Gemengde Berichten Dam-en Schaakrubriek Burgerlijke Stand DAMMEN. VOOR HET EERST IN DE LOTERU GESPEELD. NEDERLANDER IN FRANKRIJK VEROORDEELD. HANDELAAR IN BLANKE SLAVINNEN GEPAKT. SCHAKEN. LOOP DER BEVOLKING. GEMEEN1ERAAD VAN TER NEUZEN. daar stonden, veuraan, Graad en Mieneke mee lien breejen tweelimg-kinderwagel. En ik heurde Sinterklaas teugen Zwarten Piet zeg- gen: kek 'ns Baauwe, ons kin-ders!" Acbter malkaar lieten ze den stoet in den steek, de twee grootvaders!! Den Blaauwe, die den scbimmel aan 't bit leidde, voerde 't peerd den stoet uit, naar den kleinen Tiest en Autje, daar in dieen kinderwagel. Dat was iets, amico! Oohja, 't Bloed kruipt, waar 't nie kan gaan. En dat geldt zekers veur deuze twee grootvaders. D'n eene vergat z'n bisschoppelijke w^erdig- hei-d, den andere z'n gepotlooid gezicht en vort den stoet uit. Rap, ik zat ook in de ruiterij, vlak acbter den Sint, (zooveul als reserve-veiligheid), aprong ik op Bles den stoet uit, boog me veurover, sleurde den scbimmel aan 't bit den stoet weer in en foeterde teugen Sinterklaas: „aallee, Jaan, zijde nie wel, ge stuurt de heele boel in den soep." Hij scbold een en ander terug, begreep tOch da 'k gelijk had, maar den Blaauwe was over die ,,flaauwe kul" heelemaal nie te spreken. Hy foeterde, schoid, vloekte zelfs, maar de Mermonie was er 66k nog! Die blaasde over alles henen, waarop den schimmel efkens sieriyk steigerde en den Jaan en den Blaauwe handjesvol gaf en zuilie dus mee geweld over d'r grootvaderlijke gevoeligbeid wierden henen- gevoerd. Zoo liep alles manjefiek ten end. Op 6en dingske na. Ze hebben Sinterklaas gefotogra- feerd veur de krant. En nou is z'n ennigsten zorg; dat Tonia dat krantenprenteke onder d'r gebrilde oogen krijgt Maar daar was wel zo'n bietje-n-op ge- rekend, amico! Sinterklaas badden we zo'n vracht witten wol aan z'n gezicht geplakt, dat Tonia tocb goei' oogen zal motten hebben om uit al dieen kapok den Jaan te veurscbijn te pluizen! Afwachten. Mijn taak zit erop. Wyers is 't aan den „eenzamen Janus", om 't mee Tonia te red- deren. Ik heb nou lang genogt veur zrjnen beschermer gespuld. Ik schei er dus af! Veul groeten van Trui, Dr6 III en als altij, gin horke minder van oewen t. a. v. DRE. „SLAPPE TOON" OP JAOHT NAAR BIJWIEliEN. Het Handelsblad meldt: De gemeente-politie te Oss heeft Dinsdag een 22-jarigen jongeman gearresteerd, die in Oostelrjk Noord-Brabant bekend staat onder den bijnaam „S!appe Toon" van Mieneke de Soep. ZOoals deze benaming reeds aangeeft, een ne'ef van den berucht^n bendeleider Toon de Soep, die tijdens de schoonmaak in 1935 tot een langdurige gevangenisstraf veroor- deeld werd. Ook de thans gearresteerde jon geman was bij die gelegenheid aangebouden en wegens een inbraak tot gevangenisstraf veroordeeld. ,,31appe Toon" werd eenigen tijd geleden in vrijheid gesteld wegens beeindiging van zyn straftijd. Maar het is wel gebleken, dat hij nog geen beter leven begonnen is. Het had reeds lang de aandacht getrokken, dat hij van tijd tot tijd over vrij veel geld beschikte, zonder dat het mogeljjk was te zeggen, aan welke bron hij deze middelen ontleende. Het veijnoeden bestond dan ook, dat hij het pad der misdaad weder betreden had. Dit vermoeden is juist gebleken. Te Oss en verre omgeving werden den laatsten tijd zeer vele rijwielen vermist; ook gemakkelijk ver- wijderde onderdeelen als lantaarns, rijwiel- belastingmerken enz. verdwenen geregeld. Tegen den jongeman rees de verdenking dat hij meer van deze diefstallen zou weten en zijn gangen werden nauwkeurig nagegaan. Hem op heeterdaad by een diefstal betrappen kon men niet, maar op een gegeven oogenblik kon men een van hem afkomstige rijwiellan- taam in beslag nemen, die hij van een rywiel gestolen had. Natuurlijk werd hij direct ge arresteerd en ofschoon hij aanvankelijk ont- kende moest hij ten slotte toegeven, dat hij een rijwiel gestolen had, dat hij na de lantaam en nog enkele onderdeelen eraf te hebben ge- nomen in het Ossemeer had geworpen. Het rijwiel werd door de politie uit het water op- gehaald en toen volgden meer bekentenissen ofschoon de politie ervan overtuigd is, dat hij nog vele diefstallen heeft verzwegen. Het on- derzoek emaar wordt voortgezet, waarbij ook aandacht wordt besteed aan mogelijke mede- plichtigen en holers. 502. In de Internationale Oorrespondentiecom- petitie (EC.C.) van de „Haagsche Post" speelden we van Dec. 1933 tot Dec. 1935 de volgende correspondentie-partij tegen den Nederlandsen kampdoen R. C. Keller. Wit: K. Zwart: Keller. 1. 3430 1721 Het oude antwoord in de Franse opening. Nieuwer en volgens velen ook sterker is 2025, waama wit met 3024 of 3228 vervolgen kan. 2. 30—25 21—26 3. 4034 1117 4. 34—30 6—11 5. 30—24 (Hier kwam ook 3228 in aanmerking 5. 20X29 33X04 19X30 7. 25X34 1—6 8. 34—30 14—19 9. 30—25 10—14 10. 39—33 5—10 11. 44—39 17—22 12. 50—44 12—17 13. 44 40 7—12 14. 4034 15—20 15. 3430 20—24 16. 31—27 Stuurt het spel nu in klassieke banen. 16 22X31 17. 36X27 17—21 18. 4944 18—23 19. 33—28 12—18 20. 41—36 8—12 21. 37—31 26X37 22. 42X31 10—15 23. 47—42 21—26 24. 39—33 26X37 25. 42X31 14—20 AAN BED GBKLUESTERD DOOR RIIEUMATISOHE RUGPIJN. Nu geen spoor van pyn meer. ,,Jk leed gedurende jaren aan rheumatische pijnen in mijn rug. Van tijd tot tijd moest ik zelfs een paar dagen in bed blijven. Ik kon niet loopen of staan. Daar mijn vader van dezelfde pijnen veriest werd door Kruschen Salts, probeerde ik het ook. Nu heb ik niet het minste teeken van pijn meer. Mijn vader die al over de 80 is, heeft nooit ergens last van dank zij Kruschen Salts." Mevr. H. R. Evenals bij deze dame en haar vader zullen ook bij anderen die geregeld him kleine dage- lijksche dosis Kruschen Salts nemen, allerlei klachten als rheumatische pijnen, hoofdpijn, constipatie enz. niet bestaan. Door de aan- sporende werking van Kruschen Salts op de inwendige organen blijft uw organisme vrij van alle schadelijke stoffen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k f 0,40, f 0,75 en 1,60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rown- tree Handels My., A'dam voorkomt. Adv. Vrouw Fortuna heeft, schrijft „De Tele- graaf" vaak goede grillen. Dat ondervond een bordenwasscher uit een logement te Am sterdam, die op zijn ouden dag voor het eerst een kansje waagde. De reclamestunt „twee halen, 66n betalen" verlokte hem zijn 80 cent voor de eerste klasse te offeren. Men bood hem twee verschillende nummers. Maar hoe- wel leek op het gebied van loterijen, bleef de oude man op zijn stuk staan: ofwel twee briefjes met hetzelfde nummer, ofwel heele maal geen briefje. En reeds maakte hij aan- stalten het kantoor te verlaten, toen men hem terugriep. Er waren nog twee briefjes met hetzelfde nummer gevonden, de laatste en die kon hij krygen. Mopperend legde hij twee kwartjes en drie dubbeltjes neer. Mopperend en treurende over het verloren geld ging hij aan zijn werk. Hij had spijt als de zuinige haren op zijn hoofd. Maar 's avonds mopperde hij niet meer. Terwijl hij naarstig bezig was de borden te reinigen, die door hongerige gasten waren ge- leegd, kwam een vriend de keuken binnen om hem de blijde tijding te brengen, dat de 20.000 op zijn nummer was gevallen. Van schrik liet hij de borden op den grond vallen. Hij heeft ze niet meer opgeraapt, nam ontslag uit zijn betrekking en ging naar het kantoor om f 1750 in ontvangst te nemen. Zoolang dat geld duurt wil hy niet meer' aan borden wasschen denken. DE VERDWENEN UTREOHTSCHE CHAUFFEUR. De Utrechtsche chauffeur B. van V., die veT- leden week zijn werkgever dupeerde, door er met de vrachtauto en een bedrag van 160 gld. van door te gaan, heeft zich vrijwillig bij de Haagsche politie aangemeld. Het geld was geheel opgemaakt. Zooals men weet, werd de auto verleden week in Amsterdam gevonden. De man heeft zich in Amsterdam en Den Haag schuil ge- houden. Hij is naar Utrecht overgebracht. TWINTIGDUIZEND SCHEERMESJES IN BESLAG GENOMEN. Te Zevenaar hebben de rijksambtenaren bij de aankomst van een der uit Duitschland ko- mende treinien een partij van 20.000 scheer- mesjes, die op een bijzondere plaats waren verborgen, als smokkelgoed in beslag ge- nomen. PROF. MENGELBERG LICHT GEKWETST. Dinsdagmorgen is prof. dr. Willem Mengel- berg in de badkamer van zijn woning te Am sterdam komen te vallen, waarbij hij licht in het gelaat werd gewond. Het concert, dat prof. Mengelberg Donderdagavond zou leiden, werd nu geredigeerd door Eduard van Beinum. De Fransche krijgsraad heedft den Neder- lander G. van H. op grond van spionnage ver oordeeld tot tien jaar opsluiting en twintig jaar ontzegging van verblijf. De veroordeelde, die de hem ten laste ge- legde feiten niet kon ontkennen, gaf voor een speelbal van anderen geweest te zijn en in de meeming te hebben verkeerd, dat hij slechts handelsinlichtingen verzamelde. EEN NOODLOTTIGE STOEIPARTIJ. In de bakkerij „,Smulhuis" aan den Soester- weg te Amersfoort is een ernstig ongeluk ge- Allemaal zetten, die in dergelijke posities nodig zijn. 26 27. 28. 29. 30 25X14 30—25 25X14 44—39 31—26 9X20 4—9 9X20 2—8 3—9 Zwart 1217 kon natuurlijk niet wegens wit 3530; 33—29 39X30; 27—21 en 32X25 wint. 31. 4641 11—17 32. 36—31 17—21 33. 26X17 12 X 21 34. 31—26 2429! Hier blijkt de betekenis van Zwarts 30e zet 39. Deze eenvoudige ressource voorkomt n ad eel voor zwart en leidt tot een grote af- ruil, waama het spel rustig remise loopt. 35. 26X17 Dit is gedwongen. Op 33 X 24 volgt zwart 20 X 29; 18—22 en 13X44. 35. 1822 36. 33 X 24 22X44 37. 45—40 19X30. 38. 40X49 23—28 39. 32X23 9—14 40. 35X24 20X18 41. 4137 14—19 42. 37—32 Stand na de 42e zet van wit. ZWART 12 3 4 5 16 26 36 46 WIT 42. Vrij wel gedwongen 43. 17X8 44. 32—28 45. 4944 46. 27—22 47 48 49 50 8—12 13X2 6—11 18—23 23X32 beurd. Twee knechts, die zich op den meelzol- der zouden gaan kleeden am naar huis te gaan, stoeiden daar nog even en vielen daar- bij door e;n meelluik naar beneden. Een van de j'ongens brak hierbij zijn beide polsen en liep een hersenschudding op, De andere be- kwam een schouderfractuur en een hersen schudding. Beiden zijn naar het St. Eiisabeth- ziekenhuis aidaar overgebracht. GESLIPT EN ONDER DE TRAM GERAAKT. Wbensdagmiddag is op de Vijzelstraat te Amsterdam, voor het gebouw van de Ned. Handel-Maatschappij een ernstig ongeluk ge- beurd, dat gedurende ruiin een half uur een grootie verkeersstagnatie heeft veroorzaakt. Op dat tij'dstip fietste een tweetal meisjes in de richting van het Muntplein, toen plotse- ling tusschen de Keizersgracht en de Heeren- gracht een van beiden, de 14japige J. K., slipte en op de tramrails slingerde. Met fie'ts en al kwam zij onder den baanschuiver van een uit tegenovergestelde ricbting komende tram- wagen terecht, waardoor zij een eindweegs werd meegesleurd. De trambestuurder was ni'et bij machte nog tijdig te stoppen, De tramwagen mqest worden opgevij'zeld eer de ongelukkige er, zwaar gewond, onder vandaan gehaald kon worden. Per auto van den G. G. D. is zij naar het Binnengasthuis vervoerd. Het gevolg van een en ander was, dat het verkeer gedurende langen tijd volkomen ge- hlokkeerd was, zoodat spoedig tusschen het Muntplein en den Weteringschans, een onaf- zienbare file van trams en auto's stond te wachten. Een groote politiemacht was op de been om in dezen verkeerschaos de orde te her- stellen. HET TE UTRECHT VERDWENEN GELD. De politie zoowel als de cooperatie Voor- waarts te Utrecht bewaren een dlep stilzwdj- gen over de zonderlinge verdwijning van een hedrag van 4500 uit een auto van de coope ratie, tijdens een geldtransport van een bank naar f het kantoor van de Voorwaarts in het Noorden van de stad. Daardoor is het uiterst moeilijk, nadere bijzonderheden te vernemen omtrent dit geheimzinnige voorval, hetwelk juist door zijn geheimzlnnigheid nog steeds te Utrecht in het middelpunt der belangstelling staat. Aangezien het stilzwijgen der politie echter niet gemotiveerd wordt met redenen in het belang van het onderzoek, achten wij ons garechtigd nog eenige mededeelingen aan de reeds gemelde berichten toe te voegen, afkom- stig van nadere, elders ingewonnen inlich- tingen. Het is namelijk gebleken, dat de vermiste f 4500 slechts een onderdeel vormden van het geld, dat de vorige week Woensdag van het kantoor van het agentschap der Nederland- sche Bank, Achter St. Pieter, naar het kantoor van de cooperatie aan de Willem van Noort- straat is overgebracht. De boekhouder van de cooperatie had niet al het bij de Stichtsche Bank opgenomen geld aan de Nederlandsche Bank verzilverd, doch wel het grootste ge- deelte ervan. In totaal zijn bij deze bank in den vrachtauto geiaden 23 zakjes met specie, met een inhoud van 500 elk, terwijl in de acten- tasch nog /3500 aan bankpapier aanwezig was. Van deze kostbare lading is de actentasch verdwenen, b'enevens twee zakjes met geld, zoodat m totaal indcrdaad de reeds van den aanvang af gemelde f 4500 vermist worden. Het onderzoek der politie schijnt nog weinig positiefs te hebben opgeleverd. Een moeilijk- heid moet daarbij ook zijn, dat de vrachtauto niet onmiddellijk na het ontdekken der ver- missing te harer beschikking is gekomen, doch eerst nadat zij op den wagen in de gara ge beslag heeft gelegd. Terwijl men namelijk de politie van de vermissing in kennis stelde, is de chauffeur weer met zijn vrachtauto door- gereden, om hem in de garage onder te bren- j gen. Daar heeft men aanvankelijk ook geen extra zorg aan den auto besteed, zoodat er na de ontdekking van alles mee gebeurd kan zijn. Uiteraard heeft de politie den auto aan een grondig onderzoek onderworpen. Daarbij zou ook zijn komen vast te staan, dat onder de zit- plaats in de cabine zich een bergruimte be- vindt, zooals deze meestal voor het bewaren van eenig gereedschap gebruikt wordt. Deze ruimte was evenwel aan de achterzijde met een luik afgesloten, zoodat men er van den laadbak uit bij kon. De hoop, dat hierin mis- schien het vermiste geld bij vergissing was achtergeblevan, werd evenwel niet verwezen- lijkt. Tusschen de bank, waar't geld is ingeladen, en het kantoor van de cooperatie, waar de vermissing werd ontdekt, heeft de politie proefritten gemaakt met den auto in denzelf- den gesloten toestand als waarin de fatale rit van j.l. Woensdag werd gedaan. Er is gepro- 47. 38X27 19—23 48. 43—39 15—20 49. 4440 2—8 50. 39—34 8—13 51. 4842 13—19 52. 4237 20—25 53. 37—31 11—17 54. 22X11 16X7 55. 27—22 19—24 56. 40—35 remise. We hebben er ons wel eens over verwonderd, dat correspondentie-partrjen in ons dam- wereldje nog zo weinig waardering genieten. Het bezwaar, dat ze meestal zo lang duren, moge waar zijn, maar wie zo oordeelt, ziet de lichtizijden (en dat zijn er vele!) voorbij. In de eerste plaats betekenen ze voor spelers, die, zoals wij hier, in een afgelegen streek wonen, een schittefende gelegenheid, het tekort in wedstrijdroutine aan te vullen. Omdat men de zetten thuis rustig kan overwegen en ama- lyseren, hiedt iedere correspondentiepartij met zijn wisselende standen in opening, midden- spel en eindspel een schat van oefenmateriaal, dat men waarlijk niet licht moet schatten. En we spreken dan nog niet eens van het genot, dat zulk een partij den waren damliefhebber verscbaft, evenmin als van de vriendschaps- betrekkingen, die door het spelen van corres- pondentie-partyen ontstaan met dammers in hinnen- en buitenland. iEnige leden van de Damclub Ter Neuzen spelen al sinds 1 jaar een match per cor- respondentie tegen de Luikse damclub ,,Damier Mosan". De oud-kampioen van Bel- gie, Leon Vaessen, is hierbij ook van de partij. Zijn ontmoetingen met Springer en Raichen- bach (van den laatste won hij 2 partijen!) hebben hem als dammer en als mens geiuk- kig niet boven het gelijkvloerse toneel der aardse eenvoud verheven, zodat hij zich niet te groot achtte om oprecht damgenoegen te vinden in partijen tegen spelers uit het af gelegen Ter Neuzen. En als de voortekenen niet bedriegen, zullen de Ter Neuzenaars die match winnen! Miaar daarover later meer... Wie onzer lezers, in of buiten Ter Neuzen, correspondentie-partijen wil spelen, schrijve ons dat even. We zullen dan gaarne onze be- middeling verflenen, om waardige tegenstan- ders te vinden. beerd, of mogelyk onderweg een slanke en lenige persoon inde laadruimte zou kunnen klimmtn, hetzij door snel de riempjes, waar mee het zeil aan de achterzijde boven de klep gesloten was, los te maken, en later weer dicht te doen, hetzij op andere wyze. Deze proeven schijnen evenwel ook weinig nieuwe gezichts- punten te hebben opgeleverd. Wel bleek, dat deze manoeuvre zeer moeilijk zoo niet onuit- voerbaar was. Verscheidene personen, ook leden van het personeel der cooperatie, zijn aan een ver- hoor onderworpen. Tevens zijn enkele huis- zoekingen verricht, doch, naar wij vernemen, zonder resultaat. De chauffeur en de boekhou der, die naast hem zat, houden vol, dat zij on derweg niets hebben bemerkt, en kunnen ver- der ook niet de minste aanwijzing geven. Het onderzoek der politie wordt met kracht voort gezet. t In samenwerking met de recherche te Dan zig is de Poolsche politie er in ge3laagd, te Warchau een man te arresteeren, die ver- dacht wordt ivan handel in blanke sdavinnen. De verdachte, Palczewski geheeten, zou 22 meisjes naar Zuid-Amerika vervoerd hebben. NOORSOH SOHIP DOORMIDDEN GESPLETEN. Een scheepsramp, welker omvang tot dus- ver niet vaststaat, is Dinsdagmiddag gebeurd bij dien ingang van de haven van Kristiansund. Twee sitoomhooten, die aidaar de verbinding Vormen tusschen de stad en de vele kleinere plaatsen aan de langgerekte fjord, zijn met elkaar in botsing gekomen en wel met zulk een kracht, dat een der beide schepen door- midden werd gespleten. Het 'schip verdween hinnen enkele minuten in de golven. Aan boord ontstond een ontzettende paniek, waar door de reddingspogingen uitermate bemoei- lijikt werden. Naar gemeld wordt, zyn tot dusver 31 per sonen gered. Hoeveel passagiers zich aan boord hebben bevonden, kon nog niet worden vastgesteld. Naar de bavenautoriteiten mededieeiden, is de ramp vermoedelijk aan de ©mstandigheid te wijten, dat de kapitein van het gezonken schip aan een 17-jarigen jongen toestond, het stuurwiel te hedienen. MAN VAN 120.000 FRANCS BEROOFD. Maandagmiddag begaf de 45-jarige Lagneau als incasseerder verhonden aan een finma te Tweebeek, zich per fiets naar Virginal (Belgie), om een som van 120.000 francs te storten. Nabij de bosschen „Des Roques" dook plot- seling een man op, die hem een hoeveelheid peper in het gezicht wierp en vervolgens een hevigen vuistslag toebracht, meldt het Laatste Nieuws. Lagneau viel bewusteloo.s van zijn fiets. Toen hij weer tot het bewustzijn kwam, stelde hij vast, dat de 120.000 francs verdwe nen waren. Een tasch, die aan zijn fiets ge- bonden was, en die slechts een kleine geldsom inhield, werd niet aangeraakt. SAS VAN GENT. Geboorten. 21 Nov. Juliette, d. van Henri van Daele en van Angelina Cornelia Christina de Vrieze. 23 Nov. Frangoise, d. van Jan de Braal en van Suzanna van Kerkvoort. Overlyden. 22 Nov. Mohamed Mathar (wonende te Hull, Eng.), oud 49 j., echtg. van Charlotte Ann. Watson Wilkinson. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 4 Nov. Marinus Boo- gerd, oud 23 j., jm. en Maria Geertruida Die- leman, oud 25 j., jd. 24 Nov. Jacobus Schoon- akker, oud 23 j., jm. en Elizabeth Hamelink, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Nov. Cornells Pieter de Vos, oud 27 j., jm. en Janna Johan na van Doorn, oud 25 j., jd. 11 Nov. Marinus de Feijter, oud 24 j., jm. en Janna de Pooter, oud 21 j., jd. 17 Nov. Marinus Boogerd, 'oud 23 j., jm. en Maria Geertruida Dieleman, oud 25 j„ jd. Geboorten. 1 Nov. Hendrik, z. van Steven van Harn en van Maria Petronella Boudeling. 18 Nov. Charles, z. van Petrus Franciscus Vermeersch en van Cornelia de Pooter. 27 Nov. Johannes Willem, z. van Mattheus ue Feijter en van Jacoba Adriana Hamednk. Overlijden. 4 Nov. Hermanus de Jonge. oud 92 j., weduwn. van Janna Markusse. 18 Nov. Hendrik de Koeijer, oud 54 j., echtg. van DE MATCH EUWEALJECHIN. Wij willen hier nu eens niet de laatste par tijen ophalen, gelijk wij voor dezen deden, maar een overzicht geven van het verloop van dezen en den vorigen match. Eerst willen wij nog eens de allereerste match (niet om het wereldkampioenschap) tusschen de twee spelers in oogenschouw nemen. Deze werd gespeeld van 22 Decem ber 1926 tot 8 Januari 1927. Het verloop was: Na de le partij,: Aljechin y2, Euwe V2 na de 2e partij: Aljechin 1%, Euwe V2 na de 3e partij: Aljechin 2%, Euwe na de 4e partij: Aljechin 3, Euwe 1; na de 5e partij: Aljechin 3%, Euwe 1%; na de 6e party: Aljechin 4, Euwe 2. (tot hier had Euwe dus nog niets gewonnen) na de 7e partij: Aljechin 4, Euwe 3; na de 8e partij: Aljechin 4; Euwe 4; (dus gelijk!)- na de 9e party: Aljechin 4%, Euwe 4%; na de lOe partij: Aljechin 5%, Euwe 4%. Nu plaatsen wij den stand der twee matches om het wereldkampioenschap naast elkaar; eerst den stand van Aljechin, daama dien van Euwe. Men zal zien, hoe weinig ze over het geheel verschillen. 1935 1937 1. 1—0 6—1 2. 1—1 1—1 3. 2—1 1%—1% 4. 3—1 2—2 5. 3%1% 2—3 6. 42 3—3 7. 5—2 4—3 8. 53 53 i Dus. nu is de stand geheel dezelfde als toen. 9. 6—3 5%—3% 10. 64 6%3% Hier staat Euwe voor het eerst in den tweeden match minder don in den eersten. 11. 12. 13. 14- 15. 6%—5% 7—6 7—7 7%—7% 7y2— 5% 8%—5% 9—6 Cornelia Adriana Klaassen. 21 Nov. Wille- mina Bakker, oud 68 j., d. van Leendert en van Clara Meeusen. 23 Nov. Jan Frans Stoffels (overl. te Ter Neuzen), oud 6 j., z. van Adriaan Johannes en van Maria Johanna Risseeuw. SAS VAN GENT. In de week van 21 tot en met 27 November zyn uit de gemee'nte vertrokken: A. A. De Huyetter, kantoorbediende, naar Gent (Belgie). G. A. Nijenhuis, electro-techniker, naar Middelburg. L. van Belleghem, fabrieksarbeider, naar Selzaete Belgie Vergadering van Dinsdag 9 November 1937, des voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer Mr. P. H. W. F. Tellegen, Burgemeester. Tegenwoordig de leden L. J. Geelhoedt, D. Scheele, C. A. Verlinde, N. J. C. Lambrecihtsen van Ritthem, J. Riemens, J. Duurinck, E. L. van Hecke, H. J. Oolsen, L. J. van Driel, J. N. 't Gilde, M. de Vos, J. den Hamer, A. de Bruijn en P. van Cadsand. Afwezig de heer D. E. de Kraker. (2. Vervolg.) 3. Aankoop grond Scheldekade. Burgemeester en Wethouders schrijven den raad: Bij uw besluit van 6 Augustus 1931 is aan de provincie Zeeland verkooht een perceel on- bebouwde grond aan de Scheldekade, ter oppervlakte van ongeveer 312 M2. voor een bedrag van. f 500, waarop de provincie voor- nemens was een wachtkamer met kantoor- gehouw en bergplaats van den Provincialen Stoombootdienst op de Westerschelde te bouwen. Bij schrijven van 14 Mei 1937, no .2, deelden Gedeputeerde Staten ons mede, dat de voor- genomen bouw van een gebouw voor den Provincialen Stoombootdienst geen aanbeve- ling verdient, waarom zij de aangegeven koop ongedaan wenschten te maken en waartoe wij ons destijds bereid hebben verklaard. Thans dselen Gedeputeerde Staten ons mede, bij hun schrijven d.d. 24 September 1937, no. 7, le afd., dat het besluit der Pro vincial Staten tot verkoop van den bedOelden grond aan de Scheldekade voor f 500 aan de gememte, Koninklijk goedgekeurd is. In verband hiermede doen wij U het hiema volgende voorstel tot wederaankoop van het perceel onhebouwde grond aan de Schelde kade voor een badrag van j 500, het bedrag dat ook door de provincie is betaald. De gemeenteraad van Ter Neuzen, overwegende dat de provincie Zeeland be reid is aan de gemeente te verkoopen het per ceel onhebouwde grond aan de Scheldekade ter oppervlakte van 312 M2. voor een bedrag van 500; dat dit bedrag billijk is te achten; gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders; besluit aan te koopen van de provincie Zeeland het perceel grond, kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, sectae L no. 2348, en gelegen aan de Scheldekade, op bijbehoorende teekening in roode kleur aangegeven ter oppervlakte van 312 M2. (driehonderd en twaalf vierkante meter) voor een hedrag van vyfhonderd gul den (/500) en onder de navolgende voor- waarden: a. de levering van het gekochte door de ver- koopster zal moeten geschieden vry van hypotheek en andere lasten uiterlyk bin- nien drie maanden nadat dit besluit door Gedeputeerde Staten van Zeeland zal zijn goedgekeurd; b. het gekochte moet in gebruik en bezit van de gemeente komen by betaling der koop- som; c. de grondlasten van het gekochte komen vanaf 1 Januari 1938 voor rekening der gemeente; d. de kosten, op deze koopakte vallende, komjen voor rekening van de gemeente. De heer DUURINCK vraagt, wat de bedoe- ling is, den grond voor denzelfden prijs terug te koopen? De VOORZITTER antwoord bevestigend. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders aanvaard. Terwijl Euwe in 1935 den stand gelyk had gemaakt, staat hy in 1937 liefst drie punten achter. 16. 8V2—TU, 9%—6^ 17. 98 9%—7% Het schijnt alsof Euwe, die slechts een half punt verschil heeft, zijn stand van vroeger nastreeft. Er was nu slechts een weinig suc- ces noodig geweest om dien te bereiken. 18. 9%—8% 16—8 19. 10%—8% 10%8% En we zien tot onze verbazing, dat na deze partij de stand in beide matches gelyk is! Het is dus logisch, dat geheel niet hoeft te worden gewanhoopt aan een succes van Euwe. 20. 10%—9% 11—9 21. 10%—10% 12—9 22. 11—11 139 23. 11%—11% 131^—91^ Hier zijn we nu aangelamd. Het begin yan bet derde tiental is voor Euwe nu uitermate slecht geweest. Dit zal men wyten aan gebrek aan uithoudingsvermogen, en dezelfde diagnose zal men in 1935 by Aljechin stellen. Alleen bleek het by dezen eerst eenige partyen later. Het vervolg van de reeks van toen was: 1212 12—13 12—14 13—14 13%,14% 14—15 14%15% en Euwe wint. Nu is de stand geworden 9% tegen 13%, en nog steeds blyft een theoretische kans be staan, dat Euwe wint of gelijk speelt. Die kans is natuurlyk buitengewoon gering, maar Alje chin heeft nog 2 punten noodig. Hoe de uitslag ook is, wij moeten aannemen, dat Euwe in 1935 de sterkste was, en dat Aljechin tot nog toe in 1937 de sterkste is gebleken. Omstandigheden kunnen daar veel toe of afdoen, maar het gaat om het resul taat. Schaken wordt gedaan met bord en stukken, zeer zeker, maar ook met inzet van den geheelen persoon. En daarbij komt het op alle factoren der persoonlrjkheid aan.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 7