Ter Neuzenscli Reisbureau. REIS NAAR DINANT Aanbesteding. Landbouwberichten Predikbeurten Feuilleton-vertellingen Burgeriijke Stand Advertentien Boterhamworst WEER VER WACHTIN G. LOOP DER BEVOLKING. SCHEEP V A ARTBE WEGIN G. Mr. M. H. A. MICHEELS, Elisabeth Pieternella Frederiksen, l1/2 ons voor 13 cent Firma E. A. Usebaert Het leveren van Materialen en maken van Onderhouds- werken aan den Zeedijk. KORT VERSLAfi van de vergadering van het Dagelijksch Bestuur der' Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij, gehou- <len' 6p Dinsdag 6 Juli 1937 in de Landhouw- huishoudschool ,,Prinses Juliana" te Zierikzee. De vergadering werd geleid door den beer Mr. P. Dieleman, algemeen Voorizitter der Z. L. M. O.m. kwamen de volgende onderwerpen in be- spreking: Fijne Zaden Landbouwuitvoerwet. iHet ligt in de bedoeling bij de wijziging van de Landbouwuitvoerwet ook karwij-, maan- en mos- terdzaad hierin op te nemen. Het Dagelijksch Bestuur was van meening, dat deze zaden alleen onder de Landbouwuitvoerwet dienen te vallen, wanneer de export van deze zaden zoodanig plaats vindt, dat onze naam in het buitenland schade wordt aangedaan. Zoolang dit niet het geval is, dienen voornoemde zaden buiten uitvoer-contrdle te blijven. T.b.e.-bestrijding. 'Het Dagelijksch Bestuur heeft zich nogmaals uit- gesproken voor het aandringen bij de Regeering om meer gelden voor de bestrijding van de tuber- culose onder het rundvee beschikbaar te willen stellen. Invoer Deensch vleesch. Uitvoerig werden besproken de beriehten in de dagbladen, volgens welke de Regeering van plan is het invoercontingent van Deensch en mogelijk ook Argentijnsch vleesch te verhoogen. De georgani- seerde landbouw zal nimmer een grootere invoer van buitenlandsch vleesch kunnen goedkeuren, zoo lang in het binnenland een teeltbeperking voor rundvee en varkens bestaat. Het Dagelijksch Bestuur was van oordeel, dat tegen een dergelijke verhooging stelling dient te worden genomen. Het resultaat van de met veel moeite doorgevoerde en diepingrijpende teeltbeper king t.w. verhoogde veeprijzen, zou daardoor te niet worden gedaan, terwijl juist alles in het werk moet worden gesteld het huidige prrjspeil voor rundvee te handhaven. Wanneer de Regeering van meening is, dat de voorziening van de binnenlandsdhe vleeschmarkt onvoldoende is de inventarisatie 1937 kan dit uitwijzen dan dient te worden overgegaan tot een geleidelijke verruiming van de teeltregeling. Verwerking van fruit en groenten. Waar de werkzaamheden van het Instituut voor onderzoek op het gebied van verwerking van fruit en groenten voor Zeeland van groot belang moeten worden geacht, besloot het Dagelijksch Bestuur aan voornoemd Instituut een bijdrage te verleenen van /100. Richtprijs koolzaad. Besloten werd bij de Regeering nogmaals aan te dringen op een verhooging van den richtprijs voor koolzaad van den oogst 1937 en wel op een zoo- danige verhooging, dat deze richtprijs in overeen- stemming is met de verhooging van de richtprijzen van alle akkerbouwproducten als gevolg van de depreciatie van den gulden. On twerp-Landbouwordeningswet 1937. Niettegenstaande de Z. L. M. reeds als haar meening te kennen heeft gegeven, dat het ontwerp- Landbouwordeningswet 1937 voor den Landbouw niet is te aanvaarden, werd hierover nogmaals uit voerig van gedachten gewisseld. Het Dagelijksch Bestuur was met een der zusterorganisaties van meening, dat een kleine commissie van deskundigen moet worden ingesteld, welke een uitgebreide studie van de rechten van den boerenstand dient te maken. Het Dagelijksch Bestuur was van oordeel, dat de huidige toestand waarin de landbouw verkeerd, niet het juiste tijdstip is om overhaast blijvende ver- ordeningen voor den landbouw in het leven te roepen. In de allereerste plaats moet mogelijk worden gemaakt, dat de belooning van den arbeid in den landbouw meer in avereenstemming kan worden gebracht met de belooning van den arbeid in andere bedrijfstakken. Commissie onderzoek veestallen. Van Rijkswege is ingesteld een commissie van onderzoek betreffende gebouwen, bestemd voor het onderbrengen van vee. In deze commissie is geen enkele vertegenwoordiger uit veehouderskringen opgenomen. Het Dagelijksch Bestuur achtte dit niet juist en ging dan ook geheel accoord met een schrijven van de 3 C. L. O. aan de desbetreffende Ministers, waarin wordt aangedrongen de voor noemde commissie alsnog uit te breiden met drie praktische veehouders. Veevoederbureau voor Zeeland. Besloten werd aan het Veevoederbureau voor Zeeland voor 1937 wederom f 20 te verleenen voor elk lid, dat de Z. L. M. in dit bureau vertegenwoor- digt, alsmede de onkosten, welke door vorenbedoelde leden voor het bureau gemaakt worden, te ver- goeden. Leden van Verdienste der Z. L. M. Het Dagelijksch Bestuur besloot aan het Hoofd- bestuur voor te stellen, de heeren J. Deist te Zonne- maire, Joz. Adriaansen te Oostburg en J. A. A. Geluk te Tholen te benoemen tot lid van Verdienste der Z. L. M. Crisisheffing op rundvleesch. Van verschillende zijden wordt aangedrongen op verlaging van de 10 crisisheffing op rundivleesch, aangezien mede tengevolge hiervan de detailprijs van vleesch zoodanig gestegen zou zijn," dat een vermindering van de vleeschconsumptie daarvan het gevolg zou zijn. Hoewel het Dagelijksch Bestuur meent het boven- staande te mogen betwijfelen, staat het niet afwij- zend tegenover de verlaging van de lasten op rundvleesch. Men dient dan echter zeker niet alleen aan te dringen op verlaging van de crisisheffing welke aan het Landbouw-Crisisfonds ten goede komt maar eveneens op verlaging van de 10 accijns op rundvleesch en op verlaging van de hooge keurloonen, welke resp. het Rijk en de gemeenten ten goede komen. Postbestelling op het platteland. Een der Kringen van de Z. L. M. heeft de meening geopperd, dat de aangekondigde verlaging van de posttarieven o.m. mogelijk is gemaakt, door- dat de posterijen op de bestelling op het platteland hebben bezuinigd, door de tweede postbestelling te laten vervallen, het aantal bestellers op het platte land te verminderen en vele postkantoren op het platteland te degradeeren tot stations. Het Dagelijksch Bestuur was van meening, dat de bewoners van het platteland bij de postbestelling zeer ten achter staan bij de steden. Besloten werd pogingen in het werk te stellen om op het platte land wederom een tweede postbestelling ingevoerd te krijgen. Vrachtauto's op primaire wegen. Door Sen der leden werd de klacht geuit, dat de landbouwers bij het vervoer per auto van vee en koren emstige bezwaren ondervinden door het feit, dat de voor deze doeleinden gebruikte auto's veelal niet over primaire wegen mogen rijden, zoodat meermalen een groote omjveg moet worden gemaakt, hetgeen niet alleen veel last, doch ook meerdere kosten met zich meebrengt. Besloten werd hiemaar een onderzoek .in te stellen. ZONDAG 18 JULI 1937. Ned. Hervormde Kerk. TER NEUZHN. 10 u., Dr. L. J. Cazemier, Jeugddienst; 2.30 u., de heer B. Dagevos; 6 u., Dr. L. J. Cazemier. SLUISKIL. 9.30 u., de heer B. Dagevos; 2.30 u., Dr. L. J. Cazemier. jxOEK. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. E. Raams. AXEL. 9.30 u., Ds. P. de Haas, van Utrecht, 2 u., Ds. Vrijlandt, van Biervliet. ZAAMSLAG. 9.30 u., Ds. J. J. Hietkamp, van Vlissingen. 2.30 u., Ds. W. L. Hermanides, van Hulst. KLOOSTERZANDE10 u., Ds. A. Dronkers. SAS VAN GENT. 9.30 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. PHILIPPINE. 2.15 u., Ds. Akersloot van Hou ten Roos. Gereformeerde Kerk. TER NEUZEN. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. P. H. Wolfert, van Marienberg. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. A. Vink. AXEIL. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Post. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Kok. Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees- dienst. AXEL. 9.30 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Gemeente. ZAAMSLAG. 9.30 u. en 2.30 u., Ds. Tolsma. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TER NEUZEN. 9.30 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Roomsch-Katholieke Kerk. TER NEUZEN. 7 u., 8.30 u. en 10 u., H.H. Diensten; 2.30 u., Lof. BRABANTSCHE BRIEVEN. Ulvenhout, 15 Juli 1937. Amico, Ge zult 't dan zekers wel in de krant gelezen heb ben, da'k oe, mee m'n vertelsels over 't a.s. 650-jarig bestaan van Ul venhout niks op oewen mouw ge- speld heb. 't Is er nouw hee- legaar deur, daar kan niks meer tus- schenbeien komen: Ulvenhout, den peerel aan""den kroon van 't schoone Brabant, gaat z'n 650-jarig bestaan vieren. Als 'nen trek-os, zoo hee den Fielp gewerkt, om 't geval den berg van moeilijkheden dp te zeulen. En hij hee-t-er z'n vlag geplant! Burgemeester Jhr. Mr. Th. E. Serraris, van 't Ginneken is Beschermheer geworden, Pastoor Vermunt Eerevoorzitter! 't Eerecomiteit zit ook zoo goed als in mal- kander en ge vraagt oew eigen mee stille bewondering af, hoe den Fielp 't allegaar zoo prontekes en veumaam veur malkaar gebokst krijgt. Lijk in de kranten stond: „tal van autori- teiten zijn voorts voor dit eere-comitd aange- zocht". Ennaar ik oe kan vertellen, amico, 'k heb 't uit beste bron! ge verstaat, veul van deuze aangezochte groothedens hee den Fielp al op z'n boekske staan! Z'n brood Trui hee al 'n paar keer 'n bedenkelijk gezicht getrokken, maar 'k heb 'r gezeed: ,,Trui, ge geeft 'm deuzen keer nie den bons, hij hee al genogt aan z'n hoofd!" ,,Dus gij neemt genoegen mee ongerezen, halfgaar of aangebrand brood?" ,,Z66 erg is 't nie!" „Dan mij-n-ook 'Jen biet", foeterde Trui! Dat was dus ook weer in der minne geregeld, amico. Wijers zit natuurlijk ook 't Bestuur in mal kaar en de diffrente ondercomiteiten. De ,,sjub-kemmissies", lijk den Fielp ze noemt. Veul hebben de lejen ervan nog niet te zeggen: d'n Fielp doet alles eigens! ,,Hammaal ballast, Dre, hammaal ballast", hee-t-ie me in vertrouwen gezeed: ,,den heen wit ditte, den hander weer datte, maar halles samen kan't hop m'n and leggen!" „Jawel, Fielp", meende-n-ik te motten op- merken: ,,maar heelegaar kunt g'ons toch nie missen!" „Oneee?" ,,Ge hebt toch b.v. onze handteekeningen noodig, als ge, om 'ns lets te noemen, subsidies mot aanvragen!" ,,Oja? Pracht-andteekeningen!" ,,Mankeert er iets aan?" ,,Mankeeren? Hover de bridte van 't eele hadres, letters lijk holifanten, stond geschre- ven de andteekening MARTINUS BASTIAAN- SEN. Ge kost dieen naam voelen en tasten. Maar den burgemeester vroeg me: ,,zeg, Beeckers, wie <stelt dat toch veur?" Ik zee: ,,da's nou den Blaauwe, burgemeester. ,,Dat zoude zdo hook nie zeggen, zee-t-ie toen!" Ik lachte n's. Zee: nouja." „Nouja? Den Joost ad geteekend, mee krulletters as serpentiens: J. W. L. M. Be- souwen van Eggermondt Sr. ,,Wie is deuzen hedelman?", vroeg den burger, 'k Zeg: oow, datte? Da's Joosje van den meulen. Van Eggermondt is den naam van z'n vrouw!" M'n lever krulde, amico. Z'nen houwen veldwachter kende-n-ie gineens terug. Die ad hijskoud geteekend: „H. van den Euvel „A. van den Heuvel, Fielp!" ,,Da zeg ik toch. Guilie altij mee hoew honduidelijke A's! Nou, die ad geteekend: H. van den Euvel-Commissaris. Wa zegde van zo'nen engst?" „En wie is deuzen hadressant?" vroeg ie. Ik zeg: da's hook *n vraag, burgemeester. Da's den Jaan. Hoewen houwen veldwachter. „Hoow", zee-t-ie: ,,iet z'n vrouw Oommis- saris?" 'k Zeg neee, zeg ik, da's z'n functie has bestuurslid." ,,Kost ie uit mij wrjs worden, Fielp?" „Alf! Mee jouw is 't z66 gesteld, Drd ze kennen jouw beter van veuren has van hach- teren. Has gij hoewen femieljenaam 'r bij zet, weten ze maar alf da gij den Dre bent". ,,Maar 't is toch goedgekomen, Fielp?" ,,Hallicht! Ge kunt mij-n-om 'n bodschap sturen, hal zeg ik't zellevers, maar't schol 'n aar, hof m'n hadres horn suudsibie was bij den Hofcier van Jestitie terechte gekomen ter honderzoek naar Valschheid in Geschrifte!" „Nou schept' op, Fielp!" „Jawel. Maar de kwestie is deuze: ik wil jou maar duidelijk haan hoew verstand bren- gen da'k zelfs nog veul gesallemander eb, mee juilie peraaf!" ,,Ge til 't misschien 'n bietje zwaar". „Zwaartillen Dan motte nog weten da'k 'nen alven dag en 'nen havond mee 'nen por- tefulli en m'nen goeien vulpenouwer hal die hezelstralen ben hafgeweist, horn da moois te verzamelen". ,,Mee oew vulpen? Die wij oe gegeven heb ben veur oew feest?" „Sjuust! En de gouwen pen? Gemoerd man! Ge mokt hoew heigen toch nie wijs, Dre, dat den Blaauwe b.v. zoohiets has hinkt hin z'n uis eeft? Daar zou ie z'n heigen artelijk veur geneeren. 'n Fleschke hinkt, da noemt ie 'n potje kaskonade!" Mee deus gesprekske, amico, heb 'k maar efkens duidelijk willen maken, wat 'n toer 't is, veur den bakker, om alles veur den bakker te krijgen. Ja! zelfs veur den bakker! En toch. Toch staat de zaak op pooten! N6g 'n „kleinigheid". Feesten zonder muziek is soepeten mee 'nen vork! Dus! Dus len Fielp z'n brein werkte al rap in de richting van 'n festival. „Ge mot die dagen vallen hover de muzi- kanten", was z'n punt van uitgang. Nou, da's ook veur malkaar! Hij beschikt al over 'n heele serie harmo- nieen, zelfs 't kolossale muziekkorps van Philips uit Eindhoven zal van de partij zijn, die ons 650-jarig bestaan komen opluisteren! (Jaha! Z'n schrijfmachien staat nie stil.) Nou spreekt't van eigens, dat al die corpsen en harmonieen prontekes en model motten ontvangen worden, deur ons eigen harmonie Constantia! Die er onder de jarenlange leiding van den ThC zijn mag! Dus veul conferences tusschen den Fielp en Constantia. Want*t brengt veul kos ten mee! Eindelijk had den Fielp 't in orde gekregen, 't machien ratelde de brieven tot bussels op malkaar en den saxafonist van 't postkan- toorke kwam armen en beenen tekort, om de stapels post^tukken te verwerken! Toezeggingen, heele en halve, kwamen bin- nen en per sjees en per trein reisde den Fielp stad en land af, om ieverans te gaan over- leggen. Toen toen kreeg den ThC 'nen krakeling-van-'n-idee in z'n hoofd! Hijvroeg eervol ontslag als Directeur van Constantia! Ja! Den The is ok nie zoo piepjonk meer en na zooveul jaren gemengelbergd te hebben, zag ie zekers nog al op, teugen den hoogen hoed en 't zwarte pak onder de gloeiende Augustuszon, om zoo aan 't hoofd te mar- cheeren van 'n kompleet festival. Den The wou er deuzen keer 'ns liever naar k ij k e n, denk ik! Maardan moest er den Fielp nie zijn! 't Kan ook anders zijn Brabanter zijn en staan be'kend als goeie, vlotte, plazierige menschen. Waar ge... zo'n bietje mee doen kunt, wat ge wilt. Dat weten ze van d'r eigen! En daarom scheien ze'r soms ineens af. Dan bruist er, als 'n soortement van koolzuur, 'nen prikkelenden zelfrespect naar boven, die sjuust als dieen koolzuur in blaaskes ver- gaat en uit malkaren spat. Want per slot: 't blijven goeie, vlotte en plazierige kwiebussen, dus is 't in zo'n geval 'n kwestie van afwachten, tot 't „koolzuur" is uitgebruist Maar den Fiejp zat ermee! Eerst is ie be- gonnen mee den The uit te schelden. Hielp nie! Toen is ie 'm gaan verwijten, mee 'n traan in z'n stem. Hielp nie! Toen is ie op z'n gemoed gaan werken. Hielp nie! Toen op z'n eergevoel! Niks hielp! Heel, heel efkens vloog toen den Fielp 't ge- dacht deur zijnen kop, of ie zelf nie mee dat maatstokske zou kunnen excerceeren. Toen kwam ie radeloos bij mij „Dre hjj laat ons in den steek, den salle- mander!" „Wie, wa, welken sallemander?" „Den The! Koppig has 'nen muilezel!" ,,En nou?" „Nou valt 't eele feest in malkaar, has 'n baksel zonder gist!" ,,Kan nie!" „Ge zult 't zien, Dre! Huit d'n naad eb 'k me gesjappeld en nou komt me zo'nen Tosca- nini de eele boel verballemonden! 't Stond hal hin de krant ook! Heervol hontslag! 'k Zal 'm heervol hontslaan.- Mee den dweil van m'nen hoven horn z'n hooren! Heervol hont slag? Mee m'nen veurzitters-amer hop z'n test!" Wit, spierwit zag den Fielp. ,,Dre," zee-tie: „ik kan er nie van slapen. En has ik slaap, dan staat ie me in m'n ge zicht uit te lachen. Van de week heb 'k 'm vermoord. Vermoord zekkoe! In m'nen droom. Ik heb... m'n wijf ibont en blaauw gestagen! In m'nen slaapIk kan da merakel nie missen, DrC!" „Oew vrouw?" ,,Schei uit. Ja. Op den oogenblik kan 'k beter buiten m'n Kee, dan buiten m'nen diri- gent. De heer van Hulvenout staat op sprin- gen! kwekte-n-ie, stond van z'n stoel op, ijsbeerde deur m'n huis mee z'n handen in de zakken, de schouwers vooruit, zijnen kop om- laag. Ineens bleef ie veur me staan. Mee z'nen dikken wijsvinger zwaaide-n-ie vlak veur m'n neus. En net als ik zeggen wou: ,,ik ben den The nie", dan kwekte den Fielp: „Dre, dat hongelyk is den besten Hulvenoutschen diri- gent van de weareld, maar has ie me in den steek lot, dan stook ik 'm hop, honder m'nen hoven!" ,,Krijgde levenslank!" „Eb 'k 'n veur hover!" Toen kwam den Thd bij me binnen. Sjuust als z'n doodvonnis was geveld. 't .Koolzuur" was uitgebruist en grimlachend deel-de-n-ie kalmkes mee, dat Constantia blazen zou, onder zijn leiding. Den Fielp bukte z'n eigen den ThC is nie groot van stuk pakte den The om z'nen nek en zee: ,,ziede nou wel, Dre, sjuust has 'k daamet zee: den ThC is zoo kwaad nie! 't Is nie halleenig den besten Hulvenoutschen diri- gent van de weareld, 't is hook m'nen besten kameraad. Ee? The-ke? En zeg nou maar aan Hoome Fielp wat ge gdren drinken wilt! We gaan er 'n heentje pakken hin de .Gouwen". Deus binnenbrandje was dan ook weer ge- ibluscht! Maar ge ziet, amico, wat er veur den Fielp zoo allemagl kijken komt! En toch hij kan er nie buiten! Organiseeren is z'n lust en z'n leven. Onder 't devies: Hulvenout mot heksel- sior", toakt ie al schrijfmachienschrijvend, ver- gadert-ie, Scheldt ie, soebat ie, pleegt 'ie moor- den en ranselt ie z'n vrouw uit de ibedstee, in zijne slaap, confereert ie mee burgemeesters en geestelijke overheid, laat ie z'n brood aan- branden, maakt de fout weer goed mee gratis krentenmik, ruziet ie mee de wijven, omdat ie de kearels telkens op c^e vengaderingen roept, maarals ge 29 Augustus naar Ulvenhout komt, dan zult ge 'n leut, 'n plazier hebben, amico, als ge van oew leven nie had! 'n Voile week is 't feest! Van Zaterdagavond tot en met den andere Zondag, 5 September. ,,Koninginneverjaardag pikken we dan hook nog hefkens mee", zee den Fielp. 'n Voile week leut, muziek, genot, geluk! Geluk, ja! Want den schoonen buiten van Ulvenhout, mee de stille bosschen, de ruischende dreven, de blinkende Mark deur de wije velden, de akkerwegelkes mee de klepperende poppelie- ren, den gegarfden korenoogst te velde dan, in gouwen bundels en op den achtergrond't fees- telrjk, 't bontbevlagde en plazierige dorpke... allee, amico, wilt ge 'nen gelukkigen, 'nen pla- zierigen, 'nen onvergetelijken vacantie van 't jaar Kom dan naar 't Feestende Ulvenhout op 't end van Augustus! Gulden letters ,,WEL- KOM" zullen oe toeblinken op de zonbeschenen eerepoort, die gul zal openstaan om oe 't ont vangen! Te ontvangen mee muziek! Plazierige dorpsmuziek onder 't rijpe, kleu- rige loof van 't struische geboomt in ibonte tuinen, bont van blommen en versiering! Kom hier drinken 'nen teug geluk en 'nen slok schuimend gersten onder de oranjelampions, die wij ophangen in de weelderige boom- kroonen! Kom daar zitten in zo 'nen tuin en klinkt mee meneer pastoor, mee den ibaron en den Blaauwe of dans mee onze meiskens, al naar ge wilt, of doet 't allabei! Want Ulvenhout ik heb er oe al zooveul van verteld want Ulvenhout bestaat 650 jaren! Dat kan 'n voile week feest lijen! Ik vertel er oe nog veul meer van! Maar nou schei ik er af. Veul groeten van Trui, Dre III en als altij gin horke minder van oewen t. a. v. DRE. Matige tot zwakke Noordwesten tot Zuid- westenwind, zwaar bewolkt tot betrokken, met kans op regenbuien, daama opklarend, met later ^veer toenemende kans op regen. lets warmer. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 1 Juli. Petrus Adria- nus Geene, oud 27 j. en Christina de Zwart, oud 20 j. Geboorten. 6 Juli; Petrus Josephus, -z. van Leonardus M. van Trappen en van Maria P. de Brouwer. Elisa Theresia Maria, d. van Petrus A. van Waterschoot en van Angela L. de Vree. Overlijden. 1 Juli. Paulina Verschuren, oud 77 j., wed. van Johannes F. Neve. 2 Juli. Lucia Rosalia Burm, oud 31 j., echtg. van Joseph Asselman. 6 Juli. Maria Colleta Ros- seel, oud 75 j., wed. van Jan B. Goossen. SAS VAN GENT. In de week van 4 tot en met 10 Juli heb ben zich in deze gemeente gevestigd: H. F. de Caluwd, leerling-hovenier, van Ninove (B.). J. van Zilt, brood- en banketbakker, van Haarlem. C. Kanters, naaister, van 's Gravenhage. I. M. Apere, fabrieksarbeider, van Oost- acker (B.). Vertrokken J. Wagemaker, onderwijzer, naar Renesse. HONTENISSE. Gedurende de eerste helft van Juli heeft zich in deze gemeente gevestigd: Adolf Martinu, te Walsoorden, van Vogel- waarde. Vertrokken: Martha B. Adriaansens, van Walsoorden naar 's Gravenhage. Anna L. van Gimst, van Lamswaarde naar St. Jansteen. Petrus F. van Gassen, van Schuddebeurs naar Graauw en Langendam. Rosalia M. Aartsen-van Poecke, van Ter- hole naar Antwerpen. Johannes J. van der Poel, van Lamswaarde naar St. Jansteen. Jacomina van Jole, van Groenendijk naar Koewacht. Voor Ter Neuzen: 15 Juli. Eng. s.s. NEW LAMBTON, 1541, kolen, New-Castle. Van Ter Neuzen: 14 Juli. Eng. s.s. THE VICEROY, 405, ledig, Antwerpen. 15 Juli. Nederl. s.s. SINT PHILIPSLAND, 1424, ledig, R'dam. Voor Sas van Gent: 15 Juli. Estl. s.s. VENUS, 261, ledig, R'dam. Voor Selzaete: 14 Juli. Nederl. s.s. NOT TINGHAM, 257, kolen, Grangemouth. Van Selzaete: 15 Juli. Nederl. s.s. NOT TINGHAM, 257, ledig, Goole. Voor Riemen: 15 Juli. Russ. m.s. STANIS- LAV KOSSIOR, 3912, olie, Batoem. Voor Gent: 14 Juli. Zweedsch s.s. RUDOLF, 1214, pyriet, Bordeaux; Eng. s.s. YEWVAL- LEY, 403, ledig, Londen; Nederl. m.s. TUKO, 136, ledig, Dordrecht; Poolsch s.s. WILNO, 1121; kolen, Gdynia; Noorsch s.s. THODE FAGERBEND, 3604, erts, Lulea. 15 Juli. Eng. s.s. GREYFRIARS, 625, ledig, R'dam; Eng. s.s. MOUNT YOY, 146, creosoot, New-Castle; Zweedsch s.s. BRAVO, 948, steen, Fredrikstad; Grieksch s.s. EPSILON, 2579, erts, Poti; Eng. s.s. BLACKCOCK, 226, stukg., Londen; Nederl. m.s. KARANAN, 169, ijzer, Waterford; Eng. s.s. RALLUS, 920, stukg., Antwerpen; Eng. s,s. TRLNGA, 972, stukg., Antwerpen. Van Gent: 14 Juli. Zweedsch s.s. CARING, 517, cokes, Sundsvall; Eng. s.s. PEREGRINE, 470, stukg., Londen; Noorsch s.s. BOR, 552, ledig, Antwerpen. 15 Juli. Russ. s.s. LADOGA, 1355, stukg., Antwerpen; Poolsch s.s. WILNO, 1121, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. GRASSCAR, 287, ledig, Antwerpen; Ned. m.s. TUKO, 136. ijzer, New- Castle; Duitsch s.s. WESER, 570, fosfaat, Stettin; Deensch s.s. BOTHAL, 1223, ledig, Sunderland; Eng. s.s. YEW VALLEY, 405, ijzer, Llanelly. Heden overleed, tot onze innige droefheid, te Amsterdam, onze lieve Zoon, Broer, Behuwd-Broer en Oom, in leven adsp. controleur bij het binnenlandsch bestuur te Blora (Java). M. H. MICHEELS. H. C. MICHEELS—Fermin. Ir H. G. C. COHEN STUART. TH. E. C. COHEN STUART- MlCHEELS en Kinderen. Ter Neuzen, 15 Juli 1937. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond, tijdens de ziekte en na het overlijden onzer geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw betuigen wij onzen oprechten dank. Wij gevoelen ons gedrongen dezen in 't bijzonder uit te spreken tegenover den heer Jacob Donze, voor de zoo liefderijke toewijding, waarmede hij de overledene immer omringde; voor de steeds vriendelijke en nette verzorging door mej. C. Duurinck, de zorgvolle verpleging door de Zusters De Jonge en Dieleman en het voortdurend harte- lijk medeleven der familie Van de Sande—Donze. Uit aller naam, ANDR. FREDERIKSEN. Ter Neuzen, 16 Juli 1937. Tholensstraat 10. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Wed. C. MEULBROEK, geboren Kas, betuigen wij onzen innigen dank. Inzonderheid betuigen wij onzen dank aan de Wijkzuster van het Wit Gele Kruis, Zuster Jesucilda, en de buren. Namens de Familie, Kinderen WULLEMS. Sluiskil, 16 Juli 1937. Het Bestuur van het Waterschap LOVEN EN WILLEMSKERKE zal trachten aan te besteden op DINSDAG 27 JULI 1937, des namiddags 2 uur, (W.T.), in het Hotel van de Wed. W. A. Nieuwelink te Hoek: Bestek a /0,50 vanaf Dinsdag 21 Juli verkrijgbaar bij den Ontvanger-Griffier te Hoek. Aanwijzing Vrijdag 23 Juli 1937, des voormiddags 10 uur, bij Dijkpaal 10. Hoek, 16 Juli 1937. F. W. DEKKER, Dijkgraaf. J. DREGMANS, Ontv.-Griffier Denkt om Uwe opgave voor reis 8. (Naar Rotterdam/den. Haag/Amsterdam op 4 Aug.) Per bus tot Bergen op Zoom, verder per trein. Opgave sluit op 21 Juli. Reis 34. Naar ENGELAND. Per bus tot Oostende, verder per mailboot naaj Dover. Vandaar naar Folkestone. Woensdag 4 Augustus. Deze inschrij- ving sluit 26 Juli. De reissommen staan aangegeven in het Reisprogrammaboek. In de totale reissom zijn alle onkosten, zooals die in de reisbeschrijvingen staan aangegeven, begrepen. Dus b.v. reiskosten met in- begrip van koffie, thee, entrde's, boot- tochtjes, enz., enz. Verder is ook inbe- grepen de verzekering tegen ongevallen, t.w. een geldelijke uitkeering bij a. dood; b. blijvende invaliditeit; c. tijdelijke arbeidsongeschiktheid. Inschrijvingen: Westkolkstraat 5. II dat er dagelijRs Cwl W een busdienst wordt onderhouden tusschen Antwer pen en Amsterdam (via Breda—Gorinchem—Utrecht) en Ant- werpen-'s-Gravenhage (via Moerdijkbrug—Rotterdam)? Voor beide trajecten bedraagt de retourprijs slechts f 2,75. Retours vier weken geldig. Biljetten verkrijgbaar bij het TERNEUZENSCH REISBUREAU. Uw plaats wordt in dat geval gereserveerd. Inlichtingen en plaatsbiljetten WEST KOLKSTRAAT 5. op Maandag 26 dull a.s. Deze schitter.ende tocht zal gemaakt worden met drie prima autobussen. Dames en Heeren die o.a. willen ge- nieten van het zoo rijk aan natuurschoon Belgische Maasdal, verzuimt nu deze gelegenheid niet! Te Dinant wordt o.m. de zeer interes- sante Grot bezocht. Voor deze reis nog enkele plaatsen beschikbaar. Spoed gewenscht. Vertrek Ter Neuzen 5.30 u.; Zaamslag 5,45 u. Verder via Hulst—St. Nicolaas—Dender- monde—Brussel—het prachtige Cambre- bosch—Waterloo en Namen naar Dinant. Inlichtingen en opgavenWestkolkstr. 5 TER NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 7