Sport Gemengcie Berichteri Laatste Berichteri VOETBAL. psv pnt. 5 4 4 4 2 2 2 1 Bij snelverkeer geen alcohol WEER VER WACHTIN G. AUTO ONTVREEMD EN IN ELKAAR GEREDEN. GENERAAL GEFUSILLEERD. DE BLOKKAHE AAN DE CHINEESCHE KUST. ft UITSLAGEN VAN ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond. le Masse Afd. I. DW'SExcelsior RFCDFC VSV—VUC AjaxSparta ADO--KFC le klasse Afld. II. DHCHermes-DVlS MBSFeijenoord t GooiStormV-ogels CW-Blauw-Wit XerxesHaarlem le klasse Afd. III. NECW ageningen TubantiaPIEC Go AheadAGOW ZACEnschede Heracles'Hengelo Afdeeling IV. le klasse. JulianaBleijerheide LONGAWillem H EindihovenPSV MWRoertnond NAC—BW 3—0 2—1 5—3 0—2 2—3 1—0 5—1 1—1 1—2 4—0 2—3 1—0 2—2 2—0 doelp. gap. gew. gel. verl. pnt. v.-t. 3 3 6 16—4 NAC 2 2 4 52 LONGA /3 2 1 4 8—7 BW 3 1 1 1 3 7—8 MTW 3 1. 1 1 3 6—11 Bleijerheide 2 1 1 2 4—5 Eindhoven 3 1 2 2 5—7 Willem II 3 1 2 2 3—5 Roermond 2 1 1 1 5—6 NOAD 2 1 1 1 5—7 Juliana 2 2 5—7 2e klasse A. MiddeiburgHero IDe ZeeuwenBreda RCSVlissingen GoesiDe Baronie BBCZeelandia gsp. gew gel. verl. pnt. Vlissingen 3 3 6 Zeelandia 3 1 2 4 Middeiburg 3 1 2 4 Hero 3 1 2 4 De Zeeuwen 3 1 1 1 3 Goes 3 1 2 2 ROS 3 2 1 2 Breda 3 1 2 2 De Baronie 3 2 1 2 RBC 3 1 2 1 3e klasse A. Terneuzen 1Oostburg AxelCom Boys- Bre skeinsHoofdplaat BiefvlietUzeridijke HulstSluiskil gsp. gew. gel. verl. pnt. Breskens 3 2 1 5 Terneuzen 1 3 2 1 5 Axel 2 2 4 Hoofdplaat 3 1 2 4 Sluiskil 3 2 1 4 Hulst 3 1 1 1 3 Biervliet 3 1 2 2 IJzendijke 3 1 2 1 Corn Boys 2 2 Oostburg 3 3 3e klasse B. Vlissingen 2Goasche Boys Zeelandia 2Mid del burg 2 Eiland BoysTerneuzen 2 EMMHansweert Vlissingen 2 Goes 2 Middeiburg 2 EMM Eiland Boys Goesche Boys Zeelandia 2 Terneuzen 2 Hanstveert gsp. geiw. gel. verl, 3 2 1 2 3 3 2 3 3 3 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 le klasse Afd. V. GVAVVelocitas AchillesBe Quick LeeuwardenSneek V eendamHoogezand HSCHeerenveen Zeeuwsche Voetbalbo-nd. le klasse B. BKWHon ten isse Terneuzen 3iOranje RIATemeuzensche Boys Com Boys 2Philippine 2e klasse B. Philippine 2Terneuzen 4 Axel 3Com Boys 3 Sluiskil 2Hontenisse 2 0—0 4—2 2—3 5—1 2—2 doelp. v..t. 9-Hl 4—2 4—2 6—5 5—6 7—6 8—9 5—8 5—9 4—6 7—1 3—1 1—1 4—0 05 doelp. v.,t. 17—3 16—6 9—1 64 12—10 6—8 8—7 3—12 2—7 J—23 4—3 0—2 4—3 4—1 doelp. v.—t. 10—8 15—0 9—5 9—10 5—8 12—9 4—12 6—11 2—8 22 3—4 4—3 2—1 2—0 afg. 3—0 3—3 2—1 1—1 9—2 3—2 DE WEDSTRIJDEN. Eerste Klasse. Wij schreven in onze voorbeschouwing in ons blad van j.l. Vrijdag, dat van de wed strijden Juliana'Bleijerheide en LONGA Willem H niet veel te voorspellen was, daar deze clubs volkomen aan elkaar gewaagd waren en 'zoo is bet ook uitgekomen; de wed strijden eindigden beide met slerlhts een doel- punt Verschil, n.l. JulianaBleijerheide met 23, en LONGAWillem II met 10. PSV deed overeenkomstig de gestelde "verwachtin- gen en bezorgde Eindhoven een gevoelige nederlaag 14, zoodat PSV al aardig op weg is naar het begeerde doel. MW .en Roermond hebben op Limburgsche wijze heel broederlijk de punten gedeeld, 22, tengevolge waarvan MVV zich nog niet slecht geclasseerd ziet. NAC speelde haar tweede wedstrijd in dit sei- zoen en bezorgde BW een 2—0 nederlaag. PSV en NAC hebben dus nog geen verliespunt te boeken gehad en schijnen deze clubs be- stemd te zijn om voor de spanning te zorgen. Tweede Klasse. Middeiburg iheeft niet aan de verwachtin- gen voldaan en moest een kostbaar puntje aan Hero afstaan, want in dezen zeer span- nenden strijd werd geen enkel doelpunt ge- maakt, ondanks het feit dat aan beide zijden zeer hard gezwoegd is voor een doelpunt, dat de o'verwinning zou beteekenen. De Zeeuwen hebben het zocwaar op hun heupen gehad, want is het voor hen al een bijzondere presta- tie om Breda met niet minder dan 42 te kloppen. Vlissingen heeft het zeer kwaad te 21 verantwoorden gehad tegen RCS, dat werke- 52 lijk blijk geeft haar Tweede Klasserschap vol- 33 komen verdiend te hebben. -Na een voor- 6_3 sprong van 0—3 zagen de Vlissingers den 22 achterstand inloopen tot 23, en zoo RCS in de eerste helft een haar toegekenden straf- schop niet hadden gemist, zou de stand zelfs gelijk zijn geweest. Vlissingen ibehoudt hier- dobr de leiding in deze afdeeling en heeft dus al een goede aanloop in dit seizoen. 'Ook Goes heeft een gelukkige dag gehad, want zij heeft in een volkomen verdiende overwinning De Baronie naar huis kunnen zenden met een 51 nederlaag. RBC kon evenmin haar ZeeUwschen tegenstander van zich afschud- den en Zeelandia had zelfs iets meer Verdiend dan het gelijke spel 2—2, waarmede deze niet zeer fraaie wedstrijd eindigde. De stand is th-aps zoodanig geWorden, dat van de 5 Brabantsche clubs er 4 onderaan in de ranglijst staan, doch de oompetitie is pas in den aanvang en er kan nog zeer veel ver- anderen. Derde Klasse. TerneuzenOostburg. 71. Zooals te verwachten was, heeft het eerste elftal van Terneuzen pp Oostburg een flinke overwinning weten te behalen. Oostburg is een zwakke ploeg en speelde Van begin tot eind een zuiver verdedigend spel. Vooral na de rust was dit bet geval en was de bal ge regeld in de nabijheid van baar doel. Twee spelers in deze ploeg vielen bijzonder op, n.l. de linksback cn "de doelverdediger, die beiden bergen werk hebben verzet. Maar ook Terneu zen viel tegen; er zat niet veel vefband in het spel. .Was dit wel het geval geweest, dan zou de score ongetwijfeld heel wat hiooger zijn ge weest. Thans, nu er eenige wedstrijden zijn gespeeld, ibegint he't er naar uit te zien, dat bet ,spel nog heel wat izal moeten verbeteren, wil zij het succ-es bebalen, dat men zich voor oogen (Stelt. Onder leiding van scheidsrechter Van Nim weghem, een onbekende, die goed begon, maar later heel wat afzakte, werd het spel aange- vangen. Terneuzen is direct in bet offensief en reeds spoedig krijgt zij eenige comers te nemen, waarbij de keeper al direct de handen uit de mouwen moet steken. Tien minuten is men ongeveer aan den gang, als deze epeler zeer prachtig werk verricht, door tweemaal ach- tereen een onhoudbaar lrjkend schot uit zijn doel te bouden. Als de thuisclub dan weer een corner wordt toegekend, wordt deze goed door v. Luik voor doel geplaatst. De keeper wil den bal we-gwerken, di't gelukt hem echter niet en v. Pien'broek legt de laatste hand aan het eerste doelpunt. 10. Wamneer ;de bal weer aan het rollen is en Terneuzen naar voren gaat, speelt een Oost- burgsche back hard in de richting Van het eigen doel; de lat kornt zijn doelman te hulp. Zeventien minuten .zijn er Verstreken, als v. Luik met den bal door de verdediging glipt en naar het doel rent. Een Oostburger veroor- zaakt een penalty, maar de scheidsrechter laat doorspelen. De Terneuzen-linksbuiten komt weer in het bezit van den bal om hem dan zeer hard langs den keeper te jagen. 20. Direct daarna is een grove fout van de Terneuzen-verdediging oorzaak, dat de mid- voor van Oostburg ,een tegenpunt kan maken. 21. Enkele oogenbllkken later schiet de rechtsbuiten van -deze ploeg "van verren af- stand op doel. De bal vliegt, buiten bereik van Dooms, tegen de lat, maar kan dan door H. -Geensen worden weggewerkt. Wanneer een paar .minuten later een back Van Oostburg in arren moede den bal voor de voeten van Laurens speelt, maakt deze daar een goed gebruik van en het is 31. Een half ,uur is het spel oud, als het v. Pien- broek is, die den keeper weet te overrompe- 1-en, waardoor de score op 41 wordt ee- bracht. Een schot van v. Luik beukt de paal. -Na een .corner ontstaat voor het doel van Oost burg een geweldige schermutseling, maar het gelukt aan Terneuzen niet den bal in het net te .krijgen. Met den stand 41 is het rusten. Direct na de hervatting zet v. Luik den bal goed voor het doel. Het 'binnentrio laat dan zien hoe het niet moet, want zij, staat den bal achtema te kijken, tenslotte ontfermt V. Driel zich over pet leder ten lost een schot, dat door den keeper wordt gestopt. Nog meer dan voor de rust is Terneuzen in den aanval en onop- horudelijk zit men voor het Oostburgsc-he doel. Door knoeiwerk gaat tweemaal een zekere kans om te .scoren verloren, Twaalf minuten is men bezig, als A. Geensen den -bal voorzet en v. Luik hem ineens inschiet, waarbij de keeper geen schij-n van kans heeft. 51. Uit een doorbraak komt de midvoor van Oostburg alleen voor Dooms, maar zijn schot gaat nog ver naast. Doordat de bal herhaaldelijk in het doel- gebied Van Oostiburg i(s, is het hoofdzakelijk een strijd tusschen verdediging van Oostburg en .aanval van de thuisclub. Een doelpunt van Laurens wordt geannuleerd wegens buiten- spel. Vele mal-en krijgt Terneuzen een corner te nemen (goed geteld gedurende de geheele ontmoeting niet minder dan J9). Geheel Oost burg stelt zich bij pen corner telkens voor het doel op en het is .steeds een gewirrewar van spelers; sucees blijft dan ook steeds uit. -Zoo verstrijkt de 'tij-d meer en meer, totdat vijf minuten Voor het einde ihet p.an v. Pienbroek gelukt .er 61 van te maken. Twee minuten later moet de keeper ;zwichten Voor een ischot van Laurens. 71. ,Het spel is er intusschen niet zachtzinniger op (geworden en de scheids rechter moet over en weer nog als eens ver- manend optreden. In de laatste minuut komt Oostburg -dan ook eens in de gelegenheid een comer te nemen, die weer op een d-ito uit- loopt; nog voordat bij de tweede maal de bal voor het doel is, kondigt de scheidsrechter het einde van dezen, ver van fraai te noemen, wedstrijd aan. een afwisselend beeld .en de gasten houden het tempo hoog, al Zijn -zij in technisch opzicht 'verre in de minderlheid. De Sassche keeper is Voor Axel het grootste .struikel'blok en tel kens op zijn plaats, om door robust ingrijpen het gdvaar te hezweren. Het binnentrio van de igastheeren mist ide noodige productiviteit en zoo kon het gebeuren, dat de glucose- mensohen ruim een half uur meester van het veld blijven, door -de leiding te behouden. Er is onge'veer 3® minuten in de eerste helft ge- speeld, als de 'spil van de thuisclub, het gepin- gel ibeu worden-d, met een onfeil'baar schot aan Ide aanvalslijn het goede 'voorbeeld geeft en de partijen op gelijken voet stelt. 11. Er zijn nog 3 minuten in de eerste helft te spelen, als .de rechtsbinnen met een schuin sdhot ten tweede 'male den kordaten Ducarmon onder de Sassche lat het nakijken geeft. Rust 21. De voor dezen wedstrijd algemeen voor- spelde hooge score wordt in de laatste helft verwacht, maar het Axelsche elftal blijkt het velfd1 bij de hervatting niet herboren te zijn betreden. De hard en stug werkende (Sasse- naars blijven er alles opzetten, tegen de kam- pioenen van het vorig seizoen, .als nieuwelin- gen in deze afdeeling, eengoed figuur te slaan. Na 5 minuten spelens -scoort de Axel sche midvoor met een keurig hard schot onder de lat, het derde Axelsche doelpunt. 31. ,De Sassenaars gaan ziclh met man en macht op verde'digen toeleggen. De Axelsche doelwachter moet slechts sporadisch optre den, doch zijn collega aan den oVerkan't moet tientallen la'stige ischoten keeren, hetgeen hij met veel bravour .en onversaagd doet. Heeft de wedstrijd alzoo een zeer eenzijdig beeld, het totaal gemiis aan productiviteit van de thuisclub is waarlijk teleurstellend. De Sassche keeper Was de ster van het Veld. In de komende zware wedstrijden zullen de Axelsche Oranjehemden hun taktiek grondig dienen te herzie-n. De aus'dauer en volharding Van de bahy"s voonspelt, dat Izij in deze oompe titie niet uitsl'uitend nederlagen zullen boeken. B res kensIfoofdplaat 11. Breskens heeft het ditmaal niet zoo gemak- kelijk gehad als hij de Vorige wedstrijden, want pu kreeg zij als tegenstander Hoofd- plaat te bekampen, dat reeds bewezen heeft een goede ploeg in het veld te kunnen bren- gen en kans zag Terneuzen met een verdee- ling der punten naar huis te zenden. Ook thans bracht Hoofdplaat het tot een gelijk spel en kan men Wel aannemen, dat bij het einde van het seizoen deze club in de voorste gelederen om de eer zal strijden. BiervlietI.Iziendijke 40. Biervliet op eigen terrein was vorig jaar reeds een struikelblok voor andere vereeni- gingen, zoodat bet niet te verwon'deren was, dat IJzendijke het hier niet tot een overwin ning zou weten te brengen. bonder van een falen te kunnen spreken ibij de gasten, Was Biervliet absoluut de meerdere in het veld en was de overwinning voor de thuisclub ook volkomen verdiend. HulstSluiskil 05. ft Sluiskil kan bogen op een bijzonder hechte halflinie en de voorhoede der tegenstanders moeten dan ook al bijzonder het samenspel tot uitvoering brengen, wil men in staat zijn deze linie te passeeren. Dat Hulst dit niet heeft kunnen bewerkstelligen, kan men zien in den uitslag, want geen enkele maal is het haar voorhoede gelukt het vijandelijk doel te ver- schalken. Daarentegeo toonde ook -de voor hoede van Sluiskil zich productief en zoo kreeg Hulst een stevige 0—5 nederlaag te slikk-en. DOOBELIJK ONIGEVAL. In een slachthuis te Bleiswijk gleed Donder- dag de 28-jarige slagerszoon J. Baars, toen hij een groot stuk vleesch aan een haak Wilde hamgen, uit. Hij kwam toen met het hoofd in een haak terecht. Vrijdagnacht is hij in het St. -Franciscus- gastnuis te Rotterdam aan zijn verwondingen overleden. BRUTALE DIEFSTAL TE ROTTERDAM. Woensdagmiddag omstreeks kwart over vijf heeft er in het kantoor van de N.V. Van Gilst's Bakkerijen aan den Breeden Hilledijk 47 te Rotterdam een brutale inbraak plaats gehad waarbij 'n ijzeren geldkistje, inhoudende /250 A f 300 aan specie, is gestolen. Het kantoor van de naamlooze vennoot- schap is gevestigd op de eerste 6tage van pand 47, waarvan, gedurende de kantooruren, zoo als gebruikelijk de deur steeds open'staat. Omstreeks genoemden tijd had de boekhouder zijn werkzaamheden beeindigd, waaro-p hij zich naar buis .wilde begeven. Eerst ging- hij het overige personeel, dat zich op de tweede etage bevond, waarschuwen, dat bij wegging. In de paar minuten, dat de boekhouder zich boven bevond, heeft iemand zich toegang ver- schaft tot het kantoor, want toen de boek houder eenige oogenblikken later terugkeerde, vermistte hij het geldkistje. Men vermoedt, dat de dader van de situatie goed op de hoogte moet zijn geweest. De politie van het bureau Sandelingplein heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld "maar tot dusver ontbreekt elk spoor. GOEDE VANGST VAN DE ZANTVOORTSCHE POLITIE, Alcoholgebruikende autobestuurders en (doo- delijke) ongelukken zijn onafscheideiijk, want vei- ligheid eischt nuchter- heid! - Bezint, voor gij begini 3e klasse B. Eiland BoysTerneuzen 2 43. De reserves van Terneuzen hebben het te Vlissingen tegen de Eilanjd Boys met een kleine nederlaag moeten afleggen, hetgeen ens wel verwondert, want Wij achten, ook nu nog de rood-zwarten in staat om de Boys van het Vlissingsche Eiland te kloppen. Het wordt voor de rood-zwarte reserves hoog tijd omt eens Anders uit den hoek te komen temeer Waar het gelijk spel tegen de reserves Van Vlissingen wel h-eeft aangetoond, dat bij een emstig willen betere resultaten te bereiken Vallen. Na de Eiland Boys komen sterk-ere tegenstanders -en juist daarom had een voor- sprongetje niet te versmaden geweest. Zeeuwtsdhe Voletbalbond. Eferste Klasse. De wedstrijd tuschen BKW en Hontenisse heeft geen doorgang gevonden en zal dus tot een lateren 'datum worden uitgesteld. Ter neuzen 3 beeft zich weer van haar goede zijde doen kennen, nadat aanvankelijk Oranje tot de tweede helft goed weerstand had -geboden en de partijen vrijwel tegen elkaar waren op- gewassen. Na de pauze werd Oranje bijna voort'durend op haar eigen helft teruggedron- gen ,en de sporadische uitvallen, die echter als gevaarlijk bekend staan, leverden geen resul- taat. Daarentegen zag de voorhoede Van Ter neuzen 3 kans den doelman van Oranje tot driemaal toe te passeeren en Was. deze over- Winning ook volkomen verdiend. Wij ver wachten Van dit goed homogeen elftal nog menige overwinning. De Ter Neuzensche Boys gingen paar Westdorpe -en deden dit, naar wij vemamen, met niet al te veel moed! daar hun elftal met eenige invallers den strijd tegen RIA moesten aanbind-en. Van deze Westdorpsche club wordt -algemeen 'verwacht, dat zij een belangrijke rol in de Eerste Klasse van den Z.V.B. Zal spelen -en gezien de in- co'mpleetheid Van de Ter Neuzensche Boys mag de uitslag 33 van deze ontmoetin-g voor de bezoekende club zeer gunstig genoem'd worden. [Philippine heeft teleurgesteld in haar strijd tegen de reserves van de Com Boys-, want de thuisclub won met 21 van de bezoe- kers. Philippine zal Zich eens ernstig moe ten beraden of zij door stevige oefening haar prestaties niet kan gaan verbeteren. Tweede Klasse. AxelCom Boys. 31. Slechts een matig publie'k its opgekomen om getuige te zijn Van dezen eersten thuiswed- strijd, als scheidsrechter Leduc de beide elf- tallen compleet heeft doen opstellen. Het winnen van den toss speelde, door het keurige herfstweder, geen rol. De stoere Corn Boys loopen tamelijk hard van stapel en dwingen dan ook aan de ditmaal Weifelen'de Axelsche verdediging een comer af, om na 4 minuten een 'zoodanige Verwarring te stichten, dat zij van den rechtervleugel met een tarn schot de leiding nemen. 01. Dit doelpunt is een ware verrasaing, maar de gastheeren ,laten zich niet ontmoedigen, al blijkt hun schotVaardigheid Van geen bijster groot gehalte. Het spel heeft De reserves van Philippine kregen op be- zoek het Vierde elftal van Terneuzen en of- schoon wij een kleine overwinning van de jeugdige rood-zwarten hadden verwacht, ibleek het tweede elftal van -Philippine in staat om het tot -een gelijk spel te houden, hetgeen niet onVerdienstelijk mag genoemd worden. Sluis kil 2 zag kans om de reserves van Hontenisse met een kleine 32 nederlaag naar huis te doen terugkeeren, hetgeen aan de gestelde Verwachtingen beantwoordde. Het derde -elf tal van Axel had al icen heel productieven middag, want "met niet minder dan 92 moest het derde elftal van de Com Boys de Vlag strijken. Er heerscht een opgewekt sportleven in Zeeuwsch-Vlaanderen en het is ,te hopen, dat de goede sportgeest onderling bewaard blijft, door lichamelijke -oefening moet men in fairen kamp trachten de hoogste plaats te bereiken, om dan Via (ion Z.V.B. een plaats in den K.N.V.B. te verkrijgen. Woensdagavond beeft de politie te Zand- voort een goede vangst gedaan, waardoor een geraffineerde dief en heler aan de justitie konden worden overgeleverd. Het geval betrof een Amsterdamschen han- delaar in leder, die reeds eenige jaren zuken deed met den schoenmaker M. te Zandvoort en dezen eenmaal per week met zijn auto bezocht. De auto werd dan in een zijstraat geparkeerd, terwijl de handelaar in M.'s huis- kamer zat. Regelmatig werden een of meer vellen leder omgazet, die dan terstond daarna door den handelaar uit zijn auto naar M.'s huis werden gedragen. De laatste weken echter kocht M. geen leder meer. De handelaar ont- dekte vrijwel tegelijkertijd raadselachtige tekorten in zijn voorraad. Toen hij de vorige week opnieuw deze onder- vinding opdeed en er zeker van was, dat de vellen tijdens zijn oponthoud bij M., dus te Zandvoort, uit de auto waren ontvreemd, stelde hij de politie daarvan in kennis. Woensdagavond bezocht de handelaar we- derom zijn client te Zandvoort. Dezen keer had de politie zich in de omgeving van de auto verdekt opgesteld. Het resultaat was, dat reeds vrij spoedig werd geconstateerd. dat een man eenige vellen leder uit de auto wegnam en daarmede M.'s woning binnenging. Door snel ingrijpen kwam vast te staan, dat de vellen door K., een knecht van M., waren ontvreemd en reeds in de keuken, grenzende aan de huiskamer, waarin de argelooze koop- man met M. een kop koffie dronk, in kleinere stukken waren gesneden. Een onderzoek in de woning bracht een groote partij aldus gestolen leder aan het licht, waarvan een gedeelte reeds door M was verwerkt. M. en K. werden aangehouden resp. wegens heling en diefstal. EEN ERNSTIG ONGELUK BIJ HET TRAINEN. Op d-e Citadellaan in den Bosch heeft zich Vrijdagmorgen een emstig ongeluk voorge- daan, waaribp de Bossche wielrenner J. C. Peperkamp, emstig werd gewon'd. Peperkamp was Vrijdagmorgen, -vergezel'd van den wielrenner van Doo-remalen uit Am- m er/.oden, per racefiets van zijn woning ver- trokken, teneinde een trainlngsrit naar Hedei te fnaken. Ter hoogte van de Citadellaan reden de beide renners dicht acht-er een tankauto van de Sh-ell aan. Plotseling moest 'deze wagen remmen voor een plotseling parkeerenden auto. Dooremalen mocht het gelukken nog juist langs den tank auto te glippen, waarmede hij voor een ern stig ongeluk bespaard is gebleven. Peperkamp evenwel kon niet meer wesr- komen en botste met groote vaart tegen den "wagen. Emstig gewond bl-eef de 24jari'ge wiel renner op den weg liggen, waarna hij op ad- vies Van -dr. Kaplan per ziekenauto naar het Groot ziekengasthuis in den Bosch werd over- gebracht, waar men een zware hersenschud- ding en een gebroken neusbeen constateer'de. Zijn toestarid is zeer emstig. Niettemin hopen de do-ktoren hem nog in leven te kun nen houden. Peperkamp zal in ied-er geval geru'imen -tijd niet kunnen rijden. VERLOVINGSPERIKELEN. T. 26jarige P. M. jL. uit Rotterdam heeft vrijdag op de Noorderbmg oneenighei'd gekre- gen met haar 2-8jarigen verloofde H. A. G. uit Usseimon'de. Deze mZie llep zoo hoog, -dat het meisje de Rotte als eenigen uitweg zag en van den kant af in het Water sprong. Daarop was de verloofde niet voorbereid, maar zoo erg kon de ruzie niet geweest Zijn, of hij sprong haar na. (Beiden kwamen in het ondiepe ge deelte van ,de Rotte terecht, waar zij zelfs konden staan. Omstanders konden hen dus 'door mi'ddel van eenige touwen al spoedig op het droge helpen. Het tweetal is per auto van den Geneesk. Dienst naar het ziekenhuis aan den Cool'singel V'ervo-erd, waarna de verloofde na onderzoek weer huiswaarts kon keeren. Het meisje, dat nogal overspamnen was, is ter observatie opgenomen. ONEERLIJKE DIENSTBODE. De Haagsche politie heeft een 25jarige dienstbode aangehouden, die (zich ten nadeeie van een bewoonster van den Benoordenhout- scheweg, bij wien zij in be trekking was, heeft sc'hUldig gemaakt aan diefs-tal van geld en van gouden en zilVere-n sieraden^voor een ge- zamenlijke waard-e van circa 250. BRITSGHE VLIEGBOOT VERONGELUKT. Naar Reuter uit Athene meldt, is een Br'itsch verkeersvliegtulg te Phaleron tenge volge van het slechte zicht bij de dating ver- keerd rop het water terecht gekomen, tenge volge waarvan het toestel zonk. Er zijn vier menschen toij dit ongeluk omgekomen en zes gewond. Volgens een later bericht worden twee van de passagiers van het vliegtuig vermist. Volgens het .D. N. B. is het verongelukte toestel de Pourtier, welke dienst deed tus schen Egypte en Engeland. Matige Noorden tot Noordwestenwind, meest licht tot half bewolkt, droog weer, later iets zachter. LICHTE ongesteldheJd van H. M. DE KONINGIN. AFELDOGRN. Tengevolge van een lichten aanval van griep is H. M. de Koningin op advies van den geneesheer verplicht, eenige dagen binnen bet paleis te blijven. MET EEN GORDIJNKOORD GEWORGD. BAKEL. Het 1-jarig kindje der familie Leuben te Brouwersluis onder deze gemeente heeft zich bij het opstaan verwand in het gor- dijnkoord van het bedje. Toen de ouders het gebeurde bemerkten, was het kind reeds den verstikkingsdood gestorven. GRON1NGEN. Zondag zijn 2 opgeschoten jongens alhier er met de auto van Dr. W. Free van doorgegaan. Zij zijn weggereden over den weg langs het Winschoterdiep. Bij Heiligerlee zijn zij tegen de leuning van een brug gereden, waarbij de auto zoo goed als geheel vemield wetld. De beide inzittenden schijnen het er goed afgebracht te hebben, althans z(j bleken, toen de politie bij het wrak kwam, verdwenen. De marechaussee heeft de overblijfselen van de auto in besiag genomen. Nader wordt gemeld, dat het de politie te Veendam gelukt is, de beide jongens aan te houden. Het was de 18-jarige S. H. en de 22-jarige J. H. S., beide woonachtig te Gro- ningen. Zij zijn ter -beschikking van den Com- missaris van politie gesteld. Men vermoedt, dat de aangehoudenen zich aan meer dergelijke feiten hebben schuldig ge maakt. JAARLUKSOHE FRIESCHE VEEKEURING GAAT DOOR. LEEUWARDEN. In verband met de uit- breiiding van het mond- en klauwzeer onder het vee, waardoor zeer veel veekeuringen niet door konden gaan, wordt bericht, dat de al hier te houden jaarlijksche veekeuring van het Friesche Rundveestamboek op 6 October a.s. w51 doorgaat. STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. SJANGHAI. Het front van het gevecht is tijdelijk verplaatst naar Tjsapei, waar gevech- ten worden g-eleverd. De Japanners hebben een geweldigen aanval ontketemd bij het Noor- derstation, maar stuiten op den energieken weerstand der Chineeschen, die thans in het bezit zijn van een groote boeveelbeid nieuw geschut. In den sector Lootien-Lioehave ver- sterken de Japanners bun nieuwe stellingen,. Intusschen bombardeeren de Japanscbe vlieg- tuigen de Chineescbe versterkingen en ravi- tailleeringswegen achter het front, zwaar. SJANGHAI. Uit goede bron wordt gemeld, dat generaal Lifoejin is gefusilleerd, omdat hij Tatoeng heeft overgegeven. BUITENLANDSCHE SCHEPEN MOETEN DE HAVEN VERLATEN. SJANGHAI. De Chineesche autoriteiten te Tsjefoe hebben het corps diplomatique er van in kennis gesteld, dat alle oorlogsschepen en ook de koopvaardijschepen van vreemde natio- naliteit binnen 2 dagen de haven moeten verlaten. Men gelooft, dat zij het plan hebben de pier in de lucht te laten vliegen, teneinde te beletten, dat de Japansche schepen daar- tusscben de haven binnenvaren. Op het oogen- blik bevinden zich te Tsjefoe 5 Amerikaan- sche oorlogsschepen en verscheidene Britsche koopvaardijschepen. SJANGHAI. De Japansche militaire en vlootautoriteiten in China toonen zich zeer verontrust over de talrijke wapenzendingen die te China binnenkomen. Vooral in de Zuid- Chineesche havens. Zooals bekend laat de Japansche vloot, die de blokkade aan de Chi neesche kust uitoefent, de buitenlandsche schepen vrij varen, van welken aard bun lading ook is. Volgens zekere gezaghebbende Japansche kringen, zou het niet onmogelijk zijn, dat in deze houding verandering zou komen. AMERIK. S.S. „NASHABA" GESTRAND. CHERBOURG. Omtrent den toestand van het Amerikaansche s.s. „Nashaba", dat giste- ren -bij Cape Levi op de rotsen is gestrand kan nader worden meegedeeld, dat het schip ernstig is gehavend. De machinekamer en de stookruimte stonden spoedig nadat het op de rotsen was geloopen onder water. Behalve de Fransche sleepbooten, die te hulp zijn gesneld", zijn ook derwaarts uitgevaren de zeesleep- booten ..Zwarte Zee" en „Noordzee" van L. Smit Co.'s internationalen sleepdienst te Maassluis, die echter eerst in den loop van dezen morgen bij het schip zouden kunnen zijn.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3