Kerknieuws. Predikbeurten Landbouwberichten Sport Gemengde Berichten TER NEUZEN, 12 JULI 1937. HOEK. ZAAMSLAG. AXEL. CRISIS-PUBLICATIEN RECHTSZAKEN. VOETBAL. ZWEMMEN. ,,Laat de regeering van het Vereenigd Koninkrijk, met name de voorzitter van de commissie, worden belast met de pogingen om de twee standpunten tot elkaar te bren- gen," zeide bij. Nadat Lord Plymouth de taak om een* weg uit de moeilijkheden te zoeken, had aanvaard, dankte de vertegenwoordiger van Nederland alle leden van de commissie voor den steun aan zijn voorstel verleend. (Het werd, naast de reeds genoemde landen, nog aangenomen door de vertegenwoordigers van de Sowjet- Unie, Turkije, Portugal, Polen, Noorwegen en Griekenland.) REALTIES IN DE DUITSOHE PEBS. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Rerlijn: De Berlijnsche bladen publiceeren uitvoe- rige verslagen van de te Londen gehouden bijeenkomst van de niet-inmengingscommissie, onthauden zich echter bijna alle van commen- taar. Alleen de hoofdredacteur van de Deut sche Allgemeine Zeitung zegt zijn meening over de aldaar gevallen beslissing. Na een dramatisch voorstel, zoo schrijft hij, hierbij zinspelend op de rede van den Franschen ambassadeur, heeft de bijeenkomst tenslotte op veel verstandiger wijze een einde gevon- den dan het begon en het de Sowjet-Russische onruststokers lief is. De z.g. neutrale staten hebben geweigerd zich er toe te leenen, een der beide standpunten te veroordeelen. Met de aanvaarding van het Nederlandsche voor stel heeft Engeland een Europeesche plicht op zich genomen en het zal zeker bewust zijn van zijn verantwoordelijkheid. Het voorstel zelf was reeds in zekeren zin een uitweg uit den gecompliceerden toestand. Men heeft net als verleden Vrijdag een week tijd gewonnen, welke kalmeerend moet wer- ken. Een tweede dramatische Vrijdag ligt achter ons. Dit is geen verrassing maar een verstandige voor zichzelf sprekende regeling. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag 15 Juli, des namid- dags 2 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de vol- gende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burg, en Weth. tot het vaststellen van een precarioverordenifcg. 4. Idem (betreffende een aanvraag inge- volge artikel 72 der Lager Onderwijs- wet 1920 door de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs alhier voor aanleg waterleiding in de lagere school aan de Jozinastraat. 5. Idem betreffende een aanvraag inge- volge artikel 72 der Lager Onderwijs- wet 1920 door de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs alhier voor aan leg waterleiding in de U.L.O. school aan de Grenulaan. 6. Idem om ingevolge artikel 25 der Nijverheidsonderwijswet te beslissen, dat oprichting en instandhouding van een cursus in metselen en straatmaken, uitgaande van de Vereeniging Am- bachtsschool voor Ter Neuzen en Om- streken, in deze gemeente noodig wordt geoordeeld. 7. Aanbieden gemeente-rekening en reke- ning van het Woningbedrijf dienst 1936 en aanwrjzing commissie van onderzoek. 8. Wijziging begrooting dienst 1937. TOESTAND GOED VOORUITGAANDE. Naar wij vernemen is de toestand van mej. LeijsKolijn, die sinds Donderdag in de kli- niek Moderne te Gent verpleegd wordt, goed vooruitgaande. Naar we nog vernemen, lijdt zij af en toe aan duizelingen en is het ook aan een duizeling toe te schrijven, dat zij ikwam te vallen, toen zij: enkele treden van een trap had bestegen en met het hoofd op een marmeren vtloer neerkwam. KOSTELOOZE BIJWIELBELASTINGMEBKEN. De Rijksontvanger te Ter Neuzen verzoekt ons mede te deelen dat de onder zijn kantoor wonenden die recht meenen te hebben op een kosteloos rijwielbelastingmerk voor het jaar 1937/38 hiertoe een aanvraag kunnen indienen pp de Dinsdagen 20 en 27 Juli en 3 Aug. en op de Donderdagen 22 en 29 Juli en 5 Aug. a.s., telkens van 79 uur 's namiddags, zoo- wel te zijnen kantore Nieuwstraat 30, Ter Neuzen als bij de dienstgeleiders te Axel, Sluiskil en Zaamslag. RIJKSFOSTSPAARBANK. In den loop der maand Juni 1937 werden aan het postkantoor alhier op spaarbank- boekjes ingelegd f 59j496,55 en terugbetaald f 57.793,24, derhalve meer ingelegd dan terug betaald f .703,31. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 36. j.ijjjfii ABBEIDEB OP DE PBOV. WEGEN. Ged. Staten hebben aan den heer A. Fruij- itier te Hontenisse op eigen verzoek met in- gang van 1 Jauuari a.s. eervol ontslag ver leend als arbeider in vasten dienst op de Provinciale wegen. EX A MEN NUTTIGE HANDWEBKEN. Voor het examen nuttige handwerken is aan de R. K. Kweekschool te Bergen op Zoom geslaagd mej. O. Lecluyze te Oostburg. M. U. L. O. EXAMEN. Aan de R. K. M. U. L. O. school te Breda werd het diploma A o.m. behaald door L. Anthonius, A. van den Berg, J. Langenhorst, J. M. van Puijvelde en M. Pijls, alien te Hulst. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 27 Juni tot en met 3 Juli kwamen in de provincie Zeeland 4 gevallen van roodvonk voor, n.l. 6en in ieder der ge- meenten Amemuiden, Middelburg, Oud-Vosse- meer en Schoondijke. BBANDSTICHTING TE CADZAND? In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. is onder de gemeente Cadzand, nabij de duinen, brand uitgebroken in een woning van zekere G. aldaar. Voor de brandweer handelend kon optreden, was de woning reeds een prooi der vilammen geworden. G. was bezig met het verhuizen en zou een nieuwe woning betrek- ken. Reeds een groot gedeelte der goederen was in de nieuwe woning aanwezig. Door den burgemeester van Cadzand werd een uitge- foreid onderzoek ingesteld en deze vond ter- rnen aanwezig om G. en diens vrouw te doen overbrengen naar de marechaussee-kazerne te Oostburg. Het onderzoek wordt voortgezet. (D. van Z.) VROUWEN OBISISZOBG. Het is algemeen bekend, dat er op dit oogen- blik, een tekort bestaat aan geschoolde dienst- boden, reden waarom dikwijls moet worden overgegaan tot het aannemen van buiten- landsch dienstpersoneel. Ruim. een jaar geleden werd door de Oen- trale voor Werkloozenzorg, gesticht op het initiatief van den Raad van Ned. Kerken van practiseh Christendom begonnen met de in- stelling van een Internaat voor opleiding tot huishoudelijke groepen. Om meer bekendheid te geven aan het werk zal door de commissie, Vrouwen Crisis Zorg, met medewerking van het departement van Sociale Zaken in de zomervacantie n.l. van 27 Augustus tot 10 September in het Internaat te Haarlem een werkkamp worden gehouden. Aan dit kamp mogen 35 meisjes tusschen 17 en 25 jaar deel- nemen, de deelname is kosteloos, maar de reis- kosten zullen mogelijk zelf moeten worden gedragen. Het programma vermeldt: Huis- houd-elijk werk, voedingsleer, spel en zang. Ook zullen Bijbelkringen worden gehouden en enkele inleidingen over die onderwerpen, welke van algemeen belang zijn. De ontspan- ning wordt niet vergeten, want wandel- en fietstochten staan op het programma. Voor 7 Aug. moet de aanmelding voor deelname plaats hebben. De heer J. Lorier te Middel burg, secretaris van het Prov. Comite, is bereid inlichtingen te verschaffen. Zaterdag 10 Juli j.l. gaf het driemanschap Hoek, Zaamslag en Axel hier wederom als vorige jaren haar bekend geworden concert. Om 5 uur maakten de gezelschappen een gezameniijike muzikale wandeling over het dorp. Daama concerteerde als eerste vereeni ging Hoek, welke haar programma op vlotte wijze uitvoerde. Zaamslag en Axel konden helaas hun volledig programma niet afspelen, doordat ze telkens voor de geweldige plas- regens en donderbuien moesten vluchten, zoo- dat ook het publiek, dat in't begin zeer talrijk was telkens verminderde. Toch is deze dag, ondanks het ongunstige weer, voor velen toch nog prettig verloopen. Opbrengst collect®. De speldjesdag voor Valkenheide, het op- voedingsgesticht voor jongens te Maarsbergen, heeft alhier opgebracht 39,30. Gemeenteraad. In de op Dinsdag 13 Juli 1937, des namid dags te 2 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad! alhier, komen de vol- gende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorstel tot verkoop van een strook grond, gelegen aan de Oranjestraat. 4. Voorstel tot aankoop van een strook grond, gelegen aan de Walstraat. 5. Voorstel tot railing van grond aan de voormalige brandput. 6. Voorstel om aan Burg, en Weth. mach- tiging te verleenen tot onderhandsche verhuur van eenige perceelen tuin- grond. 7. Voorstel tot vaststelling van den staat van oninbare posten. 8. Voorstel tot vaststelling, wijziging van de gemeentebegrooting 1937. 9. Aanbieding van de gemeenterekening, dienst 1936. 10. Rapport van de Raadscommissie, inzake verleening bijsilag voor zieken- fondspremie aan personen, die in zorg zijn, of daarmede gelijk te stellen. 11. Verzoek van C. Hameliuk, C. van Ben- degem en B. Seghers, om een spoed- eischende raadsvergadermg te beleggen teneinde te beraadslagen over den toe- stand, ingetreden door het stopzetten van de werkverschaffing en de steun- regeling voor werklooze arbeiders in deze gemeente. Openlucht-Tumuitvoeringen. Uitgaande van de alhier nog slechts enkele jaren bestaande Chr. Turnvereeniging, had hier j.l. Zaterdag op het terrein der voetbal- vereeniging ,,Axel" een groote turnuitvoering plaats, waaraan ook door de zusterafdeelingen uit Ter Neuzen en andere plaatsen werd deel- genomen. Nifittegenstaande het minder fraaie weer was er een flinke belangstelling voor de prestatie's van de jeugdige gymnasten, die tevoren in optocht door de stad waren getrok- ken en wier kleurige sportkleedij veel bekijks had. Een kranige en sportieve aanblik bood deze voor Axel ongewone stoet. De tumuitvoeringen bestonden uit vrije en ordeoefeningen, oefeningen aan de rek- stok en de brag, enz. Blikseminslag. Het hemelvuur trof Zaterdag de woning van den heer A. K. aan de Graaf Jansdijk, doch bepaalde zich gelukkig tot geringe schade die werd aangebracht aan de elec- trische geleiding, de luidspreker, enz. Verder nribp.il had alzoo niet plaats en liep het won der boven wonder goed af. AFSCHEID VAN DEN HEER FOUBNIER. Gisteren nam de heer Foumier, hulppre- diker te Sluiskil, afscheid van zijne gemeente, wegens vertrek naar Harkstede-Scharmer. Hij predikte over Hand. 18 vers 611, waar- bij hij vergelijkingen trok tusschen Paulus er- varingen te Korinthe en de zijne te Sluiskil. Na de prediking sprak de heer Foumier de vertegenwoordigers toe van den Kerkeraad te Ter Neuzen, van de Regelingscommissie, ver- schillende organisaties en" hen, met wie hij, buiten strikt kerkelijk verband, had samen- gewerkt. Daama werd de heer Foumier toegespro- ken namens de Regelingscommissie door den heer J. Lucieer, die den scheidenden leeraar liet toezingen psalm 121 4. WiOENSDAG 14 JULI 1937. Nederduitsch Gerefowneerde Gdmeente. TER NEUZEN. 7 u., Ds. Baaij, van Tholen. AABDAPPELEN NAAR Z.-AMERIKA. Verscheidene aardappelexporteurs te Broek op Langendijk en omgeiving, begirmen thans aan het gereed maken van zendingen aard- appelen, welke meer dan 14 dagen uit den grond zijn, zoodat het gevaar voor het optre den van aardappelziekte tot een minimum is beperkt. Voor dit doel is o.m. een hoeveelheid van de doorgedraaide en ingekuilde aardappe- len opgekocht. De verpakking van deze aard- appelen geeft bedrijvigheid op laadplaatsen en in de kistenfabrieken. AANVBAGEN VOOB DENATUBATIE VAN AABDAPPELEN. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zeeland maakt bekend, dat aanvragen voor d,enaturatie van aardappelen uiterlijk op 15 Juli a.s. bij den districtssecretaris moeten zijn binnengekomen. De denaturatie zelf mag nOg nh genoemden datum geschieden. POLITIEBECHTEB TE 3HDDELBUBG. Zitting van Maandag 12 Juli 1937. De volgende personen waren gedagvaard: A. F., 67 j., wiedbaas te Zaamslag, wegens mishandellng van Johannes van de Wege te Zaamslag op 1 Juni 1.1. door hem te slaan. Eisch: 10 boete of 5 dagen hechtenis. J. E. C., 30 j., veekoopman te IJzendijke, wegens verduistering van een stier, toebehoo- rende aan Cornells Willemse, te IJzendijke op 30 Januari 1.1., welk dier hij ter aflevering aan Andre van de Vijver onder zich had. Eisch: 4 maanden gevangenisstraf, E. B. D., 31 j., werkman te Aardenburg, wegens mishandeling van L. J. de Clerck te Aardenburg, door hem te stompen en te slaan, en aan de haren te trekken. Eisch: f 25 boete of 20 dagen hechtenis, plus 1 maand gevangenisstraf voorw., proef- tijd 4 jaar. Uitspraak15 boete of 10 dagen hechtenis, plus 1 maand gevangenisstraf voorw., proef- tijd 3 jaar. J. A. M., 26 j., vischer te Breskens, wegens diefstal van enkele doosjes sigaren en siga- retten, toebehoorende aan A. J. F. de Paauw, te Sluis op 6 Juni 1.1. Eisch: 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak: 15 boete of 10 dagen hechtenis. A. V., huisvr. C. T. v. d. S., 41 j., zonder beroep te Koewacht, wegens mishandeling van Agnes de Metsenaere te Koewacht op 21 Nov. 1.1., door haar te stompen. Eisch10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak: idem. HOOGER BEBOEP. Door C. S., oud 22 j., vrachtrijder te Axel, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank te Middelburg van 28 Juni 1.1., waarbij hij wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld is veroordeeld tot 1 maand hechtenis en intrek- king van het rijbewijs voor den tijd van zes maanden. UITSPRAAK IN KOBT GEDING INZAKE DE LADING VAN HET STOOMSCHIP „THORFEHALL". Zaterdag heeft de waarnemende president van de rechtbank te Middelburg, mr. Th. Portheine, uitspraak gedaan in net korte geding imzake de Spaansche schatten aan boord van de ,,Thorpehall". Zooals gemeld hebben een aantal banken en particulieren te San Sebastian en Bilbao beslag doen leggen op effecten, waardepapie- ren en andere kostbaarheden, die zich aan boord van de ,,Thorpehall" bevonden, toen dit schip op de reede van Vlissingen lag. Zij beweren, dat deze goederen hun eigendom zijn. De Baskische en de .Spaansche regeering zeggen, dat de goederen verbeurd verklaard zijn; zij hebben ze v66r den val van Bilbao, in de ,,Thorpehall", door de Spaansche regeering gescharterd, geladen om ze in veiligheid te tbrengen. Ook deze regeeringen hebben beslag doen leggen. De banken en particulieren, voor wie mr. Ten Beke Callenfels en mr. Van Os optreden, hebben nu in kort geding geeischt, dat den kapitein van de „Thorpehall", voor wien mr. Adriaanse optreedt, geilast wordt de bewuste kostbaarheden af te geven aan een sequester (een buiten het proces staande persoon, die de zaken, waarover het geschil loopt, in bewa ring neemt). De Baskische en de Spaansche regeering wier belangen door mr. Dieleman worden be- hartigd, hebben bij de behandeling van het korte geding verzocht te mogen inter- venieeren. Mr. Van Os heeft Woensdag, den eisch van de Spaansche banken en particulieren toe- lichtende, het verzoek om interventie bestre- den, o.m. betoogende dat de Baskische regee ring geen autonome reehtspersoon zou zijn, en dat de Spaansche regeering geen belang bij deze zaak zou hebben. Voor deze regeeringen heeft Mr. Dieleman o.m. aangevoerd, het verzoek om interventie motiveerende, dat de kostbaarheden op wet- tige wijze geconfisqueerd zijn, dat de door de beslaglegging aanwezige bewaking sequestra- tie overbodig maakt en dat geen enkel recht van de eischers op de goederen is gebleken; bovendien zou de Nederlandsche rechter in deze zaak onbevoegd zijn omdat deze niet mag oordeelen over maatregelen van andere souvereine staten. Mr. Adriaanse tenslotte, voor den gedaag- den kapitein optredende, heeft betoogd, dat niet deze, maar de Engelsche reederij van de Thorpehall gedagvaard had moeten worden, die overigens wel aan een eventueele ver- plichting tot opslag van de goederen wil vol- doen, wanneer de moeilijkheden met de douane opgelost zijn; de eisch tegen den kapi tein moet echter volgens Mr. Adriaanse afge- wezen worden. De uitspraak heeft den volgenden inhoud: De Baskische en/of de Spaansche republiek worden toegelaten als tusschenkomende par- tijen in bedoeld geding, doch zij worden niet ontvankelijk verklaard in hun vordering tot opheffing van het door eischers geiegde beslag. Ten aanzien van de vordering van de eischers is beslist, dat de vice-president zich bevoegd heeft verklaard om van de vordering tot sequestratie kennis te nemen. Eischers zijn ontvankelijk verklaard in die vordering en deze is toegewezen. Als sequester is be- noemd de N.V. Nederlandsche Handel Maat- schappij te Amsterdam. De kapitein is veroordeeld tot afgifte van bedoelde goederen tegen behoorlijk bewijs van ontvangst. De eischers zijn gemachtigd om, indien gedaagde mocht weigeren, na beteeke- ning van het vonnis tot afgifte van de goede ren over te gaan, die goederen in de macht van den sequester te stellen, desnoods met be- hulp van den sterken arm. Tot zoover is het vonnis uitvoerbaar ver klaard bij voorraad. Mr. P. Dieleman, die voor de Spaansche en de Baskische regeering optreedt, heeft tegen deze uitspraak hooger beroep aangeteekend. NEDERLAAGTOURNOOI TERN. BOYS. Gisteren werden de ontmoetingen voor het nederlaagtournooi, georganiseerd door de Tern. Boys, ingezet met de wedstrijden tegen Axel. Nadat eerst de wedstrijd had plaats gehad tusschen het tweede elftal van de Boys en het derde elftal van Axel, die door de Axelaars met 12 werd gewonnen, kwamen in het veld Tern. Boys I en een versterkt Axel II. Na on- geveer een kwartier wist Axel de score te openen, die zij nog voor de rust verhoogden tot 02. Ongeveer 25 minutem in de tweede helft verminderden de Boys den achterstand, doch twee minuten later bracht Axel den stand op 13. Een tiental minuten voor het einde gelukte het aan de Boys de verhouding °P 23 te brengen, met welken stand ten slotte het einde aanbrak. Beide elftallen van Axel hebben aldus met slechts een doelpunt verschil de wedstrijden weten te winnen, wat voor een dergelijk toumooi geen al te fraaien uitslag moet worden genoemd. DE SCHELDEBEKER ZWEMWEDSTRIJD. Ieder, die onbevooroordeeld heeft toegezien bij den zesden Scheldebekerwedstrijd, die Za- terdagmiddag tusschen Breskens en Vlissin gen plaats vond, zal zeker met ons overtuigd zijn, dat de autoriteiten, die op dezen dag het doorgaan van den wedstrijd durfden bepalen, op zeer gevaarlijke wijze met vuur hebben gespeeld, al moge dit een paradox lijken. De woelige zee leverde voor zwemmers, maar ook voor de inzittenden van de bege- leidende booten extra gevaren op en wij vra- gen ons wel eens af of deze wedstrijden be slist moeten worden voortgezet tot er onge- lukken van komen. Daarbij kornt nog, dat men zich afivraagt of er nu zooveel mede gemoeid is, dat zoovele personen aan het werk moeten worden gezet, om 20 personen te laten zwemmen, op een plaats, waaraan men vroeger niet zou hebben gedacht, terwijl men vlak in de buurt, n.l. in het kanaal door Walcheren, zonder de groote gevaren wedstrijden kan organiseeren. Te 16.04 startten 20 zwemsters en zwem mers nabij den lichttoren te Breskens, met als doel het badstrand te Vlissingen. Reeds na een half uur had een 4-tal het opgegeven. Eerst aankomende was de heer C. T. Deane uit Londen in 1 uur 11 m. 43 sec. Deze was ook verleden jaar no. 1, toen met beter weder, in 1 uur 1 m. 52.2 sec. Hij komt daardoor blij- vend in het bezit van den beker. Tweede was de heer J. Stender uit Hilversum in 1 uur 18 m. 42 sec.; 3. J. Guillini, Brugge, in 1 uur 23 m. 23 sec.; 4. Jenny Eastern, R'dam, in 1 u. 24 m. 9 s.; 5. M. Schoenmaker, den Haag, 1 u. 27 m. 36 sec.; 6. P. van Steveninck, Vlissingen, 1 u. 34 m. 20 sec.; 7. de 17jarige mej. N. Coenen, Bergen op Zoom, 1 u. 35 m. 7 sec.; 8. mej. N. Roelants, Rotterdam, 1 u. 36 min.; 9. A. Voorwinde, die zoo vermoeid was, dat hij per brancard naar de Roode Kruistent moest worden overgebracht, in 1 uur 38 m. 20 sec.; 10. mej. T. de Jong, Vlissingen, 1 uur 40 min. Verder zijn geen tijden meer opgenomen. Des avonds had de prijsuitreiking plaats bij monde van burgemeester van Woelderen. SGHIP GEZONKEN OP DE OOSTERSCHELDE. Vrijdagmiddag circa ddn uur is het sleep- schip ,,Sint Antonius", schipper Bekker, uit Rotterdam, dat gesleept werd door de sleep- boot Martina", kapitein C. van Eijk uit Dord recht, in het Engelsche gat op de Ooster- schelde gezonken. Het schip zij: gevaarlijk voor de scheepvaart. Slechts de mast steekt boven water uit. De bemanning, bestaande uit den kapitein en een knecht, kon zich ber- gen aan boord van de „Martina". Met de firma Van der Tak is een accoord getroffen voor de berging van het vaartuig. VAN EEN TWEEDE fiTAGE GEVALLEN. De 31-jarige huisschilder A. P. K., wonende in de Anna van Buerenstraat in Den Haag, bevond zich Donderdagmiddag met zijn 17- jarigen assistent B. S., uit de Ohmstraat, op een Verbindingsmuurtje tusschen twee balcons op de tweede etage van een perceel. De jon- gen moest een laddentje op het dak grijpen en K. tilde hem zoodanig op, dat hij de dakgoot- lijst kon vatten. Deze echter bleek zoodanig vermolmd, dat zij afbrak. De jongeman kwam te vallen, evenals zijn patroon, die hem had willen opvangen en beiden kwamen in den voortuin terecht. K. werd met inwendige kneuzingen en een gebroken been opgenomen; S. had een wervelfractuur en een polsbreuk. De G. G. D. vervoerde hen naar het diaco- nessenhuis Bronovo, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. Donderdagavond was him toestand naar omstandigheden niet onbevre- digend. AUTO GESTOLEN. Donderdagmiddag omstreeks half twee hoorde de aannemer J. F. te Rotterdam, toen hij aan het middagmaal bezig was, dat het portier van zijn auto, die voor zijn huis stond, dichtklapte. Hij ging eens poolshoogte nemen en was nog net in de gelegenheid om den auto te zien wegrijden. F. verwittigde de politie van een en ander. Deze trof uitgebreide maatregelen en zij slaagde er in binnen den record-tijd van een uur den gestolen auto op te sporen. De 20-jarige behanger A. E. N., zonder vasite woonplaats en de 23-jarige schoenmaker N. W., die er met den auto van- door waren gegaan, waren bezig het voertuiig te verkoopen aan een garagehouder in de Hugo de Grootstraat. EEN STUK VUURWERK IN HET OOG GEKREGEN. De 2i9-jarige E. van V. uit 's-Gravenhage, die Donderdagavond op den Strandweg te Scheveningen naar het vuurwerk stond te kijken, werd tijdens het afsteken van vuur- pijlen plotseling door een brandend stuk pijl getroffen. Het projectiel, dat een stuk kool- staaf bleek te zijn, drong ongelukkigerwijze precies in het linkeroog. De gemeentelijke geneeskundige dienst bracht den man naar de ooglijdersinrichting in de Tasmanstraat. Hij zal het oog vermoedelijk moeten missen. DOOR EEN STIER OPGENOMEN. De veedrijver Theunissen die te 's Hertogen- bosch door een stier op de horens was geno men, is aan de daarbij opgeloopen verwondin- gen overladen. KINDERWAGEN IN SLbOT GEREDEN. Donderdag is te Zevenhuizen een tragisch ongeluk gebeurd. Van de familie :S., aan den Breedeweg, die een kindje heeft van tien maanden, ging de vrouw boodschappen doen. Een buurvrouw paste op de kleine, die in een kinderwagen buiten lag. Het erf, waar de wagen op stond, helt eenigszins, waarom de buurvrouw een paar klompen voor de wielen zette om den wagen op zijn plaats te houden. De buurvrouw, die even weg moest, trok haar klompen aan. Door het bewegen van de kleine is de wagen aan het rijden gegaan met het noodlottig gevolg, dat de wagen in de moddersloot reed. Toen de buurvrouw terug- kwam, vond zij tot haar grooten schrik wagen en kind in de sloot. Een in allerijl ontboden dokter kon het kleintje niet meer redden. Het kind had te veel modder binnen gekregen en is eenige uren overleden. DE VERMISTE VLIEGERS. Er is meer dan een week verloopen, sinds Amelia Earhart en Fred. Noonan met „Het vliegend laboratorium" tijdens de vlucht van Nieuw-Guinea naar Howland zijn verdwenen, en de uitgebreide opsporingspogingen hebben nog geen resultaat gehad. Men begint thans aan te nemen, dat de vorige week Zondag van haar het laatste radio-telegram is ontvangen en de verdere berichten daaromtrent op mistifycatie be- rasten. Admiraal Murfin vermeent, dat men uiter lijk morgen wel zal kunnen zeggen wat-het lot van de onfortuinlijke vliegers is, daar dan het vliegtuigmoederschip .Lexington", dat gisteren ter plaatse zou komen met 62 vlieg- tuigen aan boord, aan de opsporing zal deel- nemen. WEESPERMOPPEN MET KLUIF. Men schrijft aan de N. R. Crt.: Het gebeurde te Weesp: Een hondje had zich meester gemaakt van een kluif uit de soep en was met die lekkemij de Slijkstraat ingerend. Terwijl het viervoetertje zich mid den op straat tegoed zat te doen, naderde een auto, waarvoor zelfs honden een gemotiveend ontzag hebben. Het dier nam dus de beenen met achterlating van het soepbeentje, dat on- beheerd op den rijweg bleef liggen. Een seconde later raakte 'n automobiel het kluifje en door een van die raadselachtige bewegings- complexen, waarvan alleen het noodlot zich in zijn kwaadaardigste oogenblikken weet te bedienen, beschreef het, als gevolg van de aan- raking met het autowiel, een parabool waar- door het met zulk een kracht tegen de ven- sterruiten van een bakkerswinkel terecht kwam, dat het er door heen vloog en zich tus schen de koekjes, welke in de dtalage smake- lijk lagen uitgestald neervlijde. Op hetzelfde oogenblik werden de koekjes aangevuld met een ladinkje glasscherven. Groote constematie, zoowel in als buiten den win'kel; en het vraagstuk dat algemeen besproken werd, was wie den bakker de schade van de onverkoopbare koekjes moet betalen, de juffrouw, die de soep kookte, of de eigenaar van den diefachtigen hond, of de automobilist, die, niets kwaads vermoedend is doorgereden. Wij vreezen voor den bakker, dat deze, alsof er niets gebeurd was, maar nieuwe koekjes moet gaan bakken. EEN ORGIE VAN WELLUIDENDHEID. Te Cremona zijn herinneringsfeesten gewijd aan den grooten vioolbouwer Stradivarius, houden. Het toppunt was een feestconcert, dat de bijzonderheid had, dat bijna uitsluitend werd gespeeld op door Stradivarius en Guar- neri gebouwde istrijkinstramenten. Er werk- ten 26 violen, 3 altviolen en 7 violencelli van de beroemde meesters uit Cremona mede. Muziekvrienden hebben dus kunnen zwelgen in welluidendheid. EEN AL TE „GEANIMEERD" PARTIJTJE 4 WORSTELEN. Als besluit van het worstelseizoen heeft het Parijsche Sportpaleis den heetsten strijd te Zien gegeven die men er ooit meegemaakt had. Wie Donderdag nog wist hoe het Sportpaleis er van binnen uitzag, kan er zich nu nog maar een vage voorstelling van maken. Een lange strijd tusschen den oud-wereld- kampioen Deglane en den Portugees Per- reira, kampioen van Europa, had de gemoede- ren danig opgewonden. Beurtelings lieten de worstelaars met elkaars raggen de planken kraken en hoewel de Franschman duidelijk de meerdere was, slaagde hij er toch niet in, zijn tegenstander den voorgeschreven tijd met de schouders op den grond te houden. Meer dan een uur had de worsteling ge- duurd. Zwaar als een naderend onweer hing in de zaal de spanning. Toen kreeg Deglane den Portugees te pakken. Terwijl men zijn ge- wrichten meende te hooren kraken en zijn keel in een z.g. schaar vrijwel dichtgeknepen was, verslapte Perreira zienderoogen. Zijn trainer maakte zich al gereed om hetgeen er van den verslagene overblijven zou, liefderijk op te nemen, schrijft de Tel., maar onver- wachts wist deze zich met een laatste krachts- inspanning vrij te maken, om daama uitgeput tegen de touwen te zinken, terwijl het publiek met moeite zijn teleurstelling verkropte. De glane keek op eenigen afstand zonder wan- trouwen toe. Opeens, zonder dat iemand er erg in had, vloog de Portugees overeind, smeet zijn beduusden tegenstander op de planken en hield hem daar stevig tegenaan gedrukt. De scheidsrechter telde af, en riep Perreira als overwinnaar uit. Als een man sprong het puibliek overeind, een oorverdoovend ge- schreeuw en gefluit ging op. Wie een los voorwerp bij de hand had, gooide er mee naar den ring, kranten, geldstukjes, kussens, en zelfs een hard gekookt ei, dat den armen scheidsrechter precies op h.et hoofd trof. iGp dit moment achtte de Minister van Bin- nenlandsche Zaken, die den avond bijwoonde, het raadzaam de zaal te verlaten. Ook de eerste rangen liepen leeg. Ergens in een hoek stond een twintigtal agenten mach- teloos te gesticuleeren, terwijl op de hoogere rangen de verontwaardiging maar langzaam bekoelde. Twee nieuwe worstelaars kwamen in den ring, gevolgd door een scheidsrechter. Met- een had men gezien, dat het dezelfde van zoo- even was. Dat vormde het sein tot den op- stand. Uit den no'k van de zaal rukte men op naar den ring. De perstafel werd opge- pakt en verdween tusschen de touwen. Stoe- len en fauteuils kletterden omlaag. De wor stelaars zochten ijlings een goed heenkomen, gevolgd door den scheidsrechter, die spitsroe- den loopen moest tusschen de woedende menigte. Intusschen vonden velen het te bar wor den en maakten dat zij wegkwamen. Daar mede was het paleis overgeleverd aan een losgelaten bende, die nog een kwartier lang haar woede botvierde, tot er niets meer te vemielen was. De ijzeren banken der hoogste rangen, losgerukt en omlaag gesmeten, hingen verwrongen op den berg kapotte meubelen, die den ring bedekte. Daartusschen schitterden de scherven van leege wijnflesschen en glazen van de bar, waarait echter niets gestolen was. Toen eindelijk zes wagens met agenten arriveerden, trokken juist de laatste vemie- lers weg, in het voorbijgaan nog de brandkra- nen opendraaiend en de controlehokjes aan een der uitgangen sloopend. Tegen half een was het paleis weer stil en verlaten. Alleen stonden op een der galerijen de beide directeuren en overzagen het terrein van den slag, zonder al te veel pessimisme overigens. Zij hebben immers drie maanden tijd om de zaak weer op te bouwen en men verwacht, dat de schade in ddn avond goed te maken is, door het nieuwe seizoen te openen met een revanche-match Deglane-Perreira. Met een anderen scheidsrechter natuurlijk.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3