Prettig scheren Sport Landbouwberichten Gemengde Berichten ZAAMSLAG. VOETBAL. SCHAKEN. RECHTSZAKEN. Vader met drie kinderen door Kinderiportemioniiaie met infhoud, F. Maas, Otheme D 119. Mem, J. Peters, Van S teenib e rgeml a an 26. Zak haver, C. Kaijser, Drieiwegen O 132. Mantel'bamd, F. van Es, Donize-Viisserstr. 28. Wkngensleutel, G. Weststrate, Wijk O CIO. Belastingmerk, J. van der Bent, Korte Dijk- straat 7. Zakspiegeltje, J. Dees, Van Steenbergen- laan 45. Dameskousenwed. Meulleniberig, Axelsche- straat 72a. Retting, W. Rouw, Baandijk 30. Hondje, J. A. Adriaanlsen, Nieuwediep weg 52. Manteliband, J. Ham el ink, Kazemestr. 22. iHaatomandje, E. Kroes, Wijk E 17 (Sche- pendijk). DISTRICTS ARREIDSBEURS VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Qpgave van bet aantal ingescihreven werk- zoekenden bij de agentsclhappen der arbeids- bemiddeting in Zeeuiwsch-Vlaanderen geduren- de de maand September 1937. Ter Neuzen 543, Axel 78, Biervliet Bres- feens 13, Cajdizand Clinge 15, Eedte Graaurw en Langendiaim 2, Groede Hoek 13, Hontenisse 39, Htoofdplaat Hiulst 58, Koe- waciht Nieuwvliet Ooistburg 2, Over- slag Philippine 8„ Retnanchement Sas van Gent 58. Scboondijke St. Jansteen 2, St. Kruiis 2, S/luis 6, Vogelwaande 31, Water- Hamdkerkje Westdorpe 28, IJzerudijke Zaamslag 6, Znliddoirpe 5, Zuidzande totaal 909, w.o. 105 1'andarfbeiiders. Ingaschreven werkzoekenden, geplaatst in de gemeente 3 gronidwerkers, 2 timmerildeden, 1 leeriing- monteur, 1 leeriing-rijwieilherstelier, 1 leerilinig- ibakkerskneriht2 Chauffeurs, 2 stihippers- knechts, 2 matrozen buitenvaart, 145 trans- portarbeiders, 4 dienstboden, w.o. 3 beneden 18 jaar. Ingescihreven werkzoekenden geplaatst elders 2 metselaars te Sas van Gent, 19 aardappel- rooiers te Hioek, 2 landarbeiders naar Duitsch- land. Uit anldere .gemeenten werden betrokken: 1 schilder uit KHoosterzande3 landarbei- ders uit Axel, 1 transportarbeider uit Axel, 1 idem uit Hioek, 1 idem uit Westdorpe, 1 idem uit Zuiddiorpe. TERAARDEBESTELLING M. LAERNOES. Onder zeer groote belangstelling is Dinsdag het stoffelijk overschot van den heer M. Laer- noes, oud-wethouder van Vlissingen en be- stuurslid van talrijke Zeeuwsche en Vlissing- sche organisaties op de Noorderbegraafplaats ter aarde besteld. Met den burgemeester waren talrijke leden van het gemeentebestuur tegenwoordig; voorts de gemeentesecretaris, het lid van Ged. Staten, Mr. P. Dieleman, de garnizoenscom- mandant, de districtscommandant der Kon. marechaussee, de directeur van gemeente- werken, voorzitter en secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, leden van de rechterlijke macht, predikanten en vertegen- woordigers van kerkelijke organisaties, depu- taties van vele vereenigingen waarin de heer Laernoes een functie bekleed heeft en tal van burgerlijke en militaire autoriteiten. Op ver- zoek van den overledene werden geen toe- spraken gehouden en had Ds. D. J. Vossers aan de open groeve het Onze Vader. Dp heer Laernoes werd eenige oogenblikken in stilte faerdacht. Nadat zeer vele bloemen op de kist hadden gestrooid, dankte een famiiielid voor de be- toonde belangstelling. Het is zoo buitengewoon goed na het scheren Witte Purol te gebruiken, dan schrijnt de huid niet na en wordt gaaf en geschikt om U elken dag opnieuw met genoegen te kunnen scheren. (Ingez. Med.) i DE SPERTIJD IN HET SLAGERSBEDRIJF. Ook het z.g. uitponden is zonder vergunning van den minister verboden. Zooals bekend is bet krachtens art. 1, 5de lid van de Vestigingswet Ikileinibedrijf op sla- gerijen verboden een inrichting, waarin het slagersibedrijf al dan niet uitsluitend .ml wor- den uitgeoefend, voorzoover die uitoefening betreft, te vestigen zonder toesteanming van den minister van Economische Zaken. iDe vraag ils gerezen of onder de verbods- bepaling nu ook valt het zoogenaamde uitpon den van vleesch door partioulieren. In onge- veer hbt geheele land bestaat namelijk op het platteland de gewoonte, dat landlbouwers een of mieenmalen per jaar een slachtbeest uit hun Ibedrijf slachten met het doe! het vleesch daar- van aan particulieren te veikoopen bij hoeveel- heden van ehkele ponden per persoon. De rede- nen, dat tot dit uitponden wordt overgegaan zijn verschillend. De een doet het wegens ge- brek aan plaatsruimte in den stal, terwijl de door de handelaars geboden prijzen te laag zijn, een ander doet het weer zuiver om den winst van dat uitponden en kweekt hiervoor enkele beesten aan. Ook komit het in onize streek voor, dat er lieden zijn die er zich op toedeggen minder- waardige dieren goedkoop te koopen en die dan te laten slachten eveneens om ze uit te ponden. Deize vraag is voorgelegd aan den minister van Economische Zaken en deze bewindsman heeft thans als zijn meening medegedeeld, dat ook diit uitponden geacht moet worden tot het slagensbedrijf in den zin van de beschikking waarhij voor het slagersbedrijf de zg. spertijd is ingesteld, te behooren, zoodat de minister het slachten of laten slachten door particulie ren en het slijten daama van het vleesch aan derden zonder zijn goedkeuring strafibaar acht. t Uit bovensitaande vloeit dus voort, dat alleen Vleesch mag verkocht worden door gevestigde slaigers uit hun slagerij. Efen uitzondering wordt gemaakt voor nood- slachtingen. Voor zoover vleesch van uit nood geslachte dieren in consumptie mag worden gebracht, mag dit verkocht worden van uit het noodslach tlokaal HET ONTSLAG VAN DEN DIRECTEUR VAN DE ARBEIDSREURS TE VLISSINGEN. Men schrijft aan de N. R. Crt. Wij hebben reeds enkele malen geschreven over het aan den directeur van de arbeids- beurs te Vlissingen gegeven ontslag en deel- den dezer dagen mede, dat de Oentrale raad van beroep te Utrecht het gemeentebestuur niet ontvankelijk heeft verklaard in bet be roep tegen de uitspraak van het plaatselijke scheidsgerecht voor ambtenaarszaken. Laatst- genoemde instantie had het door den gemeen- teraad gegeven ontslag vernietigd en de straf van terugstelling in rang gedurende onbepaal- den tijd opge^gd. Thans heeft de Oentrale raad van beroep de uitspraak van Donderdag nader gemotiveerd en deze motiveering is voor het gemeente bestuur een groote verrassing gebleken. De gemeente Vlissingen is n.l. niet ontvankelijk verklaard in. het tegen de uitspraak van het Plaatselijk Scheidsgerecht ingestelde beroep aangezien deze uitspraakgeen uitspraak doch een ad vies zou zijn! Het gemeente bestuur is, krachtens de ons verstrekte in- lichtingen, van oordeel, dat de uitspraak van het plaatselijke scheidsgerecht wel degelijk bindend is, zoodat de gemeenteraad terecht in beroep is gegaan. Maar de Centrale raad van beroep heeft zich dus naar het gemeentebe stuur uit de uitspraak van Donderdag moet opmaken ten onrechte gebaseerd op een arti- kel in de desbetreffende verordening dat over adviezen. handelt. En de Centrale raad van beroep is in deze de hoogste instantie. Het gemeentebestuur zal thans, om een af- wikkeling van deze langdurige aangelegeriheid mogelijk te maken, de uitspraak van het plaatselijke scheidsgerecht verder als een ad- vies moeten behandelen. In de vergadering van het college van B. en W. zal een en ander nader onder oogen worden gezien en de ge meenteraad zal wel opnieuw een besluit moe ten nemen. Hiervan kan de heer de W. dan eventueel op zijn beurt in beroep gaan; het eindstadium kan dus nog ver verwijderd zijn. Lantaarn van rijwiel ontvreemd. Een inwoner van deze gemeente plaatste Maandagavond, toen het reeds donker was, zijn rijwiel voor de woning van een bewoner van de Rozemarijnstraat, in wiens huis hij eenigen tijd vertoefde. Toen hij weer buiten kwam, bleek zijn rijwiel te zijn verdwenen. Dinsdagmorgen werd door passeerende werk- menschen dit rijwiel in het Spuipadje, een eind buiten de kom, gevonden. Een nieuwe lan taarn was van het rijwiel ontvreemd. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG Kon. Nederl. Voetbalbomd. le klasse Afd. I. ExcelsiorAjax. VSV—ADO. RFCKFC. DWSSparta. DFCVUG. le klasse Afd. n. HJD VISCW. 't GooiXerxes. HBSHaarlem. IXHCBlauw-Wit. FeijenoordStormvogels. le klasse Afd. HI TubantiaGo Ahead. WageningenZAC. FECHeracles. AiGOWHjengelo. EnschedeNEC. Afdeeling IV. le klasse. EindhovenNOAD. LONGAiNAC. BleijerheideWillem II. RoermondJuliana. MW—IBW. 2e klasse A. Breda.De Baronie. HeroMiilddellbuirig. VlissingenRBC. ZeelandiaDe Zeeuiwen. GoesROS. 3e klasse A. TerneuzenBiervliet. HoofdplaatIJzendijlke. HtulstCom Boys. OostlbuT|gRreskens. SluiskilAxel. 3e Klasse B. Middelbung 2Terneuzen 2. HansiweertZieelandia 2. EMMVLisisimgen 2. Eiland BoysiGoes 2. le klasse Afd. V. VeloicitasBe Quick. "Hoogezand(Heerenveen. AchillesLeeurwarden SneekHSC. VeendamGV AV. Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. Tern. BoysHontenisse. BKWTerneuzen 3. iHulsf 2Com Boys 2. 2e klasse B. Tem. Boys 2Hontenisse 2. Sluiskil 2Axel 3. Oom Boys 3Hulsit 3. iBKW 2Terneuzen 4. Philippine 2Oranjie 2. DE STRIJD OM HET WERELD- KAMPIOENSCHAP. De zevende partij in den strijd om het we- reldkampioenschap is op een teleunsteUing voor onzen landigenoot Dr. Buwe uitgeloopen, want hoewel met zwart spelende heeft Dr. A J je chin thans de leiding genomen met 34. De opening was weder de Slavische verdedi- ginig, die aanvanlkelijk een heel nonmale ont- wikkeiing der stukken liet zien, maar lang- zaimerhand nam Dr. Aljechin den aanval over en moest (Dir. Buwe een pion afstaan. Later offerde Dr. Aljechin een looper, doch behield drie pionnen meer dan Dr. Euiwe. In het mid- densipel slaagde Dr. EUwe er in zijn posiitie te verlbeteren, waardoor een goede kans op re mise hleef bestaan. Zijn 27sten en 28sten zet maakten echter aan elke illusie een einde en reeds na den 34sten zet moest Dr. Euwe zich gewonnen geven. De medawerker van de Times schrijft over dezen kamp om het wereldkampioenschap aan zijn Mad: De strijd om het wereldkampioenschap is niet alleen een strijd van pensonen, maar ook een van stijlen en temperament. Dr. Euwe is leeraar en zijn spel geefit doorloopend den in- druk van een poging om deze gecompliceerde geschiedenis van paarden en kasteelen, van stenke ivelden en zwakke diagonalen, tot een logisohen eenvoud te herleiden, dien iedere schooljongen moet kunnen Ibegrijipen. Maar even vlug alls hij de draden ontwarty hegint Dr. Aljechin, de rechtsgeleerde, met zijn liefde ^oor complicaties en ingewikkeldheid nieuwe draden te spannen. In Euwe's stijl is er een vaste plaats voor ieder stuk en Eiuwe heeft een onfeilfbare method-e om al die stukken op die vaste plaatsen te brengen. Dit systeem is be- stand tegen alles behalve misschien het ge nie van Aljechin om andenmans stuklken uit die hapaalde plaatsen te dringen. Euwe speelt met de julstheid van een formule. Aljechin heeft off-days" met bijna elementaire fouten, maar andere dagen verrast hij met flitsen van een onverwachte schittering, die nauwelijks te verklaren is behalve dan door inspiratie of toovenarij. Er zijn slechts zes partijen ge- speeld, maar het Ibegint al duidelijk te worden dat de voorgervoelens die Capablanca reeds tien jaar geleden verontrustten dat de ischaakkunst n.l. op een dood punt was gekomen, volkomen zonder grond zijn. Beide spelers hebben nieuwe vfondsten in hun strategic der openihgen toe- gepast. De ondememingslust heeft hen zoo- zeer te pakken, dat er zelfis teekenen zijn, die wijzen op een mogelijke herleving van ,,gam- bieten". Van de zes gespeelde partijen hebben er reeds vier tot een beslissing geleid en de beide remises zijn geen gevolg geweest van igebrek aan strijdlust, maar van het sueces van beide spelers om in een warnet van Kfoge- lijkheden den zet te vinden, die een nederlaag zou weten te voorkomenMet den stand van ieder drie 'punten kan de wedstrijd, hoe verder hij komt, niet anders dan in belanigrijkheid groeien. POLITIEREOHTER TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 18 October 1937. De volgende personen waren gedagvaard: J. M., oud 37 j., werkmlan te Sluis, wegens bsleediging van den merechaussee J. Schipper, te Sluis op 7 Augustus 1.1. Eisch f 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. Ma. v. K., huisvr. van 'H. d. B., zonder be- ixjep te Hiulst, wegens beleediginig van Maria Theresia van Duijsse, te Hulst op 5 Sept. 1.1. Eisch f 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak idem. L. V., oud 28 j. en A. S., oud 32 j., beiden arbeiders te Axel1, wetgens diefstal van eene hoeveeihedd aandappelen, toebehoorende aan P. H. Dieleman te Koewacht, op 31 Aug. 1.1. Eiscb V. 1 maand gevangenisstraf voorw. proeftijd 3 jaar 25 boete of 20 dagen hechtenis; eisch S. 1 maand gevangenisstraf. Uitspraak V., 1 maand gevangenisstraf voorw. proeftijd 3 jaar -(- 15 boete of 10 dagen hechtenis; uitspraak S., 14 dagen ge vangenisstraf. Mr. Zaaijer vroeg voor ieder een voorwaar- dedijke veroordeeling. G. R., oud 20 j., baJkkersknecht te Sas van Gent, wegens mishandeling van Cornelia van Belois te Sas van Gent op 5 September 1,1., door hem te slaan. Eisch 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak /15 boete of 10 dagen hechtenis. M. M., oud 34 j., chauffeur te St. Amands- berg (B.), wegens diefsital van een hoeveei hedd mosselen, toebehoorende aan A. S. Wijne, te Hoek op 4 Juli 1.1. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak idem. L. A. M., 37 j., schipper, whnende te Dord recht, wegens mjishandelinig van L. C. Hame- link te Ter Neuzen, op 11 September 1937, door hem met een ijzeren sitaaf tegen het lichaam te werpen. Eisch 25 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak idem. #RONSELARIJ MET BOETE GESTRAFT. Twee weken geleden bad zich voor de recht- bank te Utrecht een 33-jarige timmerman te verantwoorden, die twee Utrechtsche jongens behulpzaam was geweest bij de uitvoering van hun plannen om dienst te nemen bij de regee- ringstroepen in Spanje. De officier van Justitie eisch te toen een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden, waarop verdaehte's verdedi- ging o.m. betoogde, dat hier van ronselen geen sprake was geweest, daar de jongens zich eigener beweging tot den timmerman hadden gewend. Dinsdag veroordeelde de rechtbank den be- trokkene to-t een boete van 100, subs. 1 maand gevangenisstraf. ItUNDVEETEELT-BEPERKING. Naar het Handelsblad vemeemt, is de door de drie centrale landbouw-organisaties en den Alg. Ned. Zuiveibond ingestelde commissie ter bestudeering van de mndveeteeltbeperking tot de conelusie gekomen, dat de teeltregeling diont te worden gehandhaafd met het oog op de veeprijzen, doch dat voor het volgende jaar het aantal kalverenschetsen dient te worden uitgebreid wegens te verwachten grooter vleeschverbruik. I 1 AUTO AANGEREDEN. 'Dinsdagavond om ongeveer halfzeven is op de Groote Molenstraat te Elst een ernstige aanrijding voorgekomen. De 46-jarige arbei- der H. A. Krijgsman liep met zijn drie kinde ren in de richtdng van het dorp en werd door een hem achterop komenden personenauto, bestuurd door den fabrikant B. uit Driel, aan- gereden. K. werd door den radiateur gegre- pen en tegen de straat geslingerd. In hoogst emstigen toestand met een zware schedel- breuk is de man naar het Diaconessenhuis te Anrhem vervoerd. Ook de drie kinderen kre- gen dermate verwondingen, dat voor hen ge- neeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke door Dr. Zeydner werd verleend. De heer B. verklaarde door een tegenligger te zijn vefblind en daardoor het viertal niet te hebben opgemerkt. De politie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. OLIE IN EEN GLOEIENDEN OVEN GBXIOTEN. Een 16-jarige bakkersjongen, die Maandag avond alleen in de bakkerij van de firma S. aan het Eiland te Arnhem vertoefde, kwam op het noodlottige denkbeeld den oven met petro leum aan te maken. Hij schonk uit een kan een hoeveelheid petroleum op bet in den nog gloeienden oven aanwezige hout. Het gevolg was, dat er een explosie ontstond en een groote vlam uit de geopende ovenaeur sloeg. De jongen bekwam deerlijke brandwonden aan handen en knieen. Hij is naar het ziekenbuis overgebracht. EEN SPOORWEGONGELUK. Maandagmiddag is de sneltrein Parijs Rome op het station Areola op een goederen- trein geloopen tengevolge van verkeerden wis- seistand. De twee locomotieven van den snel trein kantelden en de wagons ontspoorden. Een arbeider, die zich op den goederentrein bevond, kwam om het leven en verder werden tien menschen gewend. DIEFSTAL UIT AANGETEEKENDE BRIEVEN. Ongeveer twee maanden geleden heeft de politie van het bureau Centrum te Rotterdam een zaak in ondrzoek gekregen, die aanvanke- lijk slechts op een fout bij de posterijen scheen te berusten: er raakten namelijk eenige malen aangeteekende brieven van een effectenkan- toor in de Rotterdamsche binnenstad zoek. Het onderzoek beeft echter uitgewezen, dat niet de posterijen in gebreke gesteld konden worden, maar dat een 22-jarige kantoor- bediende op geraffineerde wijze fraudeerde. Op verzoek van de politie is destijds geen melding van dit voorval gemaakt, maar thans heeft een der dagbladen tocb melding van de zaak gemaakt, zoodat ook onzerzijds geen aan- leiding meer bestaat de toedracht niet te publiceeren. Er waren eenige malen aangeteekende zen- dingen van het betreffende effectenkantoor niet bij de geadresseerden aangekomen, De bediende, die zorg had gedragen voor de ver- zending, de 22-jarige J. D. E., kon echter in bet boekje aantoonen, dat de stukken ver- antwoord waren en door de dienstdoende amb- tenaren waren geparafeerd en van een post- stempel voorzien. Men dacht aan een fout bij de posterijen, maar toen de zaak minutieus werd onderzocht, bleek weldra, dat er onregel- matigheden waren gepleegd buiten het post- kantoor om. Een van de rechercheurs kreeg plotseling een lumineuzen inval en daaraan is het te danken geweest, dat de kantoorbediende nu achter slot en grendel zit. De jongeman ontkende eerst bardnekkig iets van de zaak te weten, maar hij viel al spoedig door den mand. De manier, waarop hij te werk ging was al bijzonder geraffineerd. Hij maak- te de aangeteekende brieven klaar en voorzag deze van een adres, dat slechts gedeeltelijk overeenstemde met het ware. Bij voorbeeld: een brief die, om maar een naam te noemen, bstemd was voor den heer Herzogenrath te Ossendrecht, adresseerde hij: den heer Herzog te Oss. Het gevolg was, dat de brief als on- bestelbaar terugkwam en daar de jongeman zijn eigen adres, of bet adres van zijn meisje of een bevrienden kastelein achterop den brief zette, kwam de aangeteekende zending altijd weer bij hem terug. De vervalsching kwam daarom niet aan het licht, omdat de jongen, nadat het foutief ge- adresseerde briefstuk en de valsche entree in het boekje door den postambtenaren waren vergeleken en gesanctionneerd, de ontbrekende letters van den naam en plaats weer in het boekje bijschreef. Uiteraard konden deze ma- nipulaties sechts op zeer geringen schaal wor den uitgevoerd, omdat slechts weinig namen en plaatsen zich tot deze verbastering leenden. In de eene brief bevond zich een bedrag van 500, die hij heeft onderscbept ten nadeele van een client in Brabant. Eenige weken later werd er weer een zending naar dien client af- gezonden, waarin voor f 100 aan effecten was geborgen. Tevens was daarbij ingesloten een brief, waarin de bank zeide het te betreuren, dat de client niet de goede ontvangst van de f 500 bad bevestigd. Noodzakelijkerwijs moest dus ook deze brief worden onderscbept en zoo- doende kreeg de jongeman ook effecten in handen, waaraan hij niets had. Het geld heeft E. voor een klein deel te eigen bate aangewend; het grootste gedeelte was echter bestemd om vorige onregelmatig- heden weer te dekken. De jongen had n.l. tel- kens kleine geldsbedragen uit de kas wegge- nomen, naar hjj verklaarde om zijn moeder, een weduwe, te helpen. De ontbrekende be- dragen liepen echter steeds meer op en zoo heeft hij telkens nieuwe verduisteringen ge pleegd om het eene gat met het andere te dekken. Buiten deze brievenvervalscherij, die in totaal driemaal heeft plaats gehad, heeft E.. nog een keer effecten weten te bemachtigen, die bij verkocht beeft. De opbrengst diende eveneens om ontbrekende geldsbedragen weer aan te vullen. Een huiszoeking bij E. beeft een deel van het verduisterde opgeleverd: van de /500 waren nog 225 over en de effecten zijn even eens teruggevonden. E. is in het Huis van Bewaring opgesloten. ADVERTENTIE-OOLiPORTEUR A ANGEHOUDEN. Een advertentie-coilporteur heeft te Bame- veld eenige iwinkeliers weten te Ibewegen, hem opdrachten te verschaffen, voor 't plaatsen van advertentdes in gidsen, welke nooit wer den uibgegeven. De adivertenties zijn door de winkeliers vooruit Ibetaald, zoodat de man zich aan oplichtlng schuldig maakte. Thans is de adwertentie-colporteur M. W. uit Amensfoort, door de politie aangehouden, waarlbij hij een volledige ibekenteniis heeft af- gelegd en ibovenidien verklaarde zich ook op andere plaatsen aan dezelfde feiten te heibben schuldig gemaakt. EEN HOUTVLOED. 'Wlaarschrjnlijlk tengevolge van het ruwe weer in de afgeloopen week, is de deklast hout van een vrachtschlp overboord geslagen. Zaterdagimiddag werd deze lading aan het Heydsche strand (gem. Monster) gedeponeerd. Al gauw leelk het er de opslagplaats van een stoomzagerijOver een groote oppervlakite ispoelden balken, planken, enz. aan en rappe handen beijverden zich om alles weg te slee- pen. Mannen, vrouwen en kinderen torsten moeizaam, izware houtlasten naar huis, ten- einide voorraad voor den winter op te doen. Strandjutten is echter veriboden; voor oud hout wordt nog al eens een oogje dichtgedaan, maar omidat het hier goed, nieuw hout be- trof, heeft de politie nog Zaterdagavond hier en daar een onderzoek ingesteld. Bij verschil- lende inwoners van Terheyde werd het hout in ibeslag genomen. VRAOHTAUTO MET ZESTIEN PAARDEN OMGEKANTELD. Een ongeval, dat merkwaardiig goed Is afge- loopen, is Dinsdagochtend in de vroegte te Hmmen geheurd. In verband met de groote paardenmarkt te Zuidlaren, was er een druk autoverkeer in de richtinig Groninigen. Gmstreeks zeven uur naderde een groote vrachtauto van de firma Jansen en Zn., uit Dedemsvaart, geladen met zastien paarden, die toebehoorden aan land- bouwers uit de gemeente Dalen en onderweg waren naar genoemde paardenmarkt. In de bocht, aan het einde van de Wdlhelminastraat te Bmjnen, is de tevende lading in beweging gePKoman, met het gevolg,, dat de meer dan tien meter lange wagen naar den kant van den weg gleed en omkantelde. iDoordat de chauffeur sterlk remde, was een groot deel van de vaart reeds verloren. De paarden lagen in den wagen in een verward kluwen van lichamen en pooten door elkaar. De chauffeur, de heer Jansen, en twee uit Dalen afkomstige landlbouwers, die in de cabine zaten, bleven ongedeerd1 en konden on- miiddellijik foeginnen met het bevrijden der dieren, waarlbij z,ij ispoedig hulp kregen van passeerende hoeren. Het bleek, dat vier paarden verwondingen hadden bekomen, waarschijnlijik den doodelijk. De wagen werd izwaar beschadiigd. EEN KOSTBARE VONDST. Bij het verrichten van grondarbeid in de amgeving Lisserhoelk, haalde een der arbei ders in de nabijheid van een boom een jam- potje uit den grond, waarin zich verschiUemde gouden en zilveren voorwerpen (bevonden. Uit het onderzoek door de politie, bleek volgens de „Ted.", dat deze gouden en zilveren voorwerpen afkamstig zijn van een inibraak, die enkele dagen geleden gepleeigd is bij den kruidenier B., wonende £ian den Sloterweg te Badhoevedorp. In het potje bevonden zich nog een paar voorwerpen van diefstal afkomstig. De in- breker IMijkt dus meer op het geweten te heibben. De politie heeft de voorwerpen in haslag genomen. BURGEMEESTER VERDACHT VAN VERDUISTERING EN QMKOOPING. De cor respondent van „De Telegraaf'1' te Rotterdam meldt: Het is een al heel weinig alledaagsche zaak, waarm'ade de Rotterdamsche arrondissements- rechtbank zich Diniadag had bezig te houden en waanvoor zij zelfs 2 dagen heeft uitgetrok- ken in verband met het groot aantal getuigen. Beschuldigd van omik'oopinig en verduistering, had de 46-jartige burgemeester van Ouddorp, G. J. F. Gobius du Sart, zich te verantwoor den. Zijn burgemeestens'Chap dagteelkent van October 1920. Niet minder dan zes feiten zijn hem ten laste geiegd; niet minder dan twin- tig getuigen zijn in deze zaalk gedagvaard. De daigvaanding vermeld ten eerste, dat verdachte in Juni 1929 als burgemeester en hiulpofficier van Justitie van den kolenfaande- laar T. Tanis Tzn de gelofite zou hebben aan- genomen, dat deze bij totstandlkoTning van een betalinigsregeliinig tusschen Tanis als directeur der N.V. Beurtvaartondememing Ouddorp en een in zijn dienist sitaanlden schipper, die een bedrag van 700 zou hebben venduisterd, of bij een overeenjkamst met de familie van den schipper, Tanis een bedrag van f 100 zou af- schrij'ven van de kolemrekening, die de bur gemeester bij hem had. In strijd met zijn plieht en dienst zou verdachte hebben nage- laten, een hem. monideling gedane aanklacht wegens verduistering op schrdft te stellen en door te zenden aan den officier van Justitie te Rotterdam. De tweede teniastelegging vermeldit de tot- standlkoming van 'bovenlbedoelde afschrijving van bondertd gulden na het totstandibrengen van genoemide betalingsregel:ing Ten derde vermleldt de dagvaarding, dat de burgemeester in 1932 van M. Piji de gelofte zou hebben aarugenomen van ontvangst eener eniveloppe met geid, indiien Piji door guns tig e dniichtingen en 'verdere tusschenkomst- van den burgemeester zou worden benoemd tot filiaalchef eener firma te Oudidorp. De vierde teniastelegging is het aannemen eener op 30 April 1932 door 'H. v. d. Doel aan den burgemeester gedane beiofte van kwijt- schelding eener rekening van 60 wegens ge- levende dranken, iwanneer de burgemeester een bedrag van 1 zou bijpassen bij de 25, die v. d. D. besehiktoaar had ter voldoening van het per 1 Mei 1932 verschuldigd vergun- ninigisrechit aan de gemeente. Ten zesde wordt den burgemeester ten laste geiegd, dat hij in het tijdivak van 1 Juli 1930 tot 1 Jul! 1936 in zijn functie van burgemees ter verschiiUe-nde gelden zich wederrechteiijk zou hebben toegeeigend. Deze gelden, die de dagvaarding nader specdficeert en dit in totaal het bedrag van 537.61 beoopen. be- hoorden toe aan de Stichting, bedoeld bij de Wet van 26 Juni 1926 (Staatsblad 210) en waren bestemd voor bijslag op pensioenen en op ongevallenreniten. Als verdedligers verleenen de Mrs. W. A Hoelk en J. J. Fokma den burgemeester hun rechtskundigen bijstand. SLAOHTOFFER VAN HET DRAMA TE KERKRADE NOG IN LEVEN. De dnoeve drama's, die zich Zaterdagavond en Zondagoehtenid resp. te Kerkrade en Maas tricht hebben aflgespeeld, hebben, naar uit latere berichten blijlkt, gelukikig slechts twee menschenlevenls geaischt. De vrouw van den cafehouder, op wien Jongen in dolle drift schoot, heeft men n.l. tot nu toe in het leven weten te behouden. Wel is haar toestand hoogst ernstig en verkeert zij in levensgevaar, maar alle hoop is nog niet opgegeven. De kogel, dien Jongen op haar afvuurde, is in een van de lomigen gedronigen. MERKWAARDIGE VANGST IN DE NOORDZEE. Een Noorsche visscher uit Rasvaag bij Flek- kifjord deed aan fooord van zijn visschersboot een merkwaardige vangst op een diepte van ongeveer 200 meter in de Noordzee. Het Meek een collectie HoUandsch aardewerk te zijn. Meer dan honderd voorwerpen werden op- gehaald, hoewel veel was gebroken toen men de vangst uit het water binnen boord moest halen. Het aardewerk bestond uit soepterrines, ikapjes en schotels van verschillende soorten. Er waren ook kleinere voorwerpen bij. Alles was met de hand geschilderd, blauwgrijs met vogel-versieringen, huizen en landschappen. Een visschotei had een gewicht van 3.5 kg en enkele andere schotels hadden een gewicht van 6 tog. Er waren vier serviezen Mj met nummers er op, en enlkele voorwerpen waren igemertot met een kruis, dat het waanmerk van de fa- briek in Nederland zou moeten zijn. Onder de pottenbatokerswaren bevond zich een kom van 8 tog, waarvan het deksel alleen al 3 kg weegt. Deskundigen meenen, dat de collectie onge veer 200 jaar oud is. Ze is waarschijnlijik af komstig van een Nederiandsch schip of van een vreemd schip, dat uit Nederland kwam. Het schip zou schiphreuk hebben geleden en gezoriken zijn. De romp van het schip moet in den loop der tijden vergaan zijn en alleen de bodem zou zijn overgelbleven. Maar in de annalen van de geschiedenis is niets te vinden over een schiphreuk, die op die plek plaats gehad zou hebben, zoodat men aanneemt, dat de collectie aardewerk longer dan honderd jaren op den zeebodem heeft gelegen. De collectie is zeer waardevol en vele musea in Noorwegen en particuliere verzame- laars hebben reeds getracht om voorwerpen uit de collectie aan te koopen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2