ZWANENBERG U hunt Uu> hart ophalen Landbouwberichten ONTVANGER A. H. VAN DER FEEN GAAT DEN DIENST VERLATEN. VERDRONKEN. ZAAMSLAG. maakt icat smaakt HOEK. SELZAETE. RECHTSZAKEN. VOETBAL HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. zetten is oorzaak geweest, dat het scheep- vaartverkeer groote stagnatie ondervond. Verschillen.de schepen kwamen wegens het slechte zicht ten anker en liggen nag op betere weersomstandigheden te wachten. Scheepvaartongevallen bleven dan ook niet uit. Zoo is het Amerikaansche s.s. „West Kyska"' in het Zuidergat omhooggevaren en blijven zitten. Hedenmorgen is het schip met sleepboot- hulp vlotgekomen waarna het, oogenschijnlijk zonder scbade bekomen te hebben de reis heeft voortgezet. Ook het passagiersverkeer van en naar Vlissingen ondervind stagnatie, daar de booten van de Prov. Stoombootdienst tengevolge van den mist niet kunnen varen. Het Deensche s.s. ,,Bodil" is tijdens de vaart op de Wester-Schelde bij dikke mist in het z.g.n Konijnenschor omhooggevaren en blij ven zitten. iSleepbooten vertoeven in de nabij- heid voor het verleenen van assistentie. De mailboot „Prinses Juliana". Gisteren is tengevolge van den mist de mail- boot „Prinses Juliana" bij het binnenvaren der Schelde bij Cadsand op het strand geloopen en blijven zitten. Naar wij gisteravond vernamen zat het schip z<5b hoog, dat men er bij laag- water rond kon loopen. Maandag heeft in den vroegen morgen de sleepboot „Goliath" met het stoomschip ver- binding kunnen krijgen en het vlot gesleept, waarna de ..Prinses Juliana" de reis naar Vlissingen op eigen kracht heeft voortgezet. De heer A. H. van der Feen, ontvanger der directe belastingen te Amsterdam, gaat met ingang van 1 Maart 1938 den dienst verlaten wegens het bereiken van den pensioengerech- tigden leeftjjd. De heer Van der Feen was ook eenige jaren te Sas van Gent werkzaam. Hij verwierf ook groote bekendheid als schrijver onder den schuilnaam F. de Sinclair. GARNALEN-VISSOHER JAMMERLIJK Toen Vrijdagmorgen het visschersvaartuig Br. 57 van de garnalen-vangst terugkeerde, is de schipper Jobse, naar de Midd. Crt. meldt, bij het zeven der garnalen overboord geslagen en jammerlijk verdronken. Het ongeluk ge- schiedde midden in den mond der Wester- Schelde ter hoogte van de lijn Zoutelande Cadzand. Het schip had veel vaart, doch men wist de drenkeling een reddingboei toe te wer- pen, welke hij inderdaad greep. Toen men was teruggekeerd slaagde de zoon van den schipper er in zijn vader met een haak bij de oliejas vast te krijgen. Plotseling scheurde de jas echter en de schipper verdween daar- op in de diepte. Het gezin Jobse wordt wel zwaar getrof- fen, daar pas een 15-jarige dochter is over- leden. De verdronkene laat een vrouw met vier kinderen achter. HET AUTO-ONGEVAL NABIJ BLANKENBERGHE. Met betrekking tot het auto-ongeval met noodlottigen afloop, dat in den nacht van Don- derdag op Vrijdag is voorgevallen, vernemen wij nader, dat dit plaats had langs den grooten weg naar Zeebrugge, juist ter hoogte van de nieuwe vertakking naar het station te Blan- kenberghe. In de verschillende berichten, van Belgischen oorsprong, is gemeld, dat de taxi, bestuurd door den chauffeur P. Bril op een vrachtauto inreed. Ook zou volgens een be- richt, de chauffeur, en men kon dan daaruit lezen: die van de taxi, in hechtenis zou ge- nomen zijn. De feiten zijn, naar we thans vernamen, anders. De botsing vond plaats in een goed over^ichtelijke bocht van den weg. De chauf feur van de taxi, die naar uit het onderzoek is gableken met een snelheid van 50 K.M. moet hebben gereden, moest de rechts van den weg gelegen binnenbocht houden, en hield deze ook. Tezelfder tijd naderde van de andere zijde een vrachtauto van den vischhandelaar Tant te Blankenberghe de bocht met een vaart van 80 tot 90 K.M. De chauffeur van deze vracht auto, welke de buitenbocht moest nemen, nam evenwel ook de binnenbocht en daardoor trof de zware vrachtauto de taxi, waarvan hij het voorste deel geheel v-erbrijzelde, en deze nog een aantal meters over den weg achteruit duwde. Van de taxi was de motor naast den chauffeur in de auto gedrukt. De bestuurder van den vrachtauto heeft in de taxi alleen den chauffeur gezien, welke be- wusteloos was. In verband met de koude heeft hij dezen van zijn plaats uit de auto getrok- ken en hem achterin de taxi gezet. Hij heeft den passagier in de duisternis niet gezien. Daarop is hij hulp gaan inroepen. Toen men later ter plaatse kwam om den chauffeur Bril naar het ziekenhuis te vervoeren heeft men evenmin den passagier bemerkt. Deze zag men eerst toen het dag began te worden. De passagier, de heer Weijkman, graan- handelaar te Breskens en ontvanger-griffier van verschillende polders, die een bezoek had gebracht aan het terrein van de vliegtuigramp te Oostende, bleek dermate aan hoofd en bee- nen te zijft gekwetst, dat hij wel op slag zal zijn gedood. De chauffeur Bril had een groote wond aan het hoofd. Zijn toestand schijnt naar omstan- digheden redelijk en er bestaat uitzicht, dat hij deze week naar zijn woning te Breskens zal mogen worden vervoerd. De chauffeur van de vrachtauto schijnt eenigen tijd in arrest te zijm gehouden. aan Zwanenberg's rookworst, de echte rookworst voor de Holland sche winterkost Let dus bij het koopen vooral op het zwaantje. A. T. voor de rechtbank te Den Haag terecht staan. Uit een rapport van de arbeidsinspec- tie bleek, dat de ladder z<56 onsolide was, dat deze bij normaal gebruik wel had kunnen breken. Reden temeer om er voorzichtiger mede te zijn, meende de officier van justitie, al gaat de eigenaar van de ladder ook zeker niet vrij uit. Spr. vorderde een geldboete van f 50 sub. 50 dagen hechtenis. Uitspraak 2 December. 33 Ingez. Med. hand goedgekeurd. Er werd reeds een aan- besteding gehouden en de aannemers aange- wezen die dit grootsche werk zouden moeten uitvoeren. Als plaats voor den bouw had men gekozen een terrein gelegen aan de gedempte oude vaart, tegenover de bioscoop Palace". Nu het zoover is, heeft evenwel het beheer van Bruggen en Wegen laten weten, dat daar ter plaatse niet mag worden gebouwd, aange- zien in de toekomst het kanaal van Ter Neu- zen naar Gent dient te worden verbreed en dat die strook ^rond daar binnen zal vallen. Zooals bekend, voldoet de sluis te Ter Neu- zen niet meer aan de eischen van de zeevaart en zijn er steeds onderhandelingen met Neder- land hangende over het bouwen eener nieuwe sluis te Ter Neuzen en verbreeding van het kanaal, waarna ook alhier het kanaal kan verbreed worden. En voor wat het nieuwe gemeentehuis be- treft, men zal nu maar naar een ander in het centrum gelegen terrein moeten zoeken. Nieuwe ijsbaan. Nu de Poldersche Kreek nabij Reuzenhoek door betere afvloeiing van water heeft opge- houden te bestaan, is door het bestuur van de ijsclub gehuurd het kreekje „De groote Dulper", loopende vanaf den Axelschenweg langs de hofstede ,,Pauwvliet" en in aanslui- ting met den Groeneweg en de kreek. het Gat van Pinten. Teneinde een betere en breedere baan te krijgen zullen eenige uitdiepingen en wegruiming van riet moeten plaats hebben, waaraan. dezer dagen uitvoering zal worden gegeven. Konijnententoonstelling. Op te Velp (Geld.) gehouden nationale ten- toonstelling van konijnen, behaalde de heer D. W. F. Kaijser in de klasse jonge Weener rammen den lsten prijs. De heer M. de Rit- ter behaalde met Chincilla's twee 2de prijzen. Ingazonden waren in totaal 449 dieren. Een nieuw gemeentehuis en i het kanaal naar Gent. Reeds gedurende ruim een jaar is men hier bezig met het uitwerken van het ontwerp en bestek voor het bouwen van een nieuw stad- huis. De plannen werden bereids van hooger EEN SALOMO'S OORDEEL. Er was „kwestie" ontstaan over een half pond varkenslappen. De slager zei, dat hij ze geleverd had, en de klant beweerde, dit vleesch nooit te hebben ontvangen. Het eenige bewijsstuk in dezen was een bestelboekje, doch de bladzijde, waar het om ging, was er uitge- scheurd. Zoodat er eigenlijk ook weer geen be wijsstuk was. De kantonrechter, die in deze aangelegenheid recht had te spreken, formu- leer.de naar wij in ,,De Winkelier" lezen - het volgende merkwaardige vonnis. Eischer vordert voor door hem als slager aan gedaagde, voor huishoudelijk gebruik op 11, 15 en 18 Mei 1937 geleverde vleeschwaren een bedrag van totaal 1,40. Hiervan is alleen de eerste post ad 0,34 betwist, de beide an dere posten ad samen f 1,06 zijn door gedaagde reeds eenmaal betaald; eischer heeft gewei- gerd deze betaling te ontvangen, en het be- taalde bedrag teruggegireerd. Wij vinden ter- men, in deze een bemiddelend vonnis te wijzen, daar gewichtige gronden tegen het standpunt van elk der partijen spreken. De vordering is alleen ingesteld ter verkrijging van het be- trekkelijk gering bedrag van /0,34. Eischer stelt, dat hij op 11 Mei 1937 voor dat bedrag aan gedaagde een half pond varkenslappen heeft geleverd, gedaagde betwist dit. Eenige principieele beteekenis is, naar het ons voor- komt, in dit geschilpunt niet te zien. Wij achten het aan zijde van eischer een misbruik van zijn recht tot procedeeren, dat hij voor een zoo luttel bedrag hiertoe is over- gegaan, zonder ter verdediging daarvan op andere bijzondere omstandigheden beroep te kunnen doen, dan op een hevige verbittering, die tusschen de partijen schijnt te bestaan. Het is algemeen gebruikelijk over dergelijke be- dragen geen beroep op de justitie te doen, ten'zij daarvoor een 'dringende reden bestaat. Dit gebruik is zoowel redelijk en practisch als voor een goede rechtsbedeeling noodzakelijk. De regel van het Romeinsche recht: .minima non eurat praetor", moet worden geacht ook ten onzent als algemeen rechtsbeginsel te gelden. Anderzijds pleit tegen gedaagde het z.g. bestelboekje, dat hij na een aanvankelijke weigering dit te vertoonen, ten processe heeft overgelegd. In dit boekje placht gedaagde, of iemarid van zijnentwege de bestellingen aan den slager op te geven, terwijl de prijzen door laatstgenoemde daar achter werden geplaatst. In dit boekje is de bestreden .post van 11 Mei 1937 weliswaar niet vermeld, maar er komen ter plaatse in dat boekje zekere on- regelmatigheden voor, waarop gedaagde is ge- wezen, maar die hij niet heeft opgehelderd; zoodat wij hierin een vermoeden tegen de juistheid van gedaagdes standpunt zien. Waar die twee juridische gezichtspunten tegenover elkaar staan, waaraan wij niet an ders dan gelijke waarde kunnen toekennen, achten wij, als boven overwogen, een bemidde- lende beslissing de aangewezen oplossing. Aan eischer behoort de helft van het omstreden be drag van 34 cent of 17 cent te worden toe- gewezen. Zijn vordering voor het restant of 1,06 kan hem -niet volgen, daar dit bedrag reeds is betaald, maar door eischer is terug gegireerd, zoodat eischer, naar wij aannemen zijn recht heeft verwerkt, dit alsnog in rechte op te vorderen. Ge'zien de betrekkelijke wetsartikelen rechtdoende, veroordeelen gedaagde om aan eischer tegen kwijting te betalen de som van 0,17 met de rente ad 5 pet. 's jaars sedert den dag der dagvaarding tot dien der voldoening, verklaren dit vonnis tot zoover uitvoerbaar bij voorraad -en ontzeggen het meergevorderde. EEN GRAPJE, DAT NOODLOTTIGE GEVOEGEN MEEBRACHT. Op 22 September van dit jaar waren drie boerenknechts te Naaldwijk bezig met werk bij een hooiberg. Om boven op den berg te komen hadden zij een ladder daar tegen aan gezet. doch deze ladder was oud en wrak. Zij was al eens een ke-er gebroken en toen op onvoldoende wijze gerepareerd. Toen een van de knechts naar beneden liep, schudde een ander die al beneden stond, uit de grap de ladder eens heen en weer, maar die kon dat niet verdragen, met het gevolg, dat de stijlen braken en de jongen, die er op stond, naar beneden stortte. Hij viel met zijn hoofd op den grond, kreeg daardoor een sche- delbasisfractuur en stierf vrijwel onmiddellijk na den val. Wegens het veroorzaken van dood door schuld moest ddn der knechts, de 19-jarige DE HULP AAN KLEINE BOEREN- BEDRIJVEN. Zooals gemeld zal een nieuw.e regeling ten aanzien van de hulp aan kleine boerenbedrij- ven worden ingevoerd. De methode die hier- bij gevolgd zal worden is eenigen tijd geleden uiteengezet. In de Staatscourant no. 223 zijn eenige ministerieele beschikkingen opgenomen, die met de nieuwe regeling verband houden. Het Reglement van de stcunverleening aan kleine boerenbedrijVen, opgenomen in de be- schikking van 27 Juli 1936,. wordt vervangen, naar wij in de Staatscourant lezen, door een Reglement van den dienst voor kleine boeren bedrijVen. Aan dit reglement ontleenen wij: De dienst heeft tot taak: het verstrekken en bevorderen van de voor- lichting, welke de kleine boerenbedrijVen met het oog op hun aanpassing aan de veranderde omstandigheden behoeven; de uitvoering van bijzondere steunverlee- ning aan de kleine boerenbedrijven. Met betrekking tot aangelegenheden van den dienst wordt de minister van economische zaken ter zijde gestaan door een commissie van adVies, waarvan de directeur-generaal ambtshalve lid en voorzitter is en de overige leden worden benoemd en ontslagen door den minister. De dienst vormt een onderdeel van de direc- tie van den landbouw. Als directeur treedt op de inspecteur van den landbouw, chef der tweede afdeeling B. der directie van den landbouw. De rijkslandbouwconsulenten zijn onder lei- ding van den directeur belast met de aange legenheden van den dienst in hun ambtsgebied. Het verleenen van steun aan de kleine boe renbedrijven en de bestrijding van de daarvoor benoodigde uitgaven geschieden volgens de daartoe door den minister en zijn ambtgenoot van sociale zaken bij gemeenschappelijke be- schikking vast te stellen regelen. Voorts hebben de ministers van economi sche zaken en van sociale zaken vastgesteld een reglement der tewerkstelling op eigen be- drijf van landbouwers met kleinbedrijf. Hierin wordt o.m. bepaald: Landbouwers, wier bedrijfsinkomsten meer dan 4, doch minder dan /7 per week be- dragen en die zich zelf en hun daarvoor in de termen vallende bij hen inwonende gezins- leden van 14 jaar of ouder als werknemer hebben doen insehrijven bij de bureaux voor arbeidsbemiddeling in de gemeente, waarin zij woonachtig zijn, kunnen door het gemeen- tebestuur in aanmerking worden gebracht voor tewerkstelling op eigen bedrijf. Landbouwers, wier bedrijfsinkomsten 7 of meer per week bedragen, komen in aanmer king op hun eigen bedrijf te worden tewerk- gesteld. Aan tewerkgestelden wordt ieen steun v6r- leend van maximaal if 9 per week, vermeer- derd met /0.15 voor ifeder meer dan twee in wonende gezinsleden en verminderd met: le. het totaal der bedrijfsinkomsten; 2e. twee-derden der neveninkomsten van hen en van de bij hen inwonende gezinsleden, uit arbeid verkregen, alsmede ge. het totaal der niet uit arbeid verkre gen neveninkomsten. De steun wordt den tewerkgestelden uitge- keerd a. in geld, indien de bedrijfsinkomsten min der dan 7 per week bedragen; b. in natura, indien de bedrijfsinkomsten per week /7 of meer bedragen; c. gedeeltelijk in geld, gedeeltelijk in na tura, indien de bedrijfsinkomsten f 7 of meer bedragen, indien en voor zoover aan de ge- meentelijke commissie zulks voor het bereiken van het met deze steunverleening beoogde doel onvermijdelijk voorkomt. De steun wordt uitgekeerd: indien hij in geld wordt uitgekeerd, door B. en W.; indien hij in natura wordt uitge keerd, door de gemeentelijke commissie, die door B. en W. wordt benoemd. 1. De steun komt ten laste: ipdien de bedrijfsinkomsten per week /7 of meer bedragen, van het ministerie van econo mische zaken; indien de bedrijfsinkomsten minder dan f 7 per week bedragen, van de gemeente. 2. De gemeente ontvangt hiervoor onder het gewone voorbehoud het gebruikelijke sub- sidie uit het Wierkloosheids-subsidiefonds. Den tewerkgestelden kan de steun worden onthouden door het gemeentebestuur, o.a. in dien zij geen of onjuiste inlichtingen omtrent hum bedrijf en gezin verstrekken en hun aan deze regeling verbonden verplichtingen niet zijn nagekomen. Het rijkstoezicht op de' uitvoering van deze steunverleening wordt uitsluitend uitgeoefend door den rijkscontroledienst voor de steunver leening van het ministerie van sociale zaken. De tewerkgestelden zijn verplicht, in tijden van arbeidsoverschot op hun bedrijf, alle niet tot de normale verrichtingen behoorende werkzaamheden uit te voeren, waartoe de rijkslandbouwvoorlichtinesdienst hun aanwij- zingen doet. Voorts rpceten zij hun aange- boden ,,vrij" werk aannemen, voor zoover de werkzaamheden in eigen bedrijf zulks, naar het oordeel van den rijkslandbouwvoorlich- tingsdienst, toelaten. Alle aanwijzingen van dezen dienst moeten zij opvolgen. Voor de vaststelling van de bedrijfsinkom sten wordt in iedere gemeente een gemeente lijke commissie benoemd door B. en W. Hierin hebben vijf leden zitting n.l.: de burgemerster of een der wethouders, die tevens voorzitter is, een vertegenwoofdiger van de landbouworganisaties, een van de land- arbeidersorganisaties, en een van den rijks- landbouWvoorlichtingsdienst en de betrokken districtsleider van den rijkscontroledienst voor de steunverleening. stijging met 150 pet. in drie weken tijds. Met herinnering aan onze cijfers d.d. 27 Oc tober, wijzen wij er op, dat de Gekro sinds- dien is gestegen van 1800 op 2375; de N. T. F. van 320 op 2600 en Son van 450 op 1350 stuks, 'Het grootste deel -der stijging komt dus voor rekening van het Noorden, Oosten en Zuiden des lands. Bij dit aantal komen nog de cijfers van de kleinere destructoren, als Barsingerhom, Am sterdam, Purmerend, Midwoud, Winterswijk, Uithoorn en Dordrecht, benevens de sterfge- vallen in de streken waar nog niet wordt ge- destrueerd, b.v. Zeeland. Voor een ziekte, die in het algemeen een goedaardig verloop pleegt te hebben, is het sterftecijfer relatief hoog. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le .klasse Afd. I. ExcelsiorVISV gest. RFC—Ajax 2—1 DIVVS—ADiO 2—1 DEC—KFC 0—0 VUC—Sparta 0—0 le klasse Afld. H. HVDS—'t Gooi 2—1 HBSCVV 1—3 D(HC—Xerxes 2—6 FeijenoordHaarlem 81 Stormvogels.Blauwwit 12 le klasse Afd. III. ZAC—NEC 3—1 HeraclesG<3 Ahead 40 TubantiaHengelo 3—2 EnschedeWageningen 62 AGOWiPEC 4—1 Afdeeling IV. le klasse. BleijerheideMW 4—2 RSVRoermond 6—1 NACNOAD 6—2 BVVEindhoven 3—0 Willem II—DONGA 3—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. PSV 8 6 2 12 30—18 NAC 7 4 2 1 10 17—11 MTW 9 4 2 3 10 19—24 BW 8 4 1 3 9 19—13 Eindhoven 8 4 1 3 9 23—17 Roermond 8 3 2 3 8 17—23 Willem H 9 3 2 4 8 16—19 Bleijerheide 8 3 1 4 7 16—21 Juliana 7 3 4 6 16—14 LONGA 8 2 2 4 6 14—20 NOAD 8 1 1 6 3 17—30 2e klasse A. Middelburg— -RCS V 3—2 VlissingenZeelandia 5—2 GoesDe Zeeuwen 0—1 R1BCDe Baronie 2—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v..t. Vlissingen 9 6 1 2 13 24—14 Hero 8 5 2 1 12 19—12 Middelburg 9 4 4 1 12 15—10 RCS 9 4 2 3 10 23—22 Breda 8 4 1 3 9 20—17 De Zeeuwen 9 4 1 4 9 20—21 Zeelandia 8 2 2 4 6 14—18 Goes 9 2 1 6 5 13—19 RBC 9 3 6 8 11—28 3e klasse A. BiervlietCom Boys 3—3 AxeliBreskens 1—2 Temeuzen Uizendijke 64 HoofdplaatSluiskil 5—3 OostburgHulst 2—3 doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. Breskens 8 7 1 15 37—12 Terneuzen 1 8 6 2 14 46—19 Hulst 9 5 1 3 U 29—22 Axel 8 4 2 2 10 21—11 Hoofdplaat 8 3 3 2 9 17—15 Uzendijke 8 4 1 3 9 23—25 Sluiskil 8 3 5 6 21—28 Biervliet 8 1 1 6 3 11—30 Com Boys 7 2 5 2 13—27 Oostburg 8 1 7 1 10—37 3e klasse B Zeelandia 2Eiland Boys 2—3 EMM,Goesche Boys 7—0 HansweertMiddelburg 2 0—3 doelp. gsp. gew. gel. veri pnt. V.it. Eiland Boys 8 6 2 12 23—16 EMM 8 5 1 2 11 27—19 Goes 2 5 4 1 9 234 Middelburg 2 7 4 1 2 9 20—11 Vlissingen 2 7 4 1 2 9 20—18 Temeuzen 2 7 2 2 3 6 19—18 Goesche Boys 7 1 1 5 3 16—26 Zeelandia 2 7 1 1 5 3 11—26 Hansweert 8 1 7 2 1232 le klasse Afd. V. STIJGENDE RUNDERSTERFTE DOOR HET MOND- EN KLAUWZEER. Het Handelsblad vemeemt, dat in de laat- ste drife weken (27 October17 November) door de drie groote destructoren in Nederland zijn vernietigd de cadavers van niet minder dan 3755 stuks rundvee, gestorven aan mond- en klauwzeer en wel; door de N.T.F. te Ber- gum (het Noorden en Oosten des lands) 2280 stuks, door den destructor te Son (het Zuiden des lands) 900 stuks en door de Gekro te Overschie (Zuid-Holland, Utrecht en een deel van Gelderland) 575 stuks. Deze drie destructoren hebben dus reeds in totaal 6325 runderen ontvangen, die gestorven zijn aan mond- en klauwzeer, dat is dus een GVAVHSC HoogezandVelocitas AchillesVeendam HeerenveenBe Quick Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse HontenisseTemeuzen 3 Hulst 2Axel 2 Corn Boys 2BKW gesp. gew. gel. verl. pnt. Tern. Boys BKW Hontenisse Axel 2 Terneuzen 3 Ria Com Boys 2 Philippine SVO Hulst 2 7 6 6 4 5 3 6 3 4 6 2e 3 1 2 4 4 3 3 2 1 1 1 1 1 2 1 klasse B. 1 1 1 3 1 4 2 2 5 11 9 8 6 4 3 3 2 2 2 9—0 3—0 3—2 1—3 4—2 2—3 0—1 doelp. v.t. 26—14 26—10 26—14 17—15 14—14 10—10 6—20 5—5 2—10 8—28 Hontenisse 1Temeuzen 4 5—0 Corn Boys 3BKW 2 2—4 SViO 2Tern. Boys 2 0—13 doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Tern. Boys 2 7 6 1 12 56—13 Sluiskil 2 6 5 1 10 38—9 Philippine 2 6 3 1 2 7 25—15 Axel 3 4 3 r- 1 6 20—16 Hontenisse 2 6 3 8 6 21—14 Hulst 3 4 2 2 4 11—29 Temeuzen 4 5 1 1 3 3 13—19 BKW 2 4 1 3 2 622 SVO 2 3 3 2—23 Com Boys 3 5 5 8—34 Kon. Ned. Voetbalbond. Eerste Klasse. Bleijerheide, de club die weliswaar nog niet geheel onderaan in de ranglijst, doch dan toch heel dicht in de buurt van NOAD stond, heeft kans gezien om M]VV met 42 te slaan, waar- door zij zich uit de allergevaarlijkste zone op- werkt, maar daarbij aan M)W wel de moge- lijke illusie zal hebben ontnomen. De uitslag PSVRoermond 61 bewijst wel volkomen welke club den toon aangaf in een wedstrijd die aarivankelijk door beide ploegen enthousiast werd gestr:den, doch daar het uit- eindelijk steeds PSV was, die profijt uit haar aanVallen kon trekken, zakte later het spel- peil danig en speelde Roermond een verloren partij. Een vrijwel zelfde beel'd gaf de ontmoeting NACNOAD te zien, waarvan de uitslag 62 was. NOAD komtmeer en meer in de ver- drukking, terwijl NAC met ongeveer gelijke resultaten als PSV aan het hoofd van de afd. prijkt en het er naar uit gaat zien, dat het tusschen twee clubs zal gaan wie van hen als afdeelingskampioen de vlag zal kunnen hij- schen. BVV heeft aan Eindhoven laten zien, dat zij niet voomemens is om te breken met de ge- woonte op eigen terrein geen nederlaag te dul- den en zoo werd Eindhoven, dat zelfs iets beter geclasseerd stond, met 30 geklopt, waardoor zij precies op gelijken voet zijn ge- komen met 9 punten uit 8 wedstrijden. Willem II en LONGA hebben de punten maar verdeeld (33) hetgeen de krachtsVerhouding ook goed weergaf, daar LONGA weliswaar iets sterker was, maar niet in die mate, dat aan haar de overwinning toekwam. Voor LONGA is dit puntje zeer welkom, daar zij thans 3 punten voorsprong heeft op NOAD. Tweede Klasse. MiddelburgRCS. 32. De Middelburgers zullen wel heel blij zijn, dat deze zware partij achter den rug is en bovendien aan hen 2 punten heeft opgeleverd, waardoor zij zich als candidaat voor de eere- plaats kan handhaven. Het is een bijzonder aantrekkelijke strijd geworden, die tot het einde toe spannend was. Nadat de rust met 11 was ingegaan, zag Middelburg kans op vlotte wijze den stand tot 31 op te voeren, doch toen was het met de meerderheid van Middelburg gedaan en RCS nam het initiatief over, met gevolg, dat de stand 32 werd en onder hoogen druk werd door RCS naar den gelijkmaker gezocht, doch Middelburg zag kans dit te beletten en bleef de overwinning dus bij de thuisclub. VlissingenZeelandia. 52. De overwinning van Vlissingen beantwoordt aan de gestelde verwachting in onze voorbe- schouwing uitgesproken. Het verloop van den wedstrijd had niet veel om het lijf, daar Vlis singen reeds zeer spoedig een voorsprong van 40 had, hetgeen de overwinning al in hield. Na de hervatting nam Vlissingen het dan ook kalmpjss op en Zeelandia hield wel moedig vol waardoor zij tweemaal kon scoren, maar Vlissingen zette daar nog een doelpunt tegen over, waardoor de eindstand 52 werd. GoesDe Zeeuwen. 1. Na de periode van fraaie uitslagen is deze wedstrijd voor de supporters van Goes wel een teleurstelling- geworden, daar de thuisclub zeker op een overwinning had gerekend. Goes was over het algemeen sterker in het veld, maar De Zeeuwen hebben blijk gegeven een goede taktiek te kunnen voeren, wanneer zij individueel zwakker zijn dan him tegenstan- ders. Zij zochtsn het in een breed open spel, waardoor de heohte verdediging van Goes geen vat hadden op de snelle aanvallers en in plaats dat Goes dit open spel van De Zeeu wen overnam, beging zij de fout in kort ge- drongen spel te blijven voortscharrelen. Hder- aan is het te wijten, dat Goes niet tot doelpun- tien in staat bleek. RBCDe Baronie. 22. Deze wedstrijd werd later nog aan het pro- gramma toegevoegd, waarbij RBC haar derde gelijk spel verkreeg. De uitslag kan als vol komen juist weergegeven beschouwd worden, want zonder tot bepaald overwicht van een der partijen te komen, was het den geheelen wedstrijd door een gelijk opgaande strijd, die tamelijk mat werd gespeeld. Derde Klasse. BiervlietCom Boys. 33. In deze ontmoetihg kwamen de twee zwakke clubs van de derde klasse tegenover e.kaar te staan, zoodat er voor de thuisclub een ge- legenheid kwam zich wat op te werk en uit het moeras. Tot zoover is het echter niet gekomen, daar de Corn Boys van oordeel waren, dat aan hen ook een deel van de koek toekwam en dit hebben zij weten te bewerken door evenveel doelpunten te plaatsen tegenover het aantal, dat Biervliet verzamelde. AxelBreskens. 12. Wij moeten eenige jaren terugbladeren in de annalen van het competitieverloop om een nederlaag op eigen bodem van onze stadgenoo- ten te vinden. Thans echter is aan deze sup- prematie op eigen veld een einde gemaakt door de stoere Breskensche boys en daarmede is een leelijke streep door de Axelsche rekening gehaald en zijn de papieren dermate gezakt, dat wij onze stadgenooten niet meer kunnen beschouwen als ploeg die nog in de running is. Evenals alom in den lande maakte een dichte mist het uiterst moeilijk een behoor- lijke reportage van dit treffen te maken. Na- genoeg den geheelen wedstrijd door kon men niet den strijd volgen van het eene doel tot het aan de overzijde gelegene, zoodat het vrij talrijke, voor een beduidend percentage uit aanhangers van de Breskensche club bestaan- de publiek zich ook wijselijk rondom het mid den van het veld had gegroepeerd. Als arbiter fungeerde de heer Leduc, die over het algemeen goed leidde, maar weinig op het vaak al te forsche spel van enkele ele ment en lette. Biegel brengt het leder aan het rollen en nadat Scheele naar den vleugel heeft gepas- seerd en de eerste Axelsche aanval deze te scherp gespeelde voorzet op niets doet uitloo- pen, neemt de wit-zwarte ploeg het initiatief en worden twee corners op het oranjedoel ge- nomen, die geen resultaat opleveren. De thuis club gaat er dan vandoor, maar als Koster het doel bestookt, dat door den keeper is ver laten, trapt edn der backs den bal nog juist van de lijn. Dezelfde speler lost even later 'n kei op den paal, zoodat de keeper angstige oogenblikken doormaakt, doch des scheids- rechters fluitje verlost hem uit een netelige impasse, waarin hij door een paar binnenspe- lers gebracht wordt. Breskens forceert even later een nieuwe corner, welke de oranjedoel- man een open doekje bezorgt bij het onscha- delijk maken. Andermaal bekogelt Koster de palen en wij zien F. Dieleman vrrjstaand voor de Breskensche veste, een dot van een kans missen. Ook de Bressiaanders blijken echter geen kans te hebben gegeten van schieten, doch de grootere gevaarlijkheid hunner open aanVallen blijkt na 26 minuten spelens als de midVoor, na herhaalde mislukte pogingen, den weer in puike conditie spelende H. Dieleman van dichtbij listig verschalkt met een weinig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2