met de 21-jarige Lady Anne. Toen deze geruehten dadelijk ontkend werden, heette het, dat zij zich zou verloven met prins Karel, doch ook dat is uitdrukkelijk tegen- gesproken. Welbeck wordt goed bewaakt, zoodat ver- slaggevers geen kans krijgen zich op het goed te bewegen en de bewoners met onbescheiden vragen lastig te vallfen. Te Worksop in Nottingham, waar Welbeck gelegen is, wordt deze week een winkelweek geopend en Lady Anne is zoo vriendelijk ge- weest die winkelweek te openien en 's avonds een rondgang door het stadje te maken om de feestverlichting te ontsteken. Dat was een voordeeltje voor de op nieuwe beluste verslag- gevers, maar het eenige, wat zij uit Lady Anne's mond vernamen was, dat het haar speet niets te kunnen mededeelen. Waar prins Karel, de 34-jarige graaf van Vlaanderen is, in Engeland vertoefde, was den journalisten, dank zij een handige manoeuvre bij zijn aankomst te Londen, tot dusver ver borgen gebleven, doch een verslaggever van de Daily Express ontdekte den graaf Dinsdag in een hotel in het Londensche West Enid. De graaf weigerde echter elk onderhoud en baron Goffinet, zijn stalmeester, verjoeg een foto- graaf die den verslaggever vergezelde, met zijn parapluie. Intusschen meent de verslag gever toch zijn lezers te kunnen verzekeren, dat prins Karel sinds zijn aankomst in Enge land Londen niet meer verlaten heeft. OORLOGSZUCHTIGE VETERANEN. Domei meldt, dat twintig mannen van in de zestig, die de hoogste Japansehe militaire onderscheidingen hebben behaald in den Rus- sisch-Japanschen oorlog van 1904/'05, hun diensten hebben aangeboden aan het Japan sehe departement van oorlog. Het zijn alien artilleristen, en naar een hunner, een 62-jarige oud-onder-officier, zeide, nu er weer gevochten wordt, wenschen zij er het hunne aan mee te doen. DE UITVOER VAN SI N VASAPPELKN De Britsche gezant te Hendaye, die het protest der Engelsche regeering tegen de blokkade van Spaansche havens heeft over- gebracht, heeft tezelfdertijd een nieuwe mon- delinge nota van Franco in ontvangst geno men, waarin de generaal er op wijst, dat de verscheping van den sinaasappeloogst uit ■Valencia voor de deur staat. De verkoop der sinaasappelen zou de regeering van Barcelona in staat stellen tot het koopen van nieuwe buitenlandsche deviezen, waarvoor ze wapens en munitie zouden kunnen koopen, die den oorlog weer langer zouden doen duren. Franco hoopt, dat de Engelsche regeering zal begrij- pen, dat het zijn plicht als legeraanvoerder is de verscheping van dit fruit naar buiten landsche havens in elk geval en met alle hem ten dienste staande middelen te beletten. DE NEERGESCHOTEN FRANSCHMAN. De familie Juanola heeft een klacht inge- diend wegens moord op den jongen Juanola door Spaansche grenswachten op Fransch gebied. De prefect heeft een bezoek ontvangen van den Spaanschen grensinspecteur, die zich in beginsel bereid verklaarde een schadeloosstel- ling aan de familie aan te bieden. In de Fransche grensstreek heerscht groote verontwaardiging; men stelt er den eisch, dat de Spaansche grenswacht 300 M. van de grens zou worden teruggetrokken. LEGT TSJIANG KAI SJEK ZIJN FUNCTIES NEER? Volgens Japansehe berichten zou Tsjiang Kai Sjek besloten hebben het opperbevel der Chineesche weermacht en al zijn overige func- ties neer te leggen. Volgens onbevestigde berichten uit Chinee sche en buitenlandsch bron zouden de gene- raals Wang Tsjing-wei en Tsjang Tsjoeng-sjoe als zijn opvolgers in den uitvoerenden raad en de generaals Pai Tsrjoeng Hsi en Tsjen Tsjeng als zijn opvolgers in het opperbevel zijn aan- gewezen. BRUSSEL EN HET VLAAMSCH. De strafrechter te Brussel heeft dezei- dagen een zaak te behandelen gekregen, die den taalstrijd tot achtergrond heeft. Op een tramwagen in de hoofdstad verscheen eenigen tijd geleden een controleur, die in het Fransch verzocht de kaartjes te laten zien. Een Vlaam- sche oud-strijder verklaarde, dat hij liever in het Vlaamsch wilde worden aangesproken. Er ontspon zich een woordenwisseling en er vie- len ook klappen. Alleen tegen den oud-strijder werd een aan- klacht ingediend. Voor den rechter vertelde hij, dat de controleur, die blijkbaar't Vlaamsch machtig was, doch het niet wenschte te spre- ken, hem het woord „boche" had toegevoegd, en hem een slag had gegeven. De controleur verklaarde het woord „boche" niet gebruikt te hebben en niet eerst geslagen te hebben. Een aantal Fransch-sprekende medepassagiers bevestigden de verklaring van den controleur. De rechter zeide later vonmis te zullen vellen. DE STRIJD OM NANKING. De woordvoerder van het Japansche leger te Sjanghai, heeft aan de pers verklaard, dat de omsingeling van Nanking thans een feit is. In werkelijkheid bestaat deze omsingeling uit een halven cirkel ten Zuiden van de stad, aangezien deze in het Noorden begrensd wordt door de Jangtse, waarvan de linkeroever nog door de Chineesche troepen bezet wordt. De Japansehe militaire autoriteiten hebben een nota gepubliceerd, waarin zij den buiten landsche autoriteiten verzoeken alle schepen en voertuigen, welke aan hun onderdanen toe- behooren, uit de gevechtszone te verwijderen. DURFXIE NIET TE BLKKEN. Voelde zich een oude man hoewel pas 31 jaar. Fietst nu iederen dag 40 KAI. ,Hoewel ik pas 31 ben, voelde ik mij eenigen tijd geleden als een onden man. Als ik mi] bukte verging ik van de pijn als ik weer op- kwam. Op aanraden van verschillende kenn.s- sen nam ik een proef met Kruschen Salts en bemerkte, dat de rheumatische pijn inderdaad verdween, terwijl ik mij in ieder opzicht beter voelde. Nu fiets ik iederen dag 40 K.M. om van en naar mijn werk te komen, maar ntem dan ook geregeld de kleine dageljjlkflche dosis Kruschen Salts."1 S. V. C. Wianneer Uw inwendige organen niet naar behooren functionneeren, kunnen rheumati sche pijnen en een algeheel onwel voelen niet uitblijv'en. De dagelijksche dosis Kruschen zorgt voor geregelde werk.ng Uwer inwendige orga nen. Binnen korten tijd zullen rheumatische pjjnen e. d. verdwenen zijn en voelt U zich weer jong en levenslustig. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0,40, f 0,75 en 1,60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Mij., A'dam, voorkomt. Adv. De Japansehe autoriteiten weigeren eenige schadeloosstelling toe te kennen, wanneer eventueel schade aan buitenlandsche eigen- dommen wordt toegebracht, welke tegen hun waarschuwing in, in de gevechtszone worden achtergelaten. De Chineesche autoriteiten te Hankou heb ben van het front van Nanking vernomen, dat daar sedert Woensdag niets is gewijzigd. De Chineesche troepen hebben den Japanschen opmarsch ten Oosten en ten Zuiden van de stad opgehouden en de Chineezen gaan door de voorsteden plat te branden om de Japan sehe soldaten van dekking te berooven. De Japansehe oorlogscorrespondenten bij Nanking berichten, dat de Japansehe voor- hoede Donderdagnacht in het maanlicht heeft doorgestreden. Een tegenaanval van de Chi neezen is afgeslagen en twee Chineesche vechtwagens werden buitgemaakt. Bovendien hebben de Japansehe troepen zich meester gemaakt van de Chineesche infanterie-school te Toutsjou en van het vliegveld, dat op ruim een kilometer afstand van den Oostelijken muur van Nanking ligt. Zij rukken thans op naar de Tsjoengsjan-poort bij de graven van de Ming-dynastie. Japansehe afdeelingen zijn de Jangtse over- getrokken en hebben Tsigkiang en de forten bij Tsjengsjengtsjiang tegenover de forten van Kiangjin bezet. De strijd om Nanking is Donderdag op grimmige wijze begonnen. De Japanners heb ben, na hun posities te hebben geconsolideerd, den aanval geopend tegen een hardnekkige Chineesche verdediging. De Japansehe Vlie- gers strooien onmeedoogend bommen op de Chineesche stellingen. De Chineesche troepen zelf blijven alles vernielen, wat dekking zou kunnen opleveren voor de aanvallers. Bij het vallen van het duister woedden om heel Nan king heen de vlammen. De stad was in dichte rookwolken gehuld. De drukke waterkant met de spoorwegwerken werden eveneens opge- offerd en gingen in vuur op. De Chineezen slaan de drastische vernieling van hun huizen mismoedig gade. Woensdag was te Nanking het artillerieduel tusschen de Chineezen en de Japanners aller- hevigst. De verliezen der Chineezen moeten eiiorm zijn, maar de Chineesche autoriteiten stellen het aantal op slechts 384. De militaire autoriteiten tierbranden Nanking, waar de moderne gebouwen in de buurt van de Zuide- liike poort en Sjiakwan, naar het heet, reeds tot asch en puin zijn geworden. Een sommatie van Matsoei. Matsoei, de Japansehe opperbevelhebber voor Nanking, heeft den Chineeschen verde- diger gesommeerd de stad niet later dan Vrijdagmiddag om 12 uur over te geven. Dat was dus volgens onze tijdrekening ongeveer vier uur Vrijdagochtend. Na de slagerijen Is Donderdag door den Minister van Economisohe Zaken op voorstel van den Middenstandsraad ook voor de bakke- rijen een vestigingsverbod uitgevaardigd. Zulks is geschied naar aanleiding van de berichten die van verschillende plaatsen bin- nenkwamen omtrent de overhaaste vestiging van vele broodbakkerijen. Onder het broodbakkersbedrijf wordt niet alleen verstaan een bakkerij in den eigen- lijken zin, maar ook elke winkel waar brood verkocht wordt. Alleen is daarvan uitgezon- derd het verkoopen van brood voor gebruik ter plaatse van verkoop. De Minister is te gereeder tot deze beslis- sing overgegaan, nu hem door de ervaring bij de toepassing van het tijdelrjk vestigings verbod in het slagersbedrrjf gebleken is, hoe- velen zich op onberaden wijze als zelfstandig patroon willen vestigen, daarbij gedreven door de vrees, dat straks zekere eischen van han- delskennis en vakbekwaamheid zullen worden gesteld. Deze tijdelijke maatregel zal, evenals die voor het slagersbedrijf gelden tot de Vesti- gingswet met betrekking tot deze bedrijven in werking treedt. EXAMEN ESPERANTO. Te 's-Hertogenbosch zijn o.m. geslaagd bij het examen voor Esperanto A de beer L. J. Damkaart te Hulst en mej. F. F. M. Gerritsen te Vissingen. DE PRIJS DER BOO.MEN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Naar aanleiding van het bericht in ons no. van 3 Dec. 1.1., dat de boomen in ons gewest in prijs stijgen, schrijft ons een hout- handelaar daarvan niets af te weten. Wel weet hij daarentegen, dat de canadaboomen bijna geheel waardeloos zijn. De beste canadaboomen kunnen maar met ongeveer f 5 per M3. betaald worden, op stam genomen. Wanneer men in aanmerking neemt dat een boom van 1,30 M. omtrek, 10 M. lang, slechts 1 M3. hout vormt, kan men toch niet van een stijging spreken. WERK KAMI' JEUGDIGE WERKLOOZEN. Dat er nog steeds groote belangstelling bestaat voor de werkkampen, blijkt wel uit de deelname aan het kamp „Het Putven" te Ohaam. Niet minder dan 107 jeugdige wgrk- loozen zijn daar aan den arbeid, onder wie 18 Zeeuwsche jongemannen. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 28 November tot en met 4 December kwam in de provincie Zeeland 66n geval van roodvonk voor, n.l. te Oost- en West-Souburg. LUXOR THEATER. „Pygmalion". De voornaamste verrassing van deze ver- rassende Nederlandsche film de perfecte Nederlandsche film is zoo dtkwijls gesigna- leerd, dat rnen het bijna niet meer gelooven zou is wel Lily Bouwmeester als Elisa Doolittle, een rol die onafscheidelijk verbonden scheen aan de nooit vergeten persoon van Greta LoboBraakensiek, en die nu op glan- zende manier is opgestaan in de geestige, speelsche creatie van Lily Bouwmeester. Zij is een van onze talentvolle actrices, (joch on der de leiding van den regisseur dr. Ludwig Berger heeft zij ongetwijfeld den grooten sprong gedaan, die haar op een plaats bracht tusschen de markante persoonlijkheden van het witte doek. Zij bezit een natuurlijkheid, een rust, een zoo magnetische persoonlijkheid, dat men tel- kens bij zichzelf de vraag voelt opkomen, hoe het mogelijk is, dat onze jonge filmindustrie niet onmiddelijk deze vrouw, met haar raffine- ment van beweging, met haar humor en haar stem, met haar onweerstaanbaar grappige masker, dat zooveel gevoelsmogelijkheden be zit. ontdekt heeft. Er zijn in deze Shaw-film, die op handige wijze in het ,,Amsterdamsch" werd getranspo- neerd, waarbij alleen de Engelsche persoons- namen wat anacronistisch blijven aandoen, nog meer zulke verrassingen, zooals b.v. Emma Morel als de goedige mevrouw Higgins en Nel Oosthout als de precieuze en wat zie- lige huishoudster, die altijd in een bijna droo- merige vereering voor den ongelikten talen- professor door het huis zweeft. Het is niet noodig na een kwart eeuw nog een Shaw-stuk te vertellen, dat in Nederland zoovele malen is opgevoerd. Johan de Meester is de talenprofessor en hij verschilt in zooverre van den professor Hig gins uit het theaterstuk, dat hij aan het slot met zijn zorgenkind het bloemenmeisje, dat hjj uit haar armoedigen staat en uit haar ver- schrikkelijk dialect heeft opgeheven tot goede manieren en zuivere klanken gaat trouwen, en dat vordert van den begiime af een zacht- moediger instelling op de wereldsche dingen, dan die andere professor had. Het spraakkundig instituut van den profes sor krijgen wij nu uitgebreid te zien, met een gansche apparatuur van opname- en afdraai- instrumenten en die spraaklessen van Elisa behooren tot de meest humoristische gedeel- ten van de film, vooral ook om dien onver- stoorbaren Pickering van Verkade, die met zijn toch wat Engelsche hoffelijkheid op het Amsterdamsche bloemenmeisje een dieperen indruk maakt, dan zij vermoedelijk in werke lijkheid ontvangen zou. Dat is een der merkwaardige effecten van de transpositie in Amsterdamschen sfeer, die het typisch Engelsche karakter toch niet kan wegnemen, ook al niet omdat de taal- en ac- centverschillen in Amsterdam niet zoo be- duidend zijn, naarmate men van Noord naar West wandelt. Ludwig Berger b/fieft van Pygmalion een uitstekende film gemaakt, in een fijnen voor- namen toon gehouden. Hoe gemakkelijk is niet die persoon van den vader van Elisa, den aan den drank verslaafden Doolittle, tot uitbun- digheid te verleiden. Mathieu van Eysden, die zijn hoogtepunt vindt in zijn ondeugende lezing voor een geheelonthoudersvereeniging, is een gezellige Amsterdammer, met lichte drankverflauwde oogen. Er zit stijl in deze film en dat hadden wij noodig om te ervaren wat ons tot dusverre vrijwel volkomen ont- brak. Exploitatie jjabaan. Zooals reeds gemeld, beschikt de plaatselijke jjsclub „Van Kras tot Krul", die onder leiding van haren wakkeren voorzitter tot een flinke vereeniging is uitgegroeid, in perioden van vorst over het kreekje loopende langs de hof- stede, bewoond door den landbouwer L. Dees, welke plaats betiteld wordt als Pauwvliet. In verband met bovenstaande kan worden gemeld, dat in de onlangs gehouden ledenver- gadering van ,,Van Kras tot Krul" besloten werd een renteloos voorschot te bemachtigen ten bedrage van 150, waartoe belangstellende ingezetenen door het bestuur zouden worden aangezocht om hieraan deel te nemen voor tenminste een bedrag van 5. Tevens zal ieder jaar worden bepaald hoeveel stukken ad 5 ter vereffening zullen worden uitgeloot. Een en ander werd op touw gezet om de te vormen ijsbaan volledig te kunnen exploi- teeren, alsmede eventueele verlichting en wat dienaangaande verder noodzakelijk is. Naar we thans vememen, heeft het bestuur alle eer met haar initiatief ingelegd, doordat het bedrag van f 150 ruimschoots werd over- teekend, weshalve het renteloos voorschot, naar men ons uit goede bron meldt, definitief op f 175 is bepaald. Begrijpelijkerwijs zien de liefhebbers van ijsvermaak reikhalzend uit naar de begeerde weerverwachting,^Kans op vorst". DE KOMENDE WEDSTRIJDEN. Men zal het ons niet ten kwade duiden zoo wij ditmaal erg kort zullen zijn in onze besprekingen van de wedstrjjden, die op het programma van den K.N.V.B. en op dat van den ZVB voorkomen, want op het oogenblik dat wij deze regelen schrijven liggen de velden bedekt met een sneeuwlaag en de weervoor- spelling van De Bildt biedt geen enkele hoop, dat de uitgeschreven wedstrijden doorgang zullen vinden. In het Noorden en Oosten van ons land zijn de wegen door den sneeuwval versperd en het zou ons niets verwonderen, als de sneeuwbuien verder Westwaarts en naar het Zuiden zullen trekken. Maar ook zonder dat, is het thans wel reeds te voorzien dat alle terreinen onbespeelbaar zullen zijn. Voor het geval ochter, dat wij het wel te somber zouden hebben ingezien, volgt hier- onder een korte bespreking. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste kinase. Longa en Eindhoven hebben vorige week een slechten wedstrijd gespeeld, beide clubs ver- loren van tegenstanders die lager geclasseerd stonden. Voor Eindhoven was dat zoo erg niet, doch LONGA's positie is er erg door verzwakt en wij vermoeden zoo dat Eindhoven thans LONGA weinig kans zal bieden haar stand wat op te halen. Juliana—Willem H zal aan de thuisclub de beide punten wel ver- schaffen. De wedstrijd kan voor deze week genoemd worden de ontmoeting PSVBW een oongenome mleiding voor de moolli|d komt de gezondheid ten goede en verhoogl de ge zelligheid aan tafel. Miti het een echt-smokelijke soep is.. MAGGIs Soep Een MAGGI5 Soep is voedzaam en licht verteerbaar en van een bijzonder Fijne kwoliteit Bovendien ku.it U met MAGGI' Soepen nog eens afwisseling brengen er zijn 20 soorten 1 40 Ingez. Med. daar het hier gaat tusschen nummer 1 en rummer 2 van de ranglijst. Naar alle waar- schijmlijkheid zed PI9V er wel voor oppassen, dat zfl in deze belangrijke strijd niet struikelt, want dan is zij haar voorsprong kwijt en er zijn veel kapers op de kust. NACMW is ook een zeer belangrijke wedstrijd, zij staan volkomen gelijk als nummer 3 en nummer 4, Zoo bet niet tot een gelijk spel mooht komen. geven wij aan de thuisclub de beste kansen. NOAD beeft baar opstelling danig herzien. en dit bracht haar vorige week de overwinning en zal ook wel het zelfvertrouwen hebben teruggebracht, zoodat wij. ons zeer goed kun nen indenken, dat Roermond hiervan de dupe zal worden. Tweede klasse. Goes krijgt Zeelandia op bezoek en da&r- door de kans op de vroeger geleden 20 nederlaag te wreken, RBCBreda is roor de thuisclub van groot belang, doch niettemin gelooven wrj niet, dat zij in staat zal zijn haar positie eenigsizins te verbeteren. Middelburg De Baronie biedt aan het aloude Middelburg de gelegenheid haar stand wat te verbeteren, maar zij dient indachtig te zijn, dat zij bij, de vorige ontmoeting tegen De Baronie het niet verder kon brengen dan een gelijk spel (11). De ZeeuwemHero zal wel veler belangstel ling trekken want de Vlissingers spelen zeer wisselvallig en zijn, zoo zij in vorm zijn, in staat aan Hero een groote tegenvaller te be- zorgen hetgeen Hero wel bekend is, daar zij te Breda slechts met 43 de overwinning op De Zeeuwen behaalde. Derde Klasse. Terneuzen krijgt een gemakkelijke dag althans heel wat gemakkelijker dan vorige week toen zij tegen Breskens zou moeten uit- komen, terwijl de Com Boys tot de zwakste clubs behoort. UzendijkeHulst is een wed strijd die moeilijk te voorspellen valt, niet alleen omdat zij reeds de punten hebben moeten deelen, maar ook omdat wjj Uzendijke wel in staat achten het opkomend Hulst de beide punten te ontfutselen. AxelSluiskil heeft veel van haar belangrifkheid ingeboet nu de thuisclub een achterstand van niet minder dan 5 punten heeft op te halen op Breskens en 4 op Terneuzen. Evenwel den- ken wij dat dit voor Axel geen beletsei zal vormen om toch maar de beide punten te behalen. Hoofdplaat(Breskens is deze week de strijd van de Derde Klasse want Breskens zal het kwaad te verantwoorden krijgen en het gaat er om of zij haar leiderspositie zal weten te handhaven. Hoofdplaat heeft te Breskens gelijk gespeeld en dus moet zij tot grootere dingen in staat zijn nu zij op eigen terrein haar kleuren moet verdedigen. De reserves van Terneuzen moeten naar Hansweert van welke club zij in het modder- ballet te Ter Neuzen wisten te winnen met 61. Toen was Hansweert echter zeer zwak verschenen en men zal zich nog wel herinne- ren het solide spel van den links-achterapeler der gasten. Evenwel gelooven wij wel dat Terneuzen 2 met de overwinning naar huis zal kunnen keeren zoo de wedstrijd althans doorgaat. ZeetuwBche Voetbalbond. Eerste Klasse. BKW ontvangt Hulst 2 en zal dit wel een herhaling worden van haar vroegere over- winning, doch nu zullen de cjjfers van BKW heel wat bescheidener zijn. Na de lange rust- periode verschijnt Ria weer in hdt veld en hebben een gemakkelijke partjj te verwerken ml. tegen het tweede elftal van de Oom Boys. SVO ontvangt de reserves van Axel en ver moeden .wij hiervan 'm kleine overwinning van de gasten. Dan staat vermeld de Ter Neuzensohe plaat selijke ontmoeting Terneuzen 3 tegen de Ter Neuzensche Boys. Hoewel deze dubs elkaar niet veel zullen toegeven, dit bleek ook bij de eerste ontmoeting waarvan de uitslag 43 was in het voordeel der Boys, gelooven wtj toch dat zrj er in zullen slagen het derde elftal van Ter Neuzen een tweede nederlaag toe te brengen. Hontenisse zal als gastheer optre- den van de club uit Philippine en denked wij hier een overwinning van de thuisclub als uitslag. Tweede Klasse. Ria 2Com Boys 3 brengt zoowaar een nieuwe verschijning in het veld, want het tweede elftal van Ria heeft nog geen enkele wedstrijd gespeeld. Over haar verrichtingen valt dus niets te zeggen, maar zij krijgt een elftal tegenover zich dat het nog niet tot een enkele overwinning heeft gebracht. Philip pine 2Axel 3 kan wel eens een revanche worden van de thuisclub, dat desttfds te Axel met 52 verloor. Aanvankelijk was ook vastgesteld de ontmoeting Terneuzen A SVO 2, doch deze wedstrijd is nu uitgesteld cn in de plaats hiervan is gekomen de ont moeting Tem. Boys 2Terneuzen 4. Bij de eeiste ontmoeting behaalden de Boys-reserves een flinke overwinning. Ook nu zu'len ze weer wel de beide punten binnenhalen, of- schoon, naar wij meenera. de uitslag wel bescheidener cijfers zal laten zien. Tenslottc is Hulst. 3— Hontenisse 2 een kamp van vrijwel gelijke krachten, waarbij de reserves van Honten'sse iets meer kans moet worden toe- gekend.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2