ALGEMEEN N1EUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN 'n Barstende Hoofdpijn No, 9645 WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1937 77e Jaargang Schoolbehoeften. Feuilieton Om een kind. Binnenland de levering van schoolbehoeften voor de openbare lagere scholen A, C en D en de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs Burgemeester en Wethouders van TerNeuzen NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Budten Ter Neuzen fr. per post f 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Vocr Belgie en Amerika 2,—, overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Flrma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 25. ADVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels f 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent, bij vooruitbetaling. Grootere letters en cliches worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar Is. Inzending 'van advertentien liefst edn dag voor de ultgave. I)IT BI.AI) VERSCHIJNT IEDEREN MAANOAG- WOENSDAG- EN VRIJDAGAVOND. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen uiterlijk Dinsdag 7 September 1937, des namiddags 2 uur, op het Gemeente- huis aldaar prijsopgaaf inwachten voor voor het dienstjaar 1938. De voorwaarden enz. liggen op de gemeente-secretarie ter inzage, alwaar tevens nadere inlichtingen zijn te ibekomen. Ter Neuzen, 17 Augustus 1937. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, L. J. GEELHOEDT, Wnd. Voorzitter. B. I. ZONNBVIJLLE, Secretaris. DIEN STPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelllng. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter algemeene kennis, dat een uit spraak op aanvrage om vrijstelling van den Dienstplicht, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Tegen deze uitspraak kan binnen tien dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen. A. door den ingeschrevene wien de uitspraak geldt of door diens wettelijke vertegen- woordiger; B. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per- sonen of door hun wettelijke vertegen- woordigers. Het verzoeksohrift moet met redenen om- kleed zijn. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gericht aan de Koningin, doch worden ingediend bij den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending. Ter Neuzen, den 18 Augustus 1938. De Wnd. Burgemeester voornoemd, L. J. GEELHOEDT. doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijn openbare vergaderingen van 17 December 1936, 18 Februari 1937 en 22 April 1937 is vastgesteld de volgende verorde- ning: VERORDENING op de heffing van rechten, als bedoeld in de besmette lijke Ziektenwet 1928, Stbl. no. 265. Artikel 1. Ter vergoeding van en ter tegemoetkoming in de kosten van de ten laste der gemeente komende kosten van vervoer, afzondering, onderzoe'k, verpleging, reiniging en ontsmet- ting, als bedoeld in de Besmettelijke Ziekten wet 1928 Stbl. no. 265 worden van belang- hebbenden rechten geheven overeenkomstig de in de volgende artikelen vervatte regelen. Artikel 2. Het in artikel 1 bedoelde recht is verschul digd wegens kosten van: a. vervoer, de daarvoor door de gemeente gedane uitgaven, evenwel tot geen hooger bedrag dan f 0,25 per K.M. en f 6,in totaal; b. afzondering of verpleging of voor afzon dering en verpleging tegelijkertijd, de daarvoor door de gemeente gedane uit gaven, doch tot geen hooger bedrag dan /7,50 per verpleegdag; ROMAN VAN NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) 30) Vervolg. Zij wil hem tegenspreken, maar met een ongeduldlge handbeweging snijdt hij haar antwoord af. iDe opgewekte stemming, waarin zij beiden verkeerden, is verdwenen. Zeer zakelijk her- haalt hij nog eens alle voorbereidingen, welke voor den volgenden dag getroffen moeten worden. Dan vraagt hij beleefd, maar met ijzige terughoudendheid, waarheen hij haar kan brengen. ,,Misschien wilt u zoo goed zijn mij naar station Mayfair terug te brengen", zegt zij kort. Zij geeft zich geen moeite haar verbitte- ring te verbergen. Hij mag gerust bemerken, dat zij menschen, die te zwak zijn om ver- derfelijke neigingen te overwinnen, veracht. Bij het station verlaat zij zwijgend den wagen en reikt Coverley met afgewend ge- laat de hand. „Goeden nacht", zegt zij fluisterend. „Goeden nacht", herhaalt hij kort, om daar- na snel weg te rijden. Droom en Werkelijkheid. Kitty is van het oogenblik af, waarop zij met Maud uit de autobus is gehaald, vervuld van een vefbeten woede tegen alle recher- cheurs van de wereld. Diverse pogingen van Kaynes en Brownell om haar aan het verstand te brengen, dat slechts hun plicht dit optreden noodzakelijk maakte, blijven zonder resultaat.. Ze keurt het tweetal zelfs geen bilk waardig, zoodat c. onderzoek, de daarvoor door de gemeente gedane uitgaven, doch tot geen hooger bedrag dan 4,per keer; d. reiniging en ontsmetting, volgens het tarief van de Provinciate Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis" te Vlissingen. Artikel 3. In de kosten wordt tegemoetgekomen door de ibelanghebbenden, wier vermengde hoofd som van de gemeentefonds- en vermogens belasting bedraagt: f 8 tot en met 20 10 der kosten; meer dan f 20 tot en met 36 15 der kosten; meer dan f 36 tot en met 50 25 der kosten; meer dan 50 tot en met 66 40 der kosten; meer dan f 66 tot en met 80 60 der kosten; meer dan f 80 tot en met f 96 80 der kosten; meer dan f 96 en hooger 100 der kosten. Belanghebbenden, die in gebreke blijven op aanvraag van Burgemeester en Wethouders een verklaring over te leggen van den Inspec- teur der directe belastingen, aangevende het totaal-bedrag van de vermengde hoofdsom, bedoeld in het eerste lid, zijn het voile bedrag van de kosten verschuldigd. Artikel 4. On- en minvermogenden zjjn van de betaling der in het vorige artikel bedoelde recht, vrijgesteld. Onder on- en minvermogenden worden voor de toepassing van deze verordening verstaan de belanghebbenden, wier vermengde hoofdsom van de gemeentefonds- en vermogensbelasting minder dan f 8 ibedraagt. Indien bijzlondere omstandigheden daartoe aanleiding' .geven, kan de raad geheele of gedeelteiijke opheffing geven van de betaling van het bedrag, verschuldigd volgens artikel 3. Deze ontheffing moet door belanghebben den worden aangevraagd binnen drie maanden nadat het te betalen bedrag te hunner kennis is gebracht. Artikel 5. Onider vermengde hoofdsom der gemeente fonds- en vermogensbelasting" wordt voor de toepassing dezer verordening verstaan de vermengde hoofdsom volgens de laatste door de Rijksbelasting-administratie vastgestelde bedragen, met dien verstande, dat indien van belanghebbende nimmer een vermengde hoofd som is vastgesteld, deze door Burgemeester en Wethouders wordt geschat. Artikel 6. Voor de toepassing dezer verordening worden als belanghebbenden aangemerkt: a. ingeval van vervoer, afzondering, onder zoek en verpleging, zij die vervoerd, afge- zonderd, onderzocht of verpleegd zijn of hun verzorgers; b. ingeval van reiniging en ontsmetting de hoofdbewoner van de betrokken woning, het vaartuig, of voertuig, respectievelijk de eigenaar van de gereinigde of ont- smette voorwerpen. Artikel 7. De invordering van de in deze verordening bedoelde rechten geschiedt overeenkomstig de desbetreffende verordening, vastgesteld' door den gemeenteraad in zijn openbare vergade- ring van 17 December 1936. Artikel 8. Deze verordening treedt in werking met den eersten dag der maand, volgende op die, waarin de Koninklijke goedkeuring door Burgemeester en Wethouders is ontvangen. Vastgesteld door den Raad der gemeente Ter Neuzen in zijn openbare vergaderingen van 17 December 1936, 18 Februari 1937 en 22 April 1937. (w.g.) P. TELLEGEN, Voorzitter. (w.g.) B. I. ZONNEVULLE, Secretaris. hun tenslotte niets anders overblijft dan zich in hun tuinhuis terug te trekken. Tot laat in den avond blijft Kitty met haar zorgen alleen. Noch Nicolle, noch 'Danny laat zich zien. Het is reeds middernacht, als Kitty het lange, vergeefsche wachten moe, eindelijk toesluit haar slaapsalet op te zoeken. Haar, door een geleidelijk toenemende slaap vermoeide en traag werkende gedachten ge- lijken een net met breede mazen. De gebeurte- nissen der laatste dagen zweven in onsamen- hangende brokstukken door het nog half wakende bnein om daarna geleidelijk te ver- vagen en tenslotte geheel te verzinken in dien dommelenden toestand, \fcelke de nog werkende geest als een geluid- en lichtdem- pende mantel omhult. Kitty droomt. Wederom verlaat zij helmelijk met Maud het weekend-huisje. Het is nacht. De hemel is door donkere wolken bedekt. Zij hoort stemmen. Men is haar op het spoor. Een ontzettende angst maakt zich van haar meester. Zij tilt Maud op en rent door het boseh, alsof de duivel haar op de hielen zit. Zij struikelt, valt op haar knieen, sleept zich met inspanning van alle krachten weer overeind en jaagt verder. Plotseling staat er een man voor haar. Zij kan zijn gelaat in de duisternis niet onder- scheiden, maar zij weet, dat het Maud's vader is. Een wonderlijk gevoel zich thans veilig te weten, doorstroomt haar. Behoedzaam neemt hij haar het kind van den arm, woorden fluisterend, die zij niet verstaat. Maar zijn stem klinkt vriendelijk en goedig. Aan zijn zijde gaat zij verder door het bosch. Dan klinken plotseling wederom stem- men, kreten, hondengeblaf. Het geheele bosch wordt levendig. Schreeuwende menschen, Kaynes, Brownell, Benett, Gordon De man zet Maud op den grond, roept Kitty iets toe en rent dan weg. Hij komt echter niet ver. Er klinkt een schot, nog een... Hij zakt ineen, nog volgen de schoten elkaar snel op... Met een schok schrikt Kitty wakker. Er wordt aan de deur geklopt. VERORDENING op de invordering van rechten als bedoeld in de Besmette- lfke Ziektenwet 1928 Stbl. no. 265. Artikel 1. De invordering der rechten als bedoeld in de Besmettelijke Ziektenwet 1928 Stbl. no. 265 geschiedt door den gemeente-ontvanger met inachtneming van de in de volgende artikelen vervatte regelen. Artikel 2. De voldoening der rechten moet geschieden ten kantore van den gemeente-ontvanger binnen 14 dagen, nadat den belastingschuldige een aanslagbiljet, waarvan het model door Burgemeester en Wethouders wordt vast gesteld, door den gemeente-ontvanger is uitgereikt. Artikel 3. Van hem, die nalaat de verschuldigde gelden te voldoen worden deze ingevorderd overeen komstig de bepalingen van de artikelen 291 tot en met 295 der Gemeentewet. Verschuldigde bedragen, waarvan de invor dering niet heeft kunnen geschieden kunnen door den Gemeenteraad oninvorderbaar worden verklaard. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking. tegelijk met de verordening op de heffing van rechten als bedoeld in de Besmettelijke Ziektenwet 1928 Stbl. no. 265. Vastgesteld door den Raad der gemeente Ter Neuzen in zijn openbare vergadering van 17 December 1936. (w.g.) P. TELLEGEN, Voorzitter. (w.g.) B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris, Zijnde aan deze verordening goedlteurmg verleend bij Koninklijk Besluit van 9 Juli 1937 no. 52 en is hiervan afkondiging geschied waar het behoort op 18 Augustus 1937. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. J. GEELHOEDT, Wnd. Voorzitter. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. RADIO-UITZENDING VAN DE TROONREDE. Evenals vorige jaren zal ook thans de troonrede die H.M. de Koningin op den derden Dinsdag in September bij de opening van de Staten-Generaal zal uitspreken, door middel van den radio-omroep worden uitgezonden. Hierbij wordt gebruik gemaakt van de door P.T.T. in de Ridderzaal aangebrachte perma- nente microfooninstallatie, van de b'eide Neder- landsche omroepzenders en, ten behoeve van de luisteraars in de overzeesche gebiedsdeelen van den Phohi-zender en de rijkszenders te Kootwijk. NEDERLANDSCHE WAARNEMER DE BRUIN TERUG. Aan boord van het Zondag te Marseille aangekomen s.s. Ville d'Oran bevond zich lui- tenant De Bruin, de waarnemer van de niet- inmengingscommissie, die aan boord van het Italiaansche s.s. Mongioia, dat onlangs ter hoogte van Algiers is gebombardeerd, is ge- wond. Op de tot hem gerichte vragen antwoordde de heer De Bruin alleen, dat hij alles tegen- sprak, wat tot nu toe omtrent het gebeurde aan boord van de Mongioia is gezegd. Luitenant De Bruin is daarna per vliegtuig naar zijn woonplaats Rotterdam vertrokken. Na zijn aankomst op het vliegveld Waal- haven vertelde luitenant De Bruin, wiens arm gespalkt was: Ik heb de reis van Algiers naar Marseille Kitty, Kitty, doe toch open!" Kitty springt uit bed en opent de deur. „Ik dacht, dat je niet meer kwam, Nicolle. Tot twaalf uur heb ik op je gewacht!" ,,G«weldig, zooals die daar buiten op hun hoede zijn. 't Lijkt wel oorlog. Alle drie uur wisselen zij elkaar af. Nu is Brownell aan de beurt. Hij patrouilleert als een schildwacht op en af." ,,Ja, wij worden bewaakt als misdadigers". Kitty laat zich weer in bed glijden. Zij is nu wel genoodzaakt haar vriendin, die bij haar op den rand van het bed is gaan zitten, direct het verhaal van haar mislukte vlucht te ver- tellen. Maar Nicolle heeft veel belangrijker nieuws. Er gaat bijna een half uur mee heen, voor zij daarmee gereed is. Alles, wat Kitty te hooren krijgt, is zjo avontuurlijk, dat zij zich van den samenhang der verschillende dingen niet onmiddellijk een duidelijk beeld kan vormen. Slechts 6dn feit zet zich in haar bewustzijn vast. Nicolle heeft Maud's vader gezien; ze heeft met hem gesproken. En Kitty moet plotseling aan haar droom denken. ,,Ik heb net zoo raar gedroomd", zegt ze bedrukt. Zij luistert. Pan bromt zachtjes. Er liep iemand langs de schutting. Nu is het weer stil. In het kleine vertrek hoort men slechts de regelmatige ademhaling van het slapende kind. In den, op dit late uur reeds stillen tuin van Hotel .Golden Sim" zitten nog twee gas- ten, twee stevige drinkers, die reeds een aan- merkelijke hoeveelheid whiskey door hun keel hebben laten glijden. Een van hen, Fred Bigs, heeft reeds verdacht vochtig glinste- rende oogen. Het listige, met zomersproeten overdekte gelaat met het dunne, blonde haar heeft een uitdrukkin'g van intens genot, welke niet van deze wereld is en duidelijk illustreert, dat Fred Bigs niet geheel nuchter meer is. ,,Tjonge, tjonge", zegt hij, stil voor zich heen grinnikend, ,,wie had dat gedacht? Is per mailboot gemaakt. Deze overtocht was zeer pijnlijk door de trillingen van het schip. Met assdstentie van den scheepsdokter en be- reidwillige bedienden is dit bezwaar evenwel zoo goed mogelijk ondervangen. Een zeer prettige herinnering heb ik te Al giers van de Nederlandsche kolonie gehoud'en. Dat is klein Holland in groot formaat. De Nederlanders wisten van elkaar niet, dat zij er woonden en zij maakten onderling geen afspraken, mij te bezoeken. Maar toch heb ik alien op bezoek gehad. Gul waren zij met bloemen en allerlei hartelijkheden. Bij mijn vertrek uit Algiers was de heele kolonie aan- wezig. De reis van Marseille naar Rotterdam heb ik nu per vliegtuig gemaakt. De reis met de K. L. M. vooral is mij zeer meegevallen. Het was een genoegen, met het vliegtuig te reizen. Welk een verschil in sendee vergeleken met de reis van Algiers naar Marseille. Vooral de zorgen van den eersten piloot zijn mij zeer welkom geweest en hebben mij zeer geholpen zonder pijn de reis tot Rotterdam voort te zetten. Ik kan u niet zeggen hoe blij ik ben, weer in Nederland terug te zijn en een degelijke Nederlandsche doktersbehandeling tegemoet te igaan. Volgens de dokter zou het geval minstens drie zoo niet vier maanden in beslag nemen, daar mijn bovenarm in vieren is ge- broken. Ik hoop binnenkort bevrijd te zijn van de sell shock die mij sedert het ongeval gebeurde niet langer deed slapen dan twee, hoogstens idrie uur per nacht. De heer De Bruin verklaarde, dat hij door de non-interventiecommissie zeer correct is behandeld. Hij had vele klachten over het zie- kenhuis in Algiers, waar hij werd verpleegd, en toen hij deze klachten aan de non-inter ventiecommissie kenbaar maakte, zond deze hem dadelijk een brief, dat zij zijn grieven on der het oog zou zien en het resultaat was, dat men onmiddellijk voor den overtocht naar Nederland zorg droeg. Tenslotte vertelde de heer De Bruin, dat de kapitein van de Mongioia's avomds om elf uur zeven werd geopereerd en 's morgens om zeven uur overleed. Den geheelen nacht was er geen dokter aanwezig. Een zuster gaf den kapitein injecties om de pijnen te verdrijven. Verder was de stervende aangewezen op den eersten machinist, die zijn kapitein tot het einde ibijstond. DE EVACUATIE VAN NEDERLANDERS UIT SJANGHAI. Aneta meldt uit Batavia: De direetie van de Kon. Paketvaart Maat- schappij heeft een telegram van den gezag- voerder van de ,,Tasman" ontvangen, dat dit schip 130 vrouwen en kinderen aan boord krijgt. De ,,Tasman" zou Dinsdagmorgen om tien uur weer naar Woosoeng varen. DE „TASMAN" BIJ SJANGHAI BESCHOTEN. De direetie van de K. P. M. te Amsterdam heeft Dinsdag het volgende telegram van den gezagvoerder van de zich in de nabijheid van Sjanghai bevindende ,,Tasman" ontvangen: „Bvacuatie gelukt. 75 vrouwen, 57 kinde ren, 50 mannen. Liggen momenteel ten anker zes mijl van Woosung, in afwachting van voorbijtrekken typhoon." De direetie deelt verder mede, dat de „Tas- man", zoodra de typhoon voorbij is, naar Hongkong zal vertrekken. Een nader telegram meldt: Nadat de eva- cuatie geslaagd; was, werd de ,,Tasman" be- schoten. Het schip werd echter niet getrof fen. Op een algemeen omroepsein, waarin ge- waarschuwd werd, dat de ,,Tasman" werd be- schoten, is-het vuren gestaakt. me dat een vrouw! Als ik nog eens een proces te voeren heb, komt er voor mij geen andere advocaat in aanmerking dan zij! Coverley is zeer zwijgzaam geworden. Hij houdt zich met zijn eigen gedachten bezig, gedachten, die zich zoo rotsvast in zijn brein hebben genesteld, dat zelfs een groote hoe veelheid whiskey hen niet vermag weg te spoelen. Hij schijnt overigens niet in de beste stemming te verkeeren. Af en toe raakt hij een kwartier, ja soms zelfs een half uur lang het glas voor zich niet aan, maar dan schijnt hij zijn schade weer te willen inhalen door drie, vier glazen achter elkaar leeg te drin- ken. Dat lijkt dan een protest, alsof hij den een of anderen onzichtbaren toeschouwer wil toonen, dat hij niet van plan is zich door an deren een wil te laten opleggen. ,,Als dat zaakj'e in orde komt"', zwetst Bigs met dubbel slaande tong, ,,en jij weer je eigen baas bent, dan zullen we er eentje op nemen. Dan drinken we twee dagen en twee nachten door. Wat zeg ik? Twee dagen? Een heele week lang wordt ei niets anders gedaan dan gedronkert". Coverley neemt zijn glas, maar zet het daama onmiddellijk weer op tafel. ,,Zeg jij eens, Bigs, denk je, dat iemand zich het drin ken kan afwennen? Bigs staart hem met open mond aan. ,/Wlat vertel je me nou, Oonny? Wil jij je het drinken afwennen? Onder ons ge zegd, Oonny, ik geloof, dat je niet heelemaal huchter meer bent." Geheel onverwacht komt Coverley op Nicolle te spreken. Dat is een meisje dat hem imponeert. Verdraaid nog-an-toe, zoo'n vrouw te hebben, was nog zoo kwaad niet. Hoe denkt Bigs daaroveP? Is het maar een dronkemansidee van hem nog eens te willen trouwen? Nu ja, goed het groote leeftijds- verschil. Bijna 15 jaar. En dan dat drinken. Tja, dat beroerde drinken. Verdraaid hij moest zich dat ellendige drinken toch kunnen afwennen... Bigs is stil geworden. Mechanisch brengt hjj het glas naar den mond, maar hij nipt er die U kwelt en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis, varinachl kunnen zij te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spier- pijn. "Slechts 52 cent per 12 stuks. Overall Ingez. Med, EEN WOOED VAN DANK VAN DEN CHIEF SCOUT. Bij het verlaten van ons land heeft de chief scout Lord Baden Powell tot den pers- en propagandadienst van de wereldjamboree een brief gericht, waarin hij uiting geeft aan zijn dankbaarheid voor de schitterende wijze, waarop de pers het hare heeft bijgedragen tot het welslagen van de wereldjamboree. Voorts verzoe'kt Baden Powell zijn dank over te brengen aan het Nederlandsche volk en in het bijzonder aan de bevolking van Bloemendaal en Den Haag, voor de grootsche en hartelijke ontvangst, welke de wereld jamboree en het intemationale padvinders- congres is bereid. COoRDINATIE VAN VERKEER. Wij lezen in ,,De Standaard": De vorige Minister van Waterstaat, Jhr. Van Lidth de Jeude heeft in een vergadering van zijn partij v66r de verkiezingen medege- deeld, dat een vrijwillige coordinatie van het verkeer, waarbij de groote lichamen op ver- voersgebied toenadering hadden gezocht en tot overeenstemming waren gekomen, spoedig mocht worden verwacht. De indruk werd gewekt alsof daardoor een coordinatie van bovenaf achterwege zou kun nen blijven. Intusschen wordt in bevoegde kringen getwijfeld aan een dergelrjk gunstig vooruitzicht. De meening, dat door een vrij willige overeenkomst op dit terrein, vol klippen en kloven, een oplossing verkregen kan wor den, die meer dan een zeer tijdelij'k karakter draagt en die waanborgen voor een eenigszins redelijke toepassing biedt, vindt lang geen algemeenen aanhang. Blijkbaar ook niet in departementalen kring. De overbrenging van „Binnenscheep- vaart" naar het ministerie van Waterstaat, wijst er wel op, dat de opvolger van Jhr. Van Lidth de Jeude het vraagstuk van de coordi natie van het verkeer als 6en geheel ziet. Voor Nederland is men er niet met een rege- ling voor het rail- en wegverkeer. De binnen- scheepvaart neemt in het vervoerswezen zulk een belangrijke plaats in, dat een regeling, waarbij deze niet betrokken is, tenslotte geen uitkomst biedt. Wij hebben dan ook reden om aan te nemen, dat Minister Van Buuren dit belangrijke vraagstuk in zijn geheel opnieuw in over- weging heeft en daarbij streeft naar een op lossing die met enkel zich richt op een af- bakening van rechten en plichten tusschen spoorwegen en motorverkeer, doch ook een regeling van het vervoervraagstuk, de binnen- scheepvaart inbegrepen, beoogt. slechts aan, alsof het drinken hem niet meer voldoet. Hij slikt, opent zijn mond, wil wat zeggen, maar brengt geen woord over de lip- pen. De omvangrijke adamsappel boven zijn te nauwe boord gaat heftig op en neer, zdd opgewonden is Fred Bigs. Eindelijk wischt hij zich met den rug van zijn hand over den mond en zegt, terwijl hij verwijtend het hoofd schudt. dat hij er zich niet mee zou kunnen vereenigen, als dien door en door geschikten jongen, dien Danny Ward, zijn meisje voor de neus werd weggepikt. Dat zou niet gentle manlike zijn van Conny. Nee, dat mocht Oonny hem niet aandoen... ,,Ik weet, dat de vroujven veel voor je over hebben, Cdnny. In Calais heb ik me daar zelf van kunnen overtuigen. Als je wilt, krijg je er aan elken vinger tien..." Zijn stem klinkt nu bijna smeekend. ,,Nee Conny, je moet me beloven, dat je dat meisje met rust zult laten. Dat moet je me beloven, Conny!" -Den volgenden ochtend, precies om negen uur, stapt Danny voor de poort der Estna- fabrieken van zijn motor. Hij wordt verwel- kclmd door Fred Bigs, die meedeelt een leve- rancier te verwachten. Geheel juist schijnt deze bewering echter niet te zijn, want om leveranties in ontvangst te nemen, had Bigs zich toch zeker niet in feestkleedij behoeven te steken. Hij draagt een donkerblauw pak, waarvan de keurig geperste broekspijpen de kromme lijn van zijn O-beenen echter niet vermogen te retoucheeren. Een fraaie das van dikke, grijsblauwe zijde prijkt onder zijn adamsappel. Een grijze vilthoed heeft hij uitdagend, schuin op zijn hoofd geplant. Waarschuwehd loeit de claxon van een groote Cadillac. Danny schuift haastig zijn motor van den ingang weg. De wagen van mr. Gordon, den directeur-generaal rijdt het fabrieksterrein op. Bigs greet onderdanig, terwijl Danny nrjdig wegkijkt. (Wtordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 1