Sport Kerknieuws. Predikbeurten Gemengde Berichten Laatste Berichten SLUISKIL. HOEK. AXEL. ZAAMSLAG. HONTENISSE. KLOOSTERZANDE. Het nieuwe Posttarieff. ZWEMMEN. DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1937. DOOR EEN TRAM OVERREDEN EN GEDOOD. WEERVERWACHTING. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. FAILLISSEMENTEN. INGEZONDEN STUKKEN. SCHEEPVAARTBEWEGING. den Kanaalweg tegenover de Groenteveiling aan de waterzijde; Molenwater voor touringcars en personen auto's komende van den Veersohen- en Noord- weg tot half drie. Groenmarkt alleen voor personenauto's tot 3 uur. Terrein firma Dron- kers aan den Molenberg, voor touringcars en personenauto's komende van Seisweg en Kou- dekerkschen weg. Men mag deze parkeerter- reinen niet verlaten alvorens H.M. de Ko ningin Middelburg heeft verlaten. Viering van den jaardag der Koningin. Door het Comite van Actie tot regeling van feestelijkheden te Sluiskil, waarvan eere-voor- zitter is de burgemeester, de heer Mr. P. Tel- legen, had ter gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin een feestprogramma weten ineen te zetten, dat de groote belang stelling, die daaraan ten deel viel, ten voile waard was. Het hopfdniummer was een groote allegori- sche optocht, waarvan het leidmotief was, het Huis van Oranje, steunend op het volk, dat christelijk en vaderlandslievend is, is een bron van vrede voor Nederland, waar kunsten en wetenschappen Ijloeien en waar brood, recht en vrijheid is voor alien. In den optocht kwamen voor: Heraut te paard, trommelslagers, Comite van Actie, Nederlandsche vlag. 1. Nederlandsche maagd en de 11 provin- cien (praalwagen van de Christelijke school). 2. Mondhanmonica club .Inter Nos". 3. Het Oranje huis (groep van Polyhym nia). 4. Openbare school. 5. Voor God en Vaderland (praalwagen R.K. Jongelingenvereeniging) 6. Vrede (praalwagen K. J. V.). 7. R.K. School. 8. Roode Kruis (praalwagen van de E. H. B. O.). 9. R.K. Fanfare. 10. Musis sacra (praalwagen van Poly- phonia). 11. De Landbouw (2 praalwagens van „Ons buurtje). 12. Vaandels der diverse vereenigingen. 13. WTNKA. 14. Reclamewagens van de samenwerken- de winkeliers. 15. Praalwagen van de Damciub. 16. Praalwagen van de Duivenmaatschap- pijen. 17. Bloemencorso. De keurig versierde wagens en de smaak- vol gekleede groepen overgoten door het tra- ditioneel Oranjezonnetje, maakten een fris- sdhen indruk en hadden niet alleen geheel Sluiskil, doch ook velen uit de naaste om- geving naar buiten gelokt om met eigen oogen te aanschouwen de vorderingen, welke Sluis kil maakt in het voorbereiden en uitvoeren van feestelijkheden. Het keuren der verschillende praalwagens, waarvan de een de andere naar de kroon stak, kostte der jury veel hoofdbrekens. Voor wat de hoofdafdeeling foetreft kwamen de groep Nederlandsche Maagd en die van het Oranje-Huis met de hoogste punten uit den strijd; terwijl afzonderlijke prijzen zullen wor- den gegeven voor de afdeeling reclamewagens en bloemencorso. Na ontbinding van den optocht was reeds spoedig het tijdstip gekomen, waarop de uit- voering begon der cantate Nederland viert feest" componist de heer Vercauteren, door leerlingen van de hoogste klasse der drie soholen, met begeleiding van de R.K. fanfare; waarna al spoedig een aanvang moest worden gemaakt met ide muziekuitvoering op het stationsplein, waar de mondharmonicaclub .Inter Nos" en de R.K. fanfare musiceerden, tusschen welke beide uitvoteringen de (heer Nobels de massa aanvoerde in een samenzang van vaderlandsche liederen. Het Comite van Actie te Sluiskil, met zijn wakkere medewenkers, welke zich geen moeite ontzien hebben, mogen met tevredenheid terugzien op dezen dag, waarop alles en alien hebben medegewerkt tot het welslagen van een werkelijk Nederlandsch Koninginnefeest. Viering jaardag van H.M. de Koningin. Zooals reeds eenige jaren achtereen, waren de kinderen van de openbare lagere school, onder leiding van de heeren Ockee, Risseeuw en Blok, alsmede de dames Goor en een staf van medewerkers, te ongeveer 2 uur op het voetbalveld vereenigd, om den jaardag van H.M. de Koningin gezamenlijk te vieren. (Het geluk't aan het hoofd dier school, den heer Ockde en zijn medewerkers gewoonlijk, om iets nieuws op het gebied van kinderwed- strijden te brengen. Ook thans waren weer verschillende nieuwe spelen uitgedacht. Het zeer talrijke puibliek, dat de wedstrijden met groot animo volgde, liet zich ook niet on- betuigd, als er onder de toch reeds handige jongens en meisjes er nog eens een in het toijzonder uitblonk. Velen, vooral zij die met een prijsje naar huis konden gaan, zal deze Koninginnedag weer lang in aangename herinnering blijven. Dat de verschillende ververschingen, met dit bij uitstek mooi zomerweer met graagte werden aanrvaard, behoeft natuurlijk geen betoog. Te ongeveer kwart over acht (een beetje stagnatie was ontstaan doordat de muziek- tent niet op tijd in gereedheid was gebracht), begon ,,'Elk naar zijn Krachten", onder leiding van den heer Schirris, met het aangekondigde concert. Met een vroolijke Jamboree-marsch werd het eerste deel besloten. Nu was de ,beurt aan het Crescendo's kin- derkoor. Hier was bijzondere belangstelling voor, omdat het de eerste maal was, dat dit koor onder leiding van mej. Fiek Schirris zou zingen. Elk nummer werd met een krachtig applaus beloond. Het laatste nummer, „Het Kinderkoor", voor soli en koor, viel bijzonder in den smaak. De twee meisjes die, het voor deze gelegenheid geschreven gedicht, zongen, deden dit op een bijzonder goede manier. Een ieder weet, dat een kindergtem in de buiten- lucht maar ijl is, maar deze twee kweten zich bijzonder goed van hun taak en ieder woord was op het marktplein goed verstaanbaar. De soli, met viool- en piano-begeleiding, en het door het geheele koor medegezongen refrein, vormden een prachtig geheel. Geen wonder, dat aan het eind een krachtig bis! bis! zich deed hooren. De leidster vol deed hieraan, door het laatste couplet te doen her- halen. Minder gelukkig was de inzet van het ge- mengd koor Crescendo". Het Wilhelmus werd door de een of andere oorzaak bepaald slecht gezongen. De directeur, die daar blijkbaar geen genoegen mee nam, liet het nog eens over doen en... alleis liep van een leien dakje. Ook zij oogstten veel bijval. Nu was weer de beurt aan ,,Elk naar zijn Krachten", dat met vaderlandsche- en andere populaire liedjes de goede stemming er tot het laatst wist in te houiden. Maar het moet gezegd, het publiek liet zich ook niet onbe- tuigd en zong alle bekende liederen flink mee. Voorzeker weer een geslaagde Koninginne dag. Onbesuisd rijden. Door de gemeente-politie alhier werdMaan- dagavond proces-verbaal opgemaakt tegen een drietal jongens, die met zeker 35 a 40 K.M. vaart per fiets door de kom van het dorp reden. Bij het indraaien van de Lange- sfcraat kwam er een van de jongens te vallen en schoof zeker 5 a 6 meter op zijn rug tegen een ijzeren lichtmast. Wonderlijk genoeg bleek hij zich niet noemenswaard bezeerd te hebben. Daar door dit onlbesuisd rijden de'veilig- heid van het verkeer emstig gevaar loopt, maakt de politie onverbiddelijk proces-ver baal op, zoodat dit geval een waarschuwing moge zijn voor andere dergelijke race- maniakken. Om Koninginnedag. Zooals sedert het bestaan van de Chr. Oranjevereeniging alhier gebruikeiijk is, werd ook aan den vooravond van Hare IVlajesteit's verjaardag weer een wijdingsure gehouden. Tot dit doel was het poaium en het spreea- gestoelte weer fraai gepavoiseerd met ae nationale kleuren en een keur van producten Uit Flora's turn. Het viei ons op, uioe in weerwii van het feit, dat net rood, wit en blauw officieel tot de nationale dnekleur i3 verklaard het Oranje-olanje-bleu ook dit- aiaal weer domineerde, aocn atgezien ttaarvan hebben degerten die zich met deze sobere en tooh zoo hoogst smaakvoile versiering verdien- stelijk plegen te maken, weer eer van hun werk gehad. Ditmaal prijkte een forscne „W" op allegorische wijze op het middenvak van den katheder. Het ruime kerkgeoou.v was in het benedengedeeite ruim ten halve gevula met belangstellenden, toen de heer W. A. den Boggende, als praeses deze wijdingsure opende. Gemeensohappeiijk werd gezongen Fsaim 108 1» en na een toepasselyk. woord van welkom op de wijze van ,,Gott erhalte Franz den Kaiser" een bede voor de Koningin. Llaarop was het woord aan den feestrede- naar den heer Ds. F. A. den Boeft van Rotter-, dam. Deze had tot titel van zijn onaerwerp gekozen: „Nog altijd feest". Hij begon met te wijzen op de groote verwondering bestaanae in het feit, dat in ons land, dat zich als een eiland bevindt in de zee van het communisme en nationaal-socialisme rondom, nog altijd op de traditioneele wijze feest gevierd wordt op de heugelijke dagen in het Vorstennuis, inzon- derheid als de nakende dag van morgen. Het communisme toch wil van een vorstenhuis of dynastie niets weten, terwijl het fascisme getuige Italie deze in het uiterste geval slechts duldt als een ornament. Waar ter wereld is het den huidigen dag nog mogelijk dat wij een feest zien vieren als dit en op deze wijze, ingeluid door een pleohtige wij dingsure in de kerk aan den vooravond. De dichter van den 65sten Psalm zegt het zoo duidelijk: „De lofzang is ftn stilheid tot U, o God!" Spreker wijst op de groote stut van de historie-erkenning, die een groot gedeelte van ons volk blijkt te blijven bezielen, al zijn er in de geschiedenis ook dagen van loochening en verzaking aan te wijzen. De tegenstelling bestaat bij diegenen die liefst maar beginnen te rekenen met het jaar 1936 of 1937 en geen Augustinus of Calvijn erkennen, maar dezen missen de troost, de vrede en de rijkdom van de genade. Het Oranjefeest vindt zijn roe- ping in de historie, die een keten vormt van offers, bloed en tranen, maar ook mag bogen op verheuging en dankzegging. Dat wij onze Vorstin zulk een sympathieke vrouw zouden vinden, zonder meer, noemt hij zuiver huma- nistisch en veeleer is't de organisch gegroeide band van Nederland en Oranje met God tot een drievoudig snoer gegroeid en daarom ver- gelijkt hij dit met de ideale vorm van de huwelijksband, onder het motto: 't Is Oranje, 't blijft Oranje!" In zekere kringen stelt men zich de vraag of wij ons daarom in een Chr. Oranjevereeni ging als het ware moeten „isoleeren". Liever zouden dezen een algemeene Oranjevereeniging wenschen en, nu ja, dan zou men zoo'n kerkdienst op den koop toe nog wel slikken. Men vergete echter niet dat in wezen David Wijnkoop, zegt spr., een kleinzoon van Thorbecke is. Een stut voor Oranje en het Oranjefeest is daarom tevens: de religie. Christelijk Nederland vasthoudend aan dat woord: „Gij zijt het licht der wereld, Gij zijt het zout der aarde!" De kerk nu is het licht, omdat God zelf het zegt, wereld- beheerscher, wereldredder, wereldbehouder! Wijzende op de verbondsgemeensehap slaakt spr. de verzuchting: Mochten jullie in Axel maar eens lichten zijn, die hun schijnsel niet onder de korenmaat laten! Want, waarom ging het in al die andere landen mis, mogen wij ons afvragen bij alle kritiek op kerk, volks- leven en wereldsituatie! Het is duidelijk, zegt spr., biddende voor de broederschap in Duitschland en Rusland, dat wie God verlaat smart op smart heeft te vreezen. De historie- erkenning naast de vreeze Gods, zijn de sterkste stutten voor Oranje" en ons volk. Sodom en Gomorrah ging het goed, zoolang men daar de knieen boog. Stoere Friezen, ronde Zeeuwen en krachtige Limiburgers moe ten dat indachtig zijn en dan zullen de Goden van den tijd het oude Nederland niet hebben. Met de belijdenis: ,,'k Heb met den Heer der Heeren, een vast verbond gemaakt!" voor het oog en zoolang in Nederland met zijn god- vruchtigen minister-president dat volksdeel in kloekheid vasthoudt aan historie-erkenning en religie, zal deze band niet licht verbroken worden. Daarom is dit een feest van ver- bazing dat in ootmoed doet erkennen: O God, wat een genade! Spreker eindigt met de bede daarin niet te verzaken en te blijven in de behoudenis van Gods werk. Hierna werd gezongen het Te Deum: Wij loven U, o God, wij prijzen Uwen naam!" en daarna staande een tweetal coupletten van het Wilhelmus. Met dankzegging eindigend liet tenslotte Ds. Den Boeft nog staande zingen een berijmd dankgebed op de wijze van Psalm 118. In de pauze werden de aanwezigen vergast op een improvisatie op het orgel door den organist der Geref. kerk. Bij den uitgang had een collecte plants. Het was een oijzon- der geslaagde avond, als inzet van de gisteren op de gewone wijze verloopen Koninginnedag, die in al onze straten onder een straknde Oranjezon het dundoek als van huis tot huis deden ontplooien, waarbij de kleuters nog meer kleur en fleur aan het toch reeds leven- dige aanzien gaven. De avond, die de nade- rende najaarskoelte op een weldadige wijze aanbracht, deed velen de schreden richten naar ons Marktplein waar de beide plaatselijke muziekgezelschappen, als om strijd de beste nummers van het marschen-repertoire in edelen wedijver deden klinken, zoodat telken- male het publiek op hartelijke wijze van zijn instemming deed blijken. Alzoo: een heerlijke Oranjedag met een innig feestelijke gezindheid alom in ons stedeke! De dieven gearresteerd. Zooals we de vorige week meldden, zijn in den nacht van 22 op 23 Aug. de langvingers weer aan het werk geweest met het ontvreem- den van 's werkmans have. Thans zijn wij gemachtigd de verblijdende mededeeling te doen, dat dank zij een zestal nachten van onverdroten waakzaamheid en activiteit der Rijkspolitie aan deze en gene zijde van de grens zoodanige aanwijzingen zijn verkregen aat in den nacht van 30 op 31 Aug. een drietal beruchte dieven van hun bed zijn gelicht en gevat. Deze beruchte heeren zijn alien woon- achtig te Stekene, de eenige nog vermiste fiets werd bij hen in beslag genomen. De ontvreemde konijnen zijn, naar bleek, inmid- dels verhandeld en waarschijnlijk te gelde ge-. maakt. Het rrjwiel bevindt zich thans in de Rijkswacht te Stekene. De namen der daders zijn P. D., bijgenaamd P. M., Th. P. en P. van V. De daders zijn voorloopig in verzekerde be waring gesteld in afwachting van nadere schikkingen en voor vele grensbewoners zal dat een opluchting zijn. Jaardag H.M. Koningin Wilhelmina. Ter gelegenheid van den 57isten jaardag van H.M. Koningin Wilhelmina wapperde gisteren van alle openbare en vele particu- liere gefoouwen de fiere nationale driekleur, waardoor ons dorp een eenigszins feestelijken aanblik hood. Des avonds gaf het muziek- gezelschap „De Volharding"' onder leiding van haren directeur, den heer H. Wisse, een con cert op de kiosk, na afloop waarvan een muzikale wandeling werd gehouden. Mede in vebband met het fraaie zomerweer was de belangstelling voor het corps van den heer Wisse zeer groot. Nieuwe weg. De werkzaamheden voor den aanleg van den nieuwen weg LamswaardeKuitaart zijn begonnen. In verband met dezen aanleg wordt thans door een vijftal werkloozen de kabel van het electrisch net verlegd. Ook met de verbetering van den weg in het dorp Lamswaarde en van den weg in den Oostivogelpolder is een aanvang gemaakt. Men is nu bezig met het wegnemen van den ge- vaarlijken bocht Oostvogelpolder-Kruispolder, waabbij gebruikt wordt de grond, die komt van de verbreeding van de waterleiding Koelewei-Kerkpad. Handelscursus. Het staat definitief vast, dat deze cursus, die gegeven wordt in verband met de nieuwe vestigingswet voor middenstanders, doorgaat. Er zijn reeds 24 deelnemers en de lessen be ginnen op Dinsdag 14 September a.s. Met ingang van heden wordt het nieuwe tarief voor de hieronder vermeldde poststuk- ken als volgt: a. Interlocale brieven. Voor een gewicht t/m 20 gram 5 cent. Boven 20 gram t/m 200 gram 10 cent. Boven 200 gram t/m 500 -gram 15 cent. Boven 500 gram t/m 1000 gram 20 cent. Boven 1000 gram t/m 1500 gram 25 cent. Boven 1500 gram t/m 2000 gram 30 cent. b. Locale brieven. Voor een gewicht t/m 20 gram 3 cent. Boven 20 gram t/m 100 gram 6 cent. Voor locale brieven boven 100 gram is het port gelijk aan dat der Interlocale brieiven van hetzelfde gewicht. c. Brieven in het grensverkeer met Belgie en Duitschland en in het verkeer met Cura sao en Suriname: 5 cent per 20 gram of restend gedeelte van 20 gram. d. (Postbladen. Welke van Rijkswege zijn uitgegeven, in het verkeer met Ned. Indie bij verzending per iandmail of zeepost 5 cent. e. Interlocale briefkaarten, alsmede brief- kaarten, verzonden in 't grensverkeer met Belgie en Duitschland, in het verkeer met Curagao en Suriname en in het verkeer met Ned. Indie bij verzending (op verzoek) per Iandmail of zeepost, 4 cent per enkele kaart. f. Gedrukte stukken, met spoedbehande- ling. Voor gewicht tot en met 50 gram 2 cent. Boven 50 gram is het port gelijk aan dat der overige gedrukte stukken van hetzelfde ge wicht. VETERANEN-WEDSTRIJD. Dinsdagmorgen werd alhier in het reeds om zijn wedstrijden bekende zeebad „Schelde" een veteranen-zwemwedstrijd gehouden. Gezien het vroege uur, om 7 uur v.m. werd namelijk reeds aangevangen, waren er veel deelnemers en de publieke belangstelling was zeer groot te noemen. Allereerst werden de veteranen in een groep op de gevoelige plaat vast gelegd. Ver- volgens startten een vijftal veteranen om als 't ware een voorronde te zwemmen. De lengte der baan bedroeg plm. 40 meter en de uit- slag was als volgt: 1. C. Doeselaar, 2. J. Lau rens, 3. J. v. Dixhoorn, 4. K. Hamelink, 5. I. Fonteijn. De eerste drie aankomenden werden toege- laten tot de andere series. De heer K. Hame link moest voor zijn kranig volhouden een medaille in ohtvangst nemen. Vervoigens werden de volgende series ge- zwommen. Baanlengte 50 meter. le serie: 1. M. van Kerkvoort 60.8 sec., 2. P. van Langevelde, 3. A. Bliek, 4. J. van Dixhoorn. 2e serie: 1. J. v. d. Ree, 2 C. Doeselaar, 3. J. Laurens. 3e serie: 1. C. Kolijn, 2. H. Arfoman, 3. A. Herrebout, 4. A. de Vree. De finale bracht aan de start de heeren M. van Kerkvoort en C. Kolijn, waar de heer M. van Kerkvoort met een steivige eindspurt zich op de eerste plaats vestig'de. Totaal uitslag: 1. M .V. Kerkvoort 60.4 sec., 2. C. Kolijn, 3. A. Herrebout, 4. J. v. d. Ree, 5. P. v. Langevelde, 6. H. Arbman, 7. C. Doeselaar, 8. A. Bliek, 9. J. Laurens, 10. A. de Vree, 11. J. van Dixhoorn. Vervoigens startten een ploeg dames- veteranen: 1. metvr. Reijerse 66.6 sec., 2. mevr. Klouwers, 3. mevr. Herrebout, 4. mevr. IJse- baert, 5. mevr. Zeijlemaker, 6. mevr. Guttig. Daarna een handicap-race tusschen de hee ren F. van Oppen, Th. Acke en A. v. Oppen, C. Laurens, deze laatste zwommen de laatste 50 meter van de 100 mede. 1. A. van Oppen, 2. F. van Oppen, 3. Th. Acke, 4. C. Laurens. Tot slot vond door den heer K. Hamelink de prijsuitdeeling plaats. De eerste prijswin- naar ontving een fraaie medaille als kam- pioen der veteranen 1937, geschonken door het comite. NED. HERV. KERK. Beroepen te Baarland de heer B. Dage- vos, hulpprediker te Ter Neuzen. Gereiormeerde Gemeente. TER NEtUIZEN. 7 u., Ds. Ligtenberg, van Lisse. Zondagavond om 10 uur wachtte de 70- jarige mevr. T. D. te Amsterdam met haar vriendin op de Leidsche Vaart te Haarlem op een tram, komende uit de richting Zand- voort. Op het oogenblik wordt de Leidsche Vaart geasfalteerd, waardoor de trams op edn spoor rijden. De dame heeft niet op tijd gemerkt, dat uit de richting Haarlem een tram naderde. Zij kreeg een duw van deze tram en is er daarna gedeeltelijk onder ge- raakt. Haar rechterbeen werd verbrijzeld en zij had inwendige kneuzingen opgeloopen. In zorgwekkenden toestand is de dame naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar zij een uur later aan de gevolgen is overleden. AUTOBOTSING TE 's GRAVENHAGE. Zondagmiddag o'mstreeks 6 uur botsten op het kruispunt de Savomin Lohmanlaan en de Verlengde Duinstraat in Den Haag twee auto's tegen elkaar. Deze wagens waren resp. bestuurd door den 23jarigen P. V. d. D. en den 21jarigen G. H., beiden uit den Haag. De hot- sing was zoo hevig, dat de auto, bestuurd door G. H., over den kop sloeg. Naast den bestuurder zat de 22jarige mej. P. A. B. die in bewusteloozen toestand werd opgenomen en met emstige wonden vervoerd moest worden naar het Roode Kruis Zieken- huis, waar het slachtoffer in den loop van den avond aan de gevolgen is overleden. ERNSTIGE BALDADIGHEID. Een geval van zeer emstige baldadigheid heeft zich voorgedaan te Utrecht. In de Bur- gemeester iReigerstraat wandelde een 70jarige man, die twee jongens als het mikpunt van hun plagerijen uitkozen. Zij vielen hem op verschillende wijzen lastig en gingen zelfs zoo ver, dat zij hem den hoed van het hoofd sloegen. De man wond zich hierover natuur lijk zeer op en liep de jongens achterna om hen te pakken, doch daarin slaagde hij niet. Vervoigens begaf hij zich naar een politiepost- huis, ten einde zijn beklag te doen. Toen hij daar zijn verhaal gedaan had, zakte hij in elkaar. Spoedig daarna is hij overleden. Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrok- ken met toenemende kans op regen of on- weer, later opklarend en koeler. „DE DAG DES OORDEELS". AMSTERDAM. Naar wij vernemen heeft de burgemeester dezer gemeente aan de directie der Amsterdamsohe tooneelvereeniging te ken- nen gegeven dat hij bezwaar heeft tegen de opvoering van het sbuk ,,De dag des oordeels", omdat dit z.i. een toespeling is op den brand in het Duitsche Rijksdaggebouw. Naar be- kend is, heeft de burgemeester van Den Haag een zelfde beslissing genomen tegenover het Hofdstadtooneel, directeur de heer Cor van 'der Lugt, voor een opvoering in Den Haag. JONGETJE VERDRONKEN. Gisteravond is in de zirk achter de R.K. pastorie Onder de gemeente Noordwijkerhout, het 6-jarig zoontje van den heer L. van Schagen verdronken. De vader was met het knaapje op het land waar hij aan 't werk was. Hij zond den knaap vast naar huis en ging even later ook zelf huiswaarts. Toen hij thuiskwam bleek dat de jongen nog niet was thiuis gekomen, waarop de vader op zoek ging. Hij vond het kind verdronken in de sloot lig- gen. Kunstmatige ademhaling leverde geen resultaat meer op. STEEKPARTIJ TE OSS. OSS. Vanmorgen is J. G. die gisteravond tijdens een vechtpartij zekeren C. met een mes eenige steekwonden toebracht, aangehou- den. De man is in het politiebureau inge- sloten. Hij ontkent de steken te hehben toe- gebracht. De toestand van het slachtoffer kan naar omstanidigheden vrij gunstig worden genoemd. VERKEERSONGEVAL. Vanmorgen heeft op den Rijksweg te Drumt een verkeersongeval plaats gehad. De 63-jarige landbouwer T. Leisink, die per rijwiel den Rijksweg wou oversteken heeft daarbij even geweifeld, waardoor hij onder een passeeren- den auto geraakte. De toestand van het slachtoffer is hopeloos. HET TELEGRAAFVERKEER IN CHINA. BATAVIA. De waamemend Consul-Gene- raal ider Nederlanden te Sjanghai bericht, dat de telegraafverbinding van Sjanghai via de buitenlandsche kabel is verbroken. De verbin- ding met de consulaire posten wordt onder- houden via de radio en de ,,Van Galen". OORLOGSBODEMS VERTROKKEN. Een 2-tal Britsche oorlogsschepen zijn van- •morgen plotseling van Gibraltar vertrokken, uitgevaren in de richting van de Middelland- sche Zee. Men kan cfte reden van dit over- haast vertrek niet opgeven. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. SJANGHAI. Vanochtend zijn de Japanners er toe overgegaan de Ohineesche troepen- concentratie ten Westen van het Noorder- station en in den sector van Kiangwan aan te vallen. De actie der Japanners is op groote schaal ingezet. Terwijl de Japansche vlieg- tuigen in actie zijn, dondert aanhoudend Japansch scheeps- en veldgeschut. De Ohi neesche stellingen worden bestookt met projec- tielen van groote ontploffingskracht. De Chi- neezen hebben niet de beschikking over vol- doend luchtafweergeschut. Zij beantwoorden de aanvallen met geweer- en artillerievuur. SJANGHAI. In de omgeving van Woe- soeng woedt sedert gisteren een hevige strijd. Volgens mededeelingen van Chineesehe zijde hebben de Chineesehe troepen het gebied ten Noorden van de Goengtsji heroverd. Van Japansche zijde wordt gemeld, dat de Japan sche troepen gisteren het dorp Pausjan heb ben veroverd. De Chineezen deelen verder mede, dat twee nieuwe Chineesehe divisies bij Woesoeng in den strijd zullen worden gewor- pen. DE EVACUATIE UIT SJANGHAI. SJANGHAI. Ca. 250 van Java afkomstige Chineezen zijn uit Sjanghai met de ,,Tjisaroea" naar Batavia vertrokken. DE JAPANNERS VERSTERKEN HUN STELLINGEN. SJANGHAI. De Japanners versterken hun stellingen langs de linie WoesoengiPausjan. nu zij Pausjan hebben bezet. MIDDELBURG. Namenis de Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat is hedenmorgen aan- besteed het leggen van havensporen met bijkomen'de werken behoorende tot den aanleg van de Zevenaarshaven te Ter Neuzen. Raming 25.000. Hiervoor werd ingeschreven als volgt: Fa. v. d. Poel te Ter Neuzen 25.840 J. M. Dekker te Schiedam 25.545 G. M. Breas te Goes 25.200 M. G. Goedeimond te Goes 24.900 P. Parel te Sliedrecht 24.845 P. F. Voet te Kloosterzande 24.561 J. M. Goedemond te Vlissingen 24.500 L. Timmer te Dordrecht 24.500 A. Oosters te Zwijndrecht 24.440 J. P. Korstong te Wemeldinge 24.260 P. Bot te Sliedrecht 24.250 L. G. J. van der Ven te Dordrecht 24.250 M. Wamael te Sliedrecht 24.142 B. M. van Noordenne te Giesendam 24.110 E. Hofman te Sliedrecht 24.074 N.V. van Plunders Aannemersbedrijf te Ridderkerk 23.880 J. H. van der Ven te Vlissiiugen 23.752 P. Dees te Ter Neuzen 23.300 J. van 't Hoff te Hoek 22.800 L. Soetemei te Brielle 22.660 G. A. v. d. Straaten te Ter Neuzen 22.483 L. J. Dekker te Veere 22.370 A. M. Struij te Nrjmegen 22.344 C. v. d. Klippe te Vlissingen 21.780 J. Lindenberg Cz. te Wemeldinge 21.750 A. M. Kuijper te Middelburg 21.625 Joh. G. Steensma te Lemmer 21.600 L. F. Groosman te Middelburg 21.590 Fa. Joh. H. van Berghem te Noordwijk aan Zee 20.200 W. de Bokx te Hoek 19.844 H. P. Kerckhaert te Westdorpe 19.844 A. A. de Wilde te Middelburg 19.744 Failliet verklaard: C. de Meester, winkelier te Breskens (Papendrecht) Rechtercommissaris Mr. C. E. Muller. Curator Mr. J. Erasmus te Oostburg. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) IN MEMORIAM. Een eenvoudig' mensch is heengegaan. Een eenvoudig mensch maar niet zonder beteekenis, noch voor zijn gezin, noch voor de plaats zijner inwoning. Velen in onze stad zullen met ontroering kennis hebben genomen van het overlijden van Willem 't Gilde. Een man, bekend in het vereenigingsleven te Ter Neuzen. Een gewaardeerd werker in ,,Hulp in Nood", is hij tooh het meest bekend als bestuurslid van het muziekgezelsohap „De vereenigde Werklieden". Hij was een der oprichters. Hij is het gezelschap trouw gebleven tot zijn dood. Veel heeft hij voor deze vereeniging gedaan. Hij was een der goede muzikanten en heeft ondanks de kwaal, die zijn lichaam sloopte, zoo lang hij kon, zijn instrument gehanteerd. Tot zijn dood toe is hij gebleven de eerlijke en accurate penningmeester, die met groote nauwgezetheid deze taak heeft waarggenomen, een taak, die veel werk vereisohte. Beslist in zijn optreden, een man van weinig woorden, maar van daden, iemand, waarop men ook in moeilijke omstandigheden rekenen kon, een trouw en onbaatzuchtig kameraad. Hem bleven ook in zijn huisgezin de slagen des levens niet gespaard. Wij, die hem jaren kennen, weten uit zijn vertrouwelijke oogenblikken, dat hij die slagen diep gevoelde, maar als man wist hij telkens het hoofd omhoog te houden, beseffend, dat het voortgaande leven zijn eischen stelt. Ook in „De vereenigde Werklieden" heeft hij op- en nedergang medegemaakt. Bij de eerste werd hij niet overmoedig, door de laatste liet hij zich niet temederslaan. Een van de oude garde ging heen, iemand, die veel tijd en moeite besteedde aan de zaken, die hij liefhad, zonder op eenige belooning te rekenen, een van de stoere werkers, die in onze moderne tijd zoo zeldzaam worden. Een goed mensch ging heen, te vroeg, helaas! Diep betreuren wij zijn verscheiden. Laat zijn nagedachtenis bij ons in dierbare herinnering blijven. Hij ruste in vrede! T. Augustus 1937. P. Voor Ter Neuzen: 30 Aug. Eng. s.s. THE SULTAN, 405, ijzer, Millom. Van Ter Neuzen: 30 Aug. Eng. s.s. THE SULTAN, 405, ledig, Sunderland. Van Sluiskil: 31 Aug. Eng. s.s. HETTON, 1541, ledig, Tyne. Van Selzaete: 31 Aug. Duitsch s.s. ADRIA, 3637, creosoot, New Orleans. Voor Riemen: 30 Aug. Fransch s.s. PREST. SERGENT, 2927, olie, Batoem. Van Riemen: 31 Aug. Fransch s.s. PREST. SERGENT, 2927, restant, Rouaan. Voor Gent: 31 Aug. Eng. s.s. ESTON, 806, ledig, Antwenpen; Zweedsch s.s. ARDENNIA, 1089, steen, Lysekil; Zweedsch s.s. NORRU- NA, 1602, hout, Archangel; Eng. s.s, MAR GARET ROSE, 169, ijzer, Cork; Eng. s.s. SEAJMEW, 656, ledig, Londen; Eng. s.s. KEN- RIX, 317, ledig, Poole. Van Gent: 30 Aug. Zweedsch m.s. ERIK FRISELL, 2862, led., Narvik; Eng. s.s. DONA ISABEL, 290, ijzer, Londen; Poolsch s.s. WILNO, 1121, fosfaat, Gdynia. 31 Aug. Eng. s.s. DONA FLORA, 292, ijzer, Grimsby; Eng. s.s. HEBBLE, 425, stukg., Goole; Russ. s.s. ELTON, 1052, ledig, Lenin grad; Eng. s.s. RUDMORE, 573, ijzer, Londen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3