ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZIJN STIJVE NEK IN8UURGENEZEN KL00STERBALSEH Om een kind. No. 9628 VRIJDAG 9 JULI 1937 77e Jaargang Binnenland Feuilleton Buitenland DOOR KL00STERBALSEN EERSTE BLAD HET DEPARTEMENT VAN ALGEMEENE ZAKEN. RADION CEEFT... MOET U BEDENKEN, EEN HELDERE WAS EN FRAAIE 0ESCHENKEN. TER NEUZEN, 9 JULI 1937. Een stijve nek behoeft Ge dus niet langer te hebben „Geen goud zoo goed" TER NEUZENSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSBinnen Ter Neuzen f 1,25 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,55 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 5,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,overige landen 2,35 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor bet buitenland alleen bij vooruitbetaling. Litgeefster: Fir ma P. J. VAN DE SANDE GIRO 38150 TEREFOON No. 25. ADVERTENTIeNVan 1 tot 4 regels /0,80 Voor elken regel meer 0,20. KLEINE ADVERTENTIeN: per 5 regels 50 cent bij vooruitbetaling. Grootere letters en clichd's worden naar plaatsruimte berekend. Handelsadvertentien bij regelabonnement tegen verminderd tarief, betwelk op aanvraag verkrijgbaar is. Tny,ending van advertentien liefst een dag voor de uitgave. DIT BLAD VERSCHIJNT IEDEREN MAANDAG- WOENSDAG- EN VRIJD AGAVOND. WAARSOHUWING TEGEN ZWENDELPRAKTIJKEN. De minister van binnenlandsobe zaken beeft de volgende circulaire gericht tot de burge- meesters: Zooals u bekend is, plegen de politie-autori- teiten geregeld, met medewerking van de pens, in de dagbladen te waarschuwen tegen zwen- delpraktijken, ter bescherming van 't publiek. Naar bet oordeel van iden Minister van Justitie en van mij izouden dergelijke waar- schuwingen nog meer doeltreffend kunnen zijn, indien ook de burgemeesters hunnerzijds aan dergelijke waarschuwingen openbare bekend'heid geven door aanplakking van een desbetreffende publicatie aan het gemeente- huis en op andere daarvoor geeigende wijze. Ik moge u deze gedragslijn in overweging geven. DE TREINVERBINDING TUSSCHEN ZEELAND EN ROTTERDAM. De Kamer van Koophandel voor Rotterdam beeft in haar Woensdag gehouden vergadering besloten een adres te richten aan den Spoor- wegraad, waarin o.m. aanbevolen wordt om, ter verbetering van de ocbtendverbinding met Zeeland, trein 3005 die te 7.53 uur van Roosen- daal vertrekt, door te trekken naar Vlissin- gen. Het aantal stopplaatsen zou dan ecbter tot de belangrijkste stations als Middelburg en Goes beperkt moeten blijven. PRINS BERNHARD VOOR VEILIG VERKEER. Het psychotechnische laboratorium van de P.T.T., dat onder leiding staat van mej. dr. Biegel en, zooals bekend, bescbikt over een in- ricbting voor keuring van chauffeurs, beeft onlangs zijn 500ste cbauffeurskeuring ver- richt. Het beperkt zicb niet tot de keuring van bet chauffeurspersoneel van de P.T.T., het staat eveneens open voor keuring van particulieren of personeel van particuliere bedrijven. Zoo zijn o.a. de chauffeurs van 't Koninklijke staldepartement te Soestdijk psychotechnisch onderzocht en beeft ook jhr. Roell, de adjudant van den Prins, zicb dezer dagen aan een keu ring onderworpen. Thans heeft ook de Prins zelf, ondanks zijn reputatie van uiterst vaardig autobestuurder, den wensch te kennen gegeven de psychotech- niscbe keuring te willen ondergaan. Woensdagmiddag heeft deze keuring plaats gevonden, waarbij Z. K. H. er op stond, dat zij geheel zou geschieden als voor iederen anderen chauffeur, zoodat alleen zij, die de proef afnamen, aanwezig waren. Voor het laboratorium van de P. T. T. zal deze keuring, de 512de, er een blijven van heel bijzondere beteekenis. De regeeringspersdienst meldt, dat bet Kon. besluit, waarbij een departement van alge- meene zaken wordt ingesteld, bepaalt, dat aan bet hoofd van dit departement de zorg wordt opgedragen voor de zaken betreffende: a. De samenstelling van de hoofdstukken I en II der rijksbegrooting en bet bebeer van deze hoofdstukken; ,b. bet voorzitterschap van de Eerste en Tweede Kamer; c. bet vice-presidentschap en bet lidmaat- schap van den Raad van State en bet lidmaat- schap van de Algemeene Rekenkamer, als- mede bet personeel van die colleges, voor zoo- veel de bebandeling van deze aangelegenheid niet aan het college zelf is voorbehouden; d. die bebandeling van adelszaken en wapens van publiek-recbtelijke lichamen; ROMAN VAN NORBERT GARAI. (Nadruk verboden.) Vervolg. 13) Op den ochtend van den tweeden dag wor den twee kinderen, die op weg zijn naar de school, opgeschrikt door 'n man, die uit het bosch op hen toerent en een hunner bet boter- hammentrommeltje ontrukt. De kinderen zijn stom van angst en staren hulpeloos naar den man, die het trommeltje opent en de, zoo zorg- vuldig door moeder klaar gemaakte boter- bammen eruit neemt. Doch dan ontwaart de man blijkbaar plotse- ling de hevig ontstelde kindergezichten; hij ontwaakt als uit een droom, lacht schor .en laat het trommeltje met de boterhammen op den grond vallen. Het vreemde lachen van den man doet hen een rilling langs den rug loopen. Het klinkt als het krassen van een zaag. Een donker rood kleurt de wangen van den vreemdeling, die beide handen tegen den borsit drukt, alsof zijn longen bij den volgenden ademtocht zul- len barsten. Dan keert hij zicb om en verwijdert zich haastig, nog steeds schuddend van den schor- ren lacht, die hem als een epileptische kramp schijnt te beheerschen. In den daarop volgenden nacb't hokt de man temidden van een groep jonge dennen. Zijn mond is wijd geopend als bij iemand, die naar adem snakt. Moeizaam heft hij de hand op, als ontwaar- de hij iemand, dien hij vriendelijk toewuift. e. de ridderorden; f. de regeeringspersdienst. Het besluit is op 8 Juli in werking getreden. De bureaux van den regeeringspersdienst zullen na den overgang naar het departement van algemeene zaken in het departement van buiten2andsche zaken gevestigd blijven. DE VERGADERING VAN DEN MINISTERRAAD. Tot dusver werden de gewone vergaderingen van den ministerraad in den regel op Dinsdag- ochtend gehouden. Naar wordt gemeld ligt het in de bedoeling dat deze vergaderingen, waarschijnlijk te beginnen in September, voortaan op Maandag- middag gehouden zullen worden. De aanleiding tot deze verandering is gelegen in ide omstandigheid, dat bet meer- malen is voorgekomen, dat op Dinsdagochtend in verband met de werkzaamheden van de Staten-Generaal, een of meer ministers niet in de gelegenheid waren de vergadering van den ministerraad bij te wonen of deze moesten verlaten, voondat izij geeindigd was. BIJ VAN ZEELAND'S TERUGKEER. Van Zeeland, de Belgische minister-president is, schrijft de N. R. Crt., van zjjn bezoek aan Washington te Brussel teruggekeerd. Waar hem bij zijn aankomst minder prettige toe- standen wachten. Want de Belgische politdeke wereld is op het oogenblik een en al beroering. Van Zeeland's afwezigheid heeft aan de positie van zijn kabinet zeker geen goed ge- daan. Wei was bij zijn vertrek bet ibeeld van eenheid uit de April-maand reeds lang ver- vaagd. Overscbatting van de onbekende kracbt van den tegenstander had de groepen bijeengeforacbt. Men voelde zich in gevaar. Maar toen die overscbatting tot uiting kwam, viel ide zoo innige samenwerking een beeld, dat waarlijk niet alleen in Belgie vertoond is al ispoedig uiteen. De kwestie van de amnestie bracht de al eenigszins mokkende gemoederen in felle beweging. En van Zeeland's verwachting, dat na de aanvaarding van het vrij beperkte amnestie-ontwerp de storm wel weer zou luwen, ging geenszins in vervulling. Integendeel, verschillende groepen wenschen zich bij de op volkomen normale i (Ingez Med.) Een vroolijk lachje glijdt over zijn bleek, hoi gelaat. „Oonny", fluistert hij, ,,'t is goed, dat je komt, jongen. Heel goed zelfs! 't Spijt me het je te moeten zeggen, Conny, maar het zaakje loopt verkeerd. Ik heb al het mogelijke gedaan om de kleine Maud bij je terug te brengen. Ik zal je alles precles vertellen, Conny, maar doe me een genoegen en geef me eerSt wat te eten! Ik val om van honger! Maar geef me voor alles wat te drinken. Van het beste, wat je in huis hebt, Conny! Geloof me, ik heb het verdiend, al heb ik dan ook pech gehad." Rond den fantaseerenden, eenzamen man, heerscht diepe stilte. Het is, alsof de wind den adem inhoudt en al even aandachtig luistert als de dennen en de dunne grassprietjes om hem heen. Zijn laatste koortsdroomen dragen zijn geest ver weg, naar een kostelijk groen, door een blauwe zee omspoeld land, dat omspan- nen wordt door een diep blauwen, hoogen hemel, zoo hoog als slechts in landen aan den Aequator het geval is. En in zijn verbeelding zit hij naast den man, die zijn eenige vriend is, naast ,,zijn" inge- nieur, wien men eerst zijn uitvinding en daar- na zijn kind heeft ontstolen. Hij spreekt met hem, terwijl hij in gedach- ten gierig groote stukken vleesch verorbert en dit maal bespoelt met een soort whiskey die als vuur door den keel vloeit. Canny", fluistert hij, met vollen mond kauwend, ,,je moet zelf naar Engeland gaan. Ik heb je immers een telegram gestuurd. Ik was niet handig genoeg, weet je. Tijdens den overtoch't is de pech al begonnen. Ik had je weliswaar beloofd niet te zullen drinken, maar aan boord ontmoette ik helaas dat varken van een gringo. Drunen heette die kerel. Enfin, 't is gebeurd. Hij heeft me dronken gevoerd, die scburk... en toen heb ik hem de geschie- denis verteld. Ik heb hem van..." Hij smakte gretig met de lippen. wijize tot stand gekomen regeling niet neer te leggen en hebben zelfs getracht den Koning tot ingrijpen te bewegen. Terwijl ook naar aanleiding van de stemmingen, in den boezem ■der verschillende partijen zelf felle tegenstel- lingen zijn ontstaan. De amnestiekwestie haalde de oude schei- dinig tusschen Vlamingen en Walen weer te sterk naar voren. De leer, dat bet Belgische volk geen eenheid is, dat er slechts een Bel gische staat is, die binnen zijn grenzen een Vlaamseh en een Waalsch volk huisvest, deed weer opgeld. Evenals de hierbij aansluitende meening, dat de decentralisatie de kracht van den Belgischen staat zou schuilen. Maar het amnestie-ontwerp stichtte nog meer kwaad in de gelederen der Belgische politici. Eenmaal de gemoederen verhit zijnde was er een al te welkome gelegenheid om oude persoonlijke veeten uit te vecbten. Vooral de liberale minister de Laveleye, wiens benoe- ming al zooveel beroering in liberale kringen had verwekt, moest bet hieribij weer ontgelden. Zijn houding tegenover het amnestie-ontwerp was een dankbaar onderwerp voor felle critiek die over het ontwerp heen zijn persoon moest treffen. Niet minder heftig was het oordeel over burgemeester Max, wiens partijdigheid bij de toepassing van maatregelen van open- bare orde wordt verweten. Wel slaagde koning Leopold door een krachtige houding in zijn toespraak tot de leiders der oud-strijders- vereenigingen en in de gemoederen in deze kringen eenigszins tot bedaren te brengen, maar de poldtieke wirwar is daarmede nog geenszins opgelost. De verdeeldheid in de gelederen der politieke partijen strekt zicb helaas tot alien uit. De katholieken, hoewel zij telkens weer te kennen geven in gesloten gelederen te zullen strijden, zijn niet alleen verdeeld over de amnestie, maar evenzeer over de deelneming aan het kabinet, dat naar. de meening van velen te veel naar de socialistische zijde zou afglijden. De processen van Sap hebben de partij ook al geen goed gedaan. De liberalen, hoewel zij deel uitmaken van de regeeringscoalitie, maken bijna algemeen verwijten. In de kwestie van amnestie ston- den zij tegenover de regeering. Zij verlangen van haar niet alleen't ontslag van de liberale ministers, die voor bet amnestie-ontwerp stemden, maar evenzeer een wijziging van het regeeringsprogram. In het begin dezer maand heeft de partij haar voorzitter opdraoht ge geven Van Zeeland hiervan mededeeling te doen met de toevoeging,. dat de partij hem anders niet meer zou eteunen. De critiek onder de Waaische groepider liberalen beperkt zich niet tot de binnenlandsche politiek. Ook de buitenlandsehe politiek van bet kabinet Van Zeeland, de losmaking van de banden van Locarno, kan him instemming niet wegdragen waar zij de meening verkondigen, dat deze politiek de realiteit verlaten beeft ter wille van hoop en hypotheses. In de socialistische kringen duikt de oude tegenstelling tusschen de richting Spaak-de- Man en Vandervelde-de Brouckere weer op. De eerste staat een nationale en anti-commu- nistische politiek voor, de laatste neemt tegen over de communisten een minder afwijzende houding aan. Maar wanneer de laatstgenoem- de richting zich ten slotte ook ibij een natio- naal kabinet zal neerleggen, zal zij niet nalaten druk te oefenen ten aanzien van den weg die dit kabinet zal .inslaan. Want velen zijn ontevreden over wat het kabinet tot dus- verre tot stand bracht. rf De toestand, die Van Zeeland bij zijn terug- keer vindt, doet de vraag' rijzen of hij nog wel kan volstaan met het inlossen van de beloften, bij izijn vertrek aan de liberalen gedaan, om met hen tot een regelihgrte ikomen aangaande de basis van samenwerking in de herverdee- ling van de ministersportefeuilles. Politieke waamemers meenen, dat zijn kabinet geheel berzien zal moeten worden op een nieuwe ,,'Verdraaid nog aan toe! Wat is er met me aan de hand? Zoo'n honger heb ik m'n heele leven nog niet gehad. Reik mij die kip eens aan, Conny." En de man richt zich nog wat hooger op en strekt beide armem<voor zich uit, alsof hij aan tafel zit... Dan brengt hij beiderhdnden naar den mond, alsof zij een kip vast' hielden, waarvan hij een groot stuk afbijt. „Ik weet niet, wat me vandaag scheelt. Mijn maag lijkt wel een gummislang. Ik geloof, dat ik nooit genoeg krijg. Geef mij dat spek eens aan, Conny! En het brood! En die lams- bout, Conny, die lamsbout..." Hij glimlacht zielig. ,,Overigens, Conny, als je me vraagt hoe ik die kleine meid van je vind... een lief kind, een pracht van een meisje! Als ze eenmaal groot is, zal menige Jack of Jimmy uit Syd ney of Melbourne het vuur uit zijn sloffen loopen om haar te krijgen. Ze heeft direct vertrouwen in me gehad, die kleine. Ik heb haar verteld, dat we naar haar vader gingen en toen heeft ze groote oogen opgezet, maar ze ging direct mee... Geef me nog een borrel, Conny! Ik sterf van dorst... en toen heb ik haar meteen verteld, datuze een nieuwe moe der zou krijgen. Haha... en nu zit ze bij een blond, aardig meisje, een 'klein ding, maar eentje, die weet wat ze wil. Je moet er heen gaan, Conny; je moet eens met dat meisje gaan praten! Geef me: alsjeblieft nog wat te eten, Conny!" Een lach schiet hem naar de keel. „Weet je, Conny, dat varken; van cen gringo heeft de kleine Maud gestblen. Hij dacht een hoop geld voor haar te kunnen loskrijgen. Maar dat is hem niet meegevallen! Die scburk zal voor een tweeden keer zulke grapper. niet meer uitbalen! Ik heb hem ergens in de hei gelokt door hem wat geld te belooven. En toen... ach Conny, laat je dit gezegd zijn... ik heb nog nooit iemand zoo goed geraakt. Een schot en weg was hij... Wat heb je nog meer, basis. Tal van namen en combinaties zijn tijdens de afwezigheid van den minister- president reeds genoemd. Maar men doet goed hieraan niet te veel gewicht te hechten. Het zal niet zoo een- voudig zijn Van Zeeland door een even geres- pecteerde figuur te vervangen. In breede kringen beeft zijn politiek wel degelijk waar- deering gevonden. Ook is het weinig aan- nemelijk, dat Van Zeeland zich voor een andere combinatie zou laten vinden. Zelfs Vandervelde geeft in het socialistische orgaan toe, dat van een andere combinatie geen sprake kan zijn. Zoodat het niet onaanneme- lijk is, dat de politieke crisis izich grootendeels zelf zal oplossen en Van Zeeland met een beperkte herziening van zijn kabinet zal kun nen volstaan. BESTRIJDING VAN HET ANALFARETISME. Op de begrooting van het ministerie van onderwijs is een post opgenomen voor den bauw van 2000 nieuwe lagere scholen voor verplicht onderwijs. Het parlenfent beeft hieraan reeds zijn goedkeuring gehecht. Deze maatregel maakt deel uit van een plan voor vijf jaren, dat door de regeering is afge- kondigd om onderwijs voor alle lagen der be- vollking mogelijk te maken. Dit plan beschouwt men als een rechtstreeks gevolg van debatten in het parlement, waarbij naar voren gebracht werd, dat 88 pet. van de inboorlingenbevol- king nog analfabeet was. DE AMERIKAANSCHE MILLIOENEN- DANS. President Roosevelt beeft Woensdag in een persconferentie medegedeeld, dat hij alien leiders van departementen en onafhankelijke regeeringsbureaux heeft verzocht, te trachten, tien procent op him uitgaven te besparen. Hij hoopt hierdoor de begrooting met vierhonderd millioen dollar te verlichten. EEN VISSCHERSBUITENKANS. Gistermorgen werden we al vroeg gewaar- schuwd, dat de Arnemuiden 5 was binnen- geloopen met een groote" visoh aan boord, die gevangen was in den mond der Wester- Schelde. We spoedden ons er heen en het bleek al gauw, dat we hier te doen hadden met een „,Steur", waarvan de wetenschappe- lijke naam is ,,Acipenser" een visschengeslacht uit de orde der Glansschubbigen (Gano'idei). Bij dit geslacht eindigt de kop in een puntigen snuit; de onder aan den kop gelegen mond kan achterwaarts getrokken worden en is meestai ongetand; onder aan den snuit zijn 4 v66r den bek gelegen baarddraden; de losse kieuwen zijn onder een kieuwdeksei verborgen, het langwerpige lichaam is met hoekige schil- den bedekt. De meest bekende soort waar- toe het hier aangebrachte exemplaar moet worden gerekend is Acipenser Sturio met een bij de jongen puntigen en bij de ouden meer afgestompten snuit, kleine oogen met een regenboogvlies en het lichaam met 5 rijen schilden bedekt. Deze viseh is doorgaans groenachtig grijs met bruine en zwarte stip- pen. Zijn romp is dubbel zoo lang als zijn staart. De aarsvin en de buikvinnen zijn Klein en de uitgeholde rugvin is weinig grooter. Hij kan een lengte bereiken van 3 Meter, op welke lengte wij de hier aangebrachte visch ongeveer schatten. Wij mogen hierdoor aan- nemen met een volwassen exemplaar te doen te hebben gehad. Hij houd't zich op in de Noordzee, en verschijnt des winters in onze rivieren om er kuit te schieten, doch wordt thans zeldzaam meer gevangen. Uit couran- tenberichten is ons gebleken, dat er in dit voorjaar nog een exemplaar is gevangen in de Conny? Ik word gek van honger. Een ham?... Kerel, geef hier. Tjonge, dat smaakt... ja, Conny, dat met die gringo heb ik wel goed klaar gespeeld. Maar om daarna met de kleine Maud door heel Londen te loopen, waar ze me alien zochten, dat was me toen te risikant...", Kuchend gaat zijn adem. Steeds moeilijker valt hem het spreken. Zijn woorden klinken nog slechts als een gesteun. ,,Ja, Conny... geloof me, je moet zelf naar Engeland gaan... Onder ons gezegd... ik 'ge loof... dat ik er wat opgeloopen heb... weet je... in de Theems... zij hebben mij er in ge- jaagd.gejaagd als een kangeroe... Weet je, Conny... jij bent altijd een fatsoenlijke kerel geweest... maar... waarachtig het spijt me... ik kan je niet meer helpen, Conny... met mij... met mij is 't gedaan..." En de stervende laat zich achterover val len. Zijn brekende oogen staren in de verte. Een welwillend lachje glijdt over zijn ingeval- len gelaat. „iEindelijk, Conny... eindelijk... heb ik ge noeg... genoeg... Een ellendig gevoel was dat, die krankzinnige honger... Nee... laat me maar, Conny... ik wil nu eerst een beetje slapen... ik ben nu, wat je noemt verzadigd... *'t ligt me zelfs wat zwaar op de maag... Heerlijk... weer eens een keer flink te hebben gegeten... Nee, dank je... ook geen whiskey meer... slapen wil ik... slapen... Ik ben dood- moe, Conny... laat me... slapen..." Lokaas. Rechts van Danny's weekend-huisje strekt zich langs den oever Van de Theems een per- ceel grond uit, waarop reeds sedert het voor jaar verscheidene wagenladingen tegels lig- gen opgestapeld. De kelder van de groote villa, welke hier zou verrijzen, is reeds gemetseld. De bouw is echter uitgesteld, omdat de eigenaar van het perceel wegens gepleegde malversaties tot acht maanden gevangenisstraf is veroordeeld. plk had den geheelen dag door regen* achtig weer geloopen met een sner- penden wind. Toen ik s'avonds thuia kwam, kon ik mijn hoofd niet meer bewegen, zoo stijf waren de spieren van mijn nek. Ik ging vroeg naar bed maar liet mij teooren eens stevig wrij- ven met Kloosterbalsem. 's Morgens was ik verrast te bemerken, dat er van mijn stijve nek niets meer te be- speuren was. De Kloosterbalsem had mij in een enkelen nacht, of in 8 uur van m'n hevige stijve nek af geholpen. S. Sch. te den H. AKKER'S ORIGIN EEL TER INZAGE Onovertroffen bij brand- en snjjwonden Ook ongeevenaard als wrjjfmiddel bH Rheumatiek, spit en pjjnljjke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 62'/j ct. en f 1.04 (Ingez. Med.) buurt van de Waddeneilanden, heel wat Noor- delijker dus. De visch is veel van belang wegens zijn vleesch en de kaviaar die uit de kuit wordt bereid. Naar wij vememen is het exemplaar dat wij bezichtiigden gevangen in een gamaienkor en gister nog verzonden naar IJmuiden, om daar te worden 'geiveild. Voor de visschers een buitenkansje, dat wij hen van harte gaarne gunnen. TIJDELIJK ONDERWIJZERES BENOEMD. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. K. school te Biervliet is benoemd, mej. L. E. Minnaert te Hoofdplaat. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 27 Juni tot en met 3 Juli kwamen in de provincie Zeeland 4 gevallen van roodvonk voor, n.l. edn in ieder der ge- meenten Arnemuiden, Middelburg, Oud-Vosse- meer en Schoondijke. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Woensdagmiddag heeft, meldt de Vliss. Crt., onder de gemeente 's Heer Arendskerke een auto-ongeval plaats gehad. De heer Pol- derman uit Goes reed met ongeveer 80 a 90 K.M.-vaart over den Rijksweg, toen plosteling uit een zijweg een auto van zekere Driedijk uit Wolphaartsdijk kwam. P. kon een botsing nog voorkomen met de auto, doch tengevolge van de manoeuvres welke hij moest maken, kwam hij tegen een paal terecht, de auto sloeg over den kop, terwijl de heer Polderman en een bij hem inzittende dame, afkomstig uit Antwerpen, uit de auto werden geslingerd en daaronder terecht kwamen. Beide bekwamen emstige verwondingen. De dame is naar het St. Joannaziekenhuis te Goes vervoerd, terwijl P. per ziekenauto naar zijn woning kon wor den overgebracht. De auto van P. werd inbeslaggenomen voor een onderzoek, dat door den heer Vijgeboom uit Vlissingen werd ver- richt. De politie stelt een onderzoek in wie in deze de schuldige is. IHet kleine huisje links behoort aan een postambtenaar, een hartstochtelijk hengelaar, die al zijn vrije uren aan den waterkant voor zijn woning doorbrengt. Door bemiddeling van 't gemeentebestuur van het kleine plaatsje heeft Kaynes, de .recherche baby" zich met den postambtenaar in verbinding gesteld en daarbij is hij er in geslaagd het huisje te huren om er met zijn collega, rechercheur Brownell. zijn intrek te nemen. Beiden houden thans een wakend oog op Danny's woning. Overdag blijven zij in het optrekje, van waar zij een ruim uitzicht hebben over de ge- heele omgeving; 's avonds brengen zij den beiden meisjes levensmiddelen en klein gehakt hout en nemen zij het verlanglijstje voor den volgenden dag in ontvangst. In de sehutting tusschen Danny's woning en die van den postambtenaar wordt een deur gemaakt. Voorts wordt een schelleiding aan- gelegd, zoodat van Danny's weekendhuisje uit onmiddelljjk de beide rechercheurs kunnen worden gealarmeerd. Dat zijn wonderlijke en eenigszins veront- rustende veiligheidsmaatregelen, die de beide meisje met de noodige zorg vervullen. Zij dur- ven den kleinen tuin nu niet meer te verlaten. De, hun langzamerhand als een figuur uit een sprookje schijnende Conrad Ooverley, houdt hun fantasie steeds meer bezig. Op het bevel tot inhechtenisneming, dat Kaynes haar laat zien, is een foto geplakt van een ongeveer vijfendertig-jarigen man, die met een openhar- tigen bli'k de wereld inkijkt. Het gezicht is ongetwijfeld prettig en sym- pathiek. Kitty constateert onmiddellijk, dat Maud sprekend op haar vader lijkt en haar gevoelens jegens dezen, haar nog onbekenden man, worden uiteraard te zijnen gunste be- invloed door het feit, dat zij zich van dag tot dag meer tot zijn kind aangetrokken gevoelt. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 1