Gemengde Berichten Laatste Berichten Marktberichten SCHAKEN. RECHTSZAKEN. AGENDA WEER VER W ACHTIN G. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. er nog talrijke malen zal worden gescoord. Het is eclhter juist andersom, want deels doordat de schoten -van de Terneuzen-aanval- lers sledht zijn igericht, deels doordat Biervliet met allerlei kunst- en vliegwerk haar doel voor doOTlboring weet t-e vrijwaren, waarbij zeer vele malen ten koste van een comer, blijven doelpunten* uit. Hoe groot bet over- wioht van Terneuzen is, blijkt wel hieruit, dat( er bijna een half uur is verstreken, eer Terneu zen haar eerste doelschop krijgt te nemen. Van de ikleine Temeuzen-l'inksbuiten gaat niet Veel kracht meer uit, daar deze zeer af- doende geschaduwd wordt. De wedstrijd is nu alleen in zooverre spannend, omdat de thuis- club, ondanks haar geweldig offensief, maar niet weet te scoren. Op een gegeven oogen- bliik komt er een Snellen uitval van den Bier- Vlietschen midvoor. Wanneer hij in het doel- gehied komt, loopt Dooms uit en de foal gaat naast. Drie mdnuten voor het einde dan weet eindelijk Van Bienhroeik een, na een schot van Laurens, van de lat terugspringenden foal in het doel te trappen. 70. Met dezen stand komt ook het einde. HoofdplaatIJzendijke. 12. De groote verrassing in de Derde Klasse vonmde wel de nederlaag van Hoofdplaat, dat op eigen terrein haar kansen foelangrijk ge- daald ziet door de overwinning van IJzendijke op haar hehaalt. De bezoekende club had wel iswaar uit 5 wedstrijden evenveel punten ver- zameld, doch haar positie was toch niet van dien aard, dat Hoofdplaat zich bedreigd moest aohten, temeer waar Hoofdplaat tegen de stenkste ploegen Breskens, Terneuzen en Axel steeds een gelijk spel had weten te verkrijgen. Nu Uzendijke haar klopte, zal het voor Hoofd plaat een heele toer worden om zich in den loop van het seizoen weer hij de leidende ver- eenigingen te voegen HulstCorn Boys. 61. Hulst hehaalde een verdiende overwinning op de Corn Boys, hetgeen trouiwens wel te voorzien was, want de Com Boys vormen met Oostburg de zwakste elftallen die tn deze klasse uitkomen. Door deze overwinning heeft Hulst, mede door de nederlaag van Sluiskil en die van Hoofdplaat, zich opgewenkt tot de 4e plaats in de ranglijst, hetgeen voor haar een zeer behoorlijke plaats mag genoemd worden, met alleen de drie sterkste vereenigingen iboven zich. OostburgBreskens. 21. Dat Breskens het te Oostburg niet tot zoo'n ovenweldigende overwinning zou brengen als hij de eerste ontmoetirug te Breskens hij het begin van het seizoen, was te voorzien, doch ook dat Oostburg niet in staat zou zijn de ge- leden nederlaag te wreken. De uitslag 24 is dan ook als volkomen normaal te besehouwen en blijft Breskens dus de eereplaats innemen, al zullen Terneuzen en Axel te zijner tijd wel een gooi er naar doen om Breskens van die plaats af te werken. Maar zoover zijn wij nog niet, zullen de Bressiaanders wel denken. SluiskilAxel 03. Een grootendeels uit Axelaars bestaand putoliek, in totaal een 300 toeschouwers, is getuige geweest van deze harde, doch over het algemeen fair gesipeelde ontmoeting. Beide ploegen verschijnen op voile kracht en de gas- ten winnen den toss, waardoor de Villapark- bewoners aftrappen. Het spel wordt direct naar de Sluiskilhelft verplaatst en de doel- wachter reeds dadelijk a;in den tand gevoeld, waama Scheele de eerste comer neemt, welke geen resultaat oplevert. Dan gaan de gast- heeren er in hoog tempo van door, maar Borgt onderbreekt den eersten aanval. Het initiatief tot den aanval gaat 't meest uit van de gasten, die krachtig door den wind ge- steund, grooten druk op de zwart-witte defen- sie uitoefenen. Toch houden de Sluiskillenaars het tempo op peU en leggen Borgt c.s. het vuur, door overrompelende, maar weinig be- rekende aanvallen, aan de schenen. Door den kraohtigen, schuin over het veld staanden, wind falen evenwel ook de berekeningen der Axelaars meestal en bovendien is vrouwe For- tuna de thuisclufo dikwijls goed gezind en de aanvalslinie, door een fanatiek werkende mid- denmoot gesteund, zorgt dan ook voor de noodige afwisseling, maar Borgt is in supe- rieure conditie en blijkt telkens een rots in den branding, zoodat H. Dieleman onder de lat zich slec'hts sporadisch in den strijd meet men- gen. Biegel probeert het bij de oranjehemden met schoten van grooten afstand, doch daar heeft de Sluiskilsche doelman goed kijk op. De gasten ikomen er steeds foeter in en het is duidelijk, wie dezen wedstrijd zal winnen. Een prachtvoorzet van den rechtsfouiten wordt niet foenut. Als Koster in moeilijke positie voor den Sluisikilschen doelmond, met een zeker schijnend doelpunt voor oogen, voorzet, forengt de paal nog juist redding. Een vrije schop kogelt M. Cans naast. Het Axel- sche binnentrio houdt het sipel daxig kort en daardoor hefoben Tacq c.s. gedurig gelegen heid cm in te grijpen. Reeds 41 minuten zijn er zoodoende gezwoegd, als Scheele den bal hoog voorgeeft, de snelle Koster loopt in en met een keurigen kopfoal onder de lat, geeft deze speler de gasten de leiding. 0 1. Voor de rust komt in dezen stand geen ver- andering meer. In de tweede helft blijkt Koekkoek bij Axel door F. Dieleman vervangen en dit komt de aanvalakracht der Axelaars zoowaar ten goede daar iScheele nu, evenals tegen Ter neuzen in de middenmoot gaat spelen De gasten zijn nu stukken gevaarlijker en keer op keer wordt de Sluiskilsche achterhoede m het nauw gedreven, hetgeen geenszins zeggen wil dat het thans een spel van kat en muis is. In tegen deel, ook nu blijft er v'oldoende af wisseling in het spel. De Sluiskilsche rechter- vleugel vindt bij den der minder talrijke aan vallen thans de palen op zijn weg en voorts blijkt uit het feit, dat de thuisclufo het in de tweede helft tot niet minder dan zes hoek- schoppen bracht (tegenover Axel slec'hts 2) voldoende, dat ook nu de Sluiskil-aanval actief bleef, al was dan ooik voor de rust bet tempo, dat niet hooger op te voeren was, thans duide- lijk van invloed. F. Dieleman toont op den rechtervleugel der gasten zijn oude brio Keurig wringt hij zich een paar malen door stug verdedigende Sluiskilsche achterhoede heen en als hij Dobbelaar in staat stelt ander- maal de productiviteit der palen te beproeven, stormt bij toe en thans is het schot van dezen veteraan den Sluiskilschen doelman te mach- tig en moet hij na een kwartier spelens m de tweede helft ten tweeden male visschen. 0-2. De Axelaars zijn door dit doelpunt in hun vertrouwen zeer gesterkt en physiek ver m de meerdeiheid. Borgt maakt de gevaarlijkste Sluiskilsche attacques onschadelijk en be- zweert door weg te koppen bij een tweetal comes het gevaar voor Axel's .veste. Er wordt vrii forsch gespeeld, zoodat ook een Sluiskil- speler thans het veld moet verlaten. De strqd bliift vol spanning, ondaniks den Axelschen voorsprong, doch als; na 25 minuten spelens m de tweede helft F. Dieleman overal doorheen is gebroken en zijn rush met een doelpunt bekroond wordt, is de strijd beslecht, tenge- volge van den 0—3 achterstand der hardwer- kende gastheeren. Nauwelijks is het enthou- siasme in het talrijke Axelsche kamp ver- stomd, of opnieuw ontsnappen de withemden aan een groot gevaar. Een drietal Axelsche aanvalsspelers ontvangen vlak voor het doel het leder van Dieleman en met zeer veel effect en de hulp van keeper en palen wordt een zeker v'ierde doelpunt voorkomen. Van weerszijden wordt tot het laatst getracht in den stand nog wijziging te brengen. De Axel sche vleugelspelers zijn het gevaarlijkst en scheppen nog imenige gevaarlijke situatie, maar de gastheeren weten het niet verder te brengen dan nog eenige corners, maar hun pogen om de eer te redden is vruchteloos en stuit af op het solide spel van Borgt en de oranje-doelman, zoodat de gasten met nor- male en ongefjgtteerde cijfers den lastigen uitwedstrijd in het uiterste westen van het Axelsche grondgefoied ten hunnen voordeele beslecht zien. Evenals tegen Terneuzen was het doorzettingsvermogen van den veteraan F Dieleman weer een sueces en mocht deze spe ler het genoegen smaken het grootste aandeel in de score te heblben. Het Axelsche binnen trio hield het spel veel te kort. Middelburg 2Terneuzen 2. 30. De Ter Neuzensche reserves hebben het te Middeliburg laten zitten tegen hun collega's van Middelburg, wier overwinning weliswaar geflatteerd, doch niettemin verdiend was. Het krachtsiverschil was niet zod groot, dat wij aan de groen-witte reserves met een zwarem strijd kunnen voorspellen zoo zij hun tegen- bezoek moeten brengen te Ter Neuzen. Bij uit- wedstrijden zijn de rood'zwarten blijkbaar be- langrijk awakker dan bij wedstrijden op eigen terrein, want daar moet de eerste nederlaag Voor hen nog komen. Zeeujvvjhehe Voetbalbond. Eerste klasse. De Tern. Boys hebben het voorbeeld van Terneuzen 3 niet kunnen volgen, want zij ble- ken niet in staat om het tegen Hontenisse tot een overwinning te ibrengen, hetgeen wel ver- wondering moet baren, daar de Boys overigens hiertoe wel in staat moeten worden geacht. •Het komt ons voor, dat er in de hechtheid van dit elftal iets ontforak, dat anders juist in hooge mate aanwezig was. Bovendien hebben de Boys de gelegenheid tot overwinnen laten voorbij gaan, daar zij tot tweemaal toe een hun toegekenden strafschop hebben gemist. De uitslag was 22. Tweede klasse. De reserves van de Tern. Boys hadden met de reserves van Hontenisse niet veel moeite en werd dit een zeer behoorlijke ovenwinnling voor de thuisclufo, die met 41 de beide pun- ten veroverde Bij de rust was de stand reeds 31. Sluiskil 2 heeft teleurgesteld, want dat het op een 13 nederlaag voor haar zou uit- loopen tegen het derde elftal van Axel, hadden wij niet verwacht. DE STRIJD OM HET WERELD- KAMPIOEN^CHAP. De negende partij in den strijd om het we- reldkampioenschap schaken werd Zondag in Den Haag gespeeld. Dr. Euwe had wit en werd in deze partij wederom de Slavische verdedi- ging toegepast. Dr. Euwe heeft sterk op winst gespeeld en bedreigde voortdurend de dames- vleugel van zwart, hetgeen Dr. Aljechin foe- lette om zelf ten aanval te trekken. Van beide zijden werd fanatiek gestreden en toen na de 40ste zet de partij werd afgeforoken, gaf Dr. Euwe zijn eerstVolgende zet in enveloppe af. De stand is zoodamig, dat het vermoedelijk tot een remdse-partij zal komen. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. De reehtfoank heeft de volgende uitspraken gediaan: Zitting van 22 October 1937. H. W., oud 55 j., landfoouwer te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot 75 boete of 25 dagen hechtenis. Zitting van 25 October 1937. J. v. B., oud 28 j., colporteur te Bergen op Zoom, gedetineerd, is wegens oplichtmg, gepleegd te St. Jansteen, veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. A. B., oud 34 j., inspecteur Nat. Verzeke- ringsbank, te Rotterdam, gedetineerd, is we gens alsvoren veroordeeld tot 2 jaar gevange nisstraf, met aftrek van het voorarrest. gezichtsvermogen, dat hij zoo goed als ver- loren heeft, geniet de oude heer nog een goede gezondheid. ERNSTIG ONGELUK OP EEN STEENFABRIEK. In de fabriek der N.V. Steenfabriek G. Op den Kamp te Sittard heeft een ernstig onge- luk plaats gehad. De heer Leo Op den Kamp, medebeheerder der fahriek, was bezig de lift te controleeren, waarmede de steenen worden omhoog gehracht. Deze lift werkte niet goed, en met een arbeider was Op den Kamp deze aan het herstellen. De arbeider was beneden en zijn baas twee verdiepingen hooger, waar tde staaldraden der lift op de as gerold worden. Aan deze as zit een groote tzwengel. In de kleine ruimte daarboven zat de baas geknield te werken recht staan was ter plaatse niet mogelijk en riep den knecht toe, dat alles klaar was. Tegelijkertijd hoorde deze, volgens de T.imh Koerier", een slag en naar boven rennend, zag hij zijn baas met het hoofd tegen den vloer geslagen liggen, terwijl de zwengel het hoofd tegen den vloer perste. Door een plotseling terugslaan van den pal, was de zwengel rondgeslagen en had den heer Op den Kamp aan het hoofd getroffen en neer- geslagen. Het slachtoffer was ernstig aan het hoofd gewond. Een dokter constateerde een schedel- basisfractuur. Per ziekenauto werd de be- wustelooze naar het ziekenhuis aldaar over- gebracht, waar terstond operatief werd inge- grepen. Zijn toestand is zeer ernstig. SLAGERIJ IN DE SLAAPKAMER. Twee ambtenaren van den Landbouwcrisis- dienst, die tevens belast zijn met de controle op de uitvoering van de Vleeschkeurings- wet, hebben Vrijdagmorgen hij J. H. te Linne, die reeds meermalen gewaarschuwd was wegens het verkoopen van vleesch zonder vergunning, een hoeveelheid vleesch aange- troffen in de slaapkamer. De uitbeening van het opgekochte vleesch, dat vervolgens aan de klanten werd gedistribueerd, geschiedde in de slaapkamer, waar zich ook het materieel, als haken, weegschaal, messen en zaag bevond. De opgemaakte bedden bewezen, dat in diezelfde kamers geslapen werd. Tegen S. is proces-verhaal opgemaakt. (Tel.) WIELRIJDER DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Vrijdagmiddag is op de Hemweg te Amster dam hij de Petroleumhaven een ongeveer vijf- tigjarige man, die ■zonder teeken te geven plotseling den weg overfietste, om zich naar het rijwielpad te hegeven, door een hem ach- terop komenden personenauto gegrepen. De man sloeg tegen den grond en was vrij- wel op slag dood. De bestuurder van den auto heeft nog geprobeerd den wielrijder te ontwij- ken, met het gevolg dat de auto in een sloot langs den weg terecht kwam en vrij ernstig werd gehavend. De automohilist bleef even wel ongedeerd. De auto, die uit Friesland afkomstig was, is later uit de sloot gehaald. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar het Wilhelminagftsthuis vervoerd. derzoeken door ouders, familie of militaire taire autcriteiten, heeft men niefcs meer van den jongeiman .gehoord. Men staat tot op heden voor een groot raadsel en tast volkomen in het duister. Begrijpelijk neemt de bezorgdheid bij de ouders met den dag tee en hoewel aan een ongeluk wordt gedacht, is dit toch ook niet aannemelijk, daar men dan op een of andere wijze hiervan inmiddels wel zou hebben gehoord. Ook staat het voor de familie vast, dat hij niet uit eigen wil zal zijn verdwenen, om zich aan zijn militaire plichten te onttrek- ken, daar hij lid was van de burgerwacht. DE DIERENMISHANDELING TE UTRECHT. De politie te Utrecht is op het spoor geko- men van den dader van de ergerlijke dieren- mishamdeling, waartoij van een hond, toebehoo- rende asm een toewoner van de Hoogstraat, stukjes van de pooten waren afgesneden. Het bleelk een achtjarige jongen te zijn, die ver moedelijk uit baldadi'gheid heeft gehandeld. HET De politie heeft de zaak nog in onderzoek. aan stuurboordzijde getroffen, waardoor eenige platen werden ingeLrukt. De schade aan de ,,Elsa Essberger" is gering. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. WAT BESLUIT VAN ZEELAND? BRUSSEL. Vandaag keert de heer Van Zeeland van zijn bezoek aan het buitenland te Brussel terug. Het uur waarop de Kabinets- raad zal worden gehouden tijdens welke de premier zijn beslissing omtrent zijn al of niet aanblijven zal mededeelen is nog niet vast- gestelld. Men verzekert, dat stappen zijn ge- daan om den heer Van Zeeiand er toe te brengen aan het bewind te blijven. Nader wordt gemeld: Volgens inlichtingen van gezaghebbende zijde schijnt het thans vast te staan, dat de heer Van Zeeland in den kabinetsraaia, die hedennamiddag te 4 uur bijeen zal komen, in kennis zal stellen van zijn besluit om af te treden. ZWEEDSCHE STOOMSCHIP BINNENGESLEEPT. „AXEL" CONDUCTRICE ONDER DEN TRAM. Zaterdagnacht om 12 uur is bij de halte Vronesteyn te Voorburg een conductrice van de blauwe tram, de 20-jarige mej. G. K. uit Den Haag, van een in beweging zijnde wagen gesprongen en daarna onder den bijwagen terechtgekomen. Zij kreeg een ernstige hoofd- wonde en een wervelhreuk. Nadat haar eerste hulp was verleend, is zij naar het ziekenhuis St. Anthoniushove vervoerd. VERDRONKEN Zaterdagmiddag is het driejarige dochtertje Cootje van de familie Panken in de Hector Treubstraat in Den Helder bij het spelen achter de B.L.O.-school in het water gevallen en verdronken. Een kameraadje kwam ver- tellen, dat Cootje in het water was gevallen, waarop men de sloot afzocht en het kind vond. Kunstmatige ademhaling kon met meer foaten. DE WOLHANDKRAB. Men meldt uit Hoogezand: In de Noordbroekstermaar heeft een vis- scher vorige week in een trek acht wolhand- krabben opgehaald. De vischstand wordt door de aanwezigheid van deze dieren zeer bena- deeld. AUTOBUS MET KINDEREN VERON GELUKT Op een onbewaakten overweg in de spoorlijn van Des Moines naar St. Paul is een autobus, waarin kinderen vervoerd werden, in botsing gekomen met een juist passeerenden trein. DOOR EEN VR ACS IT AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Te Spakenburg is het.5jarig dochtertje van de familie P. Duijst, op den Havenwal door een vrachtauto uit Scheveningen overreden en gedood. De bestuurder, zekere A. d;. M. uit Scheve ningen reed achteruit en vertrouiwde daarhij op de waarsohuwingen van zijn kameraad, die ook in de caibine zat. EEN VERMOMDE LOTERIJ. Vorige week heeft de politie een onderzoek ingesteld op het bureau van het Syndicaat A. B. C.gevestigd aan het Plein in Den Haag. Dit syndicaat, dat beheerd wordt door twee Nederlanders en een Bngelschman, had een prijsvraag aangekonddigd, waarbij groote prij- zen in uitzicht werden gesteld eerste prijs 5000 voor degenen die de eerste letters van de voornamen van het te verwachten Prinsje of Prinsesje wisten te raden. Om deel te nemen, moest een bedrag van 0,30 worden gestort. iDe poltiie was van oordeel, dat het hier een vermomde loterij foetrof en heeft de op deze prijsvraag betrekking bebbende formulieren in be slag genomen. Men had weliswaar nog geen uitvoering aan een en ander gegeven, doch wel de aankondiginig gepubliceerd. EEN HERINNERING AAN DE TITANIC. Te Londen is Joseph Bruce Ismax overleden, die bij gelegenheid van het vergaan van de Titanic president-directeur was van de Inter national Mercantile Marine Company, tot welke ook de White Star behoorde. De Titanic was een schip van de White Star. De Titanic is, naar men weet, vergaan op haar eerste reis en Ismay was aan boord. Bij de schipbreuk kwamen 1490 menschen om, maar Ismay werd gered. Hij had een plaats gevonden in de laat- ste boot, die het schip nog verliet, nadat het in aanvaring was geweest met den ijsberg, waarop het gestooten was. Men heeft het toen Ismay zeer kwalijk genomen, dat hij niet als hoofd van de reederij aan boord was ge- bleven tot het allerlaatste. Bij het onderzoek na afloop in Londen gehouden naar de oor- zaken en verantwoordelijkheden voor de ramp, werd Ismay van blaam vrijgesproken en Lord Mercy, die de enquete naar het gebeurde had geleid, kon in zijn rapport schrijven: „Nadat de heer Ismay hulp had verleend aan vele pas- sagiers, bemerkte hij, dat de laatste boot aan stuurboord te water werd gelaten. Er waren daar op dat oogenblik geen andere lieden en er was in de boot ruimte voor hem. Hij sprong erin. Had hij dat niet gedaan, dan zou hij slechts een reiziger meer op de verliezenlijst hebben gehracht, nl. zichzelf." Dat was alles in 1912. In 1919 schonk Ismay 25.000 pond sterling aan een fonds voor zeevarenden ter koop- vaardij. EMDEIN. Het Zweedsch stoomschip „Axel", dat, geladen met graan, door den storm Zon- dagmorgen in nood is gekomen en door de uit 15 koppen bestaande bemanning was verlaten, welke zich aan boord van het Duiitsche stoom schip Felix Heumann" op weg naar Hamburg had begeven, dreef daarna bij Terschellinger- bank hulpeloos rond. In den loop van Zondag- middag heeft de Ned. sleepboot i„Holland" met Ide ^Axel" verbinding weten te krijgen. Het stoomschip is thans door 2 Nederlandsche sleepbooten in de haven van Emden binnen- gesleept. SCHIP GEBOMBARDEERD EN GEZONKEN. FERFIGNAN. In een door den vertegen- woordiger der stoomvaartmaatschappij Faquet te Port Vendres ontvangen telegram wordt medegedeelld, dat het Fransche stoomschip „Oied Mellah", komen de van Marokko en bestemd voor Port Vendres met een lading graan, op 50 mijlen ten Oosten van Barcelona is gehomhardeerd door een vliegtuig van onbekende nationaliteit. Het schip werd door een bom getroffen en moest door de beman ning worden verlaten. Deze werd aan boord genomen door 2 Fransche oorlogsschepen, die zich op een per radio uitgezonden verzoek om hulp naar de plaats van het bombardement hadden begeven. Alle opvarenden konden worden gered, docb bet schip werd in zee achtergelaten. JAPANSCH BOMBARDEMENT. iSJANGHAI. Volgens een bericbt uit offi- cieuse Ghineesche bron hebben 5 Japansche vliegtuigen het station Soengkiang en de om- ldggende huizen gehomhardeerd. Ruim 200 personen werden gedood en 400 gewond. DE CHINEEZEN TE S JAPEI IN HET GEDRANG. SJANGHAI. De Japansche troepen bevon- den zich gisteren op minder dan anderhalve mijl afstand van Nansiang. Er wordt ver- woed gestreden, man tegen man, in de onmid- dellijke omgeving van Tatsjiang, dat met den gTond wordt gelijk gemaakt, door de Japan sche bommen en granaten. De verovering van Nansiang door de Japan- ners zal de positie van Sjapei zeer netelig maken. Des al niettemin stroomen Ghinee sche versteikingen Sjapei hinnen. van lezingen, vergaderingen, uitvoeringen enz., waarvan t. z. t. een advertentie zal worden geplaatst. Chr. Winterlezingen. 11 Nov. Ds. L. J. S. Crousaz. 9 Dec. Ds. R. E. van Arkel. NOORSCH SCHIP VOOR IJMUIDEN GEZONKEN. Tijdens het zware weer van Z&ndag is op 80 mijl uit de kust voor IJmuiden het Noor- sche motorschip „Aarsten" lek geslagen en kort daarop gezonken. Acht opvarenden onder wie de kapitein, konden worden opge- pikt door den te IJmuiden thuisbehoorenden stoomtrawler de IJm. 115. Het negende en laatste lid van de bemanning, de stuurman, werd door het Engelsche stoomschip „Salerno" aan boord genomen. Aan de krachtige en onmiddellijke hulp van deze heilde schepen is het, schrijft ,,De Cou- rant", dus te danken, dat bij dit scheeps- ongeval geen slachtoffers te betreuren zijn, hoewel het er voor den Noor een oogenhlikje hachelijk heeft uitgezien. Het schip, dat van hout was en ©en lading steenen in had, werd Zondagmiddag door het zware weer over- vallen. Al spoedig ontstond een vrij groote lekkage in het ruim. Tot overmaat van ramp geraakten de pompen defect, zoodat de beman ning, ondanks haar hard werken, moest toe- zien hoe het schip meer en meer water maak- te en ten slotte dreigde te zinken. Inmiddels waren de Um. 115 en de Salerno" op de noodseinen te hulp gestoomd en toen alle op varenden van het zinkende schip in veiligheid waren gehracht, verdween het in de diepte. De „Aarsten" behoorlde thuis te Oslo. LICHTER OVERVAREN. Schipper verdronken. Op de Schelde, ter hoogte van de Peerel heeft het stoomschip „Deaverdaele", komende van Canada met bestemming voor Antwerpen een liehter overvaren. Deze zonk na enkele oogenblikken. De vrouw van den schipper wist zich te redden door op een anderen lieh ter over te springen, doch haar man vercironk. 101 JAAR. Zondag herdacht de oudste inwoner van Friesland, de beer G. van der Gang te Enuma- zijl zijn lOlsten verjaardag. Afgezien van zijn Negen kinderen, benevens den chauffeur en de onderwijzeres werden gedood. Twintig inzit- ten zijn gewond, van wie enkelen zeer ernstig. VLIEGONGEVAL IN TURKIJE EISOHT VIJF DOODEN. Een toestel van een vliegschool, dat opge- stegen was tot het uitivoeren van enkele proef- vluchten, is door tot nog toe onopgehelderde oorzaaik neergestort ©n volkomen vemield. De inzittenden, twee instructeurs en drie para- chutespringers, vonden den dood. JEAN BATTEN HEEFT EN'GELAND BEREIKT. Jean Batten, Nieuw Zeelands beroemde vliegster, heeft haar doel bereikt; in record- tijd is zij geheel alleen van Australie naar Engeland gevlogen. Dinsdag j.l. uit Port Darwin in Noord-Aus- tralie vertroklken, streek zij Zondagmiddag om kwart voor 4 op Shet vliegveld te Lymphe neer. Zij had haar tocht in 5 dagen 18 uur en 15 minuten volbracht, waardoor zij het bestaande record voor de solovlucht, dat met 6 dagen 8 uur en 25 minuten op naam van den Britschen vlieger Jim Broadfoent stond, met 14 uur en 10 minuten vebbeterd heeft. Van Lymphe uit heeft zij haar vlucht voort- gezet naar Croydon, waar zich bij haar aan- komst tooneelen hebben afgespeeld, die her- innerden aan Lindberghs aankomst op Le Bourget in 1927, toen hij als eerste de lucht- reis over den Atlantischen Oceaan had vol bracht. GEHEIMZINNTGE VERDWIJNING. De 19jarige Witske de Jong uit Alphen a.d Rijn, voorheen werkzaam op een pannenfa- briek, heeft sinds een paar wek£n zijn ouders, familie en autoriteiten voor een groot raadsel gesteld door zijn geheimzinnige verdiwijnmg. Zondag 10 October j.l. was hij per rijwiel met zijn izwager naar Vreeswijk vertrokken, waar zijn ouders iwonen. Vandaar is hij M aan dag 1 October ter vervulling van zijn militairen dienstplicbt vertrokken naar Amersfoort. docb hij is daar niet aangekomen. Ondanks alle gevraagde inlichtingen en ingestelde on- Krachtige tot matige wind, uit Zuidelijke richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken. Tijdelijke opklaring, tijldelijk regen, later regenbuien. Aanvankelijk weinig verandering van temperatuur. Later kouder. MEISJE AANGERAND. HEILLO. De 20-jarige dochter van den veehouder Van den Boogaart uit den Boekeler- meerpolder te Heillo ging vanochtend om 4 uur naar het land om te koeien te halen, toen zij plotseling hij het damhek door 2 mannen werid aangerand. Het meisje verweerde zich krachtig, waarop de onverlaten haar een 10- tal messteken in de borst toebrachten. Zij wierpen hun slachtoffer vervolgens in een sloot en namen de vlucht. Niettegenstaande hare verwondingen heeft het meisje kans ge- zien uit het water te komen en naar huis terug te keeren. Een geneesheer werd te hulp geroepen, die spoedig ter plaatse kwam, en het meisje verbond. Zij verkeerde in zeer over- spannen toestand. De verwondingen zijn niet van ernstigen aard. De politie staat hierbij voor een raadsel. Het meisje kon van de mannen geen sdgnalement opgeven, en zeide alleen, dat zij naar sterken drank rooken. 2628 Oct. MIDDELBURGPoppen- en instrumenten- tentoonstelling. Ver. der Belangen van Slecht- hoorenden. 30 October. AXEL. Prijsopgaaf gevraagd voor levering van macadam. Bestuur Folder Beoosten en Bewesteniblij. ZAAMSLAG. Gelegenheid tot het inleveren van briefjes voor de bedeeling van kleedinig- stukken. Alg. burg, armbestuur. DE MOORD TE MERKELBEEK. DEN BOSCH. Wij vernemen nader, dat het onjuist is, dat de 64-jarige huishoudster M. C. van H., bijgenaamd „de heks van Merkelbeek" een volledige bekentenis zou hebben afgelegd, in verband met het vermoorden van den 73- jarigen landbouwer M. Buisen, en zijn 70-jarige schoonzuster M. Senden, ter zake waarvan zij tot 15 jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Bij het verhoor op Vrijdag j.l. door Mr. Massing, gaf zij toe, dat zij met den vermoorde men schen heeft gevochten en zij den ouden land bouwer een scheermes heeft ontrukt, doch ten slotte wilde zij niet bekennen den moord met opzet te hebben gepleegd. BRANDSTICHTING. DEN BOSCH. Het Gerechtshof wees heden arrest in de zaak tegen den arbeider P. H. te Nuland, die aldaar op 13 Juni 1.1. hij den wet- houder J. van iSantvoort een hooiberg in brand heeft gestoken. Hij was door de rechtbank veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. In hooger beroep had de advocaat-generaal ver- oordeeling tot 3 jaar gevangenisstraf geeischt. Het Hof heeft verdachte veroordeeld tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. i SCHEEPSBOTSING. ROTTERDAM. Ter hoogte van de Petro leumhaven in de voormalige gemeente Pernis is het inkomende Duitsche stoomschip ,,Elsa Essberger" in aanvaring gekomen met het aan den steiger van de A.P.C. liggende Zweed- sche stoomschip „Gustav Router" uit Gothen burg. Het Zweedsche schip werd midscheeps Rotterdam, 25 October 1937. VEEMAiRKT. Aangevoerd: 2005.dieren; 593 vette run- deren; 207 vette kalveren; 20 nuchtere kal- veren; 671 schapen en lammeren; 493 var- kens; 21 zuiglammeren. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw. 0,76, 2 kw. 0,68, 3e kw. 0,500,56; vette ossen le kw. f 0,74, 2e kw. 0,67, 3e kw. 0,500,56; vette kalveren le kw. 1, 2e kw. 0,90, 3e kw. 0,7'5'f 0,80varkens levend (gewicht) le kw. i 0,64, 2e kw. 0,62, 3e kw. f 0,61schapen le kw. f 0,55, 2e kw. 0,50, 3e kw. 0,45, per stuk 31, f 28, 24; lammeren le kw. 0,65, 2e kw. 0,60, 3e kw. f 0,55, per stuk 21, f 18, f 16. De aanvoer van vette koeien en ossen was ruimer, de handel eohter traag en de prijzen onveranderd. Vette kalveren waren iets kor- ter aangevoerd, de handel hleef lui en de prijzen als de vorige week. Van schapen en lammeren was de aanvoer iets grooteide handel bleef echter matig en de prijzen liepen iets hooger. Aanmerkelijk grooter was de aanvoer van varkens, de handel was vlot en de prijzen hooger. Enkele kleine partijtjes schapen werden verkocht voor export. AARDAFFELEN. Brielsche Bigenheimers 1,601,80; Z. Eigenheimers 1,45—1,65; Zeeuwsche Bonte f 22,30; Zeeuwsche Blauwe j 2 2,30; Eigenheimers Blauwe 1,501,60; Eigen heimers drielingen 1S 1,40; Bonte en Blau we Poters 1,20if 1,40, per H.L. Westlandsche zand 34 cent per K.G. Westlandsche kleine f 2,80f 3 per H.L. Bij redelijiken aanvoer, was de handel kalm. VLAS. Aangevoerd: 4800 K.G. Blauw, schoon 0,70 f 0,80; 8600 K.G. Hollandsch Geel 0,75 0,75; 400 K.G. Dauwroot 0,650,60. De stemming ter markt was kalm. Er be- staat wel eenige kooplust, maar de prijzen zijn zwak gastemd. Alleen het beste is in prijs te handhaven. Ten slotte werd alles ver kocht. ROERMONDSCHE EIERVEILING. Aanvoer 2.300.000 stuks. Heneieren 3— f 3,50; kipeieren f 4,80f 5,20; eendeieren f 2,50—/ 3, per 100 stuks.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2