Bieten rooien Kerknieuws. TER NEUZEN, 18 OCTOBER 1937. VOETBAL. BRESKENS. MIDDELBURG. op deze terugtrekking, geconstateerd zullen hebben, dat deze voldoende voortgang maakt, zullen beide bij het Spainsche conflict betrok- ken partijen gemachtigd worden, overeen- komstig de bepalingen van het Britsche plan zekere rechten uit te oefenen, welke de inter- nationale practijk aan oorlogvoerenden toe- staat. 3e. Reeds thans komen de in de commissie vertegenwoordigende regeeringen overeen, ten- einde het definitieve karakter der op boven- genoemde principes tot stand gekomen over- eenkomst tot uitdrukking te doen komen, al hun invloed aan te wenden, hetzij op Valen cia, hetzij op Salamanca, opdat binnen kort tijdsbestek een zeker aantal vrijwilligers van beide legers zal zijn teruggetrokken, waarbij rekening wordt gehouden met de bestaande wanverhouding tusschen de buitenlandsche effectieven, die aan weerszijden dienst doen: 4e. De in de commissie vertegenwoordigde regeeringen verplichten zich opnieuw op de meest strikte wijze noch te zullen machtigen, noch te zullen vergemakkelijken, en in geen geval reeds nu eenig nieuw vertrek van vrij willigers te zullen bewerkstelligen, noch eenig oorlog-materiaal te zullen zenden. 5e. Het controle-systeem, gebaseerd op het rapport van Van Dulm en Hemming, zal van kracht worden, zoodra de noodzakelijke aan- passingen, welke de Fransche regeering aan de commissie heeft verzocht in overweging te nemen, zullen zijn verwezenlijkt, en waarbij reeds thans het tijdstip zal worden vastge- steld, waarop de vertegenwoordigde regee ringen zich definitief over de hierboven ge- noemde voorstellen zullen moeten uitspreken. Rovendien moet op formeele wijze worden verklaard, dat de tegenwoordige toestand niet zal mogen worden verlengd, en dat, indien bij het afloopen van dezen termijn over deze voorstellen geen overeenstemming mocht kun- nen worden tot stand gebracht, zij het recht zullen hebben haar volledige vrijheid van han- delen te hememen. f'UrCi/L. tegenkloven indehanden Doos 30, Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Ingez. Med.) Het avontuur van den Groot-Moefti. I Reeds is in het kort gemeld, dat de Groot- Moefti uit Belroet met onbekende bestem- ming vertrokken was. Het blijkt thans, dat deze reis een zeer avontuurlijke tocht is ge- weest. De Arabische geestelijke leider had een vrijplaats gezocht in de moskee van Omar, te hebben gewerkt, vertoefde de heer Laernoes in de Vereenigde Staten. Na zijn terugkeer ijverde h>ij hier ter stele voor het vestigen van nieuwe industrien zoodat de electro-tinfabriek, de olieraffinaderij en asphaltfabriek tot stand kwamen. Qp 19 Augustus 1913 werd de heer Laernoes tot lid van den gemeenteraad ge- kozen na door een groep kiezers van verschil- maar na de aanslagen der laatste dagen had lende mieke riclltingen candidaat te zijn hij er de lucht van gekregen, dat de auton- teiten zelfs daar zijn arrestatie van plan wa- ren om de Arabische bevolking van Jeruzalem te overtuigen, dat zij voor geen daden van terreur uit den weg zouden gaan. Als Bedoein vermomd is de Moefti Vrijdag buiten de stads- wallen gekomen, waar een auto hem naar de kust bracht. Daar lag een snelvarend motor- jacht gereed dat hem naar Beiroet zou bren- gen, maar vlak voor de kust werd het bootje door een Fransche douanekotter aangehouden en de kapitein ontdekte de identiteit van een eenvoudigen Bedoein die aan boord was en gelidde hem naar de haven, waar hij werd j overgeleverd aan de Libaneesche autoriteiten. i De Moefti verzocht hier gastrecht als poli- j tiek vluchteling, maar na overleg met de Fransche autoriteiten heeft men hem beduid, dat hij op het grondgebied van den Libanon als ongewenscht vreemdeling werd beschouwd die binnen 12 uur de stad moest verlaten. Na een telefonisch gesprek met de autori teiten te Damascus, bleek men daar den Groot-Moefti onderdak te willen verschaffen en hij is Zaterdagmorgen per auto naar Da mascus vertrokken, waar hij ook is aange- komen. Het bestuur van Palestina heeft het beheer over Mohammedaansch Wakfs overgenomen, die de religieuze schenkingsgenootschappen omvat, welke tevoren door den Groot-Moefti werden beheerd. In de laatste twaalf uur zijn in de groote steden van Palestina 150 Arabische leiders en agitatoren gearresteerd. BERLIJN BOOS OP PRAAG OM EEN PAAR CARRICATUREN. In de Duitsche pers heerscht weer eens groote verontwaardiging, ditmaal over een tentoonstelling te Praag, waar caricaturen van Duitsche staatslieden en teekeningen betref- fende toestanden in Duitschland en Italie worden getoond. Zij worden door de Duitsche bladen beleedigend geacht voor Hitler en andere vooraanstaande persoonlijkheden. Op instigatie van den Tsjechischen minister van onderwijs zijn een drietal schilderijen verwij- derd, wat de Duitsche pers niet genoeg vindt. Der Angriff schrijft hierover: het feit, dat een minister van het kabinet de tentoonstel ling heeft geopend en dat Bensj protector van de tentoonstelling is, bewijst, dat men hier te doen heeft met een representatieve tentoon stelling. Men meene echter niet, aldus het blad, dat wij met de verwijdering van die drie werken tevreden zijn. Er hangen er nog veel te veel waar geen eerbaar oog op kan rusten. Wat zou Praag wel hebben gezegd, indien Berlijn een dergelijke tentoonstelling van Masaryk zou hebben georganiseerd De Lokal Anzeiger schrijft, dat Duitsch land op emstige wijze is aangevallen. Tsjecho- Slowakije kan de zaak niet regelen door een- voudig de caricaturen weg te nemen. De regeering te Praag moet een officieele ver- klaring afleggen en algeheele voldoening geven. De Duitsche natie zal in geen geval de houding, welke de Tsrjechische regeering tot nu toe heeft aangenomen, aanvaarden. PACIFIC-CONFERENTIE KOMT 30 DEZER TE BRUSSEL BIJEEN. Op de agenda van den kabinetsraad te Brus- sel van Donderdagavond stond o.a. de kwestie of Belgie aldan niet gevolg zou geven aan den door Engeland en Amerika uitgesproken wensch om dfe Negenmogendhedenconferentie te Brussel te doen bijeenkomen. De zaak werd door de ministers in den breede be- sproken, maar er werd geen definitieve beslis- sing genomen. Dit gaf aanleiding tot het gerucht volgens hetwelk de regeering slechts bereid zou zijn de conferentie te Brussel bijeen te roepen, indien zij de zekerheid had, dat ook Japan en Italie de uitnoodiging zouden aan- vB'Sii'dGn Deze zekerheid schijnt men inmiddels te Brussel te hebben gekregen. Vrijdagavond werd officieel medegedeeld, dat de Belgische regeering heeft besloten gevolg te geven het Engelsch-Amerikaansche verzoek en de onderteekenaars van het Paciflc-verdrag ui te noodigen vertegenwoordigers naar Brussel te zenden, teneinde den toestand in het Verre Oosten te onderrzoeken. De Negenmogendhedenconferentie zal op 30 dezer bijeenkomen. Naar men weet is, schrijft het Handelsblad, het Pacific-verdrag, dat in 1922 werd geslo- ten onderteekend door de Ver. Staten, Enge land, Frankrijk, Italie, Nederland, Japan, China, Belgie en Portugal. Reuter seint uit Hydepark, dat president Roosevelt in antwoord op een vraag heeft gezegd, dat de eerste stap, welken de Pacific- Conferentie zal overwegen, zal zijn een pogmg om te bemiddelen jn het Chineesch-Japansche conflict. DE TROEPEN VERSCHEPINGEN NAAR LIBYE. De versterkingen naar Libye vertrekken in steeds sneller tempo. De troepen, welke er heen worden gezonden, omva'tten niet alleen het 20e legerskorps, waarvan de oprichting in het voorjaar werd aangekondigd, doch ook het 21e, dat ongemerkt is opgericht. In ver- band met deze troepenzendingen, wordt aandacht erop gevestigd, meldt Havas, bij het begin van den veldtocht in Abessime de inheemsche troepen uit Tripolis naar Oost- Afrika werden gezonden. Deze troepen keeren thans naar hun garnizoenen terug. Bij de troepen, welke uit het moederland naar Libye zijn gezonden bevinden zich ook speeiale mitrailleur-compagnieen en afdeelingen van den geneeskundigen dienst. De troepen zijn thans aanzienlijk sterker dan de garnizoenen in Tunis of Egypte. Verder zijn verscheidene koopvaardijsche- pen gereedgemaakt voor een eventueel troe- pentransport, zoodat Italie beschikt over een vloot, welke gereed is snel troepen over zee te verplaatsen. GROOT-MOEFTI GEVLUCHT? Sedert Vrijdagochtend gaat te Jeruzalem het gerucht, dat de Groot-Moefti vermomd naar Syrie is gevlucht. Of dit gerucht waarheid bevat, is nog niet bekend, alleen staat vast, dat de Groot-Moefti Vriidagoclxtemd voor het eerst niet de gebeden heeft geleid en dat zijn familie drie dagen geleden is vertrokken. REMSTOELEN BESCHADIGD. Bij het binnenvaren van de Westsluis alhier heeft het Grieksche stoomschip „Dionyssios'' geringe schade aan een der rem- stoelen toegebracht. Na een cautiestelling van 80 kon het schip de reis naar Gent voortzetten. De „Dionyssios" kwam van de Witte Zee met een lading hout. AAN DEN GROND GEVAREN. Het van Gent op weg naar Ter Neuzen zijn- de Engelsche stoomschip Peregrine" is tijdens de vaart door het z.g. oude kanaal ter hoogte van Sluiskil aan den grond gevaren en blijven zitten. Later is het schip op eigen kracht vlotgekomen, waama het de reis heeft voort- gezet. DE STREMMING VAN DE SCHEEPVAART. Het Russische stoomschip „Volgoles" dat wegens de stremming van de scheepvaart op het kanaal van Ter Neuzep niet naar Gent kon opvaren en op de reede voor Ter Neuzen ten anker was blijven liggen, is thans binnen- gekomen om eenige herstellingen aan de machines te verrichten. In totaal liggen thans een achttal booten te wachten, totdat het scheepvaartverkeer langs Sluiskil weer vrij- gegeven zal worden. DE BERGING VAN DE „PENSHURST". Zaterdagnamiddag was men met de werk- zaamheden zoover gevorderd, dat ook de be- kisting voor het aan stuurboordzijde beloopen gat kon worden aangebracht. Nadat dit was geschied, is door een der bergingsvaartuigen begonnen met het pompen van het water uit het ruim, doch toen bleek, dat men het binnen- stroomende water niet kon voorblijven. De bekisting bleek bij onderzoek nog wat ver- schoven te moeten worden, daar het gat niet geheel be-dekt was. Ook drong het water nog door langs eenige patrijspoorten en andere openingen, die daaroa ook zijn dichtgemaakt. De verwachting dat gisteren het pompen voor het lichten van het schip zou worden voortgezet had des namiddags een talrijke menigte belangstellenden hun weg naar de Axelsche vlakte doen nemen, om dat bijzon- dere werk te aanschouwen. De wenkzaam-heden lagen toen echter geheel stil. Maandagochtend is weer met pompen be gonnen. De bergingsvaartuigen moesten daar- voor echter zoodanig bij het wrak gemeerd worden, dat de vaart naar Gent voor de groote schepen gestremd was. 6 stoomschepen lagen heden voormiddag op het kanaal te wachten tot de doorvaart vrij zal zijn. Omtrent de resultaten van het pompen ver- namen wij, dat men succes heeft in ruim 3 en 4 en de verwachting is, dat men deze watervrij zal krijgen. Bij de ruimen die met het gat in den stuur- boordswand in verband staan bleef succes uit. Tot tweemaal toe is het kussen dat gebruikt was voor het dichten van het gat tijdens het pompen naar binnen gezogen. Er werd nu een derde en grooter zeegras kussen gereed ge- maakt. Ook was het nog niet gelukt de machinekamer en het stookhol waterdicht af te sluiten. Daaraan werd nu verder gewerkt. De bergers hopen in elk geval dat, wanneer de ruimen 3 en 4 en de machinekamer met stookhol watervrij zijn, het wrak zooveel drijf- vermogen zal hebben, dat men het kan ver plaatsen om de vaart vrij te maken. In den loop van den namiddag zal door de waterstaatsautoriteiten den stand van het werk worden nagegaan, om te beoordeelen of aldus met het werk kan worden voortgegaan en voldoende uitzicht op gunstig resultaat be- staat, dan wel of het pompen moet onderbro- ken worden om tijdelijk de vaart vrij te maken voor het laten passeeren van stoomschepen. Aangezien op het bepaalde tijdstip nog geen tastbaar resultaat was verkregen is het met alle hens pompen gestaakt. Het aan stuur- boord zijde liggend bergingsvaartuig werd ver- haald en aan de scheepvaart werd gelegenheid gegeven te passeeren. Ondertusschen werden de werkzaamheden voor het dichtmaken der lekkages voortgezet. DE DIEFSTAL VAN HUIDEN EN VELLEN. Omtrent de diefstal van huiden en vellen te Middelburg, waarvan wij de vorige week mel ding maakten, kan thans worden gemeld, dat na de bekentenis van den dader, J. C., uit Middelburg, dat hij dien diefstal uit het pak- huis aan het Kerspel had bedreven, het onder zoek met kracht werd voortgezet. Te Middel burg werden nog 3 inwoners aangehouden, waarvan een zekere O. aan de justitie werd voorgeleid, terwijl P. en V. na verhoor in vrij heid werden gesteld. Ten slotte zijn onder verdenking van heling te Ter Neuzen nog aangehouden de gebroeders C. die naar Middelburg zijn overgebracht om eveneens aan de justitie te worden voorgeleid. M. LAERNOES. f Zaterdagavond is een zeer bekend Vlissin- ger, de heer M. Laernoes, overleden. Na als ambtenaar bij de Stoomvaart Mij Nederland In 1915 werd hij wethouder van openbare werken, later van onderwijs en in October 1924 wederom van openbare werken. Op 24 November 1913 werd hij tot lid van de Kamer van Koophandel gekozen, welke functie hij tot de opheffing van dit college in April 1922 bekleed heeft. Toen daarop de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden werd gesticht, werd de heer Laernoes gekozen tot lid van de afdeeling Grootbedrijf, waarvan hij later voorzitter werd. Inmiddels was de heer Laernoes in 1918 toe- getreden tot den Oeconomischen Bond en toen deze later verdween, werd hij lid van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond, dien hij in den gemeenteraad vertegenwoordigde, zoodat hij tot de linkerzijde kon worden gere- kend. De heer Laernoes was een zeer gezi-ene figuur in middenstandskringen. Hij was president-kerkvoogd van de Ned. Herv. ge- meente, voorzitter van openbare leeszaal en bibiiotheek, voorzitter en lid van talrijke gemeentelijke commissies, voorzitter van het Vlissingsch studiefonds, bestuurslid van vele andere plaatselijke organisaties. Door zijn gezondheidstoestand hiertoe ge- noopt heeft de heer Laernoes de laatste jaren de meeste van zijn functies achtereenvolgens moeten neerleggen. Op 1 September 1931 be- dankte hij als wethouder en raadslid. Na een langdurig lijden kwam Zaterdag het einde. De heer Laernoes was ridder in de orde van Oranje Nassau. SEMI-ARTS. Aan de universiteit te Utrecht werd bevor- derd tot semi-arts de heer A. Vrijlandt Jr. te Biervliet. MOND- EN KLAUWZEER. Uit de Rijnstreek wordt gemeld, dat daar in vrijwel alle gemeenten het mond- en klauwzeer gestadig afneemt. Voor wat de gemeente Ter Neuzen betreft, vernamen wij, dat die gevreesde veeziekte zich tot nu toe tot het vermelde dene geval heeft beperkt. BABYMUTSJE AANGEBODEN. -De buiurtvereenii|giin|g Nieuwistraat, afdeeling van Oranje in VLissimgen, hieef-t in verband melt die te verwiadhten blrjdie gdbeurtenis aan- H. K. H. (Bruises Juliana een firajal baibymutsje aangeibodlen. Heit miutsje lis eiem s-taaltje van fraaii kloskamtwerkvervanrdigd van Cluny- kamlt door mevnouw M. A. van Rreeny. d. Eijk, echtgenoote van den secretaris der ge- noemide buuwtvereeniging. Het bestuur van deze buurt-'vereemiging mocht van den Kamlertoeeir van 'H. K. H. in opdnacht wan H. K. H, Pirins-es Juliana een zeer waamdeereud schrijven ontvamgen, waar- lin H. "K. H. hajrtelijk dank zegt voor dit fraaie geschenk, dat door (Haar melt bijzonldere er- kentelijlkheiid is aanvaaird. EEN EERLIJKE VINDSTER. Mr. J. Moolenburgh, kantonrechter te Mid delburg vervoegde zich Donderdag op het politiecommissariaat op de Parijsche tentoon stelling, aldus meldt de Paris Soir van Zater dagavond j.l., waar hij verklaarde, dat hij zijn portefeuille met een zeer belangrijk bedrag aan vreemd geld, n.l. 10.000 lires, 800 Rijks- mark en 35 gulden had verloren. Hij werd buitengewoon verrast doordat hij dadeldjk weer in het bezit van zijn goed gesteld kon worden. Mmme Marguerite Genest, be- diende bij de P. T. T. te Montmedy (Meuse) had n.l. de kostbare portefeuille gevonden in de tuinen van het Trocadero en hiervan aan- gifte gedaan aan het speeiale commissariaat waar zij hartelijk werd bedankt voor het be- wijs van eerlijkheid. (V. C.) HET ONTSLAG AAN DEN DIRECTEUR DER ARBEIDSBEURS TE VLISSINGEN. Zooals bekend heeft de gemeenteraad den directeur van het bureau voor Sociale Zaken ongevraagd eervol ontslag verleend in ver band met de gebeurtenissen bij Maatschap- pelijk Hulpbetoon en het Plaatselijk Crisis- Comite in 1936. Het Plaatselijk Scheidsgerecht voor ambte- naarszaken heeft dit raadsbesluit echter ver- nietigd, waarop het gemeentebestuur bij den Gentralen Raad van Beroep in beroep is ge- gaan. Donderdag 23 September is deze aan- gelegenheid te Utrecht behandeld en Vrijdag- morgen heeft de Centrale Raad van Beroep uitspraak gedaan. Het beroep van het ge meentebestuur van Vlissingen is niet ontvan- kelijk verklaard. Dit beteekent dus, zoo meldt de Vliss. Crt., dat de uitspraak van het Plaatselijk Scheids gerecht voor ambtenaarszaken van kracht blijft, waarbij het door den gemeenteraad ge geven ontslag werd vernietigd, doch waarbij de heer De Wolf in rang wordt teruggesteld met opdracht hem in dienst der gemeente een functie te geven in rang niet beneden dien van adjunct-commies. 2 Cor. 5 20, ,,Zoo zijn wij dan gezanten van Christus-wege, alsof God door ons bade: wij bidden van Christus-wege, laat u met God ver- zoenen", werd -den hulpprediker door de ge meente staande toegezongen Gezang 215 4. Des middag verbond de heer "Van der Graaf zich als hulpprediker aan de gemeente naar aanleiding van 2 Sam. 12 21 eerste gedeelte: „Wat is dat voor een ding, dat gij gedaan hebt?" In beide diensten was een groote belang- stelling. UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afd. I. DWSDPC RFICSparta VSV—KFC AjaxADO le klasse Afld. II. Hermes-DVSFfeijen-oord DtHCStorimjvogells HBSBlauw-W-it 'it GiooiHaarlem CWXerxes le klasse Afd. HI. NECTubantia Go AJhteaidWlagendmgen ZAjC-tPEC HtenaclesAGOW H-engeJoEtusch-ede Afdeeling IV. le klasse. BWBLeij eriheide NO ADW|illem II NACRoermond MVV—LONGA JulianaPSV gsp. gew. gel. verl. pnt. PSV Willem H BW NAiC LONGA Juliania Eindhoven Bleijerfheide MW Roermonld NOAD 5 5 4 4 5 4 4 4 5 4 4 4 3 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 2 1 1 2 2 2 2 2 2 3 8 6 5 5 5 4 4 4 4 2 1 2e klasse A. MMdledburgVlissingen Goes-Breda RiCSZeelanidia RBCiHeno De ZeeuwenDe Raronjie Middelburg Hero VHfiHsimgen De Raronde Breda Zeeilandia ROS De Zeeuwen Goes RBC gs-p. gew. gel. verl. 5 3 2 5 5 5 5 5 5 5 5 5 1 1 2 2 2 3 4 4 pnt. 8 8 8 6 6 4 4 3 2 1 3e klasse A. Cam BoysHoofdiplaat BiervlietiHulst BreiskensiSludiskil AxelTern euzen IJlziendijkeOostburg gsp. gew. gel. verl. pnt. Breskens Temeuzen I Hoofdplaat Axel Sluiskil Hulst I-Jz-erDdijke BliervDiet Com Boys Oostburg 5 5 5 4 5 5 5 5 4 5 4 3 2 2 3 2 2 1 1 2 3 2 1 1 9 8 7 6 6 5 5 2 3e klasse B. Vlisisinigen 2Zeelanidia 2 Temeuzen 2Goesche Boys Biland BoysHamsiweert Vldsisiinlgen 2 Edamd Boys EMM Goes 2 Middelburg 2 Temeuzen 2 Zieeliaedia 2 Goesche Boys Hanswe-ert gsp. gew. gel. verl 5 4 1 4 4 3 4 5 4 5 4 3 3 2 2 1 1 1 1 1 2 2 3 4 4 V. pnt. 9 6 6 5 4 4 2 2 De heer Dr. J. G. Ramaker, gemeente- secretaris alhier, is benoemd tot econoom bij den technischen dienst der gemeente Rotter dam. Wielrenner overleden. De 20-jarige K. Mijnheer, die op Zondag 3 October onder 's-Heer Arendskerke een ern- stige val met zijn racefiets maakte, is na 14 dagen buiten kennis te hebben gelegen, Zon- dagmorgen in het gasthuis alhier overleden. Inbraken. Alhier is in den nacht van Zaterdag op Zondag een man aangehouden, die bezig was in te breken in het restaurant op het gemeen- telijk sportterrein, terwijl Zondagmorgen bleek, dat ook een ongewenscht bezoek was gebracht in het magazijn van den heer Bos in de Noordstraat, dat des 's nachts zonder toezicht is. Auto in brand. Zondagmiddag was een automobilist op den Veerschenweg nabij den Kruisweg bezig zijn wagen te repareeren toen deze in brand vloog. Gelukkig, dat de bestuurder buiten den auto was en er verder niemand in den auto had gezeten zoodat persoonlijke ongelukken niet plaats vonden. le klasse Afd. Leeu wiard enV e endlam GVAVHee-remveen Be QuickSneek HSICVelocitas AchillesHooigeza-nid Zeeuwsche Voetbalbond. le klasse B. Temeu-zen 3Hont©nii®se Com Boys 2Tern. Boys OranjePhilippine 2e klasse B. Temeuzen 4Hointenissie 2 Tern. Boys 2Axel 3 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. 0—1 0—2 2—3 2—1 1—2 2—2 2—3 1—4 3—3 4—M 7—1 0—2 3—a 2—8 3—0 3—4 1—1 1—1 3—0 doe lip. v.-t. 20—9 8—8 10—8 8—7 10—13 11—7 12—10 9—9 7—13 9—14 8—14 2—0 24 3—1 15 1—3 doelp. v.t. 7—2 15—9 11—7 15—11 16—12 5—5 12—17 9—13 10—12 6—18 2—3 1-—1 51 3—3 4—0 doelp. v..t. 27—8 29—12 10—7 135 18—17 14—14 14—18 7—16 6—15 3—29 4—2 5—1 5—2 doelp. v.it. 19—10 13—11 13—13 1712 12—9 13—14 6—16 14—17 4—18 2—4 2—3 5—1 2—1 5—0 54 24 afg. 5—1 11—3 NED. HERV. KERK. Nadat in den oohtenddienst door Dr. L. J. Cazemier de heer K. P. van der Graaf als hulpprediker was ingeleid naar aanleiding van Het is een dag van verrassingem gewprden l Afdeeling TV en de girilldgheid van het voet- balspel is weer eens extra onderstreept. Aller- eerst heeft BW een overtuiigende zege be- haalid op Bleijerheide, dat die week te voren zoo productief bieek te zijn en nu het zelfs tPt gleen enkel dDeipunt kon brengen. BW w|on dan ook wielvendiiendi met 30, waardoor zij in de bovenste geledteren is gerangschikt, terwijl Bleijerheide niaar beneden is geaakt en dat terwijl zij siechts 55n punt verschiillen. Hieruit blijkt wel, diat er npg zeer vele ver- anderdngen in den stand aamsitaanide zijn. Zoo- alis te verwachten was, is de plaatselijke omt- mioeting NOADWillem II zeer spannend1 verloopen onlder groote belangstelling der Til- burgers en hoewel een gelijk spel beter de ver- houdinig zou hebben weergeigewen, Willem n w.as ten slotte de gedukkige die met 34 zege- vierdte. Het is voor NAC een teleunstelMng gewiorden, dat zij er niet in slaaigde om Roer monld te islaan en slechtis eem gelijk spel 11 kon bewerkstelligen. Hiewdoor is NAC wat uit de eerste lime verdreven, maar een geluk voor haar is, dlait d'e allergrootste verrassing kwiaJm dbor het feiit, dat Juliana zoowaar kans heeft gezien het tot nu ongeslagen PSV een welverdlemide nederlaag toe te brengen met diet minlder dan 30. Wleliswaar hiadden wij in icnze voorbeschouiwing in ons vorig nummler op een nederilaag van PSV gezinispeeld, dbch dat het tot zulk een overtuigende overwinning te Speklholizerheide voor Juliana zou komen, hadden wiij toch niet gediacht. Al heeft ten slotte MTVV het niet tot een overwinning op LGNIGA kunnen brengen, het gelij'ke Sipel 1il, is toch verdiemst'elijk voor haar en het kan in de omderste geledieren jiuiat op zoo'n enkel puntje op aan komen. Tweede Klasse. Het is te Miiddiefllburg etn haride strijd ge- wiond'en, hetgesn wel te veTwacihten was, daar de ontimoetimig tusschen de Mdddeliburgers en Vlissingen altijd een zekere eerzueht mee- spreekt en dit vele mal'en in het veld tot uiitlng kiomt. Zoo was het ook diitrrtaal en zag dte ischeiidsrechter zich genioodzaakt twee speleirs naar de kleed'kamer te verwijzen, waardiotor in de tweede heltft beide clubs met 10 man hdbben verder gespeeld. Middelburg heeft de strijld met 20 gewonnen en komt nu bovenaan te staan ;in de ranglijst, direct door VHiisisiingen en Hero gevOigd met evenveel punr ten'. Goes heeft zooals Wij veronid'ersteMen het niet ge'troffen met Breda, dat zich aan het hers'tellen is en hiervan blijk gaf te Goes en daar met 24 de overwiinndng behaalde of- schioon werkelijk niet kan geizetgd wprd'en dat Goes in het veld de miindere wias, doch het ginig bij Breda meer mede dan Ibij Goes en dit heeft den doorslag gegeven. ROS heeft kans gezien oim Zeeilandia niet alleen in bediwang te ihioudlen, doch het tot een 31 overwiinninig gebracht, die welverdiend was, hoewel lanigen tijid de uitslag m het onzekere verkeende, daar Zeelanidia er alles op zette om den achterstanid van 21 in te holen en juist toen het beslis- senlde doelpunt vooir RCS kwam en Zeelandia zich gewionnen moest geven. Zal het RiBC zijn, die dit jaar voor behoud in de Tlwieedb Klasse zail mjoeten strijiden? (Het Met er wel naar uit all kan er rua'tuurlijk nog zeer veel gebeu- ren. Nu werdi RBC op eigen terrein door Hero met niet minlder dian 15 geklopt, waar door het resultaat voior RBC is, dat zij slechts 1 punt udt 5 wiedlstrijd'en heeft verkregen. De Zeeuwten raken ook wat adhterop nu zij thuis spelenid'e met 13 door De Baronie werden geslagen. Niettemiin hebben De Zeeuwen een elftal, d!at niet bevreesd behoeft te zijn, dat hij hdt einde van het seizoen het degradatie- geVaar hen zal bedredgen. Derde Klasse. AxelTerneuzen. 33. Dat het eerste treffen in dit seizoen zou uitllloopen op een kamp van verrassingen, be hoeft weinig verwonidbring te baren, waarbij zelfs voor beide etftallen nog de schrale troost geput kan woirden uit het cindre3ultaat, dat de punten tenslotte zijn gedeeld, hetwelk uitein- delijk de weergave der krachtsverhoudingen het best weergeeft. Oox al leek Axel, dat tot 5 minuten voor het einde een forsche 31 voorsprong had en praktisch dus bijna de pun- ten in den zak had, in het veld over het algte- meen iets sterker. De wiedstrijd werd door een duizendtal toe- schouwers hijgewooind. Als even voor half 3 de heer P. Koster de belide aanvoerders tot zich roept, blijkt Ter- neuizeini voltallig en Axei met 1 invaller voor K. Gams te zijn verschenen. Direct na den af- trap zignzagt de Axel-voorfhoelde door de Ter- neuizenveihdeldligiinig heen en M. Gams doelpunt, getaruik makenld van een weifeling der backs, bdnmen de halve minuut. 10 Dit 'doelpunt was zoo verrassendi, dat het publtiek nauiwe'lijks gelegenheid tot juichen seheen te heblben en was de inzet voor een stevig oVeirwiicht van de thuiselub, waarbij de veteraian P. Dielemam, die op den rechtervleu- gei wias opgesteld, allereeirst ver en hard over het roOdizwante do;e! kogeQit. D'ara kiomt Temeu zen in dteni aanvai, maar Van Driel plaatst dien bail boven de paten op het net. Opnieuw her- ne'men de Axelaars het offensief, maar de linkiMmiten bewlerkt den bal met de handien en dan gaat Van Diriel er van 'door, wiens voor- zet door den Axeliscthen aanvoerder Borgt wlomdit wieggekopt. F. Dieliem'an plaatst den bal firaiai voor, doch v. d. (Hooft geeft niet thuiis, De Axelsdhe doelwachter wordt dan aan den tanld gevoelid, achtereenvolgens door Laurens en Van Fienibroek, maar, als bijna steeds, is hij weer in prima oondlitie en even later flor- ceert de Axellsche rechtsuiterst dten eerste comer op het Temeuzen-doel. Hoewel deze niets opleverit, houdt de druk op der gasten diOel aan en heeft Dooms even laiter last met een zeer effected schbt van Dobtoelaar. Af- wlisselenld :i® dian de Axelsche en dlaama der gasten verdediging in actie. De keeper en even later Borgt, ontnemen Laurens een kanis en dan weer is F. Dieleman's vooirzet te scherp. Even 'later zioekt Van Driel het doel op een geheel verkeende plaats. Door hamdiig uitloopen ontfutselt H. Dieleman aan Laurens de kans van den idlag. Axel blijft iets sterker, maar tot vtermaal toe ioopen de voorwaartsen in den buitensipelval. Als de Axelsche linksbuiten den bal door v. d. Hooft ohtmenrten is, gaat de snelle en gevaarlijke roodzwarte linkervleugel er van door, doch d!e bal verdwijnt over de outlijn en Soheele, die ditmaal in de midden- linie" speelde zet de voorthoede weer aan het wer'k, om even later een vrije schop te nemen, welke hij keumig naar Koster plaatst, die bin nen het kwartier met een zeer effectvolten schuiver Dooms ten tweeden male het na- kijkem geeft, 20, een schot, dial overigens niet omhoudbaar leek. Van Hecke heeft even later minder succes met een door 'hem ge- nomen vrrje schop, waarop Van Driel een ge vaarlijke situatie voor het Axel-doel schept. De aanvallen zijn nu zeer afwiisselend. Biegel brenigt met den rechtervleugel het roodzwarte doel in gevaar, dooh Dooms sitopt Dieleman's fraai schot. Etvem later vooirkomt de Axelsche lat een andiers onfei'lbaar 'doelpunt van den voet van Laurens. Biegel fore cert daarop opnieuw een comer op het Terneuizem-doel Als Laurens dan tracht door te broken onder- schept de Axel-spll dezen aanvai en opnieuw moet Dooms de situatie redden. De aanvallen wisseien elkiaar snel af, Van Luik zoekt het doel iets te ihoiog en Dietemjan weet vervolgens opnieuw een comer uit een Axeteaanwal te be werkstelligen. Als dlaarna de gasten weer door de Axielschie defensie dringen, is H. Dieleman udt zijn doiel gelokt en De Zeeuw laat th'ans de hem geboden kans niet onbenut, maar ver- kieint 5 mdnu'ten voor de ruSt, den aohter- 'ktandtot 2—1. Voor de rust getoeurt er ver- volgens weimdig meer, dan dlat ide thuiselub het aarital comers tot 5 vergnoot. In de rust warden de kansen druk bespro- ken. Na de thee gaalt de thuiselub door haren rechtervleugiel direct ten aanvai en aanvoerder v. id. Wege veranidlert een schot juist genioeg van richting om een derde doelpunt te voor- komen. De hieiruit ontstane comer maakt v. d. Hooft onsdhad'elijk. Een Temeuzen-aantval strandt op buitenspel en het spel blijft dan een tridlanig op het mlidldenveld, totdat de Ter Neu iTXTioi/^lcsf .T»i-i./ zenaren hun eersten corner in dezen wedstrijd krijgen te nemen. Wiegenis hinderen van den Axelschen doellman krijigen de Oranjehemiden een vrije schop te nemen. Biegel schiet dan in vrije poisitie voor het Temeuzen-idioea in het zijnet en kogelt even later na een pass van Dieleman rakelinigs over. De thuiselub komt terug en n'u heeft Dieteman sucoes 'dloor een keurig ver en hoog schot, dat door het zich verkeehd opBtellen, buiten bereik van Dooms tot veler verrassing in het net knalt, 3 1.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2