Van de Sande's Wie doet er mee Schoolvulpen Zwijndr. Pootuienzaad Borduurwedstrijd A. VAN DEN BRUELE Gesmolten REUZEL w Vulpenhouders Pekelvleesch Prijs f 2,50. Laatste Berichten Advertentien onze FIJNE KOEKJES WEER VER WACHTIN G. SCHEEPVAARTBEWEGING. MUZIEKSCHOOL. van 10-12-14 en 16 cent per ons M. DE BRAAL, Vlooswijkstr. 67 11 kunl nog mee V-W ons voor 19 cent 5 pond gemalen Vet f 1.75 Firma E. A. IJsebaert Aangeboden: klein partijtje van oude bekende soort bolronde Pootuien. aan onzen 2,5 Gulden aan de Dame die het mooiste ontbijtlaken maakt. Ziet onze etalages en vraagt geheel vrij inlichtingen. W O L - E N KOU8E1MHUIS Zuivere A. A. MARSILJE Jz. Geenmmuutje maar ik houd het best vol: ik kauw Wrigley Firma P. J. van de^Sande herfst van 1913, overleed hij plotseling aan een beroerte. De overledene had altijd van 30.000 Mk. ge- sproken, die hij voor het verkochte hout zou hebben ontvangen Niemand wist evenwel waar het geld was. Navraag bij de banken en spaarbanken in stad en dorp 'bleef zonder resultaat, het heele huis werd van boven tot beneden doorgesnuffeld, maar hoe nauwkeu- rig men ook zocht, de bruidschat was en bleef verdwenen. En nu begint de tragedie. Op een dag werd de verloofde opgehangen gevonden. Zijn zaak was failliet gegaan. Therese's hart brak. Ze werd steeds zwijg- zamer en sloot zich dagenlang op in haar kamer. Langzamerhand werd haar geest omneveld, ze wilde zich het leven benemen en ze moest naar een gesticht gebracht worden, waaruit ze eerst na zes jaar als genezen werd ontslagen. Ondenwijl was haar broer in den oorlog ge- vallen, haar moeder gestorven en de hoeve overgegaan aan den tegenwoordigen eigenaar. Resel was een oude vrouw geworden, die als dagloonster haar brood moest verdienen. Ze bleef steeds op haar eentje en eerst toen de oude Graberhof vemieuwd werd, mengde zij zich onder de andere nieuwsgierigen en betrad na 24 jaar voor het eerst weer haar voor- malig ouderhuis. Het lot beschikte, dat de noodlottige bundel bankbiljetten, die de voor- zichtige vader zoo goed verstopt had, te voor- schijn kwam, toen het al lang te laat was. IS EEN KUS 5000 DOLLAR WAARD Een groote bioscoop in Pittsburg. Vertoond wordt een klucht met den komiek Jimmy Durante in de hoofdrol. De acteur heeft be- loofd zelf te zullen komen, want het is een eerste voorstelling en in de Ver. Staten is het in de groote steden gebruikelijk, dat de voornaamste acteurs van een film bij een dergelijke gelegenheid optreden, een der hoofdnummers der noviteit ten beste geven om de belangstelling vooi1 de film te ver- grooten. Durante zingt dus zijn vroolijke liedjes en stapt bij het refrein van het tooneel de zaal in, welke tot de laatste plants bezet is. Waar gaat het lied over Natuurlijk over de liefde en over het kussen. Om dit thema te onder- strepen en misschien ook aangevuurd door zijn eigen woorden, buigt zich de komiek in het voorbijgaan over naar een knappe jonge dame, die op een hoekplaats in de middenigang zit en geeft haar een stevigen zoen op den mond. Een gil van onbzetting. De gekiuste dame springt boos op. Hoe durft u, onbe- schaamde vent... roept ze. Maar, maar... het was toch maar... Durante tracht de dame te bezweren, maar ze valt hem in de rede en veegt hem geweldig uit. Het wordt zoo'n leven, dat het orkest ophoudt, het licht wordt opgedraaid, het publiek staat op, begint voor en tegen de dame partij te kiezen en in de herrie loopt de dame zelf de zaal uit. Den volgenden dag al ontvangt Durante van een advocaat de schriftelijke mededeeling dat zijn cliente, mej. Evelyne Brown, hem op- dracht heeft gegeven tegen Durante een eisch om schadevergoeding van 5000 dollar in te dienen. Zij voelde zich door Durantes ge- drag diep ibeleedigd en wel in het openbaar en schatte haar eer, respectievelijk de kosten van herstel op vijfduizend dollars. Of Durante dat geld niet goedschiks zou willen geven De komiek had niet den minsten lust om vrij- willig vijfduizend dollars te betalen en zoo moest de rechtbank beslissen of een door Durante in een bioscoop gegeven kus 5000 dollar waard is, schrijft „Het Vad." Tweemaal moest de zaak worden uitge- steld, de eerste maal omdat Durante op tour- nde in Engeland was, de andere maal omdat hij wegens een engagement voor een bepaalde revue New York niet kon verlaten. De advocaat der dame stelde een schikking voor. Durante zou tweeduizend dollars beta len en daar zou de kus-affaire mee afgedaan zijn. Maar toen wilde de komiek eerst recht geen cent geven en verklaarde, dat hij het vonnis der rechtbank wilde hooren, zoodra de voorstellingenreeks in de New Yorksche revue zou zijn afgeloopen. Pittsburg was Durante voor zijn optreden erg dankbaar. Want ten eerste stond het een interessante en waarschijnlijk zeer vroolijke reohtzitting te wachten, waarin zou worden uitgemaakt of een tooneelspeler de grenzen van het fatsoen overschrijdt als hij onge- vraagd kussen uitdeelt. En ten tweede had het piubliek gelegenheid weddenschappen op den uitslag van het proces af te sluiten. Velen verwachtten dat Durante er met een kleine boete zou af komen, maar er waren ook men- schen, die van meening waren, dat de klacht van mej. Brown izou worden afgewezen, om dat de kus toch alleen onschuldigen schets was geweest. Zoo kwam het dat Durante 10 7 genoteerd stond. De klaagster beleefde voor de rechtbank de zaak afdeed, weinig plezier van het geval. Haast elken dag kreeg ze briefjes en telefoontjes of ze nog steeds 5000 dollars voor een kus vroeg of dat ze be- reid was het voor minder te doen. Een spot- vogel adverteerde zelf: Onderwijs. Geef les hoe men uit kussen kapitaal maakt. Makke- lijk te begrijpen methode, in enkele uren te leeren, matig honorarium. Als adres was het huis van mej. Evelyne Brown aangegeven. Maar Evelyne is toch aan haar trek ge- komen. Wel is de rechtbank niet heelemaal met haar schatting medegegaan, maar het kusje komt den komiek toch op drieduizend dollars te staan. Of het hem dat bedrag waard is geweest, is niet bekend, wel dat er biji de gokkerij aardig wat geld is blijven I zitten. HENRY FORD, ZOOALS MEN HEM NIET KENT. Ben Zweedsch journalist, die gelegenheid had, Henry Ford op zijn landgoed te bezoeken en te spreken, geeft in een Zweedsch blad het volgende interessante relaas zijner in- drukken. Motorgeknetter is sinds lang niet meer het lievelingsgeluid van Henry Ford. Op zijn ouden dag luistert de onvermoeide, nog steeds zeer vitale groot-industrieel het liefst naar het geklapper van paardenhoeven. In Green field Village, een soort levend museum van het verleden, zijn auto's verboden. Op dit landgoed heeft Ford een eigenaardige ten- toonstelling ingerioht. Postkoetsen uit den goeden ouden tijd onderhouden het verkeer met de omgeving. Men ziet huizen uit den tijd der negerslaven alsmede de ontwikkeling van de Amerikaansche industrie. In een enorme hal is een Edison-museum onderge- bracht, waarin men de authentieke latoora- toria van den grooten uitvinder kan bewon- deren. Men ziet ide eerste modellen van uit- vindingen, welke op het oogenblik een van- zelfsprekendheid zijn geworden: telegraaf, gramofoon, gloeilamp, filmcamera, enz. Na tuurlijk is de auto sterk vertegenwoordigd. 1 De eerste iriodellen T en A staan hie'r naast de allermodemste wagens. Men staat ver- wonderd over de auto's van voor den oorlog, onhandig en groot, over hooge wagens, welke nog ietwat aan de postkoets doen denken en dergelijke bezienswaardigheden meer. Is Greenfield Village aan het verleden ge- wijd, het groote gebied rondom Detroit is een land der toekomst. Want hier heeft Henry Ford zijn gecombineerde industrie- en lahd- bouwgemeenten georgani§eerd. Henry Ford meent n.l., dat wanneer de mensohelijke ge- meenschap met een voet in de industrie en met de andere op het land staat, zij tegen elke economisehe crisis gevrijwaard is. Schenkt de arbeid baar geld, de bodem schenkt voedsel en zoo is de arbeider dubbel verzekerd. Aandeelen kunnen vallen, maar de aarde is steeds betrouwbaar. Ford, die er ondanks zijn 74 jaren nog be- trekkelijk jeaigdig uitziet, gaf aan den Zweed nog de volgende inlichtingen: ,,40.000 mijner anbeiders krijgen in het kader van mijn agra- risch program een eigen tuin. Wij contro- leeren het geheele werk en geven den arbeider niet slechts de mogelijkheid om voor eigen gebruik fruit en groenten te kweeken, maar zulks ook voor den verkoop te doen. Iedere arbeider krijgt zooveel land, als hij in staat is te bebouwen. De landbouw heeft gebrek aan arbeidskrachten, terwijl de industrie in tijden van laagconjiunctuur op een oversohot aan arbeiders moet rekenen. Het is mijn vaste overtuiging, dat de oplossing van het probleem in een samenwerking tusschen industrie en landbouw moet worden gezocht." GEZAKT. De commandant van de brandweer te Crawley (Sussex), die een ervaring van 28 jaar heeft in het besturen van vrachtauto's en die al 12 jaar lang de brandspuit rijdt, is gezakt voor zijn chauffeursexamen voor het besturen van zware vrachtauto's. Het- zelfde lot trof twee andere ervaren chauf feurs van de brandweer. Ben hulpchauffeur, die le^rling was van den commandant, is echter wel geslaagd. Stanford, zoo heet de commandant, kreeg van het departement van verkeerswezen de boodschap, dat hij eerst wat meer ervaring op moest doen. Hij krapt zich nu het hoofd, terwijl hij zich afvraagt: „waar en hoe In den oorlog was hij chauffeur op munutie- wagens en sipdsdien heeft hij voortdurend zware vrachtauto's of brandspuiten gereden. „Moet ik soms eerst leeren vliegen", heeft hij wanhopig gevraagd. Het deed hem intusschen plezier, dat hij zijn leerling klaarblijkelijk meer had onderwezen dan hij zelf wist. Het gevolg van het falen van de chauf feurs is, dat de motorspuiten van Crawley voortaan uit moeten rukken met een letter L voorzien, als teeken, dat er een leerling- chauffeur op den bok zit HET GEHEIM DER EGYPTISOHE MUMMIES. >Een Weensch uitvinder is er in geslaagd, de balsemmethode van de oude Egyptenaren te ontdekken. Op de W'eensche herfstmesse zul len nu voor de eerste maal eenige dier mum mies van de 20ste eeuw, die thans eenige jaren oud zijn, getoond worden. Het paviljoen der uitvindingen op de Ween- sche herfstmesse zal ditmaal bijzonder veel bezoekers trekken. De interessantste ,,uit- vinding", die hier te zien zal zijn, is ongetwij- feld de nieuw ontdekte methode voor de balseming van lijken. De uitvinder, een ge- pensionneerd Weensch ambtenaar, heeft reeds eenige jaren geleden een ontdekking gedaan, waamaar de Egyptologen reeds langen trjd tevergeefs zochten; het gelukte hem, de me thode te vinden, volgens welke de oude Egyptenaren en Phoeniciers hun dooden bai- semden. ru Natuurlijk was het den Weenschen uitvin der, die het recept vond, niet mogelijk, reeds indertrjd met zijn ontdekking te voorschijn te treden. Niemand zou hem geloofd hebben. Eerst moest hij zijn methode aan de practijk toetsen. Nu is hij zoover. De mummies van dieren natuurlijk zullen op de herfstmesse een eereplaats innemen. Zij zijn alle reeds eenige jaren oud en toch zien de dieren er nog uit, alsof zij leefden Hoewel deze ,,uitVinding" op zichzelf na tuurlijk van betre'kkelijk geringe waarde is, heeft zij wetenschappelijk toch wel een groote beteekenis. Eeuwenlang heeft men tevergeefs getracht achter het geheim der ouden, die het doode lichaam zoo uitstekend wisten te con- serveeren, te komen. Reeds in de derde eeuw v. Chr. was het in Egypte gebruikelijk, lijken te balsemen. Dit gebruik hing nauw samen met het geloof aan het voortleven van de ziel na den dood. In den vroegsten Egyptischen tijd kende men slechts de natuurlijke uitdroging van het lijk in bepaalde zeer droge rotsholen in de woestijn. Later ging men er toe over, de lijken kunstmatig te balsemen, waarbij men eerst zoutoplossingen en asphalt, later echter olien, harsen en dergelijke stoffen gebruikte. Het recept heeft men ec'hter nimmer kunnen ontdekken, daar het niet opgeteekend werd en het geheim slechts aan de priesters van generatie op generatie werd bekend gemaakt. En nu heeft een eenvoudig Weensch ambte naar de oplossing van dit raadsel gevonden. SMELT HET IJS IN DE NOOEDELMKE WATEREN LANGZAAM WEG Het is bekend dat, de Russen sinds een tien' tal jaren aan de ontsluiting der arctische ge- bieden van Rusland en iSiberie werken en tot dit doel een groot aantal expedities uitgerust hebben. Successen bleven niet uit, maar tenslotte scheen het toch een hopelooze ondememing juist de Noordelijke IJszee voor het Inter nationale handels- en scheepvaartverkeer te willen mobiliseeren. De kansen op de ver- wezenlijking van dezen wensch zijn intusschen in de laatste jaren aanmerkelijk verbeterd en wel door een bijna verrassende verande- ring in het klimaat. Een voorbeeld mag dit duidelijk maken. Toen de Sovjet in het jaar 1927 aan de uit- monding van de ©iberische rivier de Ob een haven bouwden, welke tot taak had Siberische producten naar Europa uit te voeren, kon men nog op hoogstens zestien ijsvrije dagen per jaar rekenen. In het jaar 1929 telde men echter reelds veertig ijsvrije dagen en nog eens drie jaren later, in het jaar 1932, had men zelfs 46 ijsvrije dagen, waarop de schepen zonder hulp van ijsbrekers de haven in en uit geloodst konden worden, Ook in de daarop volgende jaren bleef de situatie gunstig en in het jaar 1936 bleef deze Siberische haven bijna twee maaniden lang vrij van ijs. Dit verschijnsel was zoo opvallend, dat de wetenschap er zich mee ging bezig houden. Men rustte daarom een bijzondere oceano- grhfische expeditae uit, om op de plaats zelve een onderzoek in te stellen. De metingen, welke op vele plaatsen van de honderden kilometers lange kust werden verricht, heb ben aangetoond, dat de gemiddelde tempera- tuur van de Noordelijke IJszee in den loop van de laatste jaren zeer aanzienlijk gestegen is. Als igevolg daarvan smolt het ijs aan de kusten van de IJszee, vroeger absoluut tot het poolgebied behoorend, langzaam weg. Gemakkelijk laat zich dit natuurverschijn- sel niet verklaren. Men is voorloopig nog op hypothesen aangewezen. Een daarvan komt hierop neer, dat er eennieuwe golfstroom is opgedoken, welke de kust van Siberie over een grooten afstand bespoelt. De verwarming is in ieder geval zoo sterk en aanhoudend, dat men er op rekenen mag, dat het wegsmel- tingsproces ook verder zal voortduren, waar- mede dan de commercieele ontsluiting van Siberie volkomen in het bereik der mogelijk- heden zou komen te liggen. NOORDPOOL VERWARMD DOOR DE TROPEN. De warmte is bezig zich te verplaatsen. Terwijl het in de Poolstreken warmer wordt, neemt de temperatuur in de tropen af. Het is de Poolonderzoeker prof. W. Wiese, die tot deze conclusie komt in een boek, dat geheel gewijd is aan de verandering van het klimaat in de Poollanden. Uit de onderzoekin- gen van prof. Wiese is gebdeken, dat de ge middelde temperatuur over een jaar in het aan den Atlantischen Oceaan gelegen gedeelte in de afgeloopen zeventien jaar met twee graden is gestegen. Tijdens de wintermaanden is de temperatuur, vergeleken met 17 jaar geleden, b{jna met vijf graden gestegen en op Franz Jozeflandbedroeg de stijging zelfs zeven graden. Deze wijziging in het klimaat is natuurlijk van grooten invloed in het Poolgebied. De ijs- vloer in de Noordelijke IJszee is kleiner ge worden, de gletschers op de eilanden houden Noordelijker op en zijn op Spitsbergen aan merkelijk kleiner geworden. Ook op de dierenwereld is de invloed reeds bemerkbaar. Er worden in de Noordelijke regionen thans dieren aangetroffen, die men er vroeger niet zag, ook visschen, en speciaal de kabeljauw komt thans veel Noordelijker. Prof. Wiese heeft ook in vele deelen der Sovjet-Unie een milder temperatuur kunnen vaststellen. Hij schrijft dat toe aan grootere luchtstroomen tusschen de Pool- en de tropi- sche gebieden, hetgeen, naar hij meent te kun nen vaststellen, heeft geleid tot een daling der temperatuur in de tropische landen. GUMWORM WIJST NIEUWE WHGEN AAN DE LICHTTEOHNIEK. De pogingen van wetenschap en techniek om licht zonder warmte te produceeren, zijn reeds tientallen jaren oud. Nog worden er in de were'ld enorme hoeveelheden energie nutte- loos veibruikt, wijl de electrische gloeilampen slechts een zeer klein deel van den naar hen geleiden stroom in licht omzetten, terwijl de rest in den vorm van warmte wordt uitge- straald. Men behoeft slechts een brandende gloeilamp aan te vatten om er zich van te overtuigen, hoe verkwistend wij bij de ver- lichting met de energie omgaan. Nu ligt de vervaardiging van koud licht absoluut in het bereik der mogelijkheden, zoo- als trouwens het zgn. Neonlicht reeds vol- doende bewezen heeft. Voor de gewone huis- verlichting komt het Neonlicht echter niet in aanmerking, daar aanleg en bedrijf onrendabel zouden zijn. Een nieuwen weg om koud licht te vervaar- digen, wijst nu volgens de mededeelingen van professor Sjibatahet glimwormpje! Na- dat vele geleerden met meer of minder suc- ces naar het geheim van de lichtbron van dit diertje, dat zoologisch in het geheel geen „worm", maar een kever is, hadden gezocht, sloeg de Japanner bij zijn onderzoek een nieuwen weg in. Sjabata, die niet slechts een groote zoologische, maar ook een geologische kennis bezit, wist, dat vele steenen over een bijzondere lichtkracht beschikken. Gewoon kwarts straalt in het duister, wanneer men twee stukken tegen elkaar wrijft, licht uit. Professor Sjibata stelde nu de hypothese op, dat ook het glimwormpje zrjn lichtgevende kracht aan een geheimzinnig kristal, dat hij triboluminicents noemde, te danken zou heb ben. Ter staving van zijn bewering, stelde Sji bata een onderzoek met rontgenstalen in. Hij benutte daartoe het moderne Laue-diagram, waarmede de aanwezigheid van een kristal kan worden aangetoond. Het resultaat van dit onderzoek was nu inderdaad, dat er een kristal in een week lichaampje in het licht- orgaan van den glimworm werd aangetoond. Volgens professor Sjibata kan het diertje nu het kristal door een bijzondere activiteit der spieren tot gloeien brengen. Whnneer de beweringen van Sjibata, welke op het oogenblik onderzocht worden, juist zijn, staat de techniek mogelijkerwijs voor de op lossing der ideale schepping van koud licht. Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid- Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrok- ken. Aanvankelijk regenbuien met kans op onweer. Later opklarend. lets koeler. OUDEN MAN GEKNEVELD EN GEDOOD. DEN HAAG. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad heeft heden geconcludeerd tot verwerping van het hooger beroep van P. M., die door het gerechtshof te Leeuwarden is veroordeeld tot 6 jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest, als te zijn betrok- ken bij den moord in den nacht van 24 op 25 Juli 1936 gepleegd te Opeinde, waarbij de daders een ouden man, zekeren Z., hebben gekneveld en gedood. De Hooge Raad zal 27 Augustus arrest wijzen. ERNSTIG MOTORONGELUK. HELMiOND. Gisterenavond naderde op den provincialen weg naar H-elmond de 24-jarige motorrijder G. C., uit Deurne, toen uit tegen- over gestelde richting kwam aangereden de motorrijder L., met als duorijder De G. uit Oss. Door nog niet bekende oorzaak zijn beide voertuigen in botsing gekomen, waar- door C. tegen een boom reed en zwaar ge- wond bij zijn totaal vernielden motor bleef liggen. Vannacht is het slachtoffer tenge- volge van den bekomen schedelbasisfractuur en zware inwendige kneuzingen bezweken. De beide andere rijders bekwamen slechts lichte verwondingen. DOODELIJK ONGEVAL. Gisteravond is het 9-jarig zoontje van den heer J. Veenboer te (Hoom spelende onder een auto van de Fa. Schermer geraakt. De jongen werd vrijwel op slag gedood. Toen de bestuurder van den auto, de chauffeur P., de gevolgen van de aanrijding vemam, was hij dermate overstuur, dat hij het bewustzijn verloor. NOG MEER DUITSCHERS UITGEWEZEN. LONDEN. De Daily Herald meldt, dat nog meer Duitschers uit Engeland zouden zijn uitgewezen. 'Het Labourblad schrijft: ,,Een aantal Duitsche onderdanen zijn door het Home-Office gewaarschuwd, dat zij Engeland moeten verlaten. Zij vertrokken onmiddellijk. Bovendien hebben nog andere Duitschers, na een grondig verhoor door inspecteurs beslo- ten zoo spoedig mogelijk te vertrekken. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN. Het Japansche gamizoen te Tientsin meldt, dat de Japansche eenheden, die gistermorgen den aanval op Nankau waren begonnen, de stad tenslotte gisteravond om half 9 hebben bezet. Hoe groot de verliezen aan beide zijden zouden zijn staat nog niet vast. VERGADERING VAN HET KABINET. TOKJO. In den Kabinetsraad van heden werd besloten dat de regeering onderhande- lingen zal voeren met de Chineesche regee ring, teneinde te verhinderen, dat de toestand te Njanghai verergert. DEN STRIJD ONTBRAND. NJANGAI. Vanmorgen hebben zich op 3 of 4 plaatsen in de Noordelijke zone van de intemationale concessie schermutselingen voorgedaan, doch de voornaamste strijdkrach- ten zijn kalm gebleven. Het kwam tot een treffen tusschen een Chineeschen mitrailleur- post en een honderdtal Japansche mariniers. Elk der partijen beweert, dat de ander het vuur heeft geopend en de Japanners voegen hieraan toe, dat zij den mitrailleurpost het zwijgen hebben opgelegd. Na de verklaring der Chineezen, dat zij de onschendbaarheid der Internationale concessie niet meer zullen kunnen handhaven, zijn de Britsche, de Fransche, de Amerikaansche en andere buitenlandsche strijdkrachten gemobi- liseerd en heeft men aan de Noordzijde der concessie barricaden opgeworpen. Uit Hongkon meldt Reuter dat de daar ge- stationneerde Britsche troepen, zich gereed maken, naar Sjanghai scheep te gaan. j BOMBARDEMENT DER CITADEL TE HANKAU. TOKIO. Van Japansche zijde wordt mede- gedeeld, dat de Chineeschen nog steeds meester zijn \'an de citadel te Nankau, die de stad beheerscht, doch dat de Japansche troepen hopen, deze stelling voor den nacht te kunnen innemen. Om 6 uur is de Japan sche artillerie met het bombardement begon nen, om de versterking te vernielen. NOT A AAN JAPAN. TOKIO. De woordvoerder van het Ministe- rie van Buitenlandsche zaken heeft medege- deeld, dat Kadago, de Japansche ambassa- deur een nota der mogendheden in ontvangst heeft genomen, Hij weigerde evenwel om- trent den inhoud van dit document iets mede te deelen. EEN RIVIER VERSPERD. TOKIO. Uit goede bron wordt vemomen, dat de Chineesche autoriteiten verscheidene schepen tot zinken hebben laten brengen, om Njanghairivier te versperren. Bij de schietpartij die zich van morgen in de stadswijk Sjapei heeft afgespeeld, zouden ver scheidene koopers in de woning van den Ja- panschen militairen attache zijn gedrongen. Morgen zou een Amerikaansch vlaggeschip te Njanghai aankomen. Van Ter Neuzen: 11 Aug. Duitsch s.s. ANNA REHDER, 377, ijzer, Gdynia. Voor Selzaete: 12 Aug. Duitsch s.s. USE- DON, 941, creosoot, Londen. Van Riemen: 11 Aug. Eng. s.s. RIO AZDR, 2513, ledig, Moermansk. Van GentTer Neuzfin: 11 Aug. Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg, Londen. Voor Gent: 11 Aug. Eng. s..s. TRENT- WOOD, 369, slakken, Immingham; Zweedsch s.s. OSCAR MIDLING, 1371, ledig, Antwer- pen; Grieksch s.s. AIGHAI, 862, erts, Setufoal; Eng. s.s. DRAKELOW, 1021, erts, Setubal; Eng. s.s. LUMINOUS, 2875, olie, New Orleans. 12 Aug. Lett. s.s. KULDJGA, 1186, hout, Ventspils; Eng. s.s. ORIOLE, 217, stukg., Londen; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Ant- werpen; Eng. s.s. TRINGA, 972, stukg., Ant- werpen; Eng. s.s. RAiLLUS, 920, stukg., Ant- werpen. Van Gent: 11 Aug. Zweedsch s.s. MARG, 709, ledig, Dunston; Duitsch s.s. EVA, 851, ledig, R'dam; Duitsch s.s. CLAUS BOGE, 1344, Antwerpen; Noorsch s.s. SKOCHEIM, 1632, ledig, Archangel. 12 Aug. Eng. s.s. DRAKELOW, 1021, led., Blyth; Noorsch s.s. LYSAKER, 485, ledig, Antwerpen; Noorsch s.s. CRESCO, 732, ledig, Bremen; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ijzer, Londen. Degelijk en goedkoop Muziekonder- wijs voor iederen leeftijd. Naar ver- kiezing zonder prijsverhooging ook les aan huis bij de leerlingen. De leerjaren beginnen in September en eindigen in Juli. Het deelnemen aan de examens is vrij, niet verplicht. Alle inlichtingen en inschrijvingen bij de DIRECTRICE, Zandstraat 9, Ter Neuzen. Probeert U eens Ook voor een heerlijk Rozijnen- broodje van 25 of 35 cent is UW adres Maar geef U dan zeer spoedig op. Schitterende [1 I N A N T autotocht naar U I 11 H II I op Woensdag IS Augustus. Overweldigend natuurschoon! Profiteert van deze gelegenheid. Er kan worden in- en uitgestapt langs de reisroute Zaamslag—Axel. Voor opgaven: WESTKOLKSTRAAT 5. per pond SO ct gebandoleerd. Noordstraat 38 - Ter Neuzen de in alle kwaliteiten en prijzen, vindt U bij de

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3