Laatste Berichten EEN ONVOORDEELJ GE KEANT. WEER VER WACHTIN G. ZEER ERNSTIGE VLIEGTUIGRAMP. GEMEEN1ERAAD VAN TER NEUZEN. 4% Met stukken ijzer werden flinke kiappen uit- gedeeld, een der vechtersbazen kreeg een foloadiende wond, die hij in een gastlbuis moest laten verbinden, alien liepen builen en schram- men en zwaar gebavemde kleeren op! Ten slotte moesten er vijf agenten aan be pas komen om met den gummistok den vech- tenden en worstelenden troep uiteen te slaan, waama de tien in tiwee kampen verdeelde per sonen alien tezamen naar het posthuis op bet Droogbak werden overgebracht MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdag is in het dorpje Keyenburg nj Hengelo (Gelderiand) een emstig ongeluk gebeurd. Het eenige dochtertje van het hoofd der R. K. school, den heer S., kwam het hek der ouderlijke woning nitfietsen, juist op het oogenblik, dat een met twee paarden bespan- nen boenenwagen voorbij reed. De boerenwagen, die voorzien was van luchtbanden, was zwaar met rogge beladen, de voerman merkte niets van hetgeen gebeurde en het meisje was niet meer in staat haar vaart te verminderen, met het gevolg, dat zij tusschen de beide paarden door onder den wagen geraakte, een trap van een der geschok- ken paarden kreeg en door een der wielen overreden werd. Het kind was op slag dood. ERNSTIGE VEOHTPARTIJ TE EMMERERFSOHEIDERVEEN. Op den Groenedijk te Emmererfscheider- veen hebben Dinsdagmiddag om vier uur twee veenarbeiders ruzie gekregen, waarbij de een den ander met een mes zoodanig heeft gewond, dat het slachtoffer korten tijd later aan zijn verwondingen is overleden. De ar- beiders, de 33-jarige Foekens en de omstreeks 30-jarige F. S., hadden verschil van meening omtrent werkzaamheden. EEN DAPPER MEISJE. Omstreeks half negen Dinsdagavond voer op de Delftshavensche Schie te Rotterdam een kano, bemand met den 55-jarigen broodbe- zorger H. J. A. Werkman uit de Messaert- straat en den 19-jarigen J. H. v. d. Ploeg van de Aalbrechtskade. Ter hoogte van de loods van de Kon. Roei- en Zeilvereeniging de Maas naderde een motorboot, de Hendrik I, schipper C. de Winter uit Schiedam. Volgens verklaringen van den schipper moet de kano plotseling voor de motorboot gedreven zijn, waardoor het scheepje een oogenblik aan het gezicht onttrokken werd. Op dat moment moet het ongeluk gebeurd zijn. De kano werd overvaren met het gevolg, dat de beide inzit- tenden te water raakten. V. d. Ploeg kon zwemmende den kant bereiken, maar Werk man, die vermoedelijk een klap van de schroef van de motorboot heeft gekregen, raakte ver- suft en dreigde in de diepte te verdwijnen. Op dezelfde hoogte voer juist een andere kano, waarin zat de 16-jarige mej. A. Kruis uit de Groote Visscherijstraat, een oud-lid van de zwemvereeniging O.D.Z. Het meisje bedacht zich niet lang, maar sprong gekleed te water en zij slaagde er in den broodbezor- ger op het droge te brengen. Geen der beide mannen had letsel gekregen. HANEN- EN HENNENPERIKELJEN. Men schrijft aan de N. R. Crt.: In Twente heerscht een groot gebrek aan hoenderkuikens, dat veroorzaakt wordt door de groote vraag naar kuikens en de verkor- ting van het broedseizoen. Ook de beperking van de broedmachine-capaciteiten door de teeltregeling speelt een voomame rol. De pluimveehouders (eohter niet enkel in Twente, maar ook in b.v. Noord-Brabant, Limburg en Drenthe) trachten nu op alle mogelijke manieren toch nog aan kuikens te komen, welke pogingen in een groot aantal gevallen ook succes hebben gehad. Zij be- trekken n.l. thans uit Belgie gesmokkelde die- ren, die ondanks het zeer strenge toezicht aan de Nederlandsch-Belgische grens toch hun weg vinden tot ver in ons land. In Twente heeft de politie kunnen constateeren, dat in een beperkt gebied zelfs meer dan 10.000 Bel- gische gesmokkelde kuikens bij de boeren waren geplaatst! Proces-verbaal is*in deze gevallen natuurlijk opgemaakt, omdat de be- zitter niet gedekt werd door een door de Nederlandsche Pluimveecentrale vereischt ver- voerbewijs. Deze gesmokkelde kuikens worden vaak door handelaren in veevoederartikelen ver- strekt op voorwaarde, dat men gedurende een aantal weken het voer van hen afneemt. Het merkwaardigste van deze smokkelarij is echter, dat na korten tijid bleek, dat het overgroote deel van de gesmokkelde kuikens haantjes waren. In Belgie heeft men het n.l. reeds heel ver gebracht in het uitzoeken (het sexen) van de pas geboren broeders. Beweerd wordt, dat voor dit do el zelfs een aantal Japanners in Belgie werkzaam zijn geweest. De boeren worden door een en ander zwaar gedupeerd, zoo telde in de gemeente Ambt- Delden een kippenhouder onder duizend ge- kochte kuikens slechts 4 hennen. Een komische vergissing deed zich in de ge meente Enschede onder Lonneker voor. Een pluimveehouder, idie een aantal kuikens ge- kocht en reeds ontvangen had, kreeg na en- kele dagen een brief, waarin crop werd aan- gedrongen, de kuikens terug te zenden, daar deze alle ziek waren. Deze pluimVeehouder had verstand van den gezondheidstoestand van kuikens en kon geen ziekte ontdekken. Daarom zond hij de diertjes niet terug. Dit was een gelukkig besluit voor hem, want spoedig bleek reeds, dat alle kuikens hen- netjes waren. De leverancier had zich blijk- baar vergist en de uitgezochte haantjes zelf gejiouden, wat hij te laat had ontdekt. EEN GELUKSVOGEL. Men schrijft uit Deventer: Een bewoner van de buurtschap Steenen- kamer bij Deventer heeft bijzonder geboft. Qnlangs, is na blikseminslag, zijn huis afge- brand. Bij het graafwerk ten behoeve van het nieuwe huis ter plaatse vond men eenige bloempotten met geld, gouden tientjes, rijks- daalders en guldens, tezamen ten bedrage van eenige honderden guldens. Zaterdag stapte de 16-jarige bankwerkers- leerling A. P. de kapperszaak van G. B. S. aan de Spangenschekade te Rotterdam binnen, om zijn haar te laten knippen. Terwijl hij even moest wachten vond hij gelegenheid om het zilveren horloge van den kapper, dat met een gouden ketting met een gouden tientje als bangertje aan een spijker hing, te ontvreem- den. Na geknipt te zijn is hij weggegaan. De kapper ontdekte den diestal evenwel zeer snel, zoodat hij den jongen nog heeft kunnen vatten. De politie heeft den knaap naar het bureau overgebracht, waar het gestolene op hem werd gevonden. EEN OUDE HA A RDPLA AT MET BIJBELSCHE VOORSTELLENG. Men schrijft uit Pernis: Bij het afbreken van perceelen, die toebe- hoord hebben aan de Gereformeerde kerk te Pernis en die gekocht waren door de bouwmij. E.B.Z.B. te Rotterdam, v.m. Pernis, heeft de slooper een staal van oude ijzergietkunst ont dekt. Men vond nl. in een sohoorsteen een Zware ijzeren plaat, die achterst.evoren bleek te staan. De voorkant van die plaat vertoont, na reini- ging, een kiunstzinndge voorstelling van het Evangelieverhaal van Jezuis, in gesprek met de Samaritaanische vrouw. Voorstelling en ge- baar van de personen, die er op afgebeeld zijn, verraden fijnen smaak en in onderdeelen is alles kostelijk gedetailleerd. De gelaatstrek- ken zijn b.v. zeer fijn en vol uitdrukking. Over de Jacobsbron vallen de breede bladeren van een boom, waaronder de Heiland gezeten is. Gp den achtergrond Sichar. Uit de wolken- groep dalen enkele diiiven omlaag. De naar boven sohuin toeloopende plaat is omgeven door een randwerk vol fijn oud-chris- telijke symboliek, aLs de visch, het kruis en het anker. Men heeft hier hoogstwaarschijn- lijk te doen met een antiek kunistwerk. Het vermaeden is uitgesproken, dat de plag.t uit het begin der 17e eeuw dateert. Het jaartal, dat er wel op schijnt te hebben ge- staan, is nog niet ontcijferd. EEN VREEMDE GESOHIEDENIS TE UTRECHT. Een eigenaardige geschiedenis heeft zich naar aan het ,,Handelsblad" gemeld wordt, Zaterdag voor een week afgespeeld hij een kiruidenier in de Thomas van Nijkerkstraat. Daar hield een taxi voor de zaak stil, waarvan de chauffeur beweerde telefonisch te zijn ont- boden. De man werd weggestuurd, daar de winkelier hem niet had besteld. Even later stopte een medicuis die vemomen had, dat de kruidenier bij een ongeluk betrokken zou zijn geweeist, waarvoor zijn hulp was ingeroepen. Nauwelijks was deze vertrokken of een auto van den Gemeeskundigen dienst hield voor de woning stil. Nog verschenen in den loop van den dag eenige taxi-chauffeurs, die alien weer onverrichter zake naar him garage konden den terugkeeren. Eenige dagen later meldde zich een keur- meester ten huize van den kruidenier, die tele fonisch opdracht had gekregen een inspectie in de bewuste zaak te doen. Onvermoeid ging de onbekende ,,weldoener" voort. Gebraden kippen en doozen met gebak, die voor een feestmaaltijd besteld heetten te zijn, versche nen in de Thomas van Nijkerkstraat, doch alles werd geweigerd. Natuurlijk werd van het gebeurde aangifte gedaan bij de politie, maar hoewel iemand aan een verhoor werd cnderworpen tegen wien vermoedens waren gerezen, die echter onjuist bleken, is de dader van deze praktijken voorloopig nog onbekend. Alle bestellingen werden telefonisch gedaan en daar steeds een andere winkelier het slacht offer is, zag de politie geen kans bepaalde tele- foonnummers te laten afluisteren. Zij waar- schuwt thans alle leveranciers, die bestellingen krijgen voor de Thomas van Nijkerkstraat en adviseert zich eerst met het hoofdbureau in verbinding te stellen. De betrokkene heeft geen idee, wie zijn bienfaiteur zou kunnen zijn, zoodat de geheimzinnigheid voortduurt. HACHEEIJKE OOGENBLIKKEN VOOR TWEE KANOVAARDERS. Twee zeventienjarige jongens uit Scbelling- woude T. Timmerman en L.. v. d. Brun, zijn Zondagochtend, ondanks het gure weer en den hevigen wind, met hun zeilkano uitgevaren voor een tociht op het IJsselmeer. Op het Buiten-U kregen zij reeds last van windvlagen, idie het sturen van het ranke vaar- tuigje bemoeilijkten. Op de grens van het Buiten-IJ en het IJssel meer was het water nog onstuimiger. Het bootje liep vol en sloeg op ongeveer 1 K.M. van den vuurtoren onder Durgerdam om. Slechts met inspanning van alle krachten wisten de jongens, die geen van beiden goede zwemmers zijn, zich op het gekapseisde bootje te hijschen en zich zoo boven water te houden. Ruim een kwartier lang dreven zij op het woelige water rond, zonder dat hun toulp- geroep gehoord werd. Visschers ,uit Durgerdam bemerkten einde- lijk de benarde positie der zeilers, waarna een motorbotter uitvoer. Intusschen had ook de vuurtorenwachter de jongens opgemerkt. Met zijn roeibootje bracht hij het tweetal in veilig- heid. Nadat zij op den vuurtoren weer wat op ver- haal waren gekomen, hebben zij zich per auto naar huis begeven. SLEEPREIS VAN 190 MIJL. De treiler .Catharina Duyvis," IJM. 60, is behouden met zijn sleep in de haven van IJmuiden aangekomen. De sdhipper, de heer J. Viskil, heeft over zijn kranige sleepreis het volgende verteld: Woensdag j.l. waren wij aan het visschen op 55° 25' N.B. en 6° 20' O.L., toen wij bemerk ten, dat een Noorsche motorboot, geladen met hout, seineu gaf met het verzoek om assis- tentie. Onmiddellijk haalden wij het net in en stoomden voile kracht naar de houtboot, die de .Advance" bleek te zijn, uit Oslo vertrok ken en op weg naar Gent. Een van de drijf- assen van den hoofdmotor was gebroken. Het schip, dat 550 ton meet, aanvaardde onze hulp. 's Avonds om tien uur begonnen wij de sleepreis van 190 mijl naar IJmuiden. Het weer was aanvankelijk goed, idoch toen een krachtigie West- tot Westzuidwestelijke wind opstak, kregen wij bet zwaar te verant- woorden. Om half acbt Vrijdagmorgen pas- seerden wij hat vuurschip Terschellingerbank en om half drie des middags kregen wij het vuurschip Haaks dwars. Vrijdagavond 10 uur kwam de loods voor IJmuiden aan boord. Wij gaven onze sleep toen over aan de sleepbooten ,,Noordwijk" en „Hector", en deze hebben de Advance" door de middensluis gebracht. Wij hebben nog 430 manden met visch aan- gevoerd en besomden /1735; de sleep zal de rest wel goedmaken. Het verhaal is sober, maar zij, die met de zee bekend zijn, weten welk een kranige prestatie de bemanning van de treiler heeft geleverd. De Advance" behoort aan de reederij Lars Frederiksen, te Oslo; kapitein is D. W. Danii- son. In afwacihting van de orders van den reeder is het schip in het Spuikanaal, achter de Noordersluizen, vastgemaakt. CHAUFFEUR AANGEVALLEN EN REROOFD. Zondagochtend omstreeks half zes werd de gemeente-politie van Elst gewaarscbuwd, dat in de Rijkswoerdschestraat de taxi-chauffeur L. M. de G. uit Den Haag door zijn twintig- jarigen passagier J. van der M. uit Amster dam zou zijn mlshandeld en van zijn geld foeroofd. Bij haar aankomst ter plaatse trof de politie den chauffeur met een gebeel bebloed gelaat aan. Hij vertelde, dat hij den passagier van Den Haag naar Arnhem moest brengen voor een bezoek aan zijn zieke moeder. Toen men te Arnhem was aangekomen, zeide v. d. M., dat nog iets vender moest worden doorgereden en zoo kwam men via Huissen te Elst. In genoemde straat gaf v. d. M. den chauffeur onverwachts een harden slag op het hoofd, waardoor deze een oogenblik beduusd raakte. Hiervan maakte de aanvaller gebruik hem te berooven van zijn portemonnaie, die 25 gulden bevatte. V. d. M. zag kans uit de auto te komen en sloeg op de vlucht. Op het hulp- igeroep van den chauffeur snelden twee land- bouwenszoons toe, die na een korte achter- volging den man wisten te grijpen en in be- dwang te houden, totdat de politie arriveerde, die hem in arrest heeft gesteld. De gestolen portemonnaie werd nog op hem bevonden. Men bleek hier met een ouden hekende van de justitie te doen te hebben, die reedis verschei- dene diefstahen op zijn geweten heeft en tot zijn 21ste jaar nog ter besohikking van de regeering staat. DE BABY WAS NIET IN ZIJN ELEMENT. Bij een onder de gemeente Ter Aar gehou- den demonstratie in het reddend zwemmen enz. vanwege de reddingsbrigade uit Oude Wetering, welke door een groot aantal belang- stellenden werd bijgewoond, zorgde een baby zij het buiten zijn wil voor het hoofd- nummer. Het ^en jaar oude kind was door zijn moeder, die met groote aandacht de demonstraties volgde,, zoolang aan den kant van het Aar- kan'aal neergezet. Zonder dat iemand er iets van bemerkte, had de baby kans gezien zich te verplaatsen, totdat plotseling een algemeene eonstematie ontstond. Het kind rolde van de scbuine grasberm af en tuimelde in het Aar- kanaal. Zdo groot was de consternatie, dat aanvan kelijk niemand een hand uitstak om het wicht, dat weinig waardeering voor het natte element toonde, te redden. Het publiek aan de over- zflde van het kanaal vroeg zich intusschen af of dit nummer bij het programma hehoorde of dat er sprake was van een werkelijk onge luk, doch aan deze onzekerheid werd tenslotte een eind gemaakt, toen enkele personen, o.w. een veldwachlter, zich te water begaven en baby op het droge brachten. De moeder zal van deze demonstratie waar- ®chijnlijk geleend' hebben, dat het nog beter is ongelukken te voorkomen dan bij een ongeluk reddend op te treden! DE VERMISSING VAN AMELIA EARHART De echtgenoot van Amelia Earhart, George Palmer Putman, heeft een helooning van 2000 dollar uitgeloofd voor het geven van inlichtin- gen, welke leiden tot het ophelderen van het verdwijnen van de vliegster en haar metgezel op hun tocht rond de wereld. EEN EPIDEMIE VAN KINDER- VERLAMMING. Naar Reuter uit Melbourne meldt, zijn in een streek van 50 vierkante mijlen rond Melbourne 100 scholen gesloten vanwege een zich snel uitbreidende epidemic van kinderverlamming. Op de gesloten scholen zijn 30.000 leerlingen. Ook het samenkomen van groote groepen kinderen op straat is verboden en de speelter- reinen zijn gesloten. Men hoopt op die manier een verdere verspreiding te voorkomen. Tot dusver zijn vier patientjes overleden. NOODWEER RICHT VERW OESTINGEN AAN. In het gebied van het Murdal in Stiermar- ken is Zaterdag een noodweer losgebarsten, dat enorme verwoestingen heeft aangericht. Verscheidene gehuchten werden door de watermassa's, die voortstroomden, in een drie meter hooge 'golf, geheel vemield. Talrijke stuks vee verdronken; vele gezinnen werden dakloos. Eerst Zondagmiddag kwam de natuur tot rust, zoodat een begin kon worden gemaakt met het opruimingswerk. VERGANE GLORIE. Het stoomjacht Hirondelle, dat eens ge- varen heeft onder de vlag van keizer Wilhelm II en die van prins Albert van Monaco, is thans tot bananenboot gedegradeerd. Het schip zal tusschen Puerto Mexico en Provi dence op Rhode Island varen. De Hirondelle was in 1911 in Frankrijk gebouwd voor den vorst van Monaco en had 2 millioen dollar gekost. Het was in dien tijd het grootste en fraaiste luxe jacht. Keizer Wilhelm had het schip een tijd in huur, doch gaf het hij het uitbreken van den oorlog terug en Monaco leende het vaartuig toen aan Frankrijk. OM DE VERASSCHING VAN EEN PRINSES. Reuter verhaalt ons uit Calcutta de volgen de ietwat lugubere geschiedenis: Het gehalsemde lijk van een Birmaansche prinses ligt sinds Mei te Calcutta op ver- assching te wachten. De bloedverwanten van de overledene willen de crematie niet laten geschieden voor zij van de regeering van Britsch Indie 1000 roeprjen hebben ontvangen, welk bedrag noodig wordt geacht voor een plechtigheid een prinses waardig. Prinses Chandra Devi, die op 24jarigen leef- tijd is overleden, was de dochter van prins Sawjanin en een nicht van koning Thebaw, die zich na de bezetting van Mandalay door de Britten in 1885 had overgegeven en aan het eind van den Birmaanschen oorlog naar Britsch Indie werd verbannen. De Birmaansche regeering heeft reeds 500 roepijen geschonken voor de crematie, maar de verwanten zeggen nog 1000 roepijen te be- hoeven, die zij niet kunnen betalen uit de ge- ringe lijfrenten, welke Zij van de Britsch- Indische regeering ontvangen. Deze heeft tot dusver echter nog geen neiging getoond om het gevraagde bedrag beschikbaar te stellen. Intusschen ligt het lijk in een Boeddhisti- schen tempel in een der armenwijken van Calcutta, waar dagelijks honderden menschen het komen beizichtigen. V BIER GAAT BOVEN POMTIEK. Oniangs meldden, schrijft het ..Handelsblad", de Mexicaansche bladen, dat aan boord van het Amerikaansche passagiersschip Yucatan „revolutie" zou Izijn uitgebroken en dat de be manning van plan was met het schip naar Spanje over te steken, om het ter beschikking van de autoriteiten te Valencia te stellen. De Yucatan, aldus schrijft de New York Times, liep dezer dagen echter op volkomen normal en tijd, met 148 passagiers aan boord, de haven van New York binnen. Een verslag- gever, meenend in den dreigenden loop van een bolsjewistische mitrailleur te zullen kijken, was, toen hij aan boord stapte, zeer verbaasd niets dan vriendelijk glimlachende gezichten te ontmoeten en de kapitein deelde hem mede, van een ,,revolutie" niets te weten. Wat was er echter in werkelijkheid ge beurd? De helft van de bemanning voelde pro-Franco, die rest pro-Vlalencia, en toen men in Vera Cruz was gaan passagieren, was er verschil van. meening gereizen over de vraag welk cafe de dorstige kelen zou laven. Demet de regeering te Valencia sympathiseerenden welgerden pertinent naar het Regis-cafiS te gaan, waar overigens het beste bier van geheel Vera Cruz wordt getapt, omdat de waard hiervan de zaak van generaal Franco is toe- gedaan. Hierover ontstond een emstige, poli- tieke discussie, die geen ander resultaat had, dan dat de dorst steeds grooter werd. De pro-Vlalenciamannen waren tenslotte dan ook voor het verlokkende nat gezwicht en hadden een ,,resolutie" aangenomen, dat ,'bier boven politick gaat. Het gevolg was geweest, dat een aantal zeelieden, van wie de meerderheid pro-Valencia voelde, 'a avonds laat met poli- tiehulp uit het Regis-cafe aan boord was ge bracht, doch de oorzaak hiervan moest, aldus de kapitein, zeker niet in de politiek gezocht worden, wat blijkbaar door de Mexicaansche pers was gedaan. Meest zwakke Westen tot Noordwest-enwind. Betrokken tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe- ratuur. BRUSSEL. Hedenochtend is nabij Halle, ten Zuiden van Brussel, het K. L. M. vliegtuig „Flamingo", met het herkenningsteeken P.H.U.L.F. neergestort. Het toestel was van morgen te 9,20 van Schiphol vertrokken en na een tusschenlanding te Brussel, waar de meeste passagiers aan boord waren gekomen, weer opgestegen. Het moet kort na het vertrek zijn neergestort. Vier leden van de bemanning en tien passa giers moeten volgens de tot dusver ingekomen berichten bij de ramp op slag zijn gedood. Volgens een tweede bericht, is het vlieg tuig brandend omiaag gekomen nabij Brages. De bemanning bestond uit den bestuurder C. Steensma, den 2e bestuurder Geering, den marconist Ludekuize tjn de ^stewardes mej. Van der Laan. Onder d,e passagiers waren: de heer Trillo, een Mexicaan, komende van Amsterdam, de heer Nathans, vermoedelijk een Nederlander, eveneens jkomende van Amsterdam, een Duit- scher de heer Wejzlar, een passagier die uit Keulen was gekomen en te Amsterdam in het toestel gesta.pt, een Duitscher, de heer Muii, het echtpaar Tondreau, de heer Bloem, de heer Wgehouse, de heer Kalton en d,e heer Gold- bloem. OiiniKldctlijk na het bekend worden der ramp heeft de Iuchtvaartmaatschappij Sabena hulp naar de plaats der ramp gezonden. Een nader bericht meldt Aan boord van het verongelukte vliegtuig bevond zich nog een passagier, een werk- tuigkundige van de K. L. M., de heer Wappercjm, die onderweg was voor zijn werk zaamheden te Parijs. Voorts bevond zich nog, als eerder gemeld, onder de passagiers een Nederlander, de heer Nathans, secretaris van de Internationale Transportarbeidersfederatie, en voorts 5 Bel- gen, 3 Dultschers en 1 Mexicaan. HAL. Een ooggetuige vertelt: Ik zag het toestel op normale wijze uit de richting van Brussel naderen. Plotseling schoten vlammen rondom uit het toestel, dat met een grooten boog viel en met een geweldi- gen slag kwam 'het op eeri aardappelveld neer. Men mocht er niet aan denken het toestel te naderen, daar de hitte van den brand de toe- loopenden noodzaakte er op een grooten af- stand vandaan te blijven. Alle inzittenden moeten op slag gedood zijn geweest. Aangezien een behoorlijken voorraad ben zine in de tanks was meegenomen, kon men er niet in slagen het vuur te blusschen. Van middag om 2 uur brandden de ruines van het vliegtuig nog- steeds voort. Het stoffelijk overschot der slachtoffers was zeer zorgvuliiig afgedekt en werd bewaakt door de gendarmerie. Men heeft de over- blijfselen nog ter plaatse laten liggen, omdat het nog niet gielukt was, alle lijken te iden- tifioeeren. KIND VERDRONKEN. GOUDA. In een onbewaakt oogenblik is het 3-jarig kind van den landbouwer Verkley in de buurtschap Bloemendaal nabij deze stad, die met de familie was meegegaan naar het land om de koeien te melken, in een sloot ge- raakt en verdronken. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. PEKING. De gevechten aan de rivier Toeng en in de omliggende streek hebben zich uitgebneid in een uitgestrekt gebied. De Japansche luehtstrijdkracbten zijn zeer actief en nemen de Chineesche troepen onder mitrail- leurvuur. Het Chineesche 29e leger is bezig met het verplaatsen van zijn hoofdkwartier van Nanjuan naar Peiping. Uit den aard van de op het oogenblik ge- leverde gevechten kan worden afgeleid, dat de Japanners zijn begonnen met een vastberaden drijfjacht, om het geheele 29e lager uit het gebied! van Peiping te verjagen. PEIPING. In de stad hoort men duidelijk kanongebuiider in het Noorden, Zuiden en Westen van Peking. TIENTSIN. Japansche bombardementsvlieg- tuigen hebben van morgen de Chineesche barakken te Hsyoean en Nanjoean aangeval- len. Zij brachten de Qhineezen zeer zware ver- liezen toe. PEIPING. 2 Japansche escadrilles hebben vanmorgen tusschen 5 en 6 uur, de streek ten Zuidlen en ten Westen van Peiping met bom- men bestookt. Uit Tientsin wordt gemeld, dat de Japanners gisterenavond Hsinkoeng hebben bezet. De Ohineezen zouden 500 dooden en gewonden hebben achtergelaten. Ook de verliezen der Japanners zouden aanzienlijk zijn. TOQIO. De Japansche regeering heeft de Japansche onderdanen bevel gegeven Swatau, Amoy en Foetzjoe te ontruimen. PEKING. "Volgens alhier ontvangen berich ten zijn twee divisies troepen der centrale regeering op weg om de stad te helpen ver- dedigen tegen de Japanners. Loopgraven en verschansingen zijn aangelegd, barricaden van zakken zand worden in de straten opgeworpen en alles gedaan om den opmarsch der Japan sche infanterie- en machinegeweerafdeelingen weerstand te bieden. TIENTSIN. Buitenlandsche kringen alhier kunnen het Chineesche bericht het innemen van Langfang en Fengtai niet bevestigen. SHANGHAI. De overwinning der Chineesc. troepen bij Fengtai -en Langfag heeft zich onmiddellijk door de geheele stad verspreid. ledereen heeft zijn werk laten liggen. Onop- houdelijk klinken de ontploffingen van voet- zoekers in de straten. Vlaggen wapperen van de buizen, terwijl een dichten drom van men schen zich door de straten beweegt. Er heerscht een onbeschrijfelijke geestdrift. TOKIO. Uit Peiping wordt gemeld, dat de Chineezen de legatiewijk hebben omringd en mitrailleurs hebben geplaatst op strategische punten en de daken der buizen. De gamizoe- nen der buitenlandsche mogendheden werken samen ter verdediging der legatiewijk. NANKING. De Chineesche troepen deden vanmorgen een tegenaanval en hebben de stad Langfang en Fengtai ingenomen. SHANGHAI. De bladen melden, dat door den Chineeschen bevelhebber San Sjoeng Lian op zijn beurt een ultimatum aan de Japanners is gesteld om binnen 48 uur Hopei te ont ruimen. Vergadering van Donderdag 15 Juli 1937, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer Mr. P. H. W. F. Telle- gen, burgemeester. Tegenwoordig de leden L. J. Geelhoedt, D. Scheele, C. A. Verlinde, N. J. C. Lambrecht- sen van Ritthem, J. Riemens, D. E. de Kraker, J. Duurinck, E. L. van Hecke, H. J. Oolsen, L J. van Driel, J. N. 't Gilde, A. de Bruijn en P. van Cadsand. Afwezig de heeren M. de Vos en J. den Hamer, de laatste met kennisgeving. (Slot.) 9. Conversie geldieeningen. Burgemeester en Wethouders schrijven aan den raad d.d. 15 Juli 1937: Heden is aan de N.V. Maatschappij voor Gemeentecrediet ingekomen een voorstel tot conversie der geldleening oorspronkelijk groot 195.863,70, waarvan de rente thans bedraagt 4y2 Gemeentecrediet is bereid de rente dezer leening te verlagen met ingang van 1 Januari 1938 tot 3% tegen vergoeding over het saldo. De duur van de leening is 32 jaar; de leening is gesloten ten behoeve van de woningbouw. In verband met de duur van de geldleening en gelet op het verloop van de kapitaalmarkt achten wij het aanbod billijk. Wij stellen U daarom voor het navolgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen besluit: in de geldleeningsovereenkonist met de N.V. Maatschappij voor Gemeentecrediet dd. 23/24 Juni 1931 gesloten krachtens het raadsbesluit van 2 April 1931 goedgek. door Ged. Staten 16 April 1931 no. 66, wordt de navolgende wijziging aangebracbt: met ingang van 1 Januari 1938 wordt de rente van 4yz teruggebracht tot 3% terwijl het jaar 1941 waarop vervroegde aflos- sing londer boetebetaling mogelijk is, wordt gelezen 1942. Door de gemeente wordt aan de N.V. Mij voor Gemeentecrediet bij het totstandkomen van deze overeenkomst voldaan een vergoe ding van van de restantschuld ad f 181.640,66. Voorts schrijven Burgemeester en Wethou- ders: Als aanvulling van ons voorstel tot conver sie der geldleening oorspronkelijk groot f 195.863,70 stellen wij u nog voor hierin ook op te nemen: de leeningen oorspronkelijk groot f 51.335 en 29.400, waarvan de rente thans bedraagt Het raadsbesluit wordt hierdoor als volgt aangevuld: II. in de geldleeningsovereenkomsten 27/29 Februari 1932 (gewijzigd bij akte van 19/20 September 1933 per 1 Januari 1938, nog groot 41040 en 2/3 December 1932 gewijzigd 19/20 September 1933 per 1 Januari 1938 per resto groot f 22000, beide overeenkomsten ge- wijzigd 5/8 Maart 1935, wordt met ingang van 1 Januari 1938 de rente van 4)4 terug gebracht tot 3% Door de gemeente wordt aan de N.V. Maat schappij voor Gemeentecrediet bij het totstand komen dezer overeenkomst voldaan een ver goeding van van de restant schuld. De VOORZITTER deelt mede, dat over con versie dezer leeningen reeds geruimen tijd werd onderhandeld en op beslissend antwoord werd gewacht. Dat is heden gekomen en in verband met den termijn dien de gemeente gelaten wordt om te beslissen, is het gewenscht heden nog een besluit te nemen, aangezien in den eersten tijd geen vergadering zal worden ge- houiden. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. 10. Omvraag. a. De heer DE BRUIJN vraagt verbetering der bestrating van de De Feijterstraat en de Stationstraat. Hij wijst er op, dat dit wel- licht zou kunnen geschieden met materiaal dat bij verbetering der Dijkstraat en Vlooswijk- straat overcompleet komt. Ook zou hij gaarne verharding zien van die der Tramstraat in aansluiting met die langs het kanaal bij de Tramburg. Hij weet wel, dat dat eind weg niet aan de gemeente, doch aan waterstaat behoort. Maar zou de genfeente het toch niel kunnen doen? De heer SCHEELE: Ja, als waterstaat het maar wil toestaan. Wij hebben dat dezer dagen nog besproken. De VOORZITTER: We zullen uwe vragen onderzoeken. b. De heer DE KRAKER vraagt, hoe het staat met de straatnamen in de buurt Drie- wegen. De VOORZITTER: Daar zijn we mede bezig, we willen ook rekening houden met de straten opgenomen in het uitbreidingsplan. Aan den heer 't Gilde kan ik hierbij mee- deelen, dat de Bernardstraat veranderd moest worden en er een h ingevoegd is, overeenkom- stig den officieelen naam van den Prims. c. De heer DE KRAKER vraagt, of er te Driewegen ook geen oefeningen zouden kun nen 'gehouden worden met den slangenwagen en of daarvoor ook voor geen betere berg- plaats zou kunnen worden gezorgd. Naar hij meent, heeft men daar te doen met ondeskun- dig personeel en zijn ze ook moeilijk bijeen te krijgen. De VOORZITTER is hiervan niet op de hoogte, doch zal het onderzoeken. De heer LAMBRECHTSEN VAN RITTHEM deelt hieromtrent mede, dat te Driewegen nog

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3