§jy Gemengde Berichten f SCHAKEN. h HET NIEfUWE STADHUIS. HET OUDE STADHUIS. Wij drukken hiernevens af ©en afbeelding der maquette volgens welke het nieuwe stadhuis te Axel zal worden gebouwd, dat na een grondige voorlbereidinig en ondenzoek elders, vol gens ontvangen opdracht is ontworpen door den gemeente-opzichter, den heer D. v. d. Berg. Ter beoordeeling hoe men er in geslaagd is met het nieuiwe stadhuis aan te passen aan den bestaanden toestan'd en de oangeving der Markt, drulkken wij er netvens af een afbeel ding van het oude stadhuis met het aard'ige torentje en den zonnewijizer, dat een aantrek- kelijkheid is voor de bezoekers uit den vreemde. Ofsch'oom critiek in verband met eischen van stijl aan dit ontwerp niet zullen worden onthouden, vermeenen wij, dat hetgeen met dit ontweg? werd beoogd, vrijwel geslaagd mag heeten. Afdeeling IV. le klasse. PSVEindhoven JulianaMW Willem HIRoermond NO AiDiBleije rheide BW(DONGA Eihdhoven PSV MW NAC BVV. Wiillem n (Roermond Bleijerheide LONGA Juliana NO AD gsp. gew. gel. verl. pnt. 6 6 7 5 6 7 6 6 7 6 6 4 4 3 3 3 3 2 2 2 2 1 8 8 8 7 7 7 6 5 5 4 3 2e klasse A. De BaronieHero Breda'Zeelandia De ZeeuwenVlissingen MiddelburgGoes RCS-—RBC Hero Vlissingen Middelburg Breda ROS De Zeeuwen De Baronie Zeelandia Goes RBC gsp. gew. gel. verl. pnt. 5 5 3 4 3 3 2 2 1 2 2 1 3 2 3 3 3 5 6 12 10 9 8 8 7 6 6 3 1 3e klasse A. BreskensBiervliet Com BoysOostburg UzendijkeSluiskil Axel(Hoofdplaat TemeuzenHulst Breskens Temeuzen 1 Axel IJzendijke Hulst Hoofdplaat Sluiskil Biervliet Com Boys Oostburg gsp. gew. gel. verl pnt. 7 7 6 7 7 7 7 7 6 7 6 5 4 4 3 2 3 1 2 3 2 4 6 6 6 13 12 10 9 7 7 6 2 1 3e klasse B. Goes 2Hansrweert Goesche BoysMiddellburg 2 Zeelandia 2EMM Vlissingen 2Eiland Boys Goes 2 EMM Vlissingen 2 Eiland Boys Middellburg 2 Temeuzen 2 Goesche Boys Zeelandia 2 Hansweert gsp. gew. gel. verl. pnt. 5 6 7 6 6 6 6 6 6 4 4 4 4 3 1 1 1 1 1 2 2 2 3 4 4 5 9 9 9 8 7 4 3 3 2 le klasse Afd. V. HeerenveenSneek Be QuickHoogezand VelocitasAchilles HSCVeendam LeeuwardenGV AV Zeeuwsche Voetbalbond, le klasse B. BK3WTern. Boys HontenisseSVO Hulst 2Temeuizen 3 Axel 2Corn Boys. 2 2e klasse B. BKIW 2—Tern. Boys 2 Hontenisse 2(SVO 2 Hulst 3Temeuizen 4 Sluiskil 2Com Boys 3 0—3 2—3 1—2 2—0 3—1 doelp. v.t. 21—12 20—12 13—17 9—7 15—11 10—12 1416 11—13 11—17 14—13 12—20 0—1 1—3 2—1 1—1 1—0 doelp v..t. 19—11 17—10 10—6 1815 18—18 18—18 15—13 12—13 12—18 7—24 4—1 3—3 3—0 3—1 4—3 doelp. v.t. 3511 40—15 10—3 1919 23—19 12—12 18—23 8—27 10—24 8—34 4—2 2—2 2—2 0—4 doelp. v.t. 23—4 1916 20—18 17—13 17—11 13—17 16—19 9—23 11—23 2—2 4—0 1—3 0—5 2—0 1—1 2—2 2—1 5—1 2—6 3—2 4—3 7—0 HET VERLOOP DER WEDSTRIJDEN Kon. Ned. Voetbalbond. Eerste Klasse. Het is wel een dag van verrassingen gewor- den over vrijwel de geheele linie, want aller- eenst was de nederlaag van PSV dat met niet minder dan 03 van Eindhoven verloor, dus zelfs niet in staat bleek om ook maar e6n tegenpuntje te scoren, een groote teleurstel- :ling voor PSV geweest, die nu de leiding weer meet afstaan aan NAC. Juliana heeft precies op het ikantje af (23) de beide punten aan MW gelaten, tengevol- ge waarvan MW zich wat behaaglijker zal gevoelen, daar 8 punten uit 7 wedstrijden lang niet sleeht is te noemen voor een clulb, die feitelijk het vorig seizoen had moeten degra- deeren. Wdllem n heeft evenals PSV een leelijke steek laten vallen, waardoor Roermond met 12 te Tilburg de beide punten mede naar huis nam. Dit is voor Roermond al van zeer bijzonder belang, want ook NOAD zorgde Voor een verrassing en zag kans Bleijerheide met 20 te ikloppen. BW klopte op regelmatige wijze LONG A met 3-1 en was deze uitslag overeenkomstig de gestelde verwachtingen. Tweede Klasse. Ook hier kan men van verrassingen spreiken daar er van de 5 wedstrijden 3 waren die een heel andere uitslag zouden helbben doen ver- moeden. De Baronie kreeg juist met 01 de neder laag te slikken van Hero, welke clulb thans de leiding heeft verkregen. Zeelandia was de gelukkige in den strijd tegen Breda, waaruit zij met 13 als over- winnaar te voorschijn trad. Wat te zeggen van De Zeeuwen, die kans helbben geizien om het aan het hoofd dezer klasse prijkende Vlissingen met 21 in het zand te doen bijten en daarmede revanche ge- nomen heeft op de vroeger hen door Vlissin gen toegebrachte nederlaag? Het zeer wisselvallig spelende Goes zorgde eveneens voor de verrassing, daar zij te Mid delburg spelende tegen de club die toch als een der sterlkste wordt geacht een gelijk spel 11 te verkrijgen. Dat kost Middelburg een zeer kostbaar puntje en de toefcomst zal uit- maken van welk een groot belang dit puntje zal zijn. ROS deed wat van haar verwacht werd en zoo moest RBC met een nederlaag naar huis terug. Weliswaar is 10 geen groot verschil, doch een groote of kleine nederlaag komt op hetzelfde resultaat neer, d.wjz. RBC komt meer en meer in het gedrang. Derde Klasse. BreskensBiervliet. 4I. Dat Breskens voort zou gaan op den weg der overwinningen, nu zij tegenover zich kreeg Biervliet, was te voorzien, en zoo werd Bier vliet de zeside nederlaag toegebracht na 7 wedstrijden. Verandering in de leiding in deze klasse zien wij alleen dan komen wanneer Breskens tegenover zich gaat krijgen Axel of Temeuzen, aangezien deize clubs ten slotte om de eer zullen hebben te strijden. Eerst wan- near Breskens zich met deze clubs zal hebben gemeten en dan nog aan den kop staat, is haar weg gebaand, maar zoover zijn wij nog niet. Corn BoysOostburg. 33. De Com Boys en Oostburg hebben elkaar voortdurend gezelschap gehouden onderaan in de ranglijst waarin zij voorkomen met geen enkel verkregen punt, na resp. 5 en 6 wed strijden te hebben gespeeld. Zij waren het dus die de klappen kregen en als de zwajkste clubs bekend staan. Nu was er voor beiden kans om uit te maken wie van beide wel de allerizwak- ste zou zijn, doch blijkbaar voelen zij zich in elkaars gezelschap volkomen thuis en zoo hebben zij door een verdeeling der punten hierin geen verandering gebracht. Wij zullen nu maar zeggen, dat het goede woord er is en als er edn schaap over den dam is er meer zullen volgen. IJzendijkeSluiskil. 30. Uzendijke blijkt niet van plan om zich te- vreden te stellen om in den middenmoot te blijven vertoeven en zoo vol'gde na haar over- winning op Hoofdplaat een voor haar niet minder verblijdende overwinning op Sluiskil, dat toch ook niet zoo zwak is te noemen. Uizendijike heeft zich zoowaar tot de vierde plaats opgewerkt en laat nu Hulst en Hoofd plaat onder zich. Het gaat bij Sluiskil den laatsten tijd niet goed en het gevolg hiervan is, dat zij feitelijk beneden haar kunnen is ge- classificeerd. AxelHoqfdplaat 31. Een zeer faire en uiterst vluigge partij goed derde klasse-voe'tbal gaf de gisteren alhier gespeeldp retumwedstrijd tegen Hoofdplaat te aanschouwen. Deze zeer geanimeerde kamp demonstreerde tevens een Axelsch overwicht, hetwelk grooter Was dan de cijfers zouden doen vermoeden. Zonder de vele pech, waar- mede de thuisclub in deze match te kampen heeft gehad, was het Axelsche scorecijfer ge- iwis verdubbeld. De gasten waren dan ook bijzonder met tdeze voor hen zeer eervolle eindstand tevreden. Hoofdplaat verschijnt met 2 invallers, bij de gastheeren is M. Gans vervangen door P. Die- leman, die zijn plaats van voorheen thans defini'tief blijkt hemomen te hebben, onge- twijfeld, zooals ook gisteren weer bleek, een vensterkimg van de rechtervleugel in den aan- val. Nauwelijks is de bal aan he't rollen, of P. Dieleman brengt de kanariegele achter- hoede in het nauw, waardoor Axel direct een comer krijgt te nemen. Deze eerste aanval is de inzet van een langdurig steik Axelsch overwicht. Dezelfde Axelsche speler kogelt hard ineens een voorzet van links naast, maar keeper Thornaes en zijn beide partners weten voorloopig de overrompelende aanvallen der thuisclub zij het met veel moeite het hoofd te bieden. Bijna doelpunt ,,Axel" uit den der vele aanvallen als Koster's harde en scherpe schuiver via den buitenkant van de palen naast gaat. Een hard hoog schot van Dieleman suist rakelings over de deklat. Hierna ontwringen de gasten zich aan het moorddadige offensief en nu moet ook H. Dieleman zich een paar malen door behendig uitloopen in den strijd mengen. Als er 18 minuten gespeeld is, ge- beurd plotseling wat niemand verwacht en wat weer eens een bewijs temeer was voor het verrassende element, dat voetbal eigen is en kenmerkt. De linkervleugel der gasten is tot voor het Axelsche doel doorgedrongen, een misverstand ontstaat en C. Soulemans benut de kans van den dag om de gasten met een listiige schuiver de leiding te bezorgen, 01. Daze tegenslag intimideert de gastheeren in het geheei niet. VerWoed gaan de Axelaars er weer van door en het spel is bijna voort durend op der gasten speelhelft, waar de defensie met de in sterk teruggetrokken posdtie spelenide middenmoot bergen werk moet verzetten. De meestal door de beide Axelsche vleugelspelers geleide aanvallen wor den bijna zonder uitzondering door Thomaes onschadelijk gemaakt, waarbij de palen hem dankbaar te hulp komen, als Scheele keihard inkogelt. In een minimum van tijd noteeren wij nu vijf hoekschoppen op het doel der gas ten waarvan drie op rekening van de roibuste Axelsche rechtsbuiten gesteld kunnen worden. De talrijke gevaren, die deze scheppen, wor den ook nu weer op vaa'k ontaegrijpelijke wijze beizworen, waarbij andermaal de palen goede diensten aan Thomaes bewijzen. F. Dieleman's harde schoten zijn meestal onzuiver gericht. Een voorzet van Biegel kogelt Koster op de palen, opnieuw belandt het leder bij deze spe ler en nu belandt het leder opnieuw via de paal in het net en is na ruim 40 minuten spelens eindelijlk de gelijkmaker gescoord, 11 Voor de rust verwachten wij, dat de thuis club de leiding zal nemen, doch dit gebeurt pas als de tweede helft 3 minuten oud is, als de eerste goed gefundeerde Axelsche aanval door Biegel en Scheele in combinatie de kans geeft aan den eminenten vleugeiman Koster, die de bal op keurige wijze in der gasten.net kopt, 21. De Axelaars worden nu luide door hun aan- hangers aangemoedigd. Thomaes ontvangt een open doekje voor zijn tentoongespreide doelverdediigerstalenten. De aanvallen van de gasten zijn van onschuldiger aard en geven Soomin in de tweede als in de eerste helft aan H. Dieleman zwaar werk. De thuisclub domineert gedurenlde een twintigtal minuten aanhoudend en dit komt dan ook na 13 minuten spelens in de tweede helft tot uiting, als Koster, na eerst een paar kansen gemist en gesehapen te hebben, zijn score-ikans andermaal waarneemt en daar mede de hattrick verricht, door Thomaes ten derden male het nakijken te geven, 31. Vein nu af aan spelen de Axelaars met een dosis zelfveftrouwen, die weldadig aandeed, al bljjft het binentrio ook het resteerende deel van den strijd in hooge mate onproductief. Een eerepluim moet gebracht worden aan den klemvasten Hoofdplaatschen keeper, die ge- steund door zwoegende partners in de achter- hoede, in dezen wedstrrjd naast Koster de ster van het veld was. Scheele maakt met een keurige kopbal een vierde Axelsche doelpunt, doch de referee heeft zeer terecht gecon- stateerd dat Koster zich in buitenspelpositie bevond, zoodat dit doelpunt wordt geannu- leerd. De laatste phase van den strijd zakt het tempo, dat tot twintig minuten voor het eiride bijizonder hoog was geweest, aanmer- kelijk .en door alle krachten bij te zetten, weten beide verdedigingen dan ook te voor komen, dat er nog wijziging in den stand komt. Enkele corners aan weerszijden is het voornaamste nog te vermelden resultaat en als nog eenmaal wonlderlijk en met behulp der palen het doel der gasten ontsnapt is aan een doorboring, wordt het einde aangekondigd van een zeer sportieve en geannimeerde krachtmeting tusschen twee faire tegen- standers. Merkwaardig, dat ook d'itanaal evenals tegen Sluiskil alle drie gemaakte doelpunten bij de in het hemelsblauw spelende Axelaars van den voet of het hoofd der vleugelspelers kwamen. De Axelsche verdediging werd voor weinig zware problemen geplaatst. De Hoofdiplaat-aanval is weinig productief. TerneuzenHulst. 43. In een slechten wedstrijd is het aan onze stadgenooten gelukt met <5<5n doelpunt ver schil de beide punten binnen te halen. Even als de meeste van de vorige tegerrstanders, schonk ook Hulst haar grootste aandacht aan de verdediging, zonder echter nochtans haa aanval te verwaarloozen. In de verdediging blonk vooral uit den linlksback, die een zeer goede partij heeft gespeeld, terwijl ook ver- der de doelman, ofschoon hij talrijke malen het geluk aan zijn kant had, goed werk heeft verricht. (Onder leiding van scheidsrechter Montaan stelden de ploegen zich op, nadat de aanvoer- der van Hulst den toss heeft gewonnen. Bij, Temeuzen ontbreekt aanvoerder v. d. Wege, op wiens plaats Winkster uitkwam. Temeu zen is vanaf het begin sterker en komt her- haaldelijk in het doelgebied van Hulst, maar gevaarlijk is zij niet, doordat men het spel veel te kort houdt, waardoor de Hulsterverdedi- ging, en wel in het bijzonder de nog altijd in goede vorm zijnde linksback, geregeld kan ingrijpen. Het eerste gevaarlijke moment ont staat pas, wanneer men reeds een kwartier aan den gang is. De bal wordt eenige malen hard in de richtiing van het Hulsterdoel ge- trapt, eenmaal zelfs laat de keeper het leder vallen, maar Temeuzen weet het niet verder te brengen dan een comer. Een paar minuten later heeft De Zeeuw een goede kans, hij is echter te langzaam, waardoor de keeper zich in bet bezit van den bal kan stellen. Deze laat dan het leder toch nog glippen en Ter neuzen komt zoo aan haar eerste doelpunt. Van Pienbroek had hierbij voor alle zekerheid dem bal nog verder in het doel gewerkt. 10. Bij een volgenden aanval schiet Laurens hard in, maar de keeper werkt den bal tot corner. Ook Hulst ondemeemt nog al eens een aanval; in het doelgebied van haar tegen- partij weet ,zij echter niet door te dringen, want de verdediging van Temeuzen kan tel- kens, hoewel geen soliden inldruk makende, den Hulstenaren den bal ontnemen. Het feit alleen, dat het spel reeds een half uur oud is, als Temeuzen haar eersten doelschop krijgt te nemen, bewijst dit voldoende. Een voorzet van den linksbuiten wordt loor den Hulsterschen rechtsfoinnen juist naast kopt. Uit een mis verstand in de roodzwarte verdediging ont staat dan een comer, die echter geen gevaar doet ontstaan. Hoewel Temeuzen het beste van het spel heeft, weet ook zij niet te scoren en met een 10 vooraprong voor de thuisclub gaat tenslotte de rust in. ■De twee'de helft is nauwelijks aan den gang, of de stand is 11. Bij een ver naar voren geplaatsten bal loopt Dooms uit en springt zeer hoog naar het leder, mist, om vefvolgens onzacht met den grond in aanraking te komen. Het is voor den linksbuiten van 'Hulst een klein kunstje om den bal in het verlaten doel te plaatsen. Dooms heeft zich nog al beizeerd, want hij blijft liggen en er moet even worden gestopt. Gelukkig loopt het goed af en als daarna het spel nog maar pas hervat is, krijgt Terneuzen een vrijen trap te nemen. Van Hecke plaatst den bal goed voor het doel, waama Laurens de leiding voor Temeuzen weer weet te herovefren. 21. Wianneer onmiddellijk daarna Hulst voor het doel komt, veroorzaakt Van Hecke zeer onnoodig een strafschop, uit welke de stand wederom gelijk komt. 22. Dit zijn aldus drie doelpunten achter elkaar, terwijl men nog maar vijf minuten bezig is! IHulst heeft uit een en ander moed gepunt en speelt fanatieker dan in de eerste helft, ter wijl Temeuzen daartegenoVer nag slechter uit den haek-begint te komen. Een kwartier in de tweede helft is Van Hecke blijkbaar het on- productieve korte spel moede en lost zelf een harden schuiver, waarbij de keeper blijk baar den bal achter de doellijn sto.pt, althans de Terneuzen-aanhang juicht voor een doel punt en de scheidsrechter wijst naar het mid den. 32. Als eenigen tijd later onze stadgenooten weer voor het doel komen, slaat een Hulste- naar den bal weg, maar de scheidsrechter be- duidt, dat het spel doorgang moet vinden. Een kwartier moet er nog gespeeld worden, als Van Pienbroek uit een voorzet van links den stanld op 42 brengt. Midden- en achterspelens van Terneuzen Vomden een voorsprong van twee doelpunten blijkbaar een te groote luxe, want wanneer de bal weer aan het rollen wordt gebracht, doet geen enkele van deze spelers moeite het leder te bemachtigen en komt Hulst zoodoemde ge- makkelijk aan haar derde doelpunt. 43. Wel liep Dooms nog uit, maar dit mocht niet foaten. (Fanatiek wordt er in den resteerenden tijd verder gespeeld, maar doelpunten worden er niet meer gemaakt, zoodat Temeuzen ten slotte, tegen de verwachting in, maar juist op het nippertje de overwinning heeft weten te behalen. Zeeuweche Voetbalbond. Eerste klasse. De Tern. Boys mogen op een goed resul taat terugizien, want om BKW een verdeeling der punten af te dwingen door een gelijk spel, 11, te Boschkapelle, is meer dan wij hadden durven hopen en zal de spanning in deze klasse wel doen toenemen. Hontenisse heeft haar supporters een te- leurstelling bereid doordat ook zij het niet Verder kon brengen dan een gelijk spel tegen SVO uit Sas van Gent, 22. De naamsver- andering van Oranje schijnt mede te brengen, dat zij zich aan het herstellen is, hetgeen toe te juichen is en dit de sport te Sks van Gent ten goede zal komen. De reserves van Hulst hebben goed werk ge- leverd door Temeuzen 3 met 21 er onder te houden. Ook bij Hulst blijkt een versterking der gelederen te constateeren, hetgeen Ter neuzen 3 zeer duidelijk ondervond, daar de thuisclub vrijwel voortdurend de leiding aan- gaf, zoodat de nederlaag van Temeuzen 3 feitelijk nog medeviel, althans wat de doel punten betreft. Axel 2 deed overeenkomstig de voorspelling en bezongde de reserves van de Com Boys een 51 nederlaag. Tweede klasse. Dat de reserves van de Tern. Boys niet veel moeite zouden helbben met de reserves van HEW was te verwachten en zoo maig de uit slag 26 als normaal genoemd worden. Hontenisse 2 en SVO 2 was een kamp van twee vrijwel gelijk opgaande krachten en al zou een gelijk spel voor de reserves van SVO wel verdienld zijn geweest, toch kan de 32 overwinning van de thuisclub wel bevrediging schenken. Hirist 3 heeft 'n gelukkiige dag gehad, want de 43 nederlaag aan Temeuzen 4 toege bracht was meer dan de thuisclub toekwam en wij verwachten dan ook stellig, dat bij de re- tourwedstrij'd Temeuizen 4 revanche zal weten te nemen. Tenslotte wisten de reserves van Sluiskil met klinkende cijfers 70 het derde elftal van de Com Boys er onder te houden. Sluiskil 2 is dan ook overtuigend sterker en was een stevige overwinning voor haar geen verras sing. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAjiP. De veertiende partij tusschen Dr Euwe en Dr Aljechin, die te Zwolle werd gehouden, werd Zaterdag afgebrdken na de 40ste zet. Reeds toen was het voor de schaakmeesters te zien. dat Dr Euwe de partij zelfs niet meer tot remise zou kunnen houden en daardoor nam men reeds bij voorbaat aan, dat Dr Euwe zijn achterstand tot 3 punten zou zien terug- loopen. Inderdaad gaf de voortizetting van deze afgebroken partij te zien een voortschrrj- dende positieverbetering van Dr Aljechin. Na de 52ste zet van wit gaf Dr Euwe de partij als verloren. Hierdoor is de stand geworden Dr Aljechin 8 </2 punt en Dr Euwe 5% punt. VERMISTE ROTTERDAMSCHE JONGEN TERECHT. De 12-jarige Hilbert Cryn Joldersma, die Donderdag uit Rotterdam was weggeloopen, is Zaterdagmiddag door de recherche te Amersfoort op aanwijzing van enkele hout- hakkers aangehouden. Hij had den nacht doorgebracht in een bosch aan den Amhem- scheweg en toen het Zaterdagoohtend koud werd, is hij gaan loopen. Op het hoofldbureau van polit'ie kreeg hij voldoende gelegenheid om flink te eten en een poos uit te rusten, waama hij 's middags vier uur door een agent in burger per trein naar Rotterdam is gebracht. MAN DOODGEVALLEN. Vrij'daglmiddag omstreeks 6dn uur was de 58-jarige electrician J. A. Meervoord bezig werkzaamheden te verrichten op een loop- kraan van de N.V. Backer en Rueb te Breda, toen hij tusschen de loopkraan en den muur bekneld raakte. Hij viel van een hoogte van tiwaalf meter naar beneden en was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. iVrijldagmiddag kwam de beer A. M. Carree, uit de Cronjeiaan te Zeist, de Montaubanlaan uit den Utrechtschen weg op fietsen. Uit de richting Utrecht naderde een auto. De heer C. weifelde een oagenblik, met het gevolg, dat hij door den auto werd gegrepen en tegen den grond geslingerd. De heer C. was vrijwel op slag dood. VAN EEN STOEL GEVALLEN EN OVERLEDEN. De ruim 11 maanden oude J. van der Heij- den is in de ouderlijke woning aan de Janne Bouwenstraat te Rotterdam van een stoel ge- vallen en zoo ongelukkiig terechtgekomen, dat het kin'dje korten tijd later aan de gevolgen van den val is overladen. VIER INBREKERS TE ENSCHEDE AANGEHOUDEN. Reeds gedurende eenige jaren werden te Enschede vele inbraken gepleegd, waarbij de daders zoo sluw te werk gingen, dat het de politie niet gelukte hen te ontdekken. In ver- schillende gevallen werd een vrij belangrijk bedrag aan geld buit gemaakt. Bijna steeds werden de inbraken gepleegd, wanneer de be- woners afwezig waren. Vingerafdrukken wer den nooit gevonden. De laatste dagen zijn er opnieuw inbraken gepleegd. Inmiddels had de politie eenige kleine aanwijzingen gekregen, waarbij ten slotte het vermoeden rees dat drie broers en een zwager aan de inbraken schuldig waren. In de woningen van deze verdachten werd een buiszoeking verricht, waarbij een groote hoe- veelheid gestolen goed werd gevonden. De broers R. genaamd en bun zwager van 't V., alien te Enschede, zijn in arrest gesteld. De politie is er zeker van thans de hand te hebben gelegd op de schuldigen aan de inbra ken, welke gedurende de laatste jaren zijn ge pleegd. GEBREK AAN WATER IN DRENTHE. Men scbrijft uit Emmen: Het zal nog niet vaak zijn voorgekomen, dat in November een zoo nijpend watergebrek heerschte, als thans het geval is. Het uitblij- ven van regen gaat voor de boeren meer en meer schadelijk worden, doordat het jonge koren op de esschen het te kwaad krijgt. In de veenkolonien is de waterstand in de kanalen z66 laag, dat de scheepvaart allerlei bezwaren ondervindt. Het drinkwatergebrek wordt meer en meer algemeen. In Nieuw-Weerdinge wordt door de enkelen, die een goeden welput heb ben, drinkwater verkocht voor een cent per emmer. Waar men is aangewezen op water uit de regenbakken is de voorraad zoo goed als uitgeput. DE INBRAAK IN HET TANDHEEL- KUNDIGE INST1TUUT TE UTRECHT. Voor de tweede maal is te Amsterdam een arrestatie verricht in verband met de inbraak in bet Tandheelkundige instituut van de Rijks- universiteit te Utrecht, waarbij voor ruim 10.000 aan goud, toebehoorende aan studen- ten, werd gestolen. De recherche heeft een 31-jarige bewoonster van de Bentinckstraat te Amsterdam aange houden, verdacht van medeplichtigheid. De eerste arrestant, de koopman, die eenigen tijd geleden een klomp goud bij een juwelier in de hoofdstad te koop aanbood, welk goud vermoedelijk afkomstig was van deze inbraak, is inmiddels in handen van de justitie gesteld en in't huis van bewaring opgesloten. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Op de Ceintuurbaan bij de Van Woustraat te Amsterdam heeft Zaterdagavond een zeer ernstig ongeluk met doodelijken afloop plaacs gevonden. Een ambulance-auto van den G.G.D. had een zieke naar het Wilhelminagasthuis gebracht en keerde naar de remise in de Valckenier- straat terug. De auto reed op de Ceintuur baan met een vaart van ongeveer 40 K.M., toen plotseling bij de Van Woustraat een vrouw den rijweg overstak zonder op het verkeer te letten. De chauffeur van de ambulance-auto, die het gevaar onmiddellijk inzag, gaf her- haalde malen signalen, doch de vrouw reageer- de daar niet op De chauffeur trachtte toen een aanrijding te voorkomen en haalde naar links ust. De wagen slipte echter, sloeg om en de vrouw kwam er onder. Onmiddellijk schoten van alle zijden huip- vaardigen toe en men haalde de vrouw eerst onder den wagen uit, terwijl anderen de zorg op zich namen voor den chauffeur en de inzit- tende broeder. De laatste had geen letsel ge kregen en bemoeide zich onmiddellijk met het slachtoffer. Die bleek op slag te zijn gedood. Een andere ambulance-auto werd gerequireerd en het stoffelijk over,schot van de vrouw, wier identiteit men niet kon vaststellen, is naar het Binnengasthuis overgebracht. De auto, die zwaar beschadigd was, werd door omstanders overeind gezet en is later naar de garage gesleept. Het ongeluk bracht een groote verkeers- stremming teweeg.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2