Kerknieuws. Landbouwberichten Sport Gemengde Berichten Laatste Berichten RECHTSZAKEN. FAILLISSEMENTEN. VOETBAL VERDRONKEN. SLACHTOFFER VAN STEEKPARTIJ OVERLEDEN. WEERVERWACHTING. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. Aan contributies, collecten en giften werd oncvangen 4311. in ixc uer aitreaenue bestuuisiedeh, de k-eren u. a. ^ysouvv jr., x»i. Kryger, a. jl. Oggel en L. van Vessem, die niet herkiesbaar warcn, werden gekozen de heeren Ds. E. Raams te Hoek, A. A. van Eeten te Nieiwer-' kerx, H. in,, d. van aer Veen te Ter Neuzen en j. Hammes te Nieuwdorp. Na bet buisbouaeiijik geaeelte der vergade- ring bield prof. dr. W. J. Aalders uit Gronin- gen een rede over „Enkele en Gemeenschap", die met groote aandacbt werd aangeboord. Eenige naar aanleiding van bet betoog ge- steide vragen werden door den referent tot tevrqdenheia beantwoord. hoenderstapel en het iverkrijgen van betere dieren, deden hun invloed in Zeeland vooral gelden in dien zin, dat het aantal hennen in beduidende mate verminderde. De uitkomsten in de groententeelt waren niet beter dan in 1935. De omvang van de teelt regelt zich naar de steunregeling, welke voor het product is ge- troffen. Van uitlbreiding is door de beperkende maatregelen geen sprake. Ook de uitvoer naar bet buitenland onder- ging eerder inkrimping dan uitbreiding, voor- zoover vanuit deze streek naar het buitenland verkocht wordt. De opbrengsten in de fruitteelt zijn in het verslagjaar matig geweest. GEREF. GEM. Tweetal te Ter Neuzen.' Ds. M. Heikoop te Utrecht en Ds. B. van Neerbos te Vlaar- dingen. JAARVERSLAG DER Z. L. M. OVER 1936. Aan bet jaarverslag der Zeeuwsche Land- bouw Maatschappij over 1936, uitgebracbt ter gelegenheid der algemeene vergadering te Zierikzee, ontleenen wij o.m. het volgende: Het ledental der Z. U. M. is sinds bet vorig jaar met 70 toegenomen. In 1936 waren bij de Z.L.M. 11 tuinbouw- vereenigingen aangesioten, benevens 3 ver- eenigingen van oud-leerlingen van landbouw- school of -cursussen en 1 vereeniging werk- zaam op bet gebied van de bijenteelt. De rekening over 1936 sluit met een goed slot van 468.47. Na bijschrijving van bet voordeelig saldo over 1936 bedraagt bet totaal goed slot over alle voorgaande jaren f 71.982,24. In den algemeenen toestand van de Maat schappij is weinig veranderd. Zooals reeds ge- zegd, neemt bet ledental toe. Veel en velerlei waren weer de werkzaam- heden, welke de Z. L. M. in het afgeloopen jaar verrtchtte. Uit den aard der zaak waren bet ook de crisismaatregelen die daartoe bet hunne bijdroegen. Waar de belangen van land- en tuinbouw en veehouderij te veel in bet ge- drang kwamen, deed de Z. L. M. zooveel als mogelijk was om hierin verbetering te krijgen. Via bet Koninklijk Nederlandsch Landbouw- Comite werden vele voorstellen en adviezen ter bevoegder plaatse kenbaar gemaakt. Hoewel dit niet zoo naar buiten bekend is, mag wor- den geconstateerd, dat de Z. L. M. in 1936 weer vruchtlbaar werkzaam is geweest. Van verschillende zijden wordt aangedron- gen op afscfcaffing vap de ten behoeve van den landbouw genomen maatregelen. De Z. L. M. zal zeker adviseeren deze in te trekken, zoodra de toestand zoodanig verbeterd is, dat ze gemist kunnen worden. Momenteel staat de leiding der Z. L. M. echter nog op het stand- punt, dat het onverantwoord zou zijn alle maatregelen thans reeds los te laten. Het aantal leden van het Reohtskundig Bu reau bedraag 59, het aantal donateurs 2. Het boekboudbureau der Z.L.M. mag zich in een steeds grootere belangstelling verbeugen, het telt thans reeds 480 deelnemers. De accountantsdienst blijft zich ook regel- matig ontwikkelen. De werktuigencommissie vergadende in het afgeloopen jaar 4 keer. De commisie verstrekte verschillende advie zen betreffende den aankoop van landbouw- macbines en de toepassing van nieuwe werk- metboden. Bovendien werden er weer verschillende demons traties gehouden. Doordat van rijkswege een provinciaal vee- voederbureau is ingesteld, is het veevoeder- bureau der Z.L.M. opgebeven. Het officieel orgaan der Maatscbappij heeft een zeer uitgebreiden lezerskring. Het talad wordt thans in ruim 6250 gezinnen gelezen, waarvan ruim 5000 in Zeeland woonachtig. In het cursusjaar 19361937 werden o.a. cursussen gegeven: Algemeene landbouwcursussenHoek (16), IJzendijke (16); Alg. tuinbouwcursussenAxel (11); Cursussen hoefbeslag: te Axel (6) werd de tweejarige cursus beeindigd, te Oostburg (7) werd een tweejarige cursus begonnen; Cursussen in paardenkennisSluis (16), IJzendijke (12), Zaamslag (13). De tusscben haakjes geplaatste cijfers geven het aantal leerlingen aan. Ambulante cursussen in landbouwhuishoud- kundige vakken werden of worden gegeven door mej. J. A. Kome o.m. te Oostburg aan 18 en te Schoondijke aan 14 leerlingen. Door mej. J. Dekker werden of worden cur sussen gegeven o.m. te Terneuzen I aan 15 en Ter Neuzen H aan 15 leerlingen. Het gebruik van machines neemt in Zeeland nog steeds toe, o.a. worden steeds meer wied- machines met motoraandrijving in gebruik genomen. In sommige deelen van de provincie wordt bet meer en meer gabruikelijk het graan direct van af het land te dorschen, waarbij ge bruik wordt gemaakt van groote dorsch- macbines met stroopers. In het kort samengevat kan men zeggen, dat de meeste bedrijven zich, als gevolg van de crisismaatregelen, hebben weten staande te houden. In zooverre stemmen deze maat regelen dus tot dankbaarheid, doch ander- zijds ook tot ontevredenheid, hetgeen zijn oor- zaak vindt in een te lagen richtprijs voor de tarwe, een minder gelukkige regeling voor de consumptieaardappelen in het bijzonder voor de betere soorten minder steun voor de veldboonen, de teeltregeling voor het rund- vee en de varkens enz. Ten gevolge van de devaluatie is de prijs van enkele landbouwproducten, zooals vlas, genst en haven eenigszins gestegen, de regee- ring vond hierin aanleiding de steunmaatrege- len van enkele gewassen af te schaffen. An- derzijds werd voor de tarwe, de aardappelen en de uien minder ontvangen. Vele landbou- wers zijn dan ook van oordeel, dat het jaar 1936 een slechter jaar voor hen is geweest dan 1935. Voor^s kan nog worden opgemerkt, dat de prijzen van verschillende landbouwbenoodigd- heden, als gevolg van de waardedaling van den gulden zijn gestegen. Ten gevolge van de beperking werden er dit jaar slechts ongeveer 15000 kalveren ge- fokt, in normale tijden bedroeg dit aantal ge- middeld 23.000 per jaar. De crisismaatregelen hebben den Zeeuw- schen rundveestapel sedert Juni 1934 vermin- derd van 93.400 stuks tot 78.500 stuks in 1936. De kalvertoewijzing voor Zeeland bedroeg in 1936 14.091 stuks (in 1935 16.932). De toestand in de pluimveehouderij in Zee- land was in 1936 verre van gunstig. De maatregelen, voorgeschreven bij de teeltregeling voor de pluimveehouderij met j het tweeledige doel: inkrimping van den ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE MIDDELBURG. In de zitting van Dinsdag zijn de volgende zaken behandeld: P. P. V., oud 25 jaar, vrachti ijder, wo- nende te Zaamslag, werd ten laste gelegd, dat hij op 30 December 1.1. te Schoondijke, door listige kunstgrepen en een samenweefsel van verdichtselen J. A. Steenhart heeft opgelicht voor een bedrag van 60 en f 50, door met hem een oivereenkomst aan te gaan tot het vervoer van 150.000 K.G. cement van Sluiskil naar Breskens en Schoondijke, en hem een geldsbedrag te vragen, zeggende, dat hij dat reeds verdiend had en wijzende op enkele voorbrjrijdende vrachtauto's daaraan in strijd met de waarheid toe te voegen, dat die auto's ook voor hem reden. P. P. V. voornoemd, werd ook nog verdacht dat hij in de jaren 1934, 1935, 1936 en 1937 in Zeeuwsch-Vlaanderen er een beroep of ge- woonte van heeft gemaakt van het koopen van goederen zonder volledige betaling. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. Deze zaken werd gevoegd behandeld. J. S., 20 j., werkman, wonende te Ter Neu zen, werd verdacht, dat hij op 26 en 28 Decem ber 1936 te Ter Neuzen, telkens een dynamo voor rijwielverlichting, toebehoorende aan an- deren, heeft gepoogd te stelen, door deze dy namo's van de rijwielen af te wringen, hetgeen niet gelukte, doordat de verbindingen niet ver- braken. Eisch 1 maand gevangenisstraf voorwaar- delijk, proeftijd 2 jaar. Mr. P. C. Adriaanse pleitte clementie. Failliet verklaard C. C. Sturm, drankhande- laar te Hoofdplaat. Rechter-commissaris Mr. C. E. Muller; curator Mr. A. J. v. d. Weel te Middelburg. Zeeuwsche Voetbalbond. Uitslagen van Zondag. SchoondijkeAxel 2 43 Com Boys'Hoofdplaat 2 51 IN KOKEND WATER GEVALLEN. Te Voorburg is het zoontje van den heer W. in een teil met kokend water gevallen en met erttstige brandwonden naar St. Antoniushove overgelbracht, waar het is overleden. Het driejarig zoontje van de familie B. te Geleen, is in een teil met kokend water gevallen en met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis te Sittard vervoerd, waar het kind is oiverleden. DOODELIJK ONGEVAL OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Maandagavond is op den onbewaakten over- weg van den Zwavertsweg op de lijn Hengelo- Oldenzaal de 30-jarige ongehuwde J. Zwijnen- berg overreden en gedood door een trein. De man werd ongeveer 40 meter meegesleurd; zijn rijwiel lag 25 meter verder vernield langs de lijn. Maandagavond is te Doetinchem het 13jari- ge zoontje van den heer De Koning, br) het baden in den Ouden IJssel, verdronken. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Te Zaandam is aan boord van het in de Zee- haven liggende s.s. Mirag uit Rotterdam, de 59jarige donkeyman J. Huijbregtse uit Rotter dam, van een ladder gevallen en op een naast- liggende dekschuit terecht gekomen. Hij werd daarbij zoo ernstig verwond, dat hij korten tijd later in het ziekenhuis, waarin hij was ge- bracht, is overleden. GEVAARLIJK SPEELGOED. Maandag kwam de 8jarige J. V. te Breda, die met een geopend zakmes in de hand liep, te vallen, waarby het mes hem diep in het lichaam drong. Binnen enkele seconden ver- loor de jongen het bewustzijn, waama hij in hoogst emstigen toestand naar het St. Igna tius ziekenhuis werd vervoerd. STEEKPARTIJ TE RUCPHEN. Maandagavond ontstond te Rucphen in den z.g. Gekkehoek een hevige vechtpartij tusschen zekeren K. uit Rucphen en zekeren J. uit Etten. Beide mannen bewerkten elkaar met een mes, waarbij K. niet minder dan 32 steken in een van zijn armen opliep en J. vrij ern stig aan een der handen werd gewond. K., wiens toestand ernstig was, is naar het zie kenhuis te Breda overgebracht. J. is door de marechaussee in arrest gesteld. VECHTENDE ZEELIEDEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag, na het sluitingsuur van de cafe's zijn twee Noor- sche zeelieden die onder den invloed van ster- ken drank verkeerden, in de buurt van den Schiedamschendijk te Rotterdam drie malen slaags geraakt met andere vreemdelingen. Een van die vechtpartijen is noodlottig af geloopen; de 28jarige Noor E. J. Jerkesed is zoodanig mishandeld, dat hij ter plaatse is overleden. De beide Noorsche daders zijn in verzeker- de bewaring gesteld. DRIE BOERDERIJEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Maandag is te Ambt-Vollenhove brand uit- febroken in de groote boerderij bewoond door en landbouwer Bergkamp welke boerderij in eigendom toebehoort aan mevrouw de wed. Dikkers uit Zwolle. Het vuur greep, aange- wakikerd door den wind snel om zich heen en het duurde niet lang of de geheele boerderij ging in vlammen op. De wind joeg het vuur in oostelijke richting, met het gevolg, dat de 140 meter verder ge- legen 'boerderij van P. Boes, bewoond door diens zoon Arie Boes, made in brand geraakte. Door het draaien"Van den wind werd toen ook de aan de andere zijde gelegen boerderij in eigendom toebehoorende en bewoond door de gezusters Tuin en door den landbouwer G. van der iSluis door het vuur aangetast. Ook deze boerderij werd een prooi der vlammen. De brandweei uit Ambt-Vollenhove en de motorspuit uit Staa-Vollenhove bestreden het vuur uit alle macht. Eenstgenoemde werkte met de handspuit, laatstgenoemde trachtte met vier stralen op de motorspuit het vuur te bedwingen. Mede door den draaienden wind viel aan blusschen niet te denken. De drie boerderijen brandden totaal af waarbij ook eenig vee, ml. 2 kalveren en een varken en eenige kippen in het vuur omkwamen. Alleen de heer van der Sluis was niet tegen brandschade verzekerd. De blussching stond onder leiding van den loco-burgerneester van Ambt-Vollenhove. Bij deze ramp deed zich het eigenaardige versehijnsel voor, dat twee panden welke tus schen de brandende perceelen gelegen waren, kondien worden gespaard, doordat de wind draaide, om vervolgens het vuur weer in andere richting te stuwen. De schade door dezen brand veroorzaakt wordt geschat op dertig a veertigduizend gulden. ONBETROUWBARE NSCHIPPERSKN ECH'C, In Maart van dit jaar heeft schipper H. M. van de in de Maashaveh te Rotterdam liggen de ,,Melfomene" eehiiiteuwen knecht aange- nomen, die ibij hem op het schip zou komen wonen. Nog voor de nieuwe knecht zijn uit- rusting aan boord had gebracht, vroeg hij den schipper 600 francs ter leen, zulks op onder- pand van zijn paspoort en een Rijnschippers- patent. De schipper hield de papieren en was zijn knecht terwille, maav des avonds arriveer- de de iknecht niet. De schipper heeft toen van een en ander aangifte gedaan bij de rivier- politie. Aangezien de papieren op naam stonden van zekeren J. A. de L. van W. heeft de rivieri politie, na het eerste onderzoek, dien man aan- gehoud'en, maar merkwhardigerwijze bleek de man heelemaal niet te gelijken op de foto's, die op paspoort en Rijnschipperspatent waren gebracht. Ook de schipper verklaarde dat hij dezen man nimmer te voren had gezien. Goede raad was duur, maar J. A. de L. van W. wist te vertellen, dat hij zijn papieren eenige weken tevoren, vermoedelijk op het eind van Februari had verloren, zoodat het heel goed mogelijk was, dat een onbevoegde van de gevonden papieren misbruik had ge maakt. By het verdere onderzoek is de rivierpolitie gaan informeeren in diverse schipperscafe's en met het signalement in handen heeft men ten- slotte aangehouden den 34-jarigen schippers- knecht G. P. van E. die toegaf, dat hij de papieren op den Kreekweg te Rotterdam had gevonden. Hij had de foto's er van verwijderd en zijn eigen beeld er op geplakt. Tegen den man is proces-verbaal opge- maaikt. Van de 600 francs was vanzelfsprekend geen cent meer over ZIEKTE VAN WEIL TE AMERSFOORT. In een bad- en zweminriehting aan den Randenbroekerweg te Amersfoort is opnieuw een geval van de ziekte van Weil voorgeko- men. Het slachtoffer, de ISjarige v. W. wordt iverpleegd in het ziekenhuis de Lichtenberg. Zijn toestand is iets vooruitgaande. Bijna ieder jaar doen zich in de Barneveldsche beek gevallen voor van deze ziekte, waarschijnlijk veroorzaakt door de vele ratten, welke daar zwemmen. VERGIFTIGING. Vermoedelijk tengevolge van het eten van ondeugdelijke levensmiddelen hebben zich in 't gezin van D. in Beek (L.) vergiftigingsver- schijnselen -voorgedaan. De ziekte openbaarde zich het eerst bij de ouders o.a. door een acute oogontsteking. Later deden zich dezelf- de ziekteverschijnselen bij de kinderen voor. De ouders en de kinderen zijn in het zie kenhuis opgenomen. Dinsdagnacht is de 37-jarige koopman W. L., die cje vorige week door den 38-jarigen zadelmaker P. J. W. te Venlo met een brood- mes door zijn arm heen was gestoken, nadat hem de arm was geamputeerd, aan de beko- men verwondingen overleden. In het zieken huis te Venlo zal Dr. Hulst sectie op het lijk verrichten. W., die in een dronken bui het slachtoffer dezen steek had toegebracht, is in- middels in het huis van bewaring te Roer- mond ingesloten. DIEF LIET EEN FOTO VAN ZIJN BROER ACUTER Dank zy het feit, dat een dief bij een in- braak een foto van zijn broer verloor, is de politie te Blerick erin geslaagd drie inbrekers op te sporen. De aangehoudenen, de 22-jarige werklooze J. K., de 21-jarige grondwerker T. N. en de 30-jarige betonvlechter G. J., alien uit Blerik, zijn voorloopig in het politiebureau opgesloten. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd ingebroken in de St. Jozefkaptl in het gehucht Boeken te l^lpj^k, ,^pp meldt de Crt. De dieven hadden de zware ijzeren tralies voor den toegang tot de kapel weggescheurd en zich daarna toegang tot het gebouw ver- schaft. Ofschoon de offerblokken waren be- schadigd, werd er geen geld vermist. Vermoe delijk zijn de dieven gestoord door het blaf- fen van den waakhond eener nabijgelegen boerderij. Toen de gemeentepolitie naar deze inbraak een onderzoek instelde, vond zij bij de kapel een foto van. een turner, terwijl in de omge- ving een aantal afgebrande lucifers lag. Ver moedelijk hebben de dieven naar deze foto gezocht, doch haar niet gevonden. Na eenige dagen speuren kwam de politie te weten, dat de man op de foto een zekere K. wa.afkom- stig uit Zeist, wiens broer hier ter plaatse woonachtig is. Deze broer is daarop aan een scherp verhoor onderworpen. Tijdens dit ver- hoor heeft de man toegegeven zich aan de inbraak te hebben schuldig gemaakt. Tevens kwam aan het licht, wie de mededaders aan de inbraak waren geweest. Deze beide man nen zijn eveneens gearresteerd. Het drietal van wie K. en J. bekende recidivisten zijn, wordt ook verdacht den onlangs gepleegden diefstal met braak in de St. Lambertuskerk te Blerick te hebben gepleegd.. IN HET HOL VAN DEN LEEUW. In den nacht van Zondag op Maandag heb ben drie dieven gepoogd in te breken in de woning van den rijksveldwachter Maessen, in de Daalstraat, te Geleen. Toen de veldwach- ter op het gerucht wakker werd, heeft hij de dieven, die er van door gingen, in nachtge- waad achtervolgd. Nabij het Sportpark kreeg hij hen in het zicht, hij loste drie revolverschoten, waarpp een hevig gegil volgde. Hij kon echter niet nagaan, of iemand was getroffen. Zijn hoiid slaagde er in een der mannen te doen stil- staan. Deze werd terstond aan een kort ver hoor onderworpen en in arrest gesteld. Op het pad langs de beek, welke achter de woning van den rijksveldwachter loopt, wer den drie rijwielen en drie paar schoenen ge vonden, alsmede vier kooien met vinken, die de inbrekers reeds uit het huis hadden ge- haald. JONGEMAN IN ZEISTER ZWEMINRICHTING VERDRONKEN. In de gemeentelijke zweminriehting aan de Blikkenbergerlaan te Zeist heeft zich Zater- dagmiddag een droevig ongeval voorgedaan. De gebroeders van de W. waren daar, terwijl het in de inrichting zeer druk was, gaan zwemmen. De oudste van hen keerde na kor ten tijd huiswaarts, de jongere, 15-jarige broer wilde nog eenigen tijd in de inrichting blijven. Toen hij echter na verloop van tijd niet thuis kwam, ging men een onderzoek instel- len in de zweminriehting. De kleeren van den vermiste bleken in het kleedhokje te hangen. Terstond ging men dreggen en wel- dra had men het lijk van den jeugdigen J. B. van de W. boven gebracht. RUZIE BIJ DE MAASWERKEN. Bij de Maaswerken te Neerloon, gemeente Ravenstein ontstond gistermiddag ruzie tus schen de voorman v. d. Oever uit Oss en den arbeider H., eveneens uit Oss. De twist liep zoo hoog, dat H. den voorman met een schop een paar slagen op het hoofd toebracht, waardoor het slachtoffer bewus- teloos ineenzakte, en overbrenging naar het St. Anna ziekenhuis te Oss noodig bleek. Van- ochtend was zijn toestand zorgwekkend. ,H. is gisteravond te Oss aangehouden, en in de marechausseekazerne opgesloten. De dader legde een volledige bekentenis af, en zal ter beschikking van den Officier van Justitie te 's-Hertogenibosch gesteld worden. VELE KOSTBAARHEDEN GESTOLEN TE AMSTERDAM? Er is, volgens „De Telegraaf", zeer waar schijnlijk voor een groote waarde aan allerlei kostbaarheden gest^len uit een woning aan de Oranje-Nassaulaan te Amsterdam, waar inbrekers in den nacht van Vrijdag op Zater- dag op bezoek zijn geweest. Het groote, statige huis was onibewoond, toen de dieven hier door een kelderraam bin- nendrongen. De bewoonster, een oude dame, vertoeft al reeds eenigen tijd te Aerdenhout. Het toe- zicht in de woning had zij opgedragen aan een huisknecht. 's Nachts werd het huis door een nachtwaker gecontroleerd. Dezen goeden voorzorgsmaatregel ten spijt hebben de inbrekers toch kans gezien om bin nen te komen. En toen zij eenmaal aan de tuinzijde via den kelder binnen waren, had den zij hier ruimschoots gelegenheid de groote woning grondig te doorzoeken. De ramen aan de straatzijde waren geblindeerd met rollui- ken, zoodat de nachtelijke bezoekers onge- stoord hun slag konden slaan. En de dieven hebben dat gedaan op een grove, brute wijze. Tal van sloten van deu- ren en hasten werden verbroken, verschillende kostbare kasten vernield. De dieven hebben in vrijwel alle vertrekken een grooten chaos aangericht. Wat zij allemaal hebben ontvreemd, is nog niet bekend, daar men hiervoor eerst de eigenaresse moet hooren. Eerst Zondagmorgen werd de inbraak ont- dekt. Men waarschuwde den justitiedienst van het bureau aan den Overtoom, die een langdurig onderzoek in de woning instelde. Ook de dactyloscopische dienst van het hoofdbureau van politie nam aan het onder zoek deel. SPOORWEGONGELUK BIJ GENT. Omi 8.30 uur Zondagochtend is bij den in- gang van het St. Pieter-station te Gent de trein, die am 6.59 uur van Oostende naar Brus- sel was vertrokken, door een anderen trein in de flank aangereden. Beide locomotieven kantelden am, terwijl ook een wagon van den trein uit Oostende ont- spoorde. Tien reizigers zijn licht en twee zwaar gewond. De lichtgewonden konden, na verbonden te zijn, de reis voortzetten; de zwaargewonden zijn in het ziekenhuis opge nomen. De machinist van den sneltrein werd onmid- dellijk na het ongeval gearresteerd. Hij ver klaarde tijdens het verhoor, dat hij een on- veilig signaal te laat had opgemerkt. Hij had toen dadelijk alle remmen aangezet, zoo dat op het oogenblik van de botsing de trein bijna stilstond. Daaraan is het te danken, dat het aantal gewonden gering is gebleven en er geen dooden zijn te betreuren. Daar .uit de verklaringen van den machinist bleek, dat hy al het mogelijke had gedaan om het ongeluk te voorkomen, werd hij op vrije voeten gesteld. DE MOORD BIJ INGLEWOOD. Den 27en Juni waren in een bosch bij Ingle- wood in den staat Califomie de lijkjes gevon den van drie meisjes, die op lage wijze waren mishandeld en daarna vermoord. Thans is de dader gepakt en hij heeft reeds bekend. De autoriteiten hebben bevolen, dat de gevange- nis, waarin de dader is opgesloten, zoo krach- tig bewaakt zal worden, dat de de menigte den dader niet in handen kan krijgen om hem te lynchen. Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Wes- telijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempera- tuur. PRINS BERNHARD BEZOEKT KAMP WAALSDORP. DEN HAAG. Op den 108-sten verjaardag van het regiment Grenadiers en Jagers heeft Prins Bernhard vandaag een bezoek gebracht aan het kamp Waalsdorp. Prins Bernhard arriveerde te paard. NIEUWE STAKING BIJ KANAALWERKEN. WIEJRDEN. Nadat eenige weken geleden het conflict by de kanaalwerken onder Wier- den was bijgelegd en onmiddellijk de arbeiders uit Deventer het werk hadden hervat, zijn deze laatste, ten getale van 100 man, opnieuw in staking gegaan, daar de voorwaarden van het werk hen niet bevredigden. De Minister van Sociale Zaken heeft hen thans voor onbepaal- den tijd geschorst en uitgesloten van elke ondersteuning in welken vorm ook. KAPITALE BOERDERIJ IN BRAND. Vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting is vanochtend te Dieden bij Ravenstein brand uitgebroken in de kapitale boerderij met bij- behcorende schuren van den landbouwer H. van, .Ramp. De brandweer kon bij gebrek aan water niets uitrichten. De geheele boerderij en landbouwinventaris, benevens 15000 K.G. fiooi, werden door het vuur vernield. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verze- ring gedekt. OVERREDEN EN GEDOOD. Vanochtend heeft een vrachtauto te Ede, bestuurd door den chauffeur P. v. d. V., af- komstig uit Soest, het 3-jarig dochtertje van den bakker G. Hilhorst, dat plotseling den weg overstak, aangereden. De kleine werd door den wagen gegrepen en zoo ernstig ge wond, dat de dood spoedig intrad. BOERDERIJ AF'GEBRAND. Vanmorgen vroeg is door onbekende oor- zaak de groote boerderij van H. Habraken, bewoond door 2 families, gelegen aan den Oirschotschen dijk te Eindhoven geheel in vlammen opgegaan. Een partij hooi van 15.000 K.G. verbrandde mede totaal. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. VAN ZEELAND GEEFT INDRUKKEN VAN ZIJN REIS NAAR AMERIKA. BRUSiSEL. Na afloop van den Minister- raad heeft Minister-President Van Zeeland aan de journalisten de indrukken weergegeven tijdens zijn reis naar Amerika opgedaan. Hij had bij de Amerilkanen den wensch aange- troffen om de internationale betrekkingen te venbeteren en een algemeen streven tot ver zekering van den wereldvrede te steunen. Van Zeeland kon in het belang van de missie, die hij te volbrengen heeft, geen nadere inlich- tingen geven, doch wees op den zin in het te Washington gepubliceerde communique „De Vereenigde Staten koesteren den wensch, samen te werken tot herstel op monetaif gebied". Van Zeeland deelt betreffende de bespre- kingen, die hij op zijn terugreis heeft gevoerd, nog mede, dat men het in den loop der bespre- kingen eens geworden was over de stappen, die in de eerstvolgende dagen genomen moeten worden tot voortizetting van de informatieve taak waarmede hij was belast. HET ZOEKEN NAAR AMELIA EARHART KOST DEN AMERIKAANSCHEN STAAT 25.000 DOLLAR PER DAG. WASHINGTON. De regeering der Ver eenigde Staten geeft per dag naar schatting 25.000 dollar uit bij het zoeken naar de vermiste vliegster Amelia Earhart. DE ARRESTATIES IN SOVJ ET-Rl SLAND. MOS'KOU. Het gisteren hier ter stede ontvangen provinciaal blad „Ural-afbeider" dat 3 Juli te Swerdlovsk verschijnt, bevestigt dat de directeur van het agentschap Tass, Doletzki, en eenige andere leidende personen van dit bureau van hun functie zijn ontheven en in hechtenis izijn genomen. De eerstgenoemde heeft ruim 10 jaar den post van directeur van dit officieele Sovjet- Russische telegraafagentschap bekleed. De scherpte van de tegen hem ingediende aan- klachten laat geen twijfel over wat zijn verder lot zal zijn. DE STRIJD IN SPANJE. Het communique van het rechtsche hoofd- kwartier deelt o.a. het volgende mede: Aan het front voor Madrid werd de vijand met zware verliezen teruggeworpen. De rechtsche luchtmaoht is op verscheidene fronten in actie geweest. Tijdens een dezer operaties verloor de vijand, volgens verklaringen van over- loopers 1600 man. Aan het front voor Madrid zijn gisteren verscheidene luchtgevechten geleverd, waarbij 16 vijandelijke toestellen werden neergehaald. Gedurende de maand Juni zijn 50 vliegtuigen der regeering neergeschoten of vernield, ter- Mjl de rechtschen aldus het communique slechts 2 toestellen verloren. In een te middemacht door het Ministerie van Landsverdediging gepubliceerd communi que wordt o.a. medegedeeld: ,,Vannacht is ViUanueva de la Canada na een schitterenden aanval, die gelijktijdig door de troepen die de stad omsingelden, werd on- dernomen, in onze handen gevallen". Aanigenomen voor kennisgeving. Vergadering van Maandag 28 Jtmi 1937, des namiddags twee uur. Voorzitter: de heer S. van Hoeve, Burge- meester. Tegenwoordig de leden: A. de Feijter, A. de Koeijer, F. C. Wisse, D. G. Koopman, M. Florusse, C. Maas, C. de Jonge, K. Hamelink, A. J. de Visser, H. de Feijter en de Secretaris J. Stolk Lzn. Afwezig de heer A. Haak. 1. Opening. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. 2. Notulen. Burgemeester en Wethouders stellen voor vast te stellen de notulen der vergadering van 26 April 1937. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 3. Mededeelingen. Geene. 4. Ingekomen stukken. De heer A. DE FEIJTER deelt mede, dat hij een mondelinge boodschap van den heer Haak heeft ontvangen, dat deze de vergade ring niet kon bijwonen. a. Brieven van H. Scheele; J. Tollenaar, J. A. Wilhelm, gereg. A 182, houdende bericht van aanneming hunner benoeming tot lid van het algemeen burgerlijk armbestuur. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het besluit gereg. A 148, van den raad van 26 April 1.1. tot wijziging der begrooting dienst 1936 voorzien van bewijs van goed- keuring. AangenQmen voor kennisgeving. c. Het besluit gereg. A 167, tot heffing van 170 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, voorzien van bewijs van goedkeu- ring. Aabgenomen voor kennisgeving. d. Het besluit van den raad van 16 Maart- 26 April tot aangaan van een geldleening, max. groot 9500, voorzien van bewijs van goedkeurinig door Gedeputeerde Staten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 3