ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Twee uit een nest No. 9684 WOENSDAG 17 NOVEMBER 1937 77e Jaargang Buitenland. FeulHeton Gemengde Berichten Sport TWEEDE BLAD VOETBAL. TER NEUZENSCHE COURANT DE POITTIEKE TOESTAND IN BELGIE. De correspondent der N. R. Crt. te Brussel meldt: Minister van staat Paul EJmile Janson, door den Kioning met een informatorische opdraoht belast, heeft Zaterdag en Zondag een aantal bekenlde poli'tiieke personen ontvangen. Dins- dag zou hij zich ten paleize begeven en den Kaning mededeeding doen van zijn eerste be- vin-dlngen. .In politieke kringen blijft het ge- rucht aanhou'den dat Mr. Janson reeds thans mdt de samenstelling ivan een.nieuw kabinet Van ,,nationale unie" zou kunnen wooden be- laat. Anderen denken, dat de Koning eerst na zrjn terugkeer uit Londen een dergelrjk be- sluit zal nemen. Ook vindt de meening in- gang volgens welke een eventueel kabinet- Jamson of een kabinet-Jaispar zonder regee- ringsprogramina in zee zou kunnen Steken. Het eenige doel zou dan zijn de behandeling van de loqpen'de zaken en de goedkeuring van de begroobingen te verzekeren. Opmerkelijk is het wed, in verfband met wat vooraf gaat, dat soimmige bladen aan een mogelrjken terugkeer van Van Zeeland begin- nen te denken. De katholie.ke courant „Le Pays Wallon™ schrijft o.m. dat deze meening veld wint en men thans he't bruske ingrijpen van het parket in de zaak van de Nationale Bank, welk ingrijpen tot den vad van het kabi net heeft geleid, minder dan vroeger gerecht- vaairdigd begin't te achten. In de onmiddellijke omgeving van den voorloopig nog in functie zrjriden minister- president is ons evenwel verzekerd, dat de heer Van Zeeland er met ,aan denkt op zijn besluit terug te komen. Onmidldellijk nadat de nieuwe regeering samengesteld zal zijn hoopt hij, voor zijn zwaar geschokte gezon'd- heid, een zeereis naar den Indischen en ver- moedeliilt ook den Stillen Oceaan te on'der- netmen. Deze reis >zal verscheidene maaniden duren. DE NEJGUS IN GELDNOOD. Een redacteur van de ^Sunday Referee", die een te'zoek aan Haild Selassie heeft ge- braeht, vertelt, dat de koning der koningen in armoede leeft en aelfs geen (vuur kan laten bran'den in de kamers Van zijn bescheiden huis te Bath, behalve in de kamer van zijn kirideren. De negus wil nu zijn laatsten auto en het huis, dat hij bewcont, verkoopen. Er leVen ruim twintig famdlielddem onder zijn dak. De garage is verbouwd om eenigen van hen te kunnen herbergen. ,,Wij hebben geen ehkel inkomen, zeide de negus tot zijn bezoe- ker, wij lev en van het kleine kapitaaJ dat wij bezitten. Toen ik Abessinie verliet, hoopte ik er, met de hulp van den Volkerlbond, wel- dra te kunnen terugkeeren, ik heb dan ook alleen da'tgene medegenomen, wat in mijn on middellijke behoeften kon vcorzien". De redacteur deelt nog mede, dat particu- lieren bij het Britsche m'inisterie van buiten- landsche zaken pogingen in het werk 'stellen eon jaargeld voor den negus te verkrijgen. EEN FRANSCH ARBEIDER IN RUSLAND. De correspondent van de N. R. Crt. te Parijs meldt A1 eenige malen is gesproken over de indruk- ken, die Legay, de voorzitter van de vakver- eeniging der mijnwerkers in Noord-Frankrijik, uit de Sowjet-Unie heeft meegebracht. Hij is dit al tien jaar en 30 jaar socialist en denkt er niet aan deze overtuiginig vaarwel te zeg- gen. Maar dit belet hem niet in een boekje, getiteld: Een Fransch mijnwerker bij de Rus- sen (uitgave P. Tisn6) te getuigen van de omnogelijkheid, waarin hij daar te lande ver- keerde om zich vrijelijik te bewegen .en met arbeiders te spreken. Bij het betreden van den Russischen bodem was hem zrjn pas ontnomen en de schrijver werd zeer geschokt door d'en aanblik van de hiuizen en wegen of het ontbreken hiervan ten plattelande. Hij begrijpt niet, waarom de Rus- sen in 20 jaar niet steden en fabrieken hebben kunnen herbouwen wat in het kapitalistische stelsel in het noorden van Franikrijik na de ver- woesting van den oorlog in tien jarsn het gevai was. En zijn verontwaardiging steeg toen hij bemerkte, dat de arbeiders meer kunnen ver- dienen door op stukloon te werken, de exploi- tatie van de mijnen er uit het oogpunt van veiligheid veel te wenschen laat en vrouwen onder den grond harden arbeid verrichten. door ANNY VAN PANHUYS. 28) Vervolg. Stefan von 'Hornstein za't in een hoeknis van de bodega en wachtte op Lona. IBij zijn binnenkomen in het lokaal had jiij eerst voorzichtig rondgekeken of er geen be- kende van hem zat. Want als men met Maria Nbrmann verloofd was., kon men moeilijk des avonds laat ergens intiem met een cabaret- artiste zitten. Maar hij zag niets dan vreemde gezicht en. Dus bestelde hij een flesch Rudes- heiimer en wachtte. Hij had zich toch wel heel leelijk vastge- weTkt. Hij dronk een glas van den fonkelenden wijn en toen hij het neerzette was het hem alsof Barbara's oogen hem even bedroefd en gejaagd aankeken als enkele uren geleden, toen hij haar over zijn lange reis spreken moeist. Plotseling omzweefde hem de lucht van een of ander modenparfum en opziende zag hij Dona Jensen voor zich staan. Hij herkende haar bijna niet zoo een- voudig had hij zich gekleed. Zij, die er van hield na de voorstelling in een opvallenden avondmantel te verschijnen, droeg nu een een- voudige, donlkere sportjas en een simpel vilten hoedje. Ook was zij minder gepoeder'd dan ge- woonlijk. HET BEZOEK VAN KONING LEOPOLD III AAN ENGELAND. Dinsdagochtend om vijf minuten over half tien is de mailboot Prins Albert, waanmee koning Leopold van Belgie zich naar Engeland heeft begeven, uit Oostende vertrokken. Een talrijke menigte juicbte den Koning toe, die vergezeld wordt door Spaak, den minister van buitenlandsche zaken, en een uitgebreid gevolg. Toen de mailboot de trossen losgooide weer- klonk opnieuw een hartelrjik gejuich en de menschen bleven nog lang met vlaggetjes de vertrekkende boot nawuiven. Een paar Britsche toipedobootjagers en eenige vliegtuigen, zijn de Prins Albert tege- moet gegaan en hebben haar op 't laatste deel van den overtocht begeleid. Toen het schip te Dover binnenkwam, losten de kustbatterijen de gabruikelijke saluutschoten. Dadelijik toen de Prins Albert gemeerd was, begaven de hertog van Gloucester en de Belgische gezant zich aan boord, waar de bertog koning Leopold namens koning George VI welkom heette in Engeland. Nadat verscheidene autoriteiten aan den Koning waren voorgesteld, vertrok het gezelschap per extra-trein naar Londen. GRUWELBERICHTEN. Volgens berichten in de Chineesche bladen heeft de Japansche marine aan het front van Sjanghai sinds den aanvang van de actie in die wateren zeeroof gedreven in de Ohineesehe Zee. Volgens het bericht, dat overgeseind' wordt door een Russisch nieuwsagentschap, hebben de Japansche zeestrijdkrachten zich meester gemaakt van een aantal onbescherm- de Chineesche eilanden, waarvan zij versterkte steunpunten hebben gemaakt voor bun vloot ten dienste van den veldtocht op het vasteland. Op de eilanden Tsjekao Hoeangloensjan en andere hebben de Japanners den bewoners hun voedsel ontnomen en daardoor konden zij de Chineezen awingen vestingwerken voor hen aan te leggen. Wie weigert te werken, wordt onmiddellijk dioodigeschoten. Tegenover de vrouwen op die eilanden maken de Japansche soldaten en officieren misibruik van hun over- macht. De gevallen, dat de Japansche troepen bun slachtoffers in zee gooien, zijn niet zeld- zaam. De actie tot verzet op deze eilanden tegen de Japansche indringers neemt toe. Het heet, dat de Chineesche visschers en boeren vastbesloten zijn zich tegen de Japanners te weer te stellen. DE PAUWEN VAN HET BONDSSECRETARIAAT VERGIFTIGD. In de tuinen van het Volkenbondssecreta- riaat te Geneve liepen tot voor kort twaalf fraaie pauwen. Zijl waren trotsch en boven- dien de trots der Volkenbondsamlbtenaren, die hen met welgevallen gadesloegen en misschien wel eens ongepaste vergelijkingen maakten tusschen de aangeboren ijdelheid dezer schoone vogels en de tot levenshouding geworden ijdel heid veler Volkenbondsgedelegeerden Een onverlaat heeft Zondag al de pauwen met arsenicum vergiftigd. Acht zijn er reeds gestorven, de overigen schijnen ten doode opgescihreven. De politie onderzoekt wat het motief tot een dergelijke war.daad kan zijn geweest. DRENKELINGEN BELAAGD DOOR HAAIEN. Dank zij de onmiddellijk van alle zijden toe- geschoten hulp is men er in geslaagd, 20 van de 29 opvarenden van het Grieksche stoom- schip Jenny Chandris" te redden, die op weg van New-York naar Rotterdam voor de kust van Virgdnie is vergaan. Van de anderen zijn er zes vermoedelijk het slachtoffer van haaien geworden, die in deze wateren veelvuldig voorkomen. Een vlieger van de Amerikaansche kustwacht, die uit Norfolk was opgestegen, om de situatie te verkennen, nam toen hij boven het zinkende schip vloog, eenige drenkelingen waar, die met zwemgordels om in het water dreven en tevergeefs poogden de haaien af te weren. Van de 20 overlevenden zijn er zes door het Amerikaansche stoomschip ,,Swiftsure" gered. Veertien anderen, die in een open boot op zee ronddreven, werden door een kotter der kust wacht opgepikt. Voorts heeft men drie lijken van de „Jenny Chandris" kunnen bergen. Ze gaf den ingenieur een hand en ging zitten. ,,Hk doe mijn mantel maar niet uit", zei ze rustig, ,,want ik denk, dat wij het wel niet lang zullen maken. Jij hebt met een en ander rekening te houden en daarom kleedde ik mij fnaar als een eenvouid'ig burgermeisje." Stefan von Hornstein lachte. ,,Ja, Lona, je ziet er angstig netjes uit, maar ik dank je voor je fijngevoeligheid." Hij schonk haar in en zij nam een teug. ,/Eten wil i'k maar liever niets, dat geeft maar oponthoud. Begin maar direct en doe mij het verhaal van de geibeurtenis, waarvoor wij elkaar nu hier ontimoeten. Het moet wel een gek geVal zijn, daar je mij om raad vraagt hoe je uit de verwikkeling te rediden." Ze ging wat dichter bij hem zitten zoodat hij zacht zou kunnen spreken. Toen vertelde Stefan haar wat hem als lood drukte. 'Hij had daaihij 'de overtuigin'g, dat hij met deze vertrouwelijkheid geen dwaasheid beging, de volstrekte zekerheid, dat van geen enkel woord, dat hij ging zeggen, door Dona Jensen misibruik zou worden gemaakt. De manier, waarop zij hem hadenavond bejegende en de tact, waarmee zij zich gekleed had, waren voor hem zekere waarlborg, en hij sprak nu even openhartig en eerlijk met Lona, als Barbara dat met haar moeder gedaan had. Lona viel hem niet 6en enkele maal in de rede, schudde slechts af en toe het hoofd. Miaar haar flikkeroogen werden langzamer- hanld steeds rustiger en stiller en haar ge- zicht kreeg de uftdrukking van emstig na- denken. Stefan von Hornstein verhaalde zijn heelen roman en sloot met de geflbeurtenissen van dienzelfden dag. Lona haalde diep adem alsof zij een HONDERD KJVI. PER UUR OP DE FIETS! De Italiaansche oud-wielrenner Sturro Ca- melli is, naar uit Cremona aan De Telegr. gemeld wordt, bezig een rijwiel te vervaar- digen, waarmede het, naar de uitvinder ver- wacht, mogelijk zal zijn, een snelheid van honderd K.M. per uur te bereiken, zonder dat de berijder zich overmatig behoeft in te span- nen. Camell is wel is waar thans boekhouder, maar hij heeft de fiets niet kunnen vergeten en heel in het geheim ging hij werken aan ver- beteringen, waardoor dit voertuig een grootere snelheid zou kunnen krijgen. Het nieuwe model is twintig c.m. langer d in een gewone fiets, de wielen zijn breeder, het zadel is meer naar achteren geplaatst en het stuur is langer. Het mechanisme, waardoor de grootere snelheid wordt verkregen, zit in een doosje aan het achterwiel, de pedaalbeweging is verticaal en bij elken trap met dte gebruikelijke kracht gegeven, schiet de fiets 32 meter naar voren. Of Camelli's verwachtingen echter bewaarheid zullen woren, zal eerst kunnen blijken, als het eerste model geprobeerd kan worden. PROFESSOR, DIE WERKELIJK VERSTROOID WAS. Zondagmiddag op het lunchuur kwam de radio haar luisteraars te Parijs een griezelige waarschuwing ibrengen: „Wie vandaag te Parijs in een taxi een rugzak vindt, zij op zijn hoede. Hij bevat eenige tientallen schorpioe- nen van d'e gevaarlijkste soort, welker beet doodelijk is". Hoe waren deze lugubere insecten aan het toeren geraakt door Parijs? Natuurlijk was er een verstrooide geleerde in het spel. Pro fessor Milot van de Sorbonne was dien morgen teruggekeerd uit aequatoriaal Afrika. Hij had een verzameling zeldzame schorpioenen levend en wel meegebracht. Uit vrees voor ongelukken had de professor de ondieren, die in kootjes opgesloten in den rugzak zaten, niet bij zijn groote bagage wil- len laten en ze zelf meegenomen in een taxi, om vervolgens pas weer aan den gevaarlijken rugzak te denken, toen de taxi uit het gezicht verdwenen was. De politie zond haar S.O.S. uit, waarsehuwde alle posten, liet taxi's onderzoeken en vreesde elk oogenblik het eerste slachtoffer te hooren meld'en. Intusschen reed de bewuste taxi-chauffeur, die tot zijn geluk niet nieuwsgierig aangelegd was, rustig, zonder er zelfs in te kijken, met een gevonden rugzak bij een politiebureau aan, waar hij tot zijn niet geringe verbazing met ongewone geestdrift ingebaald werd. (Tel.) DOOR AUTO GEDOOD. Maandagmiddag vier uur is te Appingedam bij het uitgaan van d'e school een zevenjarig jongetje bij het oversteken van de straat door een vrachtauto overreden. Het, ventje kreeg de wielen over het lichaam en was op slag dood. EEN KABELBALLON OP DRIFT. Zaterdag is een Britsche waamemingslballon een zoogenaamde worst, op het terrein van de Kon. Britsche luchtmacht te Mauton in Kent losgeslagen en door den wind het Kanaal over- gedreven met een 3000 M. stalen kabel achter zicb aan. Die kabel heeft heel wat kwaad gesticht. Bij Audruicq sneed hij een kabel van het electris.ch licht af en miste juist twee vliegtuigen en tien auto's. Door het breken van den lichtkaibel kwam en Boulogne, Calais, St. Omer en Bethune in het dudster te zitten. Het was juist na het invallen van de scheme- ring en fabrieken en diagbladdrukkerijen moes- ten hun werk staken en de trams stonden stroomloos. Tenslotte ontstond er een hevige kortsluiting. Een flinke vlam zette het post- kanoor van Audiruickq in brand. Laer dreef de ballon op groote hoogte over Ligneville, waar weer de kabel verward raakte in kabels van een hoogspanningsnet. Er ont stond kortsluiting in de electrische centrale van Andlou, nabij Choumont, waardoor Ande- lou en acht dorpen in het duister kwamen te zitten. Hiermee was het avontuur echter ten einde. De kabel bleef vastzitten en de ballon kwam omlaag, stootte lek en liep langzaam leeg. OASETTE ACHTER SCHILDERIJ GEPLUNDEBD. Een brutale d'ief heeft hij de firma B., radio- hanidel in de Akerstraat te 'Hoen'sbroek, in en- verre wanfdeling ha'd gemaakt en nu wilde rusten. Stefan zag haar vragend aan. „Wat moet ik nu doen, Lona, izeg me dat nu eens volgens je eerlijke meening?" Lona bensen's vingers speelden met het wijnglas en daarlbij "kwam er een trek om haar mond, waarin lichte spot en weemoed ge- mengd waren. ,,Bk oordeel zakelijk, want ik ben geen partij om'dat ik niet meer van je hou'd, Stefan. Ik ben van meening, dat er maar twee mogelijk- hed'en voor je open staan." (Hij zag haar vragend aan. Zij lachte kort. ,,Het is toch zoo doodeenivoudig. Twee rao- gelij'kheden heb je ter keuize om daardoor over je lot te beslissen. De eene mogelijkheid is je verloofde en dan blijft alles bij het oude en trouw je het rijke meisje en venzekerd je daar door een goed bestaan. De andere is het arme meisje. Maar dian moet je het eerst met het rijke uitmaken en haar den ring teruggeven. Wlaarschijnlrjk ben je dan ook je be trek king kwijt en hoe dan je toekomst er uit zal zien, zal dan nog alleen van je kunnen en pogen afhangen geen protectie zal je dan meer den weg banen." iHij knikte. ,,Dat klinikt allemaal heel een'voitdig en dui- delijk maar is het niet. Want kijk eens Dona, als ik mijn verloofde haar ring terug geef, ontstaat daaridoor allerlei gelklets en ge- praat, en dat mag ik haar niet aand'oen." Lona's wijsvinger trok het bloemenpatroon van het damasten tafelkleeid na. „Ja, als je de geschie'denis alleen maar be- kijkt van het standpunt „als", kom je nooit tot een oiplcssing. Maar dan kan je liefde ook niet erg diep zitten en kan ik je heelemaal kele minuten kane gezien ongemerkt binnen te ikomen en zich met 170 gulden uit de voe- ten te maken. De onjgenoode gast moet van Ke gedragingen der familie B. en van haar huiselijke omstan'digheden al bij'zonder goed op de hoogte zijn geweest. Omstreeks 5 uur was B. als gewoonlijk op bezoek bij zijn ouders; zijn echtgenoote was alleen thuis en bezig zich op de bovenverdie- p'ing te verkleeden. De onlbekende is aan de achterzij'de "van de woning binnengedrongen en naar de kamer gegaan, waar zich het geld bavond. Dit zat in een cassette, welke achter een schilderij in den muur gemetselid was. De inibreker heeft het schilderij weggenomen en daar de casette niet geforceerd was, moet hij wel in het bezit van een valschen sleutel zijn geweest. Gelukkig heeft de inbreker in zijn haast ongeveer 600 gulden over het hoofd ge zien. Hij heeft blijkbaar onraad vermoed, toen de vrouw de trap afkwam en overhaast de vlucht genomen. EEN WEERBARSTIGE ARRESTANT. Bij het overbrengen van een dronken arres- tant naar den politiepost Roode Brag te Utrecht is Miaandagmid'dag een formeele vechtpartij ontstaan, waarbij een politic-agent een been brak. De dronken man was hinder- lijk en een agent Wilde hem naar den politie post brengen, doch de man verzette zich zoo- danig, 'dat de agent het niet zton'der hulp af- kon. Die hulp kwam van de zijde van een juist passeerenden collega 'in burger, die niet in ddenst was, Teeamen trachtten zij den weerbarstigen man naar het posthuis over te brengen, doch ook dat 'ging niet zoo gemak- keliijk. Bij de hierdoor ontstane vechtpartrj brak de agent in burger een been. Met be- hulp van eenige om'standers, die het ook kwaad te verantwoortlen kregen, is de tegen- spartelende man 'tenslotte naar het posthuis gebracht, waar hij is opgesloten. De agent, die zijn vrijen dag had, is naar het zieken- huis gebracht. MOTORRIJDER DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Maandagavon'd omstreeks zes uur reed een motorfiets, waarop twee personen uit Eind hoven gezeten waren, op den Tilburgschen weg onder Hulten, gemeente Gilze-Rijen in snelle vaart, toen plotseling de achterband sprang. De beriiders wetden op den grand geslin- gebd en bleven zwaar gewon'd liggen. Achter de motorfiets, die in de richting Tillburg reed, kwam een bestelauto van de firma J. de Jong uit Breida. De chauffeur trach'tte nog de slachtoffers te ontwtjken, maar dit gelukte slechts bij een hunner. De ander, de foestuur- der van de motorfiets, zekere Trier, werd op den bumper van de auto geschept en dertig meter medegesleurid. Hij werd. dood opge- nomen. De duorijder is, nadat dokter GlaJdaek uit Rijen de eerste hulp had verleend, in zorg- wekken'den toestand naar het ziekenhuis te Tilburg vervoerd. Ook hst Btoffelijk overschot van den motorrij'der is daarheen gelbracht. De marechaussee heeft het onderzoek in handen. MILITAIR VLIEGTUIG OVER DEN KOP. Maandagmiddag omstreeks half 6dn is on der de gemeente Teteringen een Fokker C 5, een militair vliegtuig no. 626, van geringe hoogte afgegleden en over den kop geslagen. De beide inzitterlden, de eerste luitenant-vlie- ger en de sergeant-majoor Lambermont, ble ven ongedeerd. IHet toestel was Maaridagmorgen van het vllegVeld Soesterberg vertrokken en voor een oeferuvludht op weg naar Haamstede. Even voor Breda weigerde de motor, zoodat de vlie- gers gediwongen waren een noodlanding te maken, waarVtoor zij een gesohikt terrein rneenden gevonden te hebben op een weiland buiten Teteringen. Bij het nemen van de bocht om in de goede richting te kunnen dalen, gleed het toestel, dat reeds veel hoogte verloren had, af en kwam in een smalle sloot terecht. Het sloeg over den kop, waarbij de schroef verspl'interd werd en een vleugel af- knapte. De beide inlzittenden, die met den schrik vrijkwamen, konden zich zelf uit het toestel redden. MERKWAARDIG ONGELUK. Maanda,gmOrgen omstreeks half aciht, is aan de Waalhaven O.Z. te Rotterdam een paard, gesipannen voor een vrachtwagen, bestuurd geen raad geven". Ze zag hem bijzonder ern- stig aan. „De schaal slaat nu een'maal eerder door naar den kant van bet meisje, dat door haar geld het zwaarst weegt." „Om het beld is het mij waarachtig niet te doen", zei hij na een langere pauize, „maar ik iben bang voor de onaangenaamheden, welke mijn eerlij'kheid tegenover mijn verloofde ook mij zal veroorzaken. Ik bedoel niet mijn be- trekklng als ik die ve'rlies, vond ik wel een andere maar de verklaringen, die ik aan mijn verloofde en haar ouders zal moeten geVen." Hij hield met spreken op. Voor de verstan- dige, vragende oogen van Herman Stinnef was hij het meest bang. Dona Jensen hief haar hand een weinig op en haar oogen schitterden, als gold het, iets beslissends te ondernemen. ,,Voor een groote liefde moeten alle beden- kingen zwijgen. Of het een of het ander. Of je bent een man, of je bent er geen!" 'Hij moest lachen. Zij sloeg daar heelemaal geen acht op en heihaalde alleen maar met nadruk: „Of je bent een man of je bent er geen!" Als je om allertei overWegingen je verloofde trouwt, waarvan je niet meer houdt, word je niet alleen zelf diep-ongelukkig, maar ook je vrouw en die andere ten overvloede ook nog. In bet andere gevai zal juffrouw Nor- mann het verbreken van haar engagement vroeger of later wel te boven komen en zul len jij en de andere tenminste gelukkig zijn." Ze wierp het hoofd achteroVer. ,,Als ik in jouw plaats was, ik hakte den knoop door." iStefan von Hornstein werd door het over- tuigend optri'den van Lona meegesleeipt. Zij had gelrjk en hij was een slappe kerel, als hij eic.h niet op hetizelfde standpunt zou kunnen door den 27-jarigen J. B., geschrakken vein een naast den rijweg rangeerenden locomotief. He't paard sprang opzij en kwam terecht op den motorkap Van een juist passeerenden auto, bestuurd door den 27-jarigen M. Lan- gendloen uit Nieuwerhoom. De voorrait werd verbrij'zeJd, evenals de koplamjpen terwijl de motorkajp en de spat- borden beschaidigd werden. iHet paard kreeg een flinke verwonding aan den bulk van de dop van de radiateur. Een veearts heeft het Gier behandeld. Pereoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG Kon. Nederl. Voetbalboind. le klasse Afd. I. EhccelsiorVSV. RFCAjax. D(W|B—ADO. DFC-hKEC. VUO—Sparta. le klasse Afd. II. H5DVS't Gooi. HBSCTV. D(HCXerxes. FeajenoordiHaarlem le klasse Afd. Ill ZAC—NEC. HeraclesGo Ahead. Tu'bantiaHengelo. EnschedeW ageningen AiGOW-iPBC. Afdeeling IV. le klasse. BleijerheideMW. PSVRoermond. NAC—NOAD. B(W'Eindhoven. Willem IIDONGA. 2e klasse A. Middelburg'ROS VlissingenZeelandia. GoesDe Zeeuwen. 3e klasse A. BiervlietCom Boys. AxelBreskens. TerneuizenUlzen'dijke. Hoof dplaatSluiskll OostlburgiHulst. 3e Klasse B. Zeelandia 2Eiland Boys. EMMGoesche Boys. Hansweert^Middelburg 2. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. iHontenisseTemeuzen 3. HulBt 2—Axel 2. Com Boys 2BKW. 2e klasse B. Hontenisse 2Temeuzen 4. Com Boys 3BIKVV 2. STVO 2Tern. Boys 2. Sluiskil 2Philippine 2. COMPETITIESTAND Z. V. B. le Klasse B. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Tern. Boys 7 4 3 11 26—14 BK1W 5 3 1 1 7 25—10 Hontenisse 5 2 2 1 6 22—12 Axel 2 3 2 1 4 14—13 Temeuzen 3 4 2 2 4 12—10 Ria 3 1 1 1 3 10—10 Corn Boys 2 5 1 1 3 3 6—19 Philippine 3 1 2 2 5— SVO 4 2 2 2 2—10 Hul'st 2 5 2e 1 Klasse 4 B. 2 6—25 doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Tern. Boys 2 6 5 - 1 10 43—18 Sluiskil 2 5 4 1 8 32—8 Philippine 2 5 3 1 1 7 24—10 Axel 3 4 3 1 6 20—16 Hulst 3 4 2 2 4 11—29 Hontenisse 2 5 2 3 4 1614 Temeuzen 4 4 1 1 2 3 1314 SVO 2 2 2 2—10 BKW 2 3 3 2—20 Com Boys 3 4 4 6—30 plaatsen. Geen weifelen meer, geen voor en achter- uitzien, hij zou nu moeten handelen zooals zijn hart hem ingaf en de eer hem gebood. Een plotseling gevoel van dankbaarheid voor Lona welde in hem op. Hij vulde de gla- zen en hield het meisje het zijne voor. Zij stootten aan en dronken. „Ik zal de onaangenaamheden graag op den koop toe nemen'", zei hij, want als Barbara de mijne wordt, acht ik mij meer dan beloond." Zijn gezicht straal'de. ,,Nu weet ik wat mij te doen staat en jij, Lona, hebt mij gewezen welke richting ik uit moest. Maar ik zal Bar bara van je vertellen en hoe je mij, net op het goede oogenblik, als een goede engel versche- nen bent." Lona haalde de schouders op en glimlachte spottend. ,,'Dat zou ik nu maar niet doen, vrindje, anders zou je om mijnentwil misschien nog met je geluk zoo in het moeras vast loopen, dat je het er niet meer uit kon krijgen. Laat mij nu maar buiten bespreking. Zulke dege- lijke buurmeisjes a-ls Barbara hebben geen goed begrip van menschen van mijn soort. Ik 'zal er mij over verheugen, dat ik er een beetje toe bij heb kunnen dragen, dat jullie tweeen, zij en jij, gelukkig zullen worden. Dat is mij voldoende; zij behoeft niets te weten in die richting heb ik niet de minste eer- zucht." ,,Je hebt een gouden hartje", zei Stefan, terwijl hij innig haar smalle hand drukte, waar aan eenige ringen fonkelden. De kellner, die juist hun nis voorfoij ging, glimlachte discreet. Natuurlijk, in die nis zaten ook altijd de verliefde paartjes. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 5