ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN No. 9658 VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1937 77e Jaargang Buitenland. Predikbeurten EERSTE BLAD TER NEUZEN, 17 SEPTEMBER 1937 AXEL. KLOOSTERZANDE. RECHTSZAKEN. ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overlge lan den 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichAs worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst e6n dag voor de ultgave. I)IT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. DE FRANSCHE FRANC DAALT TOT 6,25. Nadat sinds Zaterdag op de wisselmarkt een rustige stemming geheerscht had, is Woensdagmorgen meldt „De Telegraaf", de dating van den Franschen franc wederom voortgezet. De opening was gedrukt op 6.466.48, waarna buitengewoon groote vraag voor pon- j den en dollars vanuit Parijs, waar wederom t in sterke mate de neiging naar voren kwam, francs om te zetten in buitenlandsche valuta's, een snelle reactie voor bet Franscbe devies veroorzaakte. De omzetten bleven beperkt, aangezien koopers zeer terugboudend optraden. Om 11 uur was de koers reeds gedaald tot 6.40, een kwartier later werd op 6.35 geoffreerd en rond bet middaguur werd reeds op 6.25 afgedaan. Inmiddels bleek men voor de toekomst nog lager koersen te verwachten gezien het feit, dat maandfrancs 15 cts. disagio en drie- maandsfrancs zelfs 35 cts. disagio noteerden. De koers van Fransche francs op termijn is thans gedaald beneden bet niveau van den Belgischen franc. DE BLIJDE GEBEURTENIS. Wlij vestigen nog de aandacht der lezers op de 'advertentie in ons vorig mimmer, waaruit blijkt, dat in navolging van andere plaatsen, ook alhier door mievr. Tellegen-Boersma, mevr. A. A. van Romipu-Van der Straaten en miev-r. E. Noe-Sellemians, het o.i. lofwaardig initiatief is genomen, om ter gelegenheid van de blijde gelbeurtenis die in bet Prinselijk ge- zin w-ardt verwacht, de minvermogende moe- ders idie in dezeOf.de week een baiby verwach ten, die blijde gelbeurtenis tot een bijzondere te maken, door voor daze een baby-uitzet ge- reed tie maken. (Hier zullen vooral voorwer- pen in natura op zijn plaats zijn. Voor de dames een goede gelegenbeid om zich hieraan te wijden en hunne gaven te ontpiooien. Met geringe kosten voor ieder, kan hier door veler sameniwerking iets moois worden bereikt. ONGELUK OP DE HUWELIJKSREIS. Naar we vemaimen heeift het jonge echt- paar de heer en mevr. De FeijterHUijssen, uit deize gemeente, dat per auto op den terug- weg was van de huwelijlksreis, achter Brussel de reis moeten pndeibreken wiegens een auto- onigdval. 'Op een gegeven oogenblik had men te kiezen tusschen het aanrijiden van een man of tegen een miuur te rijden. De mluur werd gekozen, met bes-chiadiging van den auto als gevolig, doch tevens beliep mevr. De Feijter Hju rjiasen iverwondingen op, die vodgens dat gerucht hare opneming in een zieken-huis noodig miaakten. Naar we beden vemamen, is het door haar beloopen letsel van geen ern- stigien aard. De heer De Feijter foleef o-nge- deerd. DE KERMIS. (De derde voile week van de maand Septem ber is aanstaande hetgeen tevens het begin van de kermis inhoudt. Reeds Woensdag- n amid dag werd het Markt- en Schoolplein door verschillende wagens van de exploitan- ten bezet en begon men ijverilg met het op- bouwen van de inridhtinigen, zoodat deze a.s. Maandag gereed zullen zijn. Luxor-Theater. Naar ouder gewoonte heeft de Direotie van het Luxor-Theater gezorgd voor speciale prograrmma's, waarvan de recencies elders in dit numtmer zijn opgenotmen, en het niet noodig zal izijn de liefhebbers van de bioscoop- voorstellingen er naar te verwijzen. Concertgebouw. Reeds een paar jaar achtereen was het ge- bruikeldjk dat tijdens de kermdsdagen in het Concertgebouw met groot suoces een revue- gezelschap optrad. Door de verbintenissen in het Noorden van ons land was het voor dit jaar ommogelij'k alhier in deze week een ge- zelschap te krij'gen. Niettemiin is men er in geslaagd om voor Woensdag en Donderdag een optreden te verkrijgen van den wereld- vermaarden illusionist Melachini, die met steeds stijgend succes in de giroote wereld- steden gas'tvoorstellingen geeft. Men zie verder het Tweede Blad. Het Zuid-Nederlandsch Tooneel. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, zullen de liefhebbers van tooneel ge- durende de aanstaande kemrisdagen weer kunnen genieten van het alhier een gunstigen naaim verwiorven hebbend „Zuid-Nederlandsch Tooneel"",, onder directde van den heer A. Mertens. C|p het repertoire van dit geizelsch'ap vinden wij o.m. uit de stukk-en van de mieest be- kende auteurs ,,De Stroomi"', ,Het meisije van Lu'diwigswaide", ,,Op izoek naar Janssens", „,Er staat geschreven", ,,De Koekkoek" en „Vissicherseer", zoowel drama's als klucht- spelen, alzoo voor eilk wat wils. Op Woensdag wordt er des namiddags ook een kinder- en familievoorstelling gegeven. De naam van dit gezelschap waarbo-rgt goed verzorgde vertoo- ninigen. De Caroussel. Er moge in den loop der tijden al veel ver- anderd zjjn, het aloude vermaak voor de jeugd blijft nog steeds de caroussel van de firma Du Pont Zonen, die haar oude standplaats op de Markt weer heeft ingenomen. Weekabonnementen en rittenboekjes zijn als steeds verkrijgbaar gesteld. De Gezondheids-apotheek, het bekende gebakkraam van de Wed. C. J. Evertsen, heeft eveneens haar oude stand plaats op de Markt ingenomen en zal weder om haar oude roem we ten te handhaven. Verder zullen de liefhebbers van dansen in verschillende lokalen daartoe gelegenheid vin den, terwijl in de autobaan de botsingen niet van de lucht zullen zijn. BRIGADE MAREOHAU SSEE. Bij, idle briigald'e marechaussee alhier is ge- plaatst de miarechaussee L. van der Hiele Jz., van het depdt Apeldoom. DRAAD IN DE SCHROEF. Bij het meeren in het kanaal van Ter Neu- i zen geraakte een staaldraad in de schroef van de sleepboot Johanna Catharina". De be- manning slaagde erin de draad te verwijderen, waarna de reis werd voortgezet. OMHOOGGEVAREN Donderdagmiddag is bij hoog water het m.s. „Mon Desir" van Den Bommel, geladen met rogge, nabij Hansweert omhooggevaren en blijven zitten. Door de sleepboot ,,Hoogezand" is het schip Vrijdagnacht vlot getrokken. STOOTTAND VAN MAMMOETH OPGEVISCHT. Toen j.l.' Woensdag de gebroeders De Mul met de ,,Phi. 61" op de Wester-Schelde aan het mosselzaad zoeken waren, bleek, dat zich een slagtand van een mammoeth in de kor bevond. De tand is ten westen van Ter Neu zen opgevischt en heeft een lengte van 1.55 M. BINNENVAARTSCHOOL TER NEUZEN. De Commissie van Toezicht op de Binnen- vaartschool alhier vergaderde Woensdag j.l. ter bespreking van den cursus 19371938. Bij den aanvang der vergadering heeft de heer G. de Jong, directeur van het Onderwijs- fonds voor de Scheepvaart te Amsterdam, den heer Mr. P. Tellegen, burgemeester van Ter Neuzen, als voorzitter der commissie ge'instal- leerd. Besloten werd bij voldoende deelneming een opleidings'klasse te vormen voor machinisten bij de Rijn- en Binnenvaart en bij de Kust- vaart. De leeftijdsgrens voor de sohippersklassen werd gehandhaafd. Ten behoeve van de oudere leerlingen werd de Rijnvaart en wat daarmee samenhangt aan de vakken van onderwijs toegevoegd. In verband met het bovenstaande vestigen we de aandacht van belanghebbenden op de in dit nummer voorkomende advertentie. Aan de daarin genoemde adressen zijn alle gewenschte inlichtingen te verkrijgen, speciaal wat de machinistencursus betreft. De door de regeering genomen maatregelen ten aanzien van de kustvaart wijzen er nu reeds op, dat de ilistening der verplichte diploma's voor de binnenvaart nog slechts een kwestie van tijd is. Wanneer de schippers en zij, die nog eens schipper hopen te worden, dat voor oogen houden, zal het wel overbodig zijn, over de groote beteekenis der Binnenvaartscholen uit te wijden. Het schoolgeld is zeer laag gehouden, zoo dat ieder in de gelegenheid is de lessen te volgen. De cursus loopt van 1 October tot 1 April, 4 avonden per week, telkens van half 7 tot 9 uur. Wij hopen, dat zich zeer vele leerlingen zullen aanmelden. DE OPENING VAN DEN SLAGERSCURSUS TE TER NEUZEN. Woensdagnamiddag kwamen in de boven- zaal van het hotel „De Arend" bijeen het bestuur van de alhier ingevolge de Nijver- heidsonderwijswet ingerichte Slagersvakcursus met genoodigden, onder wie Mr. Tellegen, burgemeester dezer gemeente, en de cursisten die den eersten op dezen grondslag ingerich- ten cursus, die tevens de eerste van dien aard is in ana lanld, zullen volgen. De voorzitter van het bestuur van den cursus, den heer De Theije te Ter Neuzen opende de bijeenkomst met een woord van welkom en gaf vervolgens het woord aan Mr. Tellegen, die zich bereid had verklaard den cursus te openen. De heer Mr. Tellegen verklaarde, dat flij de uitnoodiging die hem als burgemeester dezer gemeente gewerd, met dank heeft aange- nomen. Hij zal zich in zijn openingswoord moeten beperken, aangezien hem het teeh- nische deel der zaak waar het om gaat gehee" vreemd is. Hij kan alleen vleesch nuttigen, doch omtrent de slachtwijze, het snijden en da verdere toebereiding is hem alles vreemd. Het geeft hem echter voldoening geschonken, dat door hefr initiatief van den Zeeuwsch-Vlaam- schen Slagersbond deze cursus is ingericht. Reeds een tiental jaren is deze bond met het inrichten van een cursus begonnen, die later door een tweetal andere is gevolgd, doch thans heeft de cursus die meer in zake het slagersvak aan de deelnemers zal kunnen geven op een officieelen grondslag ingericht, nu daaraan door den Staat en de gemeente ook subsidie wordt verleend. Als burgemeester der gemeente doet het hem van zelf sprekend genoegen, dat ofschoon er kapers op de kust bleken te zrjn, Ter Neuzen als plaats van vestiging werd uitgekozen. Spreker wijst op de moeilijkheden waarin de middenstand in het algemeen, doch het slagersbedrijf in het bijzonder verkeert, zelfs in die mate, dat de Regeering het noodig heeft geacht daarvoor bijzondere maatregelen te nemen. Hij hoopt, dat men deze tijden weer zal te boven komen, en dat de jongelieden die hier hun onderwijs zullen genieten, daar- van later voile vruchten zullen mogen pluk- ken, wanneer zij, beter en met meer kennis dan de ouderen toegerust him loopbaan in de maatschappij zullen aanvangen. Dat zij door het geleerde in staat zullen zijn, hunne bedrij- ven niet alleen zoo deskundig mogelijk, doch ook zoo economisch mogelijk zullen kunnen bedrijven. Aan deze woorden voegde hij nog eenige toe als voorzitter van de Ambachtsschool voor Ter Neuzen en omstreken, welke vereeniging voor den cursus een theorielokaal heeft be- schikbaar gesteld. Het was deze vereeniging niet mogelijk een lokaal voor het practisch onderwijs beschikbaar te stellen, doch het is hem een genoegen te hebben vemomen,- dat men daarin opperbest geslaagd is. Hij verklaarde thans den cursus geopend. De heer Colsen, voorzitter van den Zeenwsch- Vlaamschen 'Slagersbond sprak hierna zijn vreugde uit over de tot stand koming van dezen cursus en sprak zijn dank uit aan het gemeentebestuur dat aan Jen gemeenteraad het voorstel deed om het eerst hiervoor beslis- sende besluit te nemen, en aan de medewer- king die voorts werd ondervonden van het Departement van Onderwijs, in het bijzonder van den inspecteur den heer Ir. L. Th. H. Hessefelt, te 's-Gravenhage, die het bestuur steeds van raad en voorlichting heeft gediend, wanneer hem zulks gevraagd werd. Hij wijst op het groote voorrecht, dat de cursisten thans kunnen genieten door het volgen van dit onderwijs op niet te bezwarende voorwaar- den, dank zij den steun van rijk en gemeente. Zooals het met de eerste cursussen ging kon het niet voortduren, niet alleen kon de ver eeniging dat niet meer bekostigen, maar ook was het hooge leergeld voor meerdere jongens een bezwaar. Hij spreekt de hoop uit, dat ze dit zullen waardeeren door flink hun best te doen bij het volgen van de lessen die zij zullen krijgen, en waarop hij, als oude slachter jaloersch is, want hij heeft daarvan nooit kunnen genieten. Hij brengt ook dank aan het bestuur van de Slagersvakschool te Utrecht voor den steun die de vereeniging alhier bij het inrichten van de gehouden cursussen en ook van deze van die zijde steeds heeft mogen ondervinden. De heer Harte, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken, deelde mede dat de voorzitter, de heer J. A. van Rompu verhin- derd was gevolg te geven aan zrjn aanvankelijk voornemen hier te komen doch verzocht had hem te vertegenwoordigen. Spreker kon getuigen dat de Kamer steeds met belangstel- ling het werken van den Slagersbond in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gaidegeslagen, aangezien daar actie zoowel ter^ dienste der leden als van algemeene belangen bleek uit te gaan. En overigens mankeert daaraan in ons gewest nogal eens wat. Hij verklaarde verrast te zijn geweest, dat, reeds korten tijd nadat het bestuur zulks met hem bij de laatste tentoonstelling te nauwernood anderhalf jaar geleden was aangeroerd, het eerste besluit om dezen cursus onder de Nijverheids- wet te brengen, door den gemeenteraad werd genomen, en men thans reeds beginnen kan. Meestal loopt dfiarover een zeer geruimen tijd heen. Het mag ook wel toeval heeten, dat de slagersvereeniging daaimede de omstandig- heden is vooruitgeloopen. Immers, door de thans in te voeren vestigingswet voor de middenstandsbedrijven, die feitelijk door het Regeeringsbesluit door de slagers reeds inge- voerd is, zal de groote waarde van het ,te geiven ondlerwijs voor de 'aanstaande hoof den van een slagerszaak ter deeg aan het licht komen. Door toevallige omstandigheden was hij reeds in de gelegenheid een soort examen waaraan de slagerspatroons die zich thans willen vestigen worden onderworpen. Hij ver wacht, dat men thans nog zeer stjepel zal zijn en dat is voor de betrokkenen ook te hopen want anders zou het er voor hen niet goed uitzien. De beantwoording der gestelde vragen is meer dan zwak. Hij wenscht den cursus dermate succes toe, dat, wanneer voor de deelnemers ook eenmaal de tijd zal zijn aangebroken idat zij als hoofd of exploitant van een zaak op grond van de Vestigingswet vragen zullen hebben te beantwoorden, zij beter toegerust zullen zijn, dan zij, wier ver- hoor hij in de laatste dagen toevallig kon meemaken. Vervolgens sprak de heer Hiemstra, de leeraar voor de slagerspraktijk, van de Utrechtsche vakschool, die hier in verband met de gegeven cursussen een goede bekende is geworden. Hij drukte de cursisten vooral op het hart, goed gebruik te maken van de tijd dien zij den cursus zullen kunnen volgen. Zij moeten wel bedenlken, dat de tijd die zij door minder ijver als anderszins doelloos zoek maken, voor hen verloren tijd is. Hij deelde mede, dat in verband met de Vestigingswet van de slagers zal worden ge- vorderd kennis van de vieeschhouwerij, de worstmakerij, etalagewefk, veekennis, vee- ziekten, boekhouden, machinekennis, en voorts kennis van de sociale wetten voor zoover de bedrijven daarmede te maken hebben en han- delskennis. Een breed programma, waarmede de cursisten alzoo rekening kunnen houden. Hierop verkreeg het woord de heer Brons, dierenarts te Ter Neuzen, die onderwijs zal geven in veekennis. Hij achtte dit ook van groote beteekenis, omdat de kennismaking met de jonge slagers met den keuringsveearts ook leiden zal tot een beter begrijpen en de over- tuiging zal vestigen, dat zij, eenmaal in het bedrijf met de keurmeesters moeten samen- werken om ten opzichte van de te slachten dieren en de bewerking van het vleesch, te streven naar de hoogste gezondheids- en hygienische eischen. Dit is ook een groote beteekenis van den cursus. De heer Ir. A. P. Lindenbergh ikwam getui gen van de belangstelling der P.Z.E.M. en zeide medewerking toe, waar dit noodig was en die in het verleden reeds is gebleken. De heer Van den Bruele bracht de beste wenschen over van de Winkeliersvereeniging ,,Ter Neuzen Klimop", betuigende dat ook deze vereeniging het voorbeeld der slagers zal moeten volgen en zich te werk stellen voor ontwikkeling van de winkeliers, hetgeen ech ter daar niet zoo gemakkelijk gaat, wegens de uiteenloopende branches. Door den voorzitter, den heer De Theije, werden achtereenvolgens de verschillende sprekers bedankt voor hunne belangstelling en uitgebrachte wenschen. Hij deelde mede be- richt van verhindering van den oud-burge- meester, den heer J. Huizinga, die vroeger steeds een graag gezien gast van den cursus was, van den heer Hessefelt, inspecteur, en eenige anderen. Vervolgens sloot hij met een opwekkend woord de bijeenkomst. Naar we vernamen zal aan den cursus worden deelgenomen door 24 leerlingen, het maximum dat men in 1 klasse kan aanvaar- den. Aangezien er meer aanvragen waren, heeft men een aantal moeten afwijzen. LUXOR-THEATER. Hofkonzert. Als hoofdfilm bevat het eerste kermis- programma een buitengewoon amusante film van de Ufa, met de charmante Martha Eg- gerth in de hoofdrol, bijgestaan door Johan Heesters, Otto Treszlp-, Herbert Hiibner, Ernst Wel do w, Rudolf Platte, Alfred Abel e.a. Aan de monage van deze rolprent, welke om- streeks 1840 speelt, is onder de voortreffelijke rgie van Detlef Sierck zeer veel zorg besteed. Het is de geschiedenis van een zangeres, die in een kleine residentiestad arriveert om daar haar onbekenden vader te zoeken. Reeds bij"* aankomst leert zij in de douaneloods een jong luitenant kennen en ofschoon zich tusschen deze twee hoofdpersonen een liefdesidylle ont- wikkelt, zet zij haar speurtocht voort, welke haar, na een misverstand, dat haar den offi- cier deed verliezen, niet alleen haar vader leert kennen, doch tevens, zooals men dat gaarne verwacht, een verbintenis doet sluiten met den luitenant, die haar van meet af aan in alles terwille was. De film, die rijk is aan pakkende muziek,^ieerlrjken, stralenden zang van Martha Eggerth en schitterend wordt ge- speeld, is in zang en spel van een volkomen evenwicht. Met de bekoorlijke Martha Eg gerth en den sympathieken Johan Heesters, moet de meesterlijke vorstenfiguur van Otto Treszler genoemd worden, als de eigenlijke dragers van deze warme, kleurrijke, harmo- nische operettefilm, welke een bezoek aan Luxor ten voile rechtvaardigt, waarbij voor de pauze wordt vertoond het zeer spannende filmwerk „De Eeuwige strijd". Bazaar „Concordia". Naar we vememen zal de door Oonoordia" te houden bazaar worden gehouden in die maand November a.s. Hoerwel de toezegging van igoederen in natura en zdlf te maken a-r- tikelen zeer ruim is, denkt de .commissie, dat twee dagen voldoende zal zijii. Ongetwijfeld zullen tallooze jongedames en jonge mannen reedis bezig zijn aan het toegedachte cadeau; reeds zijn eenige fraaie voorwerpen, die een schitterend getuigenis afleggen van het kun nen der j-eugdige Axelaars, binnengekomen. En ook vele ouderen zullen ongetiwijfeld op deze wijze van hun en haar belangstelling blijk geven. iWjij twijfieilen niet, of de Ax-elsche burgerij zal er vrijiwel in haar geheel aan mede willen werken, om van onze harmonie een corps te maken, ook wat de uitrusting betreft, dat een sieraad van onze stad zal zijn, nqg meer, dan tot op hidden. (Het komt ons voor, dat ook, wat de muzi- kale prestati-e betreft, ..-Concordia" op- den goe'den weg is. Er wordt flink geoefend, ook door de jongeren, welke thuis door de besite krachten worden geinstrueerd. Er is een kern van -uitstekende krachten en de directeur vat zijn leddende functie niet op als een ,,baan", doch als'een elervolle taak. Met hulp der bur gerij kan „Ooncordia" zich ongetwijfeld op- werken tot een der beste igeizelschiappen van Zeemwsch -Vlaanderen Thans hebben de Axelaren de gelegenheid, om aan dat mooi-e doel mede te werken. HET CENTRUM. Schots en Scheef. Men -zou moeUijk een betene titel hebben kunnen vinden -voor deze film, waarin de meesterkomiekenj Stan Laurel en Oliver Hardy optredlen. Want het -gaat er schots en scheef naar toe in dit onlbedaarlijlk lachsucces. Ge staat perplex biji het zien van die opeen- staipeling van allerdolste grappen en komisclhe situiaties waarin dit komiekenpaar steeds ver- wikkeld is en het wordt voortdurend erger. Als men denkt dat einde'lijk voor hen eenige rust zal komen, begaat een van beidien weer een echte d-omme streek en het lieve leven begint opnieuw. Er is geen uitkomen aan tot ten .silotte een zwerm bijen de -beide ongeluks- vogels komen ontzetten en daardoo-r tevens de bezoekers rust krijgen na vele lach-salvo's. Als tweede hoofdnummer volgf Vrouw of Secretairesse. -Hen film uit het moderne society-le-ven ge- grepen, waarbij men den levensstnijd aan- schouwt van hen, die een vooraanstaande pilaats in de maatschappij innemen. -Zoowel de eerste als de tiweede film zijn uit de Metro-Goldwyn-Mayer productie, met be kende film-sterren in de hioofdrollen. BestuuAverkiezing Coop. Beetwortel- suikerfabriek te Sas van Gent. In de heden in het Hotel Van Leuven alhier gehouden algemeene vengaderimg van de Eerste Nederlandsdhe Oooperatieve Beetwor- tel-S'uikerfaibriek te Sas van Gent zijn tot bestuursleden herkozen de heeren H. A. A. Baron Collot d'Escury te Kloosterzande, S. van Hoeve Jiz. te Zaamslag, Ch. Jac. Steyaert te -Hontenisse, ,A. Wolfert Az. en C. Wolfert Hz., beiden te Ter Neuzen; en tot plaatsver- vanigend lid van de financieele commissie de heer P. S'Cheele-de Putter te Biezelinge. In de daarop gevolgde ibestuursver-gadering is tot Voorzitter herkozen de heer *H. A. A. Baron Collot df'Escury en tot lid van het dagelijksch bestuur de heer S. van 'Hbeve Jz. Fancy Fair. iZooals werd verwacht, heeft de Fancy- Fair, die alhier op touw werd gezet ten bate van het Instrumentenfonds van de Harmonie „St. Cecilia", zich in een groote belangstelling mogen verheugen. Reeds op den openings- avond zat er de stemming in en den tweeden dag ging ze steeds crescendo. Het is aan die stemming te danken, dat de diverse attrac- ties heel wat geld in het laatje brkchten. De Amerikaansche verkoop werd een succes. Een kleine koek werd verkocht voor 7,85; een grootere bracht 9,75 op! Een tulband werd verkocht voor 12. De pop, wier naam Adele niet was geraden, bracht nog 9,20 op. De pop Marlena kwam in het bezit van mej. Weesepoel, Molenstraat alhier, ter wijl de fiets werd geloot door den heer Arth. Dumoleijn Jr. te Groenendijk met het lot no. 259. Het aantal te raden spijkers was 2486 en de eers'te prijis werd toegekend aan mej. Boskelion alhier, die 2485 had geraden. Het Instrumentenfonds boekt ongetwijfeld een flink batig saldo en het Fancy-Fair comite met het bestuur der harmonie brengt dan ook gaarne langs dezen weg zijn hartelijken dank aan alle medewerkers, dames-helpsters en be- zoekers. ZONDAG 19 SEPTEMBER 1937. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUHEN. 10 u., Dr. L. J. Cazemier, Jeugddienst, med-ew. kerkkoor; 2.30 u., de heer F. H. J. Bik; 6 u., Dr. L. J. Caze- mier; SLUISKIL. 9.30 u., die hieer F. H. J. Bik; 2.30 u„ Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop-. HIOEK. 9.30 u., Ds. E. Raams; 2.30 u., Ds. A. Dronik-ers, van Kloosterzande. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. V£in Oeveren. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G. W. Korevaar. KLOOSTERZANDE. 10 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2.15 u., Ds. Akersloot van Hou ten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXEL. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., de heer J. Vijverberg, van Rhienen. Evangeiisatiegebouw Othene. 6.30 u., -Ds. G. W. Korevaar, van Zaamslag. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u.' en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 17 September 1937. De volgende zaken werden behandeld: M. R., oud 21 j., koopman, wonende te Ter Neuzen, thans gedetineerd, werd verdacht dat hij in 1936 of 1937 te Ter Neuzen heeft weg- genoihen een aantal ijzeren balken en een hoe- veelheid koperdraad, toebehoorende aan J. Stark. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Mr. P. C. Adriaanse, verdachte's raadsman, vroeg vrijspraak, subsidiair een lichtere ge vangenisstraf. P. A. S., oud 39 j., koopman, wonende te Ter Neuzen, in een woonwagen, thans gedeti neerd, werd teniaste gelegd, dat hij op 15 Juni 1.1. te Ter Neuzen 2 door diefstal verkregen rijwielen heeft -gekocht van A. A. van de Voorde en A. Verschelden, terwijl genoemde personen reeds eerder rijwielen aan hem had- den verkocht, niet als rijwielhandelaren be- kend stonden, en hij dus had moeten vermoe- den, dat de rijwielen van misdrijf afkomstig waren. Eisch 6 maanden gevangenisstraf met af- trek van het voorarrest. Mr. Kuijper, verdachte's raadsman, vroeg onmiddellijke invrijheidstelling, hetgeen werd geweigerd. DE STEENWERPER NAAR MUSSERT'S AUTO. iGisteren is. onder overgroote belangstelling voor d-e rechtlbank te Amsterdam behandeld de zaak tegen -den bewoner van het Blauwe Zand,, B.,, te -Amsterdam, verdacht bij gelegen heid van een bezoek van den heer Ir. Muss-ert aan die buurt met steenen naar diens auto te heblben geworip-enDe verdachte bekende en zeide op een gegeven oogenblik door de handelingen van -den he-er Mussert en zdjn begel-eiders, het toebrengen van een zweep- silag aan een man, het dreiige-n door den man- teur met den s'linger van de aut-o, en het les sen van het revolvers-dh-ot door den -chauffeur, 'z6o in woed'e te zijn ontstoken, dat hij zich niet kon bediwinigen en imiet een steen gewor- pen heeft. De off icier van justitie achtte het geibeurde zee-r liaaklbaar. Het is een oiptreden dat in een b-eschaafd land als zeer laaktaaar moet wor den bescibouwd. Het dieed hem igenoegen dat de verdachte, een ruiterlijke bekentenis heeft afgelegd. Het is een ronde J-ordaner, die vermoedehjk is opgehitst door anderen die rond hem stonden. iHiermede rekening hou- dende eischte hiji 6 maanden gevangenisstraf, met in mlinderimg -brenigen der 3% miaand preventi-eve h-echtenis. De reehthank wedgerde in dit stadium der zaalk het venzoek van den verdediger om ver dachte in vrijheid te stellen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 1