f SS; 3e kw- ,0'53: per 'tuk Laatste Berichten Marktberichten Burgerlijke Stand WEERVERWACHTING. LOOP DER BEVOLKING. IhE" nft611' dat het hun moei- vi^ J™sten in dit lajnd te komen. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. SCHEEPVAARTBEWEGING. AAN DEN DISCH. Een familie in de van Goghstraat te 's-Gra Yenhage had haar 22-jarigen neef op het avondmaal genoodigd, doch de jongeman heeft zich geenszins volgens de wetten der gast- vrijheid gedragen. Blijkbaar doordat het eten hem niet goed beviel, kreeg hij ruzie met zijn gastheer, waarbij hij zich zoo opwond, dat hij op een gegeven moment een bord opnam en dat naar den heer des huizes smeet. Deze moest naar het ziekenhuis aan den Zuidwal worden vervoerd. Hij had snij- en kneuswon- den opgeloopen. Zijn echtgenoote kreeg een snijwond aan haar arm. Zij werd door den ge neeskundigen dienst verbonden. EEN BARKER TE AMSTERDAM AAN GEHOUDEN. De Amsterdamsche politie heeft Vrijdag- nacht aangehouden een 24-jarigen bakker, ver- dacht van diefstal van een motorrijwiel uit een garage aan de eerste Oosterparkstraat. Bij zijn verhoor bleek, dat men hier te doen had met den jongeman, die sinds eenigen tijd werd gezocht voor opiichting ten nadeele van handelaren in schrijfmachines. Hij maakte er zijn gewoonte van schrijfmachines te bestellen. Deze moeeten dan aan een bepaald adres op een vooruit vastgesteld tijdstip worden be- zorgd. V66r de betaling wist de man zich dan met de sehrijfmachine op een of andere wijze uit de voeten te maken. DOODELIJK ONGELUK TE ARNHEM. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur is op den Velperweg te Arnhem een 57-jarige groenten- handelaar, die per fiets den rijweg overstak, door een auto overreden en emstig gewond. Het slachtoffer is 'a nachts in het gemeente- ziekenhuis te Arnhem aan zijn verwondingen overleden. TREINRRANDJE ROTTERDAMDORDRECHT. Donderdagavond om tien minuten voor zes bemerkten twee personbn op den Binnenweg onder IJselmonde, dat de voorlaatste wagen van den electrischen trein, die om 17.52 uur van het station D.P. was vertrokken, in brand stond. Zij gingen naar het station Peijenoord waar de chef him vertelde, dat vermoedelijk door het warmloopen van de wielen het olie- bad in brand was geraakt. Bij informatie te Dordrecht, waar de trein inmiddels was aan- gekomen bleek dit inderdaad het geval te zijn. De voorste wielen van den wagen waren reeds roodgloeiend. Het euvel was spoedig verhol- pen. Op lange trajecten kunnen dergelijke ge- vallen zeer gevaarlijk zijn. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONDER DEN GROND. Te Denekamp is door toevallige omstandig- heden een geheime distilleerderij ontdekt, welke ingericht was in een hoi onder den grond. De ontdekking werd gedaan, toen een der koeien van den landbouwer N., die daar liepen te grazen, plotseling in een kuil weg- zakte. Na het dier uit zijn benarde positie te hebben bevrijd, werd een nader onderzoek in- gesteld naar de oorzaak dezer grondverzak- king. Men meende eerst te doen te hebben met een ondergrondsche verblijfplaats van een zwerver. Hoe groot was echter de verbazing, toen men onder den grond een volledige distil leerderij ontdekte. Zoo goed was een en ander ver.borgen, dat er van buiten niets te bespeuren viel, o.a. was de ingang afgesloten door een groote jeneverbes- struik, die in deze omgeving nog veelvuldig voorkomt. Na de ontdekking waarschuwde de heer N. de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen, die onmiddellijk een nader onder zoek instelden en den geheelen inboedel van deze ondergrondsche inrichting in beslag namen. Aan wien een en ander toebehoort heeft men tot dusverre nog niet kunnen achterhalen. MINDERWAARDIGE PRAKTIJKEN. Dinsdag is naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht de 29-jarige schiider K. de J., die er zijn werk van maakte werk- loozen van hun laatste spaarduitjes te beroo- ven door het doen van mooie voorspiegelingen. Voor zoover bekend is geworden, zijn er zes personen op deze wijze benadeeld voor een totaal bedrag van 1000 tot 1250. De man plaatste advertenties in enkele dag- bladen te Rotterdam, waarin hij geld ter leen vroeg. Als tegenprestatie beloofde hij zijn adspirant-geldschieters een vasten werkkring. Hij vertelde reflectanten, dat hij schildersbaas was, die veel werk had, dat hij tevens opzich- ter was over talrijke panden in Rotterdam en dat hij bovendien een nieuw zuiveringsprocede voor huizen had uitgevonden. Hij garandeerde de liefhebbers langen tijd werk tegen een weekloon vah 15 a 20. Het geld, dat hij ter leen vroeg, was bestemd voor het aanschaffen van schildersmateriaal; een andere maal zeide hij contanten te moeten hebben, om spuiten voor zijn nieuwe procdde te koopen en ook werd het ter leen gevraagde geld gewoon betiteld met borgstelling. De man ging de verplichting aan om de menschen, die op voorwaarden bij hem in dienst kwamen, elke, week, tegelijk met het loon een bedrag van 5 terug te betalen op het door hen ge- storte bedrag. Verschillende personen voelden wel iets voor de zaak en inderdaad zette de oplichter het in dienst genomen personeel aan den arbeid. De man had zeer zeker veel werk, maar dit was een gevolg van het feit, dat hij voor fantastisch lage prijzen karweitjes aan- nam. Het aangenomen personeel bleef echter nooit lang bij hem, want wanneer het aan het eind van de week op betalen aankwam, was de werkgever niet thuis. Hij betaalde of heele- maal niet, of slechts enkele guldens en van aflossing van het geleende bedrag kwam nooit iets. Degenen, die na enkele weken weer weg- gingen, waren echter hun geld kwijt en zoo werd de politie in de zaak gemengd. Het onderzoek wees uit, dat voor zoover bekend vier personen door den man zijn gedu- peerd voor bedragen van 75 tot 150. Bovendien zijn twee anderen nog getreden in het voorstel van De J., om compagnon te worden in de zaak. Deze beiden hebben hem bedragen van resp. 150 en /500 ter hand gesteld, zoodat de man in het geheel zes per sonen voor ruim 1000 heeft opgelicht. Aan deze minderwaardige praktijken ten opzichte van menschen, die het over het algemeen zelf niet breed hadden, is met zijn arrestatie thans een einde gekomen. OUDE KENNISSEN. In het midden van de vorige maand ver- voegde zich bij den schilderspatroon H. G., die zijn bedrijf in de Waterloostraat te Rot terdam heeft, een dezen volkomen onbeken- den man. De man trad echter bijzonder joviaal op: hij deed erg uitbundig en begroette de winkelier alsof zij oude kennissen waren. De schilderspatroon vroeg den man of er geen vergissing in het spel was. Daar was geen sprake van zeide de nieuw-aangekomene: *Ik ben de metselaar Rombach. Ik ken u heel goed en u moet mij ook ken- nen, want we hebben al zooveel keer samen op karwei gestaan. Tenslotte kan het nog wel eens voorkomen, dat je iemand vergeet en wanneer je aangesproken wordt met een: Ha Gerrit, hoe gaat het? dan zal er althans wel iets van waar zijn, zoo was de gedachtengang van den schiider. Dus stond hij den metselaar maar te woord. Deze vertelde hem, dat hij hulp kwam vragen. Hij had namelijk net een karweitje bij de hand in de Lusthofstraat. Hij was aan het tegels zetten en nu wilde het ongeluk dat hij eenige tegels te kort kwam. Deze wilde hij ny even gaan koopen, maar ongelukkiger- wijze had hij maar 2 bij zich. De tegels kostten 2,60. Zijn verzoek of hij even die 0,60 van den schiider kon leenen, omdat hij wanneer hij heelemaal naar Delfshaven, waar hij woonde, moest fedtsen om het geld te halen hij zeker niet meer op denzelfden dag met het werk kon klaarkomen. Hieraan was hem juist zeer veel gelegen, want, wanneer hij alles 's avonds kon afieve- ren, dan zou hij zijn geld kunnen krijgen. Wanneer de schiider hem dus even die zes dubbeltjes zou willen geven, dan zou hij op zijn beurt 's avonds, wanneer hij zijn geld had ontvangen, het bedragje weer komen terug- betalen. Tenslotte is deze tijd te ongunstig om voor zoo'n klein bedragje werk te laten spaak loo- pen en de schiider gaf te kennen, dat hij hem die zestig centen wel even wilde voorschieten. Het bleek echter, dat de schiider de 0,60 niet klein had en alleen een bankbiljet van 25 had. De metselaar bood aan even het geld te gaan wisselen. De schiider vertrouwde de zaak heelemaal, toen de metselaar zijn fiets, waarop metselaarsinstrumenten waren gebon- den, achterliet, maar hij kwam bedrogen uit: de metselaar bleef met het bankbiljet weg Het geval had zich in den middag afge- speeld en toen de man des avonds nog niet met het wisselgeld terug was, deed de schiider aangifte bij de politie. Naar aanleiding van het verschafte signale- menl kon de politie in zijn woning daar Op aan- houden den 31-jarigen werkloozen metselaar C. A. A., die een goede bekende van de po litie is. Bij zijn aanhouding deed de man een fantas tisch verhaal. Hij zou het bankbiljet van 25 verloren hebben en daarom durfde hij niet meer terug te gaan naar zijn collega-schilder. Alles wat de man echter op het politie- bruaeu had verteld en eveneens het verhaal, dat hij bij den schiider had opgehangen, bleeK venzonnen te zijn en toen bovendien ook bleek, dat de man op dezelfde mander nog had ge- tracht geld bij anderen los te krijgen, is hij vastgehouden en een dezer dagen naar het Huis van Bewaring overgebracht. DE SCHARPEURDER GEVONDEN. Zaterdagmorgen in de vroegte is de redding- boot Abraham Fock, van de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij, er in ge- slaagd, den visscher J. de Beer, uit Beetgum, die op 3 dezer, des middags was uitgevaren om scharren te visschen, op te sporen. De vis scher was door den mist overvallen en ver- dwaald. Toen men hem vond, lag hij met zijn kleine vlet dwars van Sexbierum, naar schat- ting ongeveer drie K.M. uit den wal. Hij was geheel verkleumd. Ongeveer 48 uur had hij in de openvlet doorgebracht en hij was vrijwel aan het einde van zijn krachten. Gelukkig had men er aan boord van de Abraham Fock rekening mede gehouden dat de visscher wel zeer koud en hongerig zou zijn. Men gaf hem een warm maal, hetgeen den man merkbaar opknapte. Na den visscher naar het veerhuis Zwarte Haan, benoorden St. Jacobie-parochie, te hebben gebracht, is de Abraham Fock naar haar standplaats te Hollum teruggekeerd. Dit is de eerste maal dat deze reddingboot welke te Hollum is gestationneerd en onder com mando staat van schipper Botte Neij, hulp heeft verleend. De reddingboot Brandaris, van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij, die eveneens ongeveer 24 uur naar de vermiste vlet heeft gezocht, is naar haar standplaats Terschelling teruggekeerd. de „Coquelicot" kunnen geven, want tot nu toe hebben zij op het dringende verzoek om inlichtingen, niet geantiwoord, zoo meldt de Telegr. De aanwijzingen, die de faimilie kan geven, zijn uiterst vaag. Voor zoover men kon nagaan zou het meisje zich met vacantie in Zuid- Frankrijk bevinden, in getzelschap van drie jongelui, den 24jarigen zoon van den Cubaan- schen zaakgelastigde te Brussel, Francesco Hernandez de Agierra, den 26jarigen San tiago Alongo Yllera, een Spanjaard, en den 25jarigen Brodhaag, die te Brussel woont. 'De jongelui waren klaarlblijkelijk van plan een zeer verren tocht te maken. Naar het schijnt, zou Indie het einddoel van de reis zijn. Na langdurige besprekingen zouden de jonge lui besloten hebben Marseille als uitgangspunt te kiezen en van deze stad uit zouden zij trach- ten via Nice naar Egypte te varen, om hun route door het Suezkanaal en de Roode Zee te vervolgen. Een andere lezing spreekt slechts van een kruistocht naar Napels en Zuid-Italie. Hoe het ook zij, het bootje werd voor een langen tocht m gereedheld gebracht. Levensmiddelen en wapens, zeekaarten, gereedschappen en ge- neesmiddelen werden ingeladen. Mej. van Wamelen zou de drie jongelui een emdweegs op hun heis vergezellen, hoewel haa' amilieleden haar dit, toen zij van het voor- nemen hoorden, emstig schijnen te hebben af- geraden. Aan den vooravond van het vertrek reef zij echter een opgeiwekte briefkaart naar huis en men maakte daaruit op, dat zij toch gevolg heeft gegeven aan haar voome- NadUT ef6t haar vri6nden te kiezen. Sioord men mCtS meer van het meisje t6 "Intr<§pide" het scheepje ontdekte, was de bemannmg verdwenen en hoewel het water werd afgezocht, werd geen spoor van de opvarenden gevonden. De torpedojager bracht het scheepje vervolgens naar de haven van Verder zijn er op deze tentoonstelling enkele voorwerpen te zien, die vroeger door de En- gelsohe posterijen in haar bedrijf werden ge- bruikt. Zoo is er o.a. een wiel te zien, dat met een kruk wordt voortgeduwd. Op dit wiel is een afstandswij'zer bevestigd, zoodat in vroe- ger jaren de afstand kon worden berekend, welken een Engelsche postbode noodig had om een (brief ter plaatse te bezorgen. Aan de hand van den .berekenden afstand werd het tarief bepaald. Meest zwakke wind uit Oostelijke richtin- ijen, nevelig tot half of zwaar bewolkt. Wei- nig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. Marseille, waar de commandant zijn be-vindin- gen rapporteerde. Op den dag van het vertrek was de zee zeer ruw en men neemt aan, dat het scheepje m een hevigen storm is geraakt Xgen5 °P^a.renden o'veiiboord zijn ge- blijft echter biogelijk, dat zij door een lan,der vaartuig werden opgepikt, al schijnt b^twi+ftw °F zecr ^erin^' 'Het rnag worden betwijfeld, of men er ooit in slagen zal het mystene van de „Coquelicot" te onthullen. In- tusschen zijn de ongelukkige familieleden aan de grootste onrust ten prooi en hun eenige hoop blijft gevestigd op de mededeelingen van de .politie te Marseille. Naar de Tel. veraeemt, zou niet Ned. Indie doch Spanje het einddoel van de reis zijn ge- en oek behooide het jachtje, naar het let toe aan den Nederlander Brod- m e,fS,V'ader te Brussel woont, doch aan YHera eD!S vriend Santiago Alonso I>e jonge Brddhaag had aan zijn vader het ™rn,mm te kennen gegeven, met dezen vnend naar Brazilie te vertrekken, om daar een visscherijbedrijf te beginnen, dat groote perspeetieven zou openen. Het schijnt, dat de tamli-v6" f;0d,haap z«n daartoe een tamelijk groot bedrag ter hand heeft gesteld. n werke ijkheid waren de jongelui echter in ww van plan naar Brazilie te gaan. Pllera, die bij de regeeringstroepen in Spanje bad werd daarbij gewond en ver- OPLEIDING VOOR RIJN- BIN KUSTVAART. AMSTERDAM,. Het onderwijisfonds voor de binnenscheepvaart te Amsterdam besloot tot het inrichten van een sohip voor jongens, die op de dagnijverhei'dsschool worden opgeleid voor de binnen Rijn- en kusbvaart. Reeds is een schip igekocht, dat plaats zal bieden aan 120 jongens en zoo spoedig moge- lijk voor het gestelde doel zal worden inge richt. 6 ONDER ZIJN EIGEN WAGEN GEDOOD. KQLiLUM. Vanmorgen is de ruim 60-jarige voerman C. van der Horn te Kollum die met zijn wagen waarvoor een paard gespannen een vracht palen vervoerde, onder zijn wagen terechtgekomen en op slag gedood. Toen Van der H. met zijn wagen op een hellend deel van den weg was gekomen wilde hij deze tegen- houden. Hij kwam daarbij te vallen, waardoor hem de wielen van zijn wagen over hoofd en borst gingen. De dood trad onmiddellijk in. VERKEERSONGEVAL Van ochtend is op den weg van Uden naar Zeeland een emstig verkeersongeval voor- gekomen. Het echtpaar C. Verburg uit Eind hoven is, rijdende op een tandem, even buiten het dorp, bij het passeeren van een boerenkar, tegen een boom gereden. Met een sehedel- fractuur is de heer Verburg in emstigen toe- stand in het St. Jansziekenhuis te Uden opge- nomen. Mej. Verburg had slechts een kleine wonde aan de hand. Het gebeurde zou te wijten zijn aan het feit, dat de heer V. met te groote vaart, terstond na het passeeren van de kar te ver naar rechts is uitgeweken. DE KABINETSFORMATIE IN BELGIfe. Hedenmorgen te 10 uur heeft -Spaak zich naar den koning begeven om hem in kennis te stellen met de namen der persoonlijkheden, die hij in ht volgende kabinet zou willen zien opgenomen. Toen Spaak op het Departement van Buiten- landsche Zaken terugkeerde, verklaarde hij, dat hij zijn besprekingen voortzette. Toen men hem nadere bijzonderheden vroeg, zei hij: ,,Wat moet ik u zeggen Er zijn nog zooveel moeilijkhedenl" TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: E. C. Eijmers geb. Geers, zonder, Bakkerii- straat 1, van Den Helder. J. de Rijke, transportarbeider, Lange Kerk- straat 81, van Amsterdam. K. J. Nanninga, arts, Kanaalweg 48 van Noordwijk. A. S. de Kraker, landarbeider, O 219 van Medemblik. J. P. M. Adriaansens, kolenhandelaar Burg Geillstraat 58, van Ginneken en Bavel. J. L. Giele, dienstbode, O. 59 (inw van Zaamslag. P. de Vriend, dienstbode, Donze-Visserstraat 112, van Enschede. Vertrokken: Jac. Leunis, mach.-bankwerker, Klaassenstr. 7, naar Vlissingen. J. C. van der Est, mach.-bankwerker Dek- kerstraat 17, naar Vlissingen. C. G. Destombes, landbouwerskn., Coegors- straat 1, naar Sas van Gent. M. H. Leunis, bankwerker, Leliestraat 5 naar O. en W. Souburg*. C. van Dam, zonder, Nieuwe Kerkstraat 30 naar Antwerpen. A. Heijens, winkelbediende, O. 181 naar Goes. liet het stnjidtooneel. Na zijn herstel wilde hij J echter weer rlienot - - f DE KIPPENMOORDENAAR IN HET WESTLAND. De hond, die den laatsten tijd de erven in het Westland onveilig maakt en reeds tien- tallen hoenders heeft doen sneuvelen, is weer eens ten tooneele verschenen. Bij den heer G. B. te Naaldwij beet het dier op een nacht negen kippen dood, waardoor alleen de haan overbleef. De heer G., die meende, dat de hond wel zou terugkomen, maakte van zijn kippen- hok een val. Inderdaad kwam de hond terug, liep het hok in, waar de overgebleven haan alleen rondwandelde en de klep viel achter hem dicht. Toch heeft 't beest nog kans ge- zien om een gat in het gaas te bijten en aldus e ontsnappen, doch niet na eerst even den haan te hebben vermoord. De politie zoekt naarstig, geholpen door de burgerij, maar van den dader heeft men nog steeds geen spoor. DRAAD MET TIENDUIZEND VOLT AAN GERAAKT. De heer P., uit Zuidlaren, monteur bij het G.EjB. te Groningen, die bezig was met her- stelwerkzaamheden aan den transformator bij Dwingelo, kwam in aamraking met een kope- ren draad, waarop 10.000 volt spanning stond. Een andere monteur, die dit merkte, trok den ongelukkige aan de beenen uit het transforma- torhuisje. Beide bovenarmen van het slacht offer waren totaal verbrand; ook sen der handen was ernstig getroffen. Dr. Inklaar ver- leende de eerste hulp, waarna de patient naar het ziekenhuis te Assen werd vervoerd. DRINK W ATERSCHAARSCHTE OP URK. Aangezien het op Urk al in maanden niet of weinig geregend heeft, heerscht daar thans een groote behoefte aan drinkwater. De kwa- liteit van het leidingwater is van dien aard dat het onmogelijk als drinkwater kan dienen. Wanneer er niet spoedig verandering ten goede komt, zal er op het eiland een onhoud- bare toestand ontstaan. Het drinkwater is er al zoo gering, dat daarvoor reeds meermalen pompwater gebruikt wordt. Indien de droogte zou aanhouden en er vorst mocjht intreden, zal Urk binnen enkele dagen geheel en al zonder drinkwater zijn. HET MYSTERIE VAN HET JAOHT „OOQUELICOT". Welk geheimzinnig drama heeft zich in de Middellandsche Zee afgespeeld? Wat is er met het jachtje ,.,Coquelicot", dat in voile zee door den Franschen torpedojager „Intrdpide" in volkomen ontredderden toestand en met weggeslagen mast werd aangetroffen, ge- beurd! En wat is het lot geiworden van het Nederlan'dsche jonge meisje, dat zich met de drie jongelui aan boord bevond? De familieleden van dit meisje, de 21jarige M. C. van Wamelen, die te Utredht woonde, vragen het zich tevergeefs af. Toen zij uit krantenberichten vernamen, dat het scheepje, aan boord waarvan het meisje zich moest be vinden, was verongelukt, hebben zij zich tot de Gtrechtsche politie gewend, die zich onmid dellijk met de politie te Marseille in verbin- ding stelde. Het schijnt echter, dat ook de Fransche politiemannen ondanks hun naspo- ringen geen opheldering van het gebeurde met ONRUSTIGE ZONDAG. rii,- t."!™enFbij de re^erings- I JBRUZALEM. Gisteren hebben zich ver schillende lincidenten voorgedaan in het dorp Siloan, waar het ingestelde onderzoek naar de moordenaars van de Britsche soldaten tot een bloedige botsing heeft igeledd, waarbij 2 Ara- bieren zijn gedood en 17 gewond. Een groot deel der 'bewoners is naar de bergen uitgewe ken. troqpen en hij wist den jongen Brodhaag over te halen, hem naar Spanje te vergezellen De verband met de scherpe controle-maatregelen Daarom bedaohten zij een list. Zij wilden het doen voorkomen, alsof Ned. Indie het einddoel van hun tocht was en om den indruk te ver- sterken, dat het hier een pleizierreis gold zouden zij het Utrechtsche meisje, de 21jarige mej. M. C. van Wamelen, en een van haar Vr enlden den zoon van den Cubaanschen zaak gelastigde te Brussel, Francisco Hernandez de Ag-ierra, meenpmen. Op die Wijze zouden de Marseillaansche haven-autonteiten om den tuin worden ge- leid In Nice aang-ekomen, zou men dan mej. wac am!lan en den heer de Agierra afzetten, waarna Yllera en Brodhaag de reis alleen zou den voortizetten. Het plan slaagde in zooverre, dat bij het vertrek te Marseille geenerlei moeilijkheden werden ondervonden. Zooals de zaken zich thanis laten aanzien, schijnt het echter, dat alle vier jongelui hun zin voor avontuur met den dood hebben moeten bekoopen, want sinds het ontrediderde jachtje doormen Franschen torpedojager „Intrepide" in voile zee werd aangetroffen, heeft men taal noch teeken van de vermisten gehoord. Aan de kust van de Middellandsche Zee nabq Montpellder is het lijk aangespoeld van een jonge vrouw, gekleed in een blauwe zeil- pantalon c-n blauw wollen sweater. De leef- tijd ligt vermoedelijk tusschen 25 en 30 jaar en het lichaam is reeds geruimen tijd aan het zeewater blootgesteid geweest. Er waren geen paipieren of andere zaken te vinden, ten einde de identiteit vast te stellen van het slachtoffer' dat alleen een polshorloge droeg en in een der zakken een dameskam, een poederdoos en een dameszakdoek. De politie meende hier echter te doen te hebbeif met het stoffelijk overschot van mei van Wamelen, EEN PSEUDO-JONKHEER. Een Oostenrijksch en een Duitsch dienst- meisje, beide in betrekking te 's-Gravenhage, zijn het slachtoffer geworden van opiichting. De 21-jarige gehuwde electricien A. A. I., had met de twee meisjes kennis gemaakt, eerst met het Oostenrijksche, daama met het Duit- sche meisje. Elk van deze gevallen stonden op zichzelf. De man gaf zich uit voor jonkheer Harden- berg Hij vertelde de meisjes, dat hij stuur- man ter koopvaardij was en deed hun de schoonste voorspiegelingen, waarbij hij niet vergat er bij te vertellen, dat hij niets liever wilde dan trouwen. De man, die een zeer net voorkomen heeft en het voile vertrouwen van zijn bewonderaar- sters wist te winnen, slaagde er in het Oos tenrijksche meisje voor f 150 en het Duitsche meisje voor 750 op te lichten. De meisjes, hie niets kwaads vermoedden, hadden de verhalen van hun „toekomstigen echtgenoot" geloofd en hadden medelqden met hem gekregen, omdat hij tijdelijk geldgebrek had. Eerst deed het Oostenrijksche meisje aan gifte. De politie arresteerde den man en zond htm na proces-verbaal te hebben opgemaakt, heen. Korten tijd later deed het Duitsche meisje eveneens aangifte bij de politie, die den man opnieuw arresteerde en hem in bewaring heeft gehouden. EEN VERDWENEN GEBRUIK. In de Dorland Hall te London wordt thans de jaarlijiksche postzegeltentoonstelling gehou den. De inzendingen zijn dit jaar zeer groot en haar totale waarde ibedraagt 150.000 p. st. Er zijn zegel's bij, welke 1000 p. st. per stuk waard zijn. Ook in Transjordanie was het onrustig. Er zijn bomaanslagen gepleegd. Op verschillende plaatsen zijn de telefoonlijnen doorgesneden. UIT HET VERRE OOSTEN. [PEKING. Volgens een foericht van Japan- sche zijde is Taijoean heden morgen door de Japansehe troepen bezet. PEKING. Vanmorgen verschenen de eerste eenheden Japansehe infante-rie te Taijoean. In het Noord-Oostelijk deel van de stad woedt de strijd voort. 12 November. TER NEUZEN. Openbare tijdrede in Em manuel. 15 November. TER NEUZEN. Openbare vergadering. Le zing over de „Vestigingswet". Bovenzaal bij den heer H. de Vrieze, Markt. ZAAMISLAG. Aanbestedinig levering en vervoer van grenailles, macadam en sintels. Burg, en Weth. van Zaamslag. 16 November. Veiling woon- en winkel- Notaris Van der Veen. TER NEUZEN. huis met bakkerij. 17 November. TER NEUZEN. Aanbesteding levering en vervoer macadam. Cal. polder Nieuw- Neuzen. ZAAMSLAG. Prijsopgaaf gevraagd voor levering door ingeizetenen van Kleedingstoffen. Alg. Burg. Armbestuur. 18 November. AXEL. Veiling woon- en winkelbuis. Kan- toor W. A. den Boggende. Rotterdam, 8 November 1937. VEEMARKT. Aangevoerd: 2312 dieren; 551 vette runde- ren, 201 vette kalveren, 9 nuchtere kalveren 967 schapen en lammeren, 584 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. 0,74, 2e kw. f 0 66 3e kw. /0,601/0,54; vette ossen le kw. f 0 73 kw- f 0'66> 3e kw. f 0,50—f 0,54; vette kal veren le kw. /1,10, 2e kw. 1,3e kw. 0,80—/0,85; varkens (levend gewicht) le kw. 0,6(2, 2e kw. /0,61, 3e kw. /0,60; scha pen le kw. 0,54, 2e kw. 0,49, 3e kw. 0 44- p^r stuk /30, 27, /23; lammeren le kw' De aanvoer van vette koeien en ossen was aanmerkelijk hooger, de handel lui, de prijzen voor eerste en tweede kwaliteit lager voor derde soort onveranderd. Vette kalveren waren iets ruimer aangevoerd, de handel was redelijk en de prijzen hooger. Veel grooter was de aanvoer van schapen en lammeren, de handel was vlot, doch de prijzen lager dan de vorige week. De aanvoer van varkens was ruimer, de handel kalm en de prijzen niet geheel prijshoudend. Eenige partijen schapen zijn voor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 1,651,70- Z Eigenheimers /1,60/1,65; Zeeuwsche Bonte /22,30; Zeeuwsche Blauwe f 2/2 30- Eigenheimers Blauwe 1,50—/1,60- Eigen- heimers Poters 1—f 1,40; Bonte en Blauwe Poters 1,201,40; Westlandsche ronde zand /3,503,80; Westlandsche kleine r"2 80 3, alles per H.L. De aanvoer was voldoende, de handel kalm. VLAjS. Aangevoerd: 6170 K.G. Blauw, schoon 0,65 /0,75; 11540 K.G. Hollandsch Geel 0,65 0,75. De vraag was onvoldoende. De prijs had neiging tot daling, vooral voor de mindere soorten, welke verlaten zijn. Een gedeelte bleef onverkocht. ROERMONDSOHE EHERVEILING. Aanvoer 2.600.000 stuks. Kipeieren 4,15 /4,25; kleine dito 3,504; eendeieren f 2 60 —f 3,10 per 100 stuks. T,.VJ^r^Jrer Neuzen: 7 Nov. Duitsch m.s. VAjDDER, OERRTT, 105, ledig, Ipswich. ^^V'an Ter Neuzen: 6 Nov. Deensch s.s. GR0NLAND, 728, ledig, New-Castle. Van Sluiskil: 6 Nov. Finsch s.s. YRSA 1656, cokes, Gefle; Belg. s.s. YZER kustmest, Bilbao. 673, Voor Riemen: 5 Nov. Noorsch s.s. ASGERD 741, ledig, Oslo. 7 Nov. Eng. s.s. ATTENDANE, 500 olie Duinkerken. Van Riemen: 5 Nov. Noorsch s.s. ARFINN JARL, 653, pyriet, Odda; Eng. s.s. ATTEN DANE, 500, ledig, Duinkerken. Eng. s.s. TER NEUZEN. (Nadruk verboden.) Huwelijks-aangiften. 1 Nov. Jan Bonnewel, oud 21 j., jm. en Johanna Jongman (van Bres- kens), oud 20 j., jd. 3 Nov. Jan de Fouw, oud 24 j., jm. en Maria Wilhelmina van Doorn' oud 24 j., pd. George Theophiel Angelus Wijne (van Selzaete), oud 27 j., jm. en Maria Leo nora Sophie Mannaert, oud 27 j., jd. 5 Nov. Anthonie Jan Nieuwelink, oud 19 j., jm. en Rachel Dieleman, oud 18 j., jd. Pieter Oppe- neer, oud 27 j., jm. en Elisabeth Adriana Olle- bek, oud 22 j., jd. Adriaan Anthonie Krijger, oud 21 j., jm. en Krina Cornelia van Kolk, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Nov. Remon Richard Visser, oud 25 j., jm. en Susanna Janna van Leeuwen, oud 24 j., jd. Geboorten. 28 Oct. Leopold Karl Franz, z. van Pieter Dirk Riemens en van Ernestina Miehl. 29 Oct. Marinus Pieter Frangois, z. van Nicolaas Haak en van Geertruida Janneke Millenaar. 3 Nov. Leendert Geerardus, z. van Jacob van Donk en van Alberta Anthonia Huisman. 4 Nov. Maria Catharina Neeltje, d. van Thomas Eduard Versloot en van Neeltje Suzanna Catharina Naeije. Jean Baptist, z. van Pieter Jan Griep en van Antonia Paulina Verduin. Overlijden. 30 Oct. Sara Jansen, oud 69 j., echtg. van Wiilem Helmendach. 3 Nov. Hen- drik Lanser, oud 78 j., echtg. van Janna Westveer. Van GentTer Neuzen: 7 Nov. PEREGRINE470, stukg., Londen. Voor Gent: 5 Nov. Eng. s.s. YEWCROtFT, 410, pekkolen, Goole; Eng. s.s. T ADORN A 984, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. PEREGRI NE, 470, stukg., Londen; Eng. s.s. MAX- VILLE, 335, pekkolen, Londen; Eng. s.s. QUE- NAiST, 304, pekkolen, New-Castle; Duitsch s s EMMA SAUBER, 1474, kolen, Gdynia; Grieksch s.s. ANTONIOS MIiCHALOS, 2279' erts, Abu Lenima; Deensch s.s. IRENE MARIE, 1116, hout, Archangel; Nederl. m.s. REIGER, 102, pijpaarde, Par. 6 Nov. Belg. s.s. RAYMOND, 101, pek, Portsmouth; Russ. s.s. KRASNY-PROFVXNS- TkJftN, 2650, hout, Leningrad; Zweedsch s.s. RIGEL, 611, olie, Nantes; Eng. s.s. GRANGE- TOFT, 495, pekkolen, Grangemouth; Fransch s.s. SENNEVILLE, 2549, ledig, R'dam; Ned. m.s. LARK, 94, pek, Londen; Eng. s.s. DRA- KEDENE, 698, ledig, Cardiff; Duitsch s.s. KASSAR WICK, 332, teer, Londen; Eng. s.s. SEA RAMBLER, 1466, ledig, Cardiff; Noorsch s.s. SKARV, 472, ijzerslakken, Immingham. 7 Nov. Nederl. m.s. PASCHOLL, 350, pek, ElsingLetl. s.s. SIGULDA, 1259, hout, Riga; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. SOULAND, 1447, fosfaat, Moer- mansk; Eng. s.s. BLAOKTOFT, 654, pekkolen, New-Castle; Eng. s.s. YIM, 393, pekkolen' Sunderland; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg Londen; Eng. s.s. OORMONIA, 426, pekkolen' Londen; Eng. s.s. MTCKLETON, 364, pek' Londen; Eng. s.s. ABBOTSTFORD, 830 kolen Methil; Eng. s.s. TEAKWOOD, 3707, benzine' R'dam; Eng. s.s. OUSE, 419, stukg., Goole' Eng. s.s. PLANiSWORTH, 801, kolen, Goole. Van Gent: 5 Nov. Eng. s.s. CREOFIELD, 359, ledig, Londen; Eng. s.s. SEA VENTURE. 1375, ijzer, Newport; Zweedsch s.s. RUDOLf' 542. ijzer, Gdynia; Nederl. s.s.> GROENLO, 1169, - ledig, R'dam; Eng. s.s. WHITETOFT, 442, ijzer, Londen; Eng. s.s. PATERSONIAn! 118, ijzer, Blaydon; Eng. sjs. YEWCROFT, 410, ledig, Delfzijl. 6 Nov. Eng. s.s. TADORNA, 984, stuk" Eng. m.s. GARTHELYDE, 98, cement, White- Stabil; Zweedsch s.s. SIGRID, 648, cokes, Stockholm. 7 Nov. Eng. s.s. RAYMOND, 258, ledig, Antwerpen; Belg. s.s. QUENAST, 304, ledig, Goole; Eng. s.s. MAXVILLE, 325, ledig, West- HartlepoolZweedsch s.s. RIGEL, 611, ledig, Hamburg; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg Belfast.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3