Burgerlijke Stand LOOP DER BEVOLKING in de kinderziekten. Spreker zegt lit niet otn Dr. Leenhouts op een enkele wijze te kort te doen, doch zoo iemand die geregekl -tie kin- deren onderzoekt, leert de ziekten en ver- schijnselen beter kennen. De heer DEN HAMER is van oordeel, dat in dit opzicht het platteland een ontzettend stuk achter ligt brj de steden. Hier blijft veel slingeren wat gedaan zou moeten worden. De ziekte op het platteland is in het algemeen veel erger dan in de steden, waar men direct' geneeskundige hulp bij de hand heeft. Spreker zou het dan ook toejuichen, indien op deze wijize kon begonnen worden hieraan paal en perk te stellen. Spreker kan er dan ook ten voile mee instemmen, dat tot inriohten van een schoolartsendienst wordt besloten. De heer HAAK verzoekt dit onderwerp aan te houden, opdat Burgemeester en Wethou- ders een en ander eens onderzoeken. De heer A. MEBRTENS vraagt, of, indien door een of andere omstandigheid de arts, die 'aangesteld is, ziekte bij kinderen eonstateert, deze dan van de school af moeten. De VOORZITTER antwoordt, dat zulks dan toch 100 beter is dan wanneer de kinderen aangetast worden. De heer A. MEERTENS gelooft daar niets van. De VOORZITTER: Wat zegt u? Er heb- ben zich de laatste jaren gevallen voorgedaan, dat niet alleen de kinderen, doch ook onder- wijizers een heele school aanstaiken. De heer A. MEERTENS: En hoe moet het dan verder De heer DEN HAMER wijst er op, dat de kinderen toch ook tihans, als zij ziek zijn, in een tentje moeten. Zoolang ze kunnen, moeten ze naar school gaan. De heer A. MEERTENS: En indien ze beteren De VIOORZITTER: Dan gaan ze weer ge- woon terug naar school. Doch de heer Meer- tens zal hem toch wel toestemmen, dat indien op school b.v. een geval van diphtheritis ge- constateerd zou worden, hij er dan als cuder sterk tegen zou moeten protesteeren, dat die kinderen naar school kwamen. Indien het onderzoek van den dokter uitwijst, dat er geen bacterien meer in het sputum voorkomen, is er geen bezwaar meer de kinderen weer als gewoon naar school te iaten gaan. De heer A. MEERTENS merkt op, dat het niet altijd aan de kinderen ligt doch ook wel eens aan den melkboer. Een jaar of wat ge- leden is het voorgekomen, dat een melkboer de overlbrenger was van t.b.c. of cholera. In dien er echter een schoolartsendienst zou komen voor het geheele district, is spreker er niet absoluut tegen. De ViOORZITTER verzoekt dan, dit onder werp aan te houden, opdat Burgemeester en Wethouders het nog eens kunnen bespreken. De heer DEN 'HAMER: En om te onder zoeken, hoe duur het wordt, want daar loopt het over. Men zou dan in de volgende ver- gadertng hierover verder kunnen spreken. De VOORZITTER: In een volgende ver- gadering. De heer DEN HAMER: De volgende ver- gadering. De VOQRiZITTER wijst er op, dat de ge- meente op zich zelf hieraan niets kan doen. Men dient hierover te spreken met de andere gemeentebesturen en Burgemeester en Wet houders kunnen thans ook niet vooruit zeg- gen, hoe lang het duren zal voor de versch.il- lende gemeenteraden hun besluit genomen hebben. De heer SOHEEILE wil hierover ook een kleinigheid zeggen. Dit verzoek is gericht aan alle gemeentebesturen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, dus zal het gauw ge- noeg bekend zijn, welk standpunt door de ver- schillende gemeentebesturen wordt ingeno- men. Wellicht zal het in de volgende verga- dering nog wel een beetje vroeg zijn, doch in een volgende vergadering mag dan toch een voorstel iverwacht worden. De VOORZITTER deelt mede, deze zaak in Burgemeester en Wethouders te zullen be spreken. iDe heer SiCiHEESLE wijst er op, dat het voorstel van den heer Den Hamer was, om er toe over te gaan. Doch er zit aan deze din- gen meer vast. De heer DEN HAMER stemt toe, dat er natuurlijk meer aan vast zit. De menschen die van den steun trekken, hebben geen cen- ten om hun kinderen 3 la 4 keer per jaar te laten onderzoeken. En moet dan een onder zoek van de schoolkinderen 3 a 4 keer per jaar de gemeente wat kosten, het is in elk geval een heel goede zaak. De VOORZITTER wijst er op, dat dit jaar- lijks misschien wel 8 a 10.000 gulden kan kos ten, voor een dokter, die beschikken moet over een auto. Men moet toch weten, waar het geld te halen. De heer DEN HAMER: Vele handen maken licht werk! De heer SCHEELE ziet het zoo in, dat het plaatselijik veel goedkooper uit zou komen. De heer DEN HAMER.meent, dat men dit in dien tusschentijd zou kunnen onderzoeken. Het is niet zoo dikwiijls raadsvergadering. De heer HAAK kondigt aan, dat Burge meester en Wethouders dit verzoek aanhouden voor het instellen van een nader onderzoek. 4. Wijziging verordening op de heffing van secretarieleges. Een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland De in zesvoud hierbrj teruggaande verorde ning geeft aanleiding tot de volgende opmer- kingen Art. 1 c. Blijkens de benaming heeft rubriek C o.m. betrekking op nasporingen in de registers van den burgerlijken stand. Een regeling ter- zake is echter achterwege gebleven. IHet verdient aanbeveling, de tweede zin- snede te doen luiden: ,,Voor een nasporing in het bevolkings- register of in de registers van den burgerlij ken stand f 0,10. Art. 1 k. De laatste zinsnede dient te vervallen, daar de Minister van Binnenlandsche Zaken tegen legesheffing van door den burgemeester inge- volge artikel 9 der Vogelwet af te geven ver- gunningen bezwaar heeft. Art. 6. Het bepaalde in het eerste lid ontmoet in verband met artikel 1, 2e lid, van de invorde- ringsVerordeninig bedenking. De bepaling dient te luiden: ,Deze verordening treedt in werking zoo- dra het bericht van de koninklijke goedkeu- ring bij het gemeentebestuur is ingekomen". In verband hiermede stellen Burgemeester en Wethouders voor, de verordening te wij- zigen als volgt: 1. Achter het woord ,,bevolkingsregister" in de tweede zinsnede van artikel 1 onder c wordt toegevoegd ,,of in de registers van den burgerlijken stand. 2. De laatste zinsnede van artikel 1 onder k vervalt. 3. Artikel 6 le lid wordt venvangen door de woorden: ,,Deze verordening treedt in wer king zoodra het bericht der Koninklijke goed- keuring bij het gemeentebestuur is inge komen". Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 5. Wijziging verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldi- ging der veldwachters. Een schrijven van den beer Commissaris der Koningin in Zeeland, betreffende benoe- ming van capitulanten tot gemeenteveld- waohter. Naar aanleiding hiervan stellen Burge meester en Wethouders voor, het volgende besluit te nemen: De raad der gemeente Hoek, gelet op een schrijven van den heer Commis saris der Koningin in Zeeland, d.d. 12 Mei 19i37, A, no. 921, 3e afdeeling; op voorstel van Burgemeester en Wet houders besluit Aan de verordening, regelende de eischen ivan benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente Hoek, dd. 20 No vember 1934, goedgekeurd bij K. B. van 7 Februari 1935, no. 24, gewijzigd bij besluit van 6 October 1936, waarop de Koninklijke goedkeuring nog niet is verkregen, aan artikel 1 toe te voegen artikel 1, bis 1, luidende: 1. De aanstelling van een capitulant tot gemeenteveldwachter geschiedt steeds in vas- ten dienst. 2. De in het eerste lid bedoelde aanstelling in vasten dienst kan geschieden met een proeftdjd van een jaar, welke proeftijd in uit- zonderingsgevallen met ten hoogste een jaar kan worden verlengd, waama, indien de aan stelling niet wordt gehandhaafd, de ge- meentedienst moet worden beeindigd. De in artikel 3, eerste lid, voorkomende pas sage ,,tenzij de raad op voorstel van den bur gemeester onder goedkeuring van den Com missaris der Koningin in bijzondere gevallen een hoogere aanvangsjaarwedde vaststelt", vervalt. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Ontslag agent arbeidsbemiddeling. Een schrijven van W. C. van Petegem, lui dende: Ik heb de eer u hierlbij te verzoeken mij met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag te willen verleenen als agent der arbeidsbemiddeling te dezer plaatse. iDe VOORZITTER geeft in overweging aan dit verzoek te voldoen en het gevraagde ont slag eervol te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 7. Benoemen tijdelijk agent der arbeids bemiddeling. De VOORZITTER deelt mede, dat dit onder werp in besloten vergadering voldoende is be- handeld. Het advies der commissie voor de steunVerleening en arbeidsbemiddeling is hier- omtrent ingewonnen en de commissie stelt voor, aan te sluiten bij de arbeidsbeurs te Ter Neuzen. Er is in deze vergadering reeds be sloten, dit niet te doen. De commissie stelt verder voor, een vrije oproep te plaatsen. De heeren weten alien, wat Burgemeester en Wethouders van plan zijn te doen. Ook is er een advies van den directeur der arbeidsbeurs te Ter Neuzen om daarbij aan te sluiten. De heer DEN 'HAMER vraagt zich af, welke voordeelen de gemeente heeft bij aansluiting. De heer A. MEERTENS: Geen. De, heer DEN HAMER is van oordeel, dat dit ook maar een advies is. De heer JAJNSIEN vraagt, of, als geen solli- citanten worden opgeroepen en de raad zon- der meer een keuze doet, wat er dan gebeurt met den tijdelijk ambtenaar, als de tijd die er voor gesteld is, om is. De VOORZITTER: Hoe bedoelt u? Den heer DEN HAMER is van meening, dat de raad dan vrij is, zelfstandig een keuze te doen. De heer HAAK deelt mede, dat Burgemees ter en Wethouders voorstellen, tijdelijk voor den tijd van 6 maanden, op arbeidscontract te benoemen Jurrij. De heer DEN HAMER is van meening, dat het dan toch na verloop van dien tijd aan den raad ligt, hem al of niet te herbenoemen. De VOORZITTER wijst er op, dat Burge meester en Wtethouders dit voorstel doen om geen sollicitanten te moeten oproepen. De heer HAAK herhaalt, dat Burgemeester en Wethouders vaarstellen, tijdelijk, voor den tijd van 6 maanden, op arbeidscontract te be noemen Jurrij. De heer SCHBELE herinnert er aan, dat de kwestie van aansluiting bij de arbeidsbeurs te Ter Neuzen reeds dikwijls besproken is. Spreker is van oordeel, dat men bij een be- noeming voor den tijd van 6 maanden moei- lijk kan afzien, het ware hem liever geweest, als Burgemeester en Wethouders een vrije oproep hadden gedaan voor agent van de ar beidsbemiddeling. Nu zeggen Burgemeester en Wethouders wel, dat zij den besten hebben, die zij er voor vinden kunnen, doch dit moet toch afgewacht worden. Spreker zag liever een vrijie oproeping. De VOORZITTER: Maakt u er een voorstel van? De heer SOHWEUE antwoordt bavestigend. De VGORiZITTER zal het voorstel van den heer Scheele in stemming brengen. De heer A. MEERTENS merkt op, dat dit dan toch eerst gesteund moet worden. Het voorstel van den heer Scheele wordt niet gesteund en kan dus geen onderwerp van beraadslaging uitmaken. De heer JANSEN meent, dat eerst het voorstel van Burgemeester en Wethouders in omvraag had moeten worden gebracht, daar dit van de verste strekking was. De heer A. MEERTENS is van meening, dat dit ver gelijk is. De heer JANSiEJN eonstateert, dat Burge meester en Wethouders voorstellen, te benoe men voor den tijd van 6 maanden, terwijl de heer Scheele een ander voorstel doet. Dan moet toch eerst het voorstel van Burgemees ter en Wethouders in stemming zijn ge bracht. De heer HAAK herhaalt het voorstel van Burgemeester en Wethouders. Nu zegt de heer Scheele, als deze 6 maanden om zijn, wat moet er dan gebeuren? De heer A. MBERTE3NS merkt op, dat de bedoeling van den heer Scheele was, dat direct sollicitanten zouden worden opgeroepen. De heer SCHiEELE geeft te kennen, dat deze benoeming zal ingaan op 1 Juli a.s. Nu stel len Burgemeester en Wethouders Jurrij op dsn voorgrond. Er is geen oproep, dus als Jurrij benoemd wordt, en hij bevalt niet, dan moet hij binneft 6 maanden van de plank. Spreker zou willen, dat er een oproep voor sollicitanten gedaan, werd, niet na 6 maan den, doch nu. Want beivalt -ie te benoemen functionaris, dan heeft een oproeping van sollicitanten na 6 maanden geen zin meer. De heer JAiNSEN merkt op, dat na 6 maan den de raad nog vrij is, te benoemen wie hij wil. Er kan na 6 maanden nog altijd een vrije oproeping gedaan worden. De VOORZITTER brengt in stemming om te benoemen als tijdelijk agent der arbeids bemiddeling, voor den tijd van 6 maanden, op arbeidscontract, J. A. A. Jurrij. Uitgefbracht worden 5 stemmen, waarvan op J. A. A. Jurrij 4 stemmen, 1 briefje is bianco. Is alzoo benoemd met ingang van 1 Juli a.s. J. A. A. Jurrij. 8. Vaststellen bedrag per leerling der openbare school over 1935 en uitkeering aan de bijzondere scholen. Burgemeester en Wethouders stellen voor de volgende besluiten te nemen: De gemeenteraad van Hoek, overwegende, dat de gemeenterekening door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 14 Mei 1937, no. 79, le afdeeling, is vastgesteld, dat, mitsdien ingevolge artikel 15 van het Koninklijk besluit van 4 September 1923, Stbld. 432, gemiddelde bedrag per leerling ter zake van de kosten bedoeld bij art. 55 der L.O. wet 1920, onder e tot en met h en o der openfoajre lagere school voor gewoon ilager onderwijs moet worden vastgesteld: a. kosten van het instandhouden van schoolgebouwen, alsmede van 'terreinen voor Het onderwijs in lichamelijke oefening 621,78 b. onderhoud van schoolmeubelen 16, c. aanschaffen en onderhoud van sdhoolboeken, leermiddelen en schoolbehoeften 512,11 d. verlichting, verwarming en schoonhouden van schoolgebou wen 433,70 e. brandwaarborg 26,10 f. advertentiekosten 6,40 g. portokosten h. administratiekosten ad f 0,50 per leerling79,13 1695,22 dat gedurende 1935 op de openbare lagere school gemiddeld hebben school gegaan 15814 leerlingen, besluit het gemiddelde bedrag per leerling der openbare lagere school over 1935 ter zake van de kosten bedoeld bij artikel 55 der Lager Onderwijswet 1920 onder de letters e tot en met h en, alsmede die van de instandhouding te bepa'len op 1695,22 15814 10,71. De gemeenteraad van Hoek, gezien zijn besluit van heden, waarbij inge volge artikel 15 van het Koninklijk besluit van 4 September 1923, Stbld. no. 432, het ge middelde bedrag per leerling ter zake van de kosten bedoeld bij artikel 55 der L. O. wet 1920, onder e tot en met h en o, alsmede die van instandhouding voor de openbare lagere school is bepaald op f 10,71, overwegende dat het aantal leerlingen vol- gens den maatstaf van artikel 28, zesde lid dier wet over 1935, voor de volgende scholen bedroeg: Vereeniging tot stichting en instandhouding eener Christelijke school aan den Molendijk 41%. Vereeniging voor Christeliik onderwijs aan de Knol 90%. besluit: 1. Het bedrag der vergoeding bedoeld bij artikel 101 der L. O. wet 1920, over 1935 voor de volgende scholen vast te stellen op: a. Voor de Vereeniging tot stichting en in standhouding eener Ohristelijke school aan den Molendijk 1. maal 41% X 10,71 223,57; 2. maal 90% X f 11,229,63 samen f 453,20); (de kostende prijs per leerling van deze vereeniging is krachtens besluit van den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- pen, d.d. 27 Februari 1927 no. 2157, afd. L. O. over het tijdvak 1 Januari1 Juli vastgesteld op 11 per leerling) 2. Voor de vereeniging voor Christelijk onderwijs aan de Knol 90% X f 10,71 f 969,26. Het verschil met hetgeen over 1935 als voorschot op die vergoeding is uitgekeerd aan de vereenigingen bedoeld onder 1 en 2 op het voorschot voor 1935 alsnog uit te keeren. Met algemeene etemmen wordt aldus besloten. 9. Overname gronden in de Tramstraat. Burgemeester en Wethouders stellen voor, het volgende besluit te nemen De raad der gemeente Hoek, overwegende, dat het trottoir in de zooge- naamde Tramstraat ligt op eigendom der be- trokken bewoners; dat deze eigenaren bereid zijn dat gedeelte grond voor hunne woningen voor zoover hier- op het trottoir ligt, aan de gemeente gratis in vellen eigendom af te staan; dat de gemeente er belang bij heeft dat ge- noemd stuk grond eigendom der gemeente is; gehoord een voorstel van Burgemeester en Wethouders; besluit 'In eigendom over te nemen een stuk grond gelegen in de Tramstraat, gemeente "Hoek, kadastraal bekend sectie I de nommers 1348, 1349, 1360, 1361, 1352, 1353, 1354, 1355, 1356, 1357, 1358, 1366, 1367, 1372, 1373 en 1374, verder de nommers sectie I, 1332, 1333, 1334, 1383, 1339, 1340, 1341, 1342, 1343, 1344, 1345, 1368, 1369, 1376, 1376 en 1377 gedeeltelijk voor zoover in bijgaande situatieschets met rooden inkt is aangegeven en zulks onder -de navol- gende voorwaarden; le. de grondlasten komen vanaf 1 Juli 1937 voor rekening der gemeente; 2e. de overdrachtskosten hierop vallende, worden door de gemeente betaald. De heer JANISEN vraagt, hoe hoog de over drachtskosten zullen zijn. De VOORZITTER antwoordt, dit nog \niet te kunnen zeggen. De heer A. MEERTENS merkt op, dat het nog niet beschreven is. De heer HAAK schat deze kosten op onge- veer f 100. De heer JANSEN veronderstelt, dat de be- langhebbenden dus hun eigendom aan de ge meente geven, tot aan de vensters. De heer HAAK deelt mede, dat zij het ge heele trottoir afstaan. De VOORZITTER stelt vast, dat thans de gemeente eigenares is van den geheelen weg. De heer HAAK wjjst er op, dat men vroe- ger practisch nooit aan het riool kon werken, tenizij men de toestemming der bewoners vroeg. 'De heer A. MEERTENS vraagt den heer Jansen, of deize de straat al eens heeft be- keken. De heer JANSEN zegt, dat dit den laatsten tijd niet het geval is geweest. Hij is er wel geweest, toen het zooveel regende. En toen lag de straat er mooi bij. De heer A. MEERTENS merkt op, dat dit bij den heer Jansen hetzelfde is. Als deze een sloot delft, en den grond niet afgooit, is het ook een zootje. De heer HAAK kan den heer Jansen ver- zekeren, dat het nu in orde is. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van Burgemeester en Wethouders aan- vaard. 10. Wijziging begrooting dienst 1936. Burgemeester en Wethouders stellen voor, de begrooting voor den dienst 1936 te wijzi- gen als volgt: Onder de inkomsten te verhoogen de posten: restitutie van de winkeliers in de kosten van de warenwet f 57, terugontvangsit van kosten van rioleering enz. ten behoeve van derden f 60, huur of vergoeding voor het ge- bruik van schoollokalen 4; onder de uitgaven te verhoogen de posten: achterstallige uitgaven van vorige dienst- jaren 49,35, sohrijf- en bureaubehoeften, briefporten, vrachtloonen en andere kleine uitgaven f 98,46, druk- en bindwerk 132,85, verlichting en verwarming 54,56, abonne- memt op de telefoon en kosten van telefoon- gesprekken en kosten van radio-telefonische en telegrafische berichtgeving 36,86, onder houd van brandbluschmiddelen en reddings- middelen f 0,97, onderhoud lantaarns en ver- dere kosten der verlichting 21,93, kosten val lende op den luchtbeschermingsdienst 5,77, bijdrage aan den keuringsdienst van waren, restitutie van de winkeliers 57, onderhoud van straten en pleinen 7, rente van geldlee- ningen 6, onderhoud en administrate van bezittingen, niet voor den publieken dienst be- stemd of van werken en inrichtingen geheel of voor een groot deel buiten de gemeente ge legen f 16,02, bijdrage aan gemeenten in de kosten van het lager nijverheidsonderwijs 253,78, onvoorziene uitgaven 52,79; en te verminderen de posten: kosten van maatregelen genomen krachtens de besmet'te- lijke ziektenwet f 199, bijdrage aan de cen- trale gemeente in de kosten van den keurings dienst ingevolge de vleeschkeuringswet 92, bijdrage aan gemeenten in de kosten van scho len voor het middelbaar onderwijs 234,33, kosten van de ambtswoning of vrije woning van de geneesheeren en vroedvrouwen belast met de armenpractijk f 147. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 11. Wijziging begrooting 1937. â– Burgemeester en Wethouders stellen voor, de begrooting voor den dienst 1937 te wijzigen als volgt: Onder de uitgaven te verhoogen de posten: achterstallige uitgaven van vorige dienstjaren 37,92, schrijfloonen 52, onderhoud en be- diening van klokken, uurwerken, speelwerken en dergelijke 48,50, kosten van schoolfees- ten en -reisjes /100; en te verlagen den post onvoorziene uitga ven f 288,42. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 12. Reclames hondenbelasting. Naar aanleiding van ingekomen reclames hondenbelasting wordt besloten voor een half jaar ontheffing te verleenen aan: A. Leijs, P. H. Dieleman, R. Harms, P. de Jonige, Joh. Jac. Riemens. De heer HAAK vraagt, of er van Joh. Diele man geen reclame is ingekomen. Deze heeft een briefje gehad, doch heeft sinds een jaar geen hond meer. De SHGRETARJS deelt mede, dat geen ver zoek is ingekomen. 13. Omvraag. a. De heer HAAK heeft een voorstel te doen over een punt, dat niet op de agenda is vermeld. De kwestie is, dat de burgemeester en spreker onlangs een woonhuis hebben ge- kocht. Er is reeds dikwijls getracht, het marktplein te vergrooten en nu was hun be doeling, eigenlijk deze woning aan de ge meente in eigendom over te dragen. Zij heb ben deze eigenlijk voor de gemeente gekocht. Vroeger is er reeds herhaaldelijk over gespro- ken, doch indien de gemeente zelf koopen zou, zou de goedkeuring door Gedeputeerde Staten er niet op worden verkregen. Nu hebben de burgemeester en spreker zich er bij voorbaat van vergewist, of Gedeputeerde Staten goed keuring zouden verleenen aan een regeling waarbij deze woning, na afgebroken te zijn, aan de gemeente in huur of cijns zou wor den gegeven. De bedoeling is, dat 4 gere- kend wordt van alle kosten, en al wat er meer dan die 4 betaald wordt, dient voor af- schrijving, zoodat mettertijd de gemeente de woning in eigendom krijgt. Er moet nogal wat aan gebeuren. Het terrein moet geegaliseerd worden, er moeten enkele muurtjes worden geplaatst. De burgemeester en spreker stellen voor, dit terrein dan aan de gemeente af te staan voor een bedrag van 50 per jaar. De muziektent, die thans nog op het schoolplein staat, kan daar dan weg en op het terrein geplaatst worden. De heer DEN HAMER gaat geheel accoord met dit voorstel. De muziektent staat daar op een slechte plaats. Er is vroeger al eens getracht, het marktje te vergrooten, doch dit is mislukt. Spreker zou graag zien, dat dit voor elkaar kwam. De heer JANSEN meent, dat dit een sohoone oplossing zou zijn. Doch het is een jaarlijk- sche uitgaaf voor de gemeente van /50. De heer E1AAK deelt mede, dat gerekend wordt 4 jente van het kapitaal, dat er in gestoken wordt en dat de rest afsehrijving is, zoodiat mettertijd de gemeente eigenares wordt. De heer SGHEKILE vraagt, of het een be zwaar is, dit voorstel aan te houden tot de volgende vergadering, opdat men dit eens nader kan overwegen. Het overvalt nu een beetje. De heer HAAK antwoordt, dat indien het thans wordt uitgesteld, men niet gaat afbre- ken, doch dan wordt de woning opgeknapt. De heer Scheele is toch ter plaatse vol doende bekend, om er wel een oordeel over te kunnen uitspreken. De heer A. MJEJERTENS licht in, dat het een volslagen flihke woning is, met een schuur van 4 meter breed en zeker 7 meter diep. De heer HAAK meent, dat er geen reden is, dit voorstel aan te houden. De heer DEN HAMER wijst er op, dat de muziektent op een zeer ongelukkige plaats staat. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van den heer Haak aangenomen. b. De heer SOHEEILE wenscht een kleinig heid te vragen over de stopzetting van den steun. Er zijn nog enkele menschen over, die niet kunnen gaan stempelen. Is het niet mo- gelijk, dat deze aan de gemeente kunnen gaan werken. De VOORZITTER kan dit niet zeker zeg gen. Hij zegt toe, dat Burgemeester en Wet houders dit zullen onderzoeken. De heer SOHEEILE geeft te kennen, dat dit ook het doel van zijn vraag is. De heer HAAK zegt toe, dat dit overwogen zal worden. Het loopt hier waarschijnlijk over twee menschen. c. De heer DE!N HAMER wenscht in aan- vulling aan het gezegde van den heer Scheele over de stopzetting der steunregeling te vra gen, of deze stopzetting is voor een bepaalden tijd, of dat deze weer in werking zal treden, indien er meer werkloozen komen. De heer HAAK deelt mede, dat de steun regeling voor onbepaalden tijd is stopgezet. De SECRETARIS licht nader toe, dat de menschen, die werkloos komen, in de werk- verschaffing tewerkgesteld kunnen worden. De heer DEN HAMER vindt het dan niet zoo'n bezwaar. Hij was bang, dat indien bij de boeren het werk klaar was en de steun regeling niet opnieuw in werking er geen voorziening was getroffen. De heer HAAK deelt mede, dat het werk zachtjes aan gaat komen. Op 't oogenblik zijn er erwten te trekken en straks komt het vlas. "Het is jammer, dat dit voor 50 mislukt is. De heer SCHEELE vraagt, wat er gebeurt, indien alle werkloozen niet in de werkver- sehaffing geplaatst kunnen worden. De heer HAAK antwoordt, dat dan auto- matisch de steunregeling weer in werking treedt. De heer DEN HAMER ivraagt of de steun is stopgezet door Burgemeester en Wet houders. De heer HAAK antwoordt, dat dit is ge- beurd op advies van den Inspecteur der werkverschafflng en steunverleening, door den Minister van Sociale Zaken. De SECRETAR1S deelt mede, dat indien er te veel werkloozen komen, het gemeente bestuur vraagt om voortzetting der steun regeling. De VOORZITTER sluit de vergadering. AXEL. Huwelijks-aangiften. 10 Juni. Marinus Dek- ker van Zaamslag), oud 23 j. en Janna Suzan- na Dieleman, oud 23 j. 11 Juni. Johannes Jan Kotvis, oud 24 j. en Adriana Boeije, oud 23 j. Martinus van Drongelen, oud 24 j. en Neeltje Schieman, oud 24 j. 17 Juni. Renatus Aloijsius van Nieulande (van Zuiddorpe), oud 22 j. en Louisa Lucia Amelia van Overmaire, oud 23 j. Mattheus de Feijter (van Zaamslag), oud 21 j. en Jacoba Adriana Magdalena Hamelink, oud 18 j. Pieter Hamelink, oud 26 j. en Jaco- mina Cornelia de Visser, oud 21 j. 18 Juni. Petrus Cornells Dieleman, oud 20 j. en Krina. Geelhoedt, oud 21 j. 25 Juni. Martinus Ver- planke, oud 22 j. en Neeltje de Feijter, oud 25 j. Frangois Clement Anthaunis, oud 23 j. en Irma Marie Thomaes, oud 18 j. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Florandus van de Vijver, oud 30 j. en Maria Antoinetta Sijs, oud 25 j. 10 Juni. Ohristiaan Guiljam (van Zaamslag), oud 26 j. en Maria Murre, oud 24 j. 24 Juni. Johannes Jan Kotvis, oud 24 j. en Adriana Boeije, oud 23 j. Martinus van Drongelen, oud 24 j. en Neeltje Schieman, oud 24 j. Marinus Dekker (van Zaamslag), oud 23 j. en Janna Suzannia Dieleman, oud 28 j. Geboorten. 1 Juni. Jan Pieter, z. van Her- manus Pieter Dieleman en van Pietemella Andresina Kole. 2 Juni. Johanna Catharina d. van Jan Jacob van Drongelen en van Jo hanna Catharina Verheezen. 7 Juni. Marinus, z. van Jan Scheele en van Elizabeth Klaassen. 10 Juni. Jan Dirk, z. van Jan Faas en van Johanna Catharina Simons. 11 Juni. Krijn, z. van Daniel Riemens en van Catharina Witte. 24 Juni. Maria, d. van Cornells Adriaan Wie- mes en van Adriana Haak. Jacobus, z. van Adriaan Johannes de Feijter en van Neeltje de Jonge. 29 Juni. Willibrordus Camillus Fran- ciscus, z. van August Ludovicus Adolf Ver- straeten en van Maria Helena de Vos. Overlijden. 2 Juni. Levina den Deurwaarder, oud 83 j., d. van Pieter en van Catharina de Groote. Jan Hollebek, oud 85 j., wedn. van Krina Dieleman. 6 Juni. Leonia Maria van Waes, oud 78 j., echtg. van Augustus de Winne. 13 Juni. Jacobus Verpoorte, oud 75 j., echtg. van Santina Bakker. 20 Juni. Clemen tina Piessens, oud 67 j., echtg. van Petrus Boogaert. (Ax. Crt.) WESTDORPE. Geboorten. 14 Juni. Maria Juliana Amanda, d. van Albert EJmile Marie Pladet en van Martha Emerentia Roegiers. Overlijden. 14 Juni. Alphonsius Jesoirens (van Zuiddorpe), oud 72 j., echtg. van Maria Rosalia van Ever. 25 Juni. Mathilda Helena Ooucke, oud 41 j., echtg. van Amoldus Jaco bus Pijnacker. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 17 Juni. Francois de Jonge, oud 38 j., jm. en Adriana Tanneke Dekker, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Adriaan. Abraham Dieleman, oud 27 j., jm. en Tanneke Pleuntje Lensen, oud 23 j., jd. 10 Juni. Ed mund Gittenberger, oud 26 j., jm, en Ida Frangoise Kosten, oud 24 j., jd. Simon Buij'ze, oud 26 j., jm. en Jacomina Anna Dieleman, oud 26 j., jd. Geboorten. 5 Juni. Janneke Maria, d. van Comelis Johannes Hamelink en van Suzanna Johanna Verhelst. 10 Juni. Cornells Hubrecht, z. van Nicolaas van Antwerpen en van Jacoba Cornelia de Vos. 11 Juni. Cornelia Jacomina Sara, d. van Leivinus van Cadsand en van Adriana de Kraker. 25 Juni. Janneke Johan na, d. van Adriaan Hamelink en van Catha rina Hamelink. Overlijden. 10 Juni. Pieternella Geertrui Mensink, oud 66 j., echtg. van Levinus Wil- lemsen. Catharina Hamelink, oud 77 j., echtg. van Jacobus Maas. ZUIDDORPE. Geboorten. 26 Juni. Dianna Leopoldina, d. van Rudolf Adam en van Maria Jacoba Weijdt. Overlijden. 13 Juni. Rozalia Strijdonck, echtg. van Aloijsius Thiron. 14 Juni. Alphon sius Jesoirens, echtg. van Maria Rozalia van EJver. WESTDORPE. Gedurende de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Elsa J. Gijsel, van Etten en Leur. Floribertus F. Dhooge, van Selzaete. Teunis C. Stam, van Axel. Vertrokken Julie van Giesen geb. Hileijn, r.aar Honte- nissie. Julienne Baart, naar Sas van Gent. Francesco Ferdinando Prevosti, naar Ter Neuzen. Albert van Mol, naar Selzaete. Catharina A. Genefaas, naar Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 6