WEK DE GAL IN UW LEVER OP Landbouwberichten Gemengde Berichten Burgerlijke Stand Bevordering van de Bijenteelt. RECHTSZAKEN. VOETBAL. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. ,jgp LOOP DER BEVOLKING. uneaten, waar de vrijgezel woont, de laatste editie van de New-York Herald" of daarom- trent in handen krijgt en op de frontpagina het portret aanschouwd van de vrouw, die liij zooeven in gezelschap van den advocaat heeft gezien. Dock de badkamer en de huisknecht Peedles bewijzen goede diensten om Ann Gray voor de politie verborgen te houden. En zoo zit men dan voor men het weet in een voortreffelijke Amerikaansche gangsters- film: kard en direct en vol pracktig tempo. Voor de zooveelste maal bewondert men de perfectie ,die Hollywood in ket genre keeft weten te bereiken, de plotselinge verrassing van magnifieke camera-stelling en diaoog en typeering binnen het kader van de simpele productie-aan-den-loopenden-band; de artisten, die ket edelaardig en het booswichtig deel der Amerikaanscke menschheid met zooveel flair en zooveel routine op de been brengen; de ver- bijsterende realiteit, waarmee men auto- botsingen, overvallen en schietpartijen in elkaar zet. Lewis Stone in een bescheiden, doch fijn getypeerde rol van den officier van justitie hoe voortreffelijk is de inzet van zijn rol in de gangen van het gerechtshof, waar kij bestormd wordt door de reporters; Maureen O'Sullivan in wie men meer en meer 'n talentvolle actrice gaat herkennen, Joel MacCrea als de vrijgezel en daaromkeen een ensemble, waarin ieder acteur een mensch is van vleesch en bloed in een rake uitbeelding van ket Amerika-tusschen-onderwereld-en- upper ten. De heer Job. de Feijter, oud-burgemeester van Zaamslag, Vestigde dezer dagen onze aandacht op de beteekenis van de bijenteelt,' niet alleen voor de fruitteelt, doch ook voor verschillende gewassen die onze landlbouwers telen. De boom'gaarden zijn in Zeeuwsch- yiaanderen in de laatste jaren vrij belangrijk jtoegeno'men, doch het sfuifmeel der bJoemen, (dat door de bijen wordt overgebracht is ook yan beteekenis voor de veldvruchten, zooals pile soorten van koolzaad, waarvan tegen- .woordig allerltei soorten verbouw'd worden, jklavers enz. en!z., te veel om te njoemen. Aangezien er ook in onze omgeving per- ponen zijn, die de bevoegdheid kebben om les ,te geven in Bijenteelt, verzockt hij ons over came van een schrijven van den voorzitter per afd. Noor'd- en Zuid-iBeveland der ver- ieeniging tot bevordering der bijenteelt, den deer S. A. de Visser te Kruiningen, uit „iDe Z Dit schrijven lui/dt als volgt Vergun mij, door middel van uw veel- geiezen bl'ad ket pu'bliek in Zeeland en inzon- derheid de fruitkiweekers attent te maken op pen ibelangrijke zaak. IDe Inspecteur van den Tuinlbouw en de Bijenteelt, de heer v. d. Flassche, die jaren- )lang te Goes was gevestigd als Rijkstuin- ibouwconsulent, had reeds lang gevoeld, daf £5eeland behoefte had aan eenige leerkrach- ,ten, die onderwijs kunnen geven in Bijenteelt. Hij was overtuigd, dat Fruitteelt en Bijen teelt samen moeten gaan, wegens het nauw yerband tusschen deze twee. We danken aan hem, dat de heer L. van Giersbergen, Rijkstoijenteeltconsulent te Wageningen, werd belast met het -geven van ieen cursus in bijenteelt gedurende twee gomers. De land- en tuinbouwonderwijzers, ,die dezen cursus volgden, slaagden 'alien voor jiet examen, Nu we dus voorzien zijn van eenige leer- (krach'ten dienen er leerlingen te komen, die pick in de bijenteelt willen laten onderwijzen, ;want i "t ideaal, dat ons doel moet zijn, is: pike fruitkweeker ook bijenhouder. De fruitteelt heeft zich in de laatste vijf- pn-twintig jaren ont'zettenld uitgebreid en peemt nog steeds toe, maar het aantal bijen- yoiken .houdt daarmee geen gelijken tred, in- tegendeel, blijft verre achter. De behoefte aan bijen voor de bestuiving wordt dan ook duidelijk gevoeld. Men denke eens even na over ket simpele feit, dat in het voorjaar, als er ibijna nog geen insecten zijn, de honderden (H.A. bloeien- ide boomgaarden op bestuivers staan te wach- ,ten. Alleen bijen staan dan bij duizenden itegelijk gereed. Voor vijf-en-izeventig pro- pent moeten zij dan ook 't werk verrickten, de andere vijf-en-'twintig komen voor reke- ping van wilde soortgenooten enz. i Laat daarom iedere fruitkweeker ook bijen houder wobden. 'Laat hij, of zijn zoon of zijn personeel een cursus in bijenteelt volgen, en met de behan- deling der bijenvolken vertrouwd worden. De gelegenheid is nu daar. i Laten de veilingen hun steun verleenen aan deze cursussen en aan de leerlingen die ize willen volgen. Laat men bevorderen, dat er Jezingen wor den gehouden, waarop het nut en de wij'ze van bijenteelt wordt besproken. i Een praoht van een sport is het bovendien, die niet genoeg kan worden aanbevolen. BINNING TOT DRIE MAANDEN EN DRIE VVEKEN VEROORDEELD. De rechtbank te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de eerste zaak van het Blauwe Zand. Veertien dagen geleden moest H. J. Bunning zich voor het feit verantwoorden, dat hij met steenen naar den auto van den heer Mussert had gegooid. De rechtbank heeft hem deswege veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden en drie weken met volledigen aftrek van het voorarrest, dat ongeveer even lang heeft geduurd. Verder gelastte de rechtbank onmiddellijke opheffing van de voorloopige hechtenis. De rechtbank verwierp het beroep van den verdediger, Mr. Rodriguez de Miranda, op noodweer en kwalificeerde het misdrijf als openlijke geweldpleging met vereende krach- ten, gericht tegen personen en goederen. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Kon. Nederl. Voetbalbond Afd. IV. Eerste klasse. De eerste ontmoeting die is aangekondigd, is die tusschen Juliana en Bleijerheide, die voor de tweede maal in dit seizoen in het veld treden en hun eersten wedstrijd verloren. Veel valt er dus van de vermoedelijke uitslag niet te zeggen, hetgeen ook het geval is van de ontmoeting LONGAWillem II, daar ook deize clubs nog geen bij'zondere prestaties heb- ben geleverd. EindhovenPSV is de geliefde plaatselijke ontmoeting, die steeds enorme be- lanigsitelling trekt. Hier heeft PSV de aller- beste papieren en zal het aan deze club ook wel gelukken omi haar derde overwinning binnen te halen. MYVRoermond is een ont moeting die door de thuisclub wel benut zal worden om haar groote nederlaag tegen PSV te compenseeren door een overwinning op Roermond. NAlCBW is- de strijd waarin de gasten zullen moeten toonen wat zij dit sei zoen waard zijn, daar NAC altijd een der sterkste vertegenwoordigers uit afdeeling IV is. Vooralsnog verwachten wij een overwin ning voor de thuisclub. Tweede klasse. Weliswaar staan momenteel Middelburg met haar a.s. gasten van Hero op gelijken voet, doch de prestaties van Hero zijn tot nu toe nog niet zoo schitterend geweest, waar- tegenover staat, dat Middelburg afl getoond heeft over een krachtig elftal te beschikken. Wij zouden ons zeer moeten vergissen zoo Middelburg er niet in zou slagen om (Hero te verslaan. ROSVlissingen kan wel als een plaatselijke ontmoeting worden gewaarmerkt, want Souburg en Vlissingen zijn als het ware aan elkaar gebouwd en de velden liggen niet ver van (elkaar af. ROS heeft werkelijk mooie resultaten geboekt, al kwam het nog niet tot een overwinning dioch een gelijk spel zoowel tegen De Baronie als tegen Hero is voor een dub, die dit jaar voor het eerst in de Tweede klasse uitkomt, lang niet slecht te noemen. Vlissingen is de eenige dub, die nog geen enkel puntje moest afstaan en staat zij dus bovenaan in de ranglijst. Al vermoeden wij wel, dat Vlissingen zich door ROS zich niet zal laten dwarazitten, toch zal het voor Vlis singen oppassen geblazen zijn, want ROS weet er een verbazend snel tempo in te houden. Goes on'tvangt De Baronie en het gelij-ke spel tegen de Soufourgers zal De Baronie nog wel heugen, want het was voor dit elftal een groote teleurstelling, dat zij het seizoen niet met een overwinning bagon, het gelijke spel tegen Middelburg zal' althans haar niet zoo zwaar zijn gevallen. Nu komt zij weder tegen- over een Zeeuwsche club te staan en vermoe- delijk zal de derde keer het voor haar ge- wenschte resultaat brengen. Zeelandia gaat naar Roosendaal bij RBiC op bezoek. Dit be- looft een spannenden strijd te worden, want de thuisclub heeft het nog tot geen enkele overwinning gebraeht, hoewel de uitslagen telkenmale met slechts e^n doelpunt verschil in haar nadeel waren. Zee'l'andia schijnt dit seizoen een beter resultaat te zullen bereiken dan eenige jaren achtereen het geval was en zoo ziet het er naar uit dat de komende strijd gelijk op zal gaan. Te Vlissingen krijgen De Zeeuwen een zeer lastige partij te spelen tegen Breda en de zwartjes zullen' het tegen de bezoekende club niet kunnen bolwerken, zoodat dit weder een verloren wedstrijd voor hen zal worden. Derde klasse. Temeuzen 1 ontvangt op haar terrein een der zwakke vertegenwoordigers van de Derde klasse, n.l. Oostlburg, die in twee wedstrijden reeds 16 doelpunten in haar net zag verdwij- nen, waartegenoVer zij slechts eenmaal zelf wist te doelpunten. Verwacht mag dus wor den, dat Terneuzen het tot een klinkende overwinning zal weten te brengen. Axel zal als gaktheer optreden van de Com Boys en ook hier zal de thuisclub met flinke cijfers haar meerderheid uitdrukken. De strijd BreskensHoofdplaat zal het bewijs moeten leveren of Breskens inderdaad wel zoo sterk is als de resultaten tot nu toe behaald zou den bevroeden, want Hoofdplaat is, dit kan Temeuzen getuigen, een heel wat sterkere tegenstander dan Oostburg of IJzendijke. De cijfers van dezen strijd zullen zeer zeker heel wat bescheidener zijn. Biervliet krijgt IJzen- dijke te gast en, al zijn de kansen vrijwel gelijk, gelooven wij toch dat de thuisclub juist iets sterker zal blijken te zijn dan de bezoekende club. Sluiskil zal een bezoek bren gen aan Hul'st en wij! zouden ver mis moeten tasten zoo Sluiskil niet met een, zij het dan ook kleine, overwinning naar huis terug kan keeren. Temeuzen 2 gaat op reis naar Vlissingen, waar zij. de Eiland Boys als t^genstanders zal krijgen, die niet tot de sterkste elftallen ge- rekend moeten worden, zoodat de kans zeer groot is, dat de. reserves van Temeuzen hun eerste overwinning zullen boeken. Zeeuwsche Voetbalbond. (BKW zal tegenover zich krijgen Honte- nisse, twee elftallen die elkaar al reeds vroe- ger hebtoen bestreden, zoodat zij weten wat zij aan elkaar heblben. Vorige week hebben beide clubs het tot een hooge score gebraeht, waaruit geconclUdeerd mag worden, dat zij niet veel in kracht verschillen, maar naar verluidt izou BKW toch als de sterkste zijn aan te merken. Het derde elftal van Ter neuzen zal op eigen terrein een wedstrijd moeten spelen- tegen het verjongde Oranje uit Sas van Gent. Wij verwachten niet dat het elftal van Oranje het reeds zoover in combinatiespel heeft gebraeht als Terneu zen 3 al verschillende malen heeft gedemon- streerd en daaroml zal de overwinning wel aan- de Westslui's blijVen. RIA uit Westdorpe krijgt het kwaad te verantwoorden tegen de Ter Neuzensche Boys, dat dit seizoen wel een kan'sje op het Derde JClasse-schap zal wagen en dus in staat moet worden geacht om RIA de nederlaag toe te brengen. Het tweede elf tal van de Com Boys zal tegenover zich krijr gen Philippine dat vorige week de vlag moest strijken voor RIA, doch wel' in staat moet worden geacht om de reserves der Com Boys van zich af te schudden. In de Tweede Klasse van den Z. V. B. krijgt Philippine 2 te kampen tegen het vierde elftal van Temeuzen, waarbij het hoogst- waarschijnlijk tot een kl-eine overwinning van de gasten -zal komen. Axel 3 ontvangt het derde elftal der Com Boys, waarvan het resultaat wel een overwinning van de oranje- hem'den zal zijn. Sluiskil 2 ziet tegenover zich de reserves van- Htontenisse en de klin kende overtwinning van de thuisclub vorige week op Hulst 3 behaald, doet wederom het beste resultaat voor de reserves van Sluiskil verwachten. UITGIFTE ,VAN ROERDERIJEN IN DE WIERINGERMEER. De uitgifte van vboerderijfen in pacht, in den Wiermgermeerpblder, heeft ook voor dit jaar zijn beslag gekregen. Voor verpachting kwa- men in aanmerking 57 bedrijVen, waarVan 10 akkerbouwbedrijVen Werdten toegewezen aan (bedrijfsleiders, die reeds sedert 1932 de LandbouwcUltuur-Mij. de Wieringermeer heb ben gediend en thans van: het bedrijf in het groot voor rekening van den staat, wensch- ten over te stappen naar een boerderij van beperkter oppervlakte, om die thans voor eigen rekening te expMiteeren. Als beloo- ning voor hun prestaties was hun voorkeur- recht op 'een der beschikbare bedrijven toe- gekend. Voor de oVerige .47, waarvan 29 voor akker- bouw, 12 Voor gemen'gd bedrijf en 6 voor weidebedrijf zijn bestemd, was meer alge- meene mededinging toegelaten. Niet miinder dan 709 gegadigden meDdden zich aan, uit alle streken Van ons land, zoodat er meer dan 660 candidaten teleurgesteld zijn moeten worden. Met deze uitgifte zal ruian de helft van de Wlieringermeer in particuliere exploitatie zijn overgegaan. Ruim 9000 H.A. is thans aan den man gebraeht; ongeveer een gelijk op- pervlak blijft nog beschikbaar en zal, met ui'Czondering van 100 H.A., welke in staats- exploitatie blijven, in de eerstvolgende drie pf viier jaren worden verpacht. Daar het aantal gegadigden dit jaar reeds meer dan dulbbel zoo groot was als het aan tal bedrijVen, dat in de toekomst nog voor verpachting beschikbaar kom't, blijft de kans om een pachtbedrijf in de Wieringermeer te bemachtigen ook in de konTende jaren slechts gerSng. lEerst de NoordoostpoHder, aan de indijking waarvan met voortvarendheid wordt gewerkt en die 2% maal zoo groot is alsde Wieringer meer, zal in staat zijn in hooge mate in de behoefte aan boerderijen te voorzien. HET MOND- EN KLAUWZEER WORDT KWAAD AARDIGER. In de omgeving van Lunteren begint het mond- en klauwzeer thans een emstigeu om- vang aan te nemen. Niet alleen is het aantal gevallen sehrikbarend gestegen, maar ook zijn reeds 3 dieren aan de gevreesde ziekte ge- storven. In de gemeente Ede zijn niet minder dan 62 veestapels aangetast, welk aantal vorige week nog slechts 30 bedroeg. In zeven dagen dus een verdubbeling, terwijl bovendien drie dieren aan het mond- en klauwzeer zijn ge- storven. Telde de gemeente Renswoude een week geleden nog maar twee gevallen, Woensdag bedroeg dit aantal reeds zes. In de gemeente Barneveld is de toename in dezelfde periode nog grooter. Daar werden in de afgeloopen zeven dagen twintig nieuwe gevallen aange- geven, waarmede het aantal besmette vee stapels is gestegen tot 26. De drie gemeenten vertoonen in een week dus een stijging van 38 tot 94, waarmede het aantal gevallen dus bijna verdrievoudigd is. DE ROULETTE. Dinsdagavond heeft de Amsterdamsche politie een inval gedaan in een perceel aan de Nassaukade, waar, naar men vermoedde, ge legenheid tot hazardapel werd gegeven. Zij vond zeven personen bijieen, die op het gerucht van haar komst nog inderhaast trachtten, de sporen van het verbo'den spel te doen verdwij- aen. Toen de politie de kamer betrad, poogde men juist het groene kleed van de roulette- tafel in een kast te moffelen. De aanwezigen werden in den politie-auto meegenomen naar het bureau Leidscheplein, waar V., die gelegenheid had gegeven tot het hazardapel, werd vastgehouden. De anderen zijn, na te zijn verhoord, heengezonden. MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. Dinsdagmiddag is in eien eenzaam gelegen gedeelte der gemeente Stoutenburg (nabij Amersfoort) een moordaanslag gepleegd op een jonge vrouw, die daardoor vrij ernstig werd giewond. Een 25-ja.rige kellner uit Stoutenburg, werk- zaam in Amersfoort, kwam des middags naar huis en trof zijn jeugdige vrouw, waarmede hij nog maar kort gehuwd was, in gezelschap van een man, met wien zg blijkbaar reeds eenigen tijd een verhouding had. De echtgenoot wond zich zoo op, dat hij een revolver trok en a bout portant 2 schoten op zijn vrouw loste, waar- door zij in de borst werd getroffen en vrij emstige verwondingen opliep. De dader heeft waarschijnlijk in 'n vlaag van verstandsverbijstering gehandeld. Hij is naar de inrichting ,,Zon en Schild" te Amersfoort overgebracht. De mede-minnaar afkomstig uit Den Haag heeft de vlucht genomen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Zij heeft den revolver, waarmede de aanslag is gepleegd, gevonden. HET DRAMA TE ZEIST. Donderdagmorgem is de politie te Zeist er in geslaagd den 26-jarigen G. L. op te sporen, die Woensdagmiddag zijn 63-jarigen vader, den boschwachter R. L., na een oneenigheid met een jachtgeweer van het leven heeft beroofd. De jongen werd gevonden in een schuur bij de ouderlijike woning, waar hij zich onder het hooi had verstopt. Na afloop van het verhoor zal hij ter be- schikking van de justitie te Utrecht worden gesteld. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR TE WEESP. Woensdagavond heeft op den hoek van de Nieuwstad en Breedstraat te Weesp een ern- stige botsing plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel, waarbij zoowel de motor- als de duorijder ernstig letsel bekwamen. De heer J. C. F., wonende aan de Nieuw stad, in wiens auto een 18-jarig meisje en haar 15-jarig broertje gezeten waren, reed op de Nieuwstad in de richting van zijn woning, toen hij bij het kruispunt bij de Breedstraat eensklaps bemerkte, dat een motorrijwiel met een duorijder zich in de onmiddellijke nabijheid van zijn wagen bevonden. Hij, trachtte te rem- men en stuurde zijn wagen naar links, doch op hetzelfde oogenblik vloog de motorrijder met zijn hoofd door de zijruit van den wagen. De motor werd een paar meter meegesleept en de motorrijder, een 24-jarig veehouder uit Ouder-Amstel, en de 17-jarige duorijder kwa- men onder de auto te liggen. Onmiddellijk schoten omstanders te hulp en droegen de beide jongemannen bij den, in de onmiddellijke nabijheid wonenden dr. Wartena binnen. Deze constateerde, dat de motor- bestuurder twee gaten in het hoofd had, ter wijl hij klaagde over heyige pijnen in de borst. De duorijder kreeg een gekneusden enkel en liep verschillende schaafwonden op. Nadat de genoemde medicus de eerste hulp had verleend werden beide met de Roode Kruis-auto naar het Burger Ziekenhuis te Amsterdam over gebracht. TENGEVOLGE VAN EEN VAI. OVERLEDEN. Het 8-jarig zoontje van den heer U. te Alkmaar klom eenige dagen geleden op een vrachtauto en reed daarmede een eind mee tot eenige kilometers buiten de stad. Toen de jongen van de'n wagen wilde springen, duikelde hij eenige keeren over zijn hoofd en bleef bewusteloos liggen. Hoewel de gemeen- telijke geneeskundige dienst een hersenschud- ding constateerde, meende de dienstdoende dokter, dat de toestand niet ernstig was en liet hij den knaap naar de ouderlijke woning vervoeren. Dinsdag werd de toestand echter plotseling zoo, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk werd geacht, en den volgenden ochtend is de jongen overleden. OUDE MAN UIT EEN BOOM GEVALLEN. Dinsdag is de 80-jarige E. v. d. Koevering te Dungen bij het plukken van peren uit een boom gevallen. De grijsaard werd ernstig gewond opgenomen; hij is 'snachts aan de gevolgen overleden. DE RADIO BRENGT UITKOMST VOOR •EEN BABY. ,,Voor een baby te Rotterdam is moedermelk dringend gewenscht. Moeders in of bij Rotter dam, die hiervan te veel hebben, wordt ver- zocht, haar adres op te geven aan het Sophia- kinderziekenhuis, opdat moedermelk bij haar gehaald kan worden". Zoo klonk het Dinsdagavond uit duizenden sprekers in Nederland en in het groote nieuwe gebouw aan den Gordelweg te Rotterdam wachtten moeders, dokters en verpleegsters met spanning op de uitwerking van dezen op- roiep, schrijft de Tel. In het Sophia-kinderzie'kenhuis kampte men met een tekort aan moedermelk en dat kan beslissend zijn voor de martelende vraag: ,,Zal ons kindje in leven blijven of zullen wij het reeds nu moeten verliezen?" Het eenige wat nog redding kan brengen is moedermelk en de moeder zelf is niet bij machte haar kindje de medicijn te geven. Een jonge moeder, wier tweeling in het Sophia Kinderziekenhuis wordt verpleegd, had gelezen, dat de Londensche B. B. C. succes had gehad met een dergelijken oproep. Haar kin- deren moesten gevoed worden met moeder melk, maar in het ziekenhuis was niets meer aanwezig en er was nog een baby, een kindje, waarvoor de behoefte aan moedermelk nog dringender was. Het ziekenhuis kon niet hel- pen. De moeder herinnerde zich, wat zij ge lezen had: de radio kon uitkomst brengen. En de radio bracht uitkomst: Even over achten riep Guus Weitzel, den oproep van Dr. F. F. M. Dingemans rond en binnen het uur waren er vier adressen opgegeven aan het Sophia Kinderziekenhuis aan den Gordelweg. Later op den avond kwam er nog een adres bij. ,,Men weet het nog te weinig" zoo zeide men aan het ziekenhuis, „maar als er ergens moe dermelk over is, behoeft men ons maar het adres op te geven en wij laten melk halen. Er kunnien levens mee gered worden". DE JAMBOREE EN DE SPOORWEGEN. In Spoor- en Tramwegen van deze week besluiten ir. W. A. Breukelman en mr. A. W. Lazonder, inspecteur van de Ned. Spoorwegen hun nabeschouwingen over de jamboree en de spoorwegen. Wij lezen daarin: Het totaal aantal personen, dat de Neder- landsche Spoorwegen voor, ten tijde van en na de jamboree naar en van Vogelenzang-Benne- broek vervoerden, wordt geschat op 623.000. Schrijvers deelen tevens nog een en ander over de verzamelwoede van de padvinders, ten nadeele van de Spoorwegen mede: „Bij het vertrek verklaarden verschillende contingemtleiders ons, dat de padvinders de prettigste herinneringen aan de Nederlandsche Spoorwegen zouden behouden. Velen voegden dan ook de daad bij het woord en gaven van hun groote affectie blijk door het medenemen van allerlei souvernirs. Zooals waarschijnlijk bekend, kwamen dan ook eenige treinen, ontdaan van alle dienst- aanwijzingen, aschbakjes, en dergelijke in Hoek van Holland en Roosendaal aan. Dank zij de leiders, die hun jongens in dit opzicht door en door bleken te kennen, is het groot- ste gedeelte, hoewel sohoorvoetend weer terug- gegeven. „Om eenig idee te geven van het aantal voorwerpen, dat desondanks is uitgevoerd, zij vermeldt, dat 443 artikelen bleven mankeeren. Hieronder bevinden zich o.a. 137 bordjes Binnen de ramen blijven", 107 bordjes „Open Dicht", 39 bordjes „Vlug in- en uitstappen over het voorbalcon", 45 reclames, thermo meters enz., 11 aschbakjes etc. „De padvinders lieten evenwel ook vele voorwerpen o.a. rugzakken, regenjassen, foto- toestellen en hoeden in de treinen achter. Het totaal aantal gevonden voorwerpen bedroeg 2000. Wij kunnen echter niet aannemen, dat zij deze als compensatie voor de door hen medegenomen aanwijzingen en reclames be- schouwden, daar dit vooruitloopen op de toe komst geweest zou zijn! „De genegenheid van de Amerikanen uitte zich op een andere wijze. Een van hen ging zelfs zoo ver, dat hij een geheel uniform wilde ruilen voor een vertrekstaf. BEKENDE HAAGSCHE INBREKERS GEPAKT. Dank zij het kordate optreden van een aan tal (burgers is Haagsche politie er Woens- dagnacht in g*laagd, trwee bekende Haag sche in'brekers in te rekenen. Olmstreekfe half een waren deze mannen een imanufacturenzaak in de Weissenibruch- straat hoek Mauri'tsstraat birmengedrongen. Jn het benedenhuis, waar de zaak is geves tigd, is 's nachts nieman'd aanweteig en dus jiadden de dieven vrij spel. Zij maakten ech ter zooveel lawaai, dat de in het bdvenhuis wonende familie, althans de dochter des hui- zes, er wakker van werd. Zij waarschuwde haar vader, 'die zich onmfddellijk naar ibe- neden begaf. Hij waarschuwde op zijn beurt een voorbijganger en verzocht dezen even voor den winkel te posten, terwijl hij de politie telefonisch 'alarmeefde. De inbrekers, die zich ont'dekt zagen, pro- beerden over den tuinttiuur, grenzende aan de straat, te ontkomen, doch toen een hunner over den rnuur wilde klimmen, werd hij door (de postende heeren direct bij een been vast gehouden. De dief echter wist zich los te rukken en trok zich in den tuin terug. De korste weg naar de vrijheid was hun dus af- gesneden en dus moesten zij een anderen weg opzoeken. poor tuinen en over muren en schu'ttingen achter de hui'zen in de Weissen- bruchstraat kwamen zij tenslotte in een brandgang terecht, doch inimfddells was ook yee'ds de politie gearriveerd. Zij was in vol- doende aantal om de .omgeving af te zetten en toen de inbrekers via de brand'gang tracht ten tte ontkomen, werden zij dan ook gepakt. Zij werden naar het hoofdtoureau van politie overgebracht en daar opgesloten. Het zijn twee bekende Haagsche inbrekers. iUit het onderzoek blteek, dat zij zich over een tuinmuur toegang tot de achterzijde van den winkel hadden verschaft. Door een ruit met zeep in ,te smeren en deze daama te breken, waren zij den winkel binnengedron- gen. Een deur was reeds geforceerd. HONDEN OP SCHAPENJA((HT. Woensdagnacht zijn op het wetland van J. Zeeuw in den Blijddrppol'der eenige honden aan het jagen geweest op een kudde van 32 schapen. Vier van de schapen zijn dusdanig verwond, dat zij moesten worden afgemaakt. De politie heeft de zaak in onderzoek. FANTASIE? De aehttienjarige buffetjuffrouw te Amster dam, die bij de politie aangifte heeft gedaan van een aanranding op de Prinsengracht door een onbekenden man, waarbii haar taschje zou zijr verdwenen, is thans in sooverre op haar mededeeling teruggekomen, dat de pplitie haar Elken dag moet Uw lever een liter gal in de inge- wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on- voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be- derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt tiumeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel kerstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel »m de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrjjgbaar bU apo- hekers en drogisten in flacons van /0.75. (Ingez. Med.k verwarde verhaal eenigszins in twijfel begint te trekken. Zij bleek dit taschje namelijk niet bij zich te hebben gehad; des middags heeft zij het thuis teruggevonden. De politie onder- zoekt thans nog in hoeverre er van een aan randing sprake kan zijn geweest. HET NOODLDTTIGE SCHOT IN DE KAZERNE TE NAARDEN. Hoewel hangende het onderzoek van mili- taire zijde weinig inlichtingen te verkrijgen zijn, aangaande het noodlottige schot in de kazeme te Naarden, waardoor een meisje om het leven kwam, wordt nog gemeld, dat de gearresteerde sergeant waarschijnlijk wegens doodslag of groVe nalatigheid, den dood tengevolge habbend, zal worden vervolgd. Uit het onderzoek is n.l. komen vast te staan, dat het meisje en de sergeant geen woorden- wisseling of iets van dien aard hadden gehad, hetgeen kon worden afgeleid uit de verklarin- gen der manschappen, die zich in hetzelfde wachtlokaal bevonden. Het drama speelde zich echter af in een speciaal gedeelte van het lokaal, dat door een enkele meters hoog schot van de rest was afgescheiden. Er is op luide toon geen gesprek gevoerd en evenmin heeft men iets anders gehoord, dat op ruzie of angst wees. Hieruit leidt men af, dat opzet niet kan worden aangenomen. In groote onvoorzichtigheid heeft de ser geant het meisje, dat hij slechts enkele weken kende gedreigd. Hij was eerst sinds kort sergeant en speelde met de revolver, waar bij het meisje eveneens voor de grap, moet hebben gezegd ,,schiet me dan maar dood" Door grove nonchalance ging de revolver toen af met het verschrikkelijke gevolg, dat het meisje op slag gedood werd. Het stoffelijk overschot is in den naoht van Zaterdag op Zondag naar het lijkenhuisje der gemeente Naarden vervoerd. De sergeant van O. blijft in het politiebureau opgesloten en is reeds aan eenige verhooren onderworpen. PATRICIA MAGUIRE OVERLEDEN. De 32-jarige Patricia Maguire, die bekend- heid heeft verworven doordat zij, tengevolge Van slaapziekte, bijna zes jaar in bewuste- loozen toestand heeft gelegen, is Woensdag nacht overleden. Zij zou juist geopereerd wor den, toen haar toestand, tengevolge van long- ontsteking, een ernstig karakter aannam. Ondanks bloedtransfusies slaagden de dok- toren er niet in, het meisje in het leven te houden. DE BELAGER VAN PAULA W ESS ELY GESTRAFT. Naar Reuter uit Weenen meldt, is Walter Moiule, de 19-jarige kantoorhediende te Weenen, die gepoogd had chantage uit te oefe- nen op Paula Wessely, door te dreigen haar met melaatschheid te hesmetten, indien zij hem geen geld gaf, veroordeeld tot acht maan den gevangenisstraf. Zooals men zich zal herinneren, had Paula Wessely een brief gekregen met het verzoek in een voorstad van Weenen een kistje te deponeeren met 60.000 shilling. De actrice had hiervan dadelijk de politie in kennis ge steld, die haar verzocht een ledige kist ter plaatse te deponeeren. Toen Moule kwam om de kist af te halen, werd hij in hechtenis ge nomen. Moule ontkende, maar werd veroor deeld, op grond van de aanwijzingen, die tegen hem bestonden. EEN GEZIN VAN 23 KINDEREN. Te Weenen is op 79-jarigen leeftijd Thomas Hittinger overleden, een gepemsionneerd arbei- der van een papierfabniek, die bovendien be- kendheid genoot als harmonicavirtuoos en om het feit, dat uit zijn echtverbintenis 22 zoons en een dochter waren gesproten. In den grooten oorlog zijn in een jaar tijds dertien van zijn zoons gevallen, wat zijn vrouw het harte brak, zoodat zij in 1917 is overleden. Thans zijn nog zes zoons en de dochter in leven. Van de 22 zoons waren 21 net als hun vader ar.beiders op papierfabrieken. Een zoon is variete-artist geworden, doch is op het oogenblik ziek. Keizer Franz Jozef heeft ill zijn tijd het echtpaar, dat zoo rijk met kinde- ren gezegend was, herhaaldelijk onderscheiden. SAS VAN GENT. iHuwelijks-voltrekkingen. 25 Sept. Francis- cus van Craenenbroeck, oud 27 j. en Pieter- nella de Jonge (van's Heerenhoek), oud 20 j. Geboorten. 21 Sept. Marie Louise, d. van Kamie'l Bruggeman en van Alice Leonie Nerjt. SAS VAN GENT.' In de week van 19 tot 25 Sept. hebben zich in deze gemeente gevestigd: G. F. Begijn, slagersknecht, van Zaandam. S. I. Brevet en gezin, districts-monteur P.Z.E.M., van Westdorpe. M. Tack, zonider beroep, van Selzaete. J. de Braal en gezin, los-arbeider, van Zaamslag. A. Walg en gezin, koopman, van Vlis singen. F. Bree'l en gezin, kommies directe belas- tingen, van Vaals. M. J. 'Heinsdijk, marechaus®6e, van Apel- doom. Vertrokken: H. Haak en gezin, kom'mies directe belas- tingen, naar Rotterdam. G. Snelleman, zonder beroep, naar Hulst. M. A. C. A. Troch, zonder beroep, naar Ter Neuzen. M. A. M. de Ri'dder en gezin, landarbeider, naar Wachtebeke. L. van Wijnsberge en gezin, schaapherder, naar Wondellgem. J. W. P. J. Antonissen, zonder beroep, naar Bolsward. IC. C. R. Voerman, zonder beroep, naar Diksmuilde. E. Bijl en gezin, kommies directe belastin- gen, naar Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3