Landbouwberichten Gemengde Serichten TER NEUZEN, 11 AUGUSTUS 1937. AXEL. WALSOORDEN. y GROENENDIJK. RECHTSZAKEN. STEEKPARTIJ TE HEERENVEEN. DOOR EEN TRAP VAN EEN PAARD GEDOOD. D. H. ROODHUYZEN 8. Co. kv. MAKELAARS (Ingez. Med.) Aanval op een Grieksch schip. Uit Algiers wordt gemeld, dat een Grieksch schip, naar men meent'te weten de „Ktista- kis", veertig mijl ten westen van Algiers is aangevall-en door een vliegtuig, dat hetzelfde kenteeken droeg als het toestel, dat de Bri tish Corporal en andere schepen gebombar- deerd heeft. Twee bommen werden in de nabijheid van het schip igeworpen. Volgens de .Temps" zou het Grieksche stoomschip „Ktisakis", dat op 18 mijlen ten westen van Algiers draadloos had medege- deeld, door een vliegtuig beschoten te worden, in een volgend draadloos bericht zijn oproep om hulp hebben ingetrokken en hebben mede gedeeld, dat het zijn reis voortzette, daar aan fooord van het schip niets beschadigd was. EXAMENj NUVERHKIDSONDEKWIJS. Voor de akte NOb slaagde de heer A. Stoelwinder te Ter Neuzen. EXAMEN HOOFDACTE. Te Rotterdam slaagde de heer Ch. W. J. Baeten te Nieuw-Namen en S. A. Luitwieler te Ter Neuzen. EXAMEN FRANSC'HE TAAL L. O. Voor het examen Fransche taal L.O. slaag de de heer G. K. L. Flos te Clinge. EXAMEN POUTIEDIPEOMA. Bij het examen igehouden van wege den Bond van Chr. politieambtenaren slaagden .de heeren H. van Maanen en J. Seipper, beiden te Sluis. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Juli werd aan het kantoor der posterijen te Ter Neuzen op spaarbankboekjes ingelegd 98.232,67 en terugbetaald 62.884,95, derhalve meer inge legd dan terugbetaald 35.347,72. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be- droeg 49. WERKLOOZEN UIT OVERIG ZEELAND NAAR Z.-VLAANDEREN. Eenigen tijd geleden is door Ged. Staten van Zeeland een regeling getroffen inzake het vervoer van werklooze arbeiders uit overig Zeeland naar Z.-VJaanderen per provinciale boot voor de helft van den prijs 2e klasse. Bedoelde arbeiders konden werk vinden bij het trekken van vlas enz. I>eze regeling gold voorloopig voor het tijdvak van 12 tot en met 31 Juli j.l. Ged. Staten hebben deze regeling thans ver- iengd en wel voor onbepaalden tijd. GEVONDEN VOORWERPEN. He inspecteur van politie alhier maakt be- kend, dat omtrent onderstaande -gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn, aan de daarachter vermelde adressen. Papiertje inh. eenig geld, mevr. Vink, Axel- schestraat 176. Bril in etui, L. Molegraaf, Tholensstraat 99. Band van een j-urk, E. van der Bent, Tram- straat 18. Jongensjasje, C. Vaal, Schoolplein 15. Kinderhandtaschje, A. M. Verpoorte, Veld- straat 5, Sluiskil. Vulpotlood, mej. Zegers, Vlooswijkstraat 47. Rozenkrans in dtui, J. van Kolk, Dijk- straat 67. Kinder-portemonnaie met inhoud, L. Bare- man, Blokken 16. Een paar gummilaarzen, W. van Dixhoorn, Jozinastraat 14. s Tasch, inh. badpafc enz., M. van Kerkvoort, Axelschestraat 84. Padvindersriem, M. H. Leunis, Leliestr. 5. Kinder-portemonnaie met inh., D. Leen- houts, Nieuwediepstraat 18. Sleutel, knipmes, sigarenkoker inh. papie- ren en twee portemonnaie's met inh., Bureau van Politie. Armbandje, G. Luijlk, Korte Kerkstraat 9. TE WATER OVER DE ZEEUWSCHE STROOMEN NAAR ROTTERDAM. De bijzondere aandacht der lezers wordt ge- vestigd op de in dit nummer voorkomende advertentie, betreffende den geregelden pas- sagiersdienst, die door de scheepvaartmaat- schappij „Telegraaf" gedurende de maand Augustus dagelijiks wordt onderhouden tus schen Walsoorden en Rotterdam. Voor hen die willen genieten van een mooien vaartocht over de Zeeuws-che en 'Zuid-Hollandsche stroomen biedt deize dienst een bijzondere en ook goedkoope gelegehheid. MET EEN KANO 'S NACHTS OP ZEE. Maandagavond laat werd van Nieuwe-Sluis gerapporteerd dat een kano zonder lichten in de Wielingen ronddreef. Omstreeks half twaalf is hierop de tender van het Belgische en de motorafhaalboot van het Ned. Loods- wezen naar de aangeduide plaats vertrokken en hebben daar met schijnwerpers ieder een deel van de vaarroute afgezocht. Bewesten boei no. 7 vond men toen een schip, dat later het Belgische s.s. „Malines" van de Ant- werpenHarwichlijn bleek te zijn, dwars over het vaarwater liggen, en welks bemanning reeds bezig was om de late kanovaarders aan boord te nemen. De boot van het Neder- j landsche Doodswezen heeft hierop de inzit- j tenden van de ikano, zekeren B. uit Vlissingen met twee dames, aan boord genomen en hen omstreeks kwart over een behouden aan wal gebracht. De kano werd op sleeptouw ge nomen. Alles is -dus gelukkig nog goed afgeloopen. (VI. Crt.) T.B.C.-collecte. De vanwage het T.B.O.-fonds ,,Draagt elknders lasten" aangesloten bij het Chr. Nat. Vakverbond alhier gehouden speldjes-collecte heeft het bevredigend netto resultaat van f 103,47 opgeleverd. Zwerversleed. In eenizaamheid draagt ,,Fonske" zijn zwer versleed en in deerniswaardigen toestand werd de arme ,,doolaard" dezer dagen aangetroffen in de nabijheid van een onzer buitenwijken, liggende onder wat oude balen, met als voed- sel naast zich eenige wortelen. Naar hij be- weerde had hij geen onderdak en bij de heer- schende zomersche nachtelijke temperatuur oordeelde hij het blijkbaar geen bezwaar in de buitenlucht te v-erblijven en zich op deze primi- tieve wijze van deksel en eten te voorzien. De logementhouder J. V. die zich reeds langen tijd achtereen over de ,,stumperd" had ont- f-erm-d en hem gastvrijheid heeft verleend, heeft zich, naar wij vememen, andermaal be- last met de zorg voor den dakloozen sukke- laar. Gecompliceerde armbreuk. De veehandelaar de R., die met zijn zoon als bestuurder in een vrachtauto over de Kanaaldijk reed werd opmerkzaam gemaakt gedurende deze rit, op een van achter een stilstaande auto naderende bakfiets. Toen hij een stopsein gaf en zijn arm buiten de cabine van den door zijn zoon fbestuurden vrachtwagen stak, is zijn arm schijnbaar met zoodanige kracht In aanraking gekomen met de stilstaande auto, dat benevens een tamelijk groote vleeschwond later door dr. J. W. Kal- hom een emstige gecompliceerde armbreuk werd geeonstateerd. De R. moest in het ziekenhuis te Sluiskil worden opgenomen waar hij, naar verluidt, wel eenige weken zal moeten verblijven. Muzikaal uitstapje. In navolging van j.l. Zaterdag zal a.s. Zaterdag andermaal een (uitstapje naar de buitenwijken ondernomen worden en ditmaal naar de villawijk van de 1'Azote en de Axel- sche Sassing, mits het weder dient. De „Concordia"-Bazaar-Collecte. Naar wij vernemen heeft de „Concordia- bazaar-collecte een zoodanig bevredigend ver- loop, dat het welslagen verzekerd is. De toe- zegging van geschenken in natura en in den vorm van huisvlijtproducten is van dien aard dat men mag spreken van een algemeene sympathie onzer gansche burgerij. Bovendi-en werd reeds pl.m. f 150,in geld gecollecteerd, zoodat Concordia" met vertrouwen en gun- stig perspectief in het verschiet, thans de plannen in vasteren vorm kan gieten. Verkeersstagnatie. In de Zeestraat nabij de door dr. Kalhorn bewoonde villa ,,Wilhelmina" kantelde een met vlas beladen wagen van den heer de W. uit Koewacht, met het gevolg, dat den der wielen van den wagen brak en op dit drukke punt eenige verkeersstagnatie ontstond daar in de nabijheid tevens de weg was opgebroken. De Z.V.T.M. kon echter zonder vertraging passeeren. Zure appelen. De appelen en peren in den tuin eener leeg- staande woning alhier werden met den dag aanlokkelijker. Eenige jeugdige personen kon den dan ook de verleiding niet langer w^er- staan en ibesloten het er maar eens op te wagen en zich te goed te doen aan het heer- lijke fruit. Ze werden helaas betrapt, zoodat van een volledige smulpartij niet veel terecht kwam, maar wel van een verbaal, dat door de politie werd opgemaakt. Zilveren kloosterjubileum. Ter eere van de Ze-ereerw. Moeder Overste van het St. Antoniusgesticht alhier zal Woensdag a.s. worden feestgevierd bij gelegen- heid vai^ haar zilveren kloosterjubileum. De dag zal worden begonnen met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen door den Zeereerw. heer Rector. In den namiddag om 4 uur zal een plechtig H. Lof plaats hebben. Ongetwijfeld zal door velen gebruik worden gemaakt van de receptie die van 11% tot 12% uur zal worden gehouden. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Dinsdag 10 Aug. 1937. De volgende zaken werden behandeld: G. d. H., oud 34 j., timmerman, wonende te Arnemuiden, gedetineerd, werd ten laste ge- legd, dat hij omstreeks Mei 1.1. te Arnemuiden opzettelijk Jacolb Francke van het leven heeft beroofd, door hem opzettelijk gewelddadig met een mes of scherp voorwerp te steken in zijn hals, waardoor de linkersleutelbeen- ader is doorgesneden benevens enkele kleine andere vaten en Jacob Francke ten-gevolge van verbloeding kort daama is overled-en; subsidiair werd hem het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel den dood tengevolge hebbend, ten laste gelegd. Eisch 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Mr. Kuipers pleitte clementie. P. F. V., oud 35 j., vrachtrijder, wonende te Zaamslag, werd tenlaste gelegd, dat hij om streeks 30 December 1936 te Schoondijke J. A. Steenhart heeft opgelicht voor een bedrag van f 50 terzake van het vervoer van steen voor rekening van genoemden Steenhart; in de jaren 1934, 1935, 1936 en 1937 in Zeeuwsch-Vlaanderen er een beroep of ge- woonte van heeft gemaakt van het koopen van goederen zonder volledige betaling, op ver- schillende tijdstippen o.m. te Philippine, Bier- vliet, Aardenburg, Zuidzande, Waterland- kerkje, Oostburg, Sas van "Gent, Breskens, Groede, Schoondijke, IJzendijke, Hoofdplaat en Ter Neuzen, met vorengemeld oogmerk heeft gekocht onderscheidene goederen, onder meer benzine, kolen, olie, mest, reparatie- arbeid en reparatiematerieel, autovervoer van onderscheidene personen o.a. van Th. van de Vijver, P. A. Rammeloo, P. A. van Vooren, D. O. van Schaik, J. Zeegers, D. W. Gerritsen, A. Hoogerwerf, A. de Witte, R. Boeije, C. H. Jansen, A. A. van Damme, E. Dhaenens, E. Weemaes, C. Snoeck, J. L. Slock, H. de Bliek, J. P. Salome, F. P. Viaene, J. van der Walle, V. Groosman, A. E. M. van Damme, I. van de Sande, H. Groosman, J. A. van de Sande, E. Dellaert, E. Robijn, A. van Sorgen, J. Sturm, P. J. de Kramer, K. Hamelink, L. J. Zeegers en L. D. Boone. Eisch bekrachtiging van het verstekvonnis. LET OP BEN COLORADOKEVER. Nogmaals wordt door den Plantenzie-kten- kundigen Dienst te Wageningen een beroep gedaan op alien, die aardappels telen, om nauwkeurig toe te zien of in hun gewas d-e aanwezigheid van den Coloradokever of van Sporen daarvan kan worden vastgesteld. Het is van het allergrootste belang, dat nu nog alle noodige maatregelen worden genomen op de plaats of plaatsen, waar het blijkt voor te komen. Dit jaar is op een plaats het insect ip ons land gevonden en onmiddellijk is alles ge daan, om het daar volkomen uit te roe-ien. Tot nu toe is het bij dit eene geval gebleven, maar met de mogelijkheid, dat het op nog meer plaatsen aanwezig is, moet zeer zeker rekening gehouden worden. Laat daarom ied-ereen zeer nauwkeurig opletten of hij vin den kan: den kever, die rond van vorm is en 1 cM. groot, geel van kleur met tien zwarte strepen over de geheele 1-engte der d-ekschilden; of de larven, rood van kleur, met een sterk gezwol- len achterlijf, die aan het aardappelloof vre- t-en; (waar de larven voorkomen, is dus ook het blad beschadigd)of alleen beschadigde bladeren bij enkele of meerdere planten, die bij een staan. Ook dit laatste is van h-eel groot belang. Het kan namelijk zijn, dat het onopgemerkt is ge'blevem, dat er larven in een gewas zijn opgetreden. Die larven hebben dan h-et blad meer of minder sterk beschpdigd, maar zijn daarna ter verpopping in den grond gekropen. Een groepje planten met aangevreten blade ren kan dus op de aanwezigheid van een ouden haard van den Coloradokever wij-zen. De Plantenziektemkundige Dienst, die voor het behoud van onzen exporthandel in land- en tuinbouwprtoducteiv, tot ,taak Iheeft, elk optreden van den Coloradokever in ons land met alle middelen tegen te gaan, rekent op de medewerking van alle aardappeltelers. Dat deze in de komend-e weken nogmaals nauw keurig op de hierboven aangegeven verschijn- selen letten en aangifte doen van elk geval, waarin zij meenen iets verdacnts gevonden te hebben. Deze aangifte moet geschieden ten gemeentehuize, terwijl ook een ambtenaar van den Plantemziektenkundigen Dienst gewaar- schuwd kan worden. Na sluiting van de Haniwofeesten te Hee- renveen kregen eenige bezoekers ruzie. Het ontaardde in een vechtpartij, waarbij J. S. uit Wblvega met een mes in den rug werd ge- stoken. Na door dr. Frik te zijn Verbonden, is hij per auto naar zijn woning gebracht. Later bleek ook nog een zekere S. M. uit Wolvega in den schouder te zijn gestoken. Deze heeft zich te Wolvega onder genees- kundige behandeling gesteld, MET DE KAS ER VANDOOR. Tijdens de kermis te Helmond is de 25jarige P. D. B., uit Gravenhage, die als knecht werkzaam was in een puzzletent van de wed. V., er met de ontvangsten ten bedrage van 14,25 vandoor gegaan. B. is gearresteerd en in het huis van bewaring te Roermond opge- sloten. BEROOFD. Op een stoep van de Keizersgracht te Am sterdam trof de politie een man aan in sla- penden toestand. Zijn kleeren waren geheel losgerukt. De agent bracht den man naar het politiebureau, waar bleek, dat hij beroofd was van zijn gouden horloge, zijn portefeuille waarin o.m. 80 aan bankpapier zat en zijn portemonnaie. De man verklaarde met eenige vrienden uit te zijn geweest. Zij hadden gezamenlijk eenige cafe's bezocht. Wat er nadien gebeurd is, kon hij zich niet meer herinneren. UIT WANHOOP RUIT INGESLAGEN BIJ DE POLITIE. Een 25jarige werklooze, wiens huiselpke omstandigheden, doordat hij geen steun ge- niet, verre van rooskleurig zijn en voortdu- rend aanleiding geven tot oneenigheid, heeft een ruit van het politiebureau Singel te Am sterdam ingeslagen. Na deze daad meldde hij zich bij den wachtcommandant, wien hij mede- deelde, dat het er om te doen was geweest, tijdelijk elders onderdak te krijgen. Aangezien voor het feit van eenvoudige vernieling geen voorloopige in arrest stelling kan worden toegepast, heeft de politie den man eenige uren ter kalmeering vastgehouden en helm, na proces-verfbaal te hebben opge maakt, heengezonden. TIJDENS HET ZEILEN OVERLEIDEN. Te Leeuwarden passeerde de heer Dumer- niet, wonende aldaar, met zijn zeilboot de jachthaven. Ter hoogte van de woonschepenhaven zag men het bootje schijnbaar onbemand voort- dobberen. Bij nader onderzoek bleek dat de sChipper er bewusteloos in lag. Direct werd dr. Uffelie gewaarschuwd, doch deze kon niet anders dan den dood constateeren. 'Het stoffe- lijk overschot werd daarop naar het stads- ziekenhuis overgebracht. POGING TOT MOORD. Reeds langen tijd hadden een man en een vrouw, woonachtig in Amsterdam-Zuid, ruzie over fen erfeniskwestie. Zondagavond is het tengevolge van dezen tweestrijd tot een uitbarsting gekomen. Toen de vrouw bij haar moeder was en zich in de kamer van de woning bevond, welke gelijk- vloers aan de straatzijde lag, werden zij plot- seling opgeschrikt, doordat er een ruit werd ingeslagen. Kort daarop klonken twee scho- ten, die evenwel hun doel misten. Het bleek, dat de man in overspannen toestand een aan- slag op het leven van'de vrouw had willen plegen. Na zijn daad is de man gevlucht, doch heeft zich later bij de politie aangemeld. WIELRIJDER GEDOOD. Te Beuningen is de 16jarige M. Schiks, toen hij, op zijn rijwiel gezeten, uit een zijstraat den Van Heemstraweg kwam oprijden, tegen een passeerenden personenauto, bestuurd door den heer S. uit Elst gereden. Met een zware hersenschudding is de jongen naar het liefde- gesticht te Beuningen overgebracht. Korten tijd na aankomst aldaar is hij overleden. De auto, die nog trachtte uit te wijken, reed tegen een bermpaaltje, waarbij hij emstig werd beschadigd. ONTPLOFFING OP EEN NEDERLANDSCH TANKSCHIP IN INDIe. Dinsdagmorgen te circa vijf uur heeft, naar An-eta uit Soerabaja meldt, in het Wester- vaarwater (tusschen Soerabaja en Madoera), even buiten het loodsschip, een ontploffing plaats gehad aan boord van het onder Neder- landsche vlag varende tankschip Manvantara van de stoomvaartmaatschappij La Corona. De Manvantara is 8237 tons groot en hoort thuis te 's Gravenhage. Naar verluidt werden door deize ontploffing verscheidene Chineesche leden der bemanning gewond, terwijl twee andere, eveneens Chi- neezen, worden vermist. De ontploffing, die in tank 2 plaats had, vaagde den geheelen achtermast van het schip weg, waarbij groote ravage aan dek werd aalngericht. De materieele schade is zeer groot. De tankboot, die door de ontploffing niet werd lekgeslagen, is in 1931 te Amsterdam gebouwd. IN ZWEMBAD VERDRONKEN. Te Wbensdrecht is Maandagavond om streeks half zes de 26-jarige Jos. van N. uit Dalem bij Mechelen (B.) .in 't zwembad „De Duintjes", de kellner A. Heygen, die ijlings de onder de oogen van zijn metgezellin, een 20-jarig meisje uit Edeghem. Zij had den jongeman nog korten tijd vastgehouden, doch toen op haar geroep hulp was genaderd, ver- keerde zij zelf reeds in zinkenden toestand. Een 'der employe's van het restaurant „De Duitjes"", de kellner A. Heygen, die ijlings per kano was toegesneld, sprong haar na en kon haar nog intijds grijpen. Zij had het be- wustzijn reeds verloren, doch na toepassing van kunstmatige ademhaling gelukte het aan een in het bad vertoevenden Antrwerpschen dokter het meisje bij te brengen. Men vermoedt, dat een plotselinge onge- steldheid Van N. tot dit noodlottig einde heeft geleid. Dinsdagmiddag heeft op de Dubbele Buurt in Hoom in den stal van den heer Kwantes een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. De ongeveer 60-jarige vrachtrijder C. Benkhout uit Oosterblokker had zijn wagen in den genoemden stal gebracht. Toen hij weer naar buiten ging, werd hij door een van de paarden, die aan beide zijden van den in- gang gestald stonden getrapt. De heer B. werd zwaar aan de borst ge wond. Hij was evenwel nog in staat naar buiten te kruipen, waar buren en voorbij- gangers hem opmerkten en een dokter en een geestelijke waarschuwden. Dr. Engel was binnen enkele minuten ter plaatse doch kon slechts den dood constateeren. De man heeft nog slechts enkele minuten geleefd. BRUGWAGHTER OMVERGEREDEN. Een automobilist, die ongetwijfeld tot de categorie der ,,vrijbuiters van den weg" ge- rekend mag worden aldus de Telegraaf heeft Maandagavond omstreeks zes uur een brugwachter van de brug aan het einde van den Overtoom te Amsterdam opavergereden, waardoor deze man verschillende wonden opliep. De woesteling bekommerde zich allerminst om zijn slachtoffer, doch reed in snelle vaart door. De automobilist had natuurlijk wel gezien, dat de brugwachters reeds bezig waren, de hekken te sluiten om de brug te openen. Een der brugknechts, die den bestuurder het stop- teeken gaf toen hij een der hekken reeds ge- slotery had, zag tot zijn verbazing, dat de autonlobilist gas gaf en nog juist langs't nog geopende hek glipte. De tweede brugwachter, die ffle twee hekken aan de zijde van het Surinameplein bezig was te sluiten, gaf ook een stopteeken, doch op hetzelfde oogenblik zag de brugwachter den wagen recht op zich afkomen. De man kon helaas niet meer voor den Wagen wegspringen en werd tegen den grond geslingerd. Alsff er niets gebeurd was, gaf de auto- vlegel vol gas en reed in pijlsnelle vaart weg. De omvergereden brugwachter werd over- eind geholpen. Hij had verschillende verwon- dingen gekregeii en moest zich direct in een der ziefcenhuizen onder behandeling van een dokter stellen. De verontwaardiging van de menschen, die getuige waren van deze ge- beurtenis was algemeen. Gelukkig waren verschillende menschen in staat later een goed signalement en het nummer van den wagen aan de politie op te geven. Men hoopt, dat zij aan de hand daarvan er in zal slagen den woesteling, die vermoedelijk buiten woont, te arresteeren. UIT DIESELTREIN GEVALLEN. Zondagmiddag is de 28-jarige apotheker J. Nijmans uit Waalwijk onder de gemeente Schalltwijk uit den dieseltrein gevallen, die te 14.39 uur van Culenborg vertrekt. De man was op slag dood. Het slachtoffer bevond zich met vrouw en kinderen in den trein. In verband met de hitte had hij het schuifportier van den trein geopend, om zoodoende van den frisschen wind te kunnen genieten. In de bocht, die de spoorlijn bij Schalkwijk m-aakt, is hij uit den trein geslingerd. Zijn stoffelijk overschot is naar de kapel van de R.K. begraafplaats te Schalkwijk overgebracht. POLITIEAGENT VERLOOR VIER BANKBILJETTEN. Zaterdagmiddag kreeg een agent van poli tie te Zandvoort een bedrag van 40, ver- deeld over vier bankbiljetten van 10, te brengen naar het gebouw van den -dienst voor Ma-atschappelijk Hulpbetoon, dat aan den overkant van het politiebureau in de Halle- straat aldaar is gelegen. Bij het oversteken heeft de agent deze vier biljetten verloren, zonder er ook maar lets van te merken. Een dame zag het geld vallen en stak het bij zich, doch zij bemerkte blijkbaar niet, dat aan de zijde van het raadhuis een voorbijganger het verliezen ook constateerde. Deze voorbij ganger ging de vrouw achterna en sprak haar aan over het vinden van een bankbiljet van tien gulden. Hij bood haar dit bedrag even naar den agent te brengen, waaraan hij ook voldeed. De agent was natuurlijk zeer erken- telijk, maar kwam tot de teleurst-ellende ont- dekking, dat hij nog drie briefjes van tien kwijt was Van de vrouw was voorloopig niets meer te bekennen, maar na lang zoeken werd zij gevonden in een vleeschwinkel. De agent ondervroeg haar over de drie andere biljetten maar kreeg ten antwoord, dat zij maar een biljet had gevonden. Toevallig stapte een klant de zaa-k binnen en zag op den grond drie bankbiljetten van 10 liggen. Voor de vrouw was ontkennen niet meer mogelijk, waama zij naar het bureau van politie werd overgebracht. BRAND IN EEN SLEEPSCHIP. Te Alblasserdam passeerde Zaterdagavond te ongeveer half zeven op de rivier De Noord het sleepschip Hendrik, afkomstig van Rot terdam en onderweg naar Zwijndrecht, welk schip geladen was met copra. Plotseling be merkte de schipper A. Zwets, dat er in de kajuit brand was ontstaan, waarna hij direct opdracht gaf aan den kapitein van de sleep- boot Risico, om zijn schip aan den wal te brengen. Terstond werden maatregelen genomen om SUIKER - RUBBER KOFFIE per contract Amsterdamsche Uqutdatiekai KV. Men. euBBta ton. cacao, cajoeh «uj own ae. 101 lomom uvuu>ooc miw rots, c MIC too MM la taWfaoa Ma JOOIUnOtl »X>- I Agent: L. Sandee Nieuwdorp. Tel. 24 (Ingez. Medj de motorbrandspuit van de gemeente te laten komen en eveneens de autobrandspuit van de scheepswerf Jan Smit Czn. Intusschen werd de slangenwagen gehaald die gestationeerd staat in een ge-bouwtje bij de N.V. F. Kloos en Zonen's werkplaatsen, die de eerste diensten verrichtt-e. Spoedig was de vrijwillige 'orandweer met de auto-motor-brandspuit van Jan Smit Czn aanwezig, die eerst met twee en daarna met vier slangen werkten om den brand meester te worden. Gelukkig bleek deze spuit in goede conditie, temeer daar de motorspuit van de gemeente, ten eerste al pech had, doordat jongens het sl-eutelgat van het gebouw waar deze spuit staat, hadden verstopt gemaakt met papier en tenslotte, toen de spuit zijn diensten zou moeten gaan verrichten weigerde. Het duur- de geruimen tijd eer de breuk hersteld was. Om een gedeelte van de lading te redden, werd deze overgebracht in het sleepschip Wil- helmina, eveneens van Rotterdam. Later oor deelde schipper Zwets het noodig zijn schip aan den grond te zetten, om zinken te voor komen. De sleepboot Risico heeft het brandende schip gesleept naar de gorsen in de buurt hij de N.V. Kloos en Zonen's Werkplaatsen. De brand was toen vrijwel bedwongen. De kajuit is geheel uitgebrand en een groot gedeelte van de lading is verloren gegaan. De oorzaak van het ontstaan van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. MOEILIJKHEDEN TUSSOHEN POLITIE EN MARCHEERENDE TROEP. Tijdens een Zaterdag ter gelegehheid van de Wereldjamboree in den omtrek van Voge- lenzang gehouden wandelmarsch, heeft zich een incident voorgedaan. -Een van de deelnemende groepen was een detfachemjent, sterk 55 man, van de koloniale reserve te Nijimegen, onder commando van eerste-luitenant der infanterie van het Kon. Nederlandsch-Indische leger M. van den Heuvel. Dit detachement, dat in het voor het In- dische leger voorgeschreven formatiegelid van vier man liep, aldus lezen wij in het Hdbl., werd door Haarlem begeleid door een inspec teur van politie, zonder dat er moeilijkheden ontstonden. Bij de grens der gemeente Bloe- mendaal stonden twee politie-agenten gepos- teerd, die den commandant van het detache ment aanspraken en hem gelastten, de for- matie van gelederen van drie man, zooals voor de infanterie hier te lande is voorge schreven, aan te doen nemen. Luitenant Van den Heuvel deelde daarop mede, dat de voor- schriften het aannemen van een willekeurige formatie niet toelaten, waarop het detache ment gedurende een half uur, terwijl de marschroute door een bosch leidde, ongemoeid gelaten werd. Toen daama de marsch langs den Oosterduinweg vervolgd zou worden, stonden de beide agenten plotseling weer voor den troep. Een van hen stelde zich tusschen de tamboers en de overige manschappen op, alzoo bet doormarcheeren belettende. De an dere begaf zich naar den commandant en sommeerde dezen, .-opnieuw de formatie van gelederen van drie man aan te nemen. Luite nant Van den Heuvel wees opnieuw op zijn voorschriften, daarbij -mededeelende, dat de breedte van ide gelederen van -vier man van het Koninklijk Nederlandsch-Indische leger gelijk is aan de gelederen van drie man van het leger hier te lande. Daarop riep de agent, die zeer opgewonden was: „Als u niet onmiddellijk met drieen laat loopen, schiet ik door den troep heen". Hij opende daarbij zijn revolvertasch en trok zijn wapen halverwege. De luitenant die van mee- ning was, dat de agent als een door zijn zenu- wen overheerseht en door zijn wapen als ge- vaarlijk man beschouwd diende te worden, waarschuwde hem, dat, wanneer hij van zijn revolver gebruik zou maken, hij hem zou neerslaan. Dit had in zoover een kalmeerende uitwerking, dat de agent zijn wapen opborg en den officier met scheldwoorden overlaadde. De marsch kon daarop zonder verdere inci- denten worden voortgezet. Van het gebeurde is aan de bevoegde autoriteiten rapport uit- gebracht. ONGELUKKEN BIJ HET BAHEN EN ZWEMMEN. De warmte heeft de laatste dagen het aan tal baders en zwemmers zeer vergroot. Een aantal menschen heeft dit, meestal doordat zij zich op plaatsen, waar geen toezicht is, te water waagiden, het leven gekost. In de Waalhaven nabij pier 1, te Rotterdam, is bij het -zwemmen de 23jarige Noorsche zee- man, wonende te Rotterdam, hij het zwemmen, vermoedelijk door kramp, verdronken. De man is nagedoken door F. Vervoors, A. J. Blom- mers en A. Moeling. Men heeft geruimen tijd getracht door kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken, hetgeen evenwel niet meer mocht gelukken. Bij het baden in de M-aas onder de gemeente Cuyk is de 15jarige H. Broeren verdronken. Na een half uur dreggen heeft de politie het lijk opgehaald. Toepassing van kunstma tige ademhaling mocht niet meer baten. Waar- schijnlijk trad de dood in tengevolge van hart- verlamming. Onder de gemeente Vreeswijk is hij het baden in de Lek verdronken de 15jarige L. Hugo, afkomstig uit Gouda. Na een half uur dreggen is het lijk opgehaald. De jongen was bij familie te Utrecht gelogeerd. De 26jarige S. Brouwer uit Wolvega is in de Veenscheiding te Heerenveen verdronken. Voorbijvarenden zagen een kano drijven, waar in kleeren lagen. Toen zij gingen zoeken, von- den zij het lijk op korten afstand van den wal. De jongeman kon niet al te best zwem men. De 21-jarige G. J. Edelijn, wonende te Wijhe is bij het baden in den IJssel verdronken. Uit de Maas is opgehaald het lijk van den 38jarigen bakkersknecht C. P., uit Herten. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee jeugdige kinderen. ONGELUK IN EEN ZWEMBAD. De 14-jarige J. de Maat uit de Zwart Jan- straat is in het zwembad te Hilligersberg door de gladheid van den vloer van den spring- toren gevallen. Met een hersenschudding en een schedelfractuur is de jongen per auto van den geneeskundigen dienst naar het St. Fran- ciscus Gasthuis vervoerd, waar hij in Vrij em- stigen toestand is opgenomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3