Landbouwbenchten Gemengde Berichten RECHTSZAKEN. WEER VER W ACHTIN G. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL. 1 SCHAKEN. bevrachters, die van dat vak reeds vele jaren een hoofdbedrijf maken, dan wel met iemand die zich ook op dat terrein wil gaan bewegen als nevenbedrijf, doch zich daarvoor niet warm maakt. De heer Oggel wees er op, dat blijkens de voordracht, de schippersorganisaties voldoen- de vertrouwen in den heer Van Bouchaute stellen. De heer Scheele wraakte de weergave der feiten in het schrijven aan de schippersorga nisaties, terwijl de heer Oggel die, ten op- zichte van de objectieve weergave der feiten, juist als zeer loffelijk roemt. Ten slotte werd overgegaan tot stemming en de heer Van Bouchaute herbenoemd tot lid met 8 stemmen. Voorts 'was 1 stem uitge- bracht op de heeren H. R. A. de Meijer en A. Leunis, terwijl 1 briefje bianco was. Tot plaatsvervangend lid werd vervolgens met 9 stemmen benoemd de heer A. Leunis. Op den heer F. de Nijs waren 2 stemm® uit- gebracht. Het Bureau deed mededeeling, dat ten ver- volge op de in de vorige vergadering gehou- den besprekingen naar aanleiding van de vraag van een lid over plannen, die zouden bestaan tot omzetting van het postkantoor te Sas van Gent in een bijkantoor, dit zich namens de Kamer met een schrijven had ge- wend tot den Inspecteur der P.T.T. te Middel- burg, waarin bezwaren tegen dezen voorge- nomen maatregel werden ontwikkeld. Tevens werd mededeeling gedaan, dat door het ge- meentebestuur van Sas van Gent, en de Mid- denstandsvereeniging aldaar eveneens bezwa ren tegen dit voomemen waren aangebracht. Bij de besprekingen, die hierop volgden, kwam tot uiting, dat verscheidene leden dezen maatregel ten zeerste zouden betreuren, aan- gezien naar hunne meening de gemeente Sas van Gent en als grensplaats en als industrie- gemeante in bijzondere omstandigheden ver- keert, en dat het cijfer van den omzet van het postkantoor deze positie niet steeds tot uiting brengt. Met algemeene stemmen werd het Bureau gemachtigd in dezen een onderhoud te vragen aan den Directeur-Generaal der P.T.T.en te trachten de overwogen omzetting tegen te gaan. Bij de omvraag vroeg de heer Scheele de aandacht der Kamer voor een gewijzigde rege- ling betreffende het bemonsteren en het vast- stellen van het gewicht van zendingen granen naar het buitenland. Het Bureau deelde mede, dat het hierin diligent was, en zich na overleg met het bestuur der Vereeeniging van Graan- handelaren in deze zaak reeds tot de betrok- ken instanties had gewend met verzoek het daarheen te leiden, dat de bemonstering en het vaststellen van het gewicht zou kunnen geschieden door in het gebied der Kamer ge- vestigde beeedigde wegers en meters. Van de Nederlandsche Akkerbouwcentrale was hierop bericht ontvangen, dat, indien de huidige wijze van werken extra-kosten boven de normale zou meebrengen, deze genegen zou zijn een andere regeling te treffen. Het Bureau houdt zich daarom aanbevolen voor het ontvangen van mededeelingen, indien de huidige toestand voor hen schadelijk blijkt. De heer Van der Peijl kwam terug op zijn verzoek in de vergadering van 13 Maart 1.1. om stappen te doen teneinde te kunnen komen tot een latere verzending der post van 's avonds, zoodanig dat deze nog met de nachtposttreinen zou kunnen worden verzon- den. De Secretaris antwoordde hierop een bespreking te hebben gehouden met den In specteur der P.T.T. te Middelburg, en dezen in overweging te hebben gegeven een andere wijze van verzending in te voeren, waardoor de post vanuit Ter Neuzen ongeveer een uur later zou kunnen worden verzonden, en dan zou worden opgenomen in den nachtposttrein. Deze had toegezegd, dit denkbeeld in studie te zullen nemen, doch hij heeft van eenig resultaat nog niets vemomen. BELEeAiGING VAN DR. COLIJN. De rechtbank te Assen deed uitspraak in de zaak tegen J. H. S. uit Haren, die zich op 22 Mei in een vergadering van de N.S.B. te Assen, waar hij als spreker voor deze beweging op- trad, beleedigend had uitgelaten over Dr. Colijn. Bij de behandeling bracht S. naar voren, dat hij Dr. Colijn als prive-persoon had bedoeld, doch de officier van justitie was het hiermede niet eens en eischte twee maanden gevangenis- straf. De rechtbank veroordeelde den man tot een gevangenisstraf van edn maand. IR. MUSSERT BUITEN VERVOLGING GESTELD. De raadkamer der Amsterdamsche recht bank heeft Vrijdag een beschikking gegeven inzake het bezwaarschrift, door Ir. A. A. Mus- Sert, leider van de N.S.B.ingesteld tegen de tegen hem uitgebrachte dagvaarding, waarbij hij werd opgeroepen, zich ter openbare zitting te verantwoorden wegens mishandeling, die hij bij het incident op het Blauwe Zand zou heb ben gepleegd. De raadkamer achtte het verweer van Ir. Mussert gegrond en was van meening, dat hier sprake was van noodweer, zoodat de rechtbank Ir. Mussert buiten vervolging stelde. De officier van justitie is tegen deze be- slissing van de raadkamer in hooger beroep gegaan bij het Amsterdamsche gerechtshof. Blijft deze beslissing ook voor het Hof ge- handhaafd, dan zal Ir. Mussert dus niet voor de Amsterdamsche rechtbank terecht staan. De beschikking waarbij Ir. A. A. Mussert buiten vervolging is gesteld, berust volgens de „Telegraaf" op de overweging, dat de leider van de N.S.B. uit noodweer zou hebben ge- handeld. De rechtbank neemt aan, dat, toen Melchers op Mussert toe kwam, deze laatste in gevaar verkeerde. De houding van Melchers was, naar het oordeel van de rechtbank, zoo dreigend, dat Mussert terecht den slag met het befaamde zweepje heeft gegeven, en zich zoodoende tegen een aanranding van zijn per- soon on wettige wijze verweerde. Gaat het Hof met deze beslissing accoord dan zal Ir. Mussert dus niet als verdachte ter openbare terechtzitting verschijnen. Wel als getuige, namelijk tegen Melchers. Deze is niet in verzet tegen de dagvaarding gegaan en zal dus op de gewone wijze terechtstaan. De oor- spronkelijke opzet van het parket om beide zaken aan het oordeel van de rechtbank ter terechtzitting te onderwerpen, is dus niet verwerkelijkt. De rechtbank achtte de feiten blijkbaar zoo- zeer ten voordeele van Ir. Mussert, dat zij een openbaar onderzoek onnoodig oordeelde. Ook den gedachtengang dat men van noodweer niet mag spreken wanneer men zich opzettelijk naar een plaats begeeft waar het gevaarlijk is te vertoeven, heeft zij verworpen. RUIL VAN FRIESCH VEE TEGEN IERSCHE STAMBOEKPAARDEN Volgens den correspondent te Dublin van de „Sunday Dispatch" overweegt de regeering van den lersehen Vrijstaat het afsluiten van een nieuwe ruilhandelsovereenkomst met Nederland, waarbij stamboekpaarden zouden worden uitgewisseld voor fokvee. De Iersche landbouwautoriteiten zouden meer Friesch vee in den veestapel willen bren- gen. Anderszijds zijn de Nederlandsche paar- denfokkers van meening, dat het mogelijk zou zijn om een geheele stoeterij van Ierland naar Nederland over te brengen naar een streek, waar de bodem en de klimatologische omstan digheden overeenkomst vertoonen met die van Ierland. De transactie zou reeds in een vergevorderd stadium zijn gekomen en bekende Iersche paardenfokkers zijn reeds bezig met het uit- zoeken van hengsten en merries ter inspectie door vertegenwoordigers der Nederlandsche regeering. Men raamt, dat met deze trans- acties gedurende het eerste jaar een bedrag zal zijn gemoeid van bijna 2 millioen gulden, welk bedrag in de volgende'jaren nog zou stijgen. 3e klasse OostburgBiervliet IJzendijkeTerneuzen poofdplaatAxel HulstBreskens .SluiskilCom Boys 1—2 3—10 1—1 45 5—2 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. v.t. Breskens 4 3 1 7 22—7 Terneuzen 1 4 3 1 7 26—9 Sluiskil 4 3 1 6 1712 .Axel 3 2 1 5 10—2 Hoofdplaat 4 1 3 5 75 Hulst 4 1 1 2 3 10—13 IJzendijke 4 1 1 2 3 10—18 Biervliet 4 1 3 2 6—12 .Com Boys 3 3 4—12 .Oostburg 4 4 3—25 REGEERING MAAKT VERBOUW VAN AARDAPELEN NOG DUURDER. Naar het Handsblad verneemt, staat het vast, dat het bedrag, dat de boeren aan de Akkerbouwcentrale moeten betalen voor het verkrijgen eener vergunning voor den verbouw van consumptie-aardappelen, voor den oogst 1938 zal worden verhoogd van 30 op 50 per hectare, dat is dus met 66 Er zij aan herinnerd, dat tot en met den oogst 1934 een z.g. vervoerheffing bestond van f 1,25, later 1, per 100 kilo aardappelen. Hieraan waren echter zddveel bezwaren voor verbouwers en handelaren verbonden, benevens z66veel paperassen, en in auto's langs de wegen rijdende controleurs, dat voor den oogst 1935 een Z.g. teeltheffing werd ingevoerd van 30 per hectare, terwijl de vervoer-belasting werd afgeschaft. De opbrengst van deze door de boeren zelf betaalde heffing tot dusver ruim 2y2 mil lioen per jaar dient, om aardappelvoor- raden, die niet in de consumptie kunnen wor den geplaatst, te denatureeren, d.w.z. voor menschelijk gebruik ongeschikt te maken. In den beginne werd er naar gestreefd, speciaal de zandaardappelen van de consumptiemarkt af te houden, doch dit beginsel is losgelaten. Bovendien moet een boer, die zijn aard appelen wil laten denatureeren, voortaan edn gulden voor de aanvraag betalen. De boeren betalen dus zelf den aardappelsteun 6n de uit- voeringskosten daarvan en deze laatste zijn hoog, zoo hoog, dat er tot dusver geld bij moest. Hierin nu wenscht de nieuwe Minister verandering te brengen: de zaak moet zichzelf bedruipen. Bij een bebouwde oppervlakte van ruim 90.000 H.A., betalen de verbouwers dus vol- gend jaar 4% millioen gulden voor de teelt- vergunning en bovendien egn gulden voor elk denaturatie-verzoek. De consument staat hier buiten. De regeering rekent op een verbouw van 60.000 H.A. plus 10.000 H.A. vroege aard appelen, dus in totaal 70.000 H.A. of evenveel als vorig jaar, doch de wbrkelijke verbouw be- draagt in de laatste jaren ruim 90.000 H.A., waarvan slechts een klein deel vrijstelling van teeltheffing geniet. Zwakke tot matige, in het Noorden later nog toenemende Noordelijke tot Noord-Weste- lijke wind. Aanvankelijk half tot zwaar bewolkt met weinig of geen regen. Later toe- nemend bewolking met toenemende kans op regen. Aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later kouder. 3e klasse B. .Goesche BoysEiland Boys Middelburg 2EMM Terneuzen 2Goes 2 HansweertVlissingen 2 Vlissingen 2 ■EMM ;G0es 2 Middelburg 2 Zeelandia 2 Goesche Boys ,Terneuzen 2 Hansweert gsp. gew. gel. verl 4 4 3 4 3 4 4 3 3 3 2 2 1 1 pnt. 7 6 5 4 2 2 2 1—3 3—i 2—2 0—5 doelp. v.—t. 15—8 13—13 17—2 12—9 4—12 13—12 8—13 2—13 3—4 0—5 14 (Het faillissement van F. Romeijnsen, aan- nemer te Ter Neuzen, curator Mr. G. Tichel- man, is opgeheven wegens igebrek aan baten. UITSEAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afd. I. VUC—RFC SpartaVSV KFCAjax AiDOExcelsior le klasse Afld. II. FeijenoordDHC StormVogelsHBS Blauw-Wit't Gooi HaarlemOW Xerxes—HDViS, bij stand .11 gestaakt wegens beenbreuk HDVS-speler le klasse Afd. III. W algeningenTuhantia PECGo Ahead /AGOW—IZAJC (Enschede'Heracles HengeloNEC Affleeling IV. le kltasse. 2—4 1—2 0—0 14 3—0 4—2 0—l 1—2 1—1 0—1 3—0 1—2 1—1 jMiOAlDJuliana jWlillem HMW ,Roermond^Eindhoven BleijerheideLONG A PSV—NAG gsp. gew. gel. verl. pnt. PSV 4 4 8 Bleijerheide 3 2 1 4 jNAG 3 2 1 4 Eindhoven 4 2 2 4 Willem H 4 2 2 4 DONGA 4 2 2 4 BW 3 1 1 1 3 MW 4 1 1 2 3 Juliana 3 1 2 2 ,Roermond 3 1 2 1 .NOAD 3 1 2 1 2e klasse A. HeroDe Zeeuwen BredajROS Pe BaronieRBC Peelandia^Middelburg VlissingenGoes 0—3 1—0 3—7 5—1 4—2 doelp. v.it. 20—6 9—6 7—6 12—10 4—5 9—12 7—8 6—12 8—7 8—13 5—10 4—3 7—2 7—1 0—1 2—1 doelp. gsp. gew. gel. verl. pnt. V.it. Vlissingen 4 4 8 11—5 Middelburg 4 2 2 6 52 Hero 4 2 2 6 108 Zeelandia 4 1 2 1 4 43 Breda 4 2 2 4 12—10 De Baronie 4 1 2 1 4 12—10 De Zeeuwen 4 1 1 2 3 810 Goes 4 1 3 2 8—8 RCS 4 2 2 2 10—16 RBC 4 1 3 1 513 le klasse Afd. V. fleerenveenLeeuwarden HdogezandHISC ,SneekAchilles Zeeuwsche Voetbalbond. -2T le klasse B. Axel 2RIA 64 HontenisseTerneuzen 2 afg. Terr^ BoysCom Boys 2 91 PhilippineIHulst 2 30 jOranjeBKIW 15 2e klasse B. Tern. Boys 2Sluiskil 2 27 Hontenisse 2Terneuzen 4 afg. 'Com Boys '3(Philippine 2 14 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. De wedstrijd NOAJDJuliana is op een groote teleurstelling voor de thuisclub uitge- Joopen, want het is een flinke overwinning voor Juliana geworden, 03, welke uitslag weliswaar geenszins de verhouding weergeeft, (doch het liep NOAD niet mede, terwijl juist /Juliana niet over pech te 'klagen had. De ont- moeting Willem HMW is, zooals wij ge- dacht hadden, op een kleine overwinning voor jde thuisclub uitgeloopen, 10, tengevolge waarvan MW een heel eind in de ranglijst naar beneden is gezakt. Willem H heeft daar- door haar geleden nederlaag te Maastricht ge- wroken. Waarom deze retummatch zoo bar vroeg moest plaats hebben, is een raadsel. Nog slechts 4 wedstrijden zijn door beide clubs gespeeld en reeds nu hebben Willem H en MW elkaar al tweemaal ontmoet. De wedstrijdleiding had toch best voor deze clubs andere tegenstanders kunnen uitzoeken, daar pr voor beide clubs nog 7 clubs waren, tegen wie zij voor de eerste maal noig moeten uit- komen. RoermondEindhoven bleek gedeci- deerd voor de bezoekende club te zijn, want het werd een hooge score voor de eerste klasse, n.l. 37. Roermond en NOAD staan thans onderaan in de ranglijst met slechts 1 punt uit 3 wedstrijden. Bleijerheide heeft een zeer fortuinlijken wedstrijd achter den rug, want Eindhoven 'kreeg geen schijn van kans t£ge® het snelle en dooif astende spel van de thuisclub en zoo werd het een 51-nederlaag voor de bezoekende club. Tenslotte kwam de belangrijkste ontmoeting, waarvoor,. zooals te verwachten was, een zeer groote belangstel ling was, de strijd PSVNAC. De uitslag was een overwinning voor de thuisclub, dat met een 42 meerderheid thans de eenige club is die nog geen enkel verliespunt heeft moeten boeken. Tweede Klasse. Het is in den strijd van Hero tegen De Zeeuwen geloopen zooals wij vermoed hadden pn heeft Hero haar handen meer dan vol ge- had om die kleine 43 overwinning in de wacht te sleepen, eVenwel zal Hero gedacht hebben aan de Vlissingsche overwinningen, die ook alle slechts met 1 doelpunt vexschil zijn geeindigd, 'doch niettemin als volwaardig me- detellen. De strijd VlissingenGoes is weder- ,om met het kleinst mogelijk verschil in het voordeel van de thuisclub afgeloopen en lan- gen tijd had 'Goes het beste spel in handen, tot de gelijkmaker kwam en ten slotte op zeer pngelukkige wijze voor Goes het winnende punt (21) door de roodwitte Vlissingers werd gemaakt. RCS heeft het tot de rust vrij goed kunnen houden tegen Breda, doch het idrama kwam na de hervatting, toen Van de ,21 ruststand niet minder dan 72 werd ge- fabriceerd. Met ongeveer gelijke cijfers werd ,RjBC uit Roosendaal door De Baronie ge- kraakt, want hier ging RBC met een 71- nederlaag naar huis terug. Zeelandia heeft ^ich taal verdedigd tegen Middelburg, welke wedstrijd ondanks het slechte weder toch door zeer velen werd gevolgd. Nadat op vrij geluk- Itige wijze Middelburg kort na den aanvan'g ,had gedoelpunt, ging het hard tegen hard, maar geen van beide ploegen kon het net verder Vinden en zoo heeft Middelburg pen niejt te versmaden buitenkansje gehad. Derde Klasse. OostburgBiervlliet. 12. Zoo heeft Biervliet dan toch nog een onver- wactyte overwinning behaald, want wij zouden de waarheid te kort doen zoo wij de achter- hoede van .Oostburg niet de ee'r hadden ge- gbVen die haar toekomt. De nederlaag van Biervliet tegen IJzendijke deed de verwach- (tinlg Voor de bezoekende club niet gunstig zijn, maar er is niets grilliger dan het weer en de voetbalsport en zoo heeft Biervliet de eerste overwinning te pakken en laat Oostburg thans met de Com Boys geheel puntloos onderaan de lijst staan. IJzendijlkeTerneuzen 1. 310. Onder ongunstige weersomstandigheden, vooral in de eerste helft toen de regen over- vloedig neerplaste is deze wedstrijd ge speeld en door onze stadgenooten met groote cijfers gewonnen. Terneuzen miste nog steeds haar middenvoor, wiens plaats ook thans weer door Van Pienbroek werd ingenothen. De thuisclub liep in het begin 'zeer hard van stapel. Een vijftal minuten zijn er gespeeld, als de Uzendijksche midVoor door de verdedi- ging breekt en den bal ook Dooms voorbij- speelt. Men rekent reeds algemeen op een doelpunt, maar op het allerlaatste nippertje komt Van der Hooft aangerend en weet den bal nog weg te trappen. Een dertiental minu ten zijn er verstreken, als de bal eenige malen voor het Terneuzendoel wordt heen- en weer- getrapt. Hij zal dan uitloopen, maar een Ter- neuzen-speler verandert het leder nog eenigs- zins van richting en een Uzendijksche speler doet de rest. 10. Even later volgt een voorzet van Van Luik, waarna Laurens met een hard schot, zonder dat de keeper een hand naar den bal uitstak, de partijen weer op gelijken voet brengt. 11. Dit duurt echter niet lang, want onmiddel- lijk daarop is een misverstand in de Terneu- zenVerdediging oorzaak, dat de midVoor van de thuisclub den stand op 2—1 kan brengen. Twee minuten later weet IJzendijke zich zelfs de luxe te permiteeren, om, hoewel uit zui'vere buitenspelpositie, den stand tot 31 te verhoogen. Ongeveer 20 minuten zijn er gespeeld en de Uzendijksche spelers zijn ifatuurlijk zeer ver- heugd. Terneuzen, dat een oogenblik terneer- geslagen was, zette spoedig de tanden weer op elkaar en een zestal minuten na het laat ste Uzendijksche doelpunt verkleint Van Pien broek den stand op 32. Een moment later lost H. Geensen vanaf het midden van Jiet veld een schot op doel. De keeper heeft zich te ver voor zijn doel op- gesteld en ziet over zijn handen heen den bal in het doel verdwijnen. 33. Nog voordat er een half uur is verstreken, wordt bij een heftige scrimmage voor het doel, een der Uzendijksche backs zoo in het nauw gedreven, dat hij den bal in eigen doel kopt, ;zoodat thans Terneuzen de leiding heeft. 34. Met tlezen stand wordt ook gedraaid. In de tweede helft was Terneuzen overwel- digend sterker en aanval op aanval volgde op het Uzendijksche doel. Acht minuten is de tweede helft oud, als Van Driel, via de paal, de score op 35 brengt. 'Hoewel Terneuzen stukken beter is en IJzendijke zich niet op Verdedigend spel toe- legt, duurt het toch nog ongeveer 20 minu ten eer Terneuzen, en dan nog met behulp van een verdediger van IJzendijke, den stand op 36 ziet gebracht. IJzendijke begint op te geraken en waar het samenspel bij Terneuzen niet slecht is, is het geen Wonder, dat de score geleidelijk wordt verhoogd. In een tijd van 10 minuten is het Laurens, die tweemaal en A. Geensen, die een- maal het net kan vinden, waardoor het 39 is geworden. In de resteerende minuten wor den nog eenige fraaie kansen gemist, waarna het tenslotte Van Pienbroek is, die den kee per voor de tiende maal den bal uit het net laat halen, 310. Eenige minuten later is dan het einde aangebroken. HoofdplaatAxel 11. In een zware, meer spannende, dan wat spelpeil betreft hoogstaande ontmoeting, had giistermiddag onder leiding van den heer Meulemeester uit Vlissingen op het glibberige en vette zeeklefveld van Hoofdplaat, het eer ste treffen in dit seizoen plaats tusschen deze beide rivalen. Zoo niet de belangrijkste, dan was het gisteren toch zeker 6en der belang rijkste van het programma in deze afdeeling. De wedstrijd genoot voor gedeelte van de grillilgheden Van Plu'vius, die, zijn scepter hanteerend, het veld hoe langer, hoe gladder naftakte, zoodat van balcontrole vooral na de rust geen sprake meer was. Hard, maar ook zeer sportief, werd de zegepalm door beide teams omstreden. De beide ploegen verschenen voltallig. De gasten, die den toss verloren krijgen het eerst bezoek van de snelle kanariegele voor- hoede, maar de in het korenblauw uitkomen- de Axelaars (gaan er ter afwisseling nu en ,dan vandoor en hunne aanvallen blijken ge- vaarlijker dan de weliswaar menigvuldiger attacques van de gastheeren. De Axelsche midVoor plaatst den bal te scherp voor en een vrije se,hop, aan die gasten toegewezen, be zorgt Thomaes geen bijzondere moeite. Een benauwder oogenblik breekt voor hem aan, wanneer, na snelle Axelsche doonbraken, de midvoor naar rechts heeft gepasseerd. In een zeer lastige positie weet hij het schot van Scheele noig onschadelijk te maken, doch het blijkt uitstel van executie, want even later plaatst de linksuiterst schitterend den bal voor het Hoofdplaat-doel, Thomas valt, den bal on- derscheppend en de waakzame Scheele, stormt onder luide toejuicjiingen van een dertigtal meegekomen supporters het leder fraai, bui ten het bereik van Thomaes in de touwen 0—1. Als de Axelaars opnieqw ten aanval tijgen, ploft met een enorme knal de bal stuk, het welk groote hilaritnit veroorzaakt. De regen, die eerst druilerig begon, wordt van nu af gan heviger en houdt aan tot een twintig minuten na de rust. Het terrein is uiterst zwaar en daardoor lastig te bespelen en de bal is buitenfgewoon glibberig. De gastheeren vallen fanatiek, aan, doch zij vinden de Axel sche verdediging met de middenlinie voort- durend op haar qui viVe en ofschoon hun aan vallen niet alleen in de eerste, doch ook in de tweede helft talrijker zijn dan die der gasten, zijn deze veel gevaarlijker, hetgeen blijkt uit het feit, dat voor de rust die Axelaars 6 cor ners namen tegenover de gastheeren slechts 2. Ook het Axelsche doel doorleeft echter en- kele gevaarlijke oogenblikken, als „Henk" nog juist, met behulp van de lat, het leder uit zijn doel weet te houden. Wij memoreeren tijdens een Axelsch overwicht, dat aan de rust Voor- afgaat, keurige schoten van de midvoor en de rechtkbinnen, en gaan dan onder een triestige aanhoudiende regenval toch met optimisme de ,tweede helft tegemoet. Deze blijkt al spoedig een getrouwe eopie Van de eerste te zijn. Tel- kens behouden de beide verdedigingen hun overwicht en de aanvalskracht wordt aan beide zijden door stoere backs en beider in prachtvorm spelende doelwachters gebroken. De Axelsche doelman gaf in dezen wedstrijd zijn langere collega in het Hoofdplaat-doel niets toe, maar overtrof hem zelfs, door het vele lastige werk 'dat hij op zulk een sublieme en bewonderenswaardig kalme wijze ver- richtte. Ook nu weer blijven de Ajxelsche aanvallen beneden het getal van de Hoofdplaatsche, doch ook thans is het open spel van de gasten ge vaarlijker dan het veel te korte spel der gast heeren. Als Koster fraai den bal voor het doel plaatst kopt Scheele meer dan schitte rend in, doch ttiet een panterachtige sprong lukt het Thomaes het leder ten koste van een hoekschop uit zijn doel te houden. Even later wordt de wedstrijd onderbroken, doondat Scheele in de borststreek geraakt wordt en blijkt, dat hij het veld moet ruimen. Dit bleek voor Axel een geweldige handicap, want de invaller die hem verving, was de voetbal- kunst nog niet al te best meester, Zoodat de reqhterwing voor het resteerende deel van den strijd op non-actief werd gesteld. Een zonderlinge beslissing neemt de arbiter even later als edn der Hoofdplaat-backs den bal met de hand bewerkt binnen het strafschopgebied (en hij tot aller Verrassing toch geen straf- sc'hop aan Axel toekent, doch een vrije schop laat nemen. De thuisclub blijft verwoed door- vechten en als de rechterwing profiteert van een momenteele inzinking in de Axelsche defensie, plaats van Waes den bal in het verla- ten Axelsche doel en zoo zijn de partijen 8 minuten voor het einde, nadat Axel meer dan 70 minuten de leiding heeft gehad, weer op gelijken voet, 11. Van beide zijden worden nog wanhopige pogingen in het werk gesteld om de leiding te Vermeesteren, doch alle aanvallen worden gfgeslagen en de puntenVerdeeling bij het einde geeft een juiste maatstaf voor de krachtsverhouding aan beide zijden. HulstBreskens. 45. Al hadden wij een overwinning van de be zoekende club verwacht, een zoo fellen tegen- ;tand van Hulst is d.an toch een verrassing geworden en toont aan, dat ook Breskens er nog niet is. Na de geweldige aanloop van Breskens met niet minder dan 16 doelpunten uit 2 wedstrijden, kwam het gelijke spel tegen Hoofdplaat, welke laatste club tegen Breskens, Terneuzen en Axel telkenmale een gelijk spel wist te behalen, hetgeen beteekent, dat ook Hoofdplaat tot de top-ploegen moet gerekend worden. Hulst had nog geen bijzondere presta- ties berei'kt en zoo werd een stevige overwin ning van de Bressiaanders verwacht, doch nu heeft Hulst getoond, dat zij niet van plan is, zich zoo maar zonder meer te laten in den hoek dringen en mag Breskens nog blij zijn, dat het niet tot een gelijk spel is gekomen. SluiskilCorn Boys. 52. De club van Sluiskil is er een waarmede door iedere andere vereeniging ter dege reke- ning moet worden gehouden, hetgeen voor- pamelijk spruit uit haar bijzon'der hechte half- linie, die voor menige voorhoede een onover- komenlijke struikelblok zal blijken te zijn. De Corn Boys hadden vorige week tegen Axel een goede wedstrijd ten toon gespreid, maar, ^ooals wij ook in oruze voorbeschouwing zei- den, dat dit voor Sluiskil een bezwaar zou zijn om de Boys van 'zich af te schudden, vermoed- den wij toch niet en zoo is het ook uitge- komen. Tot kort voor het einde was de uit slag, door een 32 stand evenwel nog on- zeker, maar toen daarop Sluiskil nog twee maal wist te scoren, was het pleit beslecht en iblijft onze nabuur zich nabij de hoofdploegen bewegen en zal dit ook wel tot het einde van het seizoen het geval zijn. Terneuzen 2Goes 2. 22. Door het slechte weder was de belangstel- ling voor deze ontmoeting niet groot, hoewel het toch een belangrijke strijd kon genoemd worden voor de reserves der rood-zwarten. jmmers Goes 2 vormt met de reserves van yiissintgen de kopploeg in afd. B van de derde jtlasse. Er is in dezen wedstrijd niet veel fraais te jzien gegeven, al moet ge'zegd worden, dat de pegen en de glaJdheid van veld en bal hiertoe wel aanleiding was. Bij beide ploegen was het samenspel geheel zoek en werd veel in de yuimte getrapt op goed geluk waar de bal terecht zou komen. Reeds direct na den aanvang had Terneuzen geluk als een bijna zeker schijnend doelpunt, joen de doelman al gepasseerd Was, nog juist door den linksachterspeler kan worden ver- hinderd. Dan heeft Terneuzen eenige malen pech wanneer een doelpunt als het ware voor het grijpen is. De rust gaat in met gelijken stand. Bij een overwicht van 'Goes komt in de tweede helft juist uit een doorbraak van Ter neuzen een mooi doelpunt, 21. De gasten ,blijft het niet meeigaan en eenige malen voor- komt de lat den gelijkmaker, die tenslotte niet uitblijft, als de linksachterspeler ter beveili- ging van zijn gezicht den bal m^t de hand naar beneden slaat in het strafschopgebied, waarvan door Goes een dankbaar gebruik wordt gemaakt. Het gelijke spel geeft vrijwel de verhouding weer. ZeeusvBche Voetbalbond. Eerste klasse. 'Ondanks het slechte weder heeft het pro gramma bijna ongestoord voortgang gevon- den. Alleen 'de wedstrijden van Hontenisse 1 en 2 resp. tegen Terneuzen 3 en 4 werden af- gelast wegens het besmettingsgevaar van jnond- en klauwzeer van het vee. De Axelsche reserves hebben goed werk ge- Jeverd door het sterke RIA uit Westdorpe met 64 te verslaan, hetgeen nog op het kantje pf bleek te zijn, want RIA heeft kans gezien om twee haar toegekende strafschoppen te ,missen, waardoor zij den stand op gelijken voet had kunnen brengen. Oranje .moest met 05 het onderspit delven tegen BKW, welke overwinning van de be- zoekeflde club wel verwacht kon worden. De Terneuzensche Boys voldeden eveneens aan de gestelde verwachtingen en zelfs op een bijzon dere wijze, want het werd een grandiose 91 overwinning op de reserves van de Com Boys. Philippine liet het ook niet onder zich zitten pn liet Hulst 2 naar huis terug keeren met een .30 nederlaag. Tweede klasse. 'De reserves van Sluiskil hebben uit een ge heel ander vaatje getapt dan bij de nederlaag- wedstrijden bij de Tern. Boys. Nu waren de reserves van Sluiskil over de geheele linie de meerderen van de reserves der Boys, die niet kon den verhinderen, dat Sluiskil 2 met een 27 overwinning naar huis kon terugkeeren. Voor de Com Boys was het een heel onge- lukkige dag, want evenals 1 en 2 moest ook het derde elftal een nederlaag slikken en wis- ten de reserves van Philippine met een 14 loverwinming het pleit in hun voordeel te doen eindigen. DE DERDE PARTIJ. iHoe het verdere verloop van 'deizen unieken ptrijd om het wereldkampioenschap zal zijn, reeds nu blijkt, dat onze landgenoot Dr Euwe op zeer accurate wijze zijn spel weet op te bouwen en uit een minimaal gedacht voordeel, ,dit weet uit te bouwen tot een in het eindspel verkregen winststelling. Zoo bleef de derde parij langen tijd op vrij wel gelijken stand en voorzagen velen een remise-stellin'g komen. Niettemin Dr Euwe had een zeer gering voordeel weten te bewerk- ptelligen en tegen het eind werd zijn stand poodanig, dat de partij werd afgebroken in een vrijwel hopelooze stelling voor Dr Aljechin. De verwachting is, dat hedenavond hij de voort- zetting, zoo het daartoe komt, Dr Euwe zijn tweede winstpunt vrij spoedig zal weten te boeken. 14.000 LAMPJES EN 4000 SCHEERMESJES IN BESLAG GENOMEN. Ambtenaren der invoerrechten en accijnzen hebben in een woning aan het Oudekerksplein te Amsterdam een grooten slag geslagen. Ten huize van een bekende figuur uit donker Am sterdam werd daar n.l. een partij van niet minder dan 14.000 kleine electrische lampen, frauduleus hier te lande ingevoerd, in beslag genomen. Ook kon een partij van 4000 scheer- mesjes, eveneens frauduleus ingevoerd, achter- haald worden. Een en ander is vermoedelijk in Antwerpen gekocht en vervolgens over de grens ge- smokkeld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2