ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN AKKERTJES No. 9630 WOENSDAG 14 JULI 1937 77e Jaargang Binnenland Buitenland over 'n kwartier weerit Kerknieuws. EERSTE BLAD TER NEUZEN, 14 JULI 1937. PARAAT VOOR TOEKOMSTIG FEEST. Neem een "AKKERTJE" HULST. CADSAND. NEUZENSCHE COURA ABONNEMENTSPRIJS: Binnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Bui ten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige lan den f 2,35 per 3 maanden fr. per post Abornementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Uitgeefster: Firma P. J. VAN BE SANDE GIRO 38150 TELEFOON No. 35. ABVERTENTIeN: Van 1 tot 4 regels 0,80 Voor elken regel meer 0,20. KT/EINE ABVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, hetwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Inzending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. BIT BEAB VERSCHIJNT IEBEREN MAAN BAG- WOENSBAG- EN VRIJBAGAVONB. PRINS BERNHARB NAAR RECKENWALBE. Prins Bernhard is gisteren voor een ver- blijf van 8 dagen naar slot Reckenwalde ver- trokken, teneinde een bezoek te brengen aan zijn moeder, Prinses Armgard. Prinses Juliana zal eenige dagen op den Ruigenboek, waar ook H. M. de Koningin iver- toeft, vefblijven. VLAAMSOH-NATIONAAL ZANGFEEST TE BRUSSEL. Om het zingen van onze oud-Hollandsche liederen in eere te berstellen, is men in Vlaan- deren de Vlaamsch-nationale zangfeesten gaan inricbten. Vier daarvan vonden reeds plaats te Antwerpen, onder toenemende belangstel- ling van alle klassen der bevolking, en dit jaar zal bet vijfde Vlaamscb-nationale zang- feest op Zondag 25 Juli a.s. te Brussel wor den gehouden. Het bestuur van de zangfeesten beeft den Haagschen muSicus Jos. Vrancken Jr. bereid gevobden, het Wilhelmus te leiden, dat dien dag door meer dan 20.000 mannen en vrouwen op de Groote Markt te Brussel gezongen zal worden. BE GRENSWIJZIGING VAN GEMEENTEN OP Z UID-BEVELA NB. Een bezoek van Minister Van Boeijen. De wijziging van de grenzen tusschen Goes, Kloetinge, Kapelle en Wolfaartsdijk, welke o.m. inhield de opheffing van de gemeente Kattendijke, was onder Minister De Wilde, nadat Kattendijke en Kloetinge bezwaren tegen het desbetreffende wetsontwerp hadden geuit, blijiven rusten. Minister Van Boeijen Wil blijkbaar deze zaak weer ter hand nemen. Morgen zal hij in gezelschap' van Ged. Staten van Zeeland een bezoek aan Goes en de an dere genoemde gemeenten brengen. VAN ZEELAND BIEDT HET ONTSLAG VAN HET KABINET AAN. De correspondent van de N. R. Crt. te Brus sel meldt De ministerraad bield Dinsdagoehtend half tien een vergadering, welke ruim een uur duurde. Na afloop heeft minister-president Van Zeeland aan de journalisten meegedeeld, dat hij zicb Maandagavond ten paleize heeft begeven en aldaar een langdurig onderhoud had met den Kooing. In den loop van dit onderhoud bood Van Zeeland niet alleen het ontslag van minister de Laveleye, maar ook van het geheele kabinet aan. De Koning heeft wel het ontslag van minister de Laveleye aanivaard, maar was verder de mee- ning toegedaan, dat het in de huidige bin nen- en bui'tenlandsche omstandigheden onge- wenscht zou zijn van regeering te veranderen. Alleen het ontslag van minister De Laveleye blijft dus behouden. Van Zeeland nerklaarde verder de journalisten om vier uur nogmaals te zullen ontvangen. Het is mogelijk, dat dan reeds een aanwijzing omtrent de opvolging van De Laveleye zal kunnen worden gegeven. In officieele kringen verwacbt men een spoe- dige oplossing van deze tot een enkele portefeuille beperkte crisis, welke oplossing de huidige regeeringscombinatie mogelijk zal moeten maken tot October of November a.s. aan het bewind te blijven. Hier volgt nog in het kort de toedracht tot het conflict-De Laveleye: Toen FranQois Bovesse, kort na de tusschentijdsche verkie- zingen van 11 April, aftrad als minister van justitie, wenschte de liberale partij haar in- vloed in de regeering te behouden en de por tefeuille derhalve te zien toegewezen aan een lid van de liberale partij. Besloten werd door den voorzitter van de liberale partij De Lave leye den minister-president mededeeling te doen van den wensch van de partij de porte feuille te laten toewijzen aan een lid van het parlement, bij voorkeur een Waal. Van Zee- land heeft aan dezen wensch van de liberale partij in eerste instant'ie gevolg gegeven, maar, nadat verschillende besprekingen moes- ten mislukken, eindigde hij met de portefeuille aan den heer De Laveleye zelf aan te bieden, plaatsvervangend lid van het parlement. De Laveleye heeft hierop de weinig tact- volle geste gehad, dit aanbod aan te nemen, zonder zijn partij te raadplegen. Dit is hem duur komen te staan. Een campagne is tegen hem ingezet door zijn vroegere politieke vrienden. De moeilijkheden inzake de amnestie heb- ben de zaak nog vertroebeld. Als lid van de regeering zag de heer De Laveleye zich ge- noodzaakt voor het amnestieontwerp te stem- men, waartegen de liberale partij ernstig ge- kant was. De Laveley% heeft dit alles nu dan ook met zijn ontslag moeten beboeten. ONGERUSTHEID EN INCIDENTEN TE PEIPING. Hoe gespannen de toestand in Noord-China is, blijkt uit den uittocht zoowel van Japan- ners als van Chineezen uit Peiping, welke exodus gisteren begon. De bladen te Tokio wijden gretige aandacht aan gevallen van molestatie, waaraan de Japansche vluchtelin- gen hebben blootgestaan van den kant van Chineesche politieagenten en soldaten. De bladen wijzen erop, dat in Japan niet een en- kel Chineesche inwoner molest heeft geleden. Behalve uit Peiping zelf zijn er ook uit de omstreken dier stad berichten over anti- Japansche uitbarstingen. Er komen zulke ge vallen voor sinds 7 dezer. Zoo zijn twee Japansche gendarmes in den nacht van 7 op 8 Juli gearresteerd door Chineesche soldaten. In de tweede plaats is er een aanval geweest op een Japanner, die logeerde in ,een hotel te Peiping; dat was op 10 dezer. Meer dan 12 Chineesche politieagenten en gendarmes namen aan dien aanval deel. -Zij beroofden den man van 1300 Jen. Te Peiping worden zeven Japanners vermist. Op den llden is een Japanner aangevallen door verscheidene Chineezen en van 130 jen beroofd. Op 9 Juli is te Peiping een Japansche koopman door Chineesche politie gearresteerd; hij is nog niet weer vrijgelaten. Een telegram aan een blad te Tokio uit Peiping bevat de klacht, dat de krijgswet, die door de Chineesche over- heid is afgekondigd, wel wordt toegepast op Japansche inwoners, maar niet van toepas- sing wordt gemaakt op de anti-Japansche actie van Chineesche studenten. In een telegram uit Peiping aan een Japansch blad wordt geklaagd over de oeco- nomische boycott waaraan de Japansche in woners van Peiping en omstreken blootstaan, welk boycott plaats vindt onder oogluiking van de Chineesche overheid. Hoe het incident ontstond. Het Chineesche gezantschap te Berlijn heeft over de gebeurtenissen, welke zich in Noord- China afspelen, een verklaring gepubliceerd. O.m. heet he't in die verklaring: „Volgens het verdrag van 1901 hebben be- paalde buitenlandsche diplomatieke vertegen- woordigingen het recht een klein aantal be- wakingstroepen (z.g. gezantschapswachten) in Peking te onderhouden, die af en toe oefe- ningen houden. Met schending van deze over- eenkomst hebiben sinds twee jaren de Japan ners hun troepenformaties tot de sterkte van een devisie opgevoerd. Over de vermindering van die troepen- macht heeft de Chineesche regeering tot dus- ver tevergeefs met Japan onderhandeld. Zon der toestemming van Chineeschen kant heb ben de Japansche troepen op 7 Juli j.l. nachte- lijke manoeuvres van grooten omvang gehou den en wel te Loekioetsjou, waar zij niet het recht hadden zich te bevinden. Bij deze nachte- lijke manoeuvres zou een Japansch soldaat vermist zijn. Hierop eischten de Japanners te worden binnengelaten in de stad Wang Ping om naar den verdwenen man te zoeken. Toen de Chineesche autoriteiten weigerden dit toe te laten, omsingelden de Japansche troepen de stad en openden het vuur uit machinegeweren en kanonnen. Zoowel voor dit incident als voor de verbreking van den wapenstilstand werpt de Chineesche regeering elke verantwoorde- lijkheid van zich". Naar de voorstelling van zaken, door het Chineesche gezantschap te Berlijn gegeven, is de vermiste Japansche soldaat weer ongedeerd bij zijn troep teruggekeerd. DE RUSSISCHE NOORDPOOLVLIEGERS. De inlichtlngendienst van het Amerikaan- sche leger meldt, dat het Russdsche vliegtuig Dinsdagmorgen over de Noordpool is gevlogen, te midden van een sneeuwstorm, welke het vliegtuig diwong van den weg af te wijken, teneinde te trachten betere weersgesteldheid te vinden. Om 3.14 uur hadden de vliegers geseind: Wij naderen de pool, bevinden ohs op een hoogte van 2700 M., vliegen met een snelheid van 160 K.M. per uur, de temperatuur van de lucht bedraagt minus acht graden, de be- manning maakt het goed, alles in orde. Op Fort Smith in Canada heeft men Dins- dagmiddag een bericht van het Russische vliegtuig, dat dp weg is van Moskou via de Noordpool naar San Francisco, ontvangen met de mededeeling dat het toestel zich op 66 gra den Noorderbreedte en 12 graden Westerlengte bevond. Alles was wel aan boord. De gemid- delde snelheid sedert het vertrek bedroeg 240 kilometer per uur. Volgens een later bericht uit Seattle bevonden de vliegers zich Dinsdag- middag omstreeks vier uur op 900 kilometer Noordwastelijk van Edmonton (Alberta) of op een afstand van nog 2400 kilometer van San Francisco. JDe tocht had tot op dat mo ment een vlot verloop gehad. Vier uur later telegrafeerde Gromof dat hij nog slechts vier- honderd kilometer van de Noordelijke grens van de Vereenigde Staten af was en 150 kilo meter ten Zuiden van 't fort St. John (Britsch Columbia) MULO-EXAMENS. Bij de Maandag te Goes gehouden Mulo- examenis slaagden voor diploma A: L. Naeije te Axel; A. E. van Hermon te Zaamslag; K. de Koeijer te Zaamslag; J. N. Feij te Ter Neuzen; J. de Putter te Axel. Voor het aanvullingsdiploma B: B. Burger te Ter Neuzen; K. Riemens te Axel. Dinsdag slaagden voor het aanvullings diploma B: P. Loaf Wz. te Ter Neuzen; F. A. van der Welle te Ter Neuizen; C. Witte te Axel, alien leerlingen der Ohr. school voor U. L. O. te Ter Neuzen. Verder slaagde voor diploma A Dinsdag nog de heer M. J. Poissonnier te Ter Neuzen. GESLAAGD. Op het te Antwerpen gehouden examen van het Belgisch Muziek College, slaagde 13 Juli 1.1. onize jeugdige stadgenoote mej. Jo Arlbman voor piano 2de deel en de jongeheer Adri Neelemans van Hulst voor piano lste deel. Ter gelegenheid van de viering van het huwelijksfeest van het Pninselijk Paar gaven wij in onze beschouwiagen den indruk weer, dat het ons voorkwam alsof het gebeurde een aanleiding was voor herhaling in de toekomst, dat meerderen zich hadden voorgenomen het bij verdere gelegenheden nog eens beter te doen, dat anderen er aanleiding in zouden vinden om alsdan niet achter te blijven, kortom, dat de wijize waarop het huwelijks feest was gevierd aanleiding zou kunnen worden tot een verhoogde activiteit voor het vderen van nationale feesten. Dat het Nederlandsche volk thans in blijde verwachting mag leven op een nieuwe aanlei ding in een nabije toekomst weten we. Zooals uit de advertentie in (dit nummer blijkt, is men in de buurtschap Java daarvoor reeds paraat. De bewoners dier buurtschap worden op morgen reeds ter vergadering geroepen, om pJannen te bespreken voor een feestviering wanneer Prins of Prinses van Oranje het levenslicht zal aanschouwen. De bedoeling van het voorloopig comity is, naar men ons meedeelt, door wekelijksche collecten vooraf de noodige gelden bijeen te brengen. Dit komt ons voor te zijn een wenk, die ook in andere buurten ter harte zou kunnen wor den genomen. Y EKVOLK VAN ARBEIDERS NAAR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Op het oogenblik bestaat er voor werklooze arbeiders uit overig Zeeland gelegenheid om te werk te worden gesteld in Zeeuwsch-Vlaan- deren bij het oogsten van vlas enz. Ten einde deze werkgelegenheid zooveel mogelijk te benutten voor Zeeuwsche arbeiders hebben Ged. Staten van Zeeland besloten een reductie van 50 pet. toe te staan op de tarieven voor passagiersvervoer tweede klasse op de Frovin- ciale bootdiensten VlissingenBreskens, Vlis- sirngenBorsseleTer Neuzen, Hoedekens- kerkeTer Neuzen en HansweertWalsoor- den en omgekeerd, benevens de diensten op de Ooster-Schelde (ZierikzeeKatsche veer KortgeneWolphaartsdijk)Tevens zijn Ged. Staten bereid teruggaaf te verleenen voor het vervoer van een rijwiel, dat door deze arbei ders wordt medegenomen. Elen en ander met dien verstande, dat de arbeiders op Maandag naar Zeeuwsch-Vlaanderen reizen en op den daaropvolgenden Zaterdag naar huis terug- keeren. Ten einde de hierboven bedoelde restitutie te verkrijgen moet het volgende in acht wor den genomen. Aan boord wordt voor het vervoer de voile vrachtprijs betaald. De gemeentebesturen van ,de woonplaatsen der arbeiders, doen Ged. Staten een declaratie toe- komen, vermeldende het aantal per week ver- voerde arbeiders, de gekozen route voor heen- en terugreis, het aantal arbeiders dat een rijwiel heeft meegenomen en het bedrag van de te verleenen restitutie. Aan de gemeentebesturen is om medewer- king in dezen gevraagd ook in dien zin, dat de arbeiders zooveel noodig van de gemeente een voorschot ontvangen voor de betaling der reiskosten. Deze regeling geldt voor het tijdvak 12 Juli tot en met 31 Juli 3 937. CONCERT. Naar wij vefnemen is de mondharmonica- vereeniging Bravo" voornemens Donderdag 15 Juli bij gunstig weer een concert op de Markt te geven, waar het volgende programma zal worden uitgevoerd. 1. Bravomarsch. 2. Serenata. Tosselli. 3. Lyionaise, marsch. 4. Spaermint. Turine. 5. Feestmarsch. v. d. Glas. 6. Vivette, wals. L. Beirens. 7. Potpourri Populair. arr. Romeijnsen. Pauze. 8. Lippe Detmoldmarsch. arr. Maas. 9. Loin des Guitares, tango. Rossi. 10. Liberty Bel. Soussa. 11. Spaansche Balade. C. v. Huffel. 12. Afscheid Gladiatoren. Blankenburg. 13. Home on the ranch. NED. JONGELINGS VERBOND. De Ring Zeeuwsch-Vlaanderen van het Nederlandsch Jongelingsverbond hield te Cad- zand haar ringvergadering, welke met gebed door den voorzitter den heer J. Cappon te Breskens werd geopend. Nadat deze een weikomstwoord had toegeroepen, werd geza- menlijk gezongen lied 739 uit den Nederland- schen Protestantenbundel. De heer J. Cappon te Cadzand hield daarna een inleiding over: En Mozes stierf aan de:iippen van God. Als tweede spreker van dezen middag trad op candidaat C. Cappon met het onderwerp: Een praatje over sterren en wat daarmede in verband staat. Als punt 3 stond op de agenda de verkiezing van een nieuwen voorzitter, daar de heer Cappon te Breskens niet meer als zoodanig wenschte te worden gekozen. In zijn plaats werd benoemd de heer H. I. Brak- man te Retranchement. Tot candidaten van het Provinciaal comite werden benoemd de heeren C. Verplanke te Nieuwvliet en P. J. de Bruijne te Retranchement. Tot slot sprak de vice-voorzitter, de heer Basting, namens alle ver.tegenwoordigers van den ring, den schei- denden voorzitter enkele treffende woorden van dank toe, welke door deze werden beant- woord. De heer Cappon is 45 jaar lang voor zitter geweest. (Midd. Crt.) GEMEENTERAAD VAN AXEL. (En de gisteren gehouden vergadering was afwezig de heer De Ruijter. Na mededeeling van goedkeuring van ge nomen raadsbesluiten, en van de verdaging der beslisping door Ged. Staten op het raadsbesluit tot aankoop van grond in den Buthpolder voor het vestigen van een woonwagenkamp, be nevens dankbetuiging van den adj .-commies ter secretarie Francke, voor de verhooging van zijn jaarwedde, kwamen in behandeling de vragen van den heer C. van Bendegem met betrekking tot het lossen van aangevcerde steenen voor de bestrating, door een tijdelijke ploeg werklieden, die waren aangenomen, om- dat de ploeg die dit werk had aangenomen, op het oogenblik van het binnenkomen van het sohip, uit welke de steenen gelost moesten worden, niet beschikbaar was. Burg, en Weth. hadden hierop geantwoord, dat aan deze reserve-ploeg hetzelfde accoord- loon waS uitbetaald als aan de ploeg die het werk had aangenomen. De heer Van Bende gem voerde hier tegen aan, dat de aannemers van dit werk zelf behoorden te weten voor welk bedrag zij deze werkzaamhsden wensch- ten uit te voeren, doch dat indien een nood- hulp-ploeg in dienst wordt genomen, aan deze het officieel geldende loon befhoorde te worden uitbetaald. Dit was volgens hem 1,10 per 1000 steen, terwijl het lossen was aangenomen tegen den priijs van f 0,65 per 1000 steen. Hij sprak verder de hoop uit, dat de betrokkenen, die een loon hadden verdiend van f 0,26 per uur, behoorlijk schadeloos gesteld zouden wor den. Door Burg, en Weth. was venwezen naar het loon door de andere werklieden verdiend en werd hiermede gemotiveerd de prijs die aan de noodhulpploeg was uitbetaald. Van den Axelschen Bestuurdersbond en de R.K. Werkliedenvereeniging afd. Axel, was ingekomen een verzoek, er toe strekkende, dat van wege het gemeentebestuur bij den Minis ter van Soeiale Zaken stappen zouden worden ondernomen om te komen tot een herstel van het vroegere uurloon van 26 cent voor de bij de werkverschaffing geplaatsten. Burg, en Weth. deden mededeeling van de stappen die zij tot hiertoe hadden ondernomen, om tot een oplossing uit deze moeilijkheid te geraken. Tijdens de discussies gaf de voorzitter den raad, dat de arbeidersbonden zich inzake deze aangelegenheid zouden wenden tot den Minis ter van Soeiale Zaken, waarop de heer Hame- link te kennen gaf, dat de contact-commissie uit de arbeidersbeweginig bijna kind aan huis is op het Departement van Soeiale Zaken, en de heer Seghers er op wees, dat dit verzoek was gedaan, opdat zou blijken, dat er ook van, de zijde der gemeentebesturen stemmen op- gaan tegen deze verlaging. Het verzoek van het Nederlandsch Onder- wijzersgenootschap afd. Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen tot het instellen van een school- artsendienst, dat in de vorige vergadering was aangehouden, kwam thans wederom in behan deling. Burg, en Weth. deden mededeeling van de hiernaar genomen informaties en stelden voor, waar zij van een dergelijke regeling prac- tisch niet veel heil verwachten, op dit verzoek afwijzend te beschikken. Verschillende leden spraken hun teleurstelling er over uit, dat Burg, en Weth. niet hadden gehandeld over- eenkomstig het besluit in de vorige vergade ring genomen, om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van een gewestelijke schoolartsendienst, doch Burg, en Weth. deel- den hierop mede, dat zij niet bereid zijn, zich aan het hoofd van een dergelijke beweging te plaatsen. De heer Hamelink bestreed het standpunt van Burg, en Weth. in dezen, ter wijl de heer Esselbrugge te kennen gaf, dat dit uiteindelijk voor de gemeente in de toe komst nog voordeelen zou kunnen bieden. Ten slotte deed de heer Hamelink het voor- stel, als proef, voor een jaar, per drie maan den de schoolkinderen door een arts te doen onderzoeken, hetgeen werd aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Van verschillende eigenaars en gebruikers van gronden in de nabijheid van het nieuw te stiohten woonwagenkamp waren bezwaren in gekomen tegen dit voornemen, daar dezen hiervan schade voor hun gewassen verwacht- ten. Burg, en Weth. plaatsten zich op het standpunt, dat het vestigen van een woon wagenkamp op onverselhillig welke plaats in de gemeente bezwaren zou medebrengen, wes- halve zij voorstelden hierop niet verder in te gaan. De heer Van't Hoff verzette zich tegen het voorstel van Burg, en Weth., wat hem echter niet baten mocht, daar dit werd aan- vaard met 9 tegen 3 stemmen. Burg, en Weth. antwoordden hiema op ver schillende gestelde vragen, waama aan J. W. Kalhorn een strookje grond aan de Oranje- straat werd verkocht. Besloten werd een strookje grond aan de Waistraat aan te koopen van H. Duijm. Ten aanzien hiervan waren twee plannen, het eene zou de gemeente kosten f 1000, terwijl het andere werd begroot op maximum 350. Tot dit laatste werd besloten. De heer Van de Bilt voerde hieromtrent nog het woord, doch diens stem ging in het rumoer verloren. Besloten werd tot ruiling van grond aan de Stationsstraat en tot verhuur van eenige per- ceelen tuingrond. De staat van oninbare pos- ten schoolgeld en hondenbelasting voor het dienstjaar 1936 en een wijziging der gemeente- begrooting voor 1937 werden hierna vlot vast- gesteld. Hiema had plaats de aanbieding der ge- meenterekening en die van het Gasbedrijtf, Vleeschkeuringsbedrijf en Burgerlijk Armbe- stuur over 1936. Tot leden der commissie van onderzoek der gemeenterekening werden benoemd de heeren Dieleman, Seghers en Hamelink, tot leden van die voor het Gasbedrijf, Vleeschkeuringsbedrijf en Burgerlijk Armbestuur de heeren Essel brugge, De Jonge en C. van Bendegem. De commissie inzake het verstrekken van een bijslag op de ziekenfondspremie had ge- rapporteerd, dat bij igebrek aan gegevens om tot een regeling te geraken, deze moest advi- seeren hiertoe niet over te gaan, doch Burg, en Weth. stelden voor, dat zij zich op een ruimer standpunt zouden plaatsen voor wat betreft het verstrekken van bewijzen voor kostelooze behandeling door de voorloopig als gemeentegeneesheeren aan te wijzen doctoren Kalhorn en Bom. Nadat was vastgesteld, dat deze maatregel als tijdelijke maatregel was genomen en Burg, en Weth. zich niet strikt zouden houden aan de Ihiiiet van het bedrag dat beschikbaar was tengevolge van het vertrek van Dr. Van der Swan, doch indien noodig ook hierboven gaan zouden, werd met algemeene stemmen hiertoe besloten. Wanneer hoofdpijn U overvalt, neem dan eens een "AKKERTJE". Kijk op de klok en doe dat weer een kwartier later. Ge zult U dan eens zelf kunnen overluigen van de doeltreffende werking van "AKKERTJES". Het is niet noodig U telkens te laten pla- gen door die hare hoofdpijn of migraine. Het is uitgesloten, dat een "AKKERTJE" U niet zal helpen, want al nemen ze de oorzaak van Uw lijden niet weg, waarvoor Ge Uw arts moet raadplegen, ze helpen U in ieder geval dadelijk van de pijn af. "AKKERTJES" werken verrassend snel en zeker bij i Hoof dpi jn,Kiespijn,Spierpijn,Zenuwpijnf Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrou- wenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumonf AKKER.CACHETS (Ingez. Med.) Thans kwam in behandeling het laatste punt der agenda, het verzoek van de heeren Hame link, C. van Bendegem en Seghers tot het be- leggen van een spoedeischende raadsvergade- ring in verband met de stopzetting der steun- regeling en werkverschaffing. Burg, en Weth. deden mededeeling van de ter zake genomen stappen, waaruit bleek, dat zij zich de ontstane moeilijkheden voor de be trokkenen wel aantrokken. De heer Hamelink drong er bij Burg, en Weth. op aan, dat het gemeentebestuur rechtstreeks bij den Minister van Soeiale Zaken klachten omtrent deze aan gelegenheid zouden indienen, daar hij vreesde, dat deze bij behandeling met den Inspecteur der Werkverschaffing niet vokioende naar voren zouden komen. Burg, en Weth. wensch- ten izich echter niet te binden, doch toonden op hetzelfde standpunt te staan als de leden die hierover het woord hadden gevoerd. Bij de omvraag betoogde de heer Hamelink, dat het toe te juichen is, dat het gemeente bestuur zich moeite geeft voor de verfraaiing der gemeente, door het aanbrengen van fon- teintjes, doch dat men deze dan ook op dagen, dat er veel publiek in de gemeente komt, dient te laten spuiten. De Voorzitter deelde mede, dat Burg, en Weth. hierop in de volgende ver gadering van antwoord zullen dienen. De heer 't Gilde stelde ten slotte een vraag omtrent de afzetting van de markt tijdens een concert door het muziekcorps,, waarop de Voorzitter van antwoord diende. Naar de Zelandia meldt, kwam Maandag avond de automobilist M. uit Boschkapelle langs de Gentschepoort de stad ingereden, terwijl zijn auto een platte band had. Hij wilde het Houten Kwartier inrijden, doch zwenkte eensklaps naar rechts, om de Gentsche straat in te rijden. Juist kwam een andere auto eveneens de Gentsche straat inrijden en een aanrijding scheen onvermijdelijk, doch door oogen'blikkelijk te stoppen, kon de chauffeur van laatstgenoemde auto dit toch nog voor- komen. M., drie dronken achter het stuur zat, laveerde verder door en reed een paar rijwie- len, die aan een winkel stonden, in elkaar, doch zette zijn toch voort tot hij aan de Viseh- markt opnieuw een fiets te pakken kreeg, die eveneens vemield werd. Nu werd het hem toch blijkbaar te erg, want hij zette zijn auto tegen den muur van een woning en ging in een naburige herberg binnen, zeker om den schrik af te drinken. Intusschen was de politie gewaarschuwd, die den dronken chauffeur medenam en van een en ander proces-verbaal opmaakte, zoodat dit muisje voor M. waarschijnlijk een a'ardig staartje zal hebben. De onder verdenking van brandstichting te Cadsand in arrest genomen vrouw van G. is Maandag na verhoor door de justitie in vrijheid gesteld, de man is echter in arrest gehouden. NED. HERV. KERK. Door Ds. J .W. van Swigchum te Wester- Schelling (vroeger hulpprediker te Ter Neuzen) is het beroep naar Nieuwe Pekela aangenomen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 1