WEK DE GAL IN UW LEVER OP MPUROL Gemengde Berichten Laatste Berichten en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. GEVANGENE DOOR HET DAKRAAMPJE VAN EEN CELWAGEN ONTSNAPT. Stukloopen WEER VERWACHTING. UIT EEN BOOM GEVALLEN EN GEDOOD. STOOMSCHIP SARKANI TE ROTTERDAM AAN GEKOMEN. Elken dag moet Uw lever een liter gal in de inge- wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on- voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be- derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrugbaar bp apo- ihekers en droglsten in flacons van 0.75. (Ingez. Med. Afdeeling Paarden. Klasse 1. Hengsten 5 jaar en ouder, kleine maat: le prijs Prince d'Or II de Rhines, van Jos. de Wtaal te Ossenisse, Zeedorp; 2e pr. Anton van Absdale, van G. J. M. Vael te St. Jansteen. Klasse 2. Hengsten 5 jaar en ouder, groote maat: le pr. Bloc des Six Sinces, van H.V. De Verwachting te Axel, 2e pr. Frederik, van C. de Putter te Axel. Klasse 3. Hengsten 4 jaar: le pr. Acron van Avenir, van C. de Feijter te Boschkapelle, 2e pr. Clairon van Annie, van Jac. de Feijter te Vogelwaarde. Klasse 4. Hengsten 3 jaar: le pr. Paul van Luntershoek, van Corn, de Feijter te Bosch- kapelle, 2e pr. Byou van de Frederica, van H. Bonte te Koewacht; 3e pr. Quaregnon van Coegors, van M. en W. G. van Fraaijenhove te Axel; groote maat: le pr. 'Harold, van C. de Putter te Axel; 2e pr. Frans, van P. Dieleman Az. te Hoek; 3e pr. Quaregnon voornoemd. Klasse 5. Hengsten 2 jaar, kleine maat: le pr. Nico van Melo, van J. J. Vereecken te Stoppeldijk; 2e pr. Bernard, van F. Dekker Pz. te Axel; 3e pr. Christiaan, van M. van Fraaijenhove te Axel en A. Haak te Zaamslag. Klasse 6, hengsten 2 jaar, groote maat: le pr. Herseur Dan Zaamslag, van A Haak te Zaamslag; 2-e pr. Frans van 't Sas, van Jos. de Waal te Ossenisse; 3e pr. Oranje, van A. de Kraker-de Feijter te Zaamslag. Klasse 7: le pr. Clairon, van M. van Fraaijenhove te Axel en A. Haak te Zaamslag; 2e pr. Piet, van M. J. B. Puijlaert te Zuid- dorpe; 3e pr. Donald, van M. van Fraaijen hove te Axel en A. Haak te Zaamslag; 4e pr. Leon, van wed. C. Haak te Axel. Klasse 8, hengatveulens geb. in 1937le pr. Bemhard, van Jac. de Putter te Axel; 2e pr. Arthur van Luntershoek, van C. de Feijter te Boschkapelle; 2e pr. Clairon van Axel, van Jac. de Feijter te Axel; 3e pr. Dragon van Zaamslag, van A. Haak te Zaamslag; 3e pr. Vitaal van de Louisa, van gebr. Kerckhaert te Nieuw Namen. 4e pr. no. 35, van J. van Hoeve te Sluiskil; 4e pr. no. 47, van H. E. M. van Acker te Axel; 5e pr. no. 48, van P. den Deurwaarder te Zaamslag; 5e pr. Dragon van Princes, van wed. F. J. de Feijter-Dieleman te Axel; 6e pr. Acron van Vogelschor, van A. Dees-de Jonge te Sluiskil; 6e pr. Patriot van Othene, van A. de Kraker-de Feijter te Zaam slag; 7e pr. Bloc van Zaamslag, van A. Haak te Zaamslag; 7e pr. no. 58, van idem; 8e pr. no. 46, van H. E. M. van Acker te Axel; 8e pr. Dragon, van Jac. de Putter te Axel; 9e pr. Boffie, van K. J. de Putter te Axel; 9e pr. Bernhard, van K. van Hoeve te Ter Neuzen; 10 pr. Wilson, van A. de Feijter Cz. te Axel; lOe pr. Piston, van A. Koster te Zaamslag; lOe pr. Roland van Clairon, van Jac. de Feij ter Cz. te Vogelwaarde. Klasse 9, kampioenschap hengsten: le pr. Acron van Avenir, van C. de Feijter te Bosch kapelle; res. kampioen Prince d'Or II de Rhines, van Jos. de Waal te Ossenisse. Klasse 10, merrien, 5 jaar en ouder, kleine maat: le pr. Irena, van Jac. Serrarens te Ossenisse; 2e pr. Fondina de David van gebr. Kerckhaert te Nieuw Namen; 3e pr. Cerise, van A. Dees-de Jonge te Sluiskil; 4e pr. Her- mine van Herseur, van A. de Feijter Cz. te Ax-el; 5e pr. Martha, van Jac. de Jonge te Axel; 6e pr. Banda, van Jac. de Putter te Axel; 7e pr. Flora, van K. de Koeijer Az. te Zaamslag; 8e pr. Charlotte, van K. J. de Put ter te Axel; 9e pr. Elza, van J. J. de Regt- Dekker te Zaamslag; eerv. verm.: Leona Oranje van K. J. de Putter te Axel; Flora, van A. Tollenaar te Hoek; Raban-da de Joubert, van H. Bonte te Koewacht; Croquette van Mars, van A. Tollenaar te Hoek en Juultje, van C. de Putter te Axel. Klasse 11, merrien, 5 jaar en ouder, groote maat: le pr. Jeanne de Kieldrecht, van Jac. Huijssen te Axel; 2e pr. Suze van A. de Deckers te Nieuw Namen; 3e pr. Celesta, van P. Moorthamer te Axel; 4e pr. Princes, van wed. F. J. de Feijter-Dieleman te Axel; 5e pr. Gerda, van C. de Putter te Axel; 6e pr. Cuba, van J. van Hoeve te Sluiskil; 7e pr. Banda, van C. van Rumste te Koewacht. -Klasse 12, merrien 4 jaar, kleine maat: le pr. Martha, van Jac. de Putter te Axel; 2e pr. Clairona van Hoek, van A. B. W. Kindt te Philippine; 3e pr. Rosa van Vogelschor, van A. Dees-de Jonge te Sluiskil; 4e pr. Elza, van W. de Feijter Cz. te Hoek; 5e pr. Emma, van A. Haak te Zaamslag. Klasse 13, merrien 4 jaar, groote maat: le pr. Aurore de Cam-bron, van C. de Munck te Zuiddorpe; 2e pr. Clara de Hasselt van A. Haak te Zaamslag; 3e pr. Gaby de Bouveloo, van Th. van Dooy te St. Jansteen. Klasse 14, merrien 3 jaar, kleine maat: le pr. Lys van Clairon, van Q. H. van Waes te Westdorpe; 2e pr. Elza, van J. W. Scheele te Vogelwaarde; 3e pr. Glorieuse van Loose's Hof", van C. de Putter te Axel; 4e pr. Esdra van Luntershoek, van A. de Kraker-de Feijter te Zaamslag; 5e pr. Manno, van wed. F. J. de Feijter-Dieleman te Axel; 6e pr. Oda, van K. van Arenthals te Zaamslag; 7e pr. Helene, van Jac. de Putter te Axel; eerv. verm. Al- bionne de Wattripont, van A. Dees-de Jonge te Sluiskil. Klasse 15, merrien 3 jaar, groote maat: le pr. Delia van Luntershoek, van C. de Feijter te Boschkapelle; 2e pr. Bonne Augure van Jac. Huijssen te Axel; 3e pr. Mona van Du- boishoeve, van W. L. den Hamer te Axel; 4e pr. Prudentia, van J. de Regt-Dieleman te Zaamslag; 5e pr. Sulma, van A. Tollenaar te Hoek; 6e pr. Elegante de Bouveloo, van Jac. Huijssen vn-d.; eerv. verm. Julma, van Jan van Hoeve te Sluiskil. Klasse 16, merrien 2 jaar, kleine maat: le pr. Kitty, van Jac. de Putter to Axel; 2e pr. Bandola, van Jac. de Jonge te Axel; 3e pr. Helena, van S. van Hoeve te Axel; 4e pr. Jacquinte d'Ophain, van C. de Putter te Axel; 5e pr. Dina Oranje, van K. J. de Putter te Axel. Klasse 17, merrien 2 jaar, groote maat: le pr. Maria, van Jac. de Putter te Axel; 2e pr. Fenida, van K. van Hoeve te Ter Neuzen; 3e pr. Dora v. Zorgvliet, van L. W. de Regt te Zaamslag; 4e pr. Carolina Oranje, van K. J. de Putter te Axel. Klasse 18, merrien 1 jaar: le pr. Blanka, van Jac. de Putter te Axel; 2e pr. Mirza, van J. W. Scheele te Vogelwaarde; 2e pr. Elza, van J. Dieleman Jz. te Zaamslag; 3e pr. Gazelle, van S. van Hoeve te Axel; 3e pr. Walda, van A. J. M. Cortvriendt te Hoek; 4e pr. Rozette, van M. J. B. Puijlaert te Zuiddorpe; 4e pr. Charlotte van Zwana, van K. van 'Hoeve te Ter Neuzen; 5e pr. Maria, van K. de Koeijer te Zaamslag; 5e pr. Hera van Vogelschor, van A. Dees-de Jonge te Sluiskil; 6e pr. Gonnie, van wed. F. J. de Feijter-Dieleman te Axel; 6e pr. Hilda Dubois, van W. L. den Hamer te Axel; 7e pr. Sonja van Clairon, van Jac. Mi- chielsen te Zaamslag; 8e pr. Bou-lotte de Zwijnaerde, van Jac. Huijssen te Axel; 9e pr. Frieda van Dragon, van A. de Feijter Cz. te Axel. Klasse 19, merrieveulans geb. in 1937: le pr. Dragonne de Koewacht, van A. de Deckere te Nieuw Namen; 2e pr. Dragonna, van H. de Bruijcker te Ossenisse; 2e pr. Irma van Irena, van Jac. Serrarens te Boschkapelle; 3e pr. Cora van Othene, ,van A. de Kraker-de Feijter te Zaamslag; 3e pr. Calene van Zaamslag, van C. A. Dees te Zaamslag; 4-e pr. Molly, van C. H. van Waes te Westdorpe; 4e pr. no. 183, van J. Kerkqkhaert te Axel; 5e pr. no. 211a, van J. M. Vael te St. Jansteen; 5e pr. Dra gonne de Koewacht, van H. Bonte te Koe wacht; 6e pr. Dora van Cambron, van W. Staal te Stoppeldijk; 6e pr. Anette, van L. J. Wiemes te Axel; 7e pr. Fannie, van C. Ha- rnelink, Axel; 7e pr. Vesta, van P. B. van Hoeve te Axel; 8e pr. no. 211b, van J. M. Vael te St. Jansteen; 8e pr. Caline van Vogelschor, van A. Dees-de Jonge te Sluiskil; 9e pr. no. 190, van S. de Klerk te Axel; 9e pr. no. 189, van S. de Klerk te Axel; lOe pr. no. 182, van wed. W. Koster te Axel; 10 pr. no. 187, van J. C. den Hamer te Koewacht; lie pr. Mida, ■van E. A. Dekker te Axel; lie pr. Annie, van Jac. de Klerk te Zaamslag; 12e pr. no. 195, van J. C. den Hamer te Axel; 12e pr. no. 177, van Aug. de Moor te Ter Neuzen; 13e pr. Dragona, van P. B. van Hoeve te Axel13e pr. Juliana, van Jac. de Putter te Axel; eerv. verm.: Acronna, van Jan van Hoeve te Sluis kil en Galetta, van W. L. den Hamer te Axel. Klasse 20, kampioen en res.-kampiofcn mer rien: kampioen Jeanne de Kieldrecht, van Jac. Huijssen te Axel; res.-kampioen Martha, van Jac. de Putter te Axel. Klasse 21, hengsten met 5 af stammelingfen le pr. Acron van Avenir, van C. de Feijter te Boschkapelle; 2e pr. Bloc, des Six Sinces, van H.V. De Verwachting te Axel; 3e pr. Clairon van Annie, van Jac. de Feijter te Vogelwaar de; 4e pr. Anton van Absdale, van G. J. M. Vael te St. Jansteen. Klasse 22, vierspannen van een eigenaar: le pr. vierspan van Jac. Huijssen te Axel; 2e pr. vierspan van C. de Feijter te Boschkapelle. Klasse 23, vierspannen van twee eigenaren: IB pr. Jac. de Putter te Axel en Kinderen H. Daelman te Westdorpe; 1A pr. C. de Feijter en J. W. Scheele te Boschkapelle. Klasse 24, mooiste groep van 4 paarden be- neden de 3 jaar: le pr. groep van Jac. de Putter te Axel. Klasse 25, merrien met minstens 3 afstam- melingen: le pr. Banda, van Jac. de Putter, met de paarden Martha, Kitty, Blanka en Bemhard. In den ring werd ook nog gebracht de kam- pioensmerrie (oud kampioene) Amanda, van den heer W. L. den Hamer. Afdeeling Rundvee. Klasse 1, stieren, ouder dan 2 jaar: le pr. Tom, van de Stierenver. te Hoek; 2e pr. Tjitsche's Adema, van Joz. Scheele te Axel. Klasse 2, stieren van 1<2 jaar: le pr. Her man, van J. Tollenaar te Hoek; 2e pr. Friso, van Stierenlver. te Zaamslag; 3e pr. Marien, van L. W. de Regt te Zaamslag; 4,e pr. Jeltje's Bravo, van S. van Hoeve te Axel; 5e pr. Jolle, van J. van Hoeve te Ter Neuzen. Klasse 3, stieren van 612 maanden: le pr. Hercules, van Kinderen F. de Jonge te Zaam slag; 2e pr. Achm-et, van A. van Es te Axel; 3e pr. Nico, van C. van Hoeve te Zaamslag; 4e pr. Jopie, van A. van Es te Axel; 5e pr. Corax, van Joz. Scheele te Axel; 6e pr. Prins Jan, van Kinderen F. de Jonge te Zaamslag. Klasse 4, stieren jonger dan 6 maanden: le pr. Hercules, van Kinderen F. de Jonge te Zaamslag; 2e pr. Nico, van C. van Hoeve te Zaamslag. Klasse 5, kampioen en res. kampioen stie ren: kampioen Tom, van Stierenver. te Hoek; res. kampioen Tjitsche's Adema, van Joz. Scheele te Axel. Klasse 6, stieren met 10 koeien: le pr. Friso van Stierenver. te Zaamslag; 2e pr. a Tom, van Stierenver.' te Hoek; 2e pr. b Tjitsche's Adema, van Joz. Scheele te Axel. Klasse 7, koeien, 1 maal gekalfd: le pr Mina, van Anth. Tollenaar te Hoek; 2e pr. Keetje, van J. van Hoeve te Ter Neuzen; 3e pr. Mina, van J. A. Quaak te Axel; 4e pr. Moortje, van M. Murre te Axel; 5e pr. Bertha, van L. W. de Regt te Axel; 6e pr. Rika, van Kinderen F. de Jonge te Zaamslag; 7e pr. Witrok, van R. Dees en H. de Kraker te Axel; 8e pr. Sjoerdje VII, van P. A. P. Dieleman te Zaamslag; 9e pr. Marie, van W. de Feijter- van Hoeve te Hoek. Klasse 8, koeien, 2 maal gekalfd: le pr. Elsa, van P. Scheele te Hoek; 2e pr. Liza, van W. L. den Hamer te Axel; 3e pr. Bertha, van Anth. Tollenaar te Hoek; 4e pr. Mina, van C. A. Dekker te Axel; 5e pr. Bertha, van M. van Doom-den Hamer be Axel. Klasse 9, koeien, 3 maal gekalfd: le pr. Linda, van A. de Kraker-de Feijter te Zaam slag; 2e pr. Labora, van A. de Koeijer-de Koeijer te Zaamslag; 3e pr. Mina, van K. Dieleman te Hoek; 4e pr. Emma, van J. Tolle naar te Hoek; 5e pr. Dora, van idem; 6e pr. Gerharda, van Kinderen F. de Jonge te Zaam slag. Klasse 10, koeien, 4 maal gekalfd: le pr. Keetje, van A. van Es te Axel; 2e pr. Art, van A. Haak te Zaamslag; 3e pr. Urania, van W. M. Dieleman te Axel; 4e pr. Bertha, van Kind. F. de Jonge te Zaamslag; 5e pr. Mina, van M. van Doom-den Hamer te Axel; 6e pr. Ebrina, van Joz. Scheele te Axel; 7e pr. Mina, van W. de Feijter-van Hoeve te Hoek. Klasse 11, koeien, 5 maal of meer gekalfd: le pr. Sjoerdje TV, van P. A. P. Dieleman te Zaamslag; 2e pr. Nella, van J. W. Scheele te Vogelwaarde; 3e pr. Bles, van Jacs. de Feijter te Vogelwaarde; 4e pr. Nora, van G. Weijns te Axel; 5e pr. Elza, van C. van Hoeve te Zaamslag; 6e pr. Emma, van K. Dieleman te Hoek; 7e pr. Moortje, van Joh. Boer te Axel; 8e pr. Dina, van G. Weijns te Axel; 9e pr. Lotje, van M. Murre te Axel; lOe pr. Emma, van Jac. de Feijter te Vogelwaarde. Klasse 12, vaarzen, ouder dan 2 jaar, wel en niet draqhtig: le pr. Mina, van Jac. de Feijter te Vogelwaarde; 2e pr. Rafsa, van C. van Puij- velde te Koewacht; 3e pr. Emma, van Dom. Jansen te Hoek; 4e pr. Trui, van A. de Feij ter-Moes te Axel; 5e pr. Ster, van R. Dees en H. de Kraker te Axel; 6e pr. Nellie, van J. de Feijter Lz. te Axel; 7e pr. Betsie, van J. Tolle naar te Hoek;. 8e pr. Mina, van Joz. van de Wege te Axel; 9e pr. Dina. van P. de Regt te Axel. Klasse 13, vaarzen van 12 jaar: le pr. Assia, van A. van Es te Axel; 2-A pr. Koos, van A. de Feijter-Moes te Axel 2B pr. Sjoerdje Xin, van P. A. P. Dieleman te Axel; 2C pr. Saar, van A. de Feijter-Moes te Axel; 3A pr. Jane, van G. Weijns te Axel; 3B pr. Ada, van D. Jansen te Hoek; 3C pr. Bertha, van C. P. van Waterschoot te Walsoorden; 4e pr. Koba, van J. W. Scheele te Vogelwaarde; 5e pr. Mina, van idem. Klasse 14, vaarzen van 612 maanden: le pr. Betsie, van G. Weijns te Axel; 2e pr. Emma van Othene, van A. de Kraker-de Feij ter te Zaamslag; 3e pr. Mina, van P. de Regt te Axel. Klasse 15, vaarzen jonger dan 6 maanden: le pr. Akke 35, van A. van Es te Axel; 2e pr. Akke 34, van idem; 3e pr. Sara, van P. de Regt te Axel. Klasse 16, kampioen en res. kampioen koeien: kampioen Sjoerdje IV, van P. A. P. Dieleman te Zaamslag; res. kampioen Linda, van A. de Kraker-de Feijter te Zaamslag. Klasse 17, productieklasse hoogste KjG. melk: le pr. Mina, van K. Dieleman te Hoek; 2e pr. Brientje, van J. Tollenaar te Hoek; 3e pr. Sterne, van L. W. de Regt te Zaamslag. Klasse 18, productieklasse hoogste vetge- halte: le pr. Gerharda, van Kinderen F. de Jonge te Zaamslag; 2ft pr. Em-ma, van Jac. de Feijter te Vogelwaarde; 3e pr. Elza, van C. van Hoeve te Zaamslag. Klasse 1®, groepen van 3 stuks van 6dn eige- naaf: le pr. groep van P. A. P. Dieleman te Zaamslag; 2e pr. groep van Jac. de Feijter te Vogelwaarde; 3e pr. groep van G. Weijns te Axel; 4e pr. groep van J. Tollenaar te Hoek; 5e pr. groep van J. W. Scheele te Bosch kapelle. Zijn daarmede de zeer talrij-ke prijswinnaars vermeld, er dient op de prachtige klasse der tentoongestelde paarden, alsook op de kwali- teit van het rundvee nog eens en vooral den nadruk te worden gelegd, daar het ontwijfel- baar vaststaat, dat Zeeuwsch-Vlaanderen weer volop medetelt in de allervoorste rangen in ons vaderland. De Zeeuwsch-Vlaamsche Slagersbond deed mede met een vrije inzending rundvee. De klassificatie was hier als volgt: Vaarzen zonder tanden: le pr. Gebr. Ver- straten, Axel; 2e pr. G. S. Blankert, Axel. Schotten: 2e pr. gebr. Verstraten vnd. Vette kalveren: 2e pr. gebr. Verstraten vnd. Vette stieren: 2e pr. A. W. de Jonge te Axel. VetJvee: Kampioen vetste os: Gebr. Verstraten vnd. Kamp. vetste vaars, Gebr. Verstraten vnd. Ossen met 4 tanden: le pr. Gebr. Verstraten vnd.; 2e pr. W. de Feijter Wz. te Axel. Ossen zonder tanden: le pr. Gebr. Ver straten vnd. Vaarzen met 4 tanden: le pr. G. S. Blan kert vnd,;. 2e pr. Corn, van Hoeve te Zaam slag. Vaarzen met 2 tanden: le pr. Gebr. Ver straten vnd.; 2e pr. G. S. Blankert vnd. Op het terrein was hiernevens geexposeerd een groote inzending op het gebied van land- bouwwerktuigen, door tal van inzenders voor het grootste deel bedrijfsk-laar of in functie gesteld. Daar hieronder de hyper-modemste uitvindinigen waren, die begrijpelijk dan ook aller belangstelling tfokken, maakte deze af deeling dezen Fokvleedag nog van meer en grooter belamg. Ook op het gebied van zaaigranen, medica- om den gladden vogel opnieuw te vangen. Inmiddels waren veldwachters en rechercheurs naar de woning van den ontsnapte gegaan, doch troffen hem hier niet aan. Een nauwkeurig onderzoek van- d-en cel- wagen wees uit, dat de gevangene zich door het raampje had gewrongen. Een en ander was ook gezien door bewonens van de Leid- schedwarsstraat. Ze zagen tot hun groote verwonidering -den arrestant op het dak ver- schijnen en van den w-agen springen. Hij was spoedig uit het -gezicht verdwenen. AANRANDING. Te Amersfoort is Woensdagavond laat in Birkhoven op het rijwielpad de 18-jarige G. bewusteloos gevonden naast zijn fiets. Toen hij weer tot bewustzijn was gekomen, kon hij zich niets herinneren van de wijze, waarop en hoe hij daar kwam te liggen. Waarschijnlijk is G. het slachtoffer gewor- den van een overval met roof, want een aan- zienlijk bedrag aan geld, dat hij voor zijn patroon bij zich had, was geheel verdwenen. Er wordt een onderzoek ingesteld. G. is op dokters advies per auto naar het St. Elisa- bethsziekenhuis vervoerd ter observatie. VAN DE TRAP UF.VAT.l.F.W Te Nieuw- en St. Joosland is de 17-jarige dochter van de familie R. W., dienstbode van de familie M. te Middelburg, in de ouderlijke woning van de trap gevallen en aan de be- komen verwondingen overleden. AANHOUDINGEN WEGENS DIEFSTAL EN ZEDENDELICT. Don-derdag kwam A. v. d. B., wonende in het gehucbt Nerhoven onder Gilze tot de ont- dekking, dat uit zijn geldkistje een bedrag van vijfhonderd gulden was ontvreemd. Hij deed hiervan aangifte bij den burgemeester, die een onderzoek instelde, met als gevolg, dat een buurjongen van v. d. B., de achttienjarige C. G., werd gearresteerd. Na een strong verhoor door de politde legde de jongen een bekentenis af. Hij had nog een bedrag van 160 in zijn bezit. De rest had hij hier te lande en in Belgie opgemaakt. In verband met -een verklaring van den aan- gehou-dene werd echter ook v. d. B. zelf ge arresteerd, als verdacht van het -plegen van onzedelijke handelingen met den bedrijver van den -diefstal. Ook hij is na een volledige bekentenis op- gesloten. Beiden zullen voor den offieier van justitie worden geleid. Ook zekere S. van A., verdacht van heling van het gel-d, werd aan- gehouden, doch na verhoor wederom in vrijh-eid gesteld. MOEDIG MEISJE REDT EEN KIND UIT HET WATER. De 20-jarige mejuffrouw J. S-pijikstra uit de Hasebroekstraat 123 III, werkzaam bij de firma W. Pronk en Co. te Amsterdam, heeft Woensdagmiddag aan den Kloveniersburgwal een moedige daad verricht, door een achtjarig jongetje, dat bij het spelen te water was ge- raakt, te redden. Het knaapje was reeds onder water verdwenen, toen mej. Spijkstra het hul-pgeroep van -eenige voorbijgangers hoorde. Zonder dralen sprong het moedige meisje -gekleed te water en zij slaagde er -in den kleinen -drenkeling te grijpen en naar den wal te brengen. Hier trokken omstanders het meisje en den jongen op den wal. Het kind, -dat vermoedelijk eenig water had bin nengekregen, werd ter -observatie naar een ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is bevre- digend. Mejuffrouw -Spijkstraa vond het niets bij- zonders wat zij gedaan had. „Ik ging juist van kantoor, toen ik op de gracht menschen hoorde schreeuwen", vert-elde zij. ,,Zij wezen menten en pootgogd Was een stand aanwezig. i in het water, maar niemand kon blijkbaar D/>n-«nnn1nilrn<nTrnn nr<i n nnlr /^n riro_ V»Qlr*nn rTrvon Kon 51r zsr» m o o v in ifrocjrvmnrrfln Begrijpelijkerwijs was ook de afdeeling wa- gens op luchtbanden door diverse firma's goed vertegenwoordigd. Vele honderden kij^ers kwamen zoowel in den morgen als vooral in den middag, ondanks de dreigende luchtefL, het getal van de vele belanghabbenden en van de ijverige keurmees- ters aanvullen. In de beste orde verliep alles en konden dan ook door den voorzitter en den secretaris tenslotte op vlotte wijze de v-ele tientallen medail-les en geldprijzen worden uit- gereikt. Als een bijzonderhaid kan vermeld worden, dat het dochtertje van den heer L. den Exter behulpzaam was bij het afdraven der paarden, en dat op zeer loffelijke wijze. Het was alzoo een prachtig geslaagde Fok- veedag, die lang in aller Axelaren geheugen zal blijven en zeer veel vertier In de stad heeft gbracht. Inzonderheid ,,Arbeid Adelf', met haar wakker bestuur en haar volijverigen secretaris, den heer Iz. de Feijter Wfe., aan het hoofd, hebben eer van hun werk behaald. Een 22-jarige bewoner van een logement aan den O. Z. Achterburgwal te Amsterdam was Dinsdag door de politie van het bureau Singel aangehouden, om aan dit bureau een verhoor te ondergaan. Het gevolg van het verhoor was, dat de man in „bewaring" bleef en Woens-dag tegen het middag-uur naar het pale is van justitie zou worden overgebracbt. De rijksveldwacht -kreeg opdracht, -dat er aan het bureau Singel deq ,,mannetje gehaald" moest worden en prohipt.op -tijd verscheen de rijkscelauto voor liet politiebureau. Onder voldoende toezicht leVerde de gemeentepolitie d-en arrestant aan den rijksveldw-achter over, en zeer spoedig was het paleis van justitie bereikt. De arrestanten worden met den cel- auto aan de achterzijde Lange Leidsche- dwarsstraat het ju-stitiegebouw binnen gereden. In afwachting van hun voorgeleiding voor den offieier worden de arrestanten dan tijde- lijk in e&n -der cellen -geplaatst, die zich in dit deel van het gebouw bevinden. De celauto wacht dan op den binnenplaats. Geheel vol- gens voorschrift werd ook nu gehandeld. Na een kwartier kwam de mededeeling dat de man overgebracht moest worden naar het huis van bewaring aan de Wet-eringschans. In de celauto bevinden zich vijf cellen alien met deuren van elkander gesoheiden, en in -een van deze sloot de rijksveldwachter den ver dacht e op. De veldwachter ging zoo als ge- woonte is, z-elf achter in den wagen zitten en spoedig was men op weg naar net huis van bewaring, -dat op vijf minuten afstan-d gelegen is. Ook hier reed de -celwagen de binnenplaats op en de rijksveldwachter opende de kleine celd-eur. Uitstappen, commandeerde hij, doch... de arrestant kwam niet te voorschijn. De eel bleek leeg te zijn, waarop alarm ge- maakt werd. De offieier van justitie werd hiervan verwit- tigd. De telefoon kwam in werking en ook het hoofdbureau van politie hoorde dra, het niet alledaagsche nieuws, per p-olitie-telegram werden alle bureaux gewaarschuwd. De Am- sterdamsche agenten kr-egen weer opdracht door de militaire politie betrapt. Bij de hierop ingestelde achtervolging werd hij door een schot in den voet getroffen. Overbrenging naar het ziekenhuis te Venlo was nood- zakelijk. WACHTMEESTER DER KON. MARECHAUSSfiE VERDRONKEN. De wachtmeester der Koninklijke mare- ehaussSe P. v. D. te St. Anna Parochie was Dinsdagochtend naar Berlikum gegaan, waar hij op de kermis dien-st gedaan had. Sinds- dien had men ondanks alle nasporingen niets meer van hem vernomen, totdat men Woens dagavond zrjn lijk in de Noorderleeg vond. De overledene laat een vrouw en twee kinderen achter. vi-L/z Doorzitten, Zonnebrand. RpiHe in doozen van j i v: Wit en Geel Beide in doozen van 30 en 60 ct- (Ingez. Med.) Zwakke tot matige wind uit Zuidwestelijke richting, aanvarukelijk nevelig tot half en zwaar bewolkt; weimg of geen regen, weinig verandering in temperatuur. helpen. Toen iben Ik er maar in gesprongen. En 't is me gelu-kt, daar ben ik erg blij om". Een woord van hulde voor het bescheiden meisje is zeker verdiend, evenals de bloemen, die haar collega's en de groote -doos bonbons, die de firma Pronk schonken. DUITSCHE AANGEZEGD HET LAND TE VERLATEN. In overleg met hoogere instanties heeft de grenscommissaris van rijkspolitie te Venlo den 38-jarigen Duitsch-en fabrikant J. M. aan-ge- zegd am voor 1 Juli het land te verlaten. De Duitscher is van Joodsche afkomst en heeft zich ongeveer iy2 jaar geleden te Venlo ge- vestigd waar hij een doorschrijfboekenfabriek exploiteerde. M. hielp andere emigranten en onderhield, naar het schijnt, -bovendien -betrekkingen met een Duitschen communist. Een en ander was voor de recherche te Venlo eenigen tijd -geleden aanleiding om -een huiszoeking te doen, waar- bij o.m. werken over de Russische revolutie werden gevonden. M. is daarbij gearresteerd met een vertegenwoordiger van zijn fahriek, eveneens een Duitscher. Na onderzoek zijn beiden op vrije voeten gesteld. M. is toen echter aangezegd het land voor 1 Juli te ver laten. HET MAGAZIJN VAN EEN MANUFACTURENHANDEE UITGEBRAND. Donderdagochtend vroeg heeft een zeer zware brand gewoed in de magazijnen en op- slagplaatsen van de firma Raining aan de Lan-ge Brugstraat te Breda. Het groote pand, waar voorbeen de fabriek van' de firma Van den Biggelaar was gevesti-gd, brandde totaal uit. Een groote voorraad -goederen ging ver- loren. De brand werd eerst on-tdekt toen vrijwel het geheele gebouw, dat gelegen ie aan een door een poort bereikbare groote binnenplaats tusschen de Lange Brugstraat en de Nieuw- straat, reeds een -groote vuurzee was. LOGGER VISCHT EEN KLEINE MIJN OP, WELKE EXPLODEERT. In de S-cheveningsche visschersbaven is Woensdagavond de logger Sch. 72 aange- komen, die op 28 Juni op de Noordizee een klein avontuur had ervaren. Bij -het ophalen van de netten op de Noordzee was n.1. een mijn van klein formaat opgevischt, welke op dat moment explodeerde en den 43-jarigen K. J. S. aan gelaat en handen verwon-dde. De G.G.D. vervoerde den gewonde, die aan board voorloopig was verbonden, naar het Roode Kruis-ziekenhuis, van waar hij Donder- dag naar zijn woning kon worden gebracht. De verwondingen bleken van niet-emstigen aard te zijn. De kersenplukker Gerritsen uit Ranswijk die Woensdagnamiddag ond-er Driel uit een boom is gevallen, is Donderdagmorgen aan zijn wonder, in het diaconessenhuis te Amhem bezweken. JACHT OP EEN JAGER. Te Helden wilde Woensdag de heer W. in het jachtveld een stuk wild hemachtigen, zon der daartoe bevoegd te zijn. Hij werd daarbij BENOEMING I,EDEN TWEEDE KAMER. De Voorzitter van het Centraal Stembureau heeft tot leden der Tweede Karaer in de vaca- tures C. M. J. F. Goseling, C3h. J. I. M. Welter, J. J. C. van Dijk en J. A. de Wilde, respectie- velijk benoemd verklaard: J. H. Maarseveen, Utrecht, H. E. van den Brule, Rotterdam, H. Bott-erweg, Utrecht en G. Baas Kzn., Am sterdam. PRINSES ARMIGARDT VERTROKKEN. BAARN. Vanochtend te half 10 uur is Prinses Armgardt, de moeder van Prins Bem hard, na een verblijf van een week op het Paleis te iSoestdijk per auto naar Detmold vertrokken. Zij werd uitgeleid door Prinses Juliana en Prins Bernhard en tot aan de hek- ken nagewuifd. Zij reed in de richting van den Am-ersfoortschen weg. ROTTERDAM. Vanmorgen is te Rotterdam aangekomen het s.s. ,,-Sarkam" van het Ned. Bevrachtingskantoor hier ter stede, welk schip op -de rei-s naar Spanje -door schepen van de partij van Franco is aangehouden en naar Ceuta is opgebracht. Het schip heeft meer dan twee maanden in Ceuta gelegen. Over de vrijlating is heel wat te doen gew-eest. Verschillende telegrammen zijn hierover tus schen onze regeering en de autoriteiten te Ceuta -gewisseld. Eenige dagen geleden kwam het bericht dat het schip was vrijgelaten. Na aankomst te Rotterdam is het schip aan boei 24 op de rivier gemeerd. TEGEN PRIJSVERHOOGING. PARIJS. Het Staatsiblad bevat een decreet der Regeering warbij iedere verhooging van v6<5r 28 Juni 1.1. bestaande prijzen en tarie- ven wordt verboden. Tot gerechtvaardigde prijsiverhooging zal echter toestemming wor den gegeven. SLUTTING VAN HOTELS EN RESTAURANTS. PARIJS. De leden van het uitvoerend comito van hotel- en restauranteigenaars hebben zich van morgen naar het departe- rnent van Arbeid begeven en een uur later werd daar een delagatie van het personeel dier bedrijven ontvangen. Pas nadat het uitvoe rend comito nog een onderhoud heeft gehad, zou het een beslissing -kunnen nemen. VERZOENINGSPOGIN GEN IN AMERIKAANSCH STAALOONFLICT MISLUKT. WASHINGTONDe in verband met de stakingen in de staalindustrie gevormde ver- zoeningscommissie constateert in haar rap port, dat de onderhandelingen mislukt zijn. De commissie verklaart dat zij zich in ver band met de weigering der maatschappijen, om met de vakbonden van John Lewis te on- derhandelen, genoodzaakt heeft gezien, haar werkzaamheden voorloopig te staken. Zij ad- viseert beide partijen in het geschil door een gerechtelijke uitspraak, waarbij beide partijen gelijktijdig worden ge'hoord, tot een oplossing te geraken, h-etgeen naar hare meening de eenige mogelijkheid is om tot overeenstem- ming in dit conflict te komen. VERHOOGDE SPANNING TUSSOHEN JAPAN EN RUSLAND. TOKIO. Door het agentschap van Havas wordt gemeld, dat de spanning tusschen Japan en Rusland plotseling is toegenomen, door de omstandigheid, dat onverwacht 3 Sovjetvliegtuigen boven Sennfa zijn versche- nen. Na verscheidene malen boven het eiland te hebben gekruist, maakten zij een verken- ningstocht hoven Japans Mandschoe op den rechteroever van de Amoer. In poiitieke kringen acht men deze nieuwe grenss-cheiding van ingrijpend-e toeteekenis. Door Litvinof zou het protest van den Japan- schen ambassadeur te Moskou zijn afgewezen. Volgens de Daily Telegraph zou Litvinof geen toezeg-ging van het herstel van den status quo hebben willen doen. Sjigemitsoe zou daarop van verdere besprekingen hebben afgezien en te Tokio nieuiwe instructies heib- ben gevraagd. JAPAN—RUSLAND. TOKIO. De besprekingen te Moskou, tus schen Litvinov en den Japanschen ambassa deur Sjigemitsoe worden, naar hier wordt medegedeeld, voortgezet. Men voegde er aan toe, dat het vooraaamste punt, waar Japan naar streeft is, het herstel van den status quo aan de Amoer, zooals deze bestond v66r de bezetting der eilanden op 19 Juni j.l. V66r dien datum war-en de eilanden nimmer bezet, noch door de Sovjets, noch door de Mant- choes. HET AMOER-CONFLICT. TOKIO. De Mitchi-Mitchi meldt uit Char- bin, dat de Sovjettroepen, die de eilandjes Bolsjoi en Senoefa hadden bezet, deze zijn be- gonnen te ontruimen. Zij concentreeren zich in de dorpen Konstantinovska en Novope- trofski, waar zij aanzienlijke versterkingen hebben ontvangen. DE STRIJD IN SPANJE. Aan het front voor Madrid is het volmaakt kabn. In den sector van La Coruna zijn de regee- ringstroepen opgerukt in de stellingen Casa Camorra en Casa Queqmada, waardoor zij hun frontlinie hebben kunnen verbeteren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1937 | | pagina 2