Gemengde Berichien Laatste Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten SCHAKEN. WEERVERWACHTING. VERDAOHT VAN RONSELARIJ AAN GEHOUDEN. INGEZONDEN STUKKEN. VERKOOPINGEN, UITVOERINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLK1NG. SCHEEPVAARTBEWEGING. De vroug'dc over idiit doelpunt is in het Axel- sche kamjp begrijpelijk, maar minder beigrijpe- lijk is hiet, dat Axel met nog een half uur spe- lens voor :den boeg de fataile tiaktiek toe gaat passen cm zich op verdedigenid spei toe to leg- gen rati daandloor den verkretgen voorspromig te eon'so'lideeiren. De Axeliscthe doelwachter wbirdit lau aanstonds door Laurens c.s. aan den tand gevoel'd. De Zeeuw kopt een vooraet van rechts naast. De rechtervleugel der Axelaars dirijft v. d. Hooft dan in Ihet nauw. Hjet resultaait is een corner die niets oplevert. Even later trapt Dron'kens in een moeilijke sdtu&tie bijna in eigen doe'l. Een sdherpe voorzet /van Van Luik levert een corner op voor de roodizwarten. Laurens kogel naasit, v. d. HoioTt met v. Hecke bezweren dam het gevaar van een Axelsdhen aanval. Bij de galsten is 'H. Geensen, diie weer last kreeig van een oude knieblessure, vervan- gen door M. Dooms. De gasten worden steeds sterker en de Axelaars spelen steeds meer in teruggetrokken positie en met 3 voorwiaart- sen. Wanneer Roster er dian voor door gaat, fluit de scheidsn-echter veel te laat voor bui- tenspel. Dezelfde speler lost even later een venijnig schot, he'twelk Dooms. met zonder moeite comer stompt. Een volgenide Axel- aanval istrandt opnieuw op buitenspel. De Ter Neuzenaars besdhikken niiet over de noo- dige sohutterscapaciteiten orrt hum thans meerdere aanvallen voldoende uiit te buiten. OOk F. Di el em an Irjidit bij Axel aan hetzeflflde euvel. Een ver schot van Biegel laat Dooms bijna glippen. De Ter Neuizemiaars herstellen zich telkens onmiddellijk en van hen gaat nu het meeste initiatief uit. De madvoo-r der rood- zwarten moet oOk het veld verlaten en Wordt vervangen door Anidr. Geensen, die zijn oude plaats, rechtsbinnen, imneemt, terwijl v. Pien- broek midvoor gaat spelen. Wanneer Borgt heeft gemfet, is de opeenhooping voor het Axel sohe doel voor de gastheeren naodlattig en uit een kluwen van spelers weet Van Pienbroek 5 minuten /voor het einde den uitgeloopen keeper ten tweeden male te verschalken, 3 2. De doelpunt is koren op den molen van de gasten, die nu luidte door hiet voor bijna de helft uit hun aanhangers bestaanidie publiek worden aamgemoedigd en verwtoed in den aan val zijn. De thuiisdlub vergeet absioluut, dat de beste verdte'ddging dien aanval is. Een vrije schop tegen Drohkens buiten het strafschop- gebied en daamia een comer demjonatreeren het gevaar en opnieuw is er een heviige scrim mage voor het doel der gastheeren en doel punt Van iBienbroek andermaal, als H. Diele man voor de zooveelste maal zich tot buiten zijn doei in dien istirijd heeft gemengd en onder een gewiefljdiiig gejuhel van de honderden Ter Neuzenaars zijn da armed e de partijen op ge- lijiken voet, 33. Hiermede breekt, nadat de Axelaars zich nogmjaals en te laat en vergeefs in den stnjd hebben geworpen, het einde aan van dozen wedstrijd van den dag. Het was een zieer spannende en faire kamp, en al 'kunnen wij beide ploegen gerust het predicant van a.is, kampioensciandidiaten geven, toch dient ook gezegd, dat het spelpeil over het algemieen met boven hat derde klajsse- gehalte uitkwiam. Het spannende slot was nog bensatdoneeder dan het verrasisemde eerste Axelsche doeOpunt. AJanvoerdler Borigt speelde zijn homlderdsten wedstrijd voor Axel I. De Corn Boys troffen het in zooverre, dat Hoofidplaiat verre van volledig naar Sas van Gent was gekomen, hetgeen een gevaarlijke manoeuvre was, want alhoewel de Benjamins in dteze klasse nog geen emkele maal de vreug- d'e van een overwiinning helbben gesmaakt, te Axel hebben ze toch bewezem, diaJt men hen niiet te licht mioet sehatten. Bnfin het is aan Hoofdplaat, zij het dan met bescheiden cijfers toch niog gelukt de beide punten te vero-veren en met 23 mloesten de Oom Boys het onder- spit delven. 'Het gaat met Bdervliet ook lang niet goed en in het begin van het seizoen werd te kennen gegeven dat deze club, zij het dan niiet tot de allersterkste, dan toch een zeer goed figuur in de Derde Klasse zou slaan. Het mag nu wel 'als een verkeendte veronder- stelling worden geuit, want op eigen terrein werd Bieirvliet door Hulst met 14 geklopt, waardoor Hulst zich in de middemmioot heeft gerangschikt en daaruit wel kmacht zal put- ten ran zich krachtig in te spanmen bij de voor haar nag komiende zware ontmoetingen. Wat bezielde Sluiskii toch om met zulk een' ge- havend elftal naar Breskens te stevenemi? Er zullen, naar wij althans hopen, wel zeer on- overkoimenlijke bezwaren voor de op het ap- pel onttorekenide spelers zijn geweest, dat zij hun club juist bij zulk een belangrijke ont- moeting in den steek mloesten laten. Juist had- den wij gedacht dat het een kolfje naar de hand van Sluiskii zou zijn om eens te toonen, dat zij in staat in staat is om iedere ver- eeniging den voet dwars te zet'ten en dus ook Breskens. Nu had hij zulk een verzwakte ploeg Breskens niet veel' moeite om de bezoe- kers er onder te houden en zij profiteerde er- van om met niet minder dan 51 dozen an- ders zoo lastigen tegenstander naar huis terug te sturen. Oostburg blijft maar voortsukkelen en kon ook .ddtmaal niet uit de mdsere gera- ken, hetgeen overiiigens ook niet verwiacht werd, want IJzendijke is sterker dan d'e club die haar met een bezoek zou vereeren en won dus met 40. Wanneer wij den stand van Oostburg eens besdhouwen, dan zien wij, dat zij in 5 wadisitrijdlen sledhte diriemaal in staat is geweest om te scoren, zoodat de allerzw'ak- ste plek wel in haar voorhoede moet gezocfct worden. TT In de Derde Klasse B on'tving Terneuzen II de Goesche Boys, die inderdaad bleken de mdndere te zijn van de rood-zwarte reserves. Hiervan profiteerenide heeft de voorhoede van Terneuzen II een vijftal doeilpunten in het net van de gasten gedeponeerd, waarteigenover deze slech'ts de eer konden rediden, zoodat de uitslag 5—1 werd. Doordat de supiporters van de rood-ziwarte kleuren het eerste elftal op hun reis naar Axel hadden vergezeld, was er voor deze ontmoeting een geringe heaanig- stelling. ZeeuiwJBche Voetbalbond. Eerste klasse. BKVV heeft te Hulst van leer getrokken en de reserves van Hulst werden de dupe van de historie, want het is tot een hooge score ge komen 19, waaru.it wel blijlkt, dat het krachtsverschdl zeer groot was en BKW zich hard aan het opwerkien is om eerlang de ZVB be verwisselen met den KNVB. Het derde elftal van Terneuzen kreeg ook een sterke tegenstander te bekampen, die heel toevallig ook met 91 de reserves van Hulst er onderh.ield. Temeuizen III heeft zich ge- lukkig hieraan niet gesitoord en zoo gingen beide ploegen vrijwel gelijk tegen elkaar op en werd aan beidan belet, dat men zidh foehoor- lijk ikon ontplooien. Nadat de ruistStanld met 313 was inigeigaan, kiwam het in de tweede helft tot 44, tot 'n strafschop Terneuzen HI aan de overwiinning hielp, 54. De overwm- ning van de Ter Neuzenische Boys te Sas van Gent op de reserves van de Oom Boys is heel wat beschedidener dan de daverende cijfers van de eerste ontmoeting, mlaar het komt er ten slot be meer op aan of men in het doel- punten maken de meerdere is en d'aarvan hiehben de Ter Neuzensche Boys ook blijk ge geven, die met een 24 overwinmling naar huis konden terug keeren. De ontmoeting Onanje- Philippiine is afgelast geworden. Tweede klasse. Het derde elftal van Hulst heeft geen mloeite gehad1 met de reserves van BKVV, die voor de eerste maal in den ZVB uii'tkwamen en een zwakken inidruk hebben achteirigelaten. Hulst III won idan ook op overtuigenide wijze met 5o. Terneuzen IV heeft niet onder gedaan voor de verrichitiingen van de hoogere elftal- len van haar dub en ook zij bracbt het tot een overwinndng, wiaanvan dte reverses van Hontenisse de dupe waren, die met een neder- laag van 41 de kleedkamer weer konden op- zoeken. De nog volgenide wedstrijden in d'eze kliasse werden beeindiigd met hooge cijfers voor de thuisspelende clubs. Altereerst ziorg- den de reserves van de Ter Neuzensche Boys er voor, dat Axel in met 113 werd geklopt en de reserves van Philippine verzamielden 10 doelpunten op hun tegenstander Oom Boys III die 3 maal het net wisben be vinden. De zesde parbij in de kamp om heb wereld- kampioenschap heeft een kort verloop gehad, want reeds bij den 23sten zet heeft Dr. Euwe, die met zwart speelde, de partij op gegeven, daar zijn stand toen zoodanig was, dat de kans zelfs op een remise als uitgesloten kon be- schouwd worden. Dr. Aljechin heeft deze partij bijzonder sterk gespeeld, en daar Dr. Euwe met eenige zwakke tegenzetten antwoordde, was het al vlug te zien, dat Dr. Aljechin deze partij in zijn voordeel zou beeindigen. De stand is thans 33. VREESELXJK DRAMA TE MAASTRICHT. Aan „De Courant'' wordt uit Maastricht gemeld Een ontzettend drama heeft zich Zondag- morgen omstreeks negen uur in een woning op den Aert van Trichtweg alhier afgespeeld. Een vader heeft zijn eenig kind, een elfjarig meisje, dood geschoten en daarna de hand aan zichzelf geslagen. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Toen de dokter kwam, waren de levensgeesten van vader en dochter reeds geweken. Zondagavond bleek dat deze zelfde man nog een moord had gepleegd. Zaterdagavond was hij met twee andere Maastrichtenaren in een cafe te Kerkrade geweest, waar hij tijdens een ruzie op de cafehoudster had geschoten, die den volgenden avond aan de gevolgen hier- van in het ziekenhuis is overleden. De vader, de 3'3-jarige schilder L. H. Jongen, was ongeveer anderhalf jaar geleden van zijn vrouw gescheiden. Zijn elfjarig dochtertje werd aan zijn vrouw toegewezen. Het kind werd door de grootouders van de vrouw, de familie Magdelijns op den Aert van Tricht weg, grootgebracht. De moeder vond een be- trekking in een hotel te Amsterdam. Reeds verschillende malen heeft de man zijn vrouw in grooten angst gebracht door zijn rawe optreden en reeds eenige keeren heeft hij haar naar het leven gestaan. De grootmoeder was Zondagmorgen met het meisje naar de kerk geweest en kwam tegen negen uur thuis. Het kind bleef in de keuken bij de twintigjarige dochtor van de familie Magdelijns. De grootvader lag nog te bed. De grootmoeder ging met eenig waschgoed den achtertuin in, waar Jongen zich toegang had weten te verschaffen langs een zgn. brand- gang. Hij had zich met een revolver in de haiw achter een regenton verdekt opgesteld. Toen de op geen onheil bedacht zijnde groot moeder in de buurt kwam, sprong bij achter de ton vandaan en loste een schot op haar, terwijl hij schreeuwde: „Nu gaan jullie er allemaal aan." Het schot miste echter zijn doel. Een twee de schot trof de bejaarde vrouw in den rechter beneden arm. Luid om hulp roepend, vluchtte zij het huis in en door de voordeur de straat op. Weer schoot Jongen Op haar, evenwel zon der haar te treffen. Het dochtertje van J. en het twintigjarige meisje vluchtten de trap op naar den groot vader van het kind. Jongen rukte echter zijn kind van de trap en sleurde haar de voorkamer in. Hier volvoerde hij zijn lafhartige daad om vervolgens de revolver op zichzelf te richten. Het andere meisje was immiddels door een achterraam gevlucht en bij de buren S. bin- nengesneld. Deze menschen snelden de woning binnen. Toen zij de dochter en den vader zagen liggen, hebben zij onmiddellijk Dr. v. d. Stok en een geestelijke gewaarschuwd. Hoewel dezen uiterst vlug op de plaats van het drama aanwezig waren, heeft niets meer kunnen baten. Beide lijken zijn per auto van den Ge- neeskundigen Dienst naar het ziekenhuis te Maastricht gebracht. De commissaris van politie de heer A. J. J. van 't Hof, de inspecteur van politie de heer G. J. G. Seelen en de officier van justitie Mr. J. Fabius hebben een onderpoek ter plaatse ingesteld en de familieleden in den loop van den dag ondervraagd. Zaterdagavond was Jongen per auto met twee andere Maastrichtenaren, zekere Smee- kes en Keersemeekers, naar Kerkrade gegaan. Smeekes leefde gescheiden van zijn vrouw. Zij was uit Maastricht vertrokken en met haar kind verhuisd naar het cafe Wetzelaer in de Daliastraat te Kerkrade. Onder veel getier verlangde S. zijn vrouw en kind te spreken. De vrouw van Wetzelaer verbood Smeekes echter zich naar de keuken te begeven, waar het kind zich bevond. Jongen maakte zich hier zoo kwaad over, dat hij h bout portant op vrouw W. schoot. Het schot trof haar in de borst en Zondag avond is zij in het ziekenhuis overieden. Na de daad zijn Smeekes en Keersemeekers onmiddellijk per auto naar Maastricht ge vlucht. Jongen retireerde onder het lossen van revolversehoten. Een der schoten trof den cafdhouder W. in de borst. Op het telefonisch verzoek van de mare- chaussee te Spekholzerheide heeft de Maas- trichtsche politie onder leiding van inspecteur Seelen een onderzoek ingesteld, dat een voor- treffelijk staaltje van recherchewerk is ge worden. Nog Zaterdagnacht zijn Smeekes en Keersemeekers te Maastricht opgepikt en naar Spekholzerheide getransporteerd. Jongen heeft men niet te pakken kunnen krijgen, hoewel alle toegangswegen naar de stad waren afge- zet en zijn woning in de gaten werd gehouden. Het is dan ook aan te nemen, dat Jongen zich voordat de politie te Maastricht het verzoek tot aanhouding ontving, reeds in Maastricht bevond en zich ergens heeft schuil gehouden tot Zondagochtend en toen zijn andere lage daad heeft gepleegd. Naar de inspecteur Seelen mededeelde, is Jongen al herhaaldelijk wegens zeer emstige feiten met de politie in aanraking geweest. Nog niet zoo lang geleden wegens mishan- deling en poging tot doodslag. Wegens dief- stal is hij een paar dagen geleden uit de ge- vangenis ontslagen. Jongen was ook bekend als een berucht smokkelaar, die voor niets terugdeinsde. VALSCHE TOEGANGSBEWIJZEN VOOR STADION EN BIOSCOOP. De justitie te Amsterdam heeft onlangs drie invallen gedaan naar aanleiding van het feit, dat den laatsten tijd valsche stadionkaarten en toegangsbewijzen voor een bioscooptheater in omloop werden gebracht. Bij huiszoekingen, die toen op twee plaatsen in de Jordaan en in een woning in West zijn verricht, rezen emstige verdenkingen tegen twee mannen, een drukker, woonachtig in de Jordaan en een werklooze. Deze mannen werden in arrest gesteld. Nadat vele getuigen in deze zaak zijn gehoord, hebben Vrijdag zoowel de drukker als de werklooze een vol- ledige bekentenis afgelagd. De drukker heeft toegegeven, dat hij de valsche plaatsbewijzen vervaardigde en ze aan den werklooze gaf, om ze aan den man te brengen. Het staat op het oogenblik nog niet vast, van wie de plannen tot deze vervalscbing op groote schaal zijn uitgegaan. Bovendien is het nog niet zeker, of nog niet meer per- somen aan dezen verkoop schuldig zijn. Het onderzoek in deze zaak wordt nog voortgezet. UIT BALOORIGHEID. Vrijdagnacht ongeveer half twee heeft een 28-jarige bewoner van de Heerengracht te Amsterdam met een steen twee groote spie- gelruiten van een kleedingmagazijn, op het Koningsplein, hoek Singel, ingegooid. Een agent van politie, die in de onmiddel- lijke nabijheid stond, arresteerde den man, dien hij naar het bureau Singel heeft overgebracht. De man zeide bij zijn verhoor, uit baloorig- heid te hebben gehandeld, omdat hij, sedert geruimen tijd werkloos zijnde, geen steun ont ving. Daar hij te kennen gaf na zijn vrij- lating opnieuw op deze wijze te zullen voort- gaan, heeft de politie hem eenigen tijd in bewaring gehouden. ERNSTIG MOTORFIETSONGELUK. Donderdagmiddag is te Nieuwe Niedorp een emstig motorfietsongeluk gebeurd, waarvan de heer Jansen uit Alkmaar, controleur van de malaria-bestrijding, het slachtoffer is gewor den. De heer Jansen reed tegen een ijzeren draad, welke een jongen, die wel meer dolle streken uithaalt, over den weg had gespan- nen. De draad verwarde zich om het motor- rijwiel, waardoor de berijder tegen den grond viel en ernstig werd gewond. Hij werd bin- nengebracht bij een wijkverpleegster, waarop twee dokters de eerste hulp hebben verleend. De heer Jansen werd later in het centrale ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. VAN EEN ELF-JARIGEN AUTOMOBILIST, DIE ER WEINIG VAN TERECHT BRACHT. Donderdagmiddag stond een auto van den heer Wieringa uit Grijpskerk geparkeerd in de Tuinbouwstraat te Groningen. Twee jongens van elf en twaalf jaar stapten op de auto af, openden het portier en namen met vier vriendjes in den wagen plaats. De 11-jarige M. B. uit Groningen wist de auto in beweging te brengen, doch de reis was slechts van korten duur, en de jonge automobilist beeft het dan ook niet verder dan de Tuinbouwstraat gebracht, alwaar hij eerst de pui van een huis beschadigde, ver volgens een orgel omverreed, eenige rijwielen vernielde en ten slotte nogmaals de pui van een woning bemerkte. Toen was het afge- loopen. De politie kwam n.l. een kijkje nemen en zag al spoedig wat er aan de hand was. Het zestal werd naar het hoofdbureau ge bracht, waar de 11-jarige bestuurder werd vastgehouden. De overigen konden naar huis gaan. De auto i#erd van voren totaal ver- nield. EEN EIGENAARDIG HUWEUJK! De Amerikaan Lewis M. Clai'kson, die als koopman in Peru heeft gewoond, heeft aan ,de rechtbank in Washington verzocht schei- ,ding van zijn echt met de Peruaamsche MJer- cedes de la Quintana en ongeldigheidsverkla- ring Van dit huwelijk. De hoofdpersoon in deze scheidingsgroteske is eigenlijk wijlen de ex-president van Peru Augusto B. Lelguia, een der wildste figuren in de Zuid-Amerikaansche historie. Viermaal is Leguia president geweest en zijn ambts- periode is gekenmerkt door steeds durende revoluties. Tweemaal werd hij Verdreven, moest in Verbannin'g en 'keerde terug. Toen zijn amhtsperiode ten Vierde male was ver- streken, werd hij opnieuw verdreven en in 1930 is hij in het buitenland gestorven. Clarkson deelde in zijn verzoekschrift mede, schrijft het Vad., dat hij in 1925 Voor bijzon- dere zaken in Peru vertoefde, toen juist em stige politieke conflicten en intrigues uitbra- ken. Op een avond werd hij, die goed bekend was ten regeeringspaleize, ontboden bij het hoofd der regeering. Leguia deelde hem mede, dat madame de la Quintana, die even- eens een rol in de politiek speelde, een kind verwachtte en dadelijk moest trouwen, opdat een schandaal zou worden vermeden. Heel mooi, Zei de Amerikaan, maar wat heb ik daar mee te maken? Leguia'b antwoord was klaar en duidelijk: U hebt er zoo veel mee te maken, dat u ons het genoegen 'zult doen madame de la Quin tana te trouwen. Toen Clarkson weigerde de Vrouw, die hij heelemaal niet kende, te trouwen om iemand een genoegen te doen, werd hem op iden kop af Verteld, dat hij, zoo hij zich verzette, ,,plotseling aan een ongeval zou sterven." Daarmede kon de Amerikaan heengaan. Erikele dagen later werd hij door vier zwaar gewapende rechercheurs afgehaald en dood- eenvoudig naar een kerk in Lima gebracht. Daar ontving hem de „bruid"'. Achter haar stond met een hoffelijk lachje president Leguia, die toen weer net president af was. Goedschiks of kwaadschiks moest de met den dood bedreigde ,,bruidegom" zijn jawoord geven. Dat was 9 Mei 1925. Clarkson deelde in zijn request nog mede, dat hij nooit met zijn ,,echtgenoote" samen heeft gewoond en men daar ook geen waarde aan scheen te hechten. Drie maanden later hoorde hij, dat hij gelukkige vader van een Stevigen jongen was geworden. Wat er van het kind is geworden, weet hij niet. De inlichtingen welke de rechtbank over Mercede's de la Quintana had gekregen, ver- telden weinig gunstigs over de IPeruaansche. In het rapport Wordt gezegd, dat ze „een per- soon van weinig reputatie is, algemeen bekend als betrokkene bij de meest verscheiden poli tieke intriges, welke baar met de voornaam- ste personen van bet land in contact bra.ch- ten, ook met president Leguia, (dien ze tijdens zijn ambtsperiode diende en wiens belangen ze ook vertegenwoordigde, als hij in verban- ning was of zich voor zijn tegenstanders ver- bongen moest bouden". Aan het slot van zijn verzoek wees de Amerikaan er nog op, dat hij uit Peru in de Vereenigde Staten is teruggekeerd zonder zijn vrouw" gezien of gesproken te hebben. In 1928 werd hem bericht, dat ze gestorven was, zoodat hij zich vrij waande en geen ge- rechtelijke stappen voor een scheiding deed. Doch nu hij foericht kreeg, dat Mercedes de la Quintana toch nog tot de levenden behoort, >vil hij van de lastige boeien ontslagen zijn en verzocht aan de Amerika'ansche rechtbank de annuleering van zijn huwelijk, dat hem slechts onder doodsbedreigingen is afgeperst. De rechtbank in Washington heeft Clark son 'zijn zin gege'ven. Zwakke tot matige, veranderlijke wind, nevelig tot licht bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in temperatuur. Naar wij vememen heeft de politie te Amersfoort aangehouden een man, van wien men vermoedde, dat hij vruchteloos gepoogd heeft, eenige inwoners der gemeente naar Spanje te ronselen. De aangehoudene is zekere A. uit Soest. Na verhoord te zijn, is hij op vrije voeten gesteld. OOK MOND- EN KLAUWZEER IN BELGlE. BR.USSEL. In de afgeloopen week hebben zich in Belgie 1000 nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer voorgedaan. Is verband hier mede is het vervoer van vee tot nader order verboden. Een uitzondering wordt gemaakt voor het vervo«r naar slachthuizen in bepaal- de steden. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. PEIPING. De Japanneezen, die langs den spoorweg PeipingSoejoean opereeren, heb ben gisterenmorgen Pautau, het Westelijk eindpunt van den spoorweg PeipingSoejoean veroverd. Deze overwinning, werd gevolgd door de inneming van Pakho, op 30 K.M. ten Westen van Pautau, en een strategisch be- langrijk punt in de provincie Soejoean. Deze bezetting beteekent de mogelijkheid voor de Japanneezen, druk uit te oefenen op de pro- vincies Sjensi en Ningsie. Het ,,Domei"- agentsobap noemt deze overwinning ,,De vol- strekte debacle der Chineesche militaire ope- raties in Noord-China". SJANGHAI. Het Chineesche telegraaf- agentschap .Central News" meldt, dat de Chineesche troepen van het 8e leger het offen- sief in de Noordelijke provincie Sjensi voort- zetten en Knangling, nabij de grens der pro vincie Tsjahar hebben heroverd. De gevecbten in Sjensi zijn de laatste dagen buitengewoon moorddadig geweest. Op 16 October zijn ver- scheidene honderden Japanneezen en Chinee- zen gedood, terwijl ook 3 Chineesche generaals sneuvelden. Voorts meldt het telegraafagentschap „Cen- tral News", dat de Chineesche voorhoede- troepen, die tegenaanvallen doen langs den spoorweg TientsinPoekau Pingjoean hebben bereikt. TIE3NTSIN. De Japansche troepen zijn langs de spoorlijn PeipingHankau opgerukt. Zij zijn de provincie Hosas binnengetrokken. DE STRIJD IN SPANJE. SALAMANCA. „Radio Nacional" heeft in zijn nachtuitzending naar voren gebracht, dat een belangrijke opmarsch gisteren door de rechtsche troepen tot stand is gebracht. Colunga is genomen. Deze plaats ligt aan den spoorweg en den gewonen weg van Villa Viciosa en Gyon. De rechtsche posities zijn thans slechts 18 K.M. verwijderd van Villa Viciosa en het terrein biedt oneindig minder natuurlijke moeilijk- heden dan het gebied, dat zoojuist is veroverd. DE TROEBELEN IN PAEESTINA. JERUZALEM. Aan de Noordgrens van Palestina tusschen Haifa en Safed is een levendig gevecht gevoerd, waarbij verschillen de honderden Palestijnen met elkander slaags geraakten. Er werden schoten gelost en bom- men geworpen. De strijd duurde 2 uur. Te Jaffa en Tel Aviv is de toestand ge- spannen. Bommen werden geworpen op het Hoofdbureau van politie te Jaffa. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) MIJN REUS DOOR PALESTINA. Over bovenstaand onderwerp boopt de heer J. J. Stoltenhof Jr. uit den Haag a.s. Woens- dagavond te TV2 ure, in ..Emmanuel", een lezing te houden. Het behoeft geen betoog, dat de heer St. die eenigen tijd in Palestina heeft doorgebracht en alzoo het Oosterscbe leven van nabij heeft leeren kennen, belangrijke mededeelingen heeft te doen over dit zoo merkwaardige land. Verschillende curiositeiten, uit het Heilige land meegebracht, zullen worden tentoonge- steld, terwijl een tachtigtal gekleurde lan- taamplaatjes het gesproken woord zullen ver- levendigen. Ook zal de heer Stoltenhof enkele ervarin- gen mededeelen uit zijn arbeid onder de zie- ken, wier lijden hem zeer ter harte gaat en waarvoor hij zoowel zijn tijd als geld in dienst heeft gesteld. De heer Stoltenhof is redacteur van „Zie- kentroost" een blad, dat gratis en franco aan alle zieken en ouden van dagen, die zulks aanvragen, gezonden wordt. (Adres: Obrecht- straat 51, Den Haag). Laat men door -groote opkomst blijk geven van meeleven. Dr. L. J. CAZEMIER. 21 October. TER NEU1ZEN. Veiling woonhuis, timmer- manswerkp'laatis en pakhuis. Notaris Hbvdng. 25 October. TER NEUZEN. Aanbesteddng verbouweoi' wiinkeilpanid. Bouwikundig Bureau A. de Clercq. 26 October. AXEL. Verpach.tinig van graamgeoi. Kam- toor W, A. den Btoggemide. TER NEUZEN. Veiling Vlasfabriek, woon huis en Bouwgrond. Notaris Van der Veen. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 11 Oct. Levinus Pdtrus van Oppen (van Vlissingen), oud 27 j., jm. en Maria Augusta Mathildis Irma Bal, oud 27 j-, jd- 15 Oct. Cornells Joris Hamelink, oud 22 j., jm. en Suzanna Riemens (van IJzen dijke), oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Oct. Jan Ver- sluijs (van Vlissingen), oud 29 j., jm. en Janna Cathalina Cove, oud 25 j., jd. Geboorten. 9 Oct. Frans Reinier, z. van Reinier Jonkman en van Pieternella Maaike Kuine Dooms. 15 Oct. Maatje, d. van Jaco bus van de Velde en van Wilhelmina van de Velde. Overlijden. 11 Oct. Debora Neel'tje Rouw (van Axel), oud 72 j., wed. van Frangois Hamelink. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: P. F. Bijkerk, stuurman, Zandstraat 8, van Dordrecht.. J. M. Bouman, onderwijzeres, Axelschestraat 87b, van Middelburg. M. de Blok, dienstbode, Dijkstraat 69, van Vogelwaarde. H. Lansen, zonder, Kanaalweg 98, van 's-Heer Arendskerke. Fr. Remmers, bouwk. opzichter, Van Boven- straat 11, van Oud-Beijerland. C. C. van Langevelde, dienstbode, O 21, van Zaamslag. M. N. Boddaert, dienstbode, Nieuwstraat 17, van Sas van Gent. J. van Haneghem, smidsknecht, Midden- straat 5, van Breskens. J. C. Kegelsde Roo, zonder, Lange Kerk- straat 92, van Zaamslag. Vertrokken: I. P. Volkrijk, naaister, Baandijk 38, naar Amsterdam. J. C. Cov6, zonder, O 173, naar Vlissingen. Rotterdam, 18 October 1937. VEEMAiRKT. Aangevoerd 1993 dieren, w.o. 431 vette run- deren, 240 vette kalveren, 21 nuchtere kalve- ren, 609 schapen en lammeren, 682 varkens. De noteering was als volgt: Vette koeien le kw.. f 0,76, 2e kw. 0,68, 3e kw. 0,50f 0,56; vette ossen le kw. 0,74, 2e kw. 0,67, 3e kw. f 0,500,56; vette kalveren le kw. 1, 2e kw. /0,90, 3e kw. 0,75—0,80; varkens (levend gewicht) le kw. /0,61, 2e kw. f 0,60, 3e kw. 0,59; schapen le kw. 0,53, 2e kw. 0,48, 3e kw. /0,43; per stuk /29, 26, /22; lammeren le kw. 0,64, 2e kw. /0,59, 3e kw. /0,54; per stuk /20, 17/15. De aanvoer van vette koeien en ossen was korter, de handel kalm en de prijzen iets hoo- ger. Vette kalveren waren ruimer aangevoerd, de bandel was redelijk en de prijzen als vorige week Dinsdag. Schapen en lammeren waren ruimer aangevoerd, de handel was echter matig, de prijzen voor de eerste onveranderd en voor de tweede ruim prijshoudend. De aan voer van varkens was aanmerkelijk grooter, de handel tamelijk, doch de prijzen terug- loopend. Er werden slechts kleine partijen schapen voor export verkocht. AARDAPPELEN. Brielsche Eigenheimers 1,60f 1,80; Z. Eigenheimers 1,451,65; Zeeuwsche Bonte f 22,30; Zeeuwsche Blauwe 22,30; Blauwe Eigenheimers 1,50f 1,60; Eigen heimers Drielingen /I1,40; Bonte en Blauwe Poters 1,20/1,40; Westl. zand 3if 4; West!, kleine 2,80—/3, alles per per 100 K.G. Bij redelijken aanvoer was de handel kalm. VLAS. Aangevoerd: 3050 K.G. Blauw, schoon 0,70 <f 0,80; 5700 K.G. Hollandsch Geel f 0,70 0,78 per K.G. De stemming was kalm. Het beste en sterke vlas blijft gevraagd, tegen onverander- de prijzen. Het lagere vlas is verlaten. Het nieuwe gewas valt niet mee, nocb wat af- komst, noch wat prijs betreft. Alles werd verkocht. ROERMONDSCHE EIERVEILING. Aanvoer 2.540.000 stuks. Heneieren 3 4, kipeieren 4,705,30; eendeieren 2,80 if 3,30 per 100 stuks. Voor Ter Neuzen: 15 Oct. Eng. s.s. HET- TON, 1541, kolen, New-Castle. Van Ter Neuzen: 15 Oct. Duitsch s.s. GERHARD, 100, stukg., Dusseldorf. 16 Oct. Eng. s.s. HETTON, 1541, ledig, New-Castle on Tyne. Voor Sluiskii: 16 Oct. Duitsch s.s. ELLEN, 1506, pyriet, Huelva. Van SelzaeteTer Neuzen: 16 Oct. Finsch s.s. CHATERHAGEN, 1248, cokes, Runska. Voor Langerbrugge: 15 Oct. Eng. s.s. CREOFIBLD, 359, olie, Donges. Voor Riemen: 16 Oct. Ned. s.s. MARIJ, 83, vaten, London. Van GentTer Neuzen: 17 Oct. Eng. s.s. PEREGRINE470, stukg., London. Voor Gent: 15 Oct. Eng. s.s. DOTTEREL, 580, stukg., R'dam; Griekseh s.s. ANNA, 3192, zout, Antwerpen; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., London; Eng. s.s, MOUNT JOY, 146, olie, London; Belg. s.s. CHARLES, 334, pek- kolen, Goole; Belg. s.s. MARGUERITE, 166, pekkolen, Goole. 16 Oct. Eng. s.s. BITTERN, 939, stukg., Easton; Griekseh s.s. DIONYSIOS, 1235, hout, Soroka; Eng. s.s. BLAOKTOFT, 654, kolen, New-Castle on Tyne; Eng. s.s. WHITETOFT, 442, pekkolen, Goole; Eng. s.s. GREATHOPE, 1292, ledig, Hamburg; Ned. s.s. OOST- VLAANDEREN, 286, pekkolen, London; Dui'tsch s.s. OSTTZEE, 293, ledig, Antwerpen. 17 Oct. Nederl. m.s. ANTJE, 99, pek, London; Deensch s.s. HAL, 1311, erts, Huelva; Eng. s.s. DONA FLORA, 290, ijzersl., Imming- ham; Duitsch s.s. MARIA S. MULLER, 772, kolen, Gdynia; Eng. s.s. JEM, 393, pekkolen, Goole; Deensch s.s. JAN, 1036, erts, Huelva; Russ. s.s. BUREYA, 1511, hout, Leningrad; Eng. s.s. DRAKENDE, 670, pek, Sunderland; Russ. s.s. VOLGOLES, 2156, hout, Leningrad; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., London; Eng. s.s. RUDMORE, 573, ijzersl., Birmingham. Van Gent: 15 Oct. Eng. s.s. VANELLUS, 915, stukg., Glasgow; Eng. s.s. DONA ISA BEL, 290, ijzer, Boness; Noorsch s.s. THEMIS, 386, ledig, Brussel; Ned. s.s. MEEUW, 110, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. DENIS ROSE, 946, ijzer, Garston; Eng. s.s. HARELDA, 651, stukg., Manchester; Eng. s.s. THE MAR CHIONESS, 356, ijzer, Llanelly. 16 Oct. Eng. s.s. ORICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. MOUNT JOY, 146, ledig, Londen; Eng. s.s. DOTTEREL, 580, stukg., Manchester; Eng. s.s. THE EARL, 481, ijzer, Newport. 17 Oct. Belg. s.s. MARGUERITE, 166, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. GREOFIELD, 359, ledig, Middlesbrough; Eng. s.s. BLACKTOFT, 654, ledig, Goole; Griekseh s.s. ANNA, 3192, ledig, R'dam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3