i Gemengde Berichten Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten Advertentien SCIIAKEN- RECHTSZAKEN. WEERVERWACHTING. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEPV AARTBEWEGING. JACHT OP SMOKKELAARS TE HELMOND. Maria Cornelia van Troost, marie borghstijn-cambier. wel bekend. In Luxemburg bad Nederland sreen sterke tegenpartij gekregen en 200 werd dan 00k al als uitgemaakt beschouwd, dat Luxemburg zal uitvallen, daar 00k het Bel- gisch elftal haar kanis niet zal verspelen. In de eerste helft werd door het Nederlandsch elftal slechts ednmaal gedoelpunt, hoewel bet over- wegend sterker was. Na de rust ging het de Oranjehemden beter af en was het de jeugdige speler De Boer, die voor de daarop volgende 3 doelpunten zorgde en alzoo den stand op 40 bracht. Een uitstekende wedstrijd is het met gewor- den daarvoor was 00k de tegenstand niet groot genoeg en wij vermoeden wel, dat de Neder- landsche elftal-commissie voor de volgende landenwedstrijden nog wel enkele veranderm- gen in de samenstelling zal brengen. De strijd om het wereldkampioenschap. Gister is de Zaterdag afgebroken 22ste party te Delft voortgezet en heeft Dr Aljechm op waarlijk eminente wijze de party m zyn voordeel weten te beeindigen, Dr. Euwe steeds tot verdediging dwingend. Elke volgende zet na de voortzetting bracht aan Dr. Euwe grootere moeilijkheden en aan een nederlaag was niet te onthomen. Bij de 62ste zet gaf by dan 00k de partij op, waardoor de stand werd Dr Aljechin 13 punten en Dr. Euwe 9 punten. Een achterstand dus van niet minder dan 4 punten, terwijl er nog hoogstens 8 partyen moeten worden gespeeld! Dmsdag zal te Rot terdam de 23ste partij plaats vinden. CLUBONTMOETING HULST—HOEK. Op 25 November werd, als onderdeel van het Oost-Zeeuwscli-Vlaamsch Clubtoernooi een tientallenkamp te Hulst gespeeld tusschen de schaakclub van Hulst en van Hoek. De laatst- genoemde club had aan de oneven borden wit. De uitslag was 514iVz ten gunste van Hulst; gedetailleerd als volgt: Job. KlaassenR. de Kraker F. van WaesbergheI. de Kraker H. de MoorJ. W. de Feijter F. de MeurichyA. Tollenaar F. VerpalenP. Zegers E. BleijenberghP. Scheele H. A. JansenA. Jurrij J. ScheuweM. Meertems H. BruijnoogeG. Meeusen G. J. van KampenJ. Zegers Hulst 5y2—4y2 Hoek. personenauto, bestuurd door den heer L. uit Vaais van aehteren aangereden. Emstig ge- wond bleef de oude man op den weg liggen. Eenige oogenblikken na het ongeluk is hy overleden. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. S. was ongehuwd en woonde in het gesticht voor oude mannen te Doenrade. 10 1—0 1—0 0—1 0—1 1—0 0—1 0—1 1—0 EEN EIGENAARDIGE NOTARIS. Poging om van een borgstelling voor 250.000 af te komen. De oud-notaris Kluwer te Amsterdam, aan wien destijds sursdance van betaling was ver- leend, wendd'e zich als eischer, met medewer- kinsr van den bewindvoerder bij prorogatie tot 't gerechtshof te Amsterdam en stelde daarby nietigheid van een akte van borgstelling, door hem geteekend ten behoeve van de Amster- damsche Bank tot borg voor een fabnek in Doesburg. Het ging over een bedfag van f 250.000. Deze fabriek werd sursdance van betaling verleend, zoodat de notaris aanspra- kelijk zou worden gesteld. Deze nietigheids-eisch was gebaseerd op grond dat het zich borgstellen door een nota- ris verboden is krachtens de Notanswet (art. 73b) en in strijd is met de goede zeden, als- mede op grond van onbekwaamheid van den notaris. Het gerechtshof heeft den eisch met ontvankelijk verklaard. Tegen deze uitspraak werd cassatie aangeteekend. Aangevoerd is een middel dat op twee stel- lingen berust, namelijk, d'at partijen zouden hebben gehandeld uit ongeoorloofde oorzaak en dat Kluwer toen hij den borgtocht aanging, onbekwaam daartoe zou zijn geweest. In doze zaak heeft de advocaat-gene raa ij den Hoogen Raad te 's-Gravenbage, mr. Wijn- veldt geconcludeerd. Deze zeide, dat de vraag, of het gewenscht #ou zijn, dergolijke borg- tochten nietig te verklaren, onder oogen is eerien in het verslag der commissie van onder zoek inzake het notarisambt. Het antwoord hderop is echter geweest, dat zulks met nood- zakelijk was. Men besloot dergelijke hande- lingen van den notaris te brengen tot gedra- gingen, welke tot een disciplinairen maatregel aanleiding konden geven, maar waaraan civielrechtelijke gevolgen in den vorm van ge- heele of gedeeltelrjke nietigheid met verbon- den moesten worden. Den notaris is dus verboden borg te zyn. Doet hij dit toch, dan verwaarloost hy zyn ambtsplichten. Het zich borg stellen is hem verboden, het verbonden zyn als borg heeft voor een notaris Oozelfde gevolgen als voor ieder ander. Ook kon mr. Wijnveldt uit het felt, dat het deD notaris niet geoorloofd is, zich borg te stellen, niet afleiden, dat wanneer hy zulks toch doet, aangenomen zou moeten wor-.en, oat zijn handeling is die van een onbekwame. Hij concludeerde mitsdien tot verwerpmg van het beroep. T De Hooge Raad zal arrest wijzen op 13 Jan. TE STAPHORST NIET FOTOGRAFEEREN DAN MET TOESTEMMING. Naar gemeld wordt heeft de raad te Stap- horst het besluit genomen, tot aanvulling der algemeene politieverordening met de bepalmg, dat het zonder toestemming voortaan ver boden is op of aan den openbaren weg te fotografeeren. Dit besluit is een uitvloeisel van het ge- beurde, in den afgeloopen zomer, waarbij twee Nymeegsche dames, door Staphorster jongens in een sloot zijn geworpen, toen zij kerkgan- gers bij het uitgaan der Zondagochtend gods- dienstoefening, trachtten te fotografeeren, hetgeen een zeer attractief toeristisch gebruik schijnt te zyn. Staphorst, dat zeer aan den kerkgang hecht, is van dit gebruik echter minder gediend en heeft er op de bovenom- schreven wijze thans paal en perk aan willen stellen. BUITENMAN IN DE RESIDENTIE BEROOFD. Ben buitenman, die Donderdag een bezoek aan de residentie bracht, werd in de middag- uren, toen hij zich in een verdacht huis aan de Korte Houtstraat bevond, beroofd. In ver- band hiermede zrjn op het hoofdbureau van politie ingesloten een man en een vrouw, die rich aan deze berooving schuldig zouden heb ben gmaakt. Voor het betreffend huis is een post geplaatst. Van welk bedrag de buiten man is beroofd, is niet bekend. De politie weigert daaromtrent elke inliohting. 76-JARIGE MAN DOOR A1JTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Op den rijksiweg HeerlenSittard, onder het dorp Doenrade, is Donderdagavond de 76-jarige H. Spaetgens. die aan den rechter- kant van den weg liep te wandelen, door een ONGELUK IN HET DOK. Vrijdagavond ruim kwart over negen waren drie arbeiders in het steenen dok 3 van de Nederlandsche Dokmaatschappij te Amster dam op een houten stelling bezig met het verrichten van herstellingswerken aan de achterzijde van het in dat dok liggende Engel- sche stoomschip Pearlstone, toen een nieuwe dikke plank brak en zij van drie meter hoogte omlaag stortten. Een 55-jarige arbeider kwam op den steenen vloer terecht en de beide andere mannen boven op hem. Deze laatsten kwamen er vrijwel ongedeerd af, doch de 55-iarige liep een wervelfractuur op. Hy is in emstigen toestand in het Wilhelmina-gasthuis opgenomen. KIND DOODGEREDEN. De vierjarige A. Groenendijk te Rotterdam, is Vrijdag in de Insulindestraat onder een autobus der R.E.T. geraakt, welke bus werd bestuurd door den 31jarigen G. V. De bestuur- der naderde het eindpunt en had in verband daarmede snelheid geminderd. Hij stuurde de bus naar de rechterzijde van de straat. Toen hij bijna stilstond hoorde hij kinderen gillen. Onmiddellijk bracht hij den wagen tot stil- stand. Tusschen de voorwielen lag het meisje. Hoe het kind daar terecht is gekomen heeft niemand gezien. Het moet op slag gedood zijn geweest. Het stoffelijk overschot is per auto van den geneeskundigen dienst overge bracht naar het ziekenhuis aan den Bergweg. INVAL IN EEN SPEELHUIS. Vrijdagnacht heeft de politie te Hengelo een inval gedaan in een gesloten huis aan de Bothastraat, op het vermoeden dat er gelegen- heid tot hazardspel werd gegeven. De politie trof in de woonkamer zes personen aan. Het bleek, dat deze zich inderdaad met hazardspel bezig hielden. Alle aanwezigen, onder wie de bewoner van het huis, werden naar het politie- bureau gebracht. Tegen de zes spelers is proces-verbaal opgemaakt. Na verhoor kon den zij naar huis gaan. De bewoner is in arrest gesteld. HUT TE UTRECHT VERDWENEN GELD Het blijkt nog steeds een groot raadsel te zijn hoe het geld van de Cooperatieve Voor- waarts, te Utrecht, dat Woensdag tijdens het transport van een bank naar het kantoor der cooperatie verdwenen is, ontvreemd kan zijn. De politie staat voor een mysterie, aan welks oplossing evenwel met kracht wordt gearbeid. Omtrent deze geheimizinnige verdwijning zijn thans nadere bijzonderheden bekend geworden welke wij hier laten volgen. Het bedrag van ruim f 4500, dat tijdens net transport verdwenen is, had de cooperatie, zooals gemeld, noodig voor de uitbetaling van dividenden. Het is des middags door een boekhouder, in dienst van deze instelling, op de gebruikelijke wijze afgehaald aan het kan toor van de Stichtsche Bank, aan de Neude, waar de cooperatie een tegoed heeft. De boek houder heeft het geld, dat hem in den vorm van bankbiljetten was ter hand gesteld in een actentasch gedaan, waama hy er mee naar het agentschap van de Nederlandsche Bank achter Sint Pieter, is geloopen. Daar heeft hij het bankpapier gewisseld tegen specie. Het geld is in een zak gedaan. Inmiddels had de boekhouder zijn kantoor gewaarschuwd, om een auto te sturen ten einde den vrij zwaren zak met zilvergeld te vervoeren. Op deze wijze ongeveer geschiedt dit geldtransport elk jaar, wanneer de coope ratie geld noodig heeft voor de uitbetaling van dividenden. Ook nu #eer verscheen kor- ten tijd daarna een vrachtauto van de coope ratie, om het geld naar het kantoor aan de Willem van Noortstraat, hoek Joh. de Beka- straat, te brengen. De zak werd tezamen met de actentasch, achter in den auto gezet en zoo werd de terugreis aanvaard. De auto was van aehteren afgesloten met een klep en daarboven met een zeil, dat nauw- keurig werd gesloten. Voorin zaten de chauf feur en de boekhouder. Zij zeggen beiden, onderweg niets te hebben gemerkt en recht- streeks van Achter Sint Pieter naar het kan toor van de cooperatie te zijn gereden. Door een poort aan de Joh. de Bekastraat is de auto op het terrein gebracht, waaraan het kantoor aan de achterzijde grenst. Toen men evenwel daar de kostbare vracht wilde afladen, bleek zoowel de zak met geld als de actentasch te zijn verdwenen. Uiterlijk was er niets aan den vrachtauto te zien en het zeil was nog evenzoo gesloten als toen men van het gebouw van het agentschap van de Neerlandsche R' vertrok. In het stadsverkeer is de vrachtauto na- tuurlijk nauwelijks opgevallen, zoodat het zeer moeilijk is, na te gaan, wat er onderweg mee gebeurd kan zijn. De politie zet haar onderzoek voort en gaat elk spoor na, dat tot ontdekking van de dieven kan leiden. Het is mogelijk, dat men van het inladen van den zwaren zak, die naar alle waarschijnlijkheid wel geld zou bevatten, voor de bank getuige is geweest en dadelijk voor het wegrijden of onderweg zijn slag heeft geslagen, toen de chauffeur en de boekhouder voorin de cabine zaten. Anders moet de diefstal zijn gepleegd, door ddn of meer personen, die van den gang van zaken goed op de hoogte waren. Een vreemde omstandigheid blijft evenwel dat het zeil bij aankomst aan het kantoor op precies dezelfde wijze met riempjie was gesloten, als toen de auto van de bank vertrok. grepen, doch de andere wierp zyn fiets voor die van den achtervolgenden ambtenaar, waardoor deze kwam te vallen en de smok- kelaar zijn huis kon binnenvluchten. De amb tenaar zette hem verder na en drong het huis door de achterdeur binnen, waarna de smokke- laar door de voordeur weer verdween. Dit alles speelde zich af op den drukken Mierloscheweg in de kom der gemeente, zoo dat spoedig veel publiek op de been was. Toen eindelijk ook de tweede smokkelaar gepakt was, bleek hij zijn jas, waarin de boter was geborgen te hebben uitgetrokken en wegge- worpen. Deze jas werd echter spoedig door de ambtenaren gevonden. Tijdens het vervoer van de in beslag geno men boter door de ambtenaren, vielen uit een der zakken enkele pakjes boter op straat. Een oud vrouwtje, dat juist passeerde, kwam toe- loopen om den ambtenaar te helpen de boter weer snel in den zak te stoppen, daarbij zeg- gende; „Vlug, vlug, om dezen tijd komt er vaak politie langs. Waarom heb je den zak ook niet goed dichtgebonden" HET AUTO-ONGELUK TE WEERT. Omtrent het verschrikkelijk auto-ongeluk, dat Woensdagavond te Nederweert plaats vond, weet de „N. Koer." nog de volgende by- zonderheden te melden: In het cafd Van Loon zochten we den heer W Derks, den eenigen geredde, die daar naar binnen was gebracht en warm onder de wol was gestopt om op verhaal te komen van de doorgestane emoties en het bad in het ys- koude water. Welwillend vertelde hij, wat hy in die paar benauwde seconden doorleefd had. Ze kwamen van de kringvergadcring der Jonge Boeren te Weert, waar zoowel rector Wevers als pastoor De Fauwe en de heer Kessels het woord had- den gevoerd. Na afloop der vergadering reed rector Wevers, die aan het stuur van de auto zat, met een kalm gangetje naar Nederweert. Hy moest nog naar Blerick en zou onderweg te Leveroy en Heythuysen zijn medereizigers afzetten. Rechts naast den rector zat pastoor De Fauwe, links achterin de heer Kessels en rechts achter de heer Derks. Zoo naderden we de brug te Nederweert. „Kijk daar heb ie de brug waar we over heen moeten", zeide de rector. Daar moeten we draaien. „Toe maar", zei pastoor De Fauwe, „ik zie er niets van" en hij veegde eens over de beslagen voor- Plotseling voelde daarop de heer Derks een schok De rector had te vroeg de bocht ge nomen en reed de steile helling ter plaatse af, een meter of vijf de diepte in. t J De deur open" was het laatste wat de heer Kessels toen luide riep. D. zag op dit moment de brug boven zich en besefte wat er ging ge- beuren. Dan spoot en gorgelde en kolkte het water langs alle kanten naar binnen. Het werd duister en in de auto ontstond een groote ravage. Pastoor De Fauwe kon zich zoo vlug niet helpen en de deur bleef dicht. Ook D. o-reep naar den deurknop maar vond hem met. j Allen kregen water binnen. Nog eens tastte D naar de deur. Ze was open. Achter m de auto onder fle kap zat nog een groote lucht- bel. De heer Derks, die zijn hoofd goed koel schiint gehouden te hebben, haalde nog eens goed diep adem en dook toen over de leuning der voorste plaatsen naar de deur en naar buiten Proestend en worstelend kwam hy boven en riep om hulp. Meteen hoorde hij een stem roepen „grijp dat touw!" Hy =r®®P zich heen en het geluk was met hem. Hy had het te pakken. „Dat laat ik met meer los ging het door zijn hoofd en meteen werd er getrokken. Behulpzame handen hielpen hem op den wal. DUITSCH POSTVLIEGTUIG VERONGELUKT. Een Reuterberichf uit Londen meldt, dat Vrijdag een postvliegtuig van de Deutsche Lufthansa bij de landingsmanoeuvre op Set vliegveld Croydon tegen een hangar is gebotst en tengevolge daarvan in brand is gevlogen. De drie leden van de bemanning werden ge- dood. Er heerscbte een dichte mist, toen het onge luk geschiedde. Nader wordt gemeld, dat het vliegtuig by het opstijgen de witte kTijtlijn volgde, die over het veld is getrokken. Het taxiede regelmatig over het veld, doch schijnt, kort nadat het zich van den grond verhief, den koers te zyn kwijtgeraakt. Het toestel maakte althans een zwenking en bots'te in voile vaart tegen den hangar, die in gebruik is bij de K. L. M. en de Air France. Vlammen van 30 meter hoogte schoten uit de wrakstukken ornhoog en wel- dra stand ook het dak van den hangar m lichte laaie. Het was niet doenlijk deze vlammen tot op dichten afstanid te naderen of pogingen te onderneanen, de inzittenden te redden. Men vermoedt evenwel, dat de drie mannen op slag gedood werden. Het verongelukte toestel is een drie-moton- ge Junker eendekker en van hetzelfde type als het vliegtuig, dat onlangs te Oostende ver ongelukte. Matige tot krachtige wind uit westelijke richting. Aanvankelijk half tot zwaar bewolkt met weinig of geen regen. Later toenemende bewolking met toenemende kans op regen. lets zachter. bardeerd. De spoorlyn werd emstig bescha- ddgd en het verkeer daarover is gestremd. SJANGHAI. Van Japansche zijde wordt verklaard, dat Tsjangsjau door Japansche troepen is hezet. Dit voorspelt volgens het Japansche hoofdkwartier den val van Kiang- Jyin, waar de versperring in de Jangtse is gelegd. Verder wordt medegedeeld, dat de Japansche troepen Oehing, een belangrijk spoorweg knooppunt ten Westen van het Tai- meer hebben bezet. SJANGHAI. Op het oogenblik wordt te Kiangjyin gevochten en elk oogenhlik kan de val van de stad worden verwaeht. De Japan- ners beheerschen thans de wateren van het Taymeer, een der 3 groote meeren van de Jangtsevallei met een oppervlakte van onge veer 1000 vierkante mijlen. LUOHTMACHT DER OPSTANDELINGEN. MAiDRJD. Om 11 uur hebben 12 vliegtuigen der opstandelingen op middelmatige hoogte boven Collmenarviejo gevlogen. Zij hebben meer dan 100 bommen van verschillend kali- ber geworpen. De uitwerking was ontzettend, daar bet op straat zeer druk was. Een bom van zeer groote explosieve kracht trof een schuilplaats. Daar werden 32 mienschen ge dood. Deze plaats is gelegen op 32 K.M. ten Noorden van Madrid. ROERMONDSCHE EIERVEILING. Aanvoer 3 millioen stuks. Kipederen /4,50 f 5,40; kleine eieren 3,40,f 4; eendeieren f 2,80—f 3,20. 30 Novemher. AXEL. Vergadering voor veehouders, in het Centrum. ZAAM1SLAG. Aanlbesteding levering maca dam. Bestuur polder Aan- en Genderdij'ke. 1 December: TER NEUZEN. Tooneeluitvoering door het gezelschap Jan Musch, in het Concertgebouw. TER NEUZEN. Derde cursusavond bij den heer H. de Vrieze. Liberale Kiesvereeniging De Vrrjheid. 2 December. IZiAAMSLAG. Van Dalsum. '3 December TER. NEUZEN. Prijsopgaaf gevraagd ver voer kleinplaveiselkeitjes. Ing. Prov. Waterst. TER NEUZEN. Aanbesteding verbouwen scbuur tot woning. Bouwkundigbureau Fraanje. 7 I>ecember. TER NEUZEN. Veiling 2 woonhuizen. Nota ris Van der Veen. Verkoop inboedel. Notaris TER NEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-aangiften. 23 Nov. Leonardus Deizutter (van Westdorpe), oud 20 j., jm. en Catbarina Paulina Harte, oud 19 j., jd. 25 Nov. Frans van Hoeve, oud 35 j., jm. en Maria Huijssen, oud 30 j., jd. Huwelijks-vol'trekkingen. 25 Nov. George Theophiel Angelus Wijne (van Selzaete), oud 28 j., jm. en Maria Leonora Sophie Mannaert, oud 26 j., jd. Marinus Jansen van Rosendaal, oud 24 j., jm. en Cornelia Leentje Bavekoo, oud 21 j., jd. Frederik Hendrik de Bree, oud 30 j jm. en Catharina Sol, oud 25 j., jm. Geboorten. 20 Nov. Theresia Angela Maria, d. van Alouisius Johannes de Vree en van Martha Maria van Waterschoot. Hemmes Jan, z. van Jan Menno Kranenborg en van Johanna Susanna Heineman. 21 Nov. Louisa Petronella Rosa Marie, d. van Johannes Fran- ciscus Emmaneel en van Jeanette Virgenie Marie van der Vlies. Jan, z. van Jacobus Bruggeman en van Janna Ellizaheth Verhage. 24 Nov. Leendert, z. van Abraham van Wljck en van Clara Bakker. 25 Nov. Dirk, z. van Adriaan Marinus Witte en van Francoise Schuitvlot. Overlijden. 23 Nov. Hendrik Jan de Feyter (wonende te Axel), oud 24 j., echtg. van Mar- rigje Verstraten. Jan Frans Stoffels (wonen de te Zaamslag)oud 6 j., z. van Adriaan Jo hannes en van Maria Johanna Risseeuw. 25 Nov. Johanna Maria van den Berg, oud 43 j.. echtg. van Oomelis Franqois van Overbeeke. Mechgelina Huijssen, oud 89 j., wed. van Rokus Harms. TER NEUZEN. Gedurende de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. M. van Bussel, religieuse, Nw. Kerkstr. 17, van Breda. J. Visser, dienstbode, Nieuwstraat 3, van Nw. en St. Joosland. Vertrokken M. de Blok, dienstbode, Dijkstraat 69, naar Vogelwaarde. J. Goosse'n, huishoudster, Tramstraat 18, naar Hoek. A. v. d. Straaten, zonder, de Jongestraat 5, naar Realmont (Fr.). E. de Mul, dienstbode, Nieuwstraat 56, naar Philippine. J. ter Doest, religieuse, Nw. Kerkstraat 17, naar Breda. F. J. W. Vandekerckhove, bankwerker, Gre- nulaan 15, naar Vlissingen. J. P. C. J. de Smit, electricien, Oostkade 13a, naar Westdorpe. J. A. v. d. Broeke, ambt. P.T.T., B. Geillstr. 52, naar Weesp. A. J. van Dixhoom, telefoniste, L. Kerkstr. 74, naar Amsterdam. Chr. Bakker, fabrieksarb., P 129, naar Hoek. Li. Weijns, landbouwer, Scheldekade 35, naar New York (U.S.A.). F. P. van Hulle, vakwerkman P.T.T., Tuin- straat 17, naar Vlissingen. Voor Ter Neuzen: 26 Nov. Ned. s.s. JONGE ELIZABETH, 786, keien, Karlskrona. Van Ter Neuzen: 26 Nov. Eng. s.s. THE BARON, 388, ledig, R'dam. 28 Nov. Ned. s.s. JONGE ELIZABETH, 786, ledig, R'dam. _T Voor Sluiskil: 26 Nov. Eng. s.s. CLARE LILLEY, 2307, pyriet, Huelva. 28 Nov. Griekscb s.s. ANTONIS, 2320, pyr., Huelva. Van Sluiskil: 26 Nov. Finscb s.s. CHA- TERHAGUE, 1348, cokes, Stockholm. Voor Riemen: 27 Nov. Eng. s.s. LIN- FIELD, 583, ledig, Antwerpen. Voor Gent: 26 Nov. Eng. s.s. VANELLDS, 915, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DOTTEREL, 580, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ijzersl., Immingham; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Antwerpen; Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg., Goole; Eng. s.s. SEAVTLLE, 324, kolen, Port Talbot; Eng. s.s. MOORTOFT, 473, ijzersl., Immingham. 27 Nov. Noorsch s.s. CARRIER, 1664, led., Duinkerken; Noorsch s,s. TRODE, 360, pek, Sunderland; Ned. s.s. PROGRES, 110, P^k, Southampton; Deensch s.s. JACOB MAERKS. 1348, ledig, Liverpool; Belg. s.s. IVONNE, 385, pek Goole; Eng. s.s. GWENTHXLS, 456, ledig, Hamburg; Noorsch s.s. MOSNA, 769, ledig, Antwerpen. 28 Nov. Eng. s.s. RiEDCAR, 794, ledig, Antwerpen; Am. s.s. CITY OF JOLIET, 3804, stukg.. Duinkerken; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369 pek, London; Eng. s.s. BRJGTSIDE, 189, pek London; Ned. s.s. WEGA, 128, ijzererts, London; Duitsch s.s. LOTTE, 968, kolen, Gdy nia- Belg. s.s. QUENAST, 304, pek, London; Eng. s.s. JOKEFLEET, 361, pek, Goole; Russ. ss MICHURIN, 2041, fosfaat, Moermansk; Ned. s.s. ANTWERPEN, 251, pek, Ports mouth. Van Gent: 26 Nov. Eng. s.s. OGEVIG, 2035, ldeig, Antwerpen; DACOSTA, 114, ledig, Antwerpen; s.s. SKARF, 472, ijzer, London; GRANGETOFT, 495. ijzer, Bonessj VESTA, 96, cement, London; BARON Ned. s.s. Noorsch Eng. s.s. Ned. s.s. Noorsch s.s. ELSIE, 374, ijzer, Goole; Noorsch s.s. LIN- CIA, 402, ijzer, Gdynia; Ned. s.s. QUE VADIS, 123, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Belfast; Noorsch s.s. TELNES, 978, ledig, Hull; Ned. s.s. PASOHOL, 167, ledig, Groningen. 27 Nov. Eng. s.s. DOTTEREL, 580, stukg., Manchester; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., London; Noorsch s.s. RIMAC, 460, ijzer, Boness; Eng. s.s. SEAVTLLE, 324, ledig, Sprien; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith' Zweedsch s.s. HERNODIA, 893, ledig, London- Belg. s.s. FLORE, 506, ijzer, New port; Russ. s.s. MIRAN1CH, 1261, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. DO'NA ISABEL, 290, ijzer, London; Noorsch s.s. TRODE, 360, ledig, London. 28 Nov Belg. s.s. LE PHOQUE, 755, yzer, Llannelly; Belg. s.s. CHARLES, 334, stukg., Goole; Eng. s.s. STANGROVE. 217, ledig, Antwerpen; Russ. s.s. STREKSNA, 1330, ijzer, Leningrad; Belg. s.s. YVONNE, 385, led., New-Castle; Noorsch s.s. MOSNA, 769, pyriet, Odda. NA NEGEN JAAR AANGEHOUDEN. Aan de grens te Nispen werd Donderdag morgen door de rijkspolitie aangehouden, zeker N., uit Oosterhout, die reeds sedert 1928 in het Algemeen Politieblad staat gesigna- leerd in verband' met een in 1927 te Geleen (L.) gepleegden diefstal. De man was des tijds naar Belgie uitgeweken, docb had zich daar ook enkele malen aan andersmans eigendommen vergrepen, met het gevolg, dat hij in Belgie ongeveer 8V2 jaar in de gevan- genis had doorgebracht. Thans op vrije voeten gesteld, heeft hij het gewaagd in zijn vader- land terug te keeren, noch nauwelijks over de grens viel hij in handen der altijd actieve rijkspolitie. Na een spannende achtervolginjj; zrjn, meldt De Telegraaf", door de ambtenaren van de Crisiszuivelwet twee botersmokkelaars te Hel- mond gesnapt; een hoeveelheid gesmokkelde margarine is in beslag genomen. De ambtenaren, die de smokkelaars ver- wachtten, hadden rich verdekt opgesteld en toen de smokkelaars op hun fietsen kwamen aangereden, werd hun een halt toegeroepen. Hieraan gaven zij echter geen gehoor, doch zetten er een geweldige spurt in, achtervolgd door de beide ambtenaren. Ongeveer 20 M. voor zijn huis werd een der smokkelaars door een der ambtenaren ge- DRIE LEDEN DER BEMANNING VAN DE „SPECHT" BEGRAVEN. AMSTERDAM. 'Heden is alhier het stoffe lijk overschot van 3 leden der bemanning van het op 6 October 1.1. bij Palembang veronge lukte K.L.M.-vliegtuig „Specht" begraven. Het waren de gezagvoerder Stork, de werktuig- kundige J. J. Ruben en de marconist J. J. Stodiek. De begrafenis geschiedde volgens den wensch der familie in alien eenvoud. De directeur der K.LM., de heer A. Plesman, her- dacht de 3 mannen, die volgens den wensch der familie gezamenlijk in vaderlandsehen bodem zouden rusten. INBRAAK. DE LIER. In den afgeloopen nacht is een inbraak gepleegd in het filiaal van Albert Heyn alhier. Toen de filiaalhouder, gerucht hoorende een onderzoek instelde, zag hij een man door de pakhuisdeur gaan. Deze, rich ontdekt riende, ging op de vlucht op een transportfiets, waarop hij reeds een baal suiker en eenige kazen, ter waarde van onge veer f 100 gezet had. Het is den filiaalhouder niet gelukt den dader te grijpen. De politie stelt een onderzoek in. SPOORUJN NAAR NANKING GEBOMBARDEERD. SJANGHAI. Volgens ontvangen berichten uit Japansche bron, hebben 38 Japansche vliegtuigen de spoorlijn naar Nanking gebom- Rotterdam, 29 Nov. 1937. VEEMARKT. Aangevoerd totaal 2452 dieren, w.o.: 503 vette runderen, 170 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren, 1197 schapen en lammeren, 577 var- kens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. 0,74, 2e kw. 0,66, 3e kw. 0,500,54; vette ossen le kw. 0,72, 2e kw. f 0,65, 3e kw. f 0,50f 0,54vette kal veren le kw. f 1,15, 2e kw. f 1,05, 3e kw. f 0,80 f 0,85; varkens (levend gewicht) le kw. f 0 62 2e kw. 0,61, 3e kw. 0,60; schapen le kw. 0,54, 2e kw. 0,49, 3e kw. .f 0,44per stuk 29, 26, 23; lammeren le kw. 0,62, 2e kw. f 0,58, 3e kw. /0,53; per stuk 19,50, 17, 15. De aanvoer van vette koeien en ossen was korter, de bandel flauw en de prijzen als Dins- dag. lets kleiner was de aanvoer van vette kalveren, de handel levendig en de prijzen on- veranderd. Schapen en lammeren waren iets ruimer aangevoerd, de handel was echter slechts matig en de prijzen iets lager. Var kens waren iets minder aangevoerd, de han del was kalm en de prijzen goed prijshoudend, eenige prima 1 cent boven noteering. Er werden eenige partijen schapen voor export verkocht. A ARDAPPELEN Brielsche Eigenheimers 1,80f 2; Zeeuw- sche Eigenheimers 2f 1,75; Zeeuwsche Bonte /2,20f 2,50; Zeeuwsche Blauwe 2,20 j 2,50; Blauwe Eigenheimers f 0,601,75; Eigenheimers drielingen f 1,201,40; Bonte en Blauwe Poters 1,20S 1,40. Westlandsche ronde zand f 3,60f 4; Westl. kleine f 3—f 3,20, per 100 K.g. Matigen aanvoer en kalmen handel. VILAS. Aangevoerd: 12400 K.G. Blauw, schoon, f o,650,75; 9900 K.G. Hollandsch Geel 'f o^650,75; 1900 K.G. Dauwroot 0,50— q!56. De vorige week was er flinken handel op het land, tengevolge daarvan was de aanvoer heden klein. Er was voldoende kooplust, en de prijzen konden zich handhaven. Ten slotte I werd alles verkocht. A. A. KRIJGER EN K. C. KRIJGER—van Kolk betuigen hunnen hartelijken dank voor de bij hun huwelijk ondervonden blijken van belangstelling. Ter Neuzen, 25 November 1937. Heden overleed na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden en na voorzien te zijn van de H. Sacra- menten der Stervenden.onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Zuster, Be- huwdzuster en Tante, Mejuffrouw in den ouderdom van 41 jaar. Uit aller naam, P. A. PIETERS en Kinderen. FAMILIE VAN TROOST. FAMILIE PIETERS. Ter Neuzen, 26 November 1937. Baandijk 42. Heden overleed te Hulst tot ons diep leedwezen, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, onze beste Vriendin, Mevrouw Haar nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blijven. Familie DONZE. Ter Neuzen, 28 November 1937. Allen die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aTn wijlen den heer MATTH. DIE- LEMAN, laatst gewoond hebbende te Axel, Stationsstraat, worden verzocht hiervan opgave en betaling te doen ten kantore van Notaris J. FANOY te Axel, Markt 6.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3