Landbouwberichten Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten ZAAMSLAG. ZUIDDORPE. RECHTSZAKEN. VOETBAL. ZIJN ZUSJE TE VONDEUNG GELEGD MEISJE DOOR EEN AUTO AANGEREDEN WEERVERWACHTING. CORRESPONDENTS. SCHEEPVAARTBEWEGING. dat een zak met schoenen welke hij terzijde aan de auto had bevestigd was gescheurd en meerdere paren schoenen op de straatweg ge- legen beneden de z.g. ,,Hoogen Dijk" waren jgevallen. Deze werden spoeldig verizameld en S. stuurde zijn zoon met de auto terug in de rich ting Zoute Spui om te zien of daar nog meer goederen langs den weg lagen. Onderwijl ging S. die 10 paar werkschoenen nabij het erf van de landbouwer K. v. H. terzijde van den iweg had gelegd, daar om een zak vragen om de schoenen beter in op te kunnen bergen, zoodat deze ruim 10 minuten onbeheerd op de berm van den weg bleven ligigen. Wie schetst de veibazing toen S. later be- merkte. dat tijdens zijn afwezigheid de schoe nen spoorloos verdwenen waren. Na lang zoeken en speuren heeft hij daarop aangifte bij de politie gedaan en in alle riohtingen naar eventueele daders doen vragen. Tot dusverre echter zonder succes. Zijn de schoenen nu gestolen of heeft iemand ze medegenomen als gevonden voorwerpen? Gemeenteraad. In de op Maandag a.s., des namiddags ten 2 ure, te houden openibare vergaiderin'g van den gemeenteraad alhier„ komen- de vofgende punt en in behandeling 1. Opening. 2. Notulen. 3. Medeideelingen. 4. Ingekomen stu'kken. 5. Voorstel van Burg, en Weth. tot vast- stelling van een verordening betreffen- de het beroep bedoeld in de artt. 13, 15, 17 en 18 van het Reglement Autover- voer Persionen. 6. Voorstel van Burg, en Wetlh. tot vaist- stelling van het bedrag per leerling der openibare school over 1935. 7. Behandeling verzoeken om tegemoet- koaningen bedoeld in ant. 13 der Lager Ondenwijsiwet. 8. Voorstel van Burg, esn Wetlh. tot goed- keuring van de rekeningen van: a. Algemeen Burgerlrjk Armbestuur; b. Vrijlwil'lige Brandweer; c. Vrijlwillige Burgerwacht; d. Christelijke Bewaarschool. 9. Voorloopige vaststelling gemeentereke- ndng dienst 1936. 10. Aanbieding gemeente-ibegrooting dienst 1938. 11. Omvraag. Lugubere vondst. Reeds onlangs maakten wij in ons blad melding van het zwerversleed van zekere, meestal te Axel verblijf houdende De Q., eigenlijk afkomstig van Sint Jansteen, die toen udtgepiut langs den weg werd gevonden onder eenige balen in een droge sloot. Gisteren iwerd door een knaap nit deze gemeente, die een boodschap naar Axel moest doen, opnieuw een soortgelijke ontdekking gedaan, toen hij achter daar langs den weg gestapelde keien voor de bestrating van den weg keek en een paar beenen van een manspersoon bemerkte. Nadat de knaap assistentie had ingeroepen, werd later geconstateerd, dat dit het reeds eenigszins in staat van ontbinding zijnde lijk van bovengenoemden Fonsje de G. was, het- geen daarna op last van de plaatselijke auto- riteiten op een betere plaats is opgeborgen om daarna aan den schoot der aarde te worden toevertrouwd. Het is niet ondenkbaar, maar zelfs waar- schijnlijk, dat de arme sukkelaar van gebrek is omgekomen. Naar het oordeel van den geneesheer die het lijk schouwde, kan de ongelukkige reeds een maand geleden zijn overleden. ARRONDISSEMENTS-REC1HTRANK TE MIDDELBURG. Zitting van Dinsdag 21 Sept. 1937. Verboden nederlage van gedistilleerd Het was, blijkens het verslag der Vliss. Crt., de marechaussee te Breskens opgevallen, dat op de hofstede van den landbouwer I. C. du B. te Breskens, op diens erf een tweetal onbespannen boerenwagens stonden, die zoo- danig met een laagje stroo waren afgedekt, dat het hen deed vermoeden, als zou daar- onder iets geladen zijn, dat aan het oog moest worden onttrokken. Een onderzoek werd inge- steld. en men vond onder het stroo liggen 122 bussen, welke bij onderzoek spiritus bleken te bevatten en wel tot een gezamenlijke hoeveel- heid van 3050 liter. De bussen met inhoud werden in beslag genomen en thans had du B. zich te verantwoorden wegens verboden neder lage van spiritus. Verdachte ondervraagd ontkende iets te hebben uit te staan met de hoeveelheid spiritus en wist niet dat die hoeveelheden op zijn erf aanwezig waren. De opperwachtmeester der marechaussde te Breskens gaf verklaringen omtrent zijn bevin- dingen, doch deze getuige was wel de mee ning toegedaan, dat verdachte niet bekend staat als bij smokkelzaken te zijn betrokken. Alsnog werden twee getuigen gehoord die niet konden verklaren op welke wijze de spiritus op de wagens is gekomen. De rijksadvocaat daarna het woord krij- gende, zeide dat hier voor een bedrag van 12.722,16 aan accijns enz. is ontdoken. De rijksadvocaat vroeg zich af, heeft verdachte geloofbaar gemaakt dat hij er niets van af- wist. Volgens den rijksadvocaat is dit niet het geval. Hij eischt 6 maanden gevangenis- straf met verbeurdverklaring van het in beslag genomene. De verdediger van verdachte zei, dat het ondoenlijk voor hem is voor verdachte te bewijzen, dat hij van de nederlage niets heeft afgeweten. Dat moet uit de omstandigheden blijken. Er is volgens pleiter in geen enkel opzicht bewezen, dat verdachte met een bende smokkelaars in connectie is geweest. Volgens pleiter is verdachte volkomen onschuldig. Pleiter verzocht dan ook de rechtbank ver dachte vrij te spreken. Verdachte nogmaals gevraagd, zegt onschuldig te zijn. Frauduleuze invoer van spiritus. Vervolgens had zich te verantwoorden wegens frauduleuzen invoer van een tweetal bussen met spiritus de kapitein van het s.s. „Jeanette", J. C. P. A. v. d. G., wonende te 's-Gravenhage, terwijl mede voor dit feit terecht stond de N.V. Soetermeer Fekkes Cargadoorskantoor, gevestigd te Rotterdam, welke mede aansprakelijk werd gesteld en verantwoordelijk voor dezen frauduleuzen invoer, terwijl dit kantoor, na het bekend worden der feiten den verdachte (de kapitein) in haren dienst heeft gehouden. Verdachte v. d. G. was niet verschenen ter wijl als raadsman voor de N.V. optrad mr. F. W. Adriaanse, advocaat te Middelburg. In deze zaak werden zes getuigen gehoord, die verklaringen aflegden betreffende den frauduleuzen invoer en het vervoer daarvan. De rijksadvocaat daarna aan het woord komende, zeide dat z.i. alles vast staat. Er werd geweldig gesmokkeld, iedere reis op nieuw. Volgens den rijksadvocaat had de reederij den kapitein moeten ontslaan. De rijksadvocaat vorderde tegen den verdachte v. d. G. 4 maanden gevangenisstraf en tegen de reederij een geldboete van f 500, subs, hechtenis met verbeurd verklaring van het sobip. De verdediger van de reederij, zegt dat het hier een particulier bedrijfje van den kapitein is geweest. Het eenige dat de reederij wordt verweten is, dat zij den kapitein niet dadelijk heeft ontslagen, maar dan verliest men toch het „menschelijke" te veel uit het oog. De reederij wist absoluut niets van deze smokke- larij. Pleiter verzocht de rechtbank een mini- mumstraf op te leggen. De rijksadvocaat repliceerende, was van meening, dat de reederij geen genoegen had moeten nemen met de belofte van den kapi tein, dat hij niet meer zou smokkelen. De reederij had dit niet mogen aanvaarden en ontslag had moeten volgen. Aan J. d. S., oud 32 j., koopman te Ter Neuzen was ten laste gelegd, dat hij te Ter Neuzen van het stoomschip ,,Janette" naar zijn woning heeft vervoerd, twee blikken bus- sen, elk inhoudende tien liter gedistilleerd, zonder voorzien te zijn van een geleidebiljet of ander document. De eisch luidde: 2 maal 14 dagen gevange nisstraf, subs. 2 maal 250 boete. Suiker gesmokkeld. P. J. S., oud 34 j., grondwerker te Clinge (B.), en P. J. A. oud 16 j., zonder beroep te Hulst, hadden bij de Bagijnepoort onder de gemeente Hulst een zak met ongeveer 49 K.G. suiker en een doos met tabletsuiker fraudu- leus ingevoerd. Eisch: voor no. 1: 2 maal 14 dagen gevange nisstraf en voor no. 2: 1 maand tuchtschool- straf, met verbeurdverklaring van het inbe- slaggenomene. EEN SENSATIONEELE SMOKKEL- ZITTING. Maandag heeft de Bredasche politierechter, mr. F. Bielders, niet minder dan 108 smokke laars berecht, die er van beschuldigd werden talrijke artikelen te hebben gesmokkeld of aan deze smokkelaffaire te hebben deelgenomen. Niet minder dan 56.000 boekjes sigaretten- papier, ruim 1000 K.G. suiker, 500 gloeilam- pen, 49 koffiemolens en verschillende andere artikelen werden bij deze smokkelaars in beslag genomen en verbeurd verklaard. Dertig personen werden vervolgd wegens weigering van visitatie, terwijl eveneens een dergelijk getal personen, die als ,,voorloopers" dienst hadden gedaan, werden gestraft. Een der getuigen (zelf een berucht smokkelaar) die terugkwam op een vroeger door hem bij de politie afgelegde verklaring, werd als ver- dacht van meineed gearresteerd. De zitting duurde van des morgens 10 uur, tot met een korte onderbreking midder- nacht. Er werden boetes tot een totaalbedrag van bijna 1500 opgelegd, benevens bijna 1500 dagen gevangenisstraf en 58 dagen voorwaar- delijke gevangenisstraf. Talrijke auto's, motorrijwielen, rijwielen, koffers enz. waarmede de goederen werden vervoerd, werden mede verbeurd verklaard. Zeven verdachten werden vrijgesproken. BEHANDELING" DER ZAAK VAN DE „THORPEHALL" OPNIEUW UITGESTELD. Maandag zou voor het gerechtshof te 's-Gra- venhage in behandeling komen de zaak van het Britsche stoomschip Thorp ehall", dat, zooals men zich zal herinneren met een „waarde" lading te Vlissingen was binnen- gekomen en aanleiding is geworden tot een proces tusschen partijen over het eigendom dier lading. De waardevolle lading is door de Middelburgsche rechtbank in veilige bewaring gesteld. Mr. Dieleman te Middelburg, optredende namens de Spaansche en Baskische regeering heeft zich daartegen in hooger beroep verzet. Door Mr. C. H. Telders is thans geconclu- deerd namens de gedaagde partij, waarop aan de apelleerende partij een uitstel is toegestaan tot 18 October. HOOGER BEROEP. Door C. V., oud 54 j., werkman te IJzendijke, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank waarbij hij wegens het niet verantwoorden van alle baten in zijn faillissement aan den curator, is veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. STEUN VOOR AARDAPPELTELERS. De minister van oeconomische zaken heeft besloten, uit het landbouw-crisisfonds steun te verleenen, ten behoeve van telers van aard- appelen, welke zijn gedenatureerd. Het bedrag van de steunuitkeering per 100 kg. gedenatureerde aardappelen, behoudens nadere wijziging, is bepaald: a. naar gelang de denaturatie plaats vindt: in het tijdvak van 20 September tot en met B0 November 1937 op 0,70; in het tijdvak van 1 December 1937 tot en met 28 Februari 1938 op f 0,80; in het tijdvak van 1 Maart 1938 tot en met 23 Juni 1938 op /0,90; met dien verstande, dat dit laatste bedrag ook zal wor den uitgekeerd, indien de denaturatie na 23 Juni 1938 geschiedt, mils de aanvrage voor denaturatie uiterlijk op 23 Juni 1938 in het bezit van de organisatie is, en het aange- vraagde tijdstip binnen zeven dagen na dien datum ligt; b. in afwijking van het onder a bepaalde voor zoover betreft partijen, behoorende tot rubriek a, waarvan de denaturatie is geschied in het tijdvak van 1 Februari 1938 tot en met 28 Juni 1938, op 1,50, met dien verstande, dat dit bedrag ook zal worden uitgekeerd indien de denaturatie na 23 Juni 1938 ge schiedt, mits de aanvrage voor denaturatie uiterlijk op 23 Juni 1938 in het bezit der orga nisatie is en het aangevraagde tijdstip binnen zeven dagen na dien datum ligt. Voor verdere bijzonderheden zie men de St.ct. van Maandagavond. WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG Kon. Nederl. Voetbalbond. le klasse Afld. f. DWISRFC. (DPCVSV. VUCAjax. SpartaAiDO. ExcelsiorKFG. le klasse Afd. n. DHG—HBiS. Feijenoord't Gooi. StormvogelsOW. Blauw WitXeirxes. iHDVS(Haarlem. le klasse Afd. HI. (PECW ageninge n AGOWTubantia. Ensched£Go Ahead. HengeloZAC. (HeraclesNEC. Afdeeling IV. le klasse. Willem IIEindlhoven. LONGA^Juliana. iPSV—MJW. BW—NOAD. Bleijerheide(NiAC. 2e klasse A. De BaronieMiddelburg. BredaRBC. Vlissingen(De Zeeuwen. HeroRiCS. ZeelandiaGoes. 3e klasse A. (HoofdplaatTemeuizen 1. OosttourgAxel. UlzendrjkeBreskenls. SluiskilBierVliet. Corn BoysHulst. 3e klasse B. Middelburg 2Eiland Boys. Goes 2—Zeelandia 2. Goessc'he Boys(E5MIM. Temeuzen 2Vlissingen 2. le klasse Afd. V. iHoogezandGVAV. Be QuickHISC. Heerenveen'Achilles. iSneeikVeendam. VelooitasLeeuwarden. Zeeuwsche Voetbalbond. le Iklasse B. Axel 2BKW. HontenisseHulst 2. Tern. BoysTemeuzen 3. PhilippineRIA. Oranje'Com Boys 2. 2e klasse B. (Hulst 3—Sluiskil 2. Terneuzen 4Tern. Boys 2. 59—0. Een nieuw wereldrecord op Zeeuwschen naam? De Midd. Crt. schrijft: Het is geen drukfout of een grapje, maar zuiver werkelijkheidvoor de Zaterdagcom- petitie van den Z.V.B. won .Vlissingen" met 590 van Souburg 2. Hard is er voor gewerkt door de Vlissingers om zelfs 60 doelpunten te maken, doch men slaagde daarin niet...... Een Zeeuwsch record is het zeker. Dat in Nederland een voetbalelftal er in geslaagd was in een wedstrijd 59 (zegge: negen en vijftig) doelpunten bij elkaar te trappen hebben wij nooit gehoord. Waarschijnlijk was tot j.l. Zaterdag de recordhouder een elftal in Uruguay, dat een 560 score op zijn naam had. De ,,Vlissingen-veteranen" hebben dit trotsche record jl. Zaterdag gebroken en de reserves van de V.V. Souburg" met 590 geslagen. De vaders uit de ..Vlissingen" ploeg hebben hun zonen een voorbeeld gegeven. Zoo is weer eens bewezen, dat Nederland groot is in alles, waarin een klein land groot kan zijn. Zwemsters, wielrenners, veteranen-voetballers. Alles spreekt mee in de race om wereld- kampioenschappen en wereldrecords. De Zaterdagcompetitie van den Z. V. B. maakt historie. Zeeland heeft een wereldrecord veroverd. De clubs uit de Zaterdagcompetitie hebben een onderlinge verzekerings mij. opgericht tegen schade aan doelnetten. En het schijnt dat we nog trotscher records kunnen verwachten, tenzij degenen gelijk krij- gen, die beweren, dat met de meest geperfec- tioneerde voetbalonkunde de score zelfs niet meer te verhoogen is! Of zou het Z.V.B.-bestuur misschien een stokje steken voor deze sportieve dwaasheden De fiaanilie van 'H. in de Eikenstraat te Den Bosch werd ongeveer twee weken geleden tot al'ler vreugde verblijd met de geboorte van een dochter. Tot alier vreugde is echter teveel geizegd! fien was er n.l., die niet blij 'bleak te zijn met de komst van de nieuwe wereldburgeres. Dat was Pietje, ou'd twee en een half jaar en tot en met de igeboorte Van zijn zuster de benjamin der familie van ,H. Dit heersehap schijnt zich wel degelijk be- wust te zijm van (het gevaar, dat hij1 door de nieuwe gezinsvermeerdering (vooral nu dit het eerste meisje is!) voortaan verstoken zal zijn van de voordeelen die zoo'n benjamin- schap toch ongetwijfeld biedt. Maandag- middag omstreeks vier uur lag Pietje in zijn bed voor het gebruikelijke middagslaapje. Ook kleine zus knapte haar uiltje op de di'van. De moeder moest voor een boodsclhap in de buurt even weg en met de gedac'hte, dat alles m diepe rust was, ging zij dan ook. 'Echter.j! Pietje werd wakker, klauterde uit zijn ledi- kantje en ging op zoek naar zijn moeder, maar die vond hij niet, kwam ook niemand ander,s tegeni, maar hij' ontdekte wel de sla- pende jonigste spruit op de divan. 'En Pietje besefte plotseling de kans, die deze situatie hem bood. Zijn besluit was gauw genomen. Resoluut begon hij de jongste zus te ontkleeden. Het hem'dje mocht zij echter aanlhouden. En toen sleepte Pietje met alle kracht die in zijn kleine body zat, bet wiclht de kamer uit, de gang door.., en legde zijn gevreesde concurrente midden op het trottoir te von- deling. Een juist passeerenden groenteman zag tot zijn groote verlbajzing wat er aan de hand was. Hij durfde ecihter niet zoo maar het huis bin nen stappen en belde dus eerst aan. Zonder zich te beden'ken smeet kleine Piet de deur voor de neus van den man didht. Deze waarschuwde een buurvrouw, die zich over het kind ontfermide en haar naar binnen bracht. Men kan zich de ontsteltenis van de inimiddels gewaarschuwde moeder voorstelien. De kleine zus heeft van haar eerste avon- tuur gelulk'kig geen nadeelige geVolgen onder- vonden. (De Volkskrant.) LIJKEN VAN TWEE JONGE MENSCHEN GEVONDEN. Dinsdagmorgen ongeveer elf uur zijn onder de gemeente Velden achter een hooiberg de lijken gevonden van een naar schatting onge veer vijf en twintigjarigen jongeman en een dertigjarige vrouw. De identiteit van beide slachtoffers heeft men nog niet definitief kun nen vaststellen. In de nabijheid van de plaats, waar de lijken werden aangetroffen, heeft men een revolver gevonden. Er wordt aan moord en zelfmoord gedacht. ONDER STOOMTRAM GERAAIiT EN GEDOOD. Maandagmiddag te ongeveer half vijf is de ruim vijftigjarige groentehan'delaar C. de Vos uit Knijpe te Heerenveen bij het spoorweg- emplacement door een stoomtram, die op weg wgs naar Gorredijk, overreden en vrijwel op slag gedood. VISSCH ERSV LET BIJ GOEREE GESTRAND. Maandagmiddag is een Scheveningsche vlet tengevolge van een defect aan den motor aan de punt te Ouddorp (Goeree) omhoog gevaren. De twee opvarenden, de visschers Van Vliet en Vierling, hebben zonder hulp van anderen veilig den wal weten te bereiken. AMSTERDAlYISCH KOOPMAN VERDRONKEN. Dinsdagochtend is aan de grens van Am sterdam naibij Diemerbrug een emstig onge- luk geschied, waarbij' een Amsterdamsch koopman, die met zijin auto te water geraakte, is ver'dronken. Het slac'htoffer naderde om ongeveer tien uur met zijn auto, de Hartveldsche brug, komende van 'de Weesperzijde en rijdende in de ridhtinig van Diemen. Elven voor de 'Hart veldsche brug is de auto op onverklaarbare wijfee, vermoedelijk door een defect van de stuurinrichting, wat echter nog niet kon wor den -vastgesteld, naar rec'hts uitgeweken en terecht gekomen in het water van de langs den weg laopende Keulsche vaart. De auto schoof ongeveer vier meter van den kant het water in, dat op dezen af stand van den wal reeds zoo diep is, dat de wagen geheel onder water verdween. Het publiek schoott onmiddellijik toe en tegelijkertijd werd de Amsterdamsche brand weer gewaarscihuwd, die spoedig met een kraanlwagen ter plaabse was. Inmi'ddels had zich een bewoner van Diemen te water be- geven om te traehten de inzittenden te be- vrijden. Hijl slaagde daarin echter niet eer- der dan nadat de brandweer was gearriveerd en zich ook eenige brandweerlieden te water hadden begetven. Toen kon men een der deuren openen en den Ibestuurder van achter het stuur weghalen. Hij bleek bij nader on derzoek de eenige inzittende te zijn. (Het was een Amsterdamsch koopman, de ongeveer 50-jarige heer M. A. Sajet, wonende in de Frans van Mierisstraat. Het stoffelijk overschot is door den geneeskundigen dienst naar het Nederlandsch Israelietisch ziekem huis Oivergebracht. De auto is later door de brandweer op het droge gebracht en voor nader onderzoek door de politie in beslag genomen. MARINEVLIEGTUIG AFGEDREVEN. Men meldt uit Den Helder: Maandagmiddag om half vier ontving de commandant van het .Vliegkamp De Mok, overste H. Pit'lo, bericht, dat het vliegtuig G 6 een noodlanding had moeten doen en dat het afdreef naar het Malzwin, een ondiepte ten noorden van de haven van Den Helder. Onmiddellijik zond de commandant de sleep- boot van het vlieg'kamp ter assistentie uit, welke spoedig het vliegtuig vond en het op sleep'touiw nam, doc'h door de ondiepte van het Malzwin raakte de sleepboot aan den grond. Wegens de opfcomende hooge zeeen achtte men het raadlzaam, de bemanning van het vliegtuig aan boord van de sleepboot te nemen. Later sloeg het .vliegtuig los en ging het weer op drift. Inmiddels was men in het vliegkamp in groote onzekerhei'd over den afloop. Overste Pit'lo Ibesloot, het vliegtuig L 6 naar buiten te .sturen, met als bestuurder den heer Vroon, die echter wegens slecht zicht, spoedig terug- keerde. Gm 7 uur ging hij weer op verken- ning uit en zag toen lichtkogels opstijgen. De heer Vroon verkeerde nu in de meening, dat er gevaar aanwezig was en besloot een lan ding uit te voeren. lOp de Mok had men ook de lfvhtkogels op- gemerkt en daar nu ook de L 6 uitbleef be sloot overste Pitlo den commissaris van het loodswezen te waarschuwen. Deze zond de Doras Rijkers erop uit, terwijl de Utrecht van het bureau Wijsmuller eveneens vertrok. Van de Mok was inmiddels de tweede sleep- boot te hulp gesneld. Beide sleepbooten von- den elkaar in de nabijheid van de eerste, die intusschen op eigen kracht los was gekomen en naar De Mok vertrokken. Intusschen was Coen Bot, de schipper van de reddingsibaot, in de war gebracht door de lichtkogels. Hij meende dat het vliegtuig deze afzond en ging er met de vlet op af en kwam bij de sleepboot terecht. iHet vliegtuig dreef inmiddels in de richting van Wieringen en later kiwam er bericht, dat het benoorden Wieripgen was gestopt. ONGELUK BIJ DRAVERIJEN Maandagmiddag zijn voor bet begin van de kortebaandrijverijen te Luinjeberd twee paar- den, die voor de sulkey waren gespannen en waarvan een der berijders op een verkeerde baan reed, in voile vaart met elkaar in botsing gekomen. De paarden vlogen met de boofden tegen elkaar en waren vrijwel op slag dood. De pikeur W. Herder uit Nijehaske. die een stok in 't onderlijf kreeg, werd zwaar gewond. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd, waar operatief moeist worden ingegrepen. Zijn toe- stand is ernstig. VISSCHERS IN MOEILIJKHEDEN. Maandagochtend om 9 uur vertrok uit IJmuiden de motorgarnalenvlet SOH. 105, met aan boord twee Scheveningers, den 30-jarigen W. Spaans en den 31-jarigen P. Spaans. Gedurende de vaart had de bemanning voortdurend met raw weer te kampen en onophoudelijk moest water worden gehoosd. Toen het scheepje ter hoogte van Scheve- ningen was gekomen, was de toestand hache- lijk geworden en moest de reddingsboot Zee- manshoop ter assistentie uitvaren. Deze boot was bemand met den monteur Huisman, den schipper M. J. Bruin en de havenbedienden A. Dijkhuizen en J. Harteveld. Het was ongeveer kwart over vijf des mid- dags, toen het aan de reddingsploeg mocht gelukken, op ongeveer 200 meter uit de kust, de beide in nood verkeerende garnalen- visschers aan boord van de reddingsboot over te brengen, juist op tijd, want vrijwel onmid- dellijk daarna sloeg de garnalenvlet op onge veer 150 meter bezuiden het zuiderhaven- hoofd om, waarna het scheepje in de golven verdween. WIELRIJDER GESLIPT. Zondagochtend tegen kwart over elf is in de Jodenbreestraat te Amsterdam een 65-jarige wielrijder geslipt en zoodanig gevallen, dat hij in zorgwekkenden toestand naar het Binnen- gasthuis is vervoerd. Vermoedelijk heeft de man een wervelfractuur opgeloopen. EEN HOOS. Zondagmiddag omstreeks drie uur ont- waarde men voor de kust te Noordwijk aan Zee een hoos, die zich van boven trechter- vormig verwijdde. De hoos trok in noordelijke richting en lostd zich ten slotte op, toen uit de donkere, grijze lucht plotseling een bliksem- straal te voorschijn schoot gevolgd door een zwaren onweerslag. Schepen konden niet worden waargenomen. DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Zondagmorgen omstreeks kwart voor 12 is op den overweg te Warmond de 45-jarige R. uit Oegstgeest door een trein uit de rich ting Amsterdam gegrepen en gedood. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Warmond vervoerd. De trein, die op weg was naar Leiden, is daar 17 minuten te laat aangekomen. STRAATROOF. Op den Wagenweg te Haarlem op den hoek van de Spruit en Boschstraat is een dame, mevr. de V., Zaterdagavond om half tien aan- gegrepen door twee mannen, die haar haar taschje ontrukten. Zij verdwenen met hun buit in den Hout. Twee agenten stelden met politiehonden onmiddellijk een uitgebreid on derzoek in, doch zonder resnltaat. In het taschje bevonden zich papieren, sleu- tels en een bedrag van 10 aan klein geld. Het 12-jarige meisje A. Jongmans, dat Zondagmiddag met twee vriendinnetjes op het rijwielpad van den rijksweg BredaRoosen- daal fietste, is op onverklaarbare manier ge vallen. Zij werd door een uit tegenovergestelde richting komende auto gegrepen en meege- sleurd. Door het krachtig remmen slipte de auto waardoor een op den weg stadnden kin- derwa^en vemield werd. Het kind en de be- stuur'er van den kinderwagen werden in de sloot geslingerd, doch liepen geen letsel op. Het zwaar gewonde meisje is per ziekenauto naar het Ignatiusziekenhuis te Breda ver voerd. Men vreest voor haar leven. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Oostelijke wind, in het Noorden licht tot half bewolkt met weinig of geen regen. In het Zuiden toenemende bewolking. Mogelijk eenige regen. lets warmer overdag. VOORZITTER TWEEDE KAMER. DEN HAAG. Bij kon. besluit is benoemd tot voorlzi'tter van de Tlweelde Kamer der Staten- Generaal voor het tijdvak der tetgenwoordige zitting, de heer Mr. P. J. M. Aalberse, lid dier Kamer. ERGERLIJKE KINDERMISHANDELING. HAARLEM. Reeds geruimen tijd had het gelzin van zeker en S. in de Herculesstraat te Haarlem de aandacht van de kinderpolitie, naar aanleiding van mededeelingen van om- wonenden omtrent kindermishandeling welke zich daar voordeed. iS., een weduwnaar, woont samen met de 38-jiarige gehuwde vroow K. Er zijn 7 kinde- ren in huis, waarvan het jongste 3 weiken oud is. Dez'er idagen bleek biji een onderzoek door de kinderpoiitie, dat een 5jari'g jongetje en een 7jarig meisje door vrouw K. met een stuk hout bont en blauw geslagen waren. Door bemiddeling van de kinderpolitie zijn beide kinderen elders ondergebrachf. De knaap is op advies van een geneesheer ter gene,zing in een iziekenhuds gebracht, terwijl het meisje in een kindertehuis is geipl'aatst. Het oniderizoe'k is nog in vollen gang. Vrouw K., dlie momenteel ziek is, kon.niet gehioord worden. TRAPLEER WEGGEGLEDEN. ROTTERDAM. In de fabriek van Quakers Oats is in de graanmalerij aan de Brielsche laan de 17j'arige E. J*. Carsten, doordiat een trapl'eer waarop bij stond onlder hem uitgleed, van een hoogte van ongeveer 2 meter geval len. De jongen werd daanbij gegrepen door een draaiende as van de machines en eenige malen in het ron'd geslingerd. Hij foekiwam daarbij inwenjdige kneuzinigen en brak zijn rechteranm. 'Hij is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. OVERREDEN EN GEDOOD. ABGOUDE. De 13-jari.ge Geertje Zagt, van Baambrugge, die van morgen ongeveer 8 uur, met haar fiets naar de M.U.L.O.-school te Amsterdam reed, op den rijksstraatweg aan het eind van de Lange Coupure te Baam brugge door een vrachtauto overreden en op slag gedood. BOM IN EEN KERK. BELFAST. Van morgen is in een R. K. kerk buiten de stad een bom ontploft, waar door ernstige schade werd aangericht. LUCHTBOMBARDEMENTEN. SJANGHAI. Japansche vliegtuigen hebben Nanking Dinsdagochtend aan een verschrik- kelijk bombardement onderworpen, dat om 10,35 aanving en tegen het middaguur ein- digde. Een door Chineesche lucbtafweer- batterijen afgescboten granaat is bij het ver blijf van den ambassadeur der Vereenigde Staten tot ontploffing gekomen. Er werd beschadiging aangericht aan de muren van de portierswoning. Bijzonderheden ontbreken. Kantong werd vandaag opnieuw tweemaal uit de lucht aangevallen, en wel te 3 en te 7,19 vanochtend. Ghineesche burgers zijn gedood. Nieuwe aanvallen. NANKING. De Japanneezen hebben van middag opnieuw luchtaanvallen ondernomen. Te 13,15 werd alarm geslagen. Weldra ver schenen Japansche bommenwerpers op zeer groote hoogte boven de stad, die gedurende 20 minuten hun vernielingswerk verrichtten. Volgens een uit Japansche bron te Tokio ontvangen bericht, zouden Japansche water- vliegtuigen vanochtend 10 uur voor de eerste maal Nanking hebben gebombardeerd. Er is aanzienlijke schade aan de militaire school en andere militaire gebouwen. IDe telefonisiche en te'legrafische verbindin- gen tusschen Sjanghai en Nanking zijn onder- broken. Wegens te late ontvangst en plaatsgebrek moesten wij o.m. een overzicht van een te Hoek gehouden bloemententoonstelling uit- stellen tot net volgend nummer. Voor Sluiskil: 20 Sept. Zweedscb s.s. ARA, 1250, ledig, Middlesbrough. Voor Gent: 20 Sept. Eng. s.s. CHELWOOD, 1563, kolen, Gdynia; Grieksch s.s. CHRISTON MARKELOS, 3135, erts, Rio Janeiro; Eng. s.s. SAINT KEARAN, 317, pekkolen, Port Talbot; Russ. s.s. VOLGOLES, 2156, hout, Leningrad. 21 Sept. Eng. s.s. HARELDA, 651, stukg., Eastham; Eng. s.s. GWENTHILLS, 456, ledig, Antwerpen. Van Gent: 20 Sept. Naderl. m.s. DRENTE, 73, gem., Stroo; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen; Russ. s.s. KAMA, 1094, ledig, Leningrad. 21 Sept. Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg., Antwerpen; Noorsch s.s. SKARV, 472, ijzer, Boness; Zweedsch s.s. BORGA, 288, cokes, Narvik; Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ledig, Immingham; Ital. s.s. PREMUDA, 2732. ledig, Antwerpen; Eng. s.s. FAUVETTE, 218, stukg., Londen; Litt. s.s. MAISTAS, 347, restant, Antwerpen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3