Landbouwberichten Schaakrubriek. Gemengde Berichten MIDDELEN VAN TEEV0ES. RECHTSZAKEN. SPOORWEG MECHELEN—TER NEUZEN. BAANVAK, TER NEUZEN—SELZAETE. zouden wij een kleine overwinning van de thuisclulb als het meest waarschijnlijke ach- ten, IJzendijke krijgt Temeuzen 1 te bestrij- den en zullen de roodzwarten wel in staat zijn orri bun positie te versterken. Een belangrijke kamp is die tusschen 'Hoofdplaat en Axel, niet ^ebben de reserves van Hontemsse tegenover Ho rocdrtrpc Aran .Sllmallrl 7n hpt nan fiat ?.n P.fvn alleen omdat het hler twee tegenstanders be- is nu om te toonen welke club in haar presta- ties is vooruitgegaan. Hontenisse 2 bckampt in een voorwedstrijd het vierde elftal van Ter- neuzen en wij verwachten, dat het bezookend elftal het tot een overwinning zal brengen, al treft die ook in vorige seizoenen elkaar niet veel toegaven, maar omdat een gewonnen wedstrijd voor beide clubs van zoo'n groot be- lang is en men er van verzekerd kan zijn, dat beide elftallen hiervan volkomen doordrongen zijn. Tot een voorspelling zullen wij ons maar niet wagen, het zou zoo licht tot een mistas- ting kunnen komen. Hulst ziet tegenover zich Breskens, de club die door haar beter doelge- middelde nog bovenaan staat en deze eere- plaats nog niet van zins is te verlaten, temeer waar zij deze ontmoeting wel in haar voor- deel zal weten te beeindigen. Sluiskil ziet als gasten verschijnen de Corn Boys, die in Axel wel getoond hebben een niet te onderschatten tegenstander te zijn, doch wij achten Sluiskil wel in staat om zich als meerdere van de gasten te doen kennen. (De reserves van Temeuzen krijgen op be- zoek de collega's van Goes, hetgeen een zeer zwaren strijd voor de thuisclub beteekent, want de Goesche reserves hebben kans gezien de beide reeds door hen gespeelde wedstrijden niet alleen te winnen, maar daarbij een score j de reserves van Sluiskl, zij het dan dat zij een kleine nederlaag hebben geleden, een goed figuur geslagen. (Het derde elftal van de Corn Boys zal den bal aan het rollen brengen met de reserves van Philippine, doch of Corn Boys 3 het tot een succesvol einde zullen weten te brengen, gelooven wij te moeten betwijfelen, want er zitten goede schutters in de voor- hoede van de Philippiensche reserves, hetgeen de doelman van Temeuzen 4 heeft onder- vonden. MEISJE NA SPOELING MET SUBLIMAATOPLOSSING OVEREEDEN. Voor de Haagsche rechtbank moest Dins- dagochtend terecht staan de drogist A. P. M., die aan een 24-jarig meisje sublimaat-pastilles had verkocht, waama het meisje tengevolge van het spoelen met een oplossing van deze pastilles, is overleden. Op 16 April van dit jaar was het meisje te verkrijgen van niet minder dan i50. Dat ziek thuis gekomen. Ze vertelde haar moeder, ldinkt als een klok, zouden wij zoo zeggen en '1"t' i j ,-j. daarom zullen de roodzwarte supporters goed doen zich in grooten getale naar de West- sluis te begeven om door hun aanwezigheid dat ze sublimaat-pastilles bij den drogist had gehaald om er mee te spoelen, omdat ze zoo kiespijn had. De drogist zou haar dat hebben aangeraden. Ook had ze een beetje van de een steun te zijn voor de plaatselijke club, die oplossing doorgeslikt, want ze dacht, dat dat de moeilijke taak krijgt te verrichten een zoo'n sterken tegenstander partij te geven. Zeeuwsche Voetbalbond. Er dreigt een groote storing te komen in de afwerking van het uitgebreide programma van den Zeeuwschen Voetbalbond, want er is gauwer zou helpen De dokter werd erbij gehaald, en deze con- stateerde inderdaad een kwikvergiftiging. Aanvankelijk leek het, of het meisje zou her- stellen, doch op 28 April trad betrekkelijk plotseling de dood in. 4 Uit het verhoor van de talrijke getuigen voor de rechtbank bleek, dat het meisje overal een ware epidemie van het mond- en klauw- j verteld heeft, dat ze van den drogist met de zeer! Wlat heeft deze zoo zeer gevreesde be- smettelijke veeziekte nu met voet'bal te ma- ken, zou men allicht zeggen, doch de clubs die in den Zeeuwschen Voetbalbond uitkomen be- schikken in den regel niet over een eigen veld, hebben dit slechts in huur en worden op die velden, wanneer zij niet in dienst staan van de voetbalsport, koeien geweid, of moet men om die speelvelden te bereiken, eerst andere weiden betreden, en gezien de besmettelijk- heid van die dierenziekte, zijn eigenaars van die weiden bang, dat de besmettingsbacil door het betreden van die velden wordt overge- bracht. Niet alleen voor de aangetaste dieren en de eigenaren hiervan maar ook voor de jongelui die voor de sport de velden moeten betreden, is te hopen dat er spoedig een gun- stige wending komt en de uitbreiding van die ziekte tot staan wordt gebracht, waama in den regel de veestapels spoedig zijn uitge- ziekt, Het spreekt vanzelf dat het belang van een gezonden veestapel gaat boven de beoefe- ning van de sport en een ieder werke er toe mede om dit doel zoo spoedig mogelijk te be reiken. Als wij ons niet vergissen is vorige week om deze reden reeds de wedstrijd BKVV Hontenisse afgelast geworden. Thans nog een korte beschouwing over de J op het program voorkomende ontmoetingen. Eerste klasse. I oplossing moest spoelen. De drogist zelf oht kende dat echter ten stelligste. Hij had de pastilles wel verkocht maar er nog bijgezegd dat het vergift was. De directeur van de gemeente-apotheek verklaarde als deskundige, dat een drogist geen sublimaat mag verkoopen in hoeveel- heden, minder dan 100 tabletten. Als hij ze voor spoeling verkoopt, moet hij de juiste dosis opgeven. Deze bedraagt 1 op 5000. Wan neer men zooals het meisje £6n pastille in een glas water doet, is het mengsel 16 maal te sterk De officier van justitie achtte de schuld van verdachte bewezen. Het was den drogist ver- boden sublimaat te verkoopen. Toen hij dit toch deed, had hij uitdrukkelijk voorzorgen moeten nemen, dat het niet verkeerd gebruikt werd. Uit alles blijkt, dat hij het met't leven van anderen kalm opneemt. Een stevige straf vond spr. daarom op haar plaats en eischte ddn maand gevangenisstraf en een geldboete van f 250 subs. 50 dagen hechtenis. Uitspraak 10 October. DE EERSTE RONSELAAR STAAT TERECHT. Voor de eerste maal sedert de inwerking- treding van de wet op de ronselarij heeft een ronselaar terechtgestaan. Het was de 54-jarige I timmerman H. D. C. van O., ex-lid van den De reserves van Axel krrjgen RIA uit West- utrechtschen gemeenteraad voor de commu- dorpe als gast en daarmede een der sterkste j uls to Fransch-Belgische grens, waar zij zich aan dat adres moesten vervoegen. Na het noemen van het wachtwoord zou men de jongelui dan verder op weg helpen naar Spanje. Verdachte wilde ter zitting niet vertellen, wie zijn opdrachtgevers zijn geweest en van wie hij het geld heeft gekrgen. De officier van justitie besloot zijn requi- sitoir met zes maanden gevangenisstraf tegen Van O. te eischen. NOG MEER UITBREIDING VERWACHT. Ik verwacht zeker nog een belangrijke uitbreiding van het optreden van mond- en klauwzeer in de komende weken, zeide de heer P.*J. 't Hooft P.Jzn., inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst, op een hem ge- stelde vraag. Hij grondde deze meening in de eerste plaats op de sterke stijging van het aantal gecon- stateerde ziektegevallen. In de week van 29 Augustus tot 4 September werden 408 geval- len in 63 gemeenten vastgesteld. In de week van 5 tot 11 September 930 gevallen in 157 gemeenten, van 12 tot 18 September 1782 gevallen in 312 gemeenten en van 19 tot 25 September 4342 gevallen in 591 gemeenten. Deze cijfers betreffen telkens de in de be- trokken week geconstateerde nieuwe gevallen. In ruim de helft der Nederlandsche gemeenten zijn dus gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. De provincies Drente en Fries- land, die lang onbesmet zijn gebleven, zijn thans ook aangetast. Op grond van zijn jaren- lange ervaring meende onze zegsman te kun nen zeggen, dat de tegenwoordige epizootie bijzonder hardnekkig is, daar zij zich aan bestrijdingsmiddelen weinig stoort. 0®k in Belgie en Frankrijk, welke landen zwaar door mond- en klauwzeer worden geplaagd, toont de ziekte denzelfden aard. Daarom zal met# in ons land voorloopig nog wel een sterke stij ging van het aantal gevallen te zien krijgen, behalve misschien in Zuid-Holland, waar met een getal van 2090 in een week het toppunt wel zal zijn bereikt. De gewone maatregelen ter bestrijding der ziekte zijn genomen, zooals vervoerverboden, het plaatsen van kenteekenen enz. en daar, waar de kwaal niet al te zeer om zich heen heeft gegrepen, wordt serum toegepast. Intus- schen is door het enorme aantal gevallen de ryksseruminrichting te Rotterdam door haar voorraad heen geraakt en heeft het staats- veeartsenijkundig onderzoekingsinstituut toe- gestaan, dat z.g. „reconvalescentenserum", verkregen van herstellende dieren wordt ver- zameld. Over den duur der ziekte is weinig te voor- spellen. In den staltijd, die spoedig aan- breekt, zal de verplaatsing van vee zich be- perken en de voortplanting der ziekte zal dan ook sterk worden geremd. Men moet evenwel rekening houden met het zoogenaamde „uit- loopen" van de kwaal in het komende voorjaar. Toen in 1924 een groote epizootie geheerscht had (89.000 gevallen) was in Maart 1925 het aantal gevallen op 145 teruggeloopen. Toch zijn er in 1925 nog 30.000 gevallen geconsta teerd. Het gevaar voor een dergelijk uitloopen is ook voor het volgend voorjaar niet denk- beeldig. Prettig zijn deze vooruitzichten niet voor de melkveehouderij, die reeds moeilijkheden ge- noeg had en juist een kleine verlichting begon te voelen. DE GEHEIMZINNIGE RING VAN KEIZER TRAJANUS. Een ongewoon proces trekt op het oogenblik de aandacht van het Boelgaarsche volk, een proces, dat gemakkelijk het onderwerp van een spannende detective-roman zou kunnen zijn. Staat niet in het middelpunt van het proces een zoogenaamde gifring, een moord- werktuig uit vroeger tijden? Bovendien stamt deze ring uit den Romeinschen tijd, uit den tijd van keizer Trajanus. Bezoekt men het Nationale Museum te Sofia, dan zal men daar ontelbare voorwerpen uit dat tijdperk vinden. Helmen, ringen, zwaarden en bijlen. Dikwijls verschijnen boeren in het museum en leveren daar een of andere vondst, welke zij op hun akkers gedaan hebben, af. Zoo kwam 29 jaar geleden een in een Romeinsch graf te Has- kovo gevonden ring in het bezit van den Boel- gaarschen advocaat Tipoff. Uit een eveneens in't graf gevonden aanteekening bleek, dat de centurio Marcus Quintullius Pugnus dezen ring wegens bijzondere verdiensten van keizer Trajanus gekregen had. Bij een nauwkeuriger onderzoek van den ring bleek, dat hij een ge- heim mechanisme bevatte, zoodat bij een lich- ten druk op een gouden knop een uiterst kleine naald uit een hol'te schoot. Toen de ring opgegraven werd, vond men daarin na- tuurlijk geen sporen meer van een of ander vergif. Nu echter begint de eigenlijke geschiede- nis. Bij den advocaat Tipoff diende een meisje, Ira genaamd, dat na den dood van den advocaat bij diens ibloedverwant, den koopman Tipoff, in dienst trad. Ira Wasoff was met een belastingambtenaar verloofd die later echter met een ander meisje huwde. Na eenigen tijd liet Ira haar vroegeren ver- loofde nu weten, dat zij niet langer boos over zijn ontrouw was en om hem dit te bewijzen, stuurde zij hem een ouden ring, welken zij beweerde gevonden te hebben. Naar later bleek, was het de ring van d^n Romeinschen centurio, welken het meisje gestolen had. Toen de jonge man den ring aan den vinger clubs die naar een plaats in de KN'VB-ge- lederen strijden. Wij denken dat de gasten de eer der overwinning mede naar huis zullen nemen. Hontenisse zal het derde elftal van Terneuzen zien verschijnen en de thuisclub zal zich als een emstige candidaat moeten ont- poppen, wil zij Temeuzen 3 ,er onder weten te houden. Oranje zal het niet meevallen indien HEW de reis geheel compleet naar Sas van Gent maakt, want dan zal de thuisclub de overwinning aan haar gasten moeten afstaan. De Tern. Boys ontvangen de reserves van de Boys uit Sas, die reeds vroeger dit veld heb ben betreden, doch toen tegen de reserves van de ontvangende club moesten optrekken. Ge zien de toen verkregen uitslagen, zal deze strijd in het voordeel van de thuisclub beein- digd worden. Philippine krijgt o.i. een goede kans om haar eerste overwinning te boeken, nu zij de reserves van Hulst tegenover zich ziet geplaatst. Deze kans zal zij evenwel alleen kunnen benutten, zoo vanaf den beginne krachtig door haar wordt aangepakt. Tweede klasse. De reserves van de Tern. Boys ontvangen de reserves van Sluiskil, die ook in de nederlaag- wedstrijden tegenover elkaar in het veld zijn getreden, waarbij de uitslag 64 was. *'Het nistische partij, die zich had te verantwoor- 1 den wegens het medewerking verleenen aan het dienstnemen van Nederlandsche jongelui bij een vreemde krijgsmacht. In Juli slaagde de Utrechtsche politie er op het laatste oogenblik in, twee werklooze jon- gens, P. Dialesen en R. Dijkstra, er van te weerhouden zich naar Spanje te begeven. Reeds geruimen tijd koesterde de politie ver- denking tegen Van O. en zijn huis werd zorg- vuldig geobserveerd. Zoodoende bleek, dat Dielesen en Dijkstra er enkele malen een be- zoek brachten, kennelijk met het doel de zaak van hun vertrek naar Spanje met Van O. te bespreken. Vroeg in den morgen van 15 Juli bezochten de jongelui Van O. opnieuw en toen zij zijn huis verlieten, werden zij gevolgd door een rechercheur. De jongens begaven zich naar het Centraal Station, waar zij kaartjes kochten tot Antwer- pen. Eerst toen zij in den trein hadden plaats genomen, greep de recherche in. Beide jongens werden meegenomen en ver- hoord. Het bleek, dat zij reeds lang het voor- nemen koesterden, naar Spanje te vertrekken, doch dat Van O. de man geweest was, die hun daartoe de middelen had gewezen en die ook het reisgeld had verstrekt. De jongens moesten zich van Antwerpen begeven jiaar een klein plaatsje aan de 1. e2e4 2. e4 X d5 3. Pblc3 4. d2d4 5. Pgl—f3 Scandinavische partij. Wit: G. Maroczy. Zwart: Jhr. Mr. J. H. O. van den Bosch. Rotterdam 1930. d7d5 Dd8Xd5 Dd5a5 Pg8f6 Pb8c6 Deze zet is of zeer goed of zeer slecht: een derde mogelijkheid is er niet. Slechts in enkele partijen is hij geprobeerd, maar zonder dat men een goed denkbeeld heeft van de waarde. In geen theorieboek wordt hij besproken, wat ons met voortdurende verbazing heeft vervuld en nog vervult. 6. Rcld2 Aljechin heeft eens 6. Rb5 aanbevolen, waarop halsbrekende toeren volgen: 6 Rg4. 7. h3! (na Rc6:f bc6: komt Zwart met 0- -00 en c5 tot een aanval) Rd7. 8. De2 (of d5 Pe5. 9. Pe5: Rb5: 10. Rd2 Ra6!) en Wit slaagt er in, den bevrijdenden zet e5 te ver- hinderen. 6Rc8g4 7. Pc3b5 Da5b6 8. a2a4 Wit volgt, blijkbaar onbewust, een partij SchlechterMieses, Stuutgart 1909, die wij eens in deze rubriek hebben besproken. Zwart volgt die partij ongetwijfeld met kennis van zaken. In tusschen: wat is er tegen 8. c4, dreigende c5, te beginnen? 8Rg4Xf3 9. Ddl Xf3 a7a6! Stak, drukte hij daarbij op den knop, waarop de kleine naald hem gavoelig in het vleesch stak. De man onderzooht den ring en zag on- middellijk, wat er aan de hand was. Hij begaf zich snel naar een arts, welke vaststelde, dat de geheimzinnige holte een vloeistof bevatte, welke echter geen gevaarlijk vergif was. Desondanks gaf de jonge man de zaak bij de justitie aan en Ira werd vervolgd wegens poging tot moord met ondeugdelijke middelen. Daar het middel echter inderdaad geheel on- deugdelijk was, kwam het meisje er genadig af. Het gevolg van dit proces, waarbij de geschiedenis van den ring door de bladen na- tuurlij'k in geuren en kleuren aan de lezers werd voorgezet, is nu, dat de inwoners van Sofia plotseling een enorme belangstelling voor de oudheden in het Nationale Museum aan den dag zijn gaan leggen. Geheele scha- ren bezoekers stroomen dagelijks het museum binnen en het middelpunt van de belangstel ling vormt de ring van den centurio Marcus Quintillius Pugnus, welke na het proces aan het museum ten geschenken is gegeven. Zoo komt Zwart in materieel voordeel, want als het aangevallen paard speelt, volgt Pd4: 10. a4a5 a6Xb5! 11. a5X*>6 Ta8Xalf 12. Rd2cl Anders volgt Pd4:f met terugwinnen van de dame. 12TalXclf 13. Keld2 TclXc2t 14. Kd2dlTc2Xb2 Zwart is nu in materieel voordeel, maar heeft nog veel moeilijkheden te overwinnen. De combinatie is goed, doordat Tal ongedekt stond. Maar wat gebeurt er na 9. gf3:? (deze zet wordt door Euwe aangegeven). Er dreigt zeer sterk a5, zoodat noodig is ruimte voor de dame te maken. 9Pd4: 10. Re3 c5? 11. Fd4: cd4: 12. Rb5t Kd8. 13. Rd4 Dd6. 14. Re5! met winst. Of 10e5. 11. c3 Da5. 12. Rd4: ed4: 13. Dd4: met goeden stand van Wit. Vergelijk ook 10Da5f. 11. 64! Db4:f 12. c3 en wint. Dus beter is 9a5. Maar dan volgt 10. Rf4 Pd5? (helaas niet goed, zoo dat Zwart tot Tc8 moet overgaan, waama Wit met Rh3 en d5 kan verder gaan). 11. c4 Pf4: 12. c5 en wint. Met gf3: krijgt Wit het beste spel, en Zwart mag blij wezen, als hij er levend afkomt. 15. b6Xc7 Ke8d7 In de partij SchlechterMieses volgde Da3, waarna Zwart door Tblf en Tflde qualiteit offerde, en in het voordeel bleef. 16. d4d5 Tb2- -bit Niet Pd4 c8Dt Kc8: Dc3f en wint. 17. Kdld2 Pc6- d4 18. c7—c8Dt Kd7Xc8 19. Df3—c3t Pd'l c6 20. Dc3h3t Niet dc6wegens Pe4t 20. e7e6 21. d5 X c6 b7Xc6 COOP. VRUOHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" G.A. TE TER NEUZEN. Aardappelen (Bevelanders) /2,50 tot 2,70 per 100 kg: Eieren 4,80 per 100 stuks. Groenten Prei 35 ct. per bos; Tomaten 47 ct. per kg; Witte kool 24 ct. per stuk; Knolselderij 213 ct. per knol; Komkommers 23 ct. per stuk; Wortelen 35 ct. per bos; Bloemkool 213 ct. per stuk; Kropsla 12 ct. per krop; Sav.d kool 36 ct. per stuk; Roode kool 25 ct. per stuk; Uien 35 ct. per kg; Princesse- boonen 714 ct. per kg; Andijvie 12 ct. per krop; Kroten 35 ct. per bos; Spinazie 810 ct. per kg. Fruit Meloenen 1024 ct. per kg; Blauwe druiven 2226 ct. per kg. Appels: 'Cox Oranje Pippin 1221 ct.; Wyn- ning 48 ct.; Zure Beliefleur 37 ct.; Bis marck 46 ct.; Corpendu 37 ct.; Goudrei- nette 713 ct.; Keien 47 ct.Sterappel 8 13 ct.Zoete Pippin 57 ct.; Striepling 37 ct.; Hondsmuil 47 ct.; Jac. Lebel 48 ct.; Zoete Belief leur 59 ct.; Zoete Champagne 48 ct., per kg. Peren: St. Remy 36 ct.; Maagdeperen 5 9 ct.; Comtesse de Paris 712 ct.; Beurre Cairgeau 813 ,ct.; Ponsperen 35 ct.; Noi- veau Poiteau 59 ct.; Gieserwildeman 47 ct.; Doyenne de Cornice 1421 ct.; Beurre Alex Lucas 812 ct.; Winterbergmotten 3 5 ct.; Jodeperen 46 ct.; Stoofperen 26 ct.; diverse peren 27 ct., per kg. Zwart is nu iets voor: T, R en 2 pionnen zijn al meer dan de dame. Er volgde nog: 22. Kc2 Tb4. 23. Rf3 Ta4! (tegen Tal). 24. Df3 Kc7. 25. Dg3t Kb7. 26. Df3 Kb6. 27. Tbl Re7. 28. Dg3 Ta2f. 29. Tb2 Tb2:f. 30. Kb2: Pd5: 31. Re4 (Dg7dan Rf6f) Rf6f. 32. Kb3 Td8. 33. Df3 c5. 34. g4 c4f. 35. Kc2 b4. 36. Rd5: Td5: 37. g5 b3f. 38. Kbl Tg5: (Wit had gehoopt op dadelijk 37Tg5: 38. Da8! met nog tegenkansen. Nu dreigt mat). 39. De3t Kb5. 40. f4 Td5 Wit geeft op. Schaakclub Ter Neuzen. Het winterseizoen is, gelijk in het heele land, begonnen, en de wedstrijd is aan den gang. Er staan ook nog eenige massakampen op het program. En voorts is ieder vervuld van: De derde match EuweAljechin. De eerste werd in 1927 gespeeld en eindigde met 5% tegen 4% ten gunste van Aljechin, die daarop zijn wereldkamiopenschap in Ame- rika ging halen. De tweede ligt ons nog goed in het geheugen, en de derde is nu begonnen. Wij zijn voornemens, onze serie partijen te onderbreken, en ons uitsluitend te wijden aan de match die nu aan den gang is. De eerste partij is, het is bekend door Euwe gewonnen; als deze rubriek verschijnt, is de beslissing in de tweede wellicht ook reeds gevallen Op verzoek vermelden wij, waar de eerst- volgende partijen worden gespeeld: 1. 56 Oct., Dierentuin, Den Haag; 2. 78 Oct., Diergaarde, Rotterdam; ,3. 1011 Oct., Krasnapolsky, Amsterdam; 4. 1213 Oct., Krasnapolsky, Amsterdam; 5. 1415 Oct., Dierentuin, Den Haag, alles om 6,30. Den tweeden dag wordt er alleen gespeeld, als de partij is afgebroken. Dienstregeling ingaande 3 Oct. 1937. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAM WEG-MAATSCHAPPI J. Richting: BreskensPyramidePhilippineTer NeuzenZaamslagWalsoorden- Richting: SchoondijkeIJzendijkePyramide. v. Breskens Hoofdplaat Biervliet a. Pyramide v. Pyramide a. Philippine v. Philippine Hoek a. Ter Neuzen v. Ter Neuzen Driewegen a. Zaamslag v. Zaamslag Rapenburg Hengstdijk Groenend. Kloosterz. a. Walsoord 6.35 6.46 6.54 7.01 7.06 7.10 5.43 5.59 6.09 6.19 6.20 6.38 6.40 6.48 6.59 7.35 7.43 7.54 7.56 8.07 8.15 8.22 8.26 8.,30 en 8.12 10.42 8.28 10.58 8.38 11.08 8.48 11.18 8.49 9.07 9.09 9.17 9.27 9.59 10.07 10.18 10.20 10.31 10.39 10.46 10.50 10.54 11.19 11.37 11.39 11.47 11.57 12.25 12.33 12.44 12.46 12.57 13.05 13.12 13.16 13.20 13.15 13.31 13.41 13.51 13.52 14.10 14.12 14.20 14.30 14.59 15.07 15.18 15.20 15.30 15.37 15.42 15.46 15.50 16.— 16.16 16.26 16.36 16.37 16.55 16.57 17.05 17.15 17.50 17.58 18.09 18.11 18.22 18.30 18.37 18.41 18.46 *19.37 *19.52 *20.02 *20.12 *20.13 *20.31 *20.33 *20.41 *20.52 19.02 *20.54 19.10 *21.02 19.21 *21.13 Op Zondagen en le Kerstdag 15 minuten later. v. Walsoorden 7.20 9.44 12.10 Klooster?ande 7.24 9.48 12.14 Groenendijk 7.28 9.52 12.18 Hengstdijk 7.35 9.59 12.25 Rapenburg 7.43 10.07 12.33 a. Zaamslag 7.54 10.18 12.44 v. Zaamslag 5.59 7.56 10.20 12.46 Driewegen 6.10 8.07 10.31 12.57 a. Ter Neuzen 6.18 8.15 10.39 13.05 v. Ter Neuzen 6.19 8.49 11.19 13.52 Hoek 6.30 8.59 11.29 14.02 a. Philippine 6.38 9.07 11.37 14.10 v. Philippine 6.40 9.09 11.39 14.12 a. Pyramide 6.57 9.27 11.57 14.30 v. Pyramide 6.58 9.28 11.58 14.31 Biervliet 7.09 9.38 12.08 14.41 Hoofdplaat 7.19 9.48 12.18 14.51 a. Breskens 7.35 10.04 12.34 15.07 14.44 14.48 14.52 14.59 15.07 15.18 15.20 15.31 15.39 16.37 16.47 16.55 16.57 17.15 17.16 17.26 17.36 17.52 17.37 17.41 17.45 17.51 17.59 18.09 18.11 18.22 18.30 18.47 18.51 18.55 19.02 19.10 19.21 19.23 19.34 19.42 *20.12 *20.23 *20.31 *20.33 *20.51 *20.52 *21.02 *21.12 *21.27 Richting: PhilippineSas van GentAxelZaamslag. v. Philippine a. Sas van Gent v. Sas van Gent Westdorpe a. Drieschouwen v. Drieschouwen Axel (Kerkdreef) a. Zaamslag v. Zaamslag Axel (Kerkdreef) a. Drieschouwen v. Drieschouwen Westdorpe a. Sas van Gent v. Sas van Gent a. Philippine Op Zondagen en le v. IJzendijke a. Veldzicht Grens 6.41 9.10 11.40 14.13 16.58 *20.34 7.— 9.27 11.56 14.30 17.17 *20.53 7.03 9.28 11.57 14.31 17.20 *20.54 7.17 9.42 12.10 14.44 17.34 *21.08 7.33 9.58 12.25 14.59 17.50 *21.24j- 5.40 6.15 7.34 9.59 12.26 15.— 17.51 5.44 6.19 7.38 10.03 12.29 15.03 17.54 5.58 6.34 7.53 10.17 12.43 15.17 18.08 7.57 10.21 12.47 15.21 18.12 19.24 *21.15 8.12 10.36 13.02 15.36 18.27 19.39 *21.30 8.16 10.40 13.06 15.40 18.31 19.43 *21.34 5.45 8.17 10.41 13.07 15.41 19.44 6.02 8.33 10.57 13.23 15.57 19.58 6.17 8.47 11.11 13.37 16.11 20.12 6.18 8.48 11.17 13.50 16.35 *20.13 6.37 9.06 11.36 14.09 16.54 *20.30 le Kerstdag 15 minuten later. f Rijdt op verzoek door tot Axel-Brug. v. Schoondijke a. IJzendijke v. IJzendijke a. Pyramide v. Pyramide a. XJzendijke v. IJzendijke a. Schoondijke 6.47 6.57 6.58 7.08 7.24 7.39 8.22 8.36 8.37 8.47 8.49 8.59 9.54 12.34 10.08 12.49 9.16 11.08 11.46 13.42 14.19 9.26 11.17 11.56 13.50 14.29 9.29 11.19 11.59 13.52 9.38 11.29 12.06 14.02 9.39 12.07 9.53 12.19 16.10 16.24 16.25 16.35 14.32 14.39 15.38 15.52 17.04 17.14 16.37 16.47 17.57 18.12 17.17 17.27 17.28 17.43 Autobusdiensten. Richting: St. Jansteen—Hulst— Walsoorden. v. St. Jansteen 6.25 8.10 Hulst (Station) 6.30 8.15 al0.20 al0.25 12.30 12.35 15.05 15.10 al6.45 al6.50 a. Walsoorden 7.10 8.55 v. Walsoorden 7.15 a9.05 Hulst (Station) 7.55 a9.45 all.- b9.40 bl0.20 13.15 15.50 al7.30 bl8.05 18.11 Markt 18.45 19.45 19.50 20.30 all.10 all.50 13.25 14.05 15.55 16.35 al7.36 a!8.10 Markt 18.50 20.40 19.30 21.20 a. St. Jansteen 8.a9.50 bl0.25 all .55 14.10 16.40 19.35 Alleen op werkdagen. Alleen op Zondagen. Op tijdig verzoek naar St. Jansteen. Ter Neuzen 6.15 10.58 Sluiskil 6.24 11.06 Axel 6.33 11.14 Kijkuit 6.41 11.21 Hulst 6.53 11.33 Greenwichtijd. Clinge (Tol) 6.51 11.25 St. GiUes 7.02 11.32 St. Nicolaas 7.13 11.40 St. Nic. n. Antw. 7.22 12.05 Antw. (L.-O.) 7.58 12.20 St. Nic. n. Mech. 8.14 12.08 Mechelen E 9.15 E13.15 Brussel (Nrd) 9.31 13.31 a. Rijdt niet op Zon- en P b. Rijdt alleen op Zon- en 14.04 al7.02 bl8.50 14.13 al7.11 M.8.58 14.21 al7.21 bl9.06 14.29 al7.28 bl9.14 14.40 al7.42 bl9.24 14.33 14.40 14.48 15.— 15.32 15.09 E16.15 16,31 al7.37 al7.49 al7.58 18.07 18.42 al8.05 E19.15 19.31 bl9.20 bl9.34 bl9.43 19.55 20.23 bl9.48 E20.45 21.01 Feesbdagen. Brussel (Noord) Mechelen St. Nic. v. Mech. Antw. (L.-oever) St. Nic. v. Antw. St. Nic. n. Tern. St. Gilles Clinge Amsterdamsche tijd. Hulst (Tol) Kijkuit Axel Sluiskil Ter Neuzen E6. 6.19 7.19 6.48 7.18 7.25 7.35 7.46 8.20 8.27 8.36 8.46 8.53 E10.— 10.25 11.26 11.49 12.04 12.09 12.18 12.30 E13.20 13.57 14.52 14.42 15.— 15.10 15.18 15.29 13.03 13.11 13.19 13.28 13.37 Mechelen 16.— 16.08 16.16 16.24 16.31 naar E Electrische treinen uit Noord en uit Brussel-Noord die te Mechelen E18, 18.29 19.31 19.27 19.45 19.51 20.02 20.13 20.44 20.51 20.59 21.08 21.15 Brussel- stoppen. Richting IJzendijkeVeldzicht Grens. 7.09 12.50 15.21 v. Veldzicht Grens 7.16 12.59 7.14 12.57 15.27 a. IJzendijke 7.23 13.06 15.31 15.37 Amsterdamsche Ter Neuzen Sluiskil Sluiskil-Brug Philippine Sas van Gent Belgische tijd. Selzaete Selzaete Gent St. Pieter tijd. 6.50 6.59 7.03 7.07 7.20 7.05 7.23 8.05 a8.50 a8.59 a9.03 a9.07 a9.20 -j- Op Zon- en Feestdagen Belgische tijd. v. Gent St. Pieter 6.25 a8.31 11.55 a. Selzaete 7.22 a9.19 12.52 v. Selzaete 7.30 a9.21 13. Amsterdamsche tijd. v. Sas van Gent 8.a9.51 13.30 Philippine 8.08 a9.59 13.38 Sluiskil-Brug 8.12 al0.03 13.42 Sluiskil 8.16 al0.07 13.46 a. Ter Neuzen 8.24 al0.15 13.54 a. Alleen op Zon- en Feestdagen. 12.25 12.34 12.38 12.42 12.55 17.40 17.49 17.53 17.57 18.07 9.05 12.40 17.52 11.03 f12-56 18-10 11.45 f 13.50 18.55 2 minuten vroeger 17.00 20.34 17.54 21.25 18.20 a21.30 18.50 18.58 19.02 19.06 19.14 a22.— a22.08 a22.12 a22.16 a22.24

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 10