Burgerlijke Stand graauw. de eerste plaats achten we de tijd in ver- band met de financieele toestand van de ge- meente nog niet gekomen voor de bouw van een nieuw gemeentehuis, doch wij meenen ook, wanneer met de voorbereidende werk- zaamheden begonnen wordt, het bedrag veel booger moet worden geraamd. Volgno. 54. Een lid van de le afdeeling geeft in overweging de gemeentebode een abpnnementsrijwiel te geven zooals bij de politie bestaat. Bij ons college bestaan er geen bezwaren tegen ook bet rijwiel van den gemeentebode in het abonnement op te nemen, daar in 1939 het nieuwe abonnement in gaat zal dan bet rijwiel van de bode daarin worden op- genomen. Volgno. 55. Een lid van de le afdeeling zag graag bet woonwagenkamp verplaatst. Wij achten de plaats waar bet woon wagenkamp zich thans bevindt het guns- tigst gelegen, en moeten verplaatsing dan ook ontraden. Volgno. 80. Door enkele 1-eden van beide afdeelingen wordt de opmerking gedaan of bet niet gewenscht zou zijn lantaarns te ver- plaatsen; ook het tevroeg uitschakelen der verlicbting geeft tot moeiirjkheden aanleiding. Een lid van de 2e afdeeling dringt er op aan op enkele punten sterkere lampen aan te brengen. Door ons zal worden nagegaan of bet noodzakelijk is lantaarns te verplaatsen. De P.Z.E.M. zal er op worden gewezen, dat de verlicbting soms te vroeg wordt uit- geschakeld. Wat de kwestie betreft of op enkele pun- ten der stad een sterkere verlichting kan •worden aangebracht, ook dit zal door ons worden nagegaan en zoo mogelijk in gunsti- gen zin opgelost. Volgno. 82. Door een lid van de 2e afdee ling wordt aangedrongen om lid te worden van het Ned. Wegencongres. Wij zden voorloopig de noodzakelijkheid nog niet in om lid te worden van bet Wegencongresdoch we zijn wel bereid te onderzoeken wat voor de gemeente van be- lang kan zijn. Blijkt dit, dan komen we ter zijner tijd met een voorstel. Volgno. 82. Door enkele leden van de le afdeeling wordt aangedrongen op bet aan- brengen van een richtingswijzer en een lan- taam aan bet Ferlemanstraatje. Een ander lid wil een richtingswijzer zien aangebracht bij K. v. Hoeve. Omtrent de richtingswijzer zal door ons overleg gepleegd worden met de A.N.W.B. Voor bet plaatsen van een lantaarn bij bet Ferlemanstraatje zien wij de noodzakelijk heid niet in, dit zou bovendien vrij groote kosten met zich brengen. Volgno. 89. Een lid van de le afdeeling wil aanteekening, dat zijn fractie tegen de uit- gaaf van de burgerwacht is. Deze opmerking is voor ons geen aanlei ding om deze post terug te nemen. Volgno. 92. Een lid van de 2e afdeeling geeft in overweging maatregelen te treffen inzake de alarmeering bij luchtaanvallen. In overleg met de P.T.T. zouden mogelijk bij den bouw van een telefooncentrale maatregelen te nemen zijn. Ons college zal zich ter zake in verbin- ding tellen met de P.T.T. Volgno. 104. Een lid van de le afdeeling beeft bezwaar tegen de subsidie aan de bad- en zweminrichting. Een lid van de 2e afdeeling vraagt de moge- lijkheid te overwegen om tot stichting van een volksbadhuis te komen. Er zijn o.i. geen motieven, om ten opzichte van desze vereeniging, die in bet algemeen belang werkzaam is, een andere houding aan te nemen als reeds sedert jaren is ge- achied. Het is ons bekend, dat inzake de stichting van een volksbadhuis reeds plannen in over weging zijn. Volgno. 108. Leden van beide afdeelingen stellen voor om voor bet ziekenhuis te Sluiskil de subsidie te verhoogen van 500 tot 1000. Een lid van de le afdeeling heeft geen be zwaar Sluiskil 500 meer te geven, maar vraagt of het dan niet mogelijk is de subsidie in de kom met f 500 te verlagen. Indertijd is een voorstel aangenomen om een subsidie van 500 uit te trekken als bewijs van erkentelijkheid. Wij meenen, dat verder niet moet worden gegaan, zoodat van ons geen voorstel te verwacbten is om die subsidie te verhoogen. Volgno. 127. Een lid van de 2e afdeeling vraagt of bet niet mogelijk is de kermis met 2 dagen te verkorten.. Een dergelijk voorstel kan door ons niet worden overgenomen. Volgno. 129. In beide afdeelingen wordt voorgesteld de verordening op de heffing van rechten op bet ruimen van privaatputten, zoo- danig te wijzigen, dat het recht van 2 1 wordt en het recht voor minvermogenden van 0,50 op 0,25 wordt gebracht; meer ge wenscht acht men bet nog de minvermogenden geheel vrij te stellen. Volgens de verordening moet 2 betaald worden door hen die in de Rijksinkomsten- belasting zijn aangeslagen, dat zijn dus men- acben, zonder kinderen, die een inkomen hebben van minstens f 800. Onder deze categorie zullen de werkloozen wel niet val- len, zoodat deze nooit meer moeten betalen dan 0,50, terwijl bovendien, Burgemeester en Wethouders nog altijd in bijzondere ge- vallen vrijstelling daarvan kunnen verleenen. Wij kunnen dan ook niet voorstellen deze verordening te wijzigen als is gevraagd, waardoor de opbrengst met de helft wordt verminderd. Volgno. 133. Een lid van de le afdeeling vraagt of de post van de teekenaar wel noodig is. Andere leden van beide afdeelingen stellen het op prijs, dat Burgemeester en Wethouders deze post hebben geraamd en zagen deze post gaame op 500 gehandhaafd. De bedoelde volontair verricht zeker ver- schillende werkzaamheden in het belang van de gemeente. We zijn evenwel nog niet overtuigd, dat een derde kradht in verband met de te verrichten werkzaamheden, bij gemeentewerken noodzakelijk is. Voorge steld wordt evenals dit bij de volontairs die op de arbeidsbeurs werkzaam zijn een ver- goeding te geven, en deze voor 1938 te be- palen op f 5 per week. In den loop van dit jaar kan dan gezien worden of de werk zaamheden zoodanig zijn uitgebreid, dat een derde kracht noodig is. Volgno. 137. Leden van beide afdeelingen vragen het weekgeld van den leerling-straat- maker te brengen op f 18. In beide afdeelingen wordt gevraagd de vacantietoeslag voor de werklieden te her- stellen. Een lid van de 2e afdeeling vraagt de on- geschoold arbeider Scheele te bevorderen tot routine-arbeider. Een lid van de le afdeeling wil de aanwij- zing rijwielpad aan de Axelschestraat doen vervallen en het geheel doen beklinkeren of asphalteeren. De leerling-straatmaker heeft over 1937 een vergoeding van f 12,50. Wij zijn bereid de vengoeding met ingang van 1 Januari 1938 te verhoogen tot 16 doch vinden dit voorloopig voldoende. Wanneer de man later het vak geheel zelfstandig kan uit- oefenen, kan worden nagegaan wat het weekloon moet zijn. Wederinstelling van een vacantietoeslag kan door ons niet worden overwogen. Wat de ongeschoold arbeid Scheele be treft, deze is nog maar een jaar vast bij de gemeente werkzaam en het is o.i. nog veel te vroeg om deze al tot routine-arbeider te bevorderen. Wat de rijwielpaden op de Axelschestraat betreft, zijn wij bereid die aanduiding rij wielpaden weg te nemen, zoodat dan steeds rechts van de weg moet worden gereden, wat nu ook geen bezwaar is, daar voorbij het ziekenhuis de weg tot de rails van de tramweg is verbreed. We zien de nood zakelijkheid in dat binnen betrekkelijk kor- ten tijd de weg vanaf de brug tot aan de Moffenschans zal moeten worden herlegd. Bij die gelegenheid moet de weg dan breeder gemaakt worden en zal nader overwogen kunnen worden om aan het in de afdeeling gevraagde verzoek te voldoen door ook het niet verharde deel te beklinkeren. Volgno. 138. Een lid van de le afdeeling vraagt de Nieuwe Kerkstraat geheel te willen asphalteeren. Leden van beide afdeelingen vragen het rij wielpad van de Molen- en Koedijk te willen herstellen. In de Nieuwe Kerkstraat is bij wijze van proef een stukje asphalteering gelegd. We zullen nu nagaan of dit voldoet en dan kan later overwogen worden aan het verzoek dat in de afdeeling is gedaan te voldoen. Nu het doorgaand verkeer naar Zaam- slagAxel, dezen zomer langs dezen weg is geleid heeft dit pad geleden. Wij zullen ver- beteringen zooveel mogelijk bespoedigen. Volgno. 139. Leden van de eerste afdeeling vragen bij de aanplant van boomen voor de noodige variatie te zorgen door b.v. ook beu- ken te planten. Gevraagd wordt enkele oude boomen op te ruimen. Wij zullen deze vraag met volgenden aan plant bekrjken en de noodzakelijkheid na gaan enkele boomen op te ruimen. Volgno. 140. Een lid van de le afdeeling vraagt om de rioleering in het begin van de Pierssenspolderstraat te willen in ortle maken. Voorgesteld wordt terzake de noodige voorzieningen te treffen. Volgno. 141. Een lid van de le afdeeling vindt de uitgetrokken post van de haven te hoog en vraagt wat hiervoor zal worden ge daan. Ook wij achten die post te hoog. Verster- king met oude keien uit de te vemieuwen straten zal worden overwogen. De post wordt mitsdien verlaagd tot f 200. Volgno. 144. Een lid van de le afdeeling vraagt om het huisvuil in de Fabrieksstraat 2 keer per week op te halen en tot de Coegors- straat uit te breiden. Wij willen overwegen in de Fabrieks straat het huisvuil 2 keer per week op te halen, doch kunnen dit in geen geval uit- breiden tot de Ooegorsstraat. Dit zou con- Sequenties meebrengen voor andere huizen- complexen en veel te duur worden. Volgno. 196. Een lid van de 2e afdeeling vraagt of de uitgetrokken post voor restau- ratie van lesloka'len van school C wel hoog genoeg is. Wij veronderstellen dat het onderhoud voor de scholen A en D niet de bedragen •zullen vorderen, die daarvoor geraamd zijn. Deze geilden kunnen dan nog gebrudkt wor den voor de restauratie van 2 leslokalen van school C, wanneer de hiervoor uitgetrokken post te laag blijkt te zijn. Volgno. 290/308. Leden van beide afdeelin gen vragen of de posten schoolfeestjes en volksfeesten niet booger moeten worden uit getrokken. Wanneer dit in de praktijk noodig blijkt, kan nog altijd op deze posten worden over- geschreven van de post onvoonziene uit gaven. Volgno. 309. Leden van beide afdeelingen vragen om een subsidie te verleenen tot een bedrag van 50 aan de fanfare te Sluiskil. Andere leden dringen er op aan de subsidie van het muziekgezelschap in de kom aanmer- kelijk te verhoogen. Nog wordt gevraagd de subsidie van f 25 te geven aan de beide mondharmonicaclubs. Wij zijn bereid aan de ^fanfare te Sluiskil een subsidie een subsidie van /50 te geven, terwijl wij daamaast ook bereid zijn aan het muziekgezelschap in de kom tot wederop- zegging een bedrag te geven van 200 voor het zoogenaamde instrumentenfonds. Wij zijn evenwel niet bereid aan allerlei kleine clubs subsidie te geven, zoodat wij niet kunnen overnemen een verzoek om de mondharmonicaclubs ieder f 25 te geven. Volgno. 319. Gevraagd wordt of het niet gewenscht zou zijn het instituut van vroed vrouwen af te schaffen, en dan te Sluiskil het daar vrij komend bedrag verhoogd met 400 ter beschikkintg te stellen van een dokter te Sluiskil. (Een lid van de le afdeetting verklaart zich tegen verhooging van de jaarwedde van ge- meent'e-geneesheer, in verband met de zware lasten die op de gemeente drukken. lOok in de 2e afdeeling werd de wenschelijk- heid udtgedrukt, dat Sluiskil een eigen dokter zou hebben. De werkzaamheden van den gemeente- geneesheer zijn voor de armenpraktijk als volgt: Bezoeken Visites spreekuur kom Sluiskil kom Sluiskil le hallfjaar '35 429 133 139 3 2e halfjaar '35 328 132 114 27 le halfjaar '36 677 98 265 31 2e halfjaar "36 476 37 322 30 le halfjaar '37 784 46 496 33 BehaJlve deze werkzaamheden zijn hem nog opgedragen, de kostelooze .vaccinatie, doodschouw, hulp door de politie verzocht en hulp aan de vroedvrouwen voor buiten- gewone verlossingen. Wij achten verhooging van de jaarwedde voor wat betreft de werkzaamheden in de kom noodig. Van ons zijn geen voorstellen te wachten om het instituut vroedvrouwen op te heffen. Dit brengt bovendien, doordat wachtgeld verleend zou moeten worden vrij groote kos ten met zich. Volgno. 334. Een lid van de le afdeeling vindt het voorgesteflde bedrag voor meubelen e.a. der arbeidsbeurs aan den hoogen kant. Een ander lid betoogt, dat het meubdlair zoo onvoldoende is, dat zelfs stoelen en een klok door den directeur der beurs ter beschikking zijn gesteld, wat sommigen aanleiding gaf in overweging te geven deze post te verhoogen. !De geraamde bedragen worden door ons noodzakelijk en voldoende geacht. Volgno. 337. Een lid van de le afdeeling vraagt of het niet gewenscht zou zijn de gel- den voor de werkloozenzorg uitgetrokken te gebruiken om toeslag te geven aan verschil- lende werkgevers, die in de haven laten wer- ken, waardoor de werkeloosheid zou worden opgehcven. Uitvoering van deze regeling is praktisch onmogelijk. Vanwege het Rijk is bovendien voor een dergelijk do el geen steun te ver- wachten en de gemeente kan dit onmogelijk alleen financieren. Volgno. 338. Een lid van de 2e afdeeling vraagt of al bepaalde plannen bestaan voor de ontwikkeling en ontspanning van werk loozen. Wij wenschen de ontwikkeling en ont spanning van werkloozen niet in eigen han- den te nemen, doch zijn bereid uit de uitge trokken post subsidie te verleenen, wanneer and'eren terzake met voorstellen komen. Volgno. 344. Een lid van de le afdeeling deelt mede, dat hij zal voorstellen nu Burge meester en Wethouders dienaangaande geen post hebben geraamd, om een bedrag op te nemen, waardoor een derde in de ziekenhuis- en ziekenfondspremie ten laste van de ge meente komt. Een ander lid wil nog verder gaan, in dien zin, dat de gemeente de helft zal betalen, doch verklaart er ook genoegen mee te zullen nemen als een derde zal worden overgenomen. Leden van de 2e afdeeling kunnen zich met dit voorstel vereenigen. Wij hebben het vorig jaar de bijdrage in de ziekenfondspremie e.a. moeten ontraden op financieele gronden, terwijl toen nog ver- wacht mocht worden, dat door de vereeni- gingen ook nog een derde zou worden over genomen. Waar deze vereenigingen zich niet bereid hebben verklaard een derde voor hun rekening te nemen, daar achten wij het ver leenen van toeslag niet gerechtvaardigd. Deze toeslag zal tevens in strijd zijn met de circulaire van den Minister van Sociale Zaken dd. 10 Juli 1934 no. 100/1386 afd. W. S. waarin toch duidelijk gezegd wordt, dat er op wordt gerekend, dat ook die fond- sen een derde zullen betalen. Bovendien blrjft voor ons ook de groote moeilijkheid bestaan om wanneer de werkloozen gehol- pen zouden worden dit ook niet zou geschie- den voor andere groepen, die via het burger- lijk armbestuur worden geholpen en ook voor die groepen die niet werkloos zijn doch vaak een loon verdienen dat nog lager is dan de werkloozen als steun ontvangen. Op al deze gronden is van ons geen voorstel te verwachten. Volgno. 354. Een lid van de le afdeeling vraagt of de kosten van doorloopende open- stelling van een telefoonkantoor niet gedeelte- lijk op andere gemeenten kan worden afge- wenteld. Waar andere gemeenten bij deze regeling geen belang hebben behalve iemand met een doorverbinding gaat het niet aan te traohten deze kosten op andere g-emeenten af te wen- telen. Volgno. 367. Leden van beide afdeelingen geven in overweging de classificatie van de personeele belasting te verlagen en te bren gen wat de kom betreft van de 6e in de 5e klasse en het overig deel van de 8e in de 7e klasse. Verandering van classificatie der perso neele belasting is voor 1938 niet meer mogelijk, in verband met par. 4 van artikel 31 duodecies der Personeele belastingwet, waaruit blijkt, dat zoodanig besluit voor 1 September 1937 moest zijn genomen. Volgno. 420. Leden van de le afdeeling vragen om voor de bouw van de openbare school te Sluiskil een memoriepost uit te trekken. Wij hebben deze post al geraamd in ver band met het aanschaffen van nieuwe schoolboeken, zoodat van een memoriepost geen sprake meer kan zijn. Volgno. 411. Leden van beide afdeelingen vinden de post van f 7000 voor de beerschuit veel te hoog en geven in overweging een ge- bruikte schuit aan te koopen en deze om te bouwen tot beerschuit. Dit zal veel voor- deeliger zijn. Ook wij vinden dat bedrag hoog en zul len doen wat eenigszins mogelijk is om dit cijfer zoo laag mogelijk te houden. Bij de vaststelling der begrooting komen tevens in behandeling de volgende verzoeken en voorstellen: a. de begrooting der Vrijwillige Brandweer voor den dienst 1938, in ontvang en uitgaaf geraamd op een bedrag van 3000, met een geraamde gemeentelijke subsidie tot gelrjk bedrag; b. Een schrijven van den volgenden inhoud: Qndergeteekenden, R. Simoens, voorzitter, en E. Kalle, secretaris, der R. K. Vereeniging het Wit-Gele Kruis te Sluiskil, richten tot u het beleefd verzoek voor 1938 aan ons consultatie- bureau een subsidie te willen verleenen van 100. Daar ons consultatiebureau de laatste twee jaren steeds meer en meer bezocht wordt, heeft de leidende medicus, dokter Van Loij uit Sas van Gent te kennen gegeven dit werk niet meer geheel gratis te kunnen verrichten. Ook de wijkverpleegster gaat een billijke ver goeding opeischen, terwijl de Kamer in de R. K. Verpleging, waar dit bureau straks wekelijks gaat gehouden worden, niet meer gratis kan worden gebruikt. Er komen mo- menteel 22 tot 27 kinderen op ons bureau. Inventaris vraagt ieder jaar onderhoud en verbetering of vemieuwing. Reden waarom wij uw geacht college vrien- delijk willen verzoeken aan onze vereeniging voor 1938 en zoo mogelijk jaarlijks een sub sidie voor dit doel te willen beschikbaar stel len als vorengenoemd. Overtuigd zijnde, dat wij niet meer voor ons consultatiebureau vragen dan strikt nood zakelijk is, durven wij dit vriendelijk verzoek tot uw college richten, in de meening, dat het werkwerk der zuigelingenverzorging ook uwe belangstelling heeft; c. Een voorstel van Burgemeester en Wet houders, luidende: Krachtens artikel 55, bis der L.O. wet 1920, ingevoegd bij de wet van 22 Mei 1937 S 323 wordt jaarlijks door den gemeenteraad tegelijk met het vaststellen van de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente, het bedrag bepaald, dat per leerling voor de scholen onderscheidenlijk voor gewoon en voor uitgebreid lager onderwijs in het jaar, waar- voor de begrooting geldt, wordt beschikbaar gesteld ter bestriiding van de kosten bedoeld in artikel 55 onder e tot en met h en o, als- mede die van instandhouding. Tn de ontwerp-begrooting 1938 is geraamd voor: 1. voor het openbaar gewoon lager onder wijs. a. kosten van het instandhouden van schoolgebouwen, alsmede van terreinen voor het onder wijs in lichamelijke oefening 800,— b. onderhoud van schoolmeubelen 200, c. aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften (met uitzonde- ring van nieuwe boeken) 1210, d. verlichting, verwarming en schoonhouden van schoolgebou wen 1360, e. kosten van schoolbibliotheken 100, f. brandwaarborg 20, g. gedeelte van de jaarwedden van de vaste werklieden voor het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van het onderhoud der schoolgebouwen 350,— Voor administratiekosten dient' geraamd te worden f 0,50 per leerling is 219,75 Totaal 4249,75 II. Voor het uitgebreid lager-onderwrjs. a. kosten van het instandhouden van schoolgebouwen, alsmede van terreinen in lichamelijke oef. f 200, b. onderhoud van schoolmeubelen 100,- c. aanschaffen en onderhouden van schoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften 450, d. verlichting en verwarming en schoonhouden van schoolgebou wen 495, e. kosten van schoolbibliotheken f. brandwaarborg 8, g. gedeelte van de jaarwedden van de vaste werklieden voor het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van het onderhoud der schoolgebouwen 90, Voor administratiekosten dient geraamd te worden ,f 0,50 per leerling is 43, Totaal f 1386,— Gedurende 1936 hebben op de openbare scholen voor g. 1. o. gemiddeld schoolgegaan 439% leerling en op de openbare u. 1. o. school 86 leerlingen. In verband hiermede stellen wij U voor het eerder genoemde bedrag voor 1938 te bepalen wat het g. 1. o. betreft op f 4249,75 439% 9,67 en voor u. 1. o. op f 1386 86 f 16,12. d. Een schrijven van B. A. Th. M. Truf- fi'no en R. Wilking, resp. voorzitter en secre taris der Katholieke Middelbare iSchoolvereeni- ging te Hulst, luidende: Waar de Katholieke Middelbare Schoolver- eeniging telken jare te kampen heeft met tekorten, die op den duur noodlottig moeten worden voor den financieelen toestand harer Middelbare Handelsdagschool met 4-jarigen cursus, neemt het bestuur de vrijheid, uwen raad te verzoeken door een extra-subsidie deze jaarlijks terugkeerende tekorten te dekken. Wij voegen hierbij een staat van ontvangsten en uitgaven over het jaar 1936, waaruit u kunt zien, dat 't uiteindelijk tekort bedraagt 939,13. Het zou o.i. billijk zijn, dat de gemeenten, die niet de door ons gevraagde subsidie per jaar per leerling verleenen, naar evenredig- heid van 't aantal leerlingen die uit deze ge meenten de school bezoeken tot dekking van dit tekort bijdroegen. Uit uwe gemeente bezochten 2 leerlingen de school van 1 Januari 1936 tot 1 September 1936 en 2 leerlingen van 1 September 1936 tot 31 December 1936, omgerekend in jaren wordt dit een aantal van 2 leerlingen. Uit de be doelde gemeenten bezochten de school 35 leer lingen van 1 Januari 1936 tot 1 September 1936 en 39 leerlingen van 1 September 1936 tot 31 December 1936, omgerekend in jaren wordt dit dus een aantal van 36% leerlingen. Wij zijn zoo vrij er op te wijzen, dat onze school met ingang van 1 September 1935 door Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ,,erkend" werd, en dus sindsdien volledig gelij'k staat met andere scholen van dit type. Aan het bezit van het thans officieele diploma, zijn verschillende belangrijke voor- rechten verbonden. Op grond van een en ander vertrouwt het bestuur der K. M. S. V., dat uwe raad over 1938 een etxra subsidie van: 2 X 939,13, is 51,86 zal willen ver- 36% leenen teneinde het tekort over 1936 te dekken. e. Begrooting der Commissie tot Wering van Schoolverzuim voor de kom voor den dienst 1938, sluitende in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 150; idem van die te Sluiskil— Driewegen tot een bedrag van f 70 in ont vangst en uitgaaf. f. Een schrijven van den volgenden inhoud: geeft met verschuldigden eerbied te kennen: het bestuur van het muziekgezelschap „De Vereenigde Werklieden"; dat het, overeenkomstig het tot haar ge- richte verzoek d.d. 3 Juli 1.1. aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente heeft ingezon- den de begrooting voor het loopende jaar en het jaar 1938, welke bij een zuinige raming en rekening houdende met eventueelen steun van particulieren op een eindcijfer van rond f 1100, met een berekening der gemeentelijke subsidie op 300 nog een tekort heeft van ruim f 300; dat het bestuur de bovengenoemde begroo ting heeft doen vergezeld gaan van een uit- voerige uiteenzetting omtrent het doel, het streven en de samenstelling der vereeniging, en de beteekenis die zij tijdens haar 44-jarig bestaan heeft verworven; dat het voor de hand ligt, dat het onder de hierboven aangehaalde financieele omstan- digbeden niet mogelijk blijft, het werk der vereeniging voort te zetten, hetgeen naar de meening van het bestuur te betreuren zou zijn, niet alleen in verband met de jarenlange zorg, die daaraan steeds is besteed, doch ook wegens de leemte die daardoor zou ontstaan in het gemeentelijk openbaar leven, en die zich bij verschillende omstandigheden met name de herdenking of viering van nationale en andere feestdagen geducbt zou doen gevoelen; dat het bestuur mitsdien beleefd de vrijheid neemt, Uw Edelachtbaar College te verzoe ken, om, mocht het bezwaar ondervinden de gemeentelijke subsidie te verhoogen tot een volledige dekking van het geraamd tekort, die subsidie (n.l. het bedrag voor de in stand- houding van de vereeniging) en de vergoeding voor minstens 5 concerten) te willen toeken- nen tot een bedrag van minstens 500, als wanneer het dan der vereeniging wellicht mogelijk is het tekort komende te eerder van particulieren te verkrijgen. g. de begrooting van het Burgerljjk Arm bestuur met een eindcijfer van 45.000 in ontvangst en uitgaaf en een geraamde ge meentelijke subsidie van 43.500. h. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders luidende; De exploitatie van de woningen van het Woningbedrijf der gemeente Sluiskil heeft den laatsten tijd onze bijzondere aandacht ge- eischt, in verband met het leeg komen van verschillende woningen. De meer afgelegen ligging alsmede de trek naar nieuwe woningen mogen zeker als oor- zaken hiervan worden aangewezen. Teneinde te zorgen, dat de woningen weer bewoond worden, hebben wij ons met het Ministerie van Binnenlandsche Zaken in ver- binding gesteld, inzake eenige huurverlaging. De Minister heeft zich vereenigd met een huur verlaging van de 22 en de 8 woningen. De huren voor deze woningen bedragen thans resp. f 3,35 en f 3,50 met inbegrip van watergeld. Wij stellen Uwen raad voor de huren nader te bepalen, met ingang van 1 November 1937, voor de 22 en de 8 woningen op f 3,10 per week. i. De begrooting van het Woningbedrjjf voor den dienst 1938, tot een bedrag van 9967,88 voor den gewonen dienst en 5887,95 voor den kapitaaldienst. j. Een voorstel van Burgemeester en Wet houders, luidende: In de ontwerp-begrooting 1938 is met de raming der desbetreffende post rekening ge houden dat de opcenten op de Personeele Belasting thans bedragende 175/210 met 40 worden verminderd. De verordening op de heffing van opcenten op de Personeele Belasting in de gemeente Ter Neuzen, behoeft in verband hiermede de noodige aanvulling, waarom wij U voorstellen het navolgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen, besluit: vast te stellen de navolgende verordening: VERORDENING op de heffing van opcenten op de personeele belasting in de gemeente Ter Neuzen. Artikel 1. Er zullen jaarlijks, met ingang van het belastingjaar 1938, ten behoeve dezer gemeen te, op de hoofdsom der personeeel belasting opcenten worden geheven volgens onderstaand tarief. a. in de kom der gemeente: 135 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde bedraagt 150 of minder; 142 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan f 150 en niet hooger dan f 225 149 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 225 en niet hooger dan /325; 156 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan f 325 en niet hooger dan /475; 163 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 475 en niet hooger dan /675; 170 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan f 675. b. overig deel. 135 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde bedraagt f 90 of minder; 142 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 90 en niet hooger dan 135; 149 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 135 en niet hooger dan 195; 156 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 195 en niet hooger dan 235 163 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 285 en niet hooger dan /405; 170 voor de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huurwaarde hooger is dan 405. Op de aanslagen van hen, die niet in den zin der wet op de personeele belasting 1896 ge- bruiker van een perceel zijn, wordt het maxi mum van 170 opcenten opgeheven. Artikel 2. Deze verordening wordt herzien zooara wordt vastgesteld of gewijzigd een gemeente- verordening als bedoeld in de artikelen 5 en 31 duodecies der wet op de personeele belasting 1896. Artikel 3. De thans gelden verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting wordt met ingang van 1 Januari 1938 ingetrokken. Zij blijft van kraoht ten aanzien van belas- tingjaren, welke voor dien datum zijn geedn- digd. (Wordt vervolgd.) AXEL. Huwelijks-aangiften. 29 Nov. Emanuel Florentinus Cretel (van Ter Neuzen), oud 26 j. en Madalena Maria Prudentia Velleman, oud 22 j. 'Huwelijks-voltrekkingen. 3 Nov. Dirk Dorrepaal (van Ter Neuzen), oud oud 30 j. en Adriana Bom, oud 24 j. 4 Nov. Marinus Mar- kusse, oud 27 j. en Stephanie Maria de Wael. oua 27 j. 11 Nov. Joseph van Meerendonk (Van Ter Neuzen), oud 23 j. en Maria Over- dulve, oud 20 j. Geboorten. 3 Nov. Ferdinand Petrus, z. van Martinus Albertus Smolenaers en van Alphonsina Maria van de Velde. 12 Nov. Johannes Cornelis Leonardus, z. van Joseph Franciscus van den Bergen en van Anna Maria de Rijk. Willem Pieter, z. van Willem Corne lis Ruijtenburg en van Elisabeth Ingetje van Warendorp. 13 Nov. Machiel, z. van Mari nus Dieleman en van Josina Adriana van Arenthals. 15 Nov. Jaspert Dominicus, z. van Gijsbregt Herjnsdijk en van Maria Janna de Kraker. Janneke, d. van Abraham Bujjze en van Jozina Deij. 16 Nov. Anna Francina, d. van Jacob van Driel en van Aaltje de Kra ker. Abrham en Maarten, zonen van Abra ham van de Wege en van Jacoba Janna Herre- bout. 17 Nov. Catharina Cornelia, d. van Jan van Tatenhove en van Maria Tanneke van Eijk. Overlijden. 4 Nov. Cornelia Jansen van Rosendaal, oud 84 j., echtg. van Marinus Jacobus Witte. 9 Nov. Elisabeth van Hoora, oud 84 j., wed. van Cornells de Ritter. 23 Nov. Hendrik Jan de Feijter, oud 24 j., echtg. van Marrigje Verstraten. (Ax. Crt.) Huwelijks-aangiften. 5 Nov. Rene Adria- nus D'Hooghe, oud 26 j., jm. en Josephine Marie van Itegem, oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Nov. Rene Ludovicus Malcontent, oud 27 j., jm. en Rosa lie Marie van Laere, oud 28 j., jd. 26 Nov. Rene Adrianus D'Hooghe, oud 26 j., jm. en Josephine Marie van Itegem, oud 23 j., jd. Geboorten. 13 Nov. Irrna Leonie Juliette, d. van Johannes Franciscus Stallaert en van Elisa Julietta van Eerdenburgh. Overlijden. 3 Nov. Louisa Blondina Borm, oud 66 j., echtg. van Josephus Augustinus de Schepper. 21 Nov. Jan Francies de Bakker, oud 68 j., weduwn. van Bertha Doris Louise Lisette Elisabeth Meier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 8