I I I Ter Neuzensche Courant Klimop,,e s No. 21 No». 1937 Uilgcave van Je Winkcliei-s - Vcrttnlging Nc De dubbeltjestram van „Klimop" V Y//I/II"1""11 Vrijdag 26 November 1937 No. 9689 DERDE BLAD Het doel, dat „Ter Neuzen Klimop" zich zes jaar geleden stelde, was de aandacht van Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen op Ter Neuzen te vestigen. Eerst zijn wij uitgetrokken met onze vlaggen en karavanen om ons manifest tot het kleinste dorpje van Oost en West te verspreiden. Daarop is gevolgd onzen radio-wagen en nu om nog een intensiever verspreiding te bereiken sturen wij ons manifest per post om ook de afgelegenste bewoners te bereiken. Wij hebben niet bij de pakken neergezeten. Staag en voortdurend met moed en kracht hebben wij ons werk voortgezet en den stroom koopers, die wekelijks de grens over- stak om in Selzaete te koopen. hebben wij geweerd. Wij hebben bewezen. dat Ter Neuzen minstens even goedkoop was bij grootere keuze. Aan West- Zeeuwsch-Vlaanderen hebben wij bewezen, dat Ter Neuzen, wat winkels betreft, kan wedijveren met Middelburg en zij dus even goed hunne in- koopen in Ter Neuzen kunnen doen dan met de boot over te steken naar Middelburg. Heeft de Noordstraat in Ter Neuzen geen winkels die kun nen wedijveren met Selzaete of Middelburg En de Vlooswijkstraat, Dijkstraat en Nieuwstraat Voortdurend wordt er veranderd, verbouwd, ver- groot. De middenstand van Ter Neuzen zit niet bij de pakken neer; hoe slecht de tijd ook is, en hoe drei- gend de stormen boven haar hoofd ook hangen, zij vat aan en zet door. Wij weten het al te best hoe nijpend de tijd is voor den middenstander, doch we weten ook dat, ondanks den slechten tijd, er toch nog immer een deel voor het verbruik moet zijn. Hoe laag de loonen ook mogen zijn en hoe laag den steun aan de werkloozen; iedere week wordt dat kleine deel verbruikt en daar zoekt de Ter Neuzensche winkelier zijn deel van te hebben. Daarom staat „Ter Neuzen Klimop steeds paraat voor zijn leden en voor onze stad. Driemaal per jaar gaat ons zeer bekende Neuzen-Manifest" de wereld in, om aan de bevolking van Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaan deren, om aan oud en jong, aan arm en rijk, de blijde boodschap te brengen, dat Ter Neuzen groeit, dat Ter Neuzen op alle gebied vooruit gaat en dat men er voordeel mee doet met naar Ter Neuzen te komen koopen. De middenstanders in Ter Neuzen zijn geen zwartkijkers, geen menschen die langs de straten staan te weeklagen: 't Kan niet verder meer Er'komt oorlog of revolutieNeen, wij nemen de dingen zooals zij zich voordoen en zetten door; we gaan kloekmoedig onzen weg en nemen de dingen niet zoo zwaar. Ter Neuzen het centrum maken van Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen is ons doel en voor dat doel zullen we jaar-in-jaar- uit ijveren en werken. Ook de uitgave van dit Sint Nicolaas-Manifest gaat in die richting en mocht het met zijn veelvul- dige advertenties van de Ter Neuzensche Klimop- winkeliers en met zijn goedkoope trams en zijn schitterende aankomst en rondrit van Sint-Nico- laas, de gansche bevolking opwekken gedurende de komende week en op Woensdag 1 December de Ter Neuzensche Sint Nicolaasmarkt te komen be- zoeken, dan zou onze vereeniging haar doel weder- om bereikt hebben. We roepen alien een hartfelijk welkom toe en geven de verzekering dat zij in de Klimopwinkels volkomen en tot hun voldoeningrbij hun inkoopen zullen slagen. HET BESTUUR. De „Klimop-winkels" zijn herkenbaar aan het plaatje dat op def deur vast zit. Het groote succes van onze dubbeltjestrams is wijd en zijd bekend. Telkens wanneer ,,Ter Neuzen Klimop" een dergelijk goedkoope tram van de Z. V. T. M. heeft afgehuurd, is het overal een waar succes geworden. Daarom hebben wij dit jaar weer de trams gehuurd op 1 December. Zij zullen dus weder op de aangegeven tijden heen- en terugreizen voor den bespottelijken prijs van 10 q,ent, gelijk ook waar men opstapt: of in Walsoorden, dan wel Sas van Gent of in Breskens. Enkel is de regeling dit jaar iets anders. Noteert goed Het kaartje voor de heenreis neemt men als gewoonlijk op de tram bij den conducteur. Doch er worden geen retourkaartjes gegeven op de tram. De retourkaartjes worden verkocht in de Klimop winkels. Om dit retourkaartje te kunnen koopen, moet men minstens een bedrag van 25 ct. aan goederen in een Klimopwinkel besteden. Wanneer de Winkeliersvereeniging een dergelijke billijke prijs voor iedereen stelt, is het ook maar zeer redelijk, dat zij, die daarvan genieten, aan den winkelier iets gunnen. Dit bedrag is zoo klein mogelijk gezet: een aankoop van 25 ct. Dan kan men reeds een retourkaartje van 10 ct. koopen. Koopt men nu b.v. voor een gulden, dan kan men 4 retourkaartjes koopen, enz. Wie zonder retourkaartje van den Klimop winke lier terug op de tram stapt, moet het voile taraef betalen. Wij veronderstellen, dat zij, die naar Ter Neu zen komen, er komen om iets te koopen en niet om zoo maar eens op de kosten van de winkeliers een uitstapje te maken. Daarom vragen wij nu, dat ieder, die met de dubbeltjestram meekomt, het luttele bedrag van 25 ct. in een Klimopwinkel besteedt. Dit zal wel voor niemand een bezwaar zijn. Wie bij een Klimop-bakker een paar koeken koopt, kan reeds een retourkaartje aanschaffen. Men heeft dus goed begrepen: Er worden op de tram geen retourkaartjes afge geven. Deze worden verkocht in de Klimop winkels, en om een retourkaartje te kunnen koopen moet men ten minste voor 25 ct. besteden. Wie een grooteren koop doet (een costuum, of mantel of jas) en den winkeljer eens lief aankijkt, zal het retourkaartje wel gratis krijgen. Verder in het Manifest staat de dienstregeling der trams. Men raadplege ze goed, opdat niemand te laat komt. -,,Ter Neuzen Klimop" heeft dit jaar nog voor wat anders gezorgd. Op den rondrit van Sint- Nicolaas zal zwarte Riet reclame-enveloppen strooien van verschillende winkeliers. In ver- scheidene dezer enveloppen zit een waardebon a 50 ct. Deze waardebon kan, in welke Klimop winkel ook, tegen goederen ingeruild worden. Het is dus een kwestie zooveel mogelijk van deze Reclame-enveloppen op te vangen. Het Bestuur van Klimop heeft een zeker bedrag vastgesteld, dat dien dag zal uitgestrooid worden. Het is dus een mooie attractie voor oud en jong. Wij verwachten, dat deze geste van Klimop zal gewaardeerd worden. Koopt hoofdzakelijk in de jjKLIMOP-WINKELS" daar wordt U het best bediend. ->\> n I I I I VAN Het werk van „Ter Klimop" &KU& i£g33

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 9