Kerknieuws. Landbouwberichten Sport AXEL. HOEK. ZAAMSLAG. RECHTSZAKEN. VOETBAL. i vonden voorwerpen, inlichtingen te bekomen zijn, aan die daarachter vermelde adressen. Een grijs bontje van een mantel, M. C. de Doelder, Lange Kerkstraat 49. Rijwielbeliastingmerk, C. Veiberknioes, Drie- wegen, O. 106. Portemonnaie met inhoud, E. A. van den Eeckhout, Noordstraat 97. Twee sleutels aan touwtje, Bureau van politie. Kinderportemonnaie met inhoud, Winkel Phaff Naaimachine, Noordstraat 91. Kinder-pots, Marechaussee-kaizerne te Sluis- kil. Rozenkrans, L. van den Hemel, Nieuwstr. 23. Autoslinger, A. van Es, Spuidijk 85, Axel. Blauw geruitenhanddoek, A. Solleveld, Nieuwstraat 9. Vulpotlood, C. van der Hooft, Kerkhofl. 33. Leeren-motorkap, P. Jansen, Lange Kerk straat 47. HA VI AANGESPOELD. Aan het strand te Vrouwepolder is een haai ter, lengte van twee meter aangespoeld. Toen het dier werd gevonden was het dood, doch het verkeerde nog in verschen toestand. Op verzoek van den directeur van het Rijksmu- seum voor natuUirlijke historie te Leiden is het dier derwaarts verzonden. UITVOERING VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF 1937. Opsporing van overtredingen in het slagersbedrijf door ambtenaren van den keuringsdienst. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire gezonden aan de gemeente- besturen. Daarin wordt het volgende gezegd: Met verwijizing naar mijrl circulaires d.d. 23 Augustus en 9 September, heb ik de eer uw college mede te deelen, dat, naar is gebleken, sommige gemeentebesturen behalve aan de gemeente-politie, ook aan de ambtenaren van den keuringsdienst voor vee en vleesch hebben opgedragen, nauwkeurig toezicht te houden op de naleving van de vestigingswet kleinbedrijf 1937 en de door den Minister van Economische Zaken bij beschikking van 18 Augustus vast- gestelde regeling. Aldus door bedoelde ambtenaren verleende medewerking wordt door dien Minister op hoo- gen prijs gesteld. Zij is met betrekking tot de toepassing van genoemde wet op slagersbe- drijven zeer doelmatig, aangezien de ambte naren van de gemeentelijke keuringsdiensten voor vee en vleesch in het bijzonder in de ge- legenheid zijn het bedoelde toezicht uit te oefenen. Uiteraand zal hun echter de noodige opsporingsbevoegdheid, als bedoeld in artikel 15 der wet, behooren te worden verleend, welke bevoegdheid beperkt zal kunnen blijven tot het opsporen van overtredingen in het sdagers- bedrijf. De minister van oeconomische zaken is bereid, op aanvraag van de betrokken gemeentebesturen, bedoelde bevoegdheid aan de daarvoor in aanmerking komende ambte naren te verleenen. VERDUISTERING. Bij de N.V. Zaadhandel en Boomkweekerij wed. P. de Jongh te Goes is een geval van ernstige fraude aan het licht gekomen, dat zich over verscheidene jaren uitstrekt. De schuldige, de boakhouder v. D., is ontsla- gen. De justitie te Middelburg stelt een on- derzoek in naar de toedracht van de zaak. In totaal zou een bedrag van ongeveer 5000 zijn verduisterd. I ENGELSCH STOOMSCHIP GEZONKEN BIJ LICHTSCHIP „WANDELAAB". Gisteren werd uit Vlissingen aan ,,De Cou- rant"' gerneld, diat op ongeveer zeven mijl ten Oost-Zuidoosten van het lichtschip „Wande- laar" een Belgische motorloodsboot de 24 kop- pen tellende bemanning van het Britsche s.s. ,,Ino" aan boord had moeten nemen, daar het schip, vermoedelijk door een ontploffing, water maakte. Een van de ledten der bemanning is omgekomen. Zijn stoffelijk overschot is door de loodsboot naar Oostende gebracht, waar ook de geredden aan land zijn gegaan. Het schip is nog- drijvende, heeft geen lichten en vormt dus een gevaar voor die scheepvaart. Het bericht van het scheepsongeival werd te Vlissingen bekemd door een radiobericht van de loodsboot, die rapporteerde aan den Wan- delaarspost de bemanning van dte „Ino" te heb- ben overgenomen. De zee is ter plaatse reeds bij betrekkelijk zwakken wind gauw ruw, doch het is niet bekend, of dat van inivloed is ge- weest op het onigeval zelf. Wei moet bedacht worden, dat de ,,Ino" een schip van slechts 1240 bruto ton is, dlat reeds in 1899 te Camp beltown werd gebouwd. Het radiobericht was ook opgevangen door de ,,Wandelaar", die onmiddellijk op onderzoek uitging, terwijl ook de sleepbooten „Noordzee" en Goliath" van Vlissingen vertrokken om eventueel assistentie te verleenen. r Korten tijidi later werd bericht, dat de ,,Ino" reeds was gezonken, doch dit blee-k niet juist te zijn. Het schip dreef nog zonder lichten rond en maakte 30 graden slagzij, aan bak- boordzijde ontbrak een reddingboot, zoodat men vermoedide, dat de bemanning reeds het schip had verlaten, voordat de loodsboot was gearriveerd om haar van boord te lull en De ,„Ino" is eigendom van de Bristol Steam Navigation Comp. en onderhield 'n weekdienst tusschen Bristol en het vasteland. Het was thanis vermoedelijk op weg naar Antweipen. Om twaalf uur seinde de kapitein van de „Noordzee", dat hij het wrak van de „Ino" bereikt had. De kapitein mel-dde, dat de ,,Ino" zware slagzij maakt. Het water stond tot aan die luiken aan dek; het schip lag ten anker. Even later slaagde de „Noordzee" er echter in een verbinding met de ,,Ino" tot stand te brengen. Het schip was toqn nog geankerd. Ook de „iGoliath" zou waarschijnlijk vast- maken, terwijl de „Donau"' die eveneens bij het wrak aangekomen is, in de buurt blijft om eventueel nog assistentie te verleenen. (Zie Laatste Berichten.) BRAND TE MIDDELBURG. Zondagavond werden omwonenden brand ge- waar in een sigarenwinkel gevestigd in de Lange Noordstraat te Middelburg, vlak naast het Post- en Telegraaf-kantoor. De brandweer werd gealarmeerd en was zoo spoedig ter plaatse, dat zij met een slang op de water- leiding het vuur tot den winkel kon beperken. De oorzaak van den brand is onbekend. DOOR VALLENDE STEENEN GETROFFEN. Bij het afbreken van het oude gedeelte van het Gasthuis te Middelburg is een der werk- lieden door vallende steenen getroffen en met twee gebroken ribben in het nieuwe gedeelte van dit ziekenhuis binnengebracht. Het mond- en klauwzeer. Konden wij onlangs melding maken van afneming van het gevreesde mond- en klauw zeer, hierin is de laatste weken een bedenke- lijke kentering gekomen. Thans moeten wij dan ook melding maken van het uitbreiden van deze plaag voor het vee. Naar wij uit de beste bron vernemen bedraagt het aantal landbouwers en eigenaars van vee op w-ier erf deze zi-ekte heerscht ongeveer dertig, verspreid over alle gedeelten van onze uitgestrekte gemeente. Ook vallen meerdere gevallen met doodelijken afloop te memoreeren. Ook over de grenzen blijkt ,,de plage" in vrijwel dezelfde mate te heerschen als ip onze streek. Gemeenteraad. In de op Dinsdag a.s., des voormlddags 9 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende pun- ten in behanidellng: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wij'ziging der begrooting Voor den dienst 1937. 4. Vaststellen eener verordening op de heffing van 75 opcenten op de ge- meente-foridsbelas'ting voor het belas- tingjaar 1938/1939. 5. Voorstel van burg, en weth. tot het op- nieuw aangaian van een rakening-cou- rant overeenkomst met de N.V. Bank Voor Nederl-andsche igemeenten. 6. Voorstel tot het vaststellen eener ver- ordening regelende de eischen van be- noembaarheid en de bezolcBging van de veldwachters in de gemeente Hoek. 7. Schrijven van burg, en weth. van Ter Neuizen betreffen'de electrificatie van het Vingerling en omstreken. 8. Vaststellen gem.e ente-be grooting voor den dienst 1938. In verband hiermee zullen behandeld worden: a. Verzoek van de commissie tot we- ring van schoolverzuim om wederom voor 1938 een post te ramen voor pre- sentiegeld; b. Verzoek van de Geitenfokvereeni- ging ,,De Eendracht" te Hoek, om een subsSdie van /40; c. Voorstel van burg, en weth. tot het vaststellen van het bedrag bedoeld in artikeil 55bis, eerste lid der Lager On- derwijswet 1920; d. Verzoek van den Kanaalpolder om Voor 1938 een subsidie te verleenen tot het verbeteren van het rijwielpad in ge- noemden polder. 9. Vaststellen begrooting algemeen bur- gerlijk armbestuur voor 1938. 10. Reclame's 'a. hondenbelasting; b. schoolgeld; c. precariorechten. Geslaagd. Dezer dagen slaagde te Utrecht voor het diploma Rijkshoefsmid o.m. onize vroegere dorpsgenoot, de heer A. Scheele. Verkiezing notabelen. Bij de vanwege de Ned. Herv. kerk alhier gehouden verkiezing van twee notabelen wegens periodieke aftreding werden herbe- noemd de heeren F. D. Dekker en Jac. de Regt. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE. Benoemd tot hulpprediker te Haarlem cand. D. J. D. Fosse te Breskens. HET AUTO-ONGELUK OP DEN VEERSCHEN WEG. De Officier van Justitie bij de Middelburg- sche Recntbank heeft hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis dier rechtbank gewe- zen in de zaak tegen K. M., vwnkelier te Middelburg, waarbij deze wegens .net aan zijr. schuld den dood van een ander te wij-ten heb ben" is veroordeeld tot 4 maanden gevangenis- straf; met cntzegging van de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen voor dee tijd van eer. jaar. POL1TIE-AGENT WEGENS MEINEED VEROORDEELD. De rechtbank te Breda veroordeelde een 34- jarigen politie-agent uit Oosterhout wegens meineed tot een gevangenisstraf voor den tijd van acht maanden. De man had voor den kantonrechter te Breda in een strafprocedure tegen een cafe- houdster uit Oosterhout, die door de mare- chaussee bekeurd was wegens overtrading van het sluitingsuur, als getuige in s-trijd met de waarheid onder eede verklaard, dat hij de caf-ehoudster vroeger in den avond mondeling ontheffing van het sluitingsuur had verleend. Het O. M. had een jaar gevangenisstrai geeischt. MERKARTIKELEN BENEDEN VASTGESTELDEN PRIJS VERKOCHT. Eerste beslissing in hoogste instantie. De Hooge Raad wees dezer dagen arrest in de procedure tusschen N.V. Parfumerie Florence en de N.V. Pharmaceutische handels- afdeeling voorheen Kerkhoff en Co. Kerkhoff brengt een bepaald merk tandpasta in den handel, waarvoor zij een verkoopprijs van 60 cent heeft vastgesteld. Grossiers en winkeliers, aan wie de vennootschap deze tandcream verkopt verbinden zi-ch deze waar niet beneden 60 cent te zullen verkoopen op straf van boete." De Parfumerie Florence, die niet tot de afnemers van Kerkhoff behoort, verkocht de tubes voor 49 cent. Zij werd deswege ge- dagvaard in kort geding voor den president der rechtbank te Amsterdam. Gevorderd werd, -dat Florence de tubes niet beneden 60 cent zou mogen verkoopen op verbeurte van een dwangsom ten beihoeve van eischeres van 100 voor elken dag, waarop in strijd met dat bevel gehandeld mocht worden. De president heeft deze vordering afgewe- zen, doch in hooger beroep vernietigde het gerechtshof te Amsterdam dit vonnis. Het Hof wees den edsch toe. Tegen deze uitspraak iwerd cassatie aange- teekend. De Hooge Raad heeft in deze procedure thans arrest gewezen en beslist, dat het Hof terecht heeft aangenomen, dat de handelingen van Florence een onrechtmatige daad tegen Kerkhoff opleveren, dat toch Florence door bewust gebruik te maken van de omstandig- heid, dat personen, die in de verkoopsorgani- satie van Kerkhoff een rol spelen, zich weder- rechtelijk onttrekken aan hun verplichtingen, voor zich de gelegenheid schept om regel- matig handelingen te plegen, waartegenover zijn concurrenten, die him verplichtingen na- leven, machteloos staan en waardoor Ker'k- hoff's be-drijft wordt benadeeld. Op dezen grond heeft de Hooge Raad het beroep van Florence verworpen. DE LANBBOUWCRIS1SWET EN HET BAKKERSBFDRIJF. Voor den kantonrechter te Amsterdam heeft een bakker terecht gestaan verdacht van het verwerken van tarwebloem zonder georgani- seerd te zijn bij de Meelcentrale en zonder in het bezit te zijn van een vergunming tot uit- oefening van het broodbakkersbedrijf, afge- geven door de Meelcentrale of door -den minis ter van landbouw. VePdachte gaf de feiten toe, doch was van meening, dat hem geen schuld trsft. Nadat de betrokken ambtenaren waren gehoord, vorderde de ambtenaar van het O. M. twee geldboeten van f 10. Mr. Mooy, raadsman van verdachte, voerde o.m. aan, dat verdachte bij de Nederlands-che Meelcentrale een aanivrage ingediend had tot aansluiting. De aansluiting als georganiseerde werd echter geweigerd op 15 Maart j.l. Op een nieuwe aanvrage kiwam wederom een weige- rend antwoord. Het is duidelijk aldius pleiter, dat hier gehandeld is in strijd met het bepaalde van artikel 5 van het desbetreffende besluit. Het niet georganiseerd zijn van verdachte mag hem d-us in poenalibus niet worden tegen- geworpen. In de tweede plaats zegt de dagvaarding, dat verd. niet in het bezit was van een door de Meelcentrale of door den minister verleende vergunning tot het uitoefenen van het brood bakkersbedrijf. Daartegen kan echter worden aangevoerd, dat 't bepaalde in art. 15 van het Crisis-tarwebesl-uit 1936 II onverbindend is. Immers luidt dit besluit in den aanhef: Gelet op artikel 9 van de Landbouwcrisiswet 1933, terwijl de comsiderans van deze wet zegt brjzondere maatregelen te treffen in het belang van den landbouw". Elke bijzon- dere maatregel op die wet berustend, nfoet dus worden getroffen in het belang van den land bouw. Het bepaalde in art. 15 voldoet aan dat vereischte echter niet; het houd-t integendeel een bespreking in van het aantal bakkers- patroons o.m. te Amsterdam. Dit heeft even- wel niets te maken met landbouwbeiangen, maar met bakkerspatroonsbelangen, althans groote-stadisbakkerijbelangen. Hier is dus een typisch geval aanwezig van detourement de pouvoir. Amsterdamsche bakkerijkringen hebben eenige malen aan de regeering gevraagd om een sperring van het aantal bakkerijbedrijven op grond van de bepalingen van de Land bouwcrisiswet 1933. De regeering heeft dit echter consequent geweigerd, met de motivee ring, dat deze wet haar uitsluitend bevoegd- heden ten behoeve van den landbouw verleende en niet ten behoeve van andere bedrijven. Het vereischte van een vergunning steunt dus op het niet-bindende. artikel 15 van het Crisis-tarwebesluit 1936 n. Bovendden heeft verdachte recht op vergun ning, krachtens het bepaalde in het 3de lid van dat artikel 15. Hij oefende bij het in Wer- king treden van dat artikel het beroep van broodbakker uit als zetbaas, het artikel ver- eischt geen zelfstandig uitoefenen. Ook kan vergunning worden verleend aan hen, die op het oogenblik van de in werking treding van het artikel nog geen bakker waren, doch zich wilden vestigen. PI. drong aan op een schriftelijk vonnis, dat de kantonrechter op 25 November zal wijzen. EEN GEBAAR KOST 25 GULDEN. Een ex-gemeente-arribtenaar van Naarden moest zich voor den politierechter te Amster dam verantwoor-den wegens beleediging van den heer T., met wien hij reeds langen tijd in onmin -leeft. Verdachte was niet ter terechtzitting aanwefeig. Op .23 Aug. was hij zijn vijanld tegengekomen. Bij die gelegenheid liet hij duidelijk blijken, hoe hij over den heer T. dacht: hij wees nl. met zijn wijsvinger naar het voorhoofd, een gebaar, dat de heer T. hem niet vergeven wilde. Een aanklacht bij de politie volgde. De officier van Justitie eischte veertig gul den boete, suibs. 40 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde verdachte tot f 25 boete subs. 25 dagen hechtenisstraf. DE STEUN AAN DE KLEINE BOEREN. De secretaris van de gewestelijke advies- commissie voor steim aan de kleine boeren in Zeeland heeft, volgens de Midd. Crt., aan de gemeentebesturen in die provincie meegedeeld, dat bij de uitvoering van de steunmaatregelen eenig misverstand bestaat t.a.v. de berekening van de neveninkomsten. Speciaal is dat het geval met de onder groep B vallende per sonen. Zooals bekend zal zijn wordt in de bedoelde steunregeling ads principe aangenomen, dat alle klein-landbouwers gemtddeld per week op een inkomen zullen tmoeten kunnen reke^n van tenminste 9, waarbij dan nog komt een kleine toeslag voor gezinsleden boven een aan tal van 2. Het spreekt dus vanzelf, dat iemand, waarvan kan worden aangenomen, dat hij uit zijn -bedrijfje en uit neveninkom sten reeds een inkomen heeft, dat grooter is dan het voor hem vastgestedde basisbedrag toeslag, buiten de regeling valt. Voor groep iC is dit zonder meer duidelijk, daar voor deze groep van personen de neven inkomsten worden gefixeerd op grond van de gegevens over het afgeloopen jaar. Voor groep B echter worden door de be- trokkenen de neveninkomsten elke week op- gegeven en naar aanleiding daarvan telkens het steunbedrag vastgesteld. Dit bedrag kan dus van week tot week verschillen. In dien echter de regeling voor groep B, zonder meer op deze wij'ze izou worden uit- gevoerd, zou dit tot onibillijkheden kunnen leidien. Er zijn n.l. diverse gevallen aan te wijzen van klein-landbouwers op grond van hun bedrijfsinkomsten vallende onid'er groep B die door de neveninkomsten reeds op een gezinsinkomen kunnen rekenen, dat groo ter is dan het voor hen vastgestel.de basis bedrag toeslag. Deze personen vallen dus buiten de steunregeling. Zou men deze klein-landbouwers niet van steun uitsluiten, dan zou deze categorie daar- mede uiteraard in .een zeer bevoorrechte posi- tie wohden geplaatst, daar zij, in de weken waarin geen bijverdienste wordt verkregen, een steunbedrag zouden incasseeren. In verband hiermede komt het mij ge- wenscht voor, dat ook van de personen, val lende onder groep B., de nervehinkomsten over het afgeloopen jaar worden vastgesteld. De klein-landbouwers van deze groep, die gemid- deld per week ,met hun totaal inikomen nog blijVen onder het voor hen vastgestelde be drag, worden gesteund overeenkomstig de regelen vastgelegd in de circulaire van het Departement van Sociale Zaken. Zij zullen derhalve elke week hun briefje moeten in- leveren. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le iklasse Afd. I. VSV—-RFC AjaxDWS DFC^Excelsior le klasse Afd. II. UBSHDVS le klasse Afd. III. Go AheadZAC TubantiaHeracles WageningenHengelo PECEnschede NEC—AGOW 3—4 2—2 2—1 1 5—1 9—1 0—1 42 2—0 Afdeeling IV. le klasse. EindhovenNAC 2—2 MVV—NOAD 4—3 Willem II—PSV 3—4 JulianaBW 21, RoermondBleijerheide 21 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v..t. PSV 7 5 2 10 24—15 MVV 8 4 2 2 10 17—20 Eindhoven 7 1 2 9 23—14 NAC 6 3 2 1 8 11—9 Roermond 7 3 2 2 8 16—17 BW 7 3 1 3 7 16—1-3 Willem II 8 3 1 4 7 13—16 Juliana 7 3 4 6 16—14 Bleijerheide 7 2 1 4 5 12—19 LONGA 7 2 1 4 5 11—17 NiOAD 7 1 1 5 3 15—24 2e klasse A. VlissingenBreda 2—2 RBCMiddelburg 2—2 Hero—Goes 0—1 De Zeeuwen RCS 1—3 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Hero 8 5 2 1 12 19—12 Vlissingen 8 5 1 2 11 19—12 Middelburg 8 3 4 1 10 12—8 RCS 8 4 2 2 10 21—19 Breda 8 4 1 3 9 20—17 De Zeeuwen 8 3 1 4 7 19—21 De Baronie 7 2 2 3 6 15—13 Zeelandia 7 2 2 3 6 12—13 Goes 8 2 1 5 .5 vl318 RBC 8 2, 6 2 9—26 3e klasse A. HulstAxel 3—1 doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. V.it. Breskens 7 6 1 13 35—11 Temeuzen 1 7 5 2 12 40—15 Axel 7 4 2 I 10 20—9 IJzendijke 7 4 1 2 9 19—19 Hulst 8 4 1 3 9 26—20 Hoofdplaat 7 2 3 2 7 12—12 Sluiskil 7 3 4 6 18—23 Biervliet 7 I 6 2 8—27 Com Boys 6 1 5 1 10—24 Oostburg 7 1 6 1 8—34 3e klasse B. Terneuzen 2Hansweert 6—1 Eiland Boys EMM 3—1 doelp. gsp. gew. gel. verl pnt. v.—t. Eiland Boys 7 5 2 10 20—14 Goes 2 5 4 1 9 23—4 Vlissingen 2 7 4 1 2 9 20—18 EMIM 7 4 1 2 9 20—19 Middelburg 2 6 3 1 2 7 17—11 'Temeuzen 2 7 2 2 3 6 19—18 Goesche Boys 6 1 1 4 3 16—19 Zeelandia 2 6 1 1 4 3 9—23 Hansweert 7 1 6 2 12—29 Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. Tern. BoysHulst 2 32 2e klasse B. BiKW 2Hontenisse 2 09 Tern. Boys 2iHulst 3 121 Axel 3Philippine 2 41 HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN. Kon. Ned. Voetbalbond. Eerste Klasse. De strijd EindhovenNAjC is geeindigd in een gelijk spel 22, hetgeen vrijwel overeen komstig de gestelide verwachting was, want deize clubs vertoeven reeds eenigen tijd in el- kaars gezelschap wat de stand betreft. Van eenig overwicht was in deze ontmoeting geen spra'ke, d.w.'z. dit geschiedde om beurten en boo bleef het tot het einde toe een zeer span- nenden strijd. MW gaat door met goed werk te leveren en het was te verwachten, dat NOAD haar 9de nederlaag zou tegemoet gaan. Toch hebben de gasten kranig stand gehouden en toen de stand 43 was, zette NOAD er alles op om nog gelijk te maken. De tijd was ech ter te ver verstreken en MW bepaalde zich in die minuten tot de verdediging. MW, dat als gunst het eerste klasserschap behield, toont ondertusschen dat zij het practisch ook toekomt, izij staat thans als nummer 2 boven- aan in de ranglijst. Het komt me^r voor, dat een seizoen van tegenspoed gevolgd wordt door een succesvolle competitie, doch de KNVB is niet steeds zoo gul met haar ge- schenken. De aanvankelijk vastgestelde wed- strijd LONiGAPISV, werd gewijzigd in een ontmoeting tusschen Willem H en PSV, en wisten de Philipsmenschen met een 34 over- winning de beide punten mede naar Eindhoven te brengen. Juliana heeft haar pogen om zich wat uit de onderste regionen los te werken met succes be'kroond gezien, want BW dat bij Juliana te gast was, werd met 2—1 geslagen. Hierdoor is BW naar de middenmoot terug- gedrongen en zal het een heele toer voor haar zijn om zich weder bij de kopploegen te voegen. Roermond heeft in een zeer spannenden strijd kans gezien om Bleijerheide met 21 te over- winnen. Bleijerheide blijft thans met LONGA en NGAD in de onderste gelederen en zal een van hen wel de degradatiewedstrijden hebben mede te maken. Tweede Klasse. VlissingenBreda 22. Onze verwachting, dat het meest voor de hand zou liggen dat het in dezen wedstrijd tot een gelijk spel zou komen, is bewaarheid en hebben beide ploegen de belooning ontvangen, die hun toekomt, want een overwinning zou te veel zijn geweestaan elken kant die ook ge vallen zou zijn. Zoowel Vlissingen als Breda blijven hierdoor hun goede kansen behouden, al staat Breda 3 punten op de leidesnde club ten achter. RBC—Middelburg 22. Een gelijk spel tegen RBC is toch voor de Middelburgers wel een tegenvaller geworden, want de Roosendalers hadden tot nu toe nog niets bijlzonders vertoond en zoo ging Middel burg vol vertrouwen in de komende overwin ning naar Roosendaal. RBC gaf direct een leVendig spel te zien en nam de leiding, waar op Middelburg da stand 11 maakte, doch nog v66r de rust sooorde det thuisclub voor de tweede maal, 21. Kort na de hervatting werd door Middel burg de stand gelijk gemaakt 22 en nu be- gon Middelburg haar meerderheid te ont- plookn, doch RBC zag het gevaar aankomen en legde zich sipeciaal op de "verdediging toe. Deze tactiek maakte haar zelf wel vleugel- lam, doch had in zcaverre succes, dat Mid delburg de overwinning niet kon bereiken. HeroGoes 01. Was het gelijke spel van Middelburg al een verrassing, de nederlaag van Hero was het debt)el en d'wars. Goes had vorige week aan Middelburg reeds een gelijk spel afgedwongen, doch al was dat hij haar slechten stand eer- vol, het kon ook zijn dat Middelburg een slech ten dag had gehad. Hoe het ook zij, Goes had moed geput en wist zich tot betere din'gen in staat, had zelfvertrouwen .en zoo moest Hero dubbel Waakzaam .zijn. Het werd, ondanks bet zwoegen van Hero, <Rn gelij'ken ruststand en redds aardig begon het einde nabij te komen zonder dat de doelmannen gepasseerd waren. Goes was in die laatste minuten de gelukkige, trok de hoofdprijs en Hero zag zich geslagen met 01. De spanning in de bovenste gelederen netmt weer toe. De ZeeufwenRCS 13. Het is hier een spannende en vlotte partij geworden tusschen twee clubs,' die elkaar niet veel toegaven, doch RCS had het geluk wel wat meer aan haar zijde, hetgeen nog niet zeggen wil dat zij de overwinning niet ver- diend heeft. Bij de rust was de stand 12, en in de tweede helft legt RCS de overwin ning vast door den stand op 13 te brengen. De Zeeuwen doen uiterste pogingen om den ach'terstand in te halen of te verkleinen, maar RCS houdt stand en thans staat deze club zeer eervol op gelijke hoogte als Middelburg, met slechts 2 punten achterstand op nummer 1 van haar Klasse. Hier uit Ziet men weer wat enthousiasme vermag te bereiken. Derde Klasse. Hulst—Axel. 3 3 De pas onlangs voltrokken fusie met een plaatselijke club heeft aan de oude Hulster- che, in den vorm van nieuw bloed, naar het schijnt belangrijke versterking en, wat niet minder zegt, een betere dlubgeest gebracht. En al moet er in technisch opzicht nog heel wat aan de ploeg verbeteren, de grontdslag is in elk geval gelegd voor een blauw-gele ploeg, die in de naaste toekomst bij de bezetting der bovenste plaatsen in de derde klassecompetitie geregeld weer een woordje zal meespreken. De wedstrijd van gisteren was even grauw en troosteloos als de weergesteldheid; voor de gasten, die bij de Hulstenaren op visite waren, een ware ongeluksdag. In technisch opizicht waren de gasten, in weerwil van den uitslag stukken beter, doch het uitvallen kort na het begin, van den onvermoeiharen apil, zoowel als het uit het veld zenclen van een speler, kort na de hervatting, waardoor de Axelaars ruim een half uur met een incompleet elftal speel- den, waren handicaps die geducht meeapra- ken. Wij zwijgen dan nog maar over de treu- rige terreinsgesteldheid, daar het stadsdoel hijna blank van het water stond, een toestand, die voor de aan het prima Axelsche droge ter- reln gewend zijnde spelers, nu eenmaal ook hevige parten speelt. Het ergste van al was echter de meer dan slappe leiding, waardoor de bezoekers zich het meest gedupeerd zagen. De thuisclub raadt gelukkig en verkiest eerst op het slechtst gelegen doel in te spelen. Dit blijkt een verstandige keuze, daar de ach- terspelers dit doel onder zeer ongunstige om- standigheden hebben te verdedigen tegenover vleugelspelers, die zich bijna voortdurend op droger en meer hespeelbaar terrein konden verplaatsen. De strijd is direct afwisselend, maar bied't voorts weinig aantre'kkelijks. Lukt het aanvankelijk aan de Axelsche defensie met massieve trappen haar terrein te zuiveren en zijn de oranje-aanvallen pittiger en grondlger van opzet, het mangelt weer aan de schutters- capaciteiten en de noodige dosis geluk hij het binnentrio. Bovendien is de Huls'ter-defensie safe en de nieuwe doelman volkomen voor zijn taak berekend. Het succes komt dan ook van de zijde van de gastheeren, wanneer na 17 mi nuten spelens H. Dieleman uitloopend niet vol- doende kan wegwerken en zich door de blauw- gele rechtbinnen ziet gepasseefd. 10. Begrijpelijk is dit doelpunt aanleiding voor de thuisclub om de zaak met nog meer emst aan te gaan pak'ken. Een vinnigen strijd volgt dan ook, waarlbij de meeste aanvallen van Axel uitgaan, welker karakter ook gevaarlijker is en die enkele comers opleveren. De blauwgele veste wordt evenWel stug en goed verdedigid en een van rechts opgezette aianval brengt na 25 minuten andermaal succes, als de rechts- buiten, wanneer de Axelsche doelman zich in een precaire positie heeft gewaagd, nogmaals de hem geboden gelegenheid benut en den stand met een laag schot, vanuit buitenspel- positie op 20 brengt, nadat efven tetvoren een goed geplaatste hoeksehop op het Axelsche doel was genomen. Dit jwordt den gasten toch te bar en het zelf vertrouwen schijnt nu tamelijk te zijn ge- schokt. De spil is reeds na het eerste doelpunt vefvangen, maar dit belet toch niet, dat de oranjemannen in den opzet der aanvallen ge vaarlijker blijven, maar met behulp van moe- der Fortuna weten de sublieme Hulstersche backs tot ruim 35 minuten spelens in de eer ste helft hun doel schoon te houden, als Biegel uit een fraaie voorze't van rechts den bal uit de beschermende handen van den doelwachter kopt. 21. Voor de rust kopt in dezen stand geen ver- andering meer. Aan/vankelijk ziet het er voor de Axelaars in de tweede helft zeer hoopfvol uit. Gedurig bestoken de oranjetruien het blauw-gele doel en de keeper moet zijn klemvaste handen ge durig met de glibberige modderibal in aan- raklng brengen en de Axelsche voorspelers zien er al spoedig met hem als Morianen uit. Telkens wordt echter het gevaar nog juist ge- keerd. De befde tamelijk zwaargebouwde Axelsche vleugelspelers hebben de terreins gesteldheid zeer in hun nadeel, doch zij forcee- ren in een kort tijddbestek niet minder dan drie comers, waafvan edn hijna den gelijk- ma'ker opleveft. Inmi'ddels is het gestadig gaan regenen en juist nadat H. Dieleman bij een gevaarlijke situatie opluchting heeft ge bracht, valt er een zeldzaam -voorkomend inci dent voor, doordat Scheele wegens duidelijk geconstateerd natrappen, naar de kleedkamer woddt verwezen. De gasten moeten thans met 10 man nog ruim een half uur spelen. Tooh blijven zij het beste van het spel behouden, maar de Hulstersche verdediging is in goede conditie en weet telkens in uiterste instantie het gevaar te keeren. Koster doelpunt bijna, maar staat onherkenbaar als een neger- iriboorling op uit hdt watefballet voor den Hulster-doelmond. Na ,een dribble van Dobbe- laar knalt hij den bal in het zijnet. Als bijna

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2