^O/lMISskR^ De vreeselijke ramp met de „Flamingo". Predikbeurten Gemengde Berichten Sport SAS VAN GENT. in taJt mijA RIDS in bussen vanaf 35 ct koopt U bij Fa A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. 0^- Echte RIDS-spuiten a 40 ct. rmavas FAILLISSEMENTEN. KIND DOOR VALLENDE SCHUIFDEUR GEDOOD. SOHIPPERSKIND VERDRONKEN. VOETBAL JONGEN ONDER ZAND BEDOLVEN EN GEDOOD. VERVALSCHING VAN SPAARZEGELS. VL tot leden der elftalcommissie de heersn L. v. d. Berge, A. Koekkoek en A. Sarels van Rijn. Na een bezielend woord van den trainer werd deze langdurige v-engadering met een op- wekkend woord van den president gesloten. Autoreis. Per autobus trok de Hervormde Knapenver. „De Gideonsbende" Donderdag naar Knocke. Begunstigd door ideaal reisweer, hetweik voor een bad eigenlijk niet zoo bijzonder kon be- koren werd de reis heen en weer volbracht. De minder zcmersche temperatuur schrikte de Axelsche jeugd evenwel niet af zich in bet elite nat te verfrisschen. Tegen de invall-ende duisternis arriveerde men weer in de beste stemming te Axel. Liefdadigheidswedstrijd. Zooals Rotterdam met veel succes de voet- balsport ieder jaar in dienst stelt ten bate van de Bloedtransfusiedienst, zoo heeft men in Axel het goede idee gekregen om een lief dadigheidswedstrijd te organiseeren, welke Zaterdagavond om 7 uur zal aanvangen, ten bate van bet fonds dat zich ten doel stelt de ouden van dagen een genoeglijken dag te he re id en. En wie zou daarbij ten achter willen blij- ven? Men bezorgt zichzelf een aangenamen Zaterdagavond op het fraai gelegen terrein van Axel en heeft de voldoening dat men een dankbaar steentje heeft bijgedragen om vele oude vrienden en vriendinnen uit het groote Axelsche f gezin een heerlijke dag in de Scheldestad te kunnen aanbieden. De strijd zal gaan tusschen de Axelsche veteranen en een elftal van ,,De Dokken De aftrap zal geschieden door den Burge- meester, terwijl de beide plaatselijke muziek- gezelschappen hun medewerking hebben toe- gezegd om den wedstrijd op te vroolijken. Besluiten wij dus met de woorden „Succes verzekerd Naar de Jamboree. Donderdagmorgen vertrok van hier uit een groep padvinders naar de Jamboree. Aan den vooravond van dit vertrek trokken de gezamenlijke verkenners met de tot de organisatie behoorende welpen in formatie door de straten. Onder trommelslag marcheerden de jon- gens, ook door enkele meisjes-padvindsters be- geleid, kranig in de pas marcheerend, den stok onder den rechterarm schuin-omlaag ge- richt, als een kranige troep voort, terwijl de welpen, onder welke meerdere kleine exem- plaren de aandacht trokken, als middenlime, in hun pakjes met het aardige petje getooid, hun beste beentje voorzetten om bij hun grootere komuiten ernstig in de maat van den pas te blrjven. De demonstratie, die zeer zeker als propa ganda voor het padvinderswerk een welge- slaagd succes mag heeten, trok zeer de aan- dacht en zal vanzelfsprekend niet nalaten om veel jongens, die thans nog buiten deze bewe- ging staan, op te wekken zich aan te sluiten. Benoetoaing onderwijzer. In de vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Donderdagavond werd tot onder wijzer met acte Fransch aan de openbare school A alhier benoemd, de heer V. Gilson te Amsterdam. - De voordracht bestond uit de heer en. 1. J. Renes, onderwijzer aan de openb. school te Renkum, 2. V. Gilson, onderwijzer aan een openb. school te Amsterdam, hoofdonderwijzer aan de Fijnaart. De benoeming gaat in op 1 September a.s. terwijl aan den benoemde tevens wordt opge dragen het onderwijs in de Fransche taal aan den afzonderlijken gemeentelijken cursus tegen een vergoeding van /390 per jaar. De pen- sioengrondslag voor deze functie wordt even- eens vastgesteld op vorengenoemd bedrag. Reorganisatie brandweer, Overeenkomstig de toezegging van het col lege van Burg, en Weth. ter gelegenheid van de vergadering, die op Dinsdag 29 Jum 1. g houden werd, is thans door den raad besloten toe te treden tot den Zeeuwschen Pronvmcia- len en den Nederlandschen Brandweerbond, welker lidmaatschap geschiedt tegen een jjaar- lijksche yntributie van f5 organisaties. 3. J. Maas, Chr. school te voor elk dezer de taaie tegenstander van RIDS, werd door RIDS op slag gedood. Zijn laatste woorden waren: „Een straal van de reuklooze RIDS is 1000 horzels te machtig". En hij had gelijk. Jammer voor de insecten, dat RIDS zoo bar goedkoop is en in alle Drog. verkochi wordt. StoUli/SlhjC/nA TV? I dsn. wvsee&m Sassche winkelweek. Naar aanleiding van een verzoekschrift van een Comitd tot het houden van een Sassche winkelweek, te houden van 28 Augustus tot 7 September e.k:, welk comitd optreedt als gevolmachtigde van een 60-tal hier gevestigde neringdoenden, is aan voormeld comite door den raad een subsidie toegekend van 150 tot het houden en organiseeren van feestelijk heden, die als attractie door gemeld comitd tijdens die week zullen op touw gezet worden De oorzaak is nog een raadsel. On Schiphol is Woensdagmiddag het be- richt van de ramp met de Flamingo' als een donderslag ingeslagen. Men trof juist de voor- Sdingen Toor fen feestelijke plechtigheid, nl de onthulling van een wandschildering, voorstellende de overwinning van het kleme Nederland over de elementen. Vlaggen werden uitgestoken en vele autori- teiten o.w. de directeur van de K. L. M., de heer Plesman, waren aanwezig om deze feeste- Uj Toen be reikte'"de^KL. M. het eerste bericht VaDede vlaggen, welke voor het feest waren uitgestoken, werden weer gestreken en ami den ingang van het vliegveld werden de Ne- derlandsche en de Amsterdamsche vlag half- stok geheschen. Toen begreep men den vollen omvang van den slag, welke de K. L. M. en ons land weer had getroffen. En met ontstelde geziehten bespraken de K. L. M.-bemanningen het gebeurde met elkaar. Met de ..Flamingo" is het vijfde Douglas- toestel van de K. L. M. verloren gegaan. De vorige Douglastoestellen, die veronge- lukt zijn, waren de „Uiver", de ,,Gaai de ..Maraboe" en de „Lijster". Ook zijn verongelukt de „Leeuwenk en de ,,Kwikstaart". Een brandende fakkel, Op een aardappelland in de nabijheid van Halle, bij Brussel, te midden van golvende graanakkers, liggen de overblijfselen van de trotsche Douglas. En daar omheen, in een omtrek van meer dan 50 meter, de deerlijk verminkte lijken van bemanning en passagiers, in het hoog te velde staande graan. Ben sterke politiemacht boudt het talrijke publiek op een afstand, terwijl de heeren van het parket, bijgestaan door 'n vertegenwoordi- ger van de K. L. M., den heer Houtbraken, het onderzoek naar de oorzaak van den ramp instellen. Zoover men tot dusver heeft kunnen vast- stellen is het vliegtuig door tot nu toe onbekende oorzaak op circa 400 meter hoogte ontploft waarbij de geheele cabine uiteen is geruikt. Dit blijkt uit het feit, dat men op grooten afstand in het rond voorwerpen uit de cabine lampen, bekleedsel van de stoelen enz. alsmede afgerukte ledamaten en andere lichaamsdeelen van de bemanning en van de passagiers heeft teruggevonden. Het toestel heeft bij het neerkomen een ge- weldige kuil van ettelijke meters in den grond geslagen. De beide motoren zijn twee meter diep in de aarde gedrongen en rechtop te midden van deze ruines van rookende en verwrongen me- taaldeelen staat het staartstuk met de beide hoogteroeren. Het geheel biedt een troosteloos beeld van verwoesting. Letterlijk niets van het toestel is heel ge- bleven. Het geheele vliegtuig is uiteengerukt. Wat door de ontploffing in de lucht gespaard was gebleven, is bij het neerstorten op den grond aan stukken gegaan en het laaiende vuur heeft de rest gedaan. Boerenvrouwen en landarbeiders, die op het land aan het werk waren en de ramp hebben zien geschieden, verklaarden aan het Hbl., dat het vliegtuig als een brandende fakkel was neergestort. De lijken, die men in wijden kring rondom het verongelukte toestel in het graan heeft gevonden, zijn voor het meerendeel verkoold, of deerlijk verbrand, wat er op wijst, dat de ontploffing en de daarop gevolgde brand reeds hun vreeselijk werk hadden verricht v66r het toestel neerviel. Naar de landarbeiders vertelden, bemerkten zij dadelijk, toen de Douglas aankwam, dat er iets niet in orde was. De motoren werkten onregelmatig, met zonderlinge korte ploffen en knallen. Plotseling zagen zij een steekvlam uit een der motoren slaan en onmiddellijk daarop fladderde het toestel als een gewonde vogel omlaag, met een breeden staart van rook en vlammen achter zich aan. Vier landbouwers, die op het land aan het werk waren op het oogenblik, waarop het ongeluk gebeurde, verklaarden, dat het vlieg tuig brandend uit een wolk te voorschijn was gekomen en met groote snelheid naar beneden schoot. Trouwens, uit de wijze, waarop de ..Flamingo" is neergekomen, valt duidelijk op te maken, dat de machine niet meer bestuurd werd, zoodat men aanneemt, dat de piloot op het oogenblik, waarop het vliegtuig brandend omlaag schoot, reeds dood of bewusteloos moet zijn geweest. De lijken der slachtoffers zrjn zeer ver- minkt, zoodat het zeer veel moeite gekost heeft, de slachtoffers te identificeeren.. Het terrein rondom het wrak, alsmede de velden, waar de .Flamingo" onmiddellijk voor de catastrophe overheen was gevlogen, werden zorgvuldig afgezocht, wat met groote moei- lijkheden gepaard ging, daar de geheele streek ddn onafzienbaar graanveld is en het graan reeds hoog te velde staat, zoodat men de landerijen als het ware meter na meter moest naspeuren. Op ruim 1200 meter afstand van het wrak van het vliegtuig vond men o.a, met bloed besmeurde glasscherven, afkomstig van een der vensters van de cabine. Men maakt daaruit op, dat zich boven deze plaats het een of ander moet hebben voorgedaan, dat de passagiers met schrik heeft vervuld en dat een hunner aanleiding heeft gegeven, om een ruit stuk te slaan, hetzij om zich lucht te verschaffen, dan wel om uit het vliegtuig te springen. Een rookende staart. De stationchef van Brages, de plaats waar de Flamingo1" is neergestort, verklaarde, dat hij zich in het station be vond, toen het geluid van motoren van een betrekkelijk laag vlie- gend vliegtuig zijn aandacht trok. Op korten afstand zag hij toen een machine, waarvan „de staart rookte"'. A1 spoedig ging het toe stel dalen. Plotseling stond het geheele vlieg tuig in vlammen en viel het midden in het veld neer. Nauwelijks was het op den grond of een hevige ontploffing deed zich gelden. Nog nooit een dergelijke verwoesting gezien. De Telegraaf had een onderhoud met ir. von Baumhauer van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart en met den inspecteur van dezen dienst, den heer J. v. d. Heiden. We waren juist op Schiphol in vergadering bijeen, toen het bericht van de ramp binnen- kwam. De K. L. M. heeft ons onmiddellijk een toestel met Hondong ter beschikking gesteld en daarmede zijn wij naar Brussel gevlogen. Ik kan u wel zeggen, dat ik nog nimmer een dergelijke ravage heb gezien, maar wat de oorzaak van deze ramp is geweest, we weten het niet. Vast staat wel, dat er in de lucht brand is ontstaan, maar hoe en waar- door zouden we niet kunnen zeggen. Evenmin hoe de brand zich in het toestel heeft ont- wikkeld. Er zijn getuigen, die verklaard hebben, dat er tijdens of even voor het ongeluk een on- weersbui boven het land heeft gewoed, een wel is waar zeer korte bui, maar vrij hevig. In ieder geval staat wel vast, dat men aan den staart van het vliegtuig rook heeft wa.ar- genomen en dat wijst op brand in de machine. Hoe die brand is ontstaan zal als het kan nog moeten worden nagegaan. De oorzaak. Buitengewoon moeilijk zal het onderzoek naar de oorzaak wel zijn, omdat slechts ddn groote puinhoop van het toestel is over- gebleven. Een piloot van de Sabena acht het het meest aannemelijk, dat de machine door een onweerswolk is gevlogen en dat toen benzine- damp door een electrische ontlading is ont- vlamd. Daama zou de piloot, die den brand constateerde, het gas hebben afgesloten en een landingsterrein hebben opgezocht. De brand zou echter zoo snel om zich hebben heengegrepen, dat de piloot den dood vond in de vlammen, waardoor het toestel onbestuurd den grond naderde en te pletter sloeg. De Belgische experts denken voorloopig aan bliksem-inslag als oorzaak van de ramp. De K. L. M. kan zich op dit oogenblik nog niet Over de oorzaak uitlaten. De geheel metalen Douglas-machines bie- den in het algemeen weinig mogelijkheden voor het inslaan van bliksem, omdat de elec trische lading zich onmiddellijk over het me- talbh 'oppervlak gelijkmatig verspreidt. Op een vraag van het Hbl. antwoordde de heer Guilonard, onderdirecteur der K. L. M., sceptisch te staan tegenover de veronderstel- ling, dat .blikseminslag de ramp heeft veroor- zaakt. Brand in een benzinetank oorzaak? Ook de heer A. Plesman, directeur der K. L,. M., deelde mede, dat blikseminslag ver- moedeiyk niet de oorzaak is geweest, doch een brand in de achterbenzinetank. De heer Behage van de K. L. M. heeft op een afstand van 1200 meter den grond afge zocht, waarboven het vliegtuig in glijvlucht was en daar verschillende sporen van mate- rialen gevonden, waaruit blijkt, dat de linker- vleugel van het toestel reeds in brand stond. Na de botsing op den grond schijnt opnieuw een ontploffing te hebben plaats gehad. Omtrent de oorzaak van de ramp kon hij geen nadere mededeelingen doen. Evenwel meende de heer Behage wel te kunnen con- stateeren, dat de oorzaak van de ramp ver- moedelijk geen blikseminslag is geweest. De bemanning. De bestuurder van het verongelukte vlieg tuig, de heer C. T. R. Steensma, werd op 27 September 1913 te H^levpetsluis geboren. Hij breveteerde op 22 September 1934 en was sinds 1 Juli 1936 in dienst van de K. L. M. G. Geering, tweede bestuurder en mecani- cien, werd geboren 6 Sept. 1912 te Rotterdam. Hij was in dienst van de K. L. M. sedert 4 Mei 1936. De marconist B. Ludekuize was woonachtig te Amsterdam. Hij werd geboren 16 Dec. 1912 te Durgerdam, was in dienst van de K. L. M. sinds 11 Nov. 1935. Allen waren ongehuwd. Mej. v. d. Laan, de stewardes, woonde te Amsterdam en werd geboren 1 Febr. 1912. De werktuigkundige Wapperon, die voor dienstaangelegenheden naar Parijs moest, was 31 jaar oud. Hij kwam 8 Jan. 1934 in dienst van de K. L. M. Hij wocaade te Rijk in de Haarlemmermeer, was gehuwd en vader van 66n kind. De post. De met de „Flamingo"' meegegeven post is vermoedelijk geheel verloren gegaan. Deze post, waarvan het totaalgewicht slechts -5 K.G. bedroeg, bevat uitsluitend stuk ken bestemd voor Frankrijk. Nog enkele nadere bijzonderheden. Dank zij de zorgen van het Belgische Roode Kruis, afdeeling Halle, zijn de vreeselijk ver minkte lijken en deelen van lichamen der •slachtoffers Woensdagavond bij elkaar ge- bracht en in vijftien lijkkisten gelegd. Dit is gebeurd in het bijzijn van verschillende dok- ters, onder wie een vertegenwoordteer van h?t .parket te Brussel. Slechts met groote moeite is men er in geslaagd, de verminkte lijken weer eenigszins sameri te s tell eh. Later zijn de lijkkisten naar de gemeenteschool te Dembeek overgebracht, waar zij voorloopig zijn ondergebracht. De stoffelijke huisels zou den vermoedelijk gistermiddag worden vrij ge geven. Omtrent de bverbrengtng naar Brussel, Nederland en elderi zou daama een definitief besluit.kunnen worden genomen. De lijken van de Nederlandsche slachtoffers zijn geidentifi- ceerd. Dit is echter niet het geval met twee andere lijken, Wel weet men, dat het de stoffe lijke overblijfselen Zijn van twee Amerikaan- sche passagiers, maar zij zijn zoo vreeselijk verminkt, dat men er totdusver niet in kon slagen, hen te herkennen. Naar later van de zijde der directie der K. L. Ml is medegedeeld, zijn thans alle stoffe lijke, resten van de slachtoffers geidentifi- cdeii- De teraardebestelling van de IJ31W slachtoffers. De begrafenis van de slachtoffers is voor loopig op Maandag be'paald. Het stoffelijk overschdt van den heer Steensma zal te Wa- g apia-gen ter aarde worden besteld; het stoffelijk overschot van den heer Geering te Rotterdam. De heer Nathans zal te Wester- veld worden gecremeerd. Het echtpaar Tondreau, Dat het toeval bij drama's als deze vaak een tragische rol speelt, blijkt alweer uit het feit, dat door een Brusselsch blad wordt medege deeld, volgens hewelk het dertigjarige echt paar Tondeau-Tollenaere, uit Leuze (provin- cie Henegouwen) eerst van zins was geweest, Zondag reeds naar Parijs te vliegen, maar dit vervolgensuitstelde tot Woe'nsdag. Het echt paar was op de huwelijksreis en had zich eerst naar den Rijn begeven. Na afloop van deze Rijnreis hadden de heer en mevrouw Tondreau te Keulen het passagiersvliegtuig genomen, om Zondag over Amsterdam naar Brussel te vliegen. Het plan om Woensdag door te vliegen naar Parijs, is vrij plotseling opgekomen, want het jonge echtpaar had nog met vrienden afgesproken om Woensdagmid dag bij hen koffie te drinken. Op het laatste oogenblik is dit bezoek afgezegd, omdat men naar Parijs zou vertrekken ken, want al zijn er zwakke plekken bij de Boys, hiertegenover staat, dat in het elftal ook zeer handige spelers zitten, die geen oogen blik aarzelen om de aanvallen af te slaan of het net der tegenpartij te doen trillen. Sluiskil 2 heeft het heel wat moeilijker en al behoeft zij niet als prijswinnaar te worden uitgeschakeld, de hoogvogel zal wel voor Ter- neuzen 3 behouden blijven. DF INTERNATIONALE VIERDAAGSCHE AFST ANDSM A RSCHEN Wat er nog liep. Dinsdag ge-start 4293 Dinsdag uitgevallen 16 Dinsdag thuisgekomen 4277 Woensdag niet gestart 21 Woensdag gestart 4256 Woensdag .uitgevallen 25 Woensdag thuisgekomen 4231 Donderdag met gestart 13 Donderdag gestart 4218 ZONDAG 1 AUGUSTUS 1937. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u., de heer B. Dagevos; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Doop. SLUISKIL. 9.30 u., Dr. L. J. Cazemier, inleid. kand. F. H. J. Bik; 2.30 u., de heer F. H. J. Bik, Intree. AiOEK. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. AXEL. 9.30 u. en 2 u., Ds. Van Oeveren. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G. W. Korevaar. KLGOSTER0ANDE. 10 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2.15 u., Ds. Akersloot van Hou ten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. G. W. van Houte. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. AXEL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Broere, van Koog-Zaandijk. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., dienst. AXEL. 9.30 u. en 2 u„ leesdienst. lees- Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMISLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Evangelisatiegebouw Othene. 6.30 u., de heer G. Th. Pieffers, student theol. school te Kampen. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u.t Lof. Fail-liet verklktirhi Marinus Schipper. bakker, wonende te Ter Neuzen, Driewegen. Rechter-Commissaris Mr A. van der Hoop; Curator Mr. H. C. M. van Son, advocaat en procureur, wonende te Hulst. De ir&latenschap van wijlen L. de Feijter, gewoond hebbende te Ter Neuzen. Rechter- Commissaris Mr. J. H. F. Bloemers, Curator Mr. G. Tichelman, advocaat en procureur te Ter Neuzen. LANDBOUWERSVROUW ERNSTIG VERWOND DOOR HAAR EIGEN KOEIEN. Dezer dagen bevond zich meldt de Vliss. Crt. de vrouw van den landbouwer L. in een weide in de omgeving van den Abeelschen zandweg, om koeien te melken, toen twee groote honden in deze weide kwamen en de koeien achtema zaten en deze wild maakten. Nadat de honden weg waren, keerden de koeien zich tegen him meesteres, vielen aan en stootten haar tegen den grond, Wilde zij opstaan dan herhaalde zich dit. Eindelijk ontzet zijnde, werd de boerin zwaar gewond huiswaarts gebracht en werd geneeskundige hulp ingeroepen. Hierbij bleek dat de vrouw vermoedelijk een viertal ribben had gebroken, terwijl zij aan hoofd en lichaam meerdere wonden had opgeloopen. Het mag een won der heeten dat zij er tot hiertoe nog levend is afgekomen. Naar wij vernamen waren een paar herders- of politiehonden oorzaak van dit onheil. On- verantwoordelijk is het dat zulke honden vrij rondloopen of niet beter onder controle van hun eigenaars staan. Donderdagochtend om tien uur was het 2-jarige dochtertje van den timmerman P. Smid, wonende te Glanerbrug, dat met haar moeder logeerde bij de familie J. Smid, koster bij de Gereformeerde kerk te Oude Pekela, in een der lokalen van de kerk aan het spelen met een schuifdeur, die zij heen en weer be- woog. Plotseling liep de deur uit de katrol- len, viel omver en kwam boven op het kind terecht. Het kind werd op slag gedood. ONEERLUKE KERKVOOGD. De politic te Echten heeft Dinsdag aange- houden den kerkvoogd R. H. aldaar. De man liet een lijst circuleeren ten behoeve van het salaris van den godsdienstonderwijzer. Hij ging in de lijst knoeien en eigende zich zelf een gedeelte van het geld toe. KINDJE VERDRONKEN. Woensdagavond omstreeks zeven uur is te Noordwijkerhout in een sloot nabij de ouder- lijke woning, het zeventien maanden oude dochtertje van de familie A. van den Nieu- wendijk verdronken. Donderdagochtend is het vierjarige zoontje van den schipper G. de Waal, uit Werkendam, die met zijn schip in de Ringvaart te Aais- eer ligt, in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Eenigen tijd later is het lijkje opgehaald. NEDERLAAGTOURNOOI TERN. BOYS. Het groote verschil tusschen de Tour de France en het Nederlaagtournooi van de Ter- neuzensche Boys is, dat bij de eerste groote herrie was en bij de Boys alles vlot van sta- pel loopt, zoodat het einde wel voor velen te vroeg zal komen, want zoo zoetjesaan is de prijsuitreiking in het zicht en dat nog wel ter wijl de eerste prijs in Afd. A voor de twee resteerende clubs nog lokkend wacht, maar de Boys verdedigen den lauwerkrans dapper. Juist hierdoor is het volgen van dit Toumooi zoo aantrekkelijk. Sluiskil gaat dus de strijd aanbinden en de uitslagen 2—3 of 2—4 moeten door haar over- troffen, wil zij de eerepalm verwerven. De beide elftallen van de Com Boys zijn ge- strand en dus uitgeschakeld. Al mag de kans voor Sluiskil nog groot zijn, de gasten zullen danig van leer moeten trek- DRIE MOEDIGE REDDERS. De zee bij Scheveningen heeft Woensdag middag weer bijna drie slachtoffers geeischt. Twee m-eisjes, resp. 14 en 15 jaar oud en wonende in de IJsselstraat te Den Haag, dreig- den tijdens het baden in zee ter hoogte van 't .Groene Huisje" te verdrinken. Het gevaar waarin zij verkeerden werd door surveilleerende politie-agenten opgemerkt, die zich terstond gekleed te water begaven. Tezamen met een 18-jarigen bewoner van de Katwijkstraat, die in zwemcostuum was, konden de twee meisjes gered worden. De burger-redder heeft intus- schen bij zijn moedige pogingen eenigen tijd in levensgevaar verkeerd. Dit belette hem intusschen niet om even later, toen een bewoonster van de Juliana van Stolbenglaan in gevaar v-erkeerde opnieuw het water in te gaan en met behulp van beide agen-ten ook deze drenkelinge te redden. Nu dreigde de zee niet alleen wederom den 18- jarigen redder te verzwelgen, maar ook een der agenten was er eenigen tijd gevaarlijk aan toe. Hij kreeg veel water binnen en kreeg verscheidene schaafwonden. Per auto werd deze agent naar zijn woning vervoerd. De geredden konden op ei.gen gelegenheid huis waarts k-eeren. HAAR BROERTJE GERED. Woensdagmiddag zouden dri-e kind-eren uit het gezin van den spoorwegarbeider Van Lith, die bramen geplukt hadden, den onbewaakten overweg passeeren in de Tuunte nabij Winters- wijk, juist toen een trein naderde uit de richting Gronlo. Hoewel de oplettende trein- machinist" direct de -stoomfluit in werking stelde, wisten de -kinderen zich niet tijdig genoeg in veiligheid te stellen. Het oudste kind, een meisje van 11 jaar, haar jonigere broertje in ernstig gevaar ziende, deed een uiterste paging om het ventje van den spoor- weg af te trekken, wat gelukte. Dit werd het dappere meisje zelf evenwel noodlottig. Wel remde de machinist uit alle macht, maar hij kon helaas niet voorkomen, dat het kind nog juist door de locomotief gegrepen werd en zeer ernstige wonden aan het hoofd kreeg. In uiterst zorgwekkenden toestand is het meisje op advies van ijlings ontboden geneesheeren opgenomen in het Roomsch-Katholieke zieken- huis alhier. KT.AP VAN EEN LIER. Bij werkzaamheden op den Amstelveenschen weg bij den zuidelijken wandelweg te Amster dam heeft een 29-jarige werkman een klap van een kruk van een lier tegen het hoofd ge kregen. Hij liep een lichte hersenschudding en een hoofdwonde op. Het slachtoffer is in het Wilhelminagasthuis opgenomen. Een treurig ongeluk is Donderdagmiddag in het Ohr. Vacantiekamp aan den Watergang- schen Weg in Noord geschied. Een 9-jarige jongen is daar nl. bij het spelen onder het zand bedolven geraakt. Toen men den knaap had uitgegraven, kon een inmiddels ontboden geneesheer slechts den dood consta- teeren. IN HET HOL VAN DEN LEEUW. Sedert geruimen tijd werden in het paleis van justitie te Arnhem kleine diefstallen ge- pleegd, die vooral voor het personeel van grif- fie en parket zeer onaangenaam waren, daar zij aanvankelijk in de meening verkeerden, dat telkens hun kas niet klopte. Toen de t-ekorten echter voort bleven gaan, begreep men, dat vermoedelijk een dief aan het werk was en wel iemand, die van de om- stan-digheden volkomen op de hoogte moest zijn. Hoewel men nauwkeurig toezicht hield, en verschillende malen een val uitzette, gelukte het niet, den dader te pakken te krijgen, om dat juist, wanneer 'n val was uitgezet, er geen tekorten waren. Men bleef echter waakzaam en tenslotte kreeg men verdenking tegen een werkvrouw, die dezer dagen, toen men weer een val had uitgezet, gesnapt werd. De vrouw is naar het huis van bewaring overgebracht. In het eind van Juni kwam de directeur van het betaalzegelbedrijf De Voorzorg te Amster dam, aan het politiebureau op het Leidsche- plein aldaar een brief toonen welken hij ont- vangen had van een drukkerij uit Antwerpen. Deze berichtte hem hierin, dat de door hem bestelde zegels gereed waren; men verzocht hem ze te Antwerpen in ontvangst te nemen en te betalen. Hij had echter in het geheel geen zegels te Antwerpen besteld; de spaar- zegels voor zijn bedrijf laat hij steeds te Haar lem drukken. Daar er vermoedens van zwendel bij de politic rezen, is hierop een rechercheur van bovengenoemd bureau naar Antwerpen gereisd am hier bij de ibewuste drukkerij een onderzoek in te stellen. Hierbij bleek, dat deze drukkerij van een Nederlander, die er hiertoe persoonlijk geweest was, een order ontvangen had voor het leveren van 10.000 spaarzegels van een gulden en 50 spaarboekjes zooals die bij net spaarzegelbedrijf De Voorzorg in gebruik zijn; de opdrachtgever had modellen achtergelaten. Van de 10.000 bestelde zegels waren er inmid dels reeds 9000 die gereed waren, door den opdrachtgever afgehaald. De rechercheur, die de medewerking der Antwerpsche politie ingeroepen had, nam de resteerende 1000 zegels en de spaarboekjes in beslag. Van den opdrachtgever wist de druk- ker een duidelijk signalement te verstrekken, waarmede de politie echter weinig verder kwam, omdat geen enkele foto in het foto- archief dat op het hoofdbureau wordt bijge- houden er mede overeen kwam. Intusschen was het opgevallen, dat de num- mers der te Antwerpen bestelde zegels over- eenkwamen met de zegels die binnenkort in het betaalzegelbedrijf De Voorzorg zouden uit- gege-ven worden. Dit bracht de politie ertoe •het personeel aan verhooren te onderwerpen, waarvan het resultaat echter ook geenerlei houvast gaf. Aan 200 winkeliers, die de zegels van De Voorzorg in betaling aannemen, had zij nauw- keurige opgaven van de verschillen tusschen de echte en de valsehe zegels verstrekt, in de hoop een spoor te zullen vinden als deze win keliers haar zouden kunnen mededeelen, dat hem een valsehe zegel in betaling was aange- boden. Blijkbaar hebben de vervalschers het echter nog niet aangedurfd, deze valsehe zegels uit te geven, daar in een der Amsterdamsche bladen reeds een bericht over de zaak gestaan had met vermelding dat de politie er achter- heen zat. Dezer dagen kreeg de politie nu de mede- deeling, dat op een stempelbureau voor werk- loozen in West eenigen tijd geleden werkloozen gesproken hadden over het namaken van spaarzegels van De Voorzorg en het verkoopen ervan. Deze werkloozen had de politie spoedig gevonden; zij ontkenden echter van iets te weten en het voorkomen van geen hunner be antwoordde aan het door den drukker te Antwerpen gegeven signalement. By het verdere onderzoek onder de werk loozen kwam de politie echter ter oore, dat een hunner onlangs met iemand, die ,,scharrelt in alles", per auto naar Antwerpen was geweest. Zij wist dezen man op te sporen en zoodoende kreeg zij ook dezen „scharrelaar" in handen, een 41-jarigen koopman, in ongeregelde goede- ren, wiens uiterlijk volkomen bleek overeen te stemmen met het signalement. Dinsdag- avond is hij- bij familie te Heerlen, waar hij met vrouw en kinderen logeerde, aangehouden en op transport gesteld naar Amsterdam. Eveneens zijn drie werkloozen, die dagelijks aan het stempelbureau in West verschenen, gearresteerd; een van dezen is echter weer op vrije voeten gesteld. De te Heerlen gevan^en genomen hoofdver- dachte ontkent, evenals de beide andere ver- dachten van de zaak iets af te weten. Doch het tegen hen verzamelde bewijsmate- riaal was zoo bezwarend, dat zij ter beschik king van de justitie zijn gesteld. De valsehe zegels zijn intusschen nog zoek; bij de verrichte huiszoekingen zijn zij niet gevonden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2