Kerknieuws. Sport Gemengde Berichten Zoetzure Augurken maakt icat smaakt TER NEUZEN, 13 SEPTEMBER 1937. HOEK. VLISSINGEN. MIDDELBURG. DOMBURG. VOETBAL. SlL,\S van Zwanenberg smaken bij iedere maaltijd en op ieder uur van den dag. Ook als garneering bij koude schoteltjes of bij de borrel. Heerlijk croquant en hcht verteerbaar. Ingez. Med. 34 GEMEENTERAAD. In de op Donderdag 16 September 1937, des namiddags 2 uur, te bouden openbare ver- gadering van den gemeenteraad alhier komen de volgende punten in behandeling: 11. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding gemeentebegrooting en be- grooting Woningbedrijf, dienst 1938. 4. Voorstel van Burg, en Weth. tot wijzi- ging van de politieverordening. 5. Idem tot vaststellen der schoolgeld- verordening. 6. Idem tot wijziging van de leges- verordening. 7. Idem tot vernieuwing erfpachtsover- eenkomst met bet rijk. 8. Idem tot vaststelling van de verorde- ning, betreffende bet beroep bedoeld in de artt. 13, 15, 17 en 18 van bet regle- ment autovervoer personen. 9. Idem tot aanvulling van de capitulan- tenverordening. 10. Trekking der afdeelingen voor bet on- derzoek der gemeentebegrooting dienst 1938. 11. Gntheffing hondenbelasting dienst 1937. REGISTRATIE EN DOMEINEN. Bij beschikking van den Minister van Finan- cien is de ontvanger der registratie en domei- nen G. N. Nelemans verplaatst van het kan- toor Bergen op Zoom naar bet kantoor Hulst. P. T. EN T. Aan den kantoorhouder bij den P. T. en T. dienst de beer A. I. Luteijn van 't hulppost, T. en T.-kantoor te Sluis, is op zijn verzoek met ingang van 16 Oct. a.s. eervol ontslag verleend. DE STRIJD OM HET STOOMSCHIP „CABO PRIOR". Zoo als we reeds eenigen tijd geleden in bet kort meldden, is het Spaansche stoomschip ,,Cabo Prioi"' Oip verzoek van den reeder aan den ketting gel'egd, omdat het eigendoms- recht dbor de Spaansche republikeinsche regeering betwist wordt. De zaak heeft toen voor de Handelsrechtbank te Gent gediend, docb deze verklaarde zich onbevoegd, omdat bet hier geen handelszaak 'betrof en verwees baar naar de Burgerlijke Rechtbank. Laatst- genoemd college heef't ini een uitvoerig gemo- tiveerd vonnis besloten dat de aangelegehheid terug dient beoordjeld te worden door de Handelsrechtbank daar het wel een handels zaak betreft. De reeder Ybarra zal een borg- som van frs 15.000 moeten storten in afwach- ting van de door dte Handelsrechtbank te neimen beslissing. Al met al beteekent bet voor den reeder een schadepost, dat zijn schip zoo lamg in de haven van Gent moet blijven liggen. DISTRICTSARBEIDSBEURS VOOR ZEEUWSOH-VLAANDEREN. Opgave van bet aantal ingeschreven werk- zoekenden bij de organen der arbeidsbemidde- ling in Zeeuwseh-Vlaanderen gedurende de maand Augustus 1937. Ter Neuzen 584, Axel 122, Biervliet Breskens 19, Cadsand Clinge 18, Eede Graauw c.a. 22, Groede Hoek 77, Honte- nisse 36, Hoofdplaat 3, Hulst 51, Koewacht Nieuwvliet Oostburg 2, Overslag Phi lippine 21, Retranchement 1, Sas van Gent 73, Sehoondijke Sint Jansteen 4, Sint Kruis 2, Sluis 5, Vogelwaarde 46, Waterlandkerkje Westdorpe 28, IJzendijke Zaamslag 40, Zuiddorpe 4, Zuidzande Totaal 1158, w.o. 234 landarbeiders. TON IN DE WESTER-SCHELDE DRIJVENDE GEVONDEN. Vrijdagmiddag beeft het recherchevaartuig ,,Albatros" beneden de haven van Hansweert de roodzwarte kroonton van bet Schaar van Waarde drijvende gevonden. Het schip, dat koers zette naar Vlissingen, heeft de ton op sleeptouw genomen. DE AANVALLEN VAN HET SCHELDEWATER OP DE WALCHERSCHE KUST. Het dagelijkscbe bestuur van den polder Waloheren beeft een voorloopige begrooting voor 1938 ingediend. Daarbij komt bet tot een voorstel om van het gebouwd f 1,30 (v. j. f 1,20) per f 100 belastbare opbrengst te hef- fen en van het ongebouwd 20 voor bet schot- vaar en 11,80 voor het vrije land (v. j.) resp. 10 en 10,80) beide verboogd met f 2 voor buitengewoon dijkgescbot. Niettegenstaande in 1936 voor 57.000 wer ken zijn uitgevoerd bij de Zuidwatering, is de toestand van de oeververdediging van dien aard, dat zij zorg baart. De toestand zou minder zorgelijk zijn, indien eenige waarborg kon worden gegeven voor de afdoendheid en de uit te voeren werken. De vraag is dan ook aan Ged. Staten voorgelegd of bet geen aan- beveling verdient bij de regeering aan te drin-\ gen op het instellen van een onderzoek van rrjkswege naar de oorzaken van de steeds beviger wordende aanvallen van het Schelde- water op de kust. Men hoopt, dat, wanneer meer zekerheid omtrent de oorzaken zal zijn verkregen, de bestrijding van bet kwaad op meer afdoende wijze ter hand zal kunnen worden genomen. Intusschen moet alles gedaan worden om den zeedijk op de aangevallen plaatsen te beveiligen, voor zoover de techniek daartoe middelen aan de hand doet. Aangevraagd wordt thans een crediet van 137.000 voor omvangrijke werken, voor welk bedrag een leening wordt voorgesteld tegen ten hoogste 4 pet., af te lossen in ten hoogste 20 jaar. Een tweede leening wordt voorgesteld van f 75.000 eveneens tegen ten hoogste 4 pet. en ten hoogste in 20 jaar af te lessen. Dit bedrag is noodig voor dekking van kosten van ver- schillende uitgaven. ZEEUWSCHE GRONDV ERBETERIN GSM AATSCHAPPI J. In ,,De Vergenoeging" te Middelburg werd Woensdag j.l. een bespreking gehouden inzake de oprichting van een stichting Zeeuwsche Grondverbeterings Maatschappij. Deze bespreking, welke onder leiding van den beer Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, stond, werd bijgewoond door de heeren Ir. F. P. Mesu, Directeur van den Cultuurtechnisehen Dienst te Biltboven, Ir. A. J. Markvoort, Inspecteur voor de Werk- verschaffing in Zeeland, Ir. A. Ovinge, Rijks- landbouwconsulent voor Zeeland, vertegen- woordigers van de gemeenten Middelburg, Vlissingen, Tholen, Goes en Zierikzee, den secretaris van de afdeeling Zeeland van de Ver. Ned. Gemeenten, vertegenwoordigers van verschillende landibouworganisaties in Zeeland en een vertegenwoordiger van den Zeeuw- schen Polder- en Waterschapsbond. Naar men weet ligt bet in de bedoeling een stichting in bet Ifcven te roepen, waarvan bet initiatief is uitgegaan van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij, welke zal beoogen het in werkverschaffing aanbrengen van cul- tuurtechnische verbeteringen, betgeen niet alleen de bestrijding der werkloosbeid in Zee- land ten goede zal komen, docb bovendien de productiviteit van den bodem zal verhoogen, waarvan in de toekomst blijvend de vruehten zullen worden geplukt. Reeds in een eerste bespreking, welke gehouden is in Februari j.l. werd in principe besloten een stichting als bovenbedoeld, in het leven te roepen. De concept-statuten. konden op enkele onderdeelen na reeds geheel worden vastgesteld. Een daartoe ingestelde commis- sie zal hierin nog enkele wijzigingen aanbren gen, waarna zoo spoedig mogelijk bierop een erkenning van den betrokken Minister zal worden aangevraagd. Wanneer deze erkenning zal zijn verkregen zal onmiddellijk een aanvang worden gemaakt met de werkzaamheden. Met ingang van 16 Sept. a.s. is als hulp- onderwijzer aan de O. L. school te Wemel- dinge benoemd de beer A. Jurrij, alhier. Brand, Zondagmorgen verliet de familie B., wonen- de op 't bovenhuis St. Jacobstraat 3, bestaan- de uit man en vrouw en drie kinderen de woning om een wandeling naar Middelburg te maken. Toen zij eenigen tijd weg waren werd een door onbekende oorzaak ontstane brand ontdekt en werden politie en brandweer gewaarscbuwd/vtiie beide spoedig, de laatste met groot materiaal ter plaatse waren en begonnen met blusscben, waardoor bet vuur tot de bovenverdieping bleef beperkt, docb de in de benedenverdieping gevestigde zaak in fijne vleeschwaren e.d. van den beer W. A. te R., ernstig waterschade bekwam en de per- ceelen aan de overzijde van de vrij nauwe straat ernstig gebladderde gevels en gespron- gen ruiten bekwamen. Huis en inboedel waren verzekerd, docb de heer te R. bad juist verleden jaar zijn bedrijfs- verzekering opgezegd. Vijf en twin tig jaar leeraar. In bet gymnastieklokaal van de Rijks- ■kweekscbool alhier bad Zaterdagmiddag een bijeenkomst van personeel, oud-personeel, leerlingen, oud-leerlingen enz. van de Kweek- school en de leerscbool verbonden aan die school, plaats, ter buldiging van den directeur den beer K. Dekker, die 25 jaar aan de school is verbonden en sedert 1928 directeur der school is. Namens leeraren en onderwijzers en ook ou-onderwijzers voerde de beer C. J. Bakker bet ■woord en bood met groote waardeering een electrischen kroon aan. Nadat de beer C. Wit, inspecteur van het L. O., speciaal ook namens den inspecteur van de onderwijzersopleiding, den beer J. J. 't Hart bet woord bad gevoerd en beider groote waardeering voor den beer Dekker en zijn werk had verzekerd, nam mej. M. Minderhoud als oud-leerling der kweekscbool bet woord om namens honderden oud-kweekelingen een schil- derstuk, bloemen van Louis Heijmans, aan te bieden en tevens levende bloemen aan mevr. Dekker. Namens de huidige kweekelingen sprak de beer C. Leune, die een boekwerk aanbood en ook aan mevr. Dekker bloemgn. Namens oud-collega's sprak de beer A. G. J. Lichtendahl en bood een vulpenhouder aan. Nog voerde bet woord Ds. M. van Empel, godsdienstleeraar aan de school, mr. P. C. de Jonge, directeur der Handelsscholen, waaraan de beer Dekker tot 1928 ook werkzaam was, de heeren P. Luteijn, oud-hoofd en J. W. Almekinders, hoofd der leerscbool, A. Peter- meijer als vriend van den jubilaris en D. tKosten als een der leerlingen uit den tijd, toen de beer Dekker op school zijn intrede deed. De beer Dekker beeft in een rede alien dank gebracbt voor bun woorden van waar deering en voor de aangeboden gescbenken. L. J. van Voorthuijsen. f. Zaterdagmiddag kwam alhier een telegra- fisch bericbt -binnen, dat onze burgemeester, de beer L. J. van Voorthuijsen, die op 4 Sep tember met zijn ecbtgenoote de gemeente bad verlaten voor een buitenlandsche reis o.a. naar Rome, in Zwitserland plotseling is overleden. De overledene was 25 Februari 1876 geboren en bereikte dus den 61-jarigen leeftijd. Op 25-jarigen leeftijd werd de beer Van Voort huijsen burgemeester van Domburg en was dit van 18 December 1901 dus bijna 36 jaar lang. Hij beeft in die jaren veel in Domburg zien veranderen en de gemeente als badplaats zien vooruitgaan. Verschillende verbeteringen zijn mede door zijn leiding tot stand gekomen. Dat de overledene in hoog aanzien stond, blijkt wel uit het ter zijner eere opgerichte monument op het plantsoentje midden in de gemeente, toen hij 25 jaar lang het burge- meestersambt bekleedde. Van 1907 tot 1,913 bad de beer Van Voorthuijsen zitting in de Provinciale Staten van Zeeland voor de anti- rev. partij. EEN KIJKJE LANGS HET ALBERT- KANAAL. Wie gewoon is langs onze Hollandscbe kanalen van de vredige rust te genieten en zich te vermeien bij het gezicht van de voor- bijvarende schepen, aan bruggen of sluizen zich een oogenblik te verpoozen aan bet prach- tige vergezicht van de perspectiviscb naar el- kander toeloopende lijnen van de beide oever- boorden, ondervindt een gewaarwording van onrust, van vrees zelfs, als hij in zijn vacantie- tijd b.v. eens een tocbtje maakt langs bet Albert-kanaal. Reeds zoo talrijke malen hebben we in de couranten van dit kanaal en den beruchten stop van Ternaaien gelezen, maar een goede voorstelling van een en ander verkrijgt men pas door eigen aanscbouwing. Mijn tocht ging per fiets van Maastricht via Sint Pieter langs den groenbeboscbten voet van den Sint Pietersberg naar bet Bel- giscbe grensplaatsje Lanay, langs een prettig rijdenden aspbaltweg. De vredige rust wordt er alleen een oogen blik onderbroken door het gedaver en geratel der snelwentelende trommels van de Enci, de groote cementfabriek die reeds jaren bezig is het schoonste natuurwonder van ons Neer- lans Zwitserland den doodsteek toe te brengen. Hier dicht bij de grens ligt bet cafe „De roode Haan", eertijds bet Ultima Thule van den wandelaar uit de stad, die den gulden regel in toepassing bracht: After supper walk a mile". Voorzichtig, hier is de grens en vlak over de streep, denkbeeldig merkteeken, dat twee nationaliteiten van elkander scbeidt, is men bezig een wegdek van teer en fijne bazalt aan te brengen. De teer, heet uit den ketel, kleeft aan de banden en de fijne bazaltsteentjes rikketikken tegen de spatscbermen. Een Hollandscbe scbipper, met zijn scbuit daar net liggende, ziet onze angstige manoeu vres. Het is hem ook te macbtig, dat men den weg over de heele breedte aan dit metamor phose proces onderwerpt, zonder rekening te bouden met bet verkeer. „Dat lappe ze hem in Holland beter niet waar mijnbeer" roept bij mij in 't voorbijgaan toe en scbudt met een ontevreden gezicht bet hoofd. Met een lachje, als een boer die kies- pijn beeft, knik ik ,,ja", want in een bevriend land, mag je niet afgeven op dingen, die je in eigen land aan critiek zoudt onderwerpen. Er staan bovendien twee douanebeambten langs den weg. Zij kijken even maar laten ons ongemoeid verder rijden. In de verte doetmen de 4 booge betonnen torens van de Stop voor ons op. Langs een tamelijk steile helling kruipen we naar boven en bereiken de brug, die over de vaart van Maastricht naar Luik toegang geeft tot den linkeroever van het zich daarbij aansluitende Albert-kanaal. Aan den opgang der brug staat een schild- wacht. Het is een warme dag. Acbteloos en zich vervelend leunt bij in luie bouding met het geweer in den arm en den stalen helm op tegen een brugpijler. Zijn collega aan den anderen kant drentelt rond en ginder ongeveer tweebonderd stappen Zuidwaarts van de brug loopt er nog een langs bet in de nationale kleuren gescbilderde wachthuisje. Tien stap pen been, tien stappen weer, altijd op en neer in de brandende Augustuszon. Wat doen in 's bemelsnaam die mannen daar! Ik vraag bet mijn metgezel; bij weet bet, want bij is meermalen hier geweest, beeft bet kanaal zien graven, de machines zien werken, die het zacbte tufkrijt, de mergel hebben moe ten wegzagen om een doortocht door den heuvelrug te banen, die zich van Maastricht tot Luik en verder langs de Maas uitstrekt. De doorgraving is nota bene bet werk van Duitschers, want zij alleen bescbikken over machines, die dit soort werk ten uitvoer kun nen brengen. „Verboden te photografeeren", Defense de photographier" staat aan weerszijden als waarschuwing op een bordje. Hier is zoowat alles verboden. Verboden om op de brug te blrjven staan, verboden om met elkander te praten, verboden om rond te kijken, met den vinger te wijzen, ja wat niet al meer. En ik ben expres naar bier gekomen om de Stop van Ternaaien te zien. Het is verboden, maar toch helb ik hem gezien. De Stop is n.l. een belachelijk kleine, smalle sluis, die van bet eene kanaal toegang moet verstrekken tot bet bijna 20 M. booger gelegen Albert-kanaal. Vlug zal dit schutten wel niet in zijn, werk gaan. Als zoodanig beteekent deze sluis een dubbele stop voor de Nederlandsche scbeep- vaart, die dan ook en met recht in alle toon- aarden geklaagd en geprotesteerd heeft tegen deze met veel vindingrijkheid en arren moede uitgedacbte verkeersbelemmering. Geen scbip van moderne afmetingen komt er meer door. Tusscben de grens en Maastricht een afstand van drie kwartier uur is de scbeepvaart dan ook zeer slap. Aan de cementfabriek houdt zij practisch gesproken zoo goed als geheel op. Bespiegelingen daarover te bouden in de nabijheid van gewapende schildwacbten is ecbter verboden. Daarom vervolgen we onzen weg langs den linkeroever van bet Albert-kanaal, tot aan de plaats waar zich dit een weg baant door den 65 M. boogen bergwand, die zich aan weers zijden als een geelachtige dijk over een afstand van verschillende kilometers uitstrekt. Van afstand tot afstand puilen uit den bergwand bronsgekleurde ovalen. Het zijn stalen pant- serforten, waarvan er ook verschillende ter halver hoogte in den beuvelketen verscholen liggen. Zij zijn gecamoufleerd en nauwelijks zicbtbaar. Alleen wie op bun bestaan opmerk- zaam gemaakt wordt, wordt er iets van gewaar. Hier en daar hebben bij dooiweer geweldige afschuivingen van den heuvelkam plaats gebad. Vooral in het voor jaar als de regentijd de kruin van den heuvelkam doordrenkt, komen plotseling heele scheepsladingen naar beneden. Het is in deze omgeving een onaf- gebroken vechten tegen de natuur, een strijd tegen de elementen, die schatten vraagt, maar werk verscbaft. Wanneer men eindelijk zonder inconvenien- ten door deze doorbraak is beengekomen, waar tusschen zich het water van dit prachtige kanaal als een heldere spiegel tegen de steile bellingen weerkaatst, bereikt men weer een ander grensdorp n.l. Canne, vroeger een onooglijk plaatsje met vuilwitte huisjes van mergel gebouwd, thans een volslagen gemoder- niseerd dorp met nieuwe groote gebouwen, •hotels, winkels en „stambid's" waarover in den laat'sten tijd nogal wat te doen is, vanwege de ongerechtigheden die er plaats hebben. Hoe kan bet anders. In deze omgeving, die vroeger nauwelijks een soldaat zag, ligt een sterke bezetting soldaten in bet fort Eben- Eymael, dat op een afstand van eenige kilo meters niet genaderd mag worden. Maar bier en ook elders geldt de oude spreuk: Als de bergen niet tot Mahometh willen komen, zal Mahometh tot de bergen gaan. NED. HERV. KERK. Afscheid Hulpprediker. Onder groote belangstelling nam in den namiddag-kerkdienst van de Ned. Herv. gemeente alhier, de heer B. Dagevos, beroepen predikant te Baarland, afscheid als hulp prediker van deze gemeente. Allereerst deed bij dit met een persoonlijk woord tot de ge meente voor het vele goede dat hij hier 7 maanden heeft mogen ondervinden, waarna bij den plaatselijk predikant Dr. L. J. Cazemier dank zegde voor zijn hulp en leiding, tevens mevr. Cazemier dankende voor bet aangename op de pastorie ondervonden, waar hem hunne kinderen ook lief zijn geworden. Hij wenschte hen Gods onmisbaren zegen toe. Vervolgens nam bij afscheid van den kerke- raad en het college van kerkvoogden en nota- belen en verzocht bij te zingen Gez. 229 4 en 7. Alsnu nam de heer Dagevos naar aanleiding van 2 Tbessalonicensen 3 ,16: „De Heere nu des vredes zelf geve u vrede te alien tijde, in allerlei wijze. De Heere zij met u alien", •afscheid van de gemeente. Aan bet einde der predikatie dankte Dr. Cazemier den scbeidenden hulpprediker voor bet werk dat bij bier beeft mogen verricbten, waarna hij de gemeente verzocht hem staande toe te zingen Gez. 224 1, waarop de beer Dagevos Dr. Cazemier dankte voor de tot hem gesproken woorden en de gemeente voor de hem toegezongen zegenbede. VRIENDSOHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN. Gisteren speelde bet vierde elftal van Ter- neuizen een vriendschappelijken wedstrijd tegen SlUiskil 2. De reserves van Sluiskil wonnen met 42. Te Axel hadden een tweetal ontmoetingen plaats tegen P!W van Philippine. Een combi- natie uit bet 2e en 3e elftal won van Pbilip- iPine 1 met 64, terwijl de Axelscbe juniores weer met overtuigenide cijfers, n.l. 8—0, van die van Philippine wonnen. DE „SCHELDEM USCH" OMLAAG GESTORT. Het vliegtuig ,,De iSeheldemusch", bestuurd door mevrouw K., uit Wassenaar, is Zondag- middag omstreeks 1 uur nabij bet vliegveld Ypenburg omlaag gestort. Waarscbijnlijk ten gevolge van een motorstoring geraakte het toestel in een vrille en kwam boven een sloot nabij Ypenburg terecht. Dank zij bet feit, dat bet toestel met beide vleugels aan den kant van de sloot bleef hangen, kwam de bestuurster er met eenige ontvellingen onge- deerd af. Het toestel is vrij ernstig bescha- digd. EEN INBREKENDE KLERK. Zondagmorgen bemerkten een drietal bewo- ners van Amstelveen dat iemand1 zich op iet- wat ongewone wijze toegang verschafte tot een woning, welks bewoners eenigen tijd te voren hun woning hadden verlaten. Zij slopen door de achterdeur bet huis ibinnen en wilden eens verder een kijkje gaan nemen, toen de inbreker den trap afholde en 'n gevecbt ont- stond tusschen de buren, en den inbreker, waarbij,, zij bet met moeite en nadat eenige ramen waren ingedrukt en de keukeninventa- ,ris het ontgolden bad, de buren de baas ble- ven en de politie konden waarschuwen. Deze heeft den inbreker meegenomen. Bij bet on derzoek .bleek dit een ambtenaar van een der Amsterdamsehe gemeentebedrijven te zijn, die beschikte over een volledig stel inbrekers- gereedschap. Hij geniet een salaris van 2100 's jaars, zoodat men zich verdiept in1 de vraag wat hem tot het inbreken heeft gebracht. De politie onderzoekt ook, of deze arrestatie mis- scbien opheldering kan .brengen in verschillen de andere, in dien laatsten tijd in de omgeving van Amstelveen voorgekomen inibraken. ONDERZOEK NAAR EEN GRENSINCIDENT. Donderdag helbben de commissaris van poli tie te Kerkrade en enkele hoogere Duitsche grensibeamtoten een onderzoek in loco inge- steld naar de arrestatie van den mijnwerker P. Hundscheid op Kerkraadscb grondgebied door een Duitschen beamlbte en de overbren- ging naar het Duitsche grenskantoor Stasz. Toen deze man zich eenige dagen geleden op een awond omstreeks acbt uur op een voetpad bij den z.g. Groeneweg, op 30 k 40 meter van die Duitsche grens beivond, stond plotseling een Duitsch beambte in burger naast hem. Deze vroeg den mijnwerker, waar bij het geld verborgen had. De Kerk- radenaar antwoordde, dat hij geen geld bij zich en ook geen geld verborgen had. Tege- lijkertijd baalde de beambte een revolver voor den dag en sommeerde dfen mijnwerker mee te gaan naar het Zollamt. Tevens schoot hij tweemaal in de lucht. Spoedig arriveerde van een nabij en bewakingspost een Duitsche grensfoeambte in uniform. Obi erger te voor- komen ging Hundsicheid mee naar bet grens kantoor, op een paar bonderd meter afstand gelegen, ofschoon hij nog nadrukkelijk had te kennen gegeven, dat bij op Nederlandsch ge- bied1 was, toen hij werd gearresteerd. In het grenskantoor moest hij zich geheel ontkieeden en werden zijn kleeren grondig doorzocbt. Nadat bij nog verhoord was door een Oberzollner, wien hij alles vertelde, zooals bet gebeurd was, mocht hij weer vertrekken het was inmiddels elf uur geworden met de waarschuwing dat, als het nog eens gebeurdie, hij een pak slaag zou krijgen. Tijdens de overbrenging naar bet Zollamt had de grensbeambte in uniform ook al gedreigd met een flinke aframmeling. DE DIEFSTALLEN BIJ DE VOORMALIGE HAARLEMMERMEERSFOORLIJN. In verband met de onregelmatigbeden, welke bij het afbreken van de voormalige 'Haarlemmermeerspoorlijn Alphen a. d, Rijn Uitboom aan het licht gekomen zijn, ver- nemen wij bet volgende: iBij een door de rijkspolitie van Nieuwveen, in samenwerking met de politie van Zeven- boven ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat honderden dwarsliggers van de lijn aan verschillende personen zijn verkocht. Deze waren alle van diefstal afkomstig, doch daar ze tegen normale prijzen van de hand zijn gedaan, mag worden, aangenomen, dat de koopers geheel te go'eder trouw zijn geweest. lEen verder onderzoek bracht tevens aan het licht, dat groote partijen zand, steenen en ijzer, voor een deel afkomstig van de voor malige perrons der verschillende langs de l'ijn gelegen stations, waren ontvreemd. Als verdacht zich aan een en ander te heb ben sehuldig gemaakt, is door de politie aan- gehouden de expediteur K., te Aarlanderveen, .die de verschillende feiten heeft bekend. Daar de diefstallen echter reeds geruimen tijd geleden gepleegd zijn en verschillende per sonen bij1 de izaak zijn betrokken, zal het on derzoek wel eenigen tijd duren. Het door de politie van Rotterdam en Am sterdam ingestelde onderzoek naar het ver- dwenen materiaal heeft geen direct resultaat opgeleverd. SOHORSING VAN IJMUIDER VISOHLOSSER OPGEHEVEN. De raadsman van den heer K. van Slooten te Umuiden deel't mede, dat de schorsing van den heer Van Slooten als Vischlosser en sor- teerder op 3 dezer door de IJmuider Reeders- vereeniging is opgeheven en dat hij nu weer als te voren in de vischhal werkzaam is. Men zal zich herinneren, dat de schorsing van den heer Van Slooten, die voor de N.S.B. zitting heeft in de Provinciale Staten, inder- tijd ter plaatse zeer de aandacht heeft ge- trokken. De raadsman van den heer Van Slooten deelt tevens mede, dat hij Vrijdag voor zijn client tegen een aantal daglbladen een klacht wegens smaadschrift bij de Justitie heeft in gediend. STELEND ECHTPAAR GEARRESTEERD. Eten rechercheur van het bureau Raam- poort te Amsterdam was er achter gekomen, dat zich in een woning aan de Mamixkade aldaar een groote hoeveelheid artikelen moest bevlnden, die van diefstal afkomstig waren. Om er zeker van te zijn, dat op het juiste oogenblik een inval werd gedaan, stelde hij zich eerst op de hoogte, welke artikelen zich in de woning bevonden. lEen collega-rechercheur werd in den arm genomen en deze stelde zich ini de hoedanig- heid van opkooper, in veibinding met het echtpaar, dat de woning bewoonde, Tamelijk vlot kwam hij met den heer des huizes in aan- raking, die meende een goeden afnemer voor zich te hdbben, meldt de Msb. De pseudo- koopman kon zijn oogen bijna niet gelooven, toen hij de uitgebreide collectie .bontjassen, mantels, tafelgerei en andere voorwerpen te zien kreeg. Het leed geen twijfel, of deze waren van diefstal afkomstig. De pseudo-koopman bood voor de geheele collectie bontmantels twee- honderd gulden, betgeen ver beneden de waarde was. De koop kwam tot stand, en in den nacht zouden de jassen weggehaald worden tegen contante betaling. Enkele uren later kwam de rechercheur- koopman met twee politiemannen terug, om de gekochte bontjassen te halen en tevens het echtpaar te arreSteeren. Hun schrik was groot, toen zij plotseling gesommeerd werden zich over te geven. Zonder eenig verzet wer den zij in bewaring gesteld. Beiden zijn in het politiebureau opgesloten, terwijl ook de voorraad gestolen waren naar dit bureau werd gebracht. BEDORVEN VLEESCH IN VOORRAAD. Van een inwoner van Tilburg, die een goede reputatie geniet, deden geruchten de ronde, dat hij tijdens de afgeloopen kermisdagen aan zijn klanten foedorven vleesch had ver kocht. De keuringscommissie stelde zich in verbinding met de directie van de gemeente- lijke slachtplaats, w'aarna, met assistentie van de politie, een huiszoeking bij den in woner werd gedaan, met het gevolg, dat de geruchten waarheid bleken. De directie van de gemeentelijke slacht plaats deelde mede, dat inderdaad een partij van ruim tweebonderd kilo bedorven vleesch in beslag werd genomen. Het vleesch zou vermoedelijk van buiten Tilburg afkom stig zijn. VOET AFGERUKT. Zaterdagmiddag omstreeks half drie is de 26-jarige militaire motorrijder A. Zoetemans, uit Amsterdam, die van Harderwijk, waar hij herhalingsoefeningen had verricht, naar huis reed, op den Rijksweg te Bussum in voile vaart gereden tegen een auto, die, komende uit dezelfde richting, op het kruispunt nabij den Brediusweg langzaam de richting naar het station Bussum insloeg. De rechtervoet Van den motorrijder werd tegen den bumper van den auto afgeslagen; terwijl Z. eerst zeventien meter verder met de motorfiets op den grond viel. Hij is naar de Majellastich- ting te Bussum vervoerd en later naar het Militair Hospitaal te Utrecht overgebracht. Zijn duo-rijder, een militair, was er met schrammen afgekomen. De bestuurder van den auto had een richtingwijzer uitgestoken. KIND VERONGELUKT. Te Hengelo is Zaterdagochtend het twee- jarige zoontje van den heer B. H. A. Dekkers in een onbewaakt oogenblik achter de ouder- lijijke woning aan den Zinkweg in een putje geraakt, nadat het het deksel had verwijderd. Het kind is in den modder gestikt. INBRAAK IN EEN RADIO-WINKEL TE AMSTERDAM. Twee agenten van de Amsterdamsehe motorbrigade, die in de buurt van de nieuwe Heerengracht te Amsterdam surveilleerden hielden een auto aan, teneinde een onderzoek in te stellen naar de papieren van den bestuur der. Deze gaf te kennen, dat hij deze niet bij zich had, doch hij verzocht ze even te mogen halen, daar hij dicht in de buurt woonde. Hij zou dan den auto zoo lang onder de hoede van de agenten laten. Dit werd hem toegestaan, doch toen de man na eenigen tijd niet teruggekeerd was, kreeg de politie achterdocht en diefstal van den auto vermoedende namen zij den auto mede naar het hoofdbureau. Bij onderzoek bleek, dat zich drie radiotoestellen in den auto bevonden en nu wilde het toeval, dat juist even te voren bij het bureau aan het Johan Daniel Meyer- plein aangifte van diefstal van radiotoestellen uit een winkel gevestigd aan de Nieuwe Heerengracht, was gedaan. De politie toog daarop uit om de dieven op te sporen en het mocht haar gelukken in den loqp van den avond twee bewoners van de Jordaan aan te houden, onder wie de beetuur- der van den auto. De aangehoudenen beweer- den evenwel niets van dezen diefstal af te weten. In afwachting van het verdere onder zoek zijn beide mannen in bewaring gesteld.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2