ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN SPMtte LEED 3 JAAR AAN RHEUMATIEK KLOOSTERBALSEM Om een kind. No. 9652 VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1937 77® Jaargang FeuSMeton Binneniand KON ZICH NIET BEWEGEN TWEEDE BLAD HUISVROUWEN VAN ALLE RANGEN, 'TIS RADION-WIT WAT ZIJ VERLANGEN Dank zij KLOOSTERBALSEM kan hij weer wandelen en fietsen AKKER'S ORIGIN EEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed" -saeanaMMB tamasssasiKBy^m^: jr uum.i ii,nnua iiwmiiiihii ii ii« i 11 hi n11 ii i| n iii Him111 im i hi i iriiinnnr i "v--mum** TER NEUZENSCHE COURANT wnm/uiKVtwtm INSCHRIJVING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat in October 1937 voor den dienstplicht moeten worden ingeschreven per- sonen, die geboren zijn in 1919. Voor de aamgifte ter inschrijving zal in bet bijzonder gelegenbeiid worden gegeven ter gemeentesecretarie op Vrijdag 1 October 1937 en Maandag 4 October 1937 van des voormid- dags 9 uur tot des namiddags 1 uur. Omtrent deze inscbrijving en omtrent de insohryving, die in sommige gevallen binnen een anderen termijn moet plaats hebben gel- den de volgende bepalingen van de Dienst plichtwet en van bet Dienstplicbtbealuit. Wie wel en wie niet ingeschreven moeten worden. 1. Beboudens de onder 2 vermelde uitzon- dering wordt voor den dienstplicbt ingeschre- ven: a. de mannelijke Nederlanider, die op 1 October van bet jaar, waarin hij 18 jaar oud wordt, in Nederland woonplaats heeft, of wiens wettelijke vertegenwoordiger op dat tijdstip aldaar woonplaats beeft; b. de mannelijke niet-Nederlander, die op dat tijdstip ingezetene is. 2. Voor den dienstplicht wordt niet inge- sdbreven de ingezetene, niet-Nederlander, die: a. is geboren in Nederlandseb-IndiS, Surd- name of Curasao; b. blijkt te behooren tot een Staat, waar de Nederlanders niet aan verplicbten krijgs- dienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienstplicbt bet beginsel van weder- keerigbeid is aangenomen. In welke gemeente de inschrijving moet geschieden. De inscbrijving voor den dienstplicbt ge- scbiedt: a. indien de wettelijke vertegenwoordiger in Nederland i^oonplaats heeft, in de gemeente. waarin deze woonplaats is gelegen; b. indien de in te schrijven persoon in Nederland woonplaats beeft, in de gemeente waarin deze woonplaats is gelegen, tenzy hi] een wettelijken vertegenwoordiger heeft, die in een andere gemeente in Nederland woon plaats heeft. Als woonplaats geldt hierbij de woonplaats op 1 October van bet jaar, waarin de in te schrijven persoon 18 jaar oud wordt. Aangifte ter inschrjjving. Behoudens de hieronder vermelde uitzonde- ringen geschiedt de inschrijving voor den dienstplicht op aangifte bij den burgemeester der bierboven vermelde gemeente. De aangifte geschiedt door den in te schrij ven persoon zelf, bij verhindering door zijn wettelijken vertegenwoordiger. Is een rechts- persoonlijkheid bezittende vereeniging, een stlchting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust de ver- plichting tot aangifte bij verhindering op de bestuurders. De aangifte kan geschieden door tusschen- komst van een daartoe schriftelijk gemach- tigde. De aangifte geschiedt in October van het jaar, waarin de in te schrijven personen 18 jaar oud worden. Ten aanzien van personen, die na den gewonen tijd voor inscbrijving m aanmerking komen (zie hiema), geschiedt de aangifte binnen dertig dagen. Zonder aangifte wordt voor den dienstplicht inschreven: a. bjj, die is opgenomen in een krankzin- nigen-, idioten-, doofstommen- of blinden- gesticht, een rijksopvoedingsgesticht, een tuchtschool, een gevangenis of een rijkswerk- inrichting; b. hg, die ingevolge art. 39 van het Wet- boek van Strafrecbt ter beschikkimg van de Regeering is gesteld en niet in een rijksop voedingsgesticht is opgenomen; c. hij, die als vrijiwilliger beboort tot de landmacht, uitgezonderd den vryiwilligen landstorm tot de zeemacbt of tot de over- zeescbe weermacht. ROMAN VAN NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) 37) Vervolg. Hoe haal je het in je hoofd een man te trouwen, die je vader zou kunnen zijn, van wien je niets anders weet dan dat hij aan de drank verslaafd is?" dat drinken zal ik hem wel afleeren. Daar kim je staat op maken..." ,,Zou je denken?" Kitty haalt de schouders op. ,,Nou, dan is er niet veel aan te doen..." Dienzelfden avond doet Kitty een zwakke poging Danny klare wijn te schenken. Maar reeds haar eerste, schuchtere toespeling, dat Nicolle misschien niet zooveel van hem houdt als hij denkt, heeft een averechtsche uitwer king. Danny barst in een schaterlach uit. Hem kan Kitty niet voor den gek houden; daar voor moet zij een dwerg uitzoeken! Den volgenden dag krijgen Kitty en Nicolle bericht, dat Ooverley om zes uur 's middags in vrijlheid zal worden gesteld. Precies op tijd ontmoeten zij elkaar voor het huis van bewa ring. Fred Bigs komt haar tegemoet. Hij schijnt min of meer bedrukt te zijn, mompelt een paar onverstaanbare woorden en wenkt dan een vrouw, die op den hoek van de straat wacht, naderbij te komen. ,,Dit is mijn trouwe gade. Minna beet ze", stelt hij voor. Minna sehijnt zich voor deze bijzondere ge legenheid op haar Zondagsch te hebben uitge- doscht. Zij draagt een lichte zomerjapon, die tot taak heeft haar ietwat corpulente figuur slank te doen schijnen. Haar hoed, in de kleur, van vergeetmenietjes-blauw, staat eenigszins Inschrijving na den gewonen tijd. Voor den dienstplicht wordt ook of wordt opnieuw ingeschreven voor zoover hij met j reeds om een andere reden is ingeschreven a. de Nederlander, die na 1 October van het jaar, waarin hij 18 jaar oud wordt, en v66r 1 Janiuari van het jaar, waarin hy 25 jaar oud wordt, zijn woonplaats in Nederland heeft gevestigd of wiens wettelijke vertegenwoordi ger in dat tijdvak zyn woonplaats aldaar heeft gevestigd; b. hij, die in bedoeld tijdvak Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, indien hi) of zijn wettelijke vertegenwoordiger in Neder land woonplaats heeft; c. de niet-Nederlander, die in bedoeld tijd vak ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden; d. de ingezetene, niet-Nederlander, die in bedoeld tijdvak ophoudt te behooren tot een vreemden Staat, als hiervddr bedoeld. De inschrijving van den onder c bedoelden niet-Nederlander blijft echter achterwege in de gevallen, hiervddr bedoeld onder 2a en b. Met betrekking tot degenen, die na den ge wonen tijd moeten worden ingeschreven, geldt als woonplaats de woonplaats op den dag, waarop zij voor inschrijving in aanmerking zijn gekomen. Strafbepalingen. Met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden wordt gestraft: a. hij, die niet voldoeit aan een op hem rustende verplichting tot aangifte ter inschrij ving voor den dienstplicht; b. degene, die de in verband met de Dienst- plichtwet van hem gevraagde opgaven niet of niet naar waarheid verstrekt. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zes- honderd gulden wordt gestraft hij, die opzet- telijk een van deze feiten pleegt. Vrijstelling van den dienstplicht. Hij, die vrij'Stelling wenscht wegens broe- derdienst of wegens het bekleeden van een geestelijk of een godsdienstig-menschlievend ambt of opleiding tot zoodanig ambt, behoort daartoe, voor zoover mogelijk, aanvraag te doen bij de inschrijving voor den dienstplicht of binnen 10 dagen daarna. Bij de aan gifte bestaat tevens gelegenheid om, in dien de in te schrijven persoon vermoedelijk een andere reden van vrijstelling zal kunnen doen gelden, ook hiervan opgaaf te doen. Beteekenis van de uitdrukking „wettelijke vertegenwoordiger". Waar met betrekking tot den dienstplicht wordt. gebezigd de uitdrukking „wettelijke i Tngez. Med i uitdagend, geheel naar de laatste mode, scheef op het overvloedige, dohkerbruine haar. In haar arm houdt ze een groote, recht- hoekige doos. ,,Het is me bijzonder aangenaam met de dames kennis te maken", zegt Minna, in zeer gebroken Engelsch. Dan wendt ze zich tot Maud en plotseling in haar vertrouwd Weensch dialect vervallend, zegt ze enthou- siast: ,,M'n hemel, wat is dat een lief meisje! Nou, m'n lekker suikerdotje, geef je tante eens een handje!* ,,Ik heb mijn Minna uit Weenen meege- bracht", voelt Bigs zich verplicht toe te lich- ten. ,,Tja, 't is me een malheur geweest, dat ik destijds naar dat zangersfeest in Weenen ben gegaan. Dat moest net mij overkomen! Als vrijgezel ging ik er been en rondom ge- trouwd kwam ik terug. Einfin, het zingen heb ik me sindsdien voor goed afgewend!" Minna schijnt dergelijke aardigheden van haar man te kennen en te waardeeren. Ze lacht er althans zelf het smakelijkst om, waarbij ze intusschen de kartonnen doos opent. ,,Nou liefje, kijk eens! Wat zeg je wel van die mooie pop Hier, neem haar maar. Jij mag haar hebben!" ,,Mensch, Minna", bromt Bigs, ,,van dat Weensch geklets verstaat het kind immers geen woord". Hij duwt Maud het in een chique grijs reistoiletje gestoken, min of meer dddain glimlachende poppenvrouwtje in de arm. ,,Zoo, nu ben je ook een moeder. Neem je kindje nu maar op en ga wat met haar wandelen!" Juichend neemt Maud de pop in ontvangst. Nicolle informeert intusschen naar Coverley. Wjaar blijft hij Hij zou toch om zes uur in vrijheid worden gesteld? Dan trekt Bigs zijn gezicht in een bedenke- lijke plooi en terwijl hij een steelschen blik werpt op Maud, zegt hij fluisterend: ,,Ja, weet u, dat zit zoo... Tja, hm, ze hebben hem om yijf uur eigenlijk al vrij gelaten en toen... tja, toen zat er niet veel anders op dan dat vertegenwoordiger", wordt daaronder verstaaif degeen, die de ouderlijke macht, de voogdij of de curateele uitoefent. Ter Neuzen, 3 September 1937. De Burgemeester voomoemd, P. TELLEGEN. DIENSTPLICHT. Inlevering van Rijksgoederen. In opdracht van den Minister van Defensie roept de Burgemeester van TER NEUZEN de gewone diemstpilichtigen der landmacht, die op 1 October 1937 naar de aanvullings- reserve ovengaan, op, om de aan hen ver- strekte rijksgoederen met uitzondering van schoenen en haarkam in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds eerder heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde personen behooren: a. de gewone dienstplichtigen vsin de lichting 1922, met' uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben beeindigd; b. de gewone dienstplichtigen van andere lichtingen, die met de lichting 1922 de eerste oefening hebben beeindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullings- reserve zijn overgegaan. De inlevering moet, voor zooveel deize ge meente betreft, plaats hebben te Ter Neuzen in de voormalige school aan het Schoolplein, op Donderdag 14 October 1937, des namiddags 2>/2 uur* De goederen zullen in ontvangst worden genomen door den indeelingsdistrictscomman- dant of een ander daartoe aangewezen offi- cier. Wijze van handelen. De dienstplichtige moet bij de inlevering verschijnen in burgerMeeding. Onder ver- antiwoordelijkheid van den dienstplichtige kan de inlevering namens hem door een ander geschieden. Van de inlevering wordt in het zakboekje een aamteekening gesteld. De dienstplichtige, die de hem verstrekte goederen reeds heeft ingeleverd, behoort hier van v66r of op den voor hem bepaalden dag van inlevering te doen blijken door het zak boekje aan den officier die de goederen in ontvangst neemt, te vertoonen, te doen ver- toonen of toe te zenden. Komt een aanteeke- ning van de inlevering niet in het zakboekje voor, dan behoort de dienstplichtige er voor te zorgen, dat bij het zakboekje tevens wordt gevoegd het aan hem uitgereikte bewijs, dat de inlevering heeft plaats gehad. Is zijn oorlogszakboekje (vroeger genaamd veldzakboekje) niet reeds ingeleverd, dan moet met dit zakboekje op gelijke wijze wor den gehandeld. Inlevering op een andere plaats of een ander tijdstip. Indien de dienstplichtige de goederen op een andere plaats of op een anderen. dag wenscht in te leveren, moet hij vergunning daartoe vragen aan den districtscommandant. Wordt zoodanige vergunning verleend, maar maakt de dienstplichtige er geen gebruik van op den tijd en de plaats, daarvoor bepaald, dan wordt de vergunning geacht te zijn ver- vallen. De districtscommandant kan den dienst plichtige ook vergunnen of verplichten, de inlevering in December te doen. Wettelijke verplichtingen. De dienstplichtige is verplicht om in de gevallen en naar de voorschriften, door den Minister van Defensie vastgesteld, goederen in te leveren (art. 41, 2de lid, der dienstplicht- wet). Zoolang de dienstplichtige bij de inlevering aanwezig is, staat hij onder de bevelen van de autoriteit, die met het in ontvangst nemen van goederen belast is. Gevolgen van nalatigheid. De dienstplichtige, die zijn verplichting tot inlevering niet naleeft of wiens goederen blij ken niet in den vereischten staat te verkeeren, we zoolang naar een cafe gingen om te wach- ten tot het zes uur werd. Wat zal ik u zeg- gen... u weet hoe dat gaat. Een geluksdag als deze moest toch worden gevierd... Hoe zal ik u dat uitleggen. Welnu, Conny..." „Is hij beschonken... vraagt Kitty, on- middellijk lont ruikend. ,,Nou, beschonken... dat is te veel gezegd... een beetje onder den intvloed, zou u het beter kunnen noemen". ,,Breng ons direct bij hem!" beveelt Nicolle kort en bondig. ,,Tja, maar dames, dat gaat tocb niet. Hij zou zich heusch geneeren. En het kind is er toch ook hij!" Kitty geeft op een toon, welke geen ver- dere tegenspraak duldt, als haar meening te kennen, dat Bigs' vrouw wel zoo vriendelijk zal willen zijn met Maud aan den overkant in een lunchroom te wachten. Zij moeten Cover- ley onmiddellijk spreken. Gelukkig wordt Maud dusdanig door haar pop in beslag genomen, dat zij geen enkel woord van protest laat hooren, als de nieuwe tante haar meetroont. Met een waar zondaarsgezicht steekt Bigs naast de beide meisjes den rijweg over. Zij slaan een zystraat in tot Bigs voor een kleine bar bljjft staan. ,,Hier binnen is-ie!" Daar binnen is hij. In die armzalige, derde rangs kroeg. Tlwee aan lager wal geraakte sujetten, die hij, Joost mag weten waar, heeft opgescharreld, houden hem gezelschap. Hij laat het eene rondje na het andere aanruk- ken. Zijn keurige, vilten hoed, vol met deu ken, hangt hem achter op het hoofd. Zijn das is los gegaan en bengelt in twee gekreukte einden onder aan zijn boord. Hij hoort de deur open gaan, keert zich op zijn kruk om en staart Nicolle en Kitty Bigs is buiten gebleven wezenloos aan Zwaar leunt hij met zijn arm op het buffet. ,,Mr. Coverley.roept Nicolle. ,,Mr. Coverley! Hoort u me niet?" Coverley knippert met de oogen, alsof hij haar nu pas herkent. Hij lacht eenigszins kan nogmaals tot inlevering worden verplicht (art. 41, 4e lid, der dienstplichtwet) Bovendien kan hy, die aan de oproeping tot inlevering niet voldoet of wiens goederen blij ken niet in den vereischten staat te verkeeren, voor den tijd van ten hoogste twee maanden in werkelijken dienst worden geroepen (art. 42, le lid, der dienstplichtwet). Vervoer. De dienstplichtige, die rijksgoederen buiten zijn woonplaats moet inleveren, geniet voor de reis naar en vac de plaats, waar de inle vering geschiedt, geen vervoer voor rijks- rekening. Echter worden hem, zoo noodig, voor het passeeren van veren, bruggen of tollen op de heenreis en op de terugreis pas- sagebiljetten verstrekt door den Burgemees ter zijner woonplaats. Is het noodzakelijk, dat den dienstplichtige gedurende de reis nachtverblijf wordt verstrekt, dan wordt hem voor rijksrekening door middel van inkwar- tiering huisvesting en voeding verschaft. Vrijstelling van inlevering. Vac de hierboven bedoelde inlevering zijn vrygesteld de dienstplichtigen, die als bij zondere vrijiwilliger" te hoek staan, en de dienstplichtige vrijwilligers van de Vrijiwil- lige landstormkorpsen, Motordienst en Vaiar- tuigenidienst. Komt een „bijzondere vrijwilliger" in zoo danige omstandigheden te verkeeren, dat een behoorlyke opberging of behoorlijk onderhoud van de aan hem verstrekte rijksgoederen hem niet of niet meer mogelijk is, dan kan hij, in dien hij naar de aanvullingsreserve is over gegaan, met toestemming van den comman dant van het landstormkorps, waarvoor hij is geregistreerd, die goederen inleveren. Ter Neuzen, 3 September 1937. De Burgemeester, P. TELLEGEN. MINISTER VAN BOEYEN VER.LAAT HET ZIEKENHUIS. De Minister van Binnenlandsche Zaken, den heer Van Boeyen, die eenige weken in ,,Bro- novo" in observatie is opgenomen geweest, heeft Dinsdag het ziekenhuis verlaten. De Minister zal nog eenigen tijd rust moeten nemen. HET VAN DIEFSTAL BESOHULDIGDE STATENLED TE UMUIDEN. Naar aanleiding van het bericht omtrent den vischdiefstal, welke gepleegd zou zijn door den vischlosser K. van S., lid van de Provin- ciale Staten van Noord-Holland, wordt Het Vaderland namens hem medegedeeld, dat bedoeld bericht niet juist is. Een halbeambte heeft gemeend, dat de heer K. van S., die in de hal bezig was met het in kisten sorteeren der door de Limburgia Ym 54 aangebrachte visch, eenige visschen in een ledige kist ver- borgen had met het doel, die ten eigen bate aan te wenden. De heer K. van S. ontkende en ontkent pertinent, de hem toegedachte cneerlijkheid. De kist, waarin de visschen lagen. stond gewoon bij de andere kisten, waarin andere soorten visch door hem gesor- teerd werden. Volgens den heer K. van S. had de beambte hem evengoed kunnen beschuldigen van poging tot diefstai der visschen in die andere kisten. Niettemin heeft de beambte proces-verbaal opgemaakt en is de algemeen in het bedrijf, waarin de heer K. van S. werkt, geldande regel, dat oak zelfs hij enkel vermoelcn van eenige oneerlijkheid de betrokken persoon inmiddels geschorst wordt, op den heer K. van S toegepast. VEBDERE BESTRIJDING VAN DE WERKLOOSHEID. Donderdag heeft de Minister van Sociale Zaken een conferentie gehouden met vertegen- woordigers van werkgevers-, arbeiders- en middenstandsvereenigingen, over maatregelen, schaapachtig en treedt wankelend op haar toe. Plotseling slaat hij met een dronkemans- gebaar zijn armen om haar been; zijn gelaat is dicht bij het hare. Walging en afschuw maken zich van haar meester. Dien man daclht 'ze lief te hebben? Zoo'n zrwakkeling? Zoo'n gedegenereerd type? Zij rukt zich los en rent als een opgejaagd dier de bar uit. Bigs ontvangt haar, met een huilerige stem klagend over Oonny, die zich zoo vergeten kon. Zonder een woord te spre ken snelt ze hem voorbij. Nog steeds schijnt haar keel van walging dichtgesnoerd. Kitty echter is niet van plan zonder strijd het veld te ruimen. „U hebt me beloofd een week lang niet te zullen drinken. Uw eereiwoord hebt u me ge geven!" snauwt ze Coverley toe. „Een week..." mompelt hij, de deur, waar- door Nicolle verdwenen is, geen moment uit het oog verliezend. ,,Een week..." ,,Nou, kijk me die diwerg eens aan!" spot een van de beide vagebonden, wien de sc^ne bij de deur niet ontgaan is. ,,Die schijnt bier herrie te willen maken...®' De andere zwerver, wiens sproetig gelaat in dagen niet door een scbeermes schijnt te zijn bewerkt, meent ook een duit in het zakje te moeten doen. ,Laat dat kind toch hier komen; nou wordt het pas gezellig", stelt hij lallend voor. ,,Kom maar hier, zus, laat je maar niks wijs maken, hoor...f ,,Mr. Coverley!" Kitty moet aan Maud denken. Tranen van woede omfloersen haar blik. En het volgende oogenblik zij be- greep later zelf niet, hoe zij zich zoo kon ver geten heeft zij haar rechterhand uitge- haald en den verbaasden Coverley, dien zij nog niet tot de schouders reikt, een oorvijf ge geven, die klinkt als een klok... Een bulderend gelach van de beide zWer- vers aan het buffet brengt haar tot bezinning. Verschrikt kijkt ze Coverley aan, doch deze blijkt In bet geheel niet boos te zijn. In- tegendeel, hij glimlacht ondeugend, terwijl hij haar de andere wang toekeert. ,Het kwam in eens, maar 3 jaar lang was het of ik die pijn in mijn rug nooit meer kwijt zou raken. Alles was mij teveel. Men zei mij dat ik rheu- matiek had en daarvan wel nooit meer af zou komen. Toen werd ik opmerk- zaam gemaakt op Kloosterbalsem, die heerlijk verzachtende zalfen werkelijk, na een behandeling van nog geen 6 weken zijn mijn pijnen verdwenen. Ik heb van niets meer last en beveel daarom iedereen den Kloosterbalsem aan." S. SI. te H. Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeevenaard als wrijfmiddel by Rheumatiek, spit en pijnlyke spieren Schroefdoos 35 ct Potten: 62'/i ct. en f 1.04 (Ingez. Med. 1 welke zouden kunnen strekken tot verdere bestrijding van de werkloosheid. Verscheiden van de aanwezigen hebben hun standpunt ter zake uiteengezet, waarbij vele belangrijke kwesties ter sprake kwamen. Minister Romme is voornemens, na deze bespreking verder overleg te doen plegen door een in te stellen Werkcommissie, ibestaande uit vertegenwoordigers van de vakcentralen en van het Departement van Sociale Zaken met de vertegenwoordigers van de bedrijven, waar het nemen van bepaalde maatregelen mogelijk wordt geacht. DE BOTERPRIJS. Op grond van de gepubliceerde mededeelin- gen van regeeringszijde over de verlaging van de heffing op boter, zullen velen, schrijft de N. R. Crt., hebben verwaeht, dat met ingang van 29 Aug. j.l. de boter, dank zij deze ver laging, 10 cent per kg. goedkooper zou wor den. De huismoeders rekenden daarop stellig. De noteering op de Goesche markt was Maan dag voor boter echter precies gelijk aan die van vorige week. Ook van de andere zijde wordt er onze aandacht op gevestigd, dat in bepaalde plaatsen van een verlaagden boter- prijs nog geen sprake is. Wij hebben naar aanleiding hiervan te bevoegder plaatse inlichtingen ingewonnen. Wat den boterprijs te Goes betreft, deelde men mede, dat markttecbnische factoren, o.m. de aanwezigheid van voorraden waarop de oude heffing nog is betaald een rol spelen. Men verzekerde echter tevens, dat de regeering er op bedacht is zooals ook uit de mededeelingen van Zondag-reeds was af te leiden dat de verlaging van de heffing ook inderdaad iaan de consumenten ten goede komt. DE NIEUWE BELGISCHE GEZANT TE 's-GRAVENIIAGE. Overeenkomstig de reeds uitgespraken ver- wacbting- is tot Belgiscben gezant te 's-Gra,- venhage benoemd de beer J. baron Herry, die tot dusver Belgie ajn bet Luxemburgsche Hof vertegenwoordigde. Baron Herry is thans 49 jaar. Hij was voor zijn benoeming te Luxem burg o.m. gezantschapsraad aan de Belgische legatie te Parijs. De nieuwe gezant is van geboorte Gentenaar. Of de Belgische regee ring echter met deze benoeming ten voile tegemoet is gekomen aan de verwachtingen, dat de nieuw te benoemen gezant bet Neder- ,,iVerdraaid, die was raak. Die heeft me met een slag nuchter gemaakt!" En tot haar intense verbazing constateert Kitty, dat aan Coverley plotseling geen spoor van beschonkenheid valt op te merken. Met een snelle beweging brengt hij zijn das in orde, strijkt zijn haar glad en zich daarna tot de beide drinkebroers wendend, werpt hij him een geldstuk toe. ,,Hier, dat is voor jullie! Maar nu eruit, jongens! Ik heb met deze dame een en ander te bespreken." En de beide vagebonden, die al even ver- baasd zijn als de waard achter het buffet, worden -door Coverley met zadhten drang naar buiten gewerkt en staan het volgende oogenblik op straat. ,,Ziez,oo, miss Devine", zegt Coverley, ter wijl hij Kitty een stoel toeschuift, neemt u nu eens even plaats en houdt u mij een paar minuten gezelschap. 't Is hier wel niet bijs- ter gezellig en zindelyk, maar voor een oogen- blikje zal het wel gaan..." En dan begint hij te vertellen. Eigenlijk is het heele plan van Bigs uit- gegaan. Die heeft nu eenmaal een tzwak voor den jongen Danny Ward. Hij heeft in elk geval willen voorkoimen, dat miss Osborn zich tot een onbezonnen stap zou laten verleiden. Zoo'n idom wicht. Dat verbeeldt zichzelf, dat zij plotseling op een ander verliefd is gewor den. Enfin, die zal nu wel grondig genezen zijn! En voor het overige is nu ook alles puik in orde. Wij zullen den nieuwen leider der Estna-fabrieken geen moeilijkheden in den weg leggen en van een schadevergoeding af- zien, wanneer men zich bereid verklaart ir. Ward een aanzienlijk bedrag uit te betalen en hem bovendien nog een behoorlijk contract voor een goede positie in de Estna-fabrieken te geven. Het is niet meer dan billijk, dat men het jonge paar aan een goede start helpt. Ze hebben er immers beiden bet hunne toe bijgedragen om de zaak-Coverley tot een goed einde te brengen... (iSlot volgt.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 5