Hoofdpijn, Kiespijn t^m^S Sport Gemengde Berichten Feuilleton-verteNingen Laatste Berichten Eurgerlijke Stano SCHAKEN. JONGETJE DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. BRABANTSCHE BRIEVEN. WEER VER W ACHTTNG. LOOP DER BEVOLK1NG. SCHEEPVAARTBEWEGING. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TEH NEUZEN. 9 u., 2 u. en ,5.30 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Dekkerstraat Ter Neuzen. 6 u., mej. P. Stok, van Goes. Evangelisatiegebouw Othene. 6 u., Ds. G. W. van Houte, van Ter Neuzen. Roomseh-Katholieke Kerk- 'CER NEUZEN. 7 8.30 u. en 10 u., H.H. 'Nenstcn; 2.30 u., Eof. pynen te verdrijven is een Mijnhardt's Poedcr. Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. lingez. Mea.' De strijd oni bet wereldkampioenschap. I>e 21ste partij, die te Amsterdam, werd ge- speeld, is op een nederlaag van onzen land- genoot uitgeloopen. Nadat Dr. Euwe geopend had met de ope ning d2d4 ontstond er een West-Indische verdediging. Tot de 16de zet was de stand vrijwel gelyk, doch bij de 17de zet van Dr. Euwe begint de minder goede voortzetting, waarvan Dr. Aljechin op rustige wijze partij weet te trekken, en bij de 22ste zet is het voor de schaakmeesters al te zien, dat Dr. Euwe deze party zal moeten opgeven, hetgeen dan ook na de 32ste zet geschiedt. De stand is thans Dr. Aljechin 12 en Dr. Euwe 9 punten. Er kunnen dus nog hoogstens 9 partyen volgen en uit deze zou Dr. Euwe 6 punten moeten halen om zijn titel te be- houden. Men ziet hieruit dus wel voor welk een hopelooze taak Dr. Euwe zich geplaatst ziet. UITLEIDING VAN EEN DUITSCHER. Dezer dagen heeft de Duitsoher W. H., die over de grens zou worden geleid, in den trein even voor Zevenaar de slagader van beide polsen opengesneden. De man is in het zie- kenhuis te Zevenaar opgenomen. Zdjn toestand is ernstig. Omtrent de toedracht van deze zaak ver- neemt de N. R. Crt. het volgende: De 30-jarige W. H. was in Duitschland vliegtuigbouwer. In zijn vrijen tijd was hij steeds aan het knutselen en hij slaagde er in, aardige uitvindingen te doen. Daar hy in Duitschland niet de beschikking kon krygen over de noodige grondstoffen om zijn uitvin- ding in. toepassing te brengen, besloot hij naar Amsterdam te gaan en daar zijn uitvinding in practijk te brengen. Hij kreeg de voorloopige beschikking over een klein bedrag om aan het werk te kunnen gaan. Daarvoor had hij de medewerking gezocht van een Nederlander, die hem echter spoedig van zijn geld afhielp. Toen op een gegeven oogenblik de vreemde- lingen politie by hem kwam, bleek de man niet meer over voldoende middelen van bestaan te beschikken. Hij was evenmin in het bezit van een pas. Hij had deze laatste voor zijn vertrek uit Duitschland niet durven vragen, omdat hij vreesde deze niet te kunnen krijgen, aangezien hy vliegtuigbouwer was. Desge- vraagd gaf de man aan de politie de schrifte- lijke verklaring, dat uitleiding naar Duitsch land voor hem geen gevaarlijke gevolgen zou hebben. De man was zioh' vah geen kwaad bewust en was nimmer met.de politie in aan- raking geweest. Het schijnt, dat de man, toen hij de grens naderde, bevreesd is geworden, dat men hem toch wel kwalyk zou kunnen nemen, dat hij zonder speciale vergunning Duitschland had verlaten. Hij heeft toen met een Gilette-mesje de slagaders van beide polsen open gesneden. Gelukkig vond men hem slechts enkele minu- ten later, zoodat onmiddellijk hulp kon wor den verleend. Na voorloopig in het station te Zevenaar te zijn verbonden, is de man naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij ter ver- pleging is opgenomen. Zijn toestand is nog ernstig. Wat er verder met den man zal gebeuren, is nog niet bekend. Wel heeft men zijn eerder genoemde schriftelijke verklaring, maar het schijnt, dat toen de man deze teekende, hij den toestand niet voldoende heeft overzieri en later toen hij de grens naderde, terecht of ten on- ^rechte is gaan bes-effen, dat er uit zijn „uit- stapje" naar Nederland onaangename gevol gen zouden kunnen voortvloeien. HOKUS-POKUS-PAS. Onlangs kwamen er op het bijkantoor van de Nederlandsche Bank te Rotterdam enkele bankbiijetten binnen, die vrij ernstig verminkt waren. Aangezien de beschadiging echter weer niet zoo erg was, dat men de biljetten niet meer herkende, was het barikpapier niet on- geldig, maar men vermoedde toch wel, dat er iets niet in den haak was, waarom men de valsch-geld-centrale waarsehuwde. De her- komst van de biljetten werd nagegaan en het anderzoek van de pohtie had dusdanige resul- taten, dat telkens meer verminkte bUjetten in beslag konden worden genomen. Verschillen- de winkeliers, die de biljetten in betaling had- den gekregen, konden zich den man nog vage- lyk hsrinneren. Aan de hand van dit signale- ment slaagde de politie er in een man aan te houden, die zich bezighield met het uitgeven van deze echte vaische, of valsche echte bil jetten. Het bleek namelijk, dat deze man weer een heel nieuw trucje had uitgedacht om zijn geld te vermeerderen. Hij verminkte name lijk een aantal goede bankbiijetten zoodanig, dat hij deze net nog kon uitgeven als betaal- middel, terwijl hij van de rest een nieuw en eigenlyk niet eens valsch biljet samenstelde. Een en ander heeft de man op zoo vernuftige wijze gedaan, dat de politie de geheele zaak geheim houdt en elke inlichting in verband met het publieke belang weigert. De man is met deze practijken reeds een maand of vijf aan den gang geweest en hij opereerde vooral aan den Linker Maasoever, waar de politie hem ook heeft aangehouden. Hy is inmiddels naar het Huis van Bewaring overgebracht. GELDZAiK VEBDWENEN MET RUIM 5000. Naar eerst thans bekend wordt, is dezer dagen tijdens het transport van heUbankge- bouw der Stichtsche Bankvereeniging aan de Neude te Utrecht naar het kantoor der coope- ratie,, Voorwaarts" aan de Willem van Noort- atraat aldaar een geldzak, waarin zich f 5.400 bevond, verdwenen. SCHEEPSONGELUK. Woensdagmorgen is de 24-jarige D. van der Aa uit de Asterstraat te R'dam, aan boord van het stoomschip ..Alexandra", dat ligt bij Wilton te Rotterdam, van een ladder geslagen en in het 4% meter diepe ruim gestort. Per Politie II is de jongeman naar het bureau HOOFDiPUN, LUSTELOOS EN ALTIJD MOE. Nu totaal veranderd. ,,Ongeveer acht jaar geleden vcelde ik mij dikwijls niet goed, altijd moe en lusteloos, terwijl ik 's morgens maar het liefst in bed zou wt lien blijven liggen. Daahbij kwam nog een chronische hoofdpijn. Vanaf de eerste flacon Kruschen Salts, die ik probeerde, ben ik echter een andere vrouw geworden. Ik neem nu iederen morgen een beetje in mijn thee en kan Kruschen niet hoog genoeg roe- men." Mevr. W. S. D. te P. Alle klachten, welke deze dame had, zijn het typiscbe gevolg van een en dezelfde oorzaak: verslapte werking der inwendige organen, waardoor het bloed verontreinigd wordt en men zich moe, oud en futloos voelt. Kruschen Salts spoort op geheel nabuurlijke wijze de afvoerorganen aan tot actievere werking, met als gevolg een hemieuwd gervoel van jeugd, levenslust en energie. Kruschen Salts is uitsluitend Verkrijgbaar Ibij alle ap-othekers en erkende drpg'sten h f 0,40, f 0,75 en 1,60. Let op, dat op het eti- ket op de flesch, zoowel als op de buitenver- pakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. Adv. van de Rivierpolitie gebracht en vandaar is hij per particulieren auto naar het Haven- ziekenhuis vervoerd. Men vermoedt, dat hij een hersenschudding heeft opgeloopen. DE GESTOLEN BRILJANTEN RING. Naar gemeld wordt bevindt mevr. H., die ervan verdacht wordt, een briljanten ring te hebben gestolen bij de firma Steltman in het Noordeinde te 's-Gravenhage en die deswege Zaterdagavond in een cafe aan de Heeren- gracht werd gearresteerd, zich nog steeds in bewaring op het hoofdbureau van politie. Zooals gemeld is, heeft zij bij haar arrestatie den bewusten ring ingeslikt, en tot nu toe is zij dien nog niet op natuurlijke wijze kwijt- geraakt. Een Rontgenfoto heeft echter de aanwezigheid van den ring in het lichaam van mevr. H. duidelijk aangetoond. OUDERLIJKE TWIST IN EEN ZIEKENHUIS. Donderdagmiddag heeft op het bezoekuur in het O.L.V.-gasthuis te Amsterdam een man en een vrouw, die reeds eenigen tijd van elkaar gescheiden leven en elkaar ontmoetten, toen zij beiden hun dochtertje, dat ter verpleging in dit ziekenhuis is opgenomen, wilden bezoe- ken, ruzie gekregen. De man geraakte by het zien van zijn vroegere echtgenoote zoo in woede, dat hy haar met zyn zakmes een steek in het gelaat toebracht. De wond bleek niet van ernstigen aard te zyn en is ter plaatse verbonden. De man is door de politie over gebracht naar het bureau Linnaeusstraat. AUTO IN HET WINSCHOTERDIEP. Na een* druiligen regen bij een temperatuur om het vriespunt werden Woensdagavond in en om Groningen straten en pleinen spiegel- glad. Vooral voor automobilisten en wielrijders was het zeer gevaarlijk. Om een uur Donder- dagnacht gleed een auto, welks bestuurder verblind werd door een tegenligger, vlak bij Groningen met kalmen gang van den weg in het Winschoterdiep. De heer Brouwer, uit Winschoten, die alleen in den wagen zat, schreeuwde luidkeels om hulp, waarop twee heeren toesnelden en hem bevrijdden. Nadat hem door een dokter hulp was verleend, is hij naar Groningen gebracht. De auto is door een kraanwagen gelicht. Donderdagochtend is een zesjarig jongetje te Beusichem, in de bocht van den weg in de nabijheid van de school, onder een zeswieligen vrachtauto geraakt en gedood. Ulvenhout, 25 November 1937. Amico, ,,Tonia had 'r flesch keersvet ge- broken, (z66 ze) dus kost er in den Zeuvenbergschen Hoek nie meer gewreven worden. Pats! Buitendien voel- de ze 'r eigen veul beter daar in den Hoek en de fami- lie had 6dk ge- zeed: „ge hdort bij oewen man" En 't was maar goed dat ze naar huis gekomen was, van die Sinterklaasvertooning deur van den Heu- vel kost „natuurlijk" niks komen! Zij was indertijd nie getrouwd mee 'nen Sinterklaas, maar mee 'nen fatsoenlijken, serieuzen ge- meente-ambteneer en daar hiew ze 'r eigen aan! En vertel me nou eerst maar 'ns hoe- veul geld of ge in die week uitgegeven hebt en waar aan. Toen was Janus spierwit geworden, 'n bietje duizelig ook en hij was neergezegen op 'nen stoel, z'n oogen vast aan de kachelpook, die aan z'n plattebuis hing Mee deus verhaal kwam den Jaan me 's middags tegemoet, als ik mee den groenen- wagel thuis ree. Hij ging mee naar den hof, want hij dorst nie naar huis te gaan van- weuge dat pookvisioen, zee-t-ie (en vanweuge de afrekening, docht ik). En telkens, als ie mij dat verhaal dee, pakte-n-ie bevend mis naar zynen snor, die by Guust Verhagen in 't haar-opveegsel lag. „En Dre", zee-t-ie, mee 'n traan in z'n oogen, 't was dan ook veul koud ,,Dre, gij mot me helpen! Dat doede toch, ee? Niemand op 't durp wit er nog iets van af! Doede 't?" Janus, ik ben akelig van den honger en mee 'n leege maag kan 'k nie op goeie idees komen, maar 't zal toch gek motten draaien als Toontje 't deuze reis wint!" Dat ze 'r jou onder hee, is daarentoe, docht ik, maar dat ze 't heele Sinterklaascomite naar heur pijpen wil laten dansendht zal nie zijn! Drd IH, zoolang aangesteld als pikeur, om den Jaan ryles te geven op onzen Bles, Drd III dee me 't volgend vertessel: ,,ik stond van den mergen den sloot uit te diepen, Opa, aan den noordkant van onze koeienwei, als daar op 't paaike, aan den overkant van den sloot 'n lang, dun, zwart vrouwmesch kwam aan- gefiadderd. Ik schrok -efkens, want op 't eer ste gezicht was 't net BroedSr-overste uit den Ouwenbosch! Maar dan in 'n heel kwaaie bui, Opa. ,,Zeg", kwekte ze mee 'n stem als 'n klapekster: „zeg witte gij waar van den Heuvel uithangt!" Van den Heuvel, vroeg ik. ,,Ja jonk, van den Heuvel, mijnen man!" NouOpa Oo den Jaan, zee ik; toen snapte-n-ik 't pas, want ik heb nooit geweten, dat den Jaan ook nog van den Heuvel hiet! Da&r, wees ik toe mee m'n spaai naar Bles, daar rijdt-ie, oneee, daar leet-ie! Hy was sjuust van 't peerd gevallen, zieje, Opa? Ik ging dus naar 'm toe, maar voor ik bij 'm was, zat ie alweer te peerd. Hij was er op geklauterd langs *n omgekeerde voeierkuip, waar Bleske in 'n spulsche bui sjuust overgespr#igen was en zoodoende den Jaan verloren had. ,,'t Gaat bestig, Dr6", riep Janus: ,,lot me maar be- tyen, jonk!" En ineens, opa, vloog Tonia me voorbij ze was de wei opgekomen en me nagerend ging Bles aan den staart hangen en riep: „vandenheuvel, vandenheuvel, wat is dat veur gekkigheid!" Nou, ge hoeft niks te vragen, opa! Bles sloeg z'n achterbeenen omhoog, Tonia liet gelukkig, bijtijds los, maar den Jaan schoot over Bles z'n ooren de wei in. Ik lachte me krom, opa! En toen den Jaan daar zoo lag, Bles was maar deur- gesjouwd, keek Janus verschrikt over zijnen schouwer naar Tonia. En toen bukte Tonia voorover, met 'r hand aan den bril, om den Jaan 'ns scherp op te nemen. Janus bleef liggen, van schrik denk ik en Tonia bleef kijken„Bende gij 't, van den Heu vel?" vroeg ze eindelijk. ,,Ja, Toontje, wie anders", zee den Jaan: „en hoe komde gij zoo uit de locht gevallen? Wocht ik zal 'ns opstaan, Toon". Maar Tonia zee niks, opa. Zij keek alleen maar naar Janus z'n bovenlip, die rood gesprongen was, van de kou. Eindelijk kwekte Tonia: ,,wawawaar is oewen snor, van den Heuvel?" ,,M'nenzee Janus en hij pakte naar z'n leege lip. „Oja..j... hihihidie Die is ie verloren, deur dieen val van 't peerd, riep ik! ,,Jou wordt niks gevraagd, snottebel", siste Tonia. ,,En gij, idioot, naar huissss! commandeerde ze den Jaan!" „En Janus mee!" besloot ik Dre z'n ver haal. ,,Reken maar van jes", zee Drd in: ,,maar ik heb ze de wei verbojen, Opa!" ,,Hoezoo?" „Ik heb ze geeeed: Tonia, als je maar weet, deze wei is eigen grond! Daar komt niemand ongevraagd op, die Opa en ik er niet willen zien. En jou willen wij er niemeer zien, vogelverschrikker! De beesten worden er bang voor jou!" „Hah! En toen?" ,,Toen heeft ze gedreigd. Snotbengel, zee ze: ik zal wel 'ns 'n boekje over jou open gaan doen bij oew grotmoeder!" „Ze mot 't hart 'ns hebben", zee Trui! Als we gegeten hadden, Janus had 'n vurks- ke meegepikt, want nou z'n levensgezellin thuis was, was 't huis zoo ongezellig, dan zee-t-ie: „dus DrA daar mot raad geschaft worden. 't Sinterklaascostuum van den Fielp is nou op mijn maat gemokt, ik begin al aardig aan 't peerd te wennen, 't mot alleen nog 'n bietje aan my wennen, optimist blijft ie, amico, „dus DrA we motten iets prakizeeren". Ik krabbelde 'ns over m'n hoofd, stopte toen m'n pijp, gaf Janus den tabaksbuil aan. Trui ging de borden en pannen afwasschen, DrA ni ging veur mijnen wagel veur den anderen dag de groentes uitdoen. We zaten dus alleen, in den schemer van den mistigen Novembernamiddag en 't plattebuiske gloorde z'n rosse licht uit 't pookgat over de pla- vuizen. D'n Franschman zegt: etende komt den honger", ik docht: pratende komt 't gedacht. Dus ik vroeg zoo: ,,hebt ge Tonia, naar aan- leiding van die briefkaart, toen al heur eigen- dommen opgestuurd, Jaan?" „Alles" zee-t-ie: „heel de santekraam, tot 'ren bocfschappenzak toe!" ,,Ennehad ge 'r nog 'n woordeke byge- schreven ,,Gin letter!" z«4-t-ie heldhaftig. „Da's heul fout!" ,,Fout? Man, wat ha'k motten schryven? Da'k zoo naar ze verlangde, soms? „In dieen geest, ja!" Toen keek ie me aan, of ie water zag bran- den. Maar daar ging 'm toch 'n komplete zon op. Hy plukte aan z'n kale lip, knikte en bromde: „ja! Ik geloof dat gy 't aan 't goei end vasthebt!" ,,Hoefde nie te gel66ven, Jaan. 'k Ben er wel zeker van! En als ze ooit n<5g 'ns mee ziekteverlof gaat „Ja?" ,Laat my dan oew minnebrieven maar schrijven". Janus schoot in den hoest. Onder 't lachen was den pijpsmoor in z'n verkeerde keelgat terechtgekomen. ,,Maar ik zeg daar zoo iets, Jaan?" Watte?" „Als ze nog 'ns mee ziekteverlof gaat Janus kreeg 'n helder oogenblik. ,.Ziede gij kans om ze weer op rapport te krijgen?" ,,Misschien! Luister. Is ze veul bang voor d'r hachje? Ja, zeker?" ,,Bar, zee den Jaan: „Heuren grotsten zurg is, dat ik haar zal overleven". ,,Da's afgunst". bromde-n-ik. ..Wablief ,,Zet oew pet maar op". „En dan?" ,,We gaan samen naar den dokter. Onder- weugen klasseneeren we wel wijer". Als we op pad waren, dan kost ik op 'n oogenblik roepen: ,,Klaar, Jaan! 't Stuk zit in malkaar!" „Vertel op, vertel op, DrA Hij drong me bekans den sloot in. Als we bij den dokter aankwamen, dan stond z'n wageltje veur den huis. Dat was getroffen. Tien teugen 6An, dat ie thuis was! Jawel! Als we gebeld hadden, dan kwam z'n vrouw eigens veur. 'n Aardig wefke, 'n goei en trouw klantje van me, waar ik best mee op kan schieten. Allee", zee ze: ,,gij DrA? En wie hebt ge daar bij oe?" ,,Den Jaan!" „00 n6u zie ik 'k 't, lachte ze en lollig kneep ze heur zwarte oogskes toe van plazier. Tonia is ingestort," gooide-n-ik eruit. ,,Ingeingestort? Maar z66 erg is 't toch nie?" vroeg ze n' bietje angstig. ,,Weet ik zoo net nie", zee ik. ,,Is oewen man thuis?" ,,Ja, kom binnen. Hij is sjuust bezig 'n been te zetten. Mieke Martens is bij 't ramen zeemen van den trap gevallen." Dat wefke kan zoo gezellig klassieneeren, amico. Ze kent 't heele durp, heel den dokter z'n praktijk, en als 'nen patient heur gezellig kopke ziet, is ie al half beter, veur ie in de dokterskamer komt. Ze is schrander, van alles op d'hoogte, afyn: veur 'nen hardwer- kenden man n'en prachtigen kameraad! ,,Maarrzee ze ineens: Tonia is toch in den Zeuvenbergschen Hoek?" ,,Ze is plotseling verom gekomen", zee Janus mee 'n grafstem. Ik, mee zon' zelfde stem: ,,lijk 'n onweers- bui uit helderen hemel". ,,Dan heb ik ze t6ch in de bus zien zittem", zee 't doktersvrouwke. ,,Dan is ze vanden- mergen om 'n uur of half elf meegekomen?" Sjuust", zee den Jaan. ,,Maiar 't was 'n sterk halfelfke, veur hum", zee ik. 'k Gaai 'ns kyken, hoe 't mee dat been staat", zee ze. Na 'n minuutje kwam ze terug. ,,M'nen man komt z66, horre! Den gips mot effen hard worden, dus hij kan wel efkens weg en dan blyf ik zoolang by Miekes. Oudoe, horre!" Als den dokter in de wachtkamer kwam, in z'nen witten jas en mee vochtige, uitgebeten handen, dan dee ik 't woord maar veur den Jaan, want dat had ie me gevraagd. Ik begon mee de ,,instorting" 'k Vond 't 'n woord, dat 't goed dee! Dan lee ik 't heele ziektegeval haarfijn uit, tot en met Janus zynen weggesnejen snor toe. Nou is onzen dokter 'nen bovenstebesten, braven mensch, die veul veur z'n zieken over hee, maar mee AAn ding kunde 'm veul kwaad maken. En dat is: mee nie precies zynen raad opvolgen! Dat Tonia veuromgekomen was na AAn week inulek van na twee maanden, daar was ie al dadelijk kwaad over. Dat moest ik 'm net hebben! Ik dee er nog iets bij en eindigde: Dokter, breng heur dat maar 'ns goed aan 't verstand. Ze is veul bang van ziek zijn en zoo, dus als ge daar rekening mee houdt, dan krijgde gij ze, veur heur eigen bestwil, weer wel verom in den Hoek. Dan gaai ik nou dalyk de boontjes veur oe in de week zetten!" ,,Jaja maar ,,Niks! Ik zet ze alleen maar te weeken, gij brengt ze wel aan den kook!" ,,Afyn", zee-t-ie: „over 'n uur ben 'k bij oe, Janus!" ,,Een dingske nog, dokter, asteblief", vroeg ik. ,,Kan den Jaan n' nuuw fleschke smeersel krygen? Dat werkt kalmeerend>ziede!" .Jawel, maar eh da's nie om in te nemen!" „Weet ik, dokter. 't Is alleen maar veur 't gezicht. Als Janus dat fleschke meebrengt, hy is van heel den dag nog nie thuis- gewiest, danee?" Den dokter lachte 's fijntjes en ging 'n nuuw fleschke vullen. Daar kwam zoci iets kyken om van 't jaar Sinterklaas te peerd te zetten, amico! Als we bij den Jaan thuiskwamen, dan stond Tonia rechtop. midden in de kamer, onder de lamp en 't licht schampte over heuren bril, zoodat ze 'r uitzag als 'nen strengen pastoor. Veurzichtig, behoedzaam, net of er dyna- mict in 't fleschke zat, inplek van vloeibaar keArsvet (ik had 't 'm goed veur gedaan, on- derweuge) haalde Janus 't fleschke veur den cag en zee: ,,dat heb ik veur oe gehaald Tonia, bij onzen dokter. Maar hy komt eigens toch ook nog efkens langs, vanavond". Janus sprak zachtjes, zooals't by 'nen zieke betaamt. Janus zijnen entree was gemaakt. Nou ik! .Die kwajongen", begon Tonia teugen me: „dieen kleinzeun van oe „Tonia, meske", zee ik, mee 'n schrikkelyk bezurgd gezicht: ,,ge bevalt me nog niks". Ze schrqk ervan. Ging zitten. ,,Ge ziet er wel ietske beter uit, dan ge gedaan hebt, maar ,.Wdtte maarvroeg ze kleintjes. ,,Maar 't is onverantwoordelijk, Tonia, om teugen den dokter zyn veurschriften in te gaan". ,,Ja maarzee ze sehor. ,,Ge mot 'n bietje om Janus ook denken." Watte ,,Noujadat iehm Toen stak ik m'n hand in den zak, dus den Jaan snoot z'n neus. Had 'k zoo mee 'm geregeld buiten. voedselvergiftiging te doen. By den 6-jarigen Nico doen zich eveneens dezelfde verschyn- selen voor, doch men heeft hem tot nog toe in het leven kunnen hoilden. Hoewel aanvankelijk de wildste geruciiten de ronde deden, wees het politie-ond^rzoek dadelyk uit, dat van misdryf geen sprake is. De kinderen hebben waarschijnlyk iets ge geten, dat bedorven was, waardoor zy een ernstige voedselvergiftiging hebben opgeloo pen. Dokter Hulst uit Leiden zal vanmiddag secrie oip de lijkjes verrichten. AAN BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De wielrijder H. Kracht uit Doornspyk, die gisteren plotseling den weg overstak, en daar- bij door een vrachtauto uit Utrecht werd aan- gereden is in het Sophia-'ziekenhuis te Zwolle aan de bekomen verwondingen overleden. Nou, amico, veur den dokter was 't verder een klein kunstje! De boontjes stdnden in den week. En nie zoo prutserig. Den# anderen dag- was Tonia, mee 'n nuuw flesch wrijfsel vertrokken. Of ons dokterke ook had uitgepakt! - Ik heb nou al drie briefkes veur den Jaan opgesteld. Daar kan ie veertien dagen mee toe. ,,Myn beste Toontje! Daar zit ik weer alleenig in ons gezellig huiske te koekeloeren. Och, Toontje, wat vallen die dagen toch lang zoo heelemaal in m'n eentje. Gelukkig dat ze zoo kort zijn, ee, in dezen tyd. Ik ga al om half acht naar bed. Wakker liggen en als ik dan tegen den don- keren bedsteemuur kyk, dan zie ik duidelijk jouw gezicht. Dan val ik in slaap en heb pas drie keer de nachtmerrie gehad. Gaat wel over 't Is zenuws. Van 't alleen zijn. M'n hart was goed om eens onverwachts over te wippen, maar de reis is z6o duur ee t Is tel kens 0.90. Goed laten wryven, hoor. Dat ge weer goed beter bent over twee maanden. Hoe kom ik den tijd door, Tonia Afyn. 't Moet maar. Gij bent toch alles wat ik op de wereld heb. En dus liever zonder jou en gezond, dan met jou en ziek. Zondag trekt St. Nic. door het dorp. Niks voor mij. Ik denk dat ik Zondag die f 0,90 er dus maar afknijp. Misschien dus tot Zondag, vrouw! Als ge me niet ziet. maak U dan toch vooral niet ongerust. Denk dan maar Janus is aan 't sparen voor een Sint Nicolaaspakje voor zijn Tonia! Dag Toontje! Complimenten aan uw Familie hoor! Uw eenzame JANUS. Nie slecht, ee? Ochja, ge mot malkaar zo'n bietje hel pen, niewaar? Maar hoe dan ook Met St. Nicolaas rydt eenzamen Janus op den schimmel! Ge hoort er nog wel van. Veul groeten van Trui, Dre IH, en als altij gin horke minder van oewen t.a.v. DRfi. Zwakke tot matige Westelijke tot Noord- Westelijke wind. Nevelig tot half of zwaar be- wolkt. Weinig of geen regen. lets kouder. PRINS BERNHARD AANVAARDT BESCHERMHEERSUHAP DER K. N. A. C. DEN HAAG. Z. K. H. Prins Bernhard heeft het beschermheerschap der K. N. A. C. aanvaard. OUD-BURGEMEESTER OVERLEDEN. In den ouderdom van 70 jaar is te Eindhoven overleden den heer P. H. van Mens, die van 1899 tot 1920 burgemeester van Eindihoven is geweest. NAOHTVAART WEER TQEGESTAAN OP DE WAAE Het water in de rivier De Waal is de laat ste dagen dusdanig gestegen, dat de Rijks- Waterstaat de nachtvaart op de rivier weer heeft toegestaan. VOEDSELVERGIFTIGING 2 Kinderen overleden. DORDRECHT. In het uit 8 kinderen be staande gezin van den koopman J. van der Hoek aan de Kolfstraat te Dordrecht hebben zich gisteren plotseling 2 sterfgevallen voor- gedaan. Het 4-jarig dochtertje Wilhelmina en het 1-jarig zoontje Jan zijn kort na elkaar overleden. Men heeft hier vermoedelyk met Bij Apoth. en Drogisten (Ingez. Med.) AETHER OP ELECTRISCHE KAOHEL GEVALLEN. 2 GEWONDEN. G-isteravond behandelde een medicus te Steemwijk een patient te diens huize met aether. Een paar druppels van deze vloeistof vielen op een electrische kachel, waardoor een groote vlam ontstond. Van schrik liet de dok ter de flesch aether uit de hand vallen, waar op deze vlam vatte. De medicus en zijn patient werden in vlammen gehuld. De eerst- genoemde liep ernstige brandtwonden op, en werd naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. De patient, die er in slaagde. zioh in veiligheid te stellen, hep slechts lichte verwonding op. De kamer brandde geheel uit. BRAND IN EEN MANUFACTURENZAAK. Dienstbode verbrand. HEEiRLEN. Vannacht is op het Wilhelmina- plein door tot nog toe onbekende oorzaak brand ontstaan in een manufacturenzaak, be- woond door het gezin Hungen. Toen het echt- paar, dat op de eerste verdieping slaapt, den brand bemerkte, had deze reeds zoo'n groo- ten omvang aangenomen, dat de vrouw des huizes, die naar de 2e verdieping was gesneld om de kinderen te halen, zich den weg langs het trappenhuis zag afgesneden. In haar hevi- gen angst is zij van de 2e verdieping op straat gesprongen, waar zij ernstig gewond bleef lig gen. Inmiddels waren eenige agenten en bur gers erin geslaagd den heer !H. en kinderen via het dak van een aangrenzend huis in vei ligheid te brengen. Mevrouw H. is naar het St. Jozefziekenhuis vervoerd. Zij heeft by den sprong een kniefractuur, een armbreuk en een kaakfractuur opgeloopen. Eerst later ontdekbe men dat de dienstbode, de 16jarige mej. Bloem, uit Schaesberg, niet was gezien. Direct werd in het fel brandende perceel een onderzbek ingesteld en in de benedenverdiepimg werd het gedeeltelijk verkoolde lyk van het meisje, dat door het plafond gezakt was, gevonden. Het huis is vrijwel geheel uitgebrand. NOOIIWEER EISCHT VELE DOODEN. Het noodweer, dat, zooals gemeld, de laat ste dagen Jamaica heeft geteisterd, heeft aan- zienlijke materieele schade aangericht. Door den hoogen waterstand werden bruggen weg- geslagen en spoordammen ondermijhd. Er zyn tachtig dooden te betreuren. GEVAAR VOOR HONGERSNOOD IN SJANGHAI GEWEKEN. SJANtGHAI. Op het oogenblik is het gevaar voor hongersnood geweken door de aankomst van schepen met ryst uit Poetoeng. Het voe- den der duizend-en Chineesche vluchtelingen in de stad is niet gemakkelyk aangezien zy alle afhankelijk zyn van liefdadigheid. Ver der wordt vemomen dat de Duitsche leden van de intemationale commissie, welke poogt een vealigheidsaone in Nanking te scheppen aan Hitler telegrafisch hebben versocht zijn invloed te willen aanwenden, terwijl de Japansche autoriteiten overwegen de prach- tige meerensitad Hangtsjau buiten het oor- logsterrein te houden. Dit voorstel is den Japanschen autoriteiten gedaan door den Amerikaanschen Consul-Generaal namens de buitenlandsche bewoners van deze stad. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 18 Nov. Julien Louis de Groff, oud 30 j. en Adriana Ducarmon, oud 20 j. SAS VAN GENT. In de week van 14 tot en met 20 Nov. heb ben zich in deze gemeente gevestigd: (P. de Jonge, zonder beroep, van 's Heer en- hoek. !B. E. Steyaert en gezin, zonder beroep, van Ter Neuzen. Vertrokken: J. A. Kousemaker, dienstbode, naar Vlissin- gen- F. van den Berghe, zonder beroep, naar Sel- zaete. Voor Ter Neuzen: 25 Nov. Eng. s.s. THE BARON, 388, ijzer, Millom. Van Sas van Gent: 25 Nov. Eng. s.s. TWEED, 1672, ledig, Vlissingen: Voor Gent: 24 Nov. Noorsch s.s» SKARF, 472, yzerslakken, Immingham; Eng. s.s. JIM, 393, pek, Partington; Eng. s.s. SOUTPORT, 250, pek, Middlesbrough; Eng. s.s. BARON OGELVIG, 2035, pyriet, Huelva; Noorsch s.s. ELSIE, 374, ledig, Londen; Eng. sa. GRAN- GETOFT, 495, ledig, Londen; Ned. m.s. DU CASTA, 114, pek, Londen. 25 Nov. Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen; Nederl. m.s. PASCHOL, 167, pek, Shoreham; Eng. s.s. SEA RAMBLER, 1466, ledig, Duinkerken; Belg. s.s. FLORE, 506, ledig, Rouaan; Nederl. m.s. QUO VADIS, 123, pek, Eling; Noorsch s.s. TELNER, 978, kolen, Gdynia; Noorsch s.s. RIMAC, 460, pek, Gran gemouth; Belg. s.s. LE PLOQUE, 755, ledig Pernis. Van Gent: 24 Nov. Eng. s.s. HOMEWORTH, 426, ijzer, .Goole; Zweedsch s.s. HAKEFJORD, 741, ijzer, A'dam; Eng. s.s. JIM, 472, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. LUKSEFJELL, 872, ledig, Norderham; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen. 25 Nov. Deensch s.s. RIKKE, 873, fosfaat. Charlotte town; Duitsch s.s. HANNA CORDS, 1129, ledig, R'dam; Eng. s.s. BLACKTOFT, 654, ijzer, Londen; Eng. s.s. SOUTPORT, 250, ledig, Antwerpen; Eng. m.s. CONIDA, 218, fosfaat, Duncanon.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2